Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası 2021: Sörf yapmaya yeni başlayanlar için sürüşü kolay tahtalar

Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası 2021: Sörf yapmaya yeni başlayanlar için sürüşü kolay tahtalar

İster ilk dalgalarını puanlamak ister becerilerinizi geliştirmek istiyor olun, yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtalarını seçmemiz oraya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Hiç kuşkunuz olmasın, sörf yapmak gerçekten iyi olmak için ciddi bir uğraştır, bu nedenle herhangi bir tanımdaki dalgaları yakalamanın çok eğlenceli olduğu bir şeydir - bunu yaparken sürekli siliyor olsanız bile. Çok daha az zevkli olan ise bir sörf tahtasında kürek çekip herhangi bir şeyi yakalamak için uğraşmaktır. Bu genellikle sörf yeni başlayanlar için geçerli olabilir, çünkü genellikle üstün sörf yetenekleri olan biri için tasarlanmış bir tahtaya binmeye çalıştıkları veya kumsalda takılırken havalı görünecek bir şey seçtikleri için.

Sörfte eski bir söz vardır: En iyi sörfçü, en çok eğlenendir. Rehberimizi okuduktan sonra o sörfçünün siz olmasını istiyoruz. En modern kısa tahtaları burada bulamayabilirsiniz, ancak tonlarca dalgayı yakalayacağınız, bir sonraki seviyeye ilerlemenize yardımcı olacağınız ve bunu yaparken de bolca eğlenebileceğiniz bir başlangıç ​​tahtaları seçtik. yani.

Şu anda yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtasının JJF By Pyzel'den Log olduğunu düşünüyoruz. Bu, maksimum dalgaları puanlamak ve bunu yaparken bir patlama yapmak için mükemmel bir başlangıç ​​tahtasıdır. Birçok başlangıç ​​tahtasının aksine, harika bir soyağacı var ve önyüklemesi oldukça havalı görünüyor. Ancak herkese uygun olmayabilir, bu nedenle çeşitli seçenekler ve alternatifler için okumaya devam edin. Buradayken, bizim seçimimize göz atmak isteyebilirsiniz.en iyi wetsuitsegzersiz yaparken sizi sıcak tutmak için.

Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası: Nelere bakmalı

İlk tahtanızı satın alırken, sörf okulu köpüklerinden, sörf okulu seanslarında tam anlamıyla 'uygun' bir fiberglas veya epoksi sörf tahtasına bindiğinizden şüphe duymayacağınız bir adım atmak caziptir. Çok daha akıllıca bir hareket, biryumuşak üst tahta. Hafiftirler, suda daha az risk oluştururlar (hiç sörf tahtası çarptı mı? Canınız acıyor) ve bilinçli olarak mümkün olduğunca canlı olacak şekilde tasarlandılar, yani daha fazla dalgayı yakalayıp daha hızlı öğrenirsiniz.


Şans eseri, sörf kültürü hakaretlerinden kaçınmayı tercih edenler için, bu başlangıç ​​tahtalarının birçoğu artık çok daha havalı şekil ve tasarımlara sahip, standart köpük uzun tahtalara göre daha yüksek hız ve manevra kabiliyeti ve ayrıca havalı reçine renklerini yansıtan bazı temiz renkler ve logolar sunuyor. ve daha pahalı ısmarlama tekliflerin elle çizilmiş unsurları.

Sörf tahtalarıyla ilişkili çok sayıda şekil, boyut, boyut ve hacim şekli, yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı ve göz korkutucu en iyi sörf tahtasını bulabilir. Yerel 'şekillendiricileri' ile iyi bir ilişkiye sahip olan sörfçüler, yılların hidrodinamik bilgisinden ve müşterinin yeteneği, yerel dalga koşulları ve gereksinimleri konusundaki farkındalığından yararlanarak, tam olarak amaçlandığı gibi performans gösterecek şekilde tasarlanmış ısmarlama bir ürün ortaya çıkaracaktır. Ancak yeni başlayanlar için, biraz daha 'raftan' bir şeyle başlamak en iyisidir çünkü saniyeler içinde etrafa vurulma ve harap olma olasılığı yüksektir.


Genel konuşma,tahta ne kadar uzunsa dalgaları yakalamak o kadar kolay olurBu nedenle, genellikle 7ft ila 9ft arası uzunluklarda köpük tahtalar (veya köpükler / yumuşak üstler) görürsünüz. Bu Goliath'ların manevra kabiliyetinden yoksun oldukları şey, kötü koşullarda seyir kabiliyetinden ve titreyen yeni başlayanlara uyan istikrarlı bir sürüşten daha fazlasını telafi ediyorlar. Biraz daha gelişmiş acemi sörfçüler, bir balığı (kuyruğunda bir damı olanlar) veya bir performans kısa tahta tasarımını düşünmek isteyebilir, ancak stabiliteye ve yüzmeye yardımcı olmak için bol miktarda hacme sahip olduğundan emin olun.

Başlangıç ​​tahtaları tipik olarakköpük veya bazik epoksi reçine. İlki, mümkün olduğunca güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır ve altındaki yüzgeçler bile, yüzücüleri veya sudaki diğer öğrencileri yok etmemek için esnek malzemeden yapılmıştır. Sert epoksi tasarımlar sağlamdır ve kaçınılmaz çarpma veya düşmeye dayanabilir, ancak yüzünüze bir tane alırsanız daha acı verici olacaktır. Bir göz atınönerilen sürücü yüksekliği, yetenekveağırlıkBu, satın alma zamanı geldiğinde genellikle her bir pano ile ilişkilendirilir, bu nedenle uygunluğu hakkında iyi bir fikir edinebilirsiniz.


Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası hangisidir?

Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası: JJF By Pyzel, The Log

(Resim kredisi: Pyzel)

1. JJF Pyzel, The Log

Genel olarak yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası

Teknik Özellikler
Kanatçıklar: Merkez kanatçık ve yan tırnaklar Yapı: Yumuşak EVA güverte ile Eco EPS Yetenek: Tamamen acemi
Satın alma nedenleri
+ Sağlam ancak hafif yapı + Yumuşak güverte ve raylar + Ciddi bir dalga mıknatısı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI daha ucuz alternatifler varSiteyi ziyaret et

Acemi sörfçüler için tahtalar, sadece sahile doğru düz çizgilerde sürmek için iyi olan ağır ve korkunç köpük plakalardı. Günümüzde, dünyaca ünlü şekillendiricilerden, yalnızca ilk dalgalarınızı yakalamak kolay değil, aynı zamanda sörfünüzde ilerlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi model var. Günlük, iki kez dünya şampiyonluğu kazanan ve mevcut neslin en iyi sörfçülerinden biri olan John John Florence tarafından tasarlandığı için sürpriz olmayan bu yeni öğrenci tahtaları türünün en son ve en büyük örneklerinden biridir ve John Pyzel - gezegendeki en saygın şekillendiricilerden biri. Kütük dalgaları yakalamak gerçekten çok kolay, ancak dalga yüzü boyunca kırpmanıza, dönmenize ve kesmeler yapmanıza izin verecek kadar manevra kabiliyetine sahiptir.

Oldukça geleneksel bir uzun tahta şekli olan 9ft Log, yeni başlayanlar için idealdir, ancak aynı zamanda daha küçük sürücüler veya daha kısa bir tahta tercih edenler için 8 ve 7ft uzunluklarda gelir. Güverte ve raylar, bol miktarda darbe alabilen, ancak size veya tahtanın suda çarpışabileceği herhangi bir kişiye zarar verme olasılığı çok daha düşük olan yumuşak bir EVA kaplama ile kaplanmıştır. Fin-bilge, Log geleneksel bir uzun tahta merkez kanatçık ve iki daha küçük yandan ısırık çalıştırır.

Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası: Osprey 6ft Wood Foamie


2. Osprey 6ft Ahşap Köpük

Mutlak temellerde ustalaştıktan sonraki adım

Teknik Özellikler
Kanatçıklar: Kauçuk, dahil Yapı: EPS Genişletilmiş Polistiren Yetenek: Başlangıç ​​seviyesi
Satın alma nedenleri
+ Daha fazla performans + Harika fiyat + Harika görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINDA ustalaşmak daha zor Amazon'a bakınSiteyi ziyaret et

Osprey panelinin daha kısa uzunluğu ve daha performans odaklı ana hatları, Hızlı Beklet'e göre dalga yüzünde 'kesme' ve 'pompalama' gibi daha zorlu manevralar yapmayı biraz daha kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte, hala Kelly Slater pro modeli değil ve öncelikle yeni başlayanlar düşünülerek tasarlandı, yani suya ve bol hacme güven veren yumuşak bir köpük dış kabuk, böylece minimum kürek çekme çabasıyla dalgaları kolayca yakalar. Daha kısa boyut, daha ağır bir yetişkinin ustalaşmasını zorlaştıracaktır, ancak çocuklar, gençler veya hafif yapılı olanlar için mükemmel bir seçimdir. Alternatif olarak, ufak tefek yaz aylarında ucuz ve taşınması kolay bir şey arayan daha deneyimli sörfçüler için son derece eğlenceli bir küçük tahta olacaktır.

Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası: Surftech Robert August What I Ride Soft top

(Resim kredisi: Surftech)

3. Surftech Robert August What I Ride Yumuşak üst 9ft sörf tahtası

Hafif süngerimsi güverte ve bol tutuş ile dayanıklı

Teknik Özellikler
Kanatçıklar: FCS II yan ısırıklı tek kanatçık Yapı: EPS köpük çekirdek, EVA yumuşak döşemeli epoksi reçine tabanı Yetenek: Başlangıçtan ileri seviyeye
Satın alma nedenleri
+ Yumuşak desteye sahip ikonik bir şekil + Tüm yetenekler için gerçekten ideal + Ding ve hasara dayanıklı
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ucuz değil Amazon'a bakınSiteyi ziyaret et

Bu, uzun tahta efsanesi Robert August'un oldukça popüler olan What I Ride panosunun yumuşak destekli bir versiyonudur. Standart modelden farklı olarak, bu Softop versiyonu dayanıklı ve hafif süngerimsi bir güverteye sahiptir, bu da dizlerde daha kolay ve bol tutuş sağlar, bu nedenle normal bir tahta gibi cilalanmasına gerek yoktur. Yumuşak EVA kaplama, etrafındaki herhangi birinin zarar görme olasılığını azaltmak ve sörf tahtasının kendisini korumak için rayların üzerine uzanır. Taban, Surftech & rsquo; s Tuflite epoksi yapısıyla tamamlandı, bu da büyük ölçüde ding dirençli olduğu için ünlüdür.

22,5 inç genişliğe ve 3,2 inç kalınlığa sahip 9 fitlik tahta, standart epoksi versiyondan daha geniş ve daha kalın bir dokunuşa sahiptir, ancak aynı sert tepeli sabit arkadaşı kadar iyi performans gösterir. Tahta, en küçük dalgalanmayı yakalayarak yeni başlayanlar için ideal hale getirebilir, ancak aynı zamanda daha fazla sonuç doğuracak dalgalarla da başa çıkabilir. Burnun altındaki içbükey bir bölüm, deneyimli sörfçülerin tahtada yürümelerine ve ön tarafa bir veya on parmak asmalarına yardımcı olacaktır.

Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası: Softech Flash 5ft 7 Soft Surfboard

4. Softech Flash 5ft 7 Yumuşak Sörf Tahtası

Bu sörf tahtası, performans (ve fiyat) merdiveninde bir başka adımdır

Teknik Özellikler
Kanatçıklar: FCS II İtici Yapısı: EPS Köpük Çekirdek Yetenek: Başlangıçtan deneyimliye
Satın alma nedenleri
+ Çok fazla performans + Harika görünüm + Sağlam yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha pahalı-Kısa tarafta BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edinSiteyi ziyaret et5 Amazon müşteri yorumu

Sörfünüzü bir sonraki seviyeye taşıyabileceğinizi hissettiğinizde, Softech Flash'tan başkasına bakmayın. Bu kısa, dolgun performans panosu, biraz daha fazla hız üretmek veya daha dik yüzlerle dalgaların üstesinden gelmek isteyenler için mükemmeldir, çünkü kısa gövdesi ve altındaki artırılmış rocker tam da bunu yapmak için tasarlanmıştır. Daha da iyisi, uygun bir FCS kanatçık kurulumundan faydalanır, bu da sürücüye keskin dönüşler ve daha patlayıcı hareketler yapma yeteneği sunarak arka ayak üzerinde daha fazla sürüş ve stabilite olduğu anlamına gelir. Tamamen acemiler için ustalaşması zor bir kurabiye olacak, ancak bazı becerilere sahip olanlar için mutlak bir gülme var. Ayrıca, onu kumsala sürmeniz veya bir kayaya çarpmanız önemli değil çünkü her şey yumuşak ve yumuşacık.

Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası: Softech Mason Twin

(Resim kredisi: Softech)

5. Softech Mason Twin 5ft 6 sörf tahtası

Sörfçüleri geliştirmek için en iyi sörf tahtası

Teknik Özellikler
Kanatçıklar: FCS II ikiz Yapı: Kompozit kuşaklı EPS köpük çekirdek Yetenek: Sörfçüleri ve ötesini iyileştirme
Satın alma nedenleri
+ Kolay dalga girişi + Zayıf, cılız dalgalarda iyi gider + Bombaya dayanıklı yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük sörfçüler için çok küçük-Yeni başlayanlar için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edinSiteyi ziyaret et

En iyi sörfçü ve genel dalga holiganı Mason Ho tarafından tasarlanan bu turbo şarjlı performans köpüğü Softech'ten geliyor. Acemileri ve orta düzey sörfçüleri geliştirmeyi amaçlayan Mason Twin, düzenli olarak yeşil dalgaları yakalamaya yeni başlamış ve sonunda uygun PU veya epoksi kısa tahtalara geçmeyi planlayan sörfçüler için mükemmel bir seçimdir. .

35 l'de (31l 5 '2' versiyonu da mevcuttur) pano, dalgalara kolayca girebilmeniz için göğsünüzün altında bol miktarda ses sağlar. Yukarı çıkıp sürdüğünüzde, düzgün planya yüzeyi, iyi şekillendirilmiş rayları ve balık kuyruğu, çift kanatlı tasarımı, çizgide koşarken hızla hızlanmanızı sağlar. Mason Twin, suda herhangi bir darbe olması durumunda size veya başkalarına zarar vermesi muhtemel olmayan yumuşak FCS II kanatlarla birlikte gelir ve daha fazla sürücü ve hassasiyet gerektirmeye başladığınızda yükseltebileceğiniz çok çeşitli sert reçine seçenekleri vardır. yüzgeçlerin.

Yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtası: Torq Mod Fish

(Resim kredisi: Torq Mod Fish)

7. Torq Modfish - Yumuşak Deste

Orta seviye yetenek için en iyi sörf tahtası

Teknik Özellikler
Kanatçıklar: Vadeli dörtlü veya itici Yapı: EPS çekirdek, epoksi kaplama Yetenek: Orta ve üstü
Satın alma nedenleri
+ Kolay dalga girişi + Çok hızlı + Manevra yapması kolay + Kanatçıklar dahil
Kaçınılması gereken nedenler
-Yeni başlayanlar için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edinSiteyi ziyaret et

Dalga sayınızda ciddi bir engel oluşturmayacak daha manevra kabiliyeti olan bir şey arayan bir longboard veya mini sürücü iseniz, Torq Modfish mükemmel bir seçimdir. Dalgada süper hızlı olmasına ve mini bir maldan çok daha duyarlı olmasına rağmen, göğsünüzün altında bir sürü köpük olmasına rağmen, Modfish gerçekten iyi kürek çekiyor ve ayağa kalktığınızda oldukça dengeli hissediyor. 35-65kg'dan 60-100kg'a kadar sörfçüler için tasarlanmış 5'11'den 7'2'ye kadar çeşitli boyutlarda gelir, bu nedenle tüm boyutlara ve yeteneklere uygun bir seçenek vardır. Yetenekli sörfçüler genellikle onlardan iki ila altı inç daha kısa olan balık tipi tahtalara binerler, ancak yeni başlayanlar boylarından en az birkaç inç daha uzun gitmelidir. Modfish ayrıca yumuşak tavan olarak ve çeşitli sert yapılarda mevcuttur - burada temel epoksiden karbon kirişli süper hafif bir versiyona kadar.