Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • En İyi SSD'ler 2020: Son Derece Hızlı Depolamaya Yükseltme

En İyi SSD'ler 2020: Son Derece Hızlı Depolamaya Yükseltme

İster sıfırdan bir oyun bilgisayarı oluşturmak ister konsolunuza daha fazla alan eklemek olsun, Pingtwitter uzmanları tarafından özenle bir araya getirilen ve sizi doğrudan ihtiyaçlarınız için doğru SSD'ye yönlendirmek üzere tasarlanan en iyi SSD'ler 2020 kılavuzuna ulaştınız.


Burada ele alınan tüm açılara sahibiz - dizüstü bilgisayarlar için en iyi SSD, oyun için en iyi SSD, en iyi taşınabilir SSD ve en iyi bütçeli SSD burada bulunabilir ve eğer sizseniz çok yönlü harika özellikler de ekledik. özel ihtiyaçları yok.

Dürüst olmak gerekirse, 2020'nin en iyi SSD'lerinden biri için pazarda değilseniz, belki de olmalısınız? Fiyatlar düşmeye devam ediyor ve bu, bilgisayarınıza veya oyun konsolunuza uygulayabileceğiniz en etkili yükseltmelerden biri.

İşletim sistemleri neredeyse anında yüklenir, uygulamalar ve oyunlar takılma olmadan açılır ve kapanır ve tüm video oyunlarınız iyileştirilmiş yükleme süreleri (ve hatta bazen iyileştirilmiş kare hızları) görür.

Düşen fiyatlar ve yeni nesil oyun konsollarının piyasaya sürülmesiyle, SSD'ler artık her zamankinden daha yaygın. Sizin için doğru olanı seçmek yine de zor olabilir, ancak bu kadar çok şey var, bu yüzden bu en iyi SSD listesi baş rehberiniz olsun.


İştahınızı kabartmak için, şu anda Amazon gibi perakendecilerde bulabileceğiniz katı hal sürücülerle ilgili bazı tekliflere göz atın veWalmart: Düşündüğünüzden daha az parayla büyük bir süper hızlı depolama parçası sizin olabilir.

İhtiyaçlarınız için en iyi SSD'yi seçtiğinizde, yardımımızla sizi kullanışlı ürünümüze yönlendirmeyi çok isteriz.katı hal sürücüsünü dizüstü bilgisayarınıza takma kılavuzu, eğer ihtiyacın olursa - bu zor bir iş değil ve seni on dakikadan daha kısa sürecek.


Ek olarak, aşağıdakileri yapmak için harika rehberlerimize de göz atmayı unutmayın.PS4'e yeni bir SSD takmavePS4 Pro'ya yeni bir SSD takmaoyunlarda yükleme sürelerini hızlandırmanın yanı sıra depolama kapasitenizi artırmak istiyorsanız bu mükemmel bir özelliktir.

2020'de mevcut olan en iyi SSD'ler: sizin için en iyi SSD'yi alın

En iyi SSD Kingston KC2500


Kingston KC2500, yüksek performanslı oyun PC'leri ve iş istasyonları için mükemmel bir SSD eşleşmesidir.

(Resim kredisi: Kingston)

1. Kingston KC2500 M.2 NVMe SSD

M.2 NVMe okuma ve yazma hızları için en iyi SSD

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: PCIe NVMe Form faktörü: M.2 Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz derecede hızlı okuma ve yazma hızları + Kurulumu kolay + Şık siyah PCB BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Kingston KC2500 M.2 NVMe SSD, Pingtwitter'ün zihninde bugün piyasadaki en premium seçenektir ve çocuk bunu gösteriyor. Her kapasite seviyesinde diğer bazı markalara göre biraz daha pahalı, bu nedenle bütçe bilincinde olanlar için en iyisi değil, ancak en iyi performansı isteyenler için mükemmel bir eşleşme.

Hiper-hızlı okuma ve yazma hızları (3.500 MB / sn'ye kadar okuma ve 2.900 MB / sn'ye kadar yazma), sürücüde ne yapıyor olursanız olun, 4K video düzenleme ve işleme, çok büyük ayarlamalar gibi inanılmaz hızlı gerçekleştiği anlamına gelir. PhotoShop'ta TIF dosyaları veya tüm grafik çan ve ıslık açıkken devasa açık dünya AAA oyunları oynayın.

Ayrıca şık bir siyah PCB ile birlikte gelir, kurulumu birkaç dakika sürer ve XTS-AES 256 bit şifreleme özelliğine sahiptir. Basitçe söylemek gerekirse, bugün piyasadaki en iyi SSD'lerden biridir.


Tam okuyunKingston KC2500 M.2 NVMe SSD incelemesi.

Western Digital Black SN750 en iyi SSD


(Resim kredisi: Western Digital)

2. Western Digital Siyah SN750

Oyun odaklı üstün performans

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: PCIe NVMe Form faktörü: M.2 Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Bol depolama alanı + Güvenilir marka BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok £ 50,99 Amazon'da Görüntüleyin57,97 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle£ 59,49 365games.co.uk'de görüntüleyin 2 Amazon müşteri yorumu

Western Digital'in güvenebileceğiniz bir depolama alanı sunduğunu zaten biliyoruz ve bu üstün SSD, bilgi işlem ve oyun performansını en üst düzeye çıkarmak için her şeyi yapıyor: 3.470MB / s'ye kadar okuma hızları, isteğe bağlı bir soğutucu ve 250GB, 500GB, 1TB ve 2 TB kapasite.

Bu, onu 2020'nin en iyi SSD'lerinden biri olarak değerlendirmeye kesinlikle değer kılar ve özellikle özel PC oyun donanımları için uygundur. Bellenim ve SSD kontrol paneli, performans açısından çubuktan en iyi şekilde yararlanmak için bu modelde de ayarlandı.

Fiyat ve performans kombinasyonu, WD Black SN750'yi zaten pek çok hayranı kazandı ve hatta izleme ve ince ayar yapmak için kendi yazılımıyla birlikte geliyor - kurulumları üzerinde tam kontrol sahibi olmak isteyenler için bir başka artı nokta.

Samsung 970 Evo Plus en iyi SSD


(Resim kredisi: Samsung)

3. Samsung 970 Evo Plus

Samsung, SSD kalite çıtasını yükseltmeye devam ediyor

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: PCIe NVMe Form faktörü: M.2 Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Üst düzey performans seviyeleri + Yüksek talep altında güvenilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 64,61 £ Novatech Ltd'de görüntüle 88 £ Amazon'da görüntüle 124,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin 1 Amazon müşteri incelemesi

Görünüşe göre Samsung, bir dizi kapasiteden gelişmiş bir yerleşik termal soğutma sistemine kadar, üreticinin sunduğu en kaliteli katı hal sürücülerden sadece biri olan 970 Evo Plus'a gelince aslında her şeyi düşünmüş gibi görünüyor. hepsi burada.

Sağlam, güvenilir ve hızlıdır - okuma hızları 3,500 MB / sn'ye ulaşır - ancak yine de fiyat etiketi sizi korkutmayacaktır. Performans ve uygun fiyat arasında bu tür bir kombinasyonu her zaman bekleyemezsiniz, bu nedenle bu, 2020'nin en iyi SSD'leri listemizde yer almaya değer.

PCIe M.2 çubuğu, oyun oynamak için kesinlikle uygundur, ancak aynı zamanda diğer yüksek güçlü bilgisayar kurulumları - örneğin, video ve görüntü düzenleme için bir donanım. Bunun sizin için olup olmadığına karar vermeden önce serideki diğer Samsung SSD'leri kontrol ettiğinizden emin olun.

Addlink S70 en iyi SSD


(Resim kredisi: Addlink)

4. Addlink S70

Uzun ömürlü mükemmel hız ve performans

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: PCIe NVMe Form faktörü: M.2 Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel performans seviyeleri + Paranızın karşılığını fazlasıyla alın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Çok çeşitli masaüstü ve dizüstü bilgisayar sistemleriyle uyumlu olan Addlink S70 SSD, dahili depolama pazarında kesin bir kazanandır - güvenilirliği ve hızı nedeniyle çok sayıda hayran kazandı ve özellikle zorlu bilgi işlem görevlerinin üstesinden gelmek için tasarlanmıştır.

Addlink, 2020 için en iyi SSD'ler listemizdeki diğer üreticilerden bazılarıyla aynı türden marka tanınırlığına sahip olmasa da, ister bir donanım oluşturuyor olun, bu PCIe NVMe M.2 çubuğunun kalitesinden şüphe yok. oyun veya video düzenleme.

Addlink S70'in okuma hızları, satın aldığınız sürücünün kapasitesine bağlı olarak 3.500MB / s'ye kadar çıkıyor ve cihazı oluşturan güvenilir bileşenlerle, güvenebileceğiniz bir şey ve sürüşe yardımcı oluyor SSD pazarında düşük fiyatlar.

Intel SSD 665P en iyi SSD


(Resim kredisi: Intel)

5. Intel SSD 665P

Güvenebileceğiniz yüksek performanslı bir SSD seçeneği

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: PCIe NVMe Form faktörü: M.2 Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Yeni QLC teknolojisi + Yeni makineler için uygun

600 serisi depolama ürünleri ile Intel, en yeni QLC (dört seviyeli hücreler) flash depolamayı kitlelere sunmuştur; bu, kendi sistemlerini kurmak veya bir hız yükseltmesi eklemek isteyenler için uygun fiyatlı, güvenilir bir SSD çözümü anlamına gelir. mevcut bilgisayar.

Intel SSD 665P kompakt, uygun fiyatlı ve hızlıdır, bu nedenle (kurulumunuza ve bir sürücüden neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak) başka hiçbir yere bakmanıza gerek kalmayabilir. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar yapılandırmalarına uygundur ve (şimdi daha ucuz olan) 660P'de bir yükseltmedir.

2.000MB / sn'lik maksimum okuma hızları olsa da, ham özellikler açısından piyasaya liderlik etmiyor, ancak yine de paranızın karşılığında mükemmel bir SSD alıyorsunuz - ve genellikle çok iyi bir fiyata onu da paketleyebilirsiniz. Birlikte verilen Intel yazılımı bakımı da kolaylaştırır.

Crucial P1 en iyi SSD


(Resim kredisi: Önemli)

6. Önemli P1

Günlük kullanım için mükemmel bir SSD

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: PCIe NVMe Form faktörü: M.2 Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Yüksek güvenilirlik ve kararlılık + Uygun fiyatlı SSD seçeneği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 120,53 £ Amazon'da 199 £ Amazon'da görüntüleyin 169 Amazon müşteri yorumu

2.000 MB / sn'lik sıralı okuma hızları ve 2 TB'a kadar kapasite ile Crucial'ın bu SSD'si, sürücülerinden biraz daha fazla güç isteyen ancak bunun için ödeme yapmak istemeyenler için iyi bir seçimdir. Yoğun kullanım için en iyisi değil, günlük işler için mükemmel.

Crucial P1, yukarıda sunduğumuz Intel P665p ile aynı dört seviyeli yonga (QLC) teknolojisini kullanıyor, ancak çevrimiçi bulabileceğiniz fiyatlara bağlı olarak (özellikle düşük kapasitelerde) daha iyi bir anlaşma olabilir. Her zaman olduğu gibi, satın almadan önce etrafa bir göz atmak öder.

Elbette Crucial, bilgi işlem bileşenlerindeki en büyük isimlerden biridir ve bu, P1 SSD'nin uzun ömürlülüğüne ve güvenilirliğine güvenebileceğiniz anlamına gelir. Yaptığınız testlerin türüne bağlı olarak, daha pahalı sürücülerle iyi bir şekilde ayağa kalkabilir.

Adata XPG SX8200 Pro en iyi SSD


(Resim kredisi: Adata)

7. Adata XPG SX8200 Pro

Hemen hemen herkes için uygun bir SSD sürücü

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: PCIe NVMe Form faktörü: M.2 Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Para için gerçekten iyi bir değer + Güvenilir performans seviyeleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 51 £ Amazon'da görüntüle 84,99 £ Amazon'da 293 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Adata XPG SX8200 Pro, 2020'nin en iyi SSD'sini satın almak için alışveriş yapmak istediğinizde hemen isteyebileceğiniz her kutuyu işaretler: performans, verimlilik, dayanıklılık ve paranın karşılığını verme açısından yüksek puan alır, bu nedenle herkesin kısa listesinde yer almaya değer seçenekler.

Kapasiteler, çoğu insan için yeterince yer olması gereken 2TB ile zirveye çıkıyor, ancak en iyi değer seçenekleri daha düşük kapasitelerde düşük olabilir. Aynı zamanda, sektörün en iyisi olan 3.500 MB / sn'lik maksimum okuma hızıyla da hızlı ve duyarlı.

Bu, kıyaslama testlerinde sürekli olarak iyi puan alan bir SSD sticktir ve oyunculardan video üreticilerine, uzun vadeli güvenilirlik söz konusu olduğu sürece hiçbir sorun yaşamadan herkese uyar. Kurulumunuz gerekiyorsa, kutuda bir ısı dağıtıcı da bulunmaktadır.

Sabrent Rocket en iyi SSD


(Resim kredisi: Sabrent)

8. Sabrent Roketi

SSD'leri bir sonraki seviyeye taşımak

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: PCIe NVMe Form faktörü: M.2 Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Yeni nesil PCIe 4.0 + Mükemmel performans

Sabrent Rocket SSD ile ilgili özellikle kayda değer olan şey, artık bilgisayarlarda ve bileşenlerde daha yaygın olarak görünmeye başlayan PCIe 4.0 arayüzünü kullanmasıdır; bu, teorik olarak sürücünün mevcut veri bant genişliği miktarını iki katına çıkarabilir.

Elbette maksimum hızları elde etmek için uyumlu bir anakarta ihtiyacınız olacak, ancak bu teknoloji, oyunlar henüz tam anlamıyla yararlanmasa bile bol miktarda vaat ediyor. Bu özel SSD ile elde edeceğiniz maksimum okuma süreleri 5.000MB / s'ye kadar tartışmak zor.

Yeni nesil teknolojinin yanı sıra, Sabrent Roketi diğer her alanda da kazanmaktadır: güvenilirlik, uzun ömür, hata düzeltme, yazılım desteği vb. Kendinize biraz para kazandırmak istiyorsanız, bu Sabrent sürücüsünün eski PCIe 3.0 sürümlerine bir göz atın.

SanDisk SSD Plus en iyi SSD


(Resim kredisi: SanDisk)

9. SanDisk SSD Plus

Uygun fiyata bol miktarda depolama

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: SATA Form faktörü: 2,5 inç Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Birçok bilgisayara yuvalar + Güvenilir ve uzun ömürlü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 45,99 £ Amazon'da Görüntüle 94,21 £ Amazon Düşük Stokta Görüntüle 97,99 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüleyin

SanDisk SSD Plus ile kendinize çok fazla para ödemeden bol miktarda süper hızlı SSD depolama alanı edinin: bellek teknolojisindeki en iyi bilinen markalardan birinden geliyor, bunun size uzun süre dayanacağını ve kazandığını biliyorsunuz '' t Güvenilirlik açısından hayal kırıklığına uğratır.

Eski 2,5 inç SATA form faktörünü ve arabirimini kullanır, bu nedenle, örneğin bir kule bilgisayarı yükseltiyorsanız, yedek bir sürücü yuvasına yerleştirilebilir. Bunu dizüstü bilgisayarınıza veya masaüstünüze sabitlemekten endişeleniyorsanız, bununla birlikte isteğe bağlı bir yükseltme kiti mevcuttur.

Maksimum okuma hızları 535 MB / sn'ye çıkıyor, bu nedenle şu anda piyasadaki en iyi PCIe NVMe sürücülerine ayak uyduramıyor, ancak daha eski bir bilgisayara ciddi bir destek eklemek istiyorsanız, bu sürücü size uyuyor mükemmel bir fiyat-performans oranı sunan fatura.

Nokia 860 HANGİ en iyi SSD


(Resim kredisi: Samsung)

10. HANGİSİ Nokia 860

Sürüş hızlarınızı daha ucuza yükseltin

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: SATA Form faktörü: 2,5 inç Kapasite: 4 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda depolama alanı + Kurulumu ve kurulumu kolay BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 190,98 £ Amazon'da görüntüleyin 196 £ Samsung'da görüntüleyin İngiltere 345 £ Amazon'da görüntüleyin 27 Amazon müşteri yorumu

Samsung, EVO, PRO ve QVO isimleri altında bir dizi 2,5 inç SATA SSD sürücü üretiyor, bu nedenle bu model size tam olarak uymuyorsa, diğerlerini de kontrol ettiğinizden emin olun. Bununla birlikte, bu özel seçenek çok iyi olduğu için başka hiçbir yere bakmanıza gerek olmayabilir.

550 MB / sn'lik maksimum okuma hızlarıyla tek bir sürücüde 4 TB'a kadar depolama kapasitesi elde edersiniz ve SSD, oyun, ofis işleri, vb. Gibi, ona atmak istediğiniz hemen her şeyi alabileceğinizden emin olabilirsiniz. video ve resim düzenleme ve daha fazlası.

Bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayarla uğraşırken, kurulum ve kurulum basit olmalıdır - her zaman olduğu gibi önceden uyumluluğu kontrol edin - ve yukarıda bahsettiğimiz yükseltilmiş dört seviyeli hücre (QLC) teknolojisini de pazarlığa alın.

Crucial MX500 en iyi SSD


(Resim kredisi: Önemli)

11. Önemli MX500

Hala çekiciliği olan bir klasik

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Dahili Arayüz: SATA Form faktörü: 2,5 inç Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Güvenebileceğiniz bir SSD + Eski makineler için uygun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 86,40 Amazon'da görüntüleyin87,97 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle£ 115,82 Novatech Ltd'de 40 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Crucial MX500, yıllardır (kendi listemiz dahil) en iyi SSD'lerin toplamında görünmektedir ve eski SATA teknolojisini kullanarak bir dizüstü bilgisayarı veya masaüstünü yükseltmek istiyorsanız, hala fevkalade uygun fiyatlı bir seçenektir - kontrol edin ayrıntılar için bilgisayar.

Ham spesifikasyonlar açısından, seçilebilecek 2TB'ye kadar çıkan kapasiteler ve maksimum 560MB / s okuma hızı derecesi vardır, bu nedenle Crucial MX500, belirli kurulumlarının gereksinimleri ne olursa olsun çoğu insan için uygun olmalıdır. olmak.

Performans açısından en yeni PCIe NVMe SSD'lerle rekabet edemese de, yükselttiğiniz sistem bir SATA 2,5 inç katı hal sürücüsüne ihtiyaç duyuyorsa bu, özellikle perakende fiyatları düşmeye devam ettikçe araştırmaya değer bir seçenek olmaya devam ediyor. mesai.

Western Digital My Passport SSD en iyi SSD


(Resim kredisi: Western Digital)

12. Western Digital My Passport SSD

Hareket halindeyken SSD performansı

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Harici Arayüz: USB-C NVMe Form faktörü: Taşınabilir Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Harika hızlar + Kompakt ve iyi inşa edilmiş

Belki bir dizüstü veya masaüstü bilgisayarı yükseltmiyorsunuz, belki bilgisayarlar arasında kullanabileceğiniz bazı ultra hızlı, ultra güvenilir SSD performansı arıyorsunuz - ve işte tam da bu, endüstri gazileri Western Digital'in en son harici katı hal sürücüsü sana verir.

Bu cepte taşınabilir sürücüdeki okuma hızları, inanılmaz derecede hızlı olan 1050 MB / sn'ye kadar çıkar. USB 3.2 standardını destekleyen bir USB-C konektörü ile birleştiğinde, bu iyi yapılandırılmış taşınabilir SSD cihazına veya bu cihazdan veri aktarımı için çok uzun süre beklemeyeceksiniz.

Hem Windows hem de macOS'ta tak ve çalıştır, ancak şifreleme, parola koruması ve yedekleme açısından daha fazlasını yapmak istiyorsanız, bazı paketlenmiş Western Digital yazılımları da var. Kuşkusuz 2020'de satın alabileceğiniz en iyi harici SSD'lerden biri.

Seagate Firecuda Gaming SSD 2020


(Resim kredisi: Seagate)

13. Seagate Firecuda Oyun SSD'si

Harici bir form faktöründe müthiş performans

Teknik Özellikler
Dahili / harici: Harici Arayüz: USB-C NVMe Form faktörü: Taşınabilir Kapasite: 2 TB'a kadar
Satın alma nedenleri
+ Özelleştirilebilir aydınlatma + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 122,30 Amazon'da görüntüleyin149,99 Argos.co.uk adresinde görüntüleyin £ 192,52 Ebuyer'de görüntüle

Oyun etiketine rağmen, bu, her türlü yoğun bilgi işlem ihtiyacı için çok güzel bir iş çıkaracak ve kesinlikle masanızın üzerinde oturan kısmı da görecek - en iyi performans gösteren SSD'lerden biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda en iyilerden biri- özelleştirilebilir RGB aydınlatma ile görünümlü.

Elbette üzerinde Seagate amblemi varken, Firecuda Gaming SSD'nin performans ve güvenilirlik açısından sizi yarı yolda bırakmayacağını biliyorsunuz. İster bilgisayarınıza, ister konsolunuza bağlı olsun, ihtiyacınız olan her yerde çalışır.

Ham özellikler açısından, 2 TB'a kadar çıkan kapasitelerimiz ve USB-C üzerinden 540 MB / sn'ye kadar okuma hızlarımız var. Daha da güçlü bir şeye ihtiyacınız varsa, gereksinimlerinize uygun özel bir NVMe SSD ile donatılabilen Firecuda Gaming Dock'u düşünün.

En İyi SSD'ler 2020: Sizin için en iyi SSD nasıl seçilir

Yapmak isteyeceğiniz son şey, bir SSD satın almak ve yakın gelecekte tekrar yükseltmek zorunda - bu yüzden, cüzdanınızın izin verdiği kadar depolama kapasitesine sahip bir katı hal sürücüsü deneyin ve gidin. Uzun vadede, karşılayabildiğiniz kadarını harcamak gerçekten çok işe yarar.

İhtiyaçlarınız için en iyi SSD'yi daraltırken, bilgisayarınızın bunun için yeterli fiziksel alana sahip olduğundan ve ikisi arasındaki bağlantıların uyumlu olduğundan emin olmak için sürücünün fiziksel özelliklerini de kontrol edin.

Eski SATA'dan daha üstün olan yeni NVMe (Uçucu Olmayan Bellek Ekspres) bağlantı standardına dikkat edin - sisteminiz destekleyebiliyorsa ilkini gerçekten istiyorsunuz ve ikincisini bulmak her halükarda zorlaşıyor.

NVMe bir form faktörü olmasa da: sürücünün fiziksel şekli ve boyutu açısından seçenekler arasında bir PCIe eklenti kartı (grafik kartına benzeyen) veya PCIe M.2 (uzun çubuk) bulunur. ve tabii ki harici sürücüler.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Düşük Stok