Close

En iyi snowboard 2020: çocuklar ve yeni başlayanlardan büyük dağ öğütücülerine

Jake Burton 1977'de onları tasarlamaya başladığından bu yana snowboardlar, değişen trendleri ve sürüş yaklaşımlarını yansıtan uzun bir yol kat etti. Bu nedenle, en iyi snowboard satın alma kılavuzumuz çeşitli farklı türler içerir ve farklı beceri düzeylerini ve sürüş stillerini dikkate alır.


Bu nedenle, ister oymalı bir snowboard'un, ister parka uygun çift uçlu bir ortalama makinenin veya çocuklar için bir snowboard'un sivriltilmiş seksiliğini tercih edin, hepsini burada bulacaksınız.

En iyi snowboard: uzman seçimimiz

  • Bütçe dostu olmaktan profesyonel sürüşlere kadar, beceri seviyenize ve yaptığınız sürüş türüne bağlı olarak sahip olunması gereken bazı inanılmaz snowboardlar vardır. En iyi snowboard seçimimiz, her koşulda performans göstermesi için tasarlanmış bir tahta olan Ride Burnout'tur.
  • Ride Burnout, öncelikle her türlü arazide serbest stil snowboard yapmak için tasarlanmıştır, bu da onu gerçekten çok yönlü ve sürüşü heyecanlı kılar. Mevcut panonuzdan yukarı çıkmak istiyorsanız, bu da bankayı bozmaz.

En iyi snowboard: farklı board türleri

  • Tam dağ snowboard: Çok yönlü kullanım için tasarlanan bu snowboardların daha yönlü bir şekli vardır. Çoğu durumda, bu daha dar bir kuyruk anlamına gelir.
  • Serbest stil snowboard: Kar parklarında takılmayı seven sürücüler için hafif ve esnek kısa tahtalar.
  • Alp snowboard: dağın oyulması için tasarlanmış uzun, sert tahtalar. Bu tahtanın tipik olarak, her iki ucunda da bulunan serbest stil tahtanın aksine, sadece önünde düz bir kuyruğu ve bir 'kürek ucu' vardır.

En iyi snowboard: Ride Burnout

(Resim kredisi: S.Wolf Rider L. Labertrande)

Sizin için en iyi snowboard'u bulmak

Her şeyden önce, tecrübeli bir profesyonel değilseniz, her zaman uzman tavsiyesi alın - Snow and Rock, Boardwise ve Snowboard Asylum gibi personel, çok çeşitli snowboardlara bindi ve size en uygun özellikler hakkında tavsiyelerde bulunabilir. sürüş tarzınız.

Uzman tavsiyesi almanın diğer nedeni nedir? Dil. Ve biz sadece kamberden (tahtanın yukarı doğru eğimi), göbekten (malzeme - genellikle ahşap - taban ile üst tabaka arasındaki) ve burulma esnemesinden (bir tahtanın genişliği boyunca esneme) bahsetmiyoruz. Bir kartın tasarımındaki küçük değişiklikler çok büyük bir etkiye sahip olabilir.


Örneğin, sallanan (yükseltilmiş) bir uç ve kuyruk panele daha esnek bir his verirken, daha yüksek derecede kenar eğimi yakalama riskini azaltır. Bu, özellikle yüz bitkisinden kaçınmaya istekli park binicileri için kullanışlıdır!

Çok çeşitli snowboard markaları da başka bir nedendir. Burton, Salomon ve K2 gibi markalar yıllardır ortalıkta ve parlak bir üne sahipler, ancak pano tasarımına yenilikçi yaklaşımlarıyla tanınan Jones ve dünyanın en iyilerinden üçünün kurduğu bir marka olan Yes gibi daha genç markaları da göz ardı etmeyin. biniciler.


Şimdi satın alınabilecek en iyi snowboardlar

En iyi snowboard: Ride Burnout

1. Sürüş Tükenmişliği

Çok yönlü en iyi snowboard

Teknik Özellikler
Boyut: 149-161cm'den Şekil: İkiz
Satın alma nedenleri
+ Sağlamlık hissi veren tahta + Daha zorlu arazilerde iyi + Daha büyük numaraların üstesinden gelmek için harika BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu, Billy Morgan'ın geçen kış Olimpiyatları'ndaki büyük hava yarışmasında bronzunu doldururken sürdüğü tahta parçası, ancak bu, yalnızca yontulmuş kardan kendilerini atmak isteyenler için uygun olduğu anlamına gelmiyor.


En iyi snowboard için en iyi seçimimiz, ikiz bir hibrit bombeye sahiptir: hem kamber hem de rocker için iyi dengelenmiş bir miktar. Snowboard tasarımında hızlı bir ders: kamber, çoğu snowboardun merkezindeki hafif yukarı doğru eğimi ifade eder. Rocker, tam tersini ifade eder - tamamen sallanan bir tahta bir muz şeklini alacaktır.

Burnout ile, her ikisinin kombinasyonu, atlayışlarda ve raylarda olduğu gibi tozda da iyi çalıştığı anlamına gelir. Karbon kirişlerin stratejik yerleşimi - tahta mukavemeti ve esnekliği sağlamak için kullanılan uzun, ince malzeme şeritleri - Burnout'u harika bir şekilde duyarlı hale getirir. Kesik çelik kenarlar, kaç tane ray kızağıyla uğraştığınız önemli değil, onu en iyi durumda tutmaya yardımcı olur.

Burnout, canlandırıcı derecede sağlam hissettirerek daha büyük numaralar ve daha zorlu arazilerin üstesinden korkmadan geçmenizi sağlar. Ahşabın kombinasyonu (titrek kavak, bambu ve hafif Paulownia ahşabı) aynı zamanda güçlü ve hafif arasında mükemmel bir denge yaratır.

En iyi snowboard: Salomon Huck Knife


2. Salomon Huck Bıçağı

Büyük hava için en iyi snowboard

Teknik Özellikler
Boyut: 148-158cm'den Şekil: Gerçek ikiz
Satın alma nedenleri
+ Körelmiş ön manevra kabiliyetine yardımcı olur + Göz alıcı grafik tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI180 Sterlin Ellis Brigham'da görüntüle235,88 £ Amazon'da Görüntüleyin 293,20 £ Amazon'da Görüntüleyin