Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • En İyi Suunto Saati 2020: Triatlon ve trekking takibi için Finlandiya'dan çok sporlu fitness saatleri

En İyi Suunto Saati 2020: Triatlon ve trekking takibi için Finlandiya'dan çok sporlu fitness saatleri

Suunto, en çok Suunto 9 saatleriyle ünlü Finlandiyalı bir çok sporlu akıllı saat üreticisidir. En iyi Suunto saatleri, sağlam yapı kalitesi, uzun pil ömrü ve özelleştirilebilir pil yönetimi seçenekleriyle ünlüdür. Bir ultra maraton koşmaya karar verirseniz, Suunto saatleri yarış gününde yanınıza almanız gerekenler listesinin başında yer almalıdır, ancak parkta koşarken veya spor salonuna giderken de harikadırlar.


• Amazon İngiltere'de bugünün en iyi Suunto fırsatlarına göz atın

• Amazon ABD'de bugünün en iyi Suunto fırsatlarına göz atın

Kaynak hikayesi hassasiyet arayışından kaynaklandığı için Suunto ürünlerinin hassas olduğuna güvenebileceğinizi biliyorsunuz: Suunto'nun kurucusu Tuomas Vohlonen, 'daha iyi okumalar ve yeni bir doğruluk seviyesi sağlayan patentli sıvı dolu pusulalarını satarak işe başladı 'sonra kuru pusulalar.

Şirket, kurulduğundan bu yana geçen 80 yılda uzun bir yol kat etti ve Garmin gibi üreticiler kadar popüler olmamasına rağmenFitbit, ürünleri performans sporları çevrelerinde yüksek itibar görmektedir.


en iyi suunto izle

Suunto akıllı saat serisi birçok farklı ihtiyacı karşılar


(Resim kredisi: Suunto)

İhtiyaçlarınıza en uygun Suunto saatini seçme

İlk Suunto akıllı saatinizi satın almadan önce göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz birkaç şey vardır. Muhtemelen en önemli kriterlerden biri saatin fiyatı olacaktır. Herkes, Suunto 9 Baro'nun sunduğu tüm işlevlere ihtiyaç duymaz ve bu nedenle bazılarının daha yüksek fiyat etiketini haklı çıkarması daha zor olabilir.

Suunto 5 ve Suunto 3, hem makul fiyatlı (Suunto 3 daha ucuz, genel olarak yaklaşık 150-200 £ 'a satılıyor) hem de bilekten kalp gibi standart fitness izleme yeteneklerinizi sunan, fiyat ve özellikler arasında iyi bir denge sağlar. diğer özelliklerin yanı sıra oranı.


Suunto 9 veya Suunto 5 gibi entegre GPS'li bir model edinmenizi şiddetle tavsiye ederiz; bu, rotanızı dışarıda izlemek istiyorsanız akıllı telefonunuzu yanınızda taşımak zorunda kalmanızı önler. Elbette, kilometrelerce yol alırken müzik dinlemeyi tercih ediyorsanız, hiçbir Suunto saati müzik depolama özelliği sunmadığından, yine de telefonunuzun yanınızda olmasını isteyebilirsiniz.

Orta ve üst düzey Suunto akıllı saatler, koşu (ör. Gerçek zamanlı olarak ortalama / maksimum / tur hızı), bisiklete binme (ör. Hız) ve hatta yüzme (ör. Tempo ve mesafe) dahil olmak üzere en popüler spor etkinliklerinin tümünü ayrıntılı olarak izler.

Sırayla en iyi Suunto saatleri

en iyi suunto izle: Suunto 9 Baro

(Resim kredisi: Suunto)

1. Suunto 9 Baro

Makul bir fiyat etiketi için tüm en iyi özellikler

Teknik Özellikler
Ağırlık: 81 gram Kasa malzemesi: Cam elyaf takviyeli poliamid Su derecesi: 100 metreye kadar Ekran çözünürlüğü: 320 x 300 piksel Pil ömrü: 120 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Barometre + Safir kristal cam
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI oldukça hantal424,09 $ REI.com'da görüntüleAmazon'da 540 $ Görüntüleyin599 ABD doları Walmart'ta görüntüle289 Amazon müşteri değerlendirmesi

Suunto 9 Baro, iki temel faktör dışında, Suunto 9 ile hemen hemen aynıdır: Baro, adından da anlaşılacağı gibi bir barometreye sahiptir ve ayrıca ön tarafında çizilmeye dayanıklı safir kristal cam ile birlikte gelir. Bu iki özellik için yaklaşık% 20 prim ödemeniz gerekecek, ancak buna değecektir.


Suunto 9 Baro'nun ekstra özellikleri, en çok dağlara tırmanan ve koşularındaki irtifa kazancını / kaybını takip etmek isteyen patika koşucuları tarafından takdir edilecektir. Onlar için daha da iyisi, Suunto 9 Baro'da fırtına alarmı bulunur, böylece zamanında sığınak bulabilir veya dilediğiniz gibi dışarıda eğitim atlayabilirsiniz.

Suunto 9 Baro'nun sunduğu ekstra özellikler mükemmel pil ömründen ödün vermez, bu sadece dağlarda koşmaktan hoşlananlar için değil, aynı zamanda bunu her seferinde uzun süreler boyunca yapan insanlar için bir başka bonus. Burada niş bir pazardan bahsettiğimizi anlıyoruz, ancak bunlar için Suunto 9 Baro cennettir.

en iyi suunto izle: Suunto 9

(Resim kredisi: Suunto)

2. Suunto 9

Barometresiz versiyon, amiral gemisi modeline kıyasla hala iyi bir teklif.

Teknik Özellikler
Ağırlık: 72 gram Kasa malzemesi: Cam elyaf takviyeli poliamid Su derecesi: 100 metreye kadar Ekran çözünürlüğü: 320 x 300 piksel Pil ömrü: 120 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz pil ömrü + Büyük ekran + Hassas
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 424 $ Amazon'da Görüntüle 424 $ Best Buy'da Görüntüle500 dolar Mr Porter US & CA'da görüntüle172 Amazon müşteri değerlendirmesi

Suunto 9, barometre dışında Fin markasının sunduğu hemen hemen tüm özelliklere sahiptir. Barometrenin olmamasından mı emin değilim, ancak Suunto 9, Suunto 9 Baro'dan daha hafif (kesin olmak gerekirse 9 gram daha hafif) ve aynı zamanda daha özellikli kardeşlerinden daha ucuz.

Fiyat için, bir sürü saat alırsınız. Ve biz birbüyükSuunto 9, piyasadaki en hantal akıllı saatlerden biridir. Garmin Forerunner 945'in aksine, egzersiz yaparken kesinlikle bileğinizde hissedeceksiniz. Kendine özgü bir çekiciliği var ve bir dalgıç saatini çalışan bir saatten daha fazlasını hatırlatıyor.

Barometreyi kaçırsa da, bilekten kalp atış hızı sensörü, dokunmaya duyarlı ekran, titreşim motoru, 100 metreye kadar su geçirmezlik ve tabii ki bir dizi pil yönetimi seçeneği gibi pek çok başka özelliği vardır. Suunto 9, 120 saate kadar daha fazla izleme yapabiliyor.

Bilekte kalp atış hızını ölçen herhangi bir akıllı saatte olduğu gibi, göğüs kemeri takmak kadar doğru olmayacaktır, ancak ortalama çoğu için yeterince doğru olacaktır. Dijital pusula ve GPS de hassastır, ikincisi dört küresel konumlandırma sisteminin kombinasyonunu kullanır: GPS, GLONASS, GALILEO ve QZSS.

En iyi Suunto saati: Suunto 7

(Resim kredisi: Suunto)

3. Suunto 7

Birçok gündelik özelliğe sahip işletim sistemi destekli dokunmatik ekranlı saat giyin

Satın alma nedenleri
+ Çevrimdışı haritalar + Wear OS + Geniş ve canlı ekran sayesinde birçok özellik
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Gecikmeli dokunmatik ekran-Kafa karıştırıcı gezinme (en azından ilk önce) BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 399 $ En İyi Satın Alda Görüntüle 399 $399,19 $ REI.com'da görüntüle

• Suunto 7'yi John Lewis'ten satın alın

Suunto 7, giyilebilir fitness pazarında garip bir yer kaplıyor: bir fitness takipçisi olamayacak kadar pahalı ve aşırı güçlü ve bir dereceye kadar koşu saati olarak ciddiye alınamayacak kadar rahat. En yeni Apple Watch modellerinin çoğundan ve aynı zamanda doğrudan rakibi Garmin Venu'dan daha pahalıdır.

Yine de Suunto 7'nin sunabileceği pek çok şey var: Keskin ekran, çok sayıda akıllı işlevsellik, iyi kalp atış hızı sensörü ve dahili GPS, çevrimdışı haritalar ve gerçekten harika koşu / bisiklet ısı haritaları da cabası.

Dokunmatik ekran ve basma düğmeli kullanım kombinasyonu sayesinde kontroller ilk başta biraz kafa karıştırıcı. Bunun da ötesinde, Wear OS yazılımının gecikmesi biraz hayal kırıklığına neden olabilir, ancak navigasyondaki kısayollara alışana kadar yalnızca kısa bir süre sürecektir.

Garmin Forerunner 945'ten Fitbit Versa 2'ye kadar bir ölçekte, Suunto 7 öncekine daha yakın durur ancak yine de steroidlerde ikincisi olduğu izlenimini verir. Suunto 7'yi terazinin Fitbit Versa 2 ucuna doğru iten şeylerden biri pil ömrüdür.

İki şarj arasında iki gün geçtiğiniz için şanslı olacaksınız ki bu, devasa bir ekrana sahip bir Wear OS saati için çok da kötü değil, ancak Suunto 9 gibi çalışan saatlerle ve hatta daha önce bahsedilen Garmin Venu ile kıyaslandığında harika değil. beş güne kadar (daha küçük bir ekranı var, zihni var).

Suunto 7 ile ilgili en büyük sorun fiyatı; bir Apple Watch rakibi olabilir, ancak birçok kişinin Apple Watch yerine Suunto'yu seçeceğinden şüpheliyim. Fiyat biraz düştüğünde (Pingtwitter'teki şu tatlı indirimlere dikkat edin!), Suunto'yu gönülden tavsiye edebileceğim.

• OkuyunSuunto 7 incelemesiburaya

en iyi suunto izle: Suunto 5

(Resim kredisi: Suunto)

4. Suunto 5

Özellik dolu ancak görüntü daha iyi olabilir

Teknik Özellikler
Ağırlık: 66 gram Kasa malzemesi: Cam elyaf takviyeli polikarbonat Su derecesi: 50 metreye kadar Ekran çözünürlüğü: 218 x 218 piksel Pil ömrü: 40 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Dokunmatik ekran + Gelişmiş eğitim özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük ekran çözünürlüğü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 199,99 $ Amazon'da 229 $ Görüntüleyin Best Buy229,39 ABD doları REI.com'da görüntüle11 Amazon müşteri yorumu

Suunto 5'de nelerden hoşlanıyoruz? Birincisi, Suunto 9'un daha hafif, daha kompakt bir versiyonu, bu nedenle bileğinizi aşağı çeken saatin ağırlığından endişe ediyorsanız, kesinlikle Suunto 5'i tercih edin.

Daha hafif olmasına rağmen, 'Zaman' modunda iki haftaya kadar pil ömrü, gelişmiş küresel konumlandırma sistemi, akıllı pil modları, bilek kalp atış hızı sensörü ve daha fazlası gibi büyük kardeşinin özelliklerinin çoğunu hala barındırıyor.

Yine de, fiyatı düşük tutmak için bazı köşelerin kesilmesi gerekiyor ki bu ekrana baktığınızda oldukça belirgindir: sadece 218 x 218 piksel çözünürlüğe sahip, bu mutlaka bir sorun olmayacak, ancak bilinmeyen bir nedenle. mesajlar küçük küçük yazı tipleriyle görüntülenir, bu nedenle özellikle egzersiz yapıyorsanız, ekranı okumak zor olabilir.

Ancak Suunto 5'in büyük olasılıkla tasarlandığı günlük aktivite takibi için gayet iyi çalışıyor. Koşmayı bıraktığınızda, Suunto 5 size gelişmiş egzersiz yükü özellikleri (tur ayrıntılarıyla birlikte hareket özeti, uzun vadeli genel bakışlar için egzersiz günlük defteri, spora göre toplamlarla egzersiz yükü vb.) Gibi kullanışlı ölçümler sağlayacaktır.

en iyi Suunto saati: Suunto Traverse Alpha

(Resim kredisi: Suunto)

5. Suunto Traverse Alpha

Yürüyüşçüler, avcılar ve balık tutmalarını izlemeyi seven insanlar için bir tane

Teknik Özellikler
Ağırlık: 75 gram Kasa malzemesi: Kompozit Su sınıfı: 100 metreye kadar Ekran çözünürlüğü: 128 x 128 piksel Pil ömrü: 100 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Harika pil ömrü + Dahili altimetre
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük çözünürlüklü ekran BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR $ 296,30 Amazon'da görüntüle 298 $ Amazon'da görüntüle344,95 ABD doları Walmart'ta görüntüle182 Amazon müşteri değerlendirmesi

Suunto Traverse Alpha, normalden daha düşük bir ekran çözünürlüğüne sahip olabilir, ancak dışarıdaki diğer kaç akıllı saat balık tutmayı ve avlanmayı izleyebilir? Çok değil.

Suunto'nun dediği gibi: 'Belirli balık tutma ve avlanma özellikleri, ay evresi takvimi, atış algılama, gün doğumu uyarısı, hava durumu eğilimi ve gece kullanımı için kırmızı arka ışık dahil olmak üzere aktiviteniz için yararlı araçlar sağlar'. Ve bu, muhtemelen daha önce kendini dışlanmış hisseden birçok sporcu için muhtemelen yeterlidir.

Bunların yanı sıra, özel özellikler, fiyat için ayrıca ön tarafta çizilmez safir kristal cam, suya dayanıklı paslanmaz çelik kasa, izleme modunda 100 saate kadar pil ömrü ve çok daha fazlasını alacaksınız.

Tek dezavantajı bloklu ekran, ancak yalnızca 128 x 128 piksel ekran çözünürlüğünde görüntüleyebileceğiniz çok fazla ayrıntı var. Ama karşılığında, ekranın arka ışığı karanlıkta el feneri olarak kullanılabilir!

en iyi suunto saati: Suunto Spartan Sport Wrist HR

(Resim kredisi: Suunto)

6. Suunto Spartan Sport Bilek HR

Bir temanın varyasyonu - bu durumda Suunto 9

Teknik Özellikler
Ağırlık: 74 gram Kasa malzemesi: Cam elyaf takviyeli poliamid Su derecesi: 100 metreye kadar Ekran çözünürlüğü: 320 x 300 piksel Pil ömrü: 40 saate kadar
Satın alma nedenleri
+ Büyük ekran + Daha büyük bilekler için uygundur
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece GPS + GLONASS izleme -Akıllı pil modu yok-VO2 tahmini yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 224,99 $ Amazon'da Görüntüleyin329,95 ABD doları Walmart'ta görüntüle 499 ABD doları Outdoor Gear Exchange'de görüntüleyin250 Amazon müşteri yorumu

Suunto Spartan Sport Wrist HR, Suunto'nun kendine özgü bir saatidir. Temelde Suunto 9'un aynı ekrana ve aşağı yukarı aynı yapıya sahip, ancak güncellenmiş GPS veya akıllı pil modları olmadan biraz daha az akıllı bir versiyonudur. fiyat bile aynı, bu yüzden neden hala piyasada olduğu biraz kafa karıştırıcı.

Suunto Spartan Sport Wrist HR'nin yetenekli bir çok sporlu akıllı saat olmadığını söylemiyorum, aksine. Fiyat için, sağlam görünen ve hissettiren, büyük bir dokunmatik ekrana sahip, 100 metreye kadar suya dayanıklı ve 'Zaman' modunda iki haftaya kadar dayanacak bir saat elde edersiniz.

Akıllı pil yönetimi işlevi eksik olduğu için Suunto Spartan Sport Wrist HR ile son derece iyi bir pil ömrü elde edemezsiniz, ancak aktivite izleme modunda bile 40 saatlik pil ömrü elde edersiniz.

Aramızda kalsın, Suunto Spartan Sport Wrist HR Suunto 9'dan biraz daha şık görünüyor, bu yüzden bu da var.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın