Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • En iyi ses çubuğu 2020: en iyi Dolby Atmos ses çubukları, en ucuz ses çubukları ve daha fazlası

En iyi ses çubuğu 2020: en iyi Dolby Atmos ses çubukları, en ucuz ses çubukları ve daha fazlası

Hızlı Linkler

Doğrudan atla…
En iyi ses çubuğu veya ses tabanı nedir?
En iyi ses çubuğu nasıl alınır
En iyi ses çubukları ve ses tabanları: sıralı


En iyi ses çubukları ve en iyi ses tabanları, televizyon sesiyle oldukça üzücü bir senaryoyu geliştirmenize izin verir. Evet, talihsiz bir yan etkien iyi televizyonlarşimdi genellikle bir kalemin kalınlığıyla ilgilidir (özellikleen iyi OLED TV'ler), sık sık ses seviyesinin biraz kısaldığını hissedebiliyor olmaları, diyaloğu baş döndürücü bir film karışımından seçmenin zor olması ve müzik teneke gibi ve müzikologların deyimiyle 'saçmalık' olarak karşımıza çıkması.

Bir AV alıcısı ve surround ses hoparlörleri elde edebilirsiniz, ancak bu hem uygun bir oturma odası hem de her yerde kabloları döşemek ve tüm düzeni yönetmek için uygun miktarda istek gerektirir. Ve bu kesinlikle evrensel değil. Soundbar ve soundbase'e girin.

Modern ses çubukları, TV'nizin yönetebileceğinden biraz daha fazla performansa sahip bir çift stereo hoparlöre sahip basit ünitelerden, odanın içinde sesi zıplatarak sanal surround ses oluşturan ayrıntılı çok sürücülü sistemlere kadar çeşitlilik gösterir. Ses tabanları benzerdir, ancak TV'nizin arkası yerine üstüne oturması için yeterince derindir.

Ayrıca, Dolby Atmos 3D ses desteğinden, konuşma gibi şeyleri daha sesli hale getirmek için tasarlanmış farklı işleme modlarına, Wi-Fi ve Bluetooth akışını desteklemeye kadar her zamankinden daha akıllı özellikler sunarlar - ve çok çeşitli boyutlar vardır, bu nedenle sesiniz çıktı alanınızın boyutuyla eşleşebilir.


En iyi ses çubuğu veya ses tabanı nedir?

Genel olarak en iyi ses çubuğu seçimimiz Bang & Olufsen Beosound Sahnesi. On bir sürücüsü, sizi şaşırtmak için hassasiyet, ayrıntı, incelik ve ardından etli bir bas vuruşuyla dolu basit ve çarpıcı bir ses duvarı üretir. Tek kutulu bir çözümdür, bu yüzden onu HDMI üzerinden takarsınız ve şaşırtıcı sesle çıkarsınız.

Beosound Sahnesi pahalıdır, bu nedenle gerçekten sinematik bir TV yükseltmesi arayanların çoğunluğu için önerimiz Sony HT-G700. Surround sese ve Dolby Atmos yüksekliğine yakın hissettiren yönlü ses oluşturmak için akıllı işlemeyi kullanır. Neredeyse her oturma odası TV'si için yeterince küçük olan, ancak TV sesini devasa bir iyileştirme sunan basit bir ses çubuğu ve subwoofer paketidir.


Daha da kompakt olan ve mükemmel bir müzik ve akıllı hoparlör olarak ikiye katlanabilen düşük fiyatlı bir ses çubuğu istiyorsanız, Sonos Beam'e bakın. Aynı sinematik sanal surround hedeflere sahip değil, bunun yerine sadece iyi bir fiyata en iyi ses veren, dinamik bir çubuk olmaya gidiyor.

Bu ses çubuklarının bir dezavantajı, kendi başlarına tam, gerçek surround ses için donanımlı olmamalarıdır. Gerçek bir sinema deneyiminden daha fazlasını istiyorsanız, Samsung HW-Q90R, ses çubuğuna ek olarak size dört adet yukarı ateşlemeli Dolby Atmos sürücüsü ve bir subwoofer ile iki arka hoparlör sunan en iyi seçimimizdir.


Black Friday soundbar fırsatları

Bazı harika görüyoruzBlack Friday fırsatlarıbu yıl soundbar'larda - onlar için büyük bir yıl oldu ve pek çok insan Noel öncesi TV ses yükseltmesi arayışında olacak ve perakendeciler bu konuda yardımcı olmak istiyor!

Şimdiye kadar gördüğümüz en iyi ses çubuğu tekliflerinden üçü burada.

Bugünün en iyi teklifi!

LG SN11RG 7.1.4 Dolby Atmos ses çubuğu sistemi| Şimdi £ 749 | £ 1499 oldu | Currys'de% 50 tasarruf edin
Gerçek surround ses ve yüksekliğe sahip, kurulumu hala kolay bir Dolby Atmos istiyorsanız, bu yılın fırsatlarından biridir - biz ona beş yıldız verdikLG SN11RG incelemesi! Dört kutulu bir sistemdir - (büyük) soundbar TV'nize takılır ve iki arka hoparlör ve subwoofer ile kablosuz olarak iletişim kurar. Hem ses çubuğu hem de iki arka hoparlör, gerçek bir 'ses kubbesi' Atmos efekti oluşturmak için yüksek ateşleyen sürücülere sahiptir.


Sony HT-G700 Kablosuz Soundbar| 449 TL | Şimdi £ 299 | Currys'de £ 150 tasarruf edin
Dediğimiz gibiSony HT-G700 Dolby Atmos soundbar incelemesi, bu zaten kendi RRP'sinde çok değerli bir ses çubuğuydu. Kablosuz bir subwoofer'ın dahil edilmesi mükemmel bir avantajdır ve iki HDMI bağlantı noktasının özenle eklenmesi, olağanüstü hassas ses kadar takdir edilmektedir. Kolay kurulum ve 4K HDMI geçişi de bunu mükemmel bir Kara Cuma anlaşması yapar. Anlaşmayı Görüntüle

Dolby Atmos özellikli Sony HT-X8500 Bluetooth Soundbar |299 TL | Şimdi £ 249 | John Lewis'te £ 50 tasarruf edin
Bu Sony soundbar, dahili subwoofer'ı sayesinde geniş bir ses sahnesi ve etkileyici derin bas ile ağırlığının çok ötesine geçer. Hem Dolby Atmos hem de DTS: X'in kodunu çözer ve Sınıf D amplifikasyonu, hem müzik hem de filmler için sürükleyici bir film müziği sunar.

En iyi ses çubukları ve ses tabanları: sıralı

En iyi ses çubukları: B&O Beosound StagePingtwitter Ödülleri 2020

(Resim kredisi: Bang & Olufsen)

1. B&O Beosound Sahnesi

En iyi tek kutulu premium ses çubuğu

Teknik Özellikler
Boyutlar: 1100x170x77mm Bağlantılar: 1x HDMI çıkışı, 1x HDMI girişi, 1x 3,5 mm hat girişi, 2x Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth 4.2 eARC desteği: Evet Dolby Atmos / DTS: X desteği: Yalnızca Dolby Atmos Hoparlör yapılandırması: 3 kanallı, 11 sürücü Belirtilen güç çıkışı (toplam): 550W
Satın alma nedenleri
+ Filmler veya müzik için harika + Son derece şık + Kurulumu basit + Çok sayıda kablosuz seçenek
Kaçınılması gereken nedenler
-Surround ses değil-Sadece bir HDMI girişi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Beş yıldızımızın tamamını okuyunB&O Beosound Stage incelemesi

Danimarkalı ses ustaları, 'o' nun 'şaşırtıcı miktarda sesi küçük, şık bir üniteye sığdırdığı' bu ses çubuğu ile tekrar yaptı. Beosound Stage aslında B & O'nun ilk ses çubuğudur ve beklemeye değerdi.

Arkasına gizlenmiş 11 sürücü, son derece etkileyici bir ses duvarı oluşturan şık Kvadrat kumaş kaplamasıdır - açılı sürücüler ses yüksekliğini verirken, bir dizi tweeter ve woofer genişlik ve derinlik ekler. Bir subwoofer'a ihtiyaç duymadan da inanılmaz derecede gürültülü olabilir.

Miktar ayrıntısı mükemmel ve ekranda hareket eden dinamik aksiyon sahnelerinden ince konuşmalara kadar her şeyle ustaca bir dokunuş. Dolby Atmos uyumluluğu sayesinde film müziklerinden her damla ses kalitesini sıkıştırır ve daha basit ses çubuklarına kıyasla sesin uzamsal konumlandırmasında gözle görülür bir artış sağlar, ancak aşağıdaki Samsung Q90R gibi tam bir surround deneyimi sunmasını beklemeyin.

Ama sorun değil - çünkü bu temelde tak ve çalıştır özelliğine sahip tek kutulu bir çözümdür ve bazen tam da istediğiniz budur. Kendi uzaktan kumandası bile yok - kontrol etmek için sadece TV'nizin uzaktan kumandasını veya B&O uygulamasını kullanacaksınız.

Aynı zamanda, müzik çalma için test ettiğimiz muhtemelen en iyi ses çubuğu, çoğu kişinin hayal edebileceği bir ritim ve müzikalite getiriyor. Ve o büyük, uzun ses sahnesiyle, bir orkestranın önünde oturuyormuş hissi veriyor.

Yerleşik Chromecast ve Apple AirPlay 2 akışının yanı sıra B & Os sistemi desteğiyle, çok odalı bir müzik harikasıdır. Ve diğer cihazlardan (kablosuz döner tabla gibi) akış için Bluetooth var.

Pahalı, evet, ama harcadığın her kuruşu alabilirsin.

En iyi ses çubukları: Sony HT-G700

(Resim kredisi: Sony)

2. Sony HT-G700

Dolby Atmos ile en iyi orta sınıf ses çubuğu

Teknik Özellikler
Boyutlar: 980x64x108mm (ana gövde); 192x387x406mm (subwoofer) Bağlantılar: 1x HDMI çıkışı, 1x HDMI girişi, 1x optik hat girişi, USB, Bluetooth 5.0 eARC desteği: Evet Dolby Atmos / DTS: X desteği: Evet Hoparlör yapılandırması: 3,1-kanal Belirtilen güç çıkışı (toplam): 400 W
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel uzamsal ses + Çok değerli paket + Kurulumu ve kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçek yükseklikte kanal yok-Meraklı ses çubukları kadar dinamik değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI695 ABD doları NAPF Electronics'te görüntüle 699 Kogan.com'da görüntüle749 $ Amazon'da Görüntüleyin

• Tamamı okuyunSony HT-G700 incelemesi

Bu ses çubuğu, çoğu insana fiyatına tavsiye etmeyi kolaylaştıran mükemmel bir paket sunarak listemizin tepesine yakın bir yere çıkıyor - size bütçe ses çubuklarından önemli ölçüde daha muhteşem yönlü ses sağlar ve pahalı ses çubukları daha dinamik ses sunsa da, Bunun size verdiği şeyi gerçekten geliştirmek için neredeyse iki katını harcamanız gerekir.

Bu ses çubuğu ve kablosuz subwoofer, ses çubuğundaki üç sürücünün size yandan ve yukarıdan gelen sesi veriyormuş gibi görünmesini sağlamak için Sony'nin en havalı işlemcisini içerir. Bir surround ses sistemi gibi olma iddiasına gerçekten ulaşamıyor, ama sorun değil, çünkü yönettiği şey gerçekten etkileyici.

Soundtracks bu hoparlörden mükemmel bir genişliğe sahiptir, ikna edici bir şekilde en soldan ve sağdan gelir, ancak aynı zamanda ekrandaki ile eşleşecek şekilde önünüzde daha ince bir şekilde konumlandırılmıştır. Ve evet, ekstra daldırma için biraz yükseklik de eklenmiştir.

Ama aynı zamanda bir soundbar'ın kusursuz yapmasını istediğiniz sıkıcı işleri de yapar: Ses karışımlarında sesleri çok daha duyulabilir hale getirir, dramatik aksiyonu desteklemek için zengin bas ekler ve genellikle her şeyi daha sinematik ses çıkarmak için kaldırır.

Kurulumu da gerçekten çok kolay - temelde, önceden senkronize edilmiş iki kutu arasındaki kablosuz bağlantıyla tak ve çalıştır - ve bir HDMI girişinin yanı sıra TV'nize bir HDMI çıkışı içerir, böylece kullanımınızı kaybetmezsiniz. bir bağlantı noktası. Son olarak, 43 inç ve üzeri TV'lere sığacak kadar küçüktür; diğer Dolby Atmos ses çubukları çok daha büyük olma eğilimindedir.

En iyi ses çubuğu: Sonos Beam

3. Sonos Kirişi

En iyi ses çubuğu / hoparlör / ev asistanı ... Çok yönlü bir cihaz

Teknik Özellikler
Boyutlar: 68,5x651x100mm Bağlantılar: 1x HDMI, 1x optik hat girişi, 1x Ethernet, Wi-Fi eARC desteği: Hayır - Yalnızca ARC Dolby Atmos / DTS: X desteği: Hoparlör yapılandırması yok: 5 hoparlör, 3 kanallı Belirtilen güç çıkışı (toplam ): Verilmedi
Satın alma nedenleri
+ Çok kompakt bir hoparlörden harika ses + Amazon Alexa ve AirPlay 2'yi de içerir + Kolay kurulum + Çok odalı ve / veya 5.1 sisteme yükseltilebilir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ SATIŞI 499 $ Amazon'da Görüntüle549 ABD doları Ebay'de görüntüle658,82 $ Amazon'da Görüntüle

• Tamamı okuyunSonos Beam incelemesi

Harika bir soundbar mı? Çok odalı bir müzik hoparlörü mü? Ev ses asistanı mı? Hayır, tüm bunları aynı anda yapmak süper Beam. Beam, beyaz veya siyah renkte harika görünen ve modern oturma odası için tasarlanmış kompakt bir ses çubuğudur (26 inç genişliğinde, 32 inç TV'ler için bile yeterince küçüktür).

Sorunsuz kontrol için HDMI üzerinden TV'nize bağlanır ve tüm sese anında netlik ve derinlik katar. Wi-Fi bağlantısıyla, diğer Sonos hoparlörlerle çok odalı bir kurulumda akış hizmetlerinden müzik çalmak için Sonos uygulamasını kullanabilirsiniz; Apple AirPlay 2 desteği, onu çalınan herhangi bir sesin çok odalı akışı için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Apple cihazlarından.

Ayrıca Amazon Alexa veya Google Asistan'ın sesli kontrolüne sahip olmayı seçebilirsiniz, böylece akıllı evinizi kontrol etmek veya herhangi bir Echo veya Google Home cihazı gibi bilgi istemek için kullanabilirsiniz.

Tek olası dezavantajı, sanallaştırma veya başka yollarla kutudan çıktığı gibi herhangi bir surround ses seçeneği sunmamasıdır. Ancak Sonos, ürün yelpazesinden başka hoparlörler ekleyerek ve bunları uygulama içinde yapılandırarak onu bir 5.1 sistemine dönüştürme yeteneği sunuyor. Yine de Dolby Atmos seçeneği olmayacak.

Sadece TV'nizdeki sesi diyalog gibi öğeler için daha büyük, daha zengin ve daha net bir şeye yükseltmek istiyorsanız, bu çoğu insan için önerdiğimiz ses çubuğudur - kullanımı kolay ve çok yönlüdür ve kolayca en iyisidir - fiyat için ses seçeneği.

En iyi ses çubukları: Samsung Q90R

(Resim kredisi: Samsung)

4. Samsung HW-Q90R

Harika bir Dolby Atmos ses çubuğu ve şimdi daha cazip bir fiyat

Teknik Özellikler
Boyutlar: 1226x 83x136mm (ses çubuğu); 205x403x403 mm (subwoofer); Verilmedi (arka hoparlörler) Bağlantılar: 1x HDMI çıkışı, 2x HDMI girişi, 1x optik hat girişi, Wi-Fi, Bluetooth eARC desteği: Evet Dolby Atmos / DTS: X desteği: Evet Hoparlör yapılandırması: 17 hoparlör, 7.1.4 kanal Belirtilen güç çıkışı (toplam): 512W
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz Atmos deneyimi + Kablosuz hoparlörler ve subwoofer + Kurulumu ve kurulumu basit
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece iki HDMI girişi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Tamamı okuyunSamsung HW-Q90R incelemesi

Bu listedeki LG SN11RG gibi, bu kurulum size sadece ön tarafta büyük bir ses çubuğu değil, aynı zamanda bir subwoofer ve iki kablosuz arka hoparlör birimi de sunar - kombinasyon halinde, tam bir surround sistemdir, ancak aralarında tüm dağınık kablolar olmadan . Ancak henüz etkileyici bitmedi - soundbar ve her iki arka hoparlör de yine LG gibi Dolby Atmos yükseklik kanalları için yüksek ateşleme sürücülerine sahip.

Samsung, nihai sonuçları 7.1.4 eşdeğeri bir yapılandırma olarak tanımlıyor ve sonuç, etrafınızda yedi hoparlöre sahip olmanın etkisine gerçekten şaşırtıcı derecede yakın, ancak tüm güçlük ve masraflar olmadan. Ve ateşleyen dört sürücüye sahip olmak, Atmos veya DTS: X film müzikleri olan filmler için gerçekten bir ses tavanı yaratır - bu son derece etkileyici.

Fiyat indirimleri, bunun LG'den biraz daha ucuz olduğu ve biraz daha ucuz olan ancak bir subwoofer veya arka hoparlörü olmayan Sonos Arc'a kıyasla mükemmel bir değeri temsil ettiği anlamına geliyor. 4K HDR videodan geçmek için iki HDMI girişi vardır.

En iyi ses çubukları: Sonos Arc

(Resim kredisi: Sonos)

5. Sonos Arkı

Zengin bir yükseltme için Dolby Atmos kullanan mükemmel tek kutulu bir ses çubuğu

Teknik Özellikler
Boyutlar: 1141,7x115,7x87mm Bağlantılar: 1x HDMI ARC, 1x optik hat girişi, 1x Ethernet, Wi-Fi eARC desteği: Evet Dolby Atmos / DTS: X desteği: Yalnızca Dolby Atmos Hoparlör yapılandırması: 11 hoparlör Belirtilen güç çıkışı (toplam): Verilmez
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel Atmos yüksekliği ve genişliği + Filmler veya müzik için muhteşem ses + İyi akış özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Hiç HDMI geçidi yok! BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.395 $ Amazon'da Görüntüleyin1.399 The Good Guys'da görüntüle 1.399 The Good Guys'da görüntüle

• Tamamı okuyunSonos Arc incelemesi

Sonos Arc, sesi yukarı ve solunuza ve sağınıza yansıtmak için çeşitli açılarda on bir sürücüye sahip bir Dolby Atmos ses çubuğudur. Tek kutulu bir ses çubuğu olarak, çevrenizden gelen sesi gerçekten taklit edemez, bunun yerine önünüzdeki boşluğu dolduran net bir ses duygusu yaratır ki bu da kendi yolunda aynı derecede iyidir.

Bir hoparlörden geliyormuş gibi görünen ses yerine, tüm duvardan, odaya kadar uzanan genişliğe ve yüksekliğe yayılıyor. Ve bu alanı gerçekten kullanıyor: Atmos'un yükseklik kanalları, yukarı ve aşağı hareket eden bir şeyin hareketteki o yükseklik hissine sahip olduğu anlamına gelir ve ekranda bir gürültü hareket ettiğinde, ekranda gördüklerinizle eşleşir. sizi çevrelemese bile daldırma. Tam surround deneyimiyle gitmek istiyorsanız, kablosuz arka hoparlörler olarak Sonos One SL'ler gibi iki küçük Sonos ünitesi ekleyebilirsiniz.

İster film izleyin ister müzik dinleyin (bu, Sonos uygulaması veya Apple AirPlay 2 aracılığıyla akış sağlayan tam çok odalı bir hoparlördür) ses kalitesi harika - her şey son derece dengeli (tamamen net diyaloglar dahil) Konuşma Geliştirici seçeneği olmasa bile) ve güzel bir şekilde pürüzsüz.

Ancak: geçişi olmayan yalnızca tek bir HDMI bağlantı noktasına sahiptir, bu nedenle bağlarken TV'nizdeki bir HDMI bağlantı noktasını kaybedersiniz ve TV'niz Dolby Atmos'un kodunu çözmezse veya geçmezse, o zaman yapamazsınız aslında her halükarda yapabileceklerini tam olarak kullanabilme. Bu inanılmaz derecede sinir bozucu ve birinci sınıf bir soundbar için ucuz. Ses kalitesinin iyi bir şeyçok iyiTV'nize iyi uyması koşuluyla, yine de en iyi ses çubuğu satın alımlarından biri olarak değerlendiriyoruz.

En iyi ses çubukları: Vizio 5.1.2 Dolby Atmos

(Resim kredisi: Vizio)

6. Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar SB36512-F6

Uygun fiyatlı gerçek Dolby Atmos için en iyi ses çubuğu

Teknik Özellikler
Boyutlar: 914.4x63.5x81mm (ses çubuğu); 290x175x290mm (subwoofer); Verilmedi (arka hoparlörler) Bağlantılar: 1x HDMI çıkışı, 1x HDMI girişi, 1x optik hat girişi, Wi-Fi, Bluetooth eARC desteği: Hayır - Yalnızca ARC Dolby Atmos / DTS: X desteği: Yalnızca Dolby Atmos Hoparlör yapılandırması: 8 hoparlör, 5.1.2 kanal Belirtilen güç çıkışı (toplam): Verilmedi
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten güçlü Atmos deneyimi + Paranızın tam karşılığı + Çok iyi ses kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Tasarım biraz faydacıdır-Arka hoparlörler yalnızca yarı kablosuz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Tamamı okuyunVizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar incelemesi

Gerçek bir surround deneyimi isteyenler, ancak bu kadar yüksek bir fiyat etiketi olmayanlar için bu bir smaç. Ön kanalları sunan mütevazı bir 36 inçlik ses çubuğu ve Dolby Atmos için iki yükseltici sürücü, bas sesi için kablosuz olarak bağlı bir subwoofer ve iki arka hoparlör (Samsung'un aksine, bunların da yükselticileri yok).

Arka hoparlörlerin her biri bir kabloyla subwoofer'a bağlanması gerekir; bu,epeyceSamsung Q90R kadar esnek, ancak subwoofer'ı da arkanıza (veya koltuğunuzun altına) yerleştirebilirseniz, o zaman bu hiç de büyük bir sorun değil.

En önemlisi, filmlerdeki 3D efekti hala mükemmel ve kesinlikle Samsung'un yarı fiyatından geliyormuş gibi görünmüyor. Gerçek bir yükseklik duygusu var ve film müziklerinde her açıdan pek çok drama ve ayrıntı var. Hoparlörler ayrıca müzik için eğimli değil.

Samsung'a kıyasla kesilen başka köşeler de var - yalnızca tek bir HDMI girişi ve TV'ye HDMI bağlantısı elde edersiniz ve yapı o kadar lüks değildir. Ancak ses kalitesi orada ve bizden ona güçlü bir öneri getiren de bu.

En iyi ses çubukları: LG SN11RG

(Resim kredisi: LG)

7. LG SN11RG

Devasa bir Dolby Atmos deneyimi, ancak devasa bir fiyata

Teknik Özellikler
Boyutlar: 1443x63x146mm (ses çubuğu); 221x390x312,8 mm (subwoofer); 130x211.5x191.2mm (arka hoparlörler) Bağlantılar: 1x HDMI çıkışı, 2x HDMI girişi, 1x optik hat girişi, USB, Wi-Fi, Bluetooth 5.0 eARC desteği: Evet Dolby Atmos / DTS: X desteği: Evet Hoparlör yapılandırması: 12 hoparlör 7.1.4 kanal Belirtilen güç çıkışı (toplam): 770W
Satın alma nedenleri
+ Seslerin muhteşem uzamsal konumu + Kolay kablosuz kurulum + Güçlü, zengin hoparlörler
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı-BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI gerçekten büyük1.298 $ Appliance Central'da GörüntüleAmazon'u kontrol edin

• Tamamı okuyunLG SN11RG incelemesi

LG SN11RG, Dolby Atmos film müziği ile sağlandığında gerçek bir ses 'kubbesi' oluşturmak için kablosuz olarak bağlanan dört hoparlör kutusu (ana çubuk, subwoofer ve iki arka hoparlör) sunar. Soundbar orta, ön sol ve ön görevleri yerine getirir ve iki yukarı ateşleme yüksekliği sürücüsüne sahiptir; iki arka hoparlörün her biri bir çevre kanalını yönetir ve her biri bir yukarı ateşleme sürücüsüne sahiptir; ve tabii ki subwoofer da basla ilgileniyor.

Çevrenizdeki ve üstünüzdeki seslerin ikna edici konumlandırılmasıyla sizi sesle sarmada şaşırtıcı derecede iyidir. Tekliflerde mükemmel dinamik aralık var ve hiçbir şey bunaltılmadan cehennem gibi bir ses çıkarıyor. Normal surround veya stereo ses kayıtlarını, gerçekten ikna edici Atmos benzeri sese yükseltmek için bile mükemmel.

4K ve Dolby Vision HDR'den geçen ikiz HDMI girişleri (artı TV'ye eARC çıkışı), kullanışlı kablosuz akış seçenekleri ve Google Assistant desteği ve gerçekten kolay bir kurulum süreci ile, son derece etkileyici bir sistem ... Bu, 65 inç ve üstü televizyonlar için, gerçekten ve piyasanın birinci sınıf sonu için çok pahalı, bu yüzden daha fazla insan için önermiyoruz. Ama ne için ödediğinizi çok fazla duyabilirsiniz ...

En iyi ses çubukları: Sony HT-X8500 Dolby Atmos

(Resim kredisi: Sony)

7. Sony HT-X8500

Sanal Dolby Atmos ile en iyi ekonomik ses çubuğu

Teknik Özellikler
Boyutlar: 890x64x96mm Bağlantılar: 1x HDMI çıkışı, 1x HDMI girişi, 1x optik hat girişi, USB, Bluetooth 5.0 eARC desteği: Evet Dolby Atmos / DTS: X desteği: Evet Hoparlör yapılandırması: 3 hoparlör, 2.1 kanal Belirtilen güç çıkışı (toplam): 320 W
Satın alma nedenleri
+ Harika sanal surround + Dolby Atmos ve DTS: X desteği + HDMI geçidi + Mükemmel değer
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ile gerçek Atmos ile rekabet edemez499 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle1.175,62 $ Amazon'da Görüntüle

Bu ses çubuğunun şu anda düzenli olarak indirildiğini görüyoruz, bu da onu bir pazarlık haline getiriyor. Buradaki Sonos Beam'e en yakın doğrudan rakip, ancak Sonos'un basit zengin ses ve bir dizi çok odalı özellik ile ilgilendiği durumlarda, bu daha sinematik olmayı hedefliyor.

İçinde basit bir stereo kurulum olmasına rağmen (gerçekten etkileyici bas sağlayan entegre subwoofer ile), Sony'nin dijital işleme sistemi 7.1.2 Dolby Atmos surround sistemini kopyaladığını iddia ediyor. Açık olalım ki bunu başaramaz (HT-G700 kadar yakın bile değil) ve bunu hiç beklemiyorduk - ama filmlere ve TV'ye bunu sağlamak için sese bir ton daha fazla yönlülük katıyor. ekstra sihir.

Ve yükselen hoparlörlerin olmaması Dolby Atmos'un gerçek genel etkisini elde edemeyeceği anlamına gelse de, sunuma yükseklik katıyor, bu yüzden bir pompadan dışarı pompalamak yerine önünüzdeki tüm alandan geliyormuş gibi geliyor. küçük çubuk. Ve OnunGerçekten midiğer bu tür ucuz ses çubuklarına kıyasla güzel - bir TV'nin hoparlörlerinden belirgin şekilde daha sinematik, anında ve açık bir şekilde. Ve stereo veya normal 5.1 kaynakları ekstra yükseklikle karıştırır.

Aynı zamanda bir HDMI geçişine sahip olan bu kadar ucuz olan tek ses çubuğu, yani HDMI bağlantı noktasını takarak kaybetmeyeceksiniz. Mevcut fiyat için, bu kolayca en iyi ses çubuğu satın alımlarından biridir, ancak insanlara adım atmanızı öneririz. mümkünse Sony HT-G700'e kadar.

En iyi ses çubukları: Canton DM 76

(Resim kredisi: Canton)

10. Canton DM 76

En iyi ses tabanı - ekstra stereo ses elde edin

Teknik Özellikler
Boyutlar: 725x320x71mm Bağlantılar: 1x optik hat girişi, Bluetooth aptX eARC desteği: Dolby Atmos / DTS yok: X desteği: Hoparlör yapılandırması yok: 8 hoparlör, 2.1 kanal Belirtilen güç çıkışı (toplam): 200W
Satın alma nedenleri
+ Küçük bir kutudan büyük hoparlör aralığı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI HDMI yok Amazon'u Kontrol Edin

Soundbase'ler, TV'nizin hoparlörün arkasında değil, aslında hoparlörün üzerine oturduğu ses çubuklarına (ne yazık ki hızla azalan) bir alternatiftir. Alçak ayaklı TV'ler için harika olabilir veya TV ünitenizde ayrı bir ses çubuğu için yeriniz olmadığından endişeleniyorsanız (yine de ses tabanının çok büyük olacağını görmeniz gerekecek).

Ek bir avantaj olarak, bir ses tabanının hoparlör sürücülerinin gerçekten güç katması için daha fazla alanı vardır ve Alman hi-fi uzmanı Canton burada gerçekten bunun için gitti: sadece 2.1 stereo yapılandırması için sekiz sürücü gerçekten hepsini içine koyuyor. Dört inçlik woofer, iki iki inçlik orta sınıf sürücü ve iki bir inçlik tweeter ile bu, size büyük dinamik aralık sağlamak ve yüksek çözünürlüklü Bluetooth sayesinde müzik çalmada ustalaşmak için tasarlanmıştır. aptX bağlantısı.

Utanç verici olan HDMI bağlantısı yok - bu, ses çubuğunun ses düzeyinin otomatik kontrolünü TV uzaktan kumandasından alamayacağınız ve TV'nizinzorunlubir optik çıkışa sahip - ancak büyük sonuçları olan iyi görünümlü bir ses tabanı olması açısından, tüm kutuları ve sonra bazılarını işaretler.

Bu model 50 inç'in altındaki TV'ler için tasarlanmıştır - büyük bir kardeşi vardır, Canton DM 101, 50 inç ve üstü için tasarlanmıştır.

Günümüzün en iyi Canton DM 101 fırsatları Amazon AU