Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • En iyi akış DAC, ev hoparlörlerinize Sonos, Bluetooth, AirPlay, Chromecast ve yüksek çözünürlüklü ses ekler

En iyi akış DAC, ev hoparlörlerinize Sonos, Bluetooth, AirPlay, Chromecast ve yüksek çözünürlüklü ses ekler

Bluetooth ve Wi-Fi akışlı hoparlörler çok popüler ve eski tip hi-fi ayrımı popüler olmaya devam ediyor. Ancak, sahiplerin odyofil stereo pastalarına sahip olmalarına ve dijital olarak aktarılan müzikleri yemelerine olanak tanıyan üçüncü bir yol var: 'hi-fi yığınınıza' taktığınız en iyi akışlı DAC'ler veya bugünlerde havalı çocuklar onlara ne diyorsa.


Mevcut hoparlörlerinize ve amfinize akışlı veya mobil tabanlı müzik eklemenin bu yeni moda yolları arasındaen iyi Siber Pazartesi fırsatları. Sonos'un yayıncısı satışta olmasa da, bu istisnai özelliklere de göz atabilirsiniz.Sonos Cyber ​​Pazartesi satış fırsatlarıParadan tasarruf etmek ve tek kutudan yayın yapmak istiyorsanız.

Ayrıca birses çubuğuWi-Fi veya bazı durumlarda Bluetooth üzerinden akışa izin vermek için veya daha eski bir güçlendirilmiş hoparlör. Bunları şunlardan birine de ekleyebilirsiniz:en iyi Bluetooth hoparlörler, bunun yerine daha güvenilir ve daha iyi ses verebilen Wi-Fi üzerinden akış için. Hatta, sanırım, bir itme sırasında, bir Bluetooth aktarıcıyı bir Wi-Fi hoparlöre bağlayarak Bluetooth hoparlöre dönüştürebilirsiniz. Ama belki bu biraz tuhaf olurdu.

Bunlar, dijital ses kaynaklarını CD çalarlardan (hatırladınız mı?) Apple TV'lere (hatırladınız mı?) Bir cihaza yerleştirilebilecek bir analog sinyale dönüştürmenize izin veren eski dünya, hi-fi kablolu DAC'larla karıştırılmamalıdır. standart amplifikatör veya hepsi bir arada hoparlör.

Kafaları da karıştırılmayacakkulaklık DAC'leri, daha taşınabilir olan - genellikle pille çalışır - ve dizüstü bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan, tabii ki kulaklıklar aracılığıyla daha iyi ses elde etmek için kullandığınız.


Temiz? Mükemmel, o halde en iyi DAC akışı listesiyle birlikte!

  • En iyi çok odalı hoparlörler
  • En iyi pikap

En iyi DAC akışı nedir?

Çok fazla görünmüyor, ancak Sonos Port, kablolu dünyadan kablosuz dünyaya son derece yumuşak bir geçiş sunuyor. Döner tablanızı takın ve bir Sonos hoparlöre aktarın veyaoamplifikatörünüze ve hoparlörlerinize ve Airplay 2 veya Sonos uygulaması aracılığıyla yayın yapın. Bir Google Home veya Alexa hoparlörünüz varsa, ses kontrolüne bile sahip olabilirsiniz.


Yamaha WXAD-10, müzik sisteminiz için bir başka mükemmel değer yükseltmesidir. Yüksek çözünürlüklü sesi destekler, Sonos benzeri çoklu oda olasılığına izin verir ve Spotify'dan Qobuz'a, Apple AirPlay'e ve hatta Bluetooth'a kadar çoğu insanın isteyebileceği her akış hizmetiyle uyumludur.

Neden bir akış DAC'sine ihtiyacınız var?

İyi hoparlörlere, CD oynatıcıya ve Amplifikatöre sahip mevcut bir hi-fi'niz varsa, ancak kablosuz sesin dijital zevklerini arzuluyorsanız, bir akış DAC'ye ihtiyacınız var.


Bu basit tak ve çalıştır alıcılar, yedek bir fonoya veya 3,5 mm girişe bağlanır ve kitinizi anında yükseltir. Ses kalitesi, MP3 seviyesinden CD'den daha iyi yüksek çözünürlüklü sese kadar her şey olabilir ve Spotify, Tidal, Apple Music vb.

İncelediğimiz tüm kit, akışlı müziğin ses kalitesini değişen derecelerde iyileştiren bir DAC (veya dijitalden analoğa dönüştürücü) içerir. Hiçbiri yüksek çözünürlüklü dosya uyumluluğu ve oynatma için bir kabloyla eşleşmeyecek olsa da, genellikle düşük MP3 ile farkı fark edeceksiniz.

Birçok akışlı DAC alıcısı, eski kitinizi daha geniş bir çok odalı kuruluma entegre etmek için de kullanılabilir - bazıları sesle kontrol desteğiyle - ister Chromecast, Sonos veya MusicCast olsun, antika ses kitinize daha fazla hayat katar. Bu yaşam hedefine ulaşmak için elbette daha uyumlu hoparlöre (veya hi-fi sistemlere takılı DAC aktarımlarına) ihtiyacınız olacak.

En iyi akış DAC'leri

En iyi akış DAC


(Resim kredisi: Sonos Limanı)

1. Sonos Bağlantı Noktası

Çoğu insan için en iyi kablosuz akışlı DAC

Satın alma nedenleri
+ Kurulumu kolay + Çok çeşitli kaynaklardan mükemmel ses + Sonos ile uyumlu, tabii ki + Plaklarınızı yayınlamanıza izin verir!
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek çözünürlüklü ses desteği yok-Chromecast yok

Sonos Port, özellikle bir Sonos hoparlörüne sahip olan milyonlarca insanın arasındaysanız, harika bir küçük yayıncıdır. Analog bir giriş ve çıkışa sahip olmasının yanı sıra herhangi bir Sonos hoparlörüne kablosuz olarak akış yapabilmesi nedeniyle aslında çok amaçlı bir cihazdır.

Bu, bir kaynağı bağlayabileceğiniz anlamına gelir - en belirgin olanı döner tabla, ancak sizinki hat düzeyinde çıkış yapamıyorsa bir ön amplifikatöre ihtiyacınız olacak - ve ardından bunu evin her yerinde Sonos hoparlör ağınıza aktarabilirsiniz. ve ses çubukları.

Alternatif olarak, Bağlantı Noktası'nı amplifikatörünüze / ses çubuğunuza / güçlü hoparlörünüze takabilir veoSonos veya Apple AirPlay 2 aracılığıyla.

Dikkatli bir konumlandırma ile Liman, her iki parti numarasını aynı anda çekebilir.

Yüksek çözünürlüklü ses desteği olmamasına rağmen ses kalitesi gerçekten mükemmel. Sonos uygulaması, insanlığın bildiği hemen hemen her akış hizmetini destekler ve hepsinden oldukça sorunsuz bir şekilde çalma listeleri oluşturmanıza ve telefonunuzda veya bir NAS veya dizüstü bilgisayarınızda depolanan müzik akışını yapmanıza olanak tanır. Şimdi de varSonos Radyo, dünyanın önde gelen radyo istasyonlarının çoğuyla benzer bir numara çıkarır.

Sonos Port, 2 numaralı Yamaha'ya kıyasla fiyatlandırma cephesinde belki biraz test, ancak harika bir küçük kutu kutusu.

• Sonos Amp'i de düşünebilirsinizbu hemen hemen aynı şey ama - burada sürpriz yok - yerleşik bir amplifikatör ile.

Günümüzün en iyi Sonos Amp teklifleri Amazon TR