Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Erkekler için En İyi Tişörtler 2020: Bu tişörtlerle serin ve rahat olun

Erkekler için En İyi Tişörtler 2020: Bu tişörtlerle serin ve rahat olun

Güvenilir bir tişört, günlük kıyafetlerin çoğunun dayandığı temeldir… ve tabii ki iyi bir kot pantolon. Çok sıkı veya ucuz ve şeffaf olanı seçerseniz, bir sebepten çok ipucu olmayan bir asi gibi görünme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.


Jüri, tişört zulanızı ne sıklıkta yenilemeniz gerektiğine karar verir, ancak deodorant lekeleri olduğunda veya eski püskü görünmeye başladıklarında, yükseltme zamanı gelir ya da kıyafetinizin geri kalanını aşağı çekebilirler. Tişörtlerinizin gerçekten net olmasını istiyorsanız, bizim web sitemizden bir girişe de yatırım yapabilirsiniz.en iyi buharlı ütülerliste.

Harika bir tişört cephaneliği oluşturmanıza yardımcı olmak için, erkekler için en iyi tişörtlerin tümünü nasıl sıralayacağınıza ve giyinmeyi çok daha kolay hale getirecek bir temel bilgiler koleksiyonu oluşturmanıza yardımcı olacak nihai satın alma kılavuzunu oluşturduk.

Bu nedenle, ister görünümünüzü tazelemek için yeni bir grafik tişört için pazarda olun, ister toplu satın alma temelleri için, en iyilerden bir seçim için okumaya devam edin.

Erkekler için en iyi Tişörtler: En iyi tişörtü seçmek için hızlı rehber

Tişörtler, yuvarlak, yakasız 'mürettebat yakası' veya V yakayla tasarlanmış unisex gömleklerdir. Dış giysi olarak V yaka giyebilmenize rağmen, düşük yakası dış gömleğin altına giyildiğinde gizlenmesini sağlar.


Diğer tasarımlar arasında baskılı (veya grafik) tişört, uzun kollu ve çizgili tişört bulunur.

Tüm tişörtlerin en temel olanı beyaz mürettebat boynu. Sahip olabileceğiniz en basit ve çok yönlü tişört. Kıyafete bağlı olarak bir dış gömleğin altına veya dış gömlek olarak giyebilirsiniz.


Grafik tişört her zaman popüler bir seçimdir. Onları birçok kez gördünüz - çoğu zaman sevimsiz kelime oyunları ve ironik ifadelerle dolu - en sevdiğiniz grupları veya geçmişin kültürel ikonlarını içeren.

Grafik tişörtler, peşinde olduğunuz şeye bağlı olarak nostaljik ve eğlenceli olabilir. Ancak aldatıcı yapıları, genellikle kısa ömürlü satın alma işlemlerine neden olur.


Temel bir ürün olarak, tişörtlere büyük harcamalı mısınız? Bu elbette kişisel bir seçimdir, ancak ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için doğru dengeyi bulmak için düşük kaliteli tişörtleri aşırı fiyatlı olandan ayırmanızı öneririz.

Bir kıyafetteki merkezi konumunun yanı sıra cildinizle temas halinde olmak, her zaman kaliteye yatırım yapmaya değer. Ancak paranın değeri bir faktörden daha azsa, tamamen içeri giriyorsanız çok sayıda yüksek kaliteli tasarımcı tişörtü de vardır.

Erkekler için en iyi T-Shirtler: Doğru T-shirt stilini seçmek

T-shirt seçmeye gelince, klasik bir ekip seçerken yanlış gidemezsiniz. James Dean'i düşün. Elbette, vücuduna sahip olmayabilirsiniz, ancak kaliteli, oldukça kalın ve çok sıkı veya çok bol olmayan bir tişört seçerek, spor salonuna gitmenize gerek kalmadan şeklinizi düzene sokabilirsiniz.

En yaygın tişört stilleri mürettebat yakası veya v yakadır. Mürettebat boyunlarının daha ince erkekleri bir v yakayı seçtiklerine göre daha geniş omuzları varmış gibi göstermesine neden olan bir teori var, ancak ikna olmadık. Kendinizi iyi hissettiren her şeyi giyin, ancak düşük bütçeli perakendecilerden aldığınız inanılmaz ucuz tişörtlerden uzak durmaya çalışın - bunlar uzun süre dayanmaz ve size herhangi bir iyilik yapmazlar.


Tişört seçmenin altın kuralı, doğru beden ve kumaşı seçmektir. Biraz elastan içeren hoş ve kalın bir pamuk, muhtemelen en güzel olanıdır, tıpkı gövdenizi kucaklamayan ve onu boğmayan bir uyumdur. Omuzlarınız veya karnınızın çok sıkı olmadığından emin olun, ancak kollarınızda daha sıkı olması kişisel tercihinize bağlıdır, çünkü bazı insanlar daha sıkı oturmanın pazılarınızın boyutunu artırdığını düşünür. Jüri çıktı.

(Resim kredisi: Tom Ford)

Mürettebat boynu:

T-shirt mürettebat boynu, 1932'de Amerikan futbolcularının omuz pedlerinin sürtünmeye neden olmasını önleyen ve ter emen bir iç çamaşırı olarak geliştirildi, ancak 1950'lerde serinliğin ve isyanın ifadesi olacaktı ve hiçbir zaman modası geçmedi. dan beri. Çok bol olmayan düzgün boyunlu bir tane seçin.Bu Tom Ford'dan255 sterlinlik premium fiyat etiketine sahip premium bir örnektir.

Mürettebat boyunlu tişörtleri aşağıdan satın alın:

(Resim kredisi: Allsaints)

V yaka:

V yakalı tişörtler son zamanlarda pek moda olmadı, ancak kullanışlı bir taban katmanı ve koleksiyonunuzda biraz farklı bir şey oluşturabilirler. TOWIE'de kendinizi ekstra olarak istemediğiniz sürece, derin bir V'den uzak durun ve çok yapışkan olan malzemelerden kaçının.Bu All Saints'tentüm kutuları 35 £ 'da işaretler.

Aşağıdaki V yaka tişörtleri satın alın:

(Resim kredisi: Bay Porter)

Sade:

Hemen hemen her şeyi yanına almak için çok sayıda güvenilir düz tişörtlere güvenmeyen pek çok erkek olamaz. Özellikle beyaz tişörtler için kalite kraldır, çünkü biraz şeffaf olan malzeme ucuz ve hoş görünmezken, iyi kesilmiş daha kalın kaliteli bir versiyon tüm kıyafetlerinizin daha pahalı ve bir araya getirilmiş görünmesini sağlar. Bay Porter’ın Mr P markası,65 £ karşılığında mükemmel sade seçimler.

Aşağıda sade tişörtler satın alın:

(Resim kredisi: Paul Smith)

Çizgili veya Grafik:

Yatay çizgiler, insanları olduğundan daha geniş gösterme konusunda kötü bir üne sahiptir, ancak çizgili bir tişört çok sıkı olmadığı sürece, göğsünüzü ve omuzlarınızı daha geniş gösterebilir, ayrıca renklerle eğlenmek kolaydır ve neredeyse hiçbir zaman modası geçmezler. Paul Smith renkli çizgileriyle tanınır.bu 65 sterlinlik tişört bir klasik. Slogan tişörtler son yıllarda bir an yaşadı ve tişörtünüzün konuşmasına izin verin, ancak modaya uygun ve sofistike görünmek istiyorsanız 'komik' veya kurnaz seçimlerden kaçının. Ve son olarak, en önemlisi, grafik tasarımlar, formüle edilmiş kot ve tişört kıyafetlerine biraz eğlence veya renk katarak onları yaz aylarında gardırobunuzu aydınlatmanın kolay bir yolu haline getirebilir.

Aşağıdaki desenli tişörtler:

Erkekler için en iyi Tişörtler: Nelere dikkat edilmeli (elastan, kesim ve renk)

Bir tişört satın alırken vereceğiniz en önemli karar, bedene ne kadar uygun olduğuna karar vermektir. Bu sadece vücut şeklinize ne kadar uydukları anlamına gelmez, aynı zamanda gardırobunuza ve tarzınıza ne kadar iyi entegre oldukları anlamına da gelir.

Tişörtler çok yönlüdür, bu nedenle onları birkaç kıyafete yerleştirmek zor olmamalıdır. Ancak, küçük ayrıntılara bakmaya ve en gurur verici olanı bulmak için bütün bir grup üzerinde denemeye değer.

Pek çok tişört% 100 pamuktur, ancak tüm pamuklar eşit yaratılmamıştır. Yumuşak pima daha akıcı bir etki verirken, daha kalın pamuklar biraz daha sert olan kutulu bir kesim yapabilir. Daha ucuz tişörtler daha fazla polyester içerme eğilimindedir - özellikle sıcak yazlar için kötü bir satın alma - ancak biraz elastan içerenler, biraz 'verdikleri' için süper rahat modern bir uyum için iyi olabilir.

Tasarımcı logoları, akıllı dikişler veya özellikle çarpıcı tasarımlar gibi ayrıntılara biraz daha fazla para harcamak isteyebilirsiniz, çünkü bu dokunuşlar tişörtünüzü kesinlikle süpermarkette alabileceğiniz çoklu paket türlerinden birinden ayıracaktır.

İnce, akan tişörtler hem yaz ayları için hem de kışın üst üste giymek için harikadır; daha sert ve daha kutulu versiyonlar biraz daha akıllı görünme eğilimindedir ve şu anda daha trenddir.

Nasıl tişört satın alacağınıza karar verirken aradığınız şey ne olursa olsun, temel bilgilerle başlamak iyi bir fikirdir. Klasik bir beyaza ihtiyacınız varsa, Levis veya John Lewis veya Bay P veya hatta daha fazla nakit paranız varsa Tom Ford gibi harika temeller yapan markaları tercih edin.

Ancak bir açıklama parçası arıyorsanız veya tasarımcı markalarınızı biliyorsanız, istediğiniz stile ulaşmak için fazladan harcamaya hazır olun.

Seçtiğiniz kesim türü kişisel olsa da, neyin 'içinde' olduğuna da göz kulak olmak ve çocuklarla gerçekten birlikte olmak istiyorsanız belki de bir paten markası tarafından yapılmış boksör bir ekip boynu tercih etmek iyi bir fikirdir. .

Erkekler için en iyi T-Shirtler: en iyi T-Shirt markaları

Paul Smith

Paul Smith çizgileri ile tanınıyor olabilir, ancak grafik tişörtleri de bağırmaya değer. Genellikle bir renk kaleydoskopunda, grafikler bazen küçük bir Zebra (çizgili bir ev maskotu) içerir, ancak bu havalı ama lüks İngiliz markasından bekleyebileceğiniz gibi her zaman inanılmaz kalitedir. Bu & lsquo; Spiral 'tişörtü 65 sterline en sıkıcı kıyafetleri aydınlatacak.

İnsanlar

Gardırop zımbaları söz konusu olduğunda, Folk bilinmesi gereken bir markadır. Çağdaş gündelik kıyafetler olarak tanımlanan marka, her zaman en kaliteli kumaşları ve havalı renk paletlerini kullanır, bu nedenle nadiren ucuz olsalar da kıyafetleri gardırobunuzda sıkı favoriler haline gelecektir. Bu toz mavisi versiyonu üst yumuşaktır ve 50 £ fiyatla modaya uygundur.

Tüm Azizler

Havalı deri ceketlerden güvenilir kotlara ve mükemmel giyilmiş tişörtlere kadar All Saints, giysilerini biraz rock and roll sevenlerin tercih ettiği bir markadır. Tüm tişörtlerinde ayrı bir işlemeli kafatası logosu bulunur, ancak markanın tişörtlerinin yumuşak pamuklu, akıcı şekli ve renk paletleri onları çok çekici kılar. Ayrıca, tüm yüksek temel t-shirt ihtiyaçlarınızı 80 sterline ayırmak için üç paket alabilirsiniz.

Tarih

Hanlar süper uygun fiyatlı, basit tişörtler yapıyor. Çok fazla para harcamak istemiyorsanız, bunları stoklayabilirsiniz. Çok çeşitli kesim ve renklerde mevcuttur ve 6 £ kadar düşük fiyatlıdır.

Bay P

Bay Porter'ın kendi markasından uygun fiyatlı prim. Bay P'de, herhangi bir erkeğin gardırobunun temelini oluşturması gereken bir dizi temel tişört vardır. Geçiş aylarında katmanlanabilirler veya sıcak günlerde tek başlarına giyilebilirler.

Uniqlo

Uniqlo, uygun fiyatlarla harika, sürdürülebilir kıyafetler satan bir Japon gündelik giyim markasıdır. Temel, blok renkli tişörtler alabilir veya Disney'den Boston Güzel Sanatlar Müzesi'ne kadar herkesle ortak olan sınırlı sayıda koleksiyondan parçalar seçebilirsiniz.

Sunspel

Sunspel, İngiltere'de onlarca yıldır lüks tişörtler üretiyor. mevcut aralık süper rafine. Yumuşak, hafif ve rahat kumaşları seviyoruz ve sizin de seveceğinizi düşünüyoruz.

Bunlar satın alabileceğiniz en iyi 10 tişört

1. J.CREW Çizgili Tişört

J.Crew'den uygun fiyatlı çizgili tişört

Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Klasik şekil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

J.Crew'in tişörtü biraz retro görünecek şekilde tasarlanmıştır ve lacivert, beyaz ve melanj çizgili desenlere sahiptir. Bu parça yumuşak pamuklu jarseden yapılmıştır ve klasik bir sıfır yaka şekline sahiptir. Ordu yeşili bir ceketin altına kat kat.

2. MR P. Tişört

Sade, basit, anlamsız bir tişört

Satın alma nedenleri
+ Temel gardırop + Mantıksız + Yumuşak tutamak BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 65 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin £ 65 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyinSelfridges'ta 110 £ İncele

Bay Porter'ın kendi etiketinden, bu klasik siyah tişört gardırop için vazgeçilmezdir. Mürettebat yakalı tişört, pek çok kıyafetin temelini oluşturuyor, bu tişört, ister tek başına ister katmanlı olarak giyildiğinde rahatlık sağlayan düzenli bir kesime sahip. Pamuklu jarse kumaş, yumuşak tutuş için silikon yıkamalıdır.

3. Lacoste Pima

Çeşitli renklerde rahat bir elyaf

Satın alma nedenleri
+ Basitlik + Akıllı rahat kıyafetle çalışır
Kaçınılması gereken nedenler
- Markalama herkes için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a göz atın

Lacoste öncelikle polo tişörtleriyle tanınırken, markanın kaliteli bir ekip yaka tişörtüyle yanlış gidemezsiniz. Tamamen pamuktan üretilen bu, şort ve parmak arası terliklerle giyinmek veya gündelik sosyal etkinliklerde giymek için yeterince çok yönlü olan günlük bir üründür.

(Resim kredisi: Bay Porter)

4. Mr P. çizgili tişört

Yaz için parlak, güçlü bir tişört

Satın alma nedenleri
+ Bir renk patlaması için harika + Mükemmel kalite
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugünün en iyi fırsatları herkes için değil renkler£ 65 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin £ 95 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin £ 95 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin

Breton'da yaşıyor ancak görünümünüzü güncellemek istiyorsanız, neden gardırobunuza yeni ve ilginç bir renk katmıyorsunuz? Bu Bay P. çizgili tişört, kıyafetlerinizi canlandırmak için harika bir Pepto-Bismol pembesi. Bay Porter'a özel, kalın pamuklu jarseden yapılmıştır, hoş ve pratiktir ve ilgi eklemek için çok giyilebilir ekru, lacivert ve pembeyi değiştirir. Boyun çizgisi, uzamasını önlemek için nervürlüdür ve yan yarıklar, daha uzun süre daha taze görünmesini sağlamak için balıksırtı bantla güçlendirilmiştir.

(Resim kredisi: Monclear)

5. Moncler logo aplikeli çizgili t-shirt

Farklı bir tasarımcı gri tişört

Satın alma nedenleri
+ Tasarımcı detaylara sahip kaliteli tişört + Üç renkli süsleme göz alıcıdır
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI oldukça pahalı Amazon'a bakın

Moncler piyasadaki en moda kayak giysilerini üretiyor, ancak tişörtlerinden biri gardırobunuza biraz je ne sais quoi de ekleyebilir. Markanın gri tişörtü, yaka çevresinde bir şerit olarak Fransız üç rengini ve diğerlerinden sıyrılmasına yardımcı olmak için sol kola uygulanan etiket amblemini içeriyor. Göz alıcı olmasına rağmen, tişört diğer yazlık zımbalarınızla kolayca yerleştirilir ve basit mavi kot pantolonlarla iyi bir şekilde eşleşir.

(İmaj kredisi: Hugo Boss)

6. HUGO by Hugo Boss Depusi tişörtü

Süper akıllı beyaz t-shirt

Satın alma nedenleri
+ Basit ve şık + İnce detay + Bir tasarımcı markası için uygun fiyatlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

James Dean kadar iyi görünseniz de görünmeseniz de, her erkeğin hemen hemen her çift pantolon, kot pantolon veya şortla giymek için iyi bir beyaz tişörte ihtiyacı vardır. Süper yumuşak Pima pamuğundan yapılmış, HUGO by Hugo Boss'un bu Depusi Tişörtü, bir gardırop için gerekli olan lüks bir yaklaşımdır. Düz beyaz tişört, biraz daha uzun bir uzunluğa sahip rahat ve normal bir oturuş için kesilmiştir ve bu stilin zımbasını daha az basit hale getirmek için sol kalçada bir HUGO logosu ile incelikle detaylandırılmıştır. En ucuzu değil, ancak çok kaliteli ve süper gurur verici olacak şekilde tasarlandı. Aşınma başına maliyeti hesaplarsanız, bunun bir pazarlık olacağına bahse gireriz.

(Resim kredisi: Ralph Lauren Polo)

7. Polo Ralph Lauren Ace Wimbledon tişörtü

Şık ama sportif bir seçim

Satın alma nedenleri
+ Eğlenceli ama şık + Harika konuşma noktası
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok mevsimlik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Tenisi seviyorsanız, bu Ace Wimbledon tişörtü moda oyununuzu geliştirmenize ve tamamlayıcı oyun, set ve maç kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ralph Lauren'in bu ilginç grafik baskılı tişörtü, bu yılki turnuva bittikten çok sonra bile giyilebilecek kadar soyut, ancak kış aylarında emekli olmak isteyebilirsiniz. Takılmış bir tasarımda saf pamuktan yapılmış, resmi Wimbledon arması, sol kolda resmi teçhizatçıdan Şampiyonaya kadar gerçek bir görünüm sağlar. Çeşitli renklerde gelir.

(Resim kredisi: Reiss)

8. Reiss Beech melanj tişörtü

Tarafsız aşıklar için bir tane

Satın alma nedenleri
+ İnce detaylar + Her şeye uygun + Nötr bir elyaf BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Düz beyaz ve gri bir tişörtün yanı sıra, gardırop cephaneliğinizde oynamak için daha fazla sinirsel seçeneğe sahip olmak harika. Bu Reiss Beech melanj tişörtü, rahat bir görünüme derinlik ve ilgi katan ince detayları sayesinde inanılmaz derecede kolaydır. Hemen hemen her şeyle uyumlu olacak kadar nötr, yumuşak bir pamuk karışımından yapılmıştır ve rahat ama havalı bir görünüm için çino pantolon ve spor ayakkabılarla birlikte harika görünecektir.

(Resim kredisi: John Lewis)

9. John Lewis & Partners Supima pamuklu tişört

Büyük değer temelleri

Satın alma nedenleri
+ İyi kalite + Fiyat + Güvenilir bir elyaf BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 15 John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Tişörtlerinizi desenli şortlarla giymek veya üst üste giymek için sade seviyorsanız, John Lewis'in Supima tişörtleri tam size göre. Mürettebat boyun stili, daha uzun lifler sayesinde yumuşaklığı, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü ile tanınan Amerikan kaynaklı supima pamuğundan yapılmıştır ve düzenli bir şekilde gelir, bu da onu kullanışlı bir taban katmanı veya nötr bir ana etkinlik haline getirir. Hepsinden iyisi, her biri sadece £ 15 ve siyah, lacivert, odun kömürü, gri kırçıllı ve beyaz renkte geliyorlar, böylece stoklarınızı karşılayabilirsiniz.

Erkekler için en iyi Tişörtler: En iyi Tişörtler nereden alınır

Bay Porter

Bay Porter, en iyi uluslararası erkek giyimini uzman tavsiyeleri ve ilham verici içerikle birleştiren, erkek stili için ödüllü bir çevrimiçi perakende satış noktasıdır. Site, haftada üç kez eklenen yeni ürünlerle 450'den fazla önde gelen uluslararası marka satmaktadır. Site, dünya çapında 170 ülkeye ekspres kargo (Londra ve New York'ta aynı gün hizmet ile) ve iade ve değişim için ücretsiz bir toplama hizmeti sunmaktadır.

Örnek markalar: Tom Ford, Gucci, Saint Laurent, Ortak Projeler, Polo Ralph Lauren, Off-White, Burberry, A.P.C.

Kulübe

The Hut; moda, ev eşyaları, sağlık ve güzellik ve elektronik ürünlerinde her sezon yeni, özenle seçilmiş ürünler sunan çevrimiçi bir mağaza. The Hut 30 £ harcadığınızda 2-3 iş günü İngiltere'ye ücretsiz teslimat veya 50 £ veya daha fazla harcadığınızda ertesi gün ücretsiz teslimat sağlar.

Örnek markalar: Ted Baker, Barbour, Jack Wills, Diesel, Levis, Tommy Hilfiger, Superdry, Calvin Klein, Şampiyon

Bombacı

Bombinate, daha küçük, kalite odaklı, erkek giyim markaları etrafında bir topluluk oluşturmayı ve her birinin hikayelerini yeni bir kitleye anlatmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Ziyaretçiler, her parçanın nerede yapıldığını anlamak için her ürün hakkında daha derin bir fikir edinebilir. Birleşik Krallık'ta yaşıyorsanız, Bombinate üzerinden satın aldığınız her ürün size ücretsiz olarak gönderilecektir. Doğal olarak iade de ücretsizdir.

Örnek markalar:Oliver Cabell, Private White VC, King & Tuckfield, The Workers Club, La Paz, Peregrine, Güneşin Keyfini Çıkarın

Flaneller

Flannels, çağdaş erkek ve kadın tasarım giyim, ayakkabı ve aksesuarlarında uzmanlaşmış Birleşik Krallık'ın önde gelen lüks perakendecilerinden biridir. Flannels, yeni ve heyecan verici tasarımcıların yanı sıra dünyanın en ikonik markalarından önemli parçalar ve koleksiyonlar satın alarak sürekli olarak mükemmellik için çaba göstermektedir.

Örnek markalar: Kanada Kazı, Alexander McQueen, Barbour, Stone Island, Polo Ralph Lauren, Hugo Boss, Dolce & Gabbana, Paul Smith

ASOS

ASOS, depolarında stoklanmış 850'den fazla marka ile en büyük çevrimiçi moda perakendecilerinden biridir. Bu, ücretsiz teslimat (minimum harcama geçerlidir) ve ücretsiz iade ile çok sayıda seçenek ve inanılmaz derecede basit bir satın alma süreci elde edeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca birçok seçeneği deneyebilir ve yalnızca & lsquo; Klarna ile daha sonra öde 'ile tuttuğunuz kadar ödeyebilirsiniz.

Örnek markalar: Calvin Klein, Abercrombie & Fitch, Tommy Jeans, Levis, Weekday, ASOS Design, Heart & Dagger, Burton