Close

En iyi yüzme izci 2020: havuzda ve açık suda yüzmek için su geçirmez spor izleyicileri

Bu yaz suya girip yüzmek için en iyi fitness takipçisini nasıl bulacağınızı mı merak ediyorsunuz? Su geçirmezlikten daha fazlası olan bir cihaza ihtiyacınız olacak. İster açık suda ister havuzda olsun, uygun yüzme izleme özelliğine sahip bir giyilebilir cihaz size hayati yüzme istatistiklerini geri bildirebilir - kulaç türünü, kulaç oranını (uzunluk başına yüzdüğünüz kulaç sayısı) ve bölünme sürelerini otomatik olarak tespit eder. , Örneğin.


Londra yüzme koçluğu firmasının Baş Koçu David Tatler'e göreDMT Yüzme, su içindeyken bu tür verilere sahip olmak, yalnızca yüzücülerin kaç boy yaptıklarını veya kalori yaktıklarını izlemelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha deneyimli yüzücülerin sınırlarının ötesine geçmesine de yardımcı olabilir.

& ldquo; Örneğin, nerede yavaşladığınızı görmek, sizi vuruşunuzun her yönüne bakmaya ve tekniğinizde nerelerde iyileştirmeler yapılması gerektiğini görmeye zorlar, & rdquo; açıklıyor.

Sizin için en iyi yüzme sporu takipçisi nasıl seçilir

Yüzme konusunda ciddi hevesli bir atlet veya triatlet iseniz, bazı iyi izleme özelliklerine sahip kaliteli bir spor giyilebilir cihaz satın almak hiç akıllıca değildir. Sürekli bir istatistik kaynağı, her gün ne kadar iyi performans gösterdiğinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizin nerede olduğunu ve vuruşunuzu nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda dikkatli olmanıza yardımcı olacaktır.


Alternatif olarak, tam olarak bir profesyonel değilseniz, yeni başlıyorsanız veya ara sıra yüzmeyi tercih ediyorsanız ve ayrıntılı yüzme istatistiklerini yakından izlemekle pek ilgilenmiyorsanız, çok yönlü daha fazlası için gitmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, bir çoklu spor takipçisi ideal olacaktır, çünkü her tür kondisyonla ilgili sekmelerde kalmanıza izin verirken, sizinle o kadar alakalı olmayan istatistikleri geri bildirmezsiniz. Çoğu akıllı saat ve aktivite izleyici bunu yine de yapar, ancak hepsini değil.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken iki ana tür izleyici vardır: tam boyutlu bir akıllı saat veya daha ince bir fitness bandı. Bunların hepsi tercihinize ve sudayken daha büyük, daha ağır bir saat takarken ne kadar rahat hissettiğinize bağlıdır. Bantlar genellikle daha hafif ve daha küçüktür, bu nedenle uzunluklarınız sırasında kolda daha az fark edilir, ancak bunlar daha az sensöre sahip olma eğilimindedir ve bu nedenle ayrıntılı istatistikler söz konusu olduğunda eksiktir. Tersine, genellikle daha ucuzlar, bu yüzden belki de aramızdaki daha rahat yüzücüler için en iyisi.


Garmin Yüzmek 2

(Resim kredisi: Garmin)

1. Garmin Swim 2: yüzme için en iyi genel fitness takipçisi

Diğer tüm izleyicileri sudan üfler

Teknik Özellikler
Ekran Boyutu: 1,04 'Tahmini Pil Ömrü: 7 gün GPS: Evet Su geçirmezlik: 50 m
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Süper ayrıntılı özet istatistikler + Açık suda yüzme için GPS
Kaçınılması gereken nedenler
-Çoklu spor özellikleri yok

Garmin, akıllı saatler söz konusu olduğunda muhtemelen pazar lideridir ve derinlemesine çoklu spor izleme özellikleri, sağlam tasarımları ve güvenilirliği sayesinde daha ciddi fitness fanatikleri ve sporcular arasında popülerdir. Swim 2 bir istisna değildir. Kalp atış hızınızı bileğinizde görebilmeniz için dahili bir kalp atış hızı monitörüyle, alıştığınız gibi su geçirmez göğüs kayışına ihtiyaç duymadan bu giyilebilir cihaz bir mühendislik dehası parçasıdır. Ayrıca, Kritik Yüzme Hızı ile ne zaman yavaşlamanız veya hızlanmanız gerektiğini söyleyen pacing uyarıları, günlük tutma çalışmaları ve yüzmeyi ilerletmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Ciddi yüzücüler için ciddi bir saat. Tek dezavantajı mı? Başka hiçbir şeyi takip etmez. Bunun için firmanın Fenix ​​serisine yatırım yapmaya değer olabilir.


Polar Grit X

(Resim kredisi: Polar)

2. Polar Grit X: yüzme için en iyi premium fitness takipçisi

Pahalı ama etkileyici

Teknik Özellikler
Ekran Boyutu: 1,2 'Tahmini Pil Ömrü: 100 saat GPS: Evet Su geçirmezlik: 100 mm
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel ayrıntılı özetler + Harika dinlenme istatistikleri ve özellikleri + Açık havada yüzme için ideal
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece yüzmek için kullanıyorsanız pahalı -Biraz hantal

Bu saatin sunabileceği çok şey var. Dış mekan aktivitelerini seven herkesi hedef alan sağlam Grit X, attığınız hemen hemen her şeyin üstesinden gelebilir, bu da onu özellikle açık su veya yarışmacı yüzücüler için kullanışlı hale getirir.

379,99 £ fiyatıyla, listemizdeki en pahalı takipçidir, ancak aynı zamanda en zengin özelliklere sahip olanlardan biridir. Sadece aklınıza gelebilecek her sporu takip etmekle kalmaz, aynı zamanda yüzme söz konusu olduğunda, Grit X kalp atış hızınızı, yüzme stilinizi, mesafenizi, hızınızı, kulaçlarınızı ve dinlenme sürelerinizi otomatik olarak algılar.

Saat ayrıca SWOLF (yüzme verimliliği ölçüsü) desteğine sahiptir. Bu, bir havuz uzunluğunda yüzmek için harcadığınız süre ve kulaç miktarını toplayarak hesaplanır. Genel olarak, belirli bir mesafe ve stil için SWOLF değeriniz ne kadar düşükse, o kadar verimli olursunuz. Gelişmeniz için sizi motive etmenin harika bir yolu.


Huawei Band Pro 4

(Resim kredisi: Huawei)

3. Huawei Band Pro 4: Yüzme için en iyi bütçe fitness takipçisi

Hafif, ince ve paranızın tam karşılığı

Teknik Özellikler
Ekran Boyutu: 0,95 'Tahmini Pil Ömrü: 5 gün GPS: Su geçirmezlik yok: 50 m
Satın alma nedenleri
+ 50 £ altındaki cipsler kadar ucuz + Bilekte neredeyse hiç fark edilmiyor
Kaçınılması gereken nedenler
-İzleme o kadar ayrıntılı değil-Küçük ekran BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 279,59 Amazon'da görüntüle 279,59 £ Amazon'da görüntüle 202 Amazon müşteri yorumu

Kaygan AMOLED dokunmatik ekran ile Huawei Band 4 Pro sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda suda da harika görünür, yeterince parlak ve nettir, böylece gerçek zamanlı verilerinizi atarken kolayca görüntüleyebilirsiniz. suyun içinde.

İzleme söz konusu olduğunda, egzersiz hedeflerini (mesafe, süre, yakılan kalori, hatırlatma aralığı gibi) özelleştirebilir veya sadece yüzmeye başlayabilir ve ne yaptığınızı otomatik olarak izlemesine izin verebilirsiniz.

Huawei BAnd 4 Pro'nun RRP'sini düşündüğünüzde bu oldukça şaşırtıcı. 50 poundun altında olan bu cihaz bir hırsızlıktır - ve yüzme izlenebilir tek aktivite olsa bile durum yine de böyle olacaktır. Ancak enfarktüs, bu şık cihaz çoğu büyük spor sırasında istatistiklerinizi izleyebilir.

Apple Watch Series 5

(Resim kredisi: Apple)

4. Apple Watch Series 5

İOS kullanıcıları için en iyisi

Teknik Özellikler
Görüntü Boyutu: 1.78 & rdquo; Tahmini Pil Ömrü: 18 saat GPS: Evet Su geçirmezlik: 50m
Satın alma nedenleri
+ Güzel ekran Su geçirmez hoparlör + Yüzme izleme buzdağının görünen yüzüdür
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece iOS ile çalışır-Ciddi yüzücüler için gereksiz özellik seti BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click£ 199 Amazon'da Görüntüleyin£ 199 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin31 Amazon müşteri değerlendirmesi

Apple Watch Series 5, tüm temel bilgileri (mesafe, uzunluklar ve süre) izler, ancak otomatik kulaç tanıma, özelleştirilmiş ilerleme raporları ve önerilerle ante'yi artırır. Otomatik kulaç, bölmeler ve set tanıma, rotanızı haritada görselleştiren Açık Suda Yüzme modu ve aktif kalori, mesafe ve genel hız izleme işlevi gibi onu harika bir yüzme izleyici yapan şaşırtıcı sayıda özelliğe sahiptir. Hatta kilidi açıldığında hoparlördeki suyu dışarı atan kendinden kilitlemeli bir mekanizmaya bile sahiptir.

Bununla birlikte, sadece yüzme takibi için kullanacaksanız oldukça pahalı bir satın alımdır ve elbette yalnızca iOS cihazlarla çalışır, bu nedenle bir Android telefonunuz varsa kesinlikle yatırım yapmaya değmez. Bununla birlikte, bir iPhone sahibiyseniz, hayatınızı kolaylaştırmaya yardımcı olacak sonsuz yaşam tarzı özelliklerine sahip en iyi akıllı saatlerden biridir.

Fitbit Ücreti 4

(Resim kredisi: Fitbit)

5. Fitbit Ücreti 4

Bol ekstra özellikli en iyi orta seviye izci

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 1 'Tahmini Pil Ömrü: 7 gün GPS: Evet Su geçirmezlik: 50m
Satın alma nedenleri
+ Rahat ve hafif + Paranızın tam karşılığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Açık suda yüzme izleme yok-Fitbit uygulaması sınırlıdır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 99 Amazon'da Görüntüle99 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin99,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin

Yüzme takibi için önemli olan bir başka fitness grubu da Fitbit'in Charge 4'ü. Orta seviye fiyat etiketi (£ 130) ile oldukça kompakt ama yine de özelliklerle dolu. Herhangi bir Fitbit cihazından beklediğiniz gibi, burada yüzme tek aktivite izleme özelliği değildir, ancak bu cihazı suya götürmek isteyenler performansının ne kadar iyi olduğu konusunda hayal kırıklığına uğramayacaktır.

Fitbit’in nispeten yeni SmartTrack teknolojisi sayesinde Charge 4, yüzdüğünüzü otomatik olarak algılayabilir, yani dalış yapmadan önce menüden aktivite seçeneğini seçmeniz gerekmez; yüzme uzunluklarını, süresini, mesafesini ve hızı yakalar. Yine de can sıkıcı olan şey, bu verilerin hiçbirinin cihazın kendisinde gerçek zamanlı olarak görüntülenememesi, bu nedenle verilerinizi almak için daha sonra Fitbit'in yardımcı uygulamasına gitmeniz gerekecek ve bu uygulama tam olarak en sezgisel değil dışarıda.

Bununla birlikte, Şarj 4, suda oldukça doğru, rahat ve çoğunlukla kullanımının eğlenceli olduğunu kanıtlıyor.

Samsung Gear Fit2 Pro

6. Samsung Gear Fit2 Pro

Günlük kullanım için güzel görünümlü çok yönlü ürün

Teknik Özellikler
Şunlar için idealdir: Çok yönlü fitness aleti Derinlik: 40 m Pil Ömrü: 3-4 gün Önlemler: Hedefler, süre, mesafe, hız
Satın alma nedenleri
+ Harika tasarım + Spotify ile çalışır
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Speedo uygulamasına ihtiyaç duyuyor Amazon 105 Amazon müşteri yorumlarını kontrol edin

200 poundun altında harika bir fitness takipçisi arıyorsanız, Samsung Gear Fit2 Pro tam size göre. Bu, selefi Gear Fit2'de büyük bir gelişme, en azından şu anda yaklaşık 40 metreye kadar su geçirmez olduğundan ve onu en iyi yüzme fitness takipçisi için geçerli yarışmacılar listesine getirdi.

Havuzun uzunluğunu ve o seans için hedefinizi ayarlamanıza ve karşılığında hızınız ve süreniz gibi özellikleri almanıza olanak tanıyan Speedo Modunda Speedo uygulamasıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca kaygan entegre ekranı ile hem havuz içinde hem de havuz dışında günlük kullanım için harika görünüyor.

Fitbit Flex 2

7. Fitbit Flex 2

Yüzmeye özgü önemli olaylarla mükemmel çok yönlü izleme

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Sıradan yüzücüler Derinlik: 50m Pil Ömrü: 3 gün Önlemler: Yüzme süresi, tempo, turlar, mesafe, yakılan kalori
Satın alma nedenleri
+ Harika, ucuz fitness takipçisi + Daha pahalı bantlarla aynı ölçümler
Kaçınılması gereken nedenler
- Sonuçların doğruluğu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINDAN çıkarılabilir 209,57 £ Amazon 2'de görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Fitbit Flex, markanın amiral gemisi grubu olmayabilir, ancak yüzmek için ilk takipçileri olarak hala güçlü ve haklı olarak öyle. Fiyatın üç katı olan Ionic ile aynı yüzme izleme ölçümlerini, yani tempo, mesafe, turlar ve suda geçirilen süreyi içerir.

Bazıları, dur-kalk yüzmelerinin rapor edilen sonuçların doğruluğunu bozabileceğini buldu, bu nedenle muhtemelen havuzda daha sessiz akşamlar için en iyi şekilde saklansa da, bizi hızımızı korumaya iten her şey kitabımızda bir kazançtır. Ve Fitbit’in üstün çok yönlü aktivite takibine erişim sayesinde, yazılım açısından hala en iyiler arasındadır.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın