Close

Yıldız izleme 2020 için en iyi teleskop: Biraz boşluk mu çekiyorsunuz?

Çevrenizdeki en iyi teleskopu mu arıyorsunuz? Okumaya devam etmek. Şu anda seyahat açısından kısıtlanmış olabiliriz, ancak bu teleskoplar, hala evden çıkmadan gökyüzünü keşfedebileceğimiz ve hatta diğer galaksilere gidebileceğimiz anlamına geliyor. İster yıldızlara bakmaya yeni başlıyor olun ister yeni başlayanlar için en iyi teleskopu arıyor olun - kullanımı kolay ve uygun fiyatlı - ya da daha deneyimli ve hobinizi bir adım ilerletmenizi sağlayacak zengin özelliklere sahip bir teleskop istiyorsanız ayrıca, bu kılavuzda sizin için bir şey var.


Şimdi yıldızlara bakmak için harika bir zaman. Genel olarak atmosferdeki daha az hava trafiği ve kirlilikle, bu gök cisimlerini maksimum netlikte gözlemleyebileceğimiz daha açık gökyüzü şansımız var. Arka yatak odasını kişisel bir gözlemevine dönüştürün, ışık düğmesini kapatın, söz konusu teleskobun lens kapağını çıkarın ve doğrudan gökyüzüne bakın. (Eve biraz daha yakından bakmak istiyorsanız, rehberimize de göz atmak isteyebilirsiniz.en iyi dürbün.)

  • Şunlardan biri ile rahat ve kuru kalın:en iyi su geçirmez ceketler
  • PS5 ön siparişleri: PlayStation 5'inizi ayırtın
  • Şunlardan biri ile iletişim halinde olun:en iyi telsizler
  • Bulen iyi aksiyon kamerasıburaya

Sizin için en iyi teleskop nasıl seçilir

Şu anda teleskop pazarında çok sayıda seçenek, çok sayıda aksesuar ve ekstra ve bir dizi marka var. Bir yandan, bu kadar çok seçeneğe sahip olmak harika ... ama diğer yandan ihtiyaçlarınız için en iyi teleskopu bulmayı zorlaştırabilir. Kendinize sormanız gereken temel sorular şunlardır: Neyi görebilmek istiyorsunuz? Yıldız gözlem teleskobunu kullanmadığınız zamanlarda tutmak için ne kadar yeriniz var? Ve ne kadar harcamak istiyorsun?

Üç tür teleskop vardır: refraktörler, reflektörler ve katadioptrik veya bileşik teleskoplar. Her birinin farklı bir lens ayarı vardır, bu da farklı sonuçlar sağladıkları anlamına gelir.

Ayrıca teleskopunuzu nerede ve ne zaman kullanacağınızı da düşünmeye değer. Çoğu teleskopun dışarıda kullanılması gerekecektir - pencerenizden sadece birini işaret ederseniz harika bir görüntü elde edemezsiniz çünkü ışık kirliliği (ve hatta evinizden gelen ısı) görüşünüzü etkileyecektir. Bu nedenle, taşınabilirliği ve kurulum kolaylığını değerlendirirken bunu aklınızda bulundurun. Ayrıca gördüğünüz şeyi kaydedebilmek için bir fotoğraf veya video kamera eklemek isteyip istemediğinizi de düşünün. Şimdi şimdi yıldız gözlemi için en iyi teleskoplara bakmaya başlayalım.


Şimdi satın alınabilecek en iyi teleskoplar

en iyi teleskop: SkyWatcher Explorer 130M Motorlu Newtonian Reflektör Teleskopu

(Resim kredisi: SkyWatcher)

1. SkyWatcher Explorer 130M Motorlu Newtonian Reflektör Teleskopu

Her seviyeden kullanıcı için uygun orta sınıf motorlu seçenek

Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + İyi tasarlanmış + Çeşitli yetenekler için uygun + Çok hızlı telefon dahildir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Genel olarak en iyi teleskop seçimimiz SkyWatcher Explorer 130M Motorlu Newtonian Reflektör Teleskopudur. İster en yakın gezegen (ler) inizi incelemek ister yıldızlara ateş etmek olsun, tüm seviyelerdeki yıldız gözlemcileri için mükemmel bir seçenek olduğunu iddia ediyor. Bu alüminyum yapılı seçeneğin temel özellikleri 900 mm odak uzaklığı ve f / 6.92 diyafram açıklığı içerir.


Nispeten hızlı bir kurulum sağlayan, aynı zamanda geniş bir aksesuar tepsisi, tamamen ayarlanabilir bir alüminyum tripod ve resimde de görüldüğü gibi, çok hızlı bir ahize ile birlikte gelir. İkincisi, 360 ° yavaş hareket izleme dişlilerini kontrol etmek içindir, yapımcısı ise bu teleskopun çift metal ayar çemberlerinin esnekliğinin, gece gökyüzündeki gezegenlerin RA (Sağ Açıklık) ve DEC (sapma) koordinatlarıyla izlenmesine izin verdiğini iddia ediyor. Bu, sabit yıldızlara göre konumlarını verirken, ayrı bir enlem ayarı kutupsal hizalamaya yardımcı olur. Yeni başlayanlar ve daha büyükler için iyi yapılmış ve sağlam bir seçenek olan bu, Ay'ın ve ötesinin daha fazla araştırılması için iştahınızı kabartacaktır!

en iyi teleskop: Celestron 22203 AstroFi 130 Kablosuz Yansıtıcı Teleskop


(Resim kredisi: Celestron)

2. Celestron 22203 AstroFi 130 Kablosuz Yansıtıcı Teleskop

En son teknoloji ile donatılmış en iyi premium teleskop

Satın alma nedenleri
+ Wi-Fi etkin + En son teknolojiyle dolu + Mevcut uygulama + Aksesuar tepsisi ve göz mercekleriyle birlikte geliyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Celestron 22203 AstroFi 130 Kablosuz Yansıtıcı Teleskop, yıldızlara bakma patlamasını güncel hale getiriyor. Hem iOS hem de Android cihazlar için ücretsiz bir Celestron SkyPortal uygulamasıyla birlikte çalışan entegre Wi-Fi'li bu sağlam teleskop. Ay'ın ve ötesindeki gezegenlerin net görüntülerini sağlamayı amaçlayan bu kamera, 130 mm'lik geniş bir lense sahip ve geniş bir görüş alanı vaat ediyor. Ek olarak, bisküvilerinizi saklamak için bir aksesuar tepsisi ve daha da önemlisi iki adet 1,25 inç göz merceği ile birlikte gelir.

Akıllı telefon veya küçük tabletiniz de dahil olmak üzere çeşitli aksesuarları tutmak için, muhtemelen uygulamayı ilk indirmiş olan, uzaktan kumandalı bir el cihazına olan ihtiyacın yerini alan ve böylece tüm operasyonu kolaylaştıran lastik kaplı bir alan tasarlanmıştır. Kullanıcı, akıllı cihazını gece gökyüzüne doğru tutar ve görüntülemek istediği bir nesneyi bulduktan sonra, ekrana dokunma durumudur, bu sayede teleskop otomatik olarak nesneye odaklanır ve ekran bununla ilgili bilgileri görüntüler. Hatta zamana ve konuma bağlı olarak görüntülenecek en iyi gök cisimlerinin bir 'gökyüzü turu' oluşturabilirsiniz. Zekice şeyler.

en iyi teleskop: Orion StarBlast II 4.5 EQ Reflektör Teleskop Kiti

(Resim kredisi: Orion)

3. Orion StarBlast II 4.5 EQ Reflektör Teleskopu

Yeni başlayanlar için en iyi teleskop

Satın alma nedenleri
+ Yeni başlayan amatör astronomlar için hepsi bir arada kit + Ay haritası ve gözlemci kılavuzu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Ziyaret Edin

Orion StarBlast II 4.5 EQ Reflektörlü Teleskop Kiti, acemi yıldız gözlemcileri için en iyi genel amaçlı teleskoptur. Ailenin daha genç üyeleri veya hobilerinin başında küçük bir servet harcamadan suyu test etmek isteyen gök cisimlerini incelemeye yeni başlayanlar için iyi bir seçenektir. Geniş bir görüş alanına sahip olan ve böylece yeni başlayanların gökyüzünde önemli nesneleri bulmasını kolaylaştıran bu teleskop, ayın, gezegenlerin ve ötesindeki daha parlak 'derin gökyüzü' nesnelerinin güzel görüntülerini oluşturmak için uygundur.


Aynı zamanda keşfedilecek 60'tan fazla yeri detaylandıran bir ay haritası ve genel gözlem kitapçığı içeren kitte sağlanan 2x uzatma lensi, 52 derecelik bir görüş alanı sunan 25 mm ve 10 mm göz merceklerinin her ikisinin de büyütmesini ikiye katlıyor. Bunun da ötesinde, bir mini LED ışık, yıldızlı gökyüzü altında gerektiğinde / gerektiğinde ek aydınlatma sağlar. Esasen, bütçenizi bozmadan başlamanız için gereken her şeyi sağlayan bu, yıldız gözlemcileri için sağlam bir teleskop seçeneğidir.

En iyi teleskoplar: Svbony SV25 Refractor Telescope

(Resim kredisi: Svbony)

4. Svbony SV25 Refraktör Teleskopu

Yeni başlayanlar için en iyi küçük teleskop

Satın alma nedenleri
+ Hafif ve taşınabilir + Süper kolay kurulum BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin Siteyi Ziyaret Edin

Kurulumu hızlı olan bu küçük teleskop, yeni başlayanlar ve ilk kez yıldızlara bakmayı denemek isteyen çocuklar için mükemmeldir. Bu teleskopla ilgili harika olan şey, küçük ve çalıştırılması kolay olduğu için, uzaya yeni bakanlara daha büyük bir teleskopa geçmeden önce - taahhüt veya büyük bir fiyat etiketi olmadan - daha fazla güven veriyor. Bu 60 mm açıklıklı refraktör teleskopu, siz yıldızlara bakarken dürbünü sabit tutabilen ayarlanabilir bir alüminyum tripod ve ayrıca bir telefon montaj adaptörü ile birlikte gelir, böylece gökyüzünde gördüğünüz şeylerin fotoğraflarını ve videolarını kolayca çekebilirsiniz. Esas olarak çocukları hedefleyen giriş seviyesi bir teleskop olduğundan, Ay'a, daha yakın nesnelere ve hatta kara nesnelerine bakmak için iyidir, ancak geceleri diğer nesneleri görebilmek için daha gelişmiş bir dürbüne ihtiyacınız olacaktır. daha ayrıntılı olarak gökyüzü.

en iyi teleskop: Orion SkyView Pro 8 GoTo Reflektör Teleskopu

(Resim kredisi: Orion)

5. Orion SkyView Pro 8 GoTo Reflektör Teleskopu

Bu teleskop, üstün görüntüleme kalitesi sunar

Satın alma nedenleri
+ 42.000 göksel nesneden oluşan veritabanından hedefleri bulur + 2 'odaklayıcı ile 1000 mm odak uzaklığı, derin uzaya odaklanmamızı sağlar + Sağlam paslanmaz çelik tripod dahil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Parlak görüntüler sağlayabilen yüksek kaliteli teleskop; Aslında 8 inçlik açıklıklı parabolik aynasının 6 inçlik bir dürbünden% 73 daha fazla ışığa izin verdiği söyleniyor. Dahası, 1000 mm odak uzaklığı ve f / 4,9 diyafram açıklığı elde ederken, sağlanan 2 inçlik Crayford odaklayıcının derin uzay konularının görüntülenmesi için ideal olduğu iddia ediliyor. Bunları ilk etapta bulmaya gelince, kurulum, yalnızca birkaç düğmeye basılmasını gerektiren 42.000 olası ziyaret yeri içeren bilgisayarlı bir veritabanına erişimi ve doğal olarak bir şebeke güç kaynağını içeriyor. Aslında, 'GoTo' sistemi bizi gece gökyüzünde bir tura çıkarabilir ve bize belirli takvim ayının en iyi yerlerini gösterebilir.

Paket, bir yıllık sınırlı garanti, dürbünün üzerine monte edilebilmesi için paslanmaz çelik bir tripod, ayrıca çeşitli göz mercekleri, teleskop tüp halkaları ve yazılımı içerir. Kısacası, bu, ince ayrıntıları yüksek güçte çözebilmek ve insanın daha önce cesurca gittiğinden daha uzağa seyahat etmek isteyenler için kapsamlı özellikli bir settir - hem de evden çıkmadan.

En iyi teleskoplar: Celestron 11069 Nexstar 8SE Teleskopu

(Resim kredisi: Celestron)

5. Celestron 11069 Nexstar 8SE Teleskopu

En iyi yüksek teknoloji ürünü teleskop

Satın alma nedenleri
+ Yerleşik bilgisayar sizin için zor işi yapar + Diğerlerine kıyasla taşınabilir
Kaçınılması gereken nedenler
- Bir hobi için pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Celestron, her seviyeyi hedefleyen çok çeşitli cihazlar yaratan, piyasadaki en iyi teleskop markalarından biridir - bu listedeki birçok teleskopun Celestron'dan olmasının nedeni budur. NexStar 8SE, Celestron & rsquo; ın ileri teknoloji bilgisayarlı cihazlarından biridir; bu, sizin için zor işi yaptığı ve birkaç düğmeye dokunarak 40.000'den fazla göksel nesneyi otomatik olarak bulabileceği anlamına gelir.

8 inçlik geniş bir açıklığa ve iyi ışık toplama özelliğine sahiptir, bu da bu gelişmiş teleskopla birçok derin uzay nesnesini net bir şekilde görebileceğiniz anlamına gelir. Elbette, size benzer bir görünüm sağlayabilecek çok daha ucuz seçenekler ve aynı teleskobun daha küçük bir fiyat etiketi olan daha küçük 6 inç ve 4 inç modelleri de var. Ancak, bu model, kozmosun en çok ilgilendiğiniz parçalarını kolayca incelemenize yardımcı olacak bir teleskop arıyorsanız tüm kutuları işaretler. Amazon şu anda NexStar 8SE'yi, bir göz merceği ve 14 aksesuarlı filtre kiti ve bir telefon dürbün adaptörü de dahil olmak üzere diğer fantastik yıldız gözlem eklentileriyle satıyor. İkincisi, uzayda gördüğünüz nesnelerin fotoğraflarını kolayca çekmenizi sağlar.

yıldız izleme için en iyi teleskoplar: Celestron 21036 Powerseeker 70AZ Teleskop

(Resim kredisi: Celestron)

6. Celestron 21036 Powerseeker 70AZ Teleskopu

Yıldızlara hayranlık duyan çocuklar için en iyi teleskop

Satın alma nedenleri
+ Yeni başlayanlar için sağlam bir seçenek + Astronomi yazılımıyla birlikte geliyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Temel olmayan ve daha küçük çocukları hedefleyen bir model arıyorsanız, ancak yine de yıldızlara bakmaya yeni başlayanlara uyacak bir model arıyorsanız, Celestron'un 21036 PowerSeeker 70AZ teleskopunu deneyin. Bu, astronomide yeni olan hem yetişkinler hem de çocuklar için iyi bir seçim olan, kullanımı kolay bir seçenektir. Altazimut montajı sayesinde kurulumu oldukça basittir, bu aslında ek bir hizalama veya kalibrasyon gerekmediği anlamına gelir.

Basit kurulumun yanı sıra, bu 70 mm'lik yeni başlayanlar için teleskopun sağlam bir alüminyum tripodu vardır ve size kozmosa yolculuğunuzda rehberlik edecek iki farklı göz merceğinin yanı sıra astronomi yazılımı ile birlikte gelir. Elbette bu hala oldukça basit bir teleskop, bu yüzden daha yakın nesneleri ve Ay'ı da görmeyi bekleyin, ancak uzayın daha derin kısımlarını değil. Biraz daha iyi bir görüş istiyorsanız, bu aynı teleskop 80 mm mercekle birlikte gelir veya alternatif olarak, daha küçük çocuklar için daha ucuz ve daha basit bir teleskop istiyorsanız, 50 mm ve 60 mm versiyonlarına bakın.

en iyi teleskop: çocuklar için Nasa Lunar teleskopu

(Resim kredisi: Nasa)

7. Çocuklar için Nasa Lunar teleskopu

Çocuklar için en iyi bütçe teleskopu

Satın alma nedenleri
+ Kullanıcı dostu başlangıç ​​seti + Ucuz, yani çocukların ilgisini kaybederse fark etmez + Hey, üzerinde BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI üzerinde harika bir NASA etiketi var Amazon'a bakın

Küçük parmaklar ve meraklı beyinler için en uygun teleskop hangisidir? Uygun bir şekilde adlandırılan Nasa Lunar teleskopu (hey, yıldızlara ateş etmeden önce, en iyisi aya nişan alsanız iyi olur), bir aşk yaratmak için tasarlandığı iddiasıyla gelecekteki astronotların hayal gücünü harekete geçirmek için bir NASA çıkartmasıyla birlikte gelir. bilimsel arayışlar.

Kolay montaj vaat eden en iyi şeylerden biri, bunun ucuz bir oyuncağa benzememesi, ancak yine de çocuk oyuncağı olması, bir masa üstü sehpası ve yıldızlara yeni başlayan yolculuklar için eğitim kılavuzu dahil. Hem düşük hem de yüksek güçlü göz mercekleriyle birlikte bir bulucu dürbün dahildir; çocukların önce ayın yerini tam olarak belirlemesini ve daha sonra yakın bir görünüm için yakınlaştırmasını sağlayan bir kombinasyon. Burada 90x'e kadar büyütme sağlanmıştır ve küçüklerin kesinlikle asırlık sorunun cevabını belirlemesine olanak tanır: en yakın komşumuz gerçekten peynirden mi yapılmış?

En iyi teleskoplar - yıldızlara nasıl başlanır: Meade LX90-ACF

8. Meade LX90-ACF

Ciddi yıldız gözlemciler için en iyi teleskop

Satın alma nedenleri
+ İzleme sistemi nesneleri otomatik olarak bulur + Sektör lideri optik teknolojisi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu üst düzey teleskop, konumunuzu tam olarak belirleyen ve sizin için 30.000'den fazla yıldız, gezegen, bulutsu, kuyruklu yıldız ve galaksiyi süper hızlı bir şekilde bulabileceği anlamına gelen yerleşik bir Sony GPS sensörüne sahiptir. Alternatif olarak, & lsquo; Bu Gecenin En İyisi & rsquo; özelliği, size dünyanın neresinde olduğunuza ve şu anda hangi gök cisimlerinin görünür olduğuna bağlı olarak en iyi manzaraların rehberli bir turunu sunar. Ayrıca kuyruklu yıldızlar, uydular ve her türlü yeni keşif hakkında ücretsiz güncellemeleri indirmek için inşa edilmiştir, bu da onun akıllı özelliklerinin ve gece gökyüzünün bir tur rehberi olarak rolünün hiçbir zaman geçerliliğini yitirmeyeceği anlamına gelir.

En iyi teleskoplar - yıldız gözlemine nasıl başlanır: Celestron Travelscope 70

9. Celestron Travelscope 70

Maceralar için tasarlanmış sağlam bir teleskop

Satın alma nedenleri
+ Hareket halindeyken yıldızlara bakmak isteyenler için ideal + Paranızın tam karşılığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Kalite ve deneyim premium BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI olmaktan uzak Amazon'a bakın

Pek çok insan, yatak odalarında veya oturma odalarında güzel görünecek ve olduğu yerde kalacak, eski tarz bir teleskop ister. Ancak, harika dış mekanların hayranıysanız veya bir şehirde yaşıyorsanız ve çok fazla ışık kirliliği olduğu için harika manzaralar göremiyorsanız, sizinle birlikte seyahat etmeyi seven bir teleskopa ihtiyacınız olacak. Neyse ki, Celestron hafif ve taşınabilir olan Travelscope 70 adlı hafif ve taşınabilir bir teleskopa sahiptir, bu hafiftir, taşınabilir ve hatta kendi sırt çantasıyla birlikte gelir, bu da onu seyahat, yürüyüş ve diğer açık hava maceraları için mükemmel kılar. Elbette optik teknolojiyi daha küçük, daha hafif bir çerçeveye sığdırmak, tripod ve lenslerin kalitesi ile büyütme söz konusu olduğunda biraz daha az birinci sınıf bir deneyim anlamına gelecektir. Ancak fiyat için, yeni başlayanlar, gezginler ve hatta yeni hobilerini uzun süre devam ettirebileceklerinden emin olmadığınız çocuklar için idealdir.

En iyi teleskoplar - yıldız gözlemine nasıl başlanır: Celestron 31045 AstroMaster 130EQ Reflektör Teleskopu

10. Celestron 31045 AstroMaster 130EQ Reflektör Teleskopu

Kamp gezileri için oldukça yetenekli bir teleskop

Satın alma nedenleri
+ Olağanüstü netlikte görüntüler sağlar + Alet gerektirmeyen bir kurulum süreci BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 504,55 ABD doları Amazon'da görüntüleyin580 ABD doları Camera House'da Görüntüle

Bu Celestron, sağlam, oldukça büyük bir yapıya sahip çok yetenekli bir reflektör teleskopudur. Ancak sağlam tasarımına ve sağlamlığına rağmen, onu kurmak için aletlere ihtiyacınız yoktur - ve kamp yapmak veya yıldızları izleme etkinliklerine gitmek için paketlemek kolaydır. 10 mm ve 20 mm göz merceği, bir StarPointer kırmızı nokta bulucu ve size temel bilgileri öğretecek ücretsiz astronomi yazılımı dahil, başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Teleskop, nesneleri gökyüzünde hareket ederken sorunsuz bir şekilde izlemenizi sağlayan, Ay'ın, gezegenlerin, yıldız kümelerinin ve çok daha fazlasının parlak ve net görüntülerini sağlayan bir Ekvator Dağı'na sahiptir.

En iyi teleskoplar - yıldız gözlemine nasıl başlanır: Celestron 76mm Firstscope Apollo 11 Edition

(Resim kredisi: Celestron)

11. Celestron 76mm Firstscope Apollo 11 Sürümü

Ay sevenler için bir masaüstü teleskopu

Satın alma nedenleri
+ Masa üstü tasarım, taşımayı ve görüntülemeyi kolaylaştırır + Harika Apollo 11 ekstraları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 101,63 $ Amazon'da Görüntüleyin

Celestron 76mm Firstscope, hafif masa üstü tasarımıyla yeni başlayanlar için uzun süredir favori teleskoplarımızdan biri olmuştur ve bu onu çocuklar veya bir tripod üzerinde daha geniş bir dürbünle mücadele edebilecek herkes için en iyi seçim haline getirmektedir. Bu yıl Firstscope, Ay'a inişlerin 50. yıldönümü için yeniden tasarlandı. Şimdi yan tarafında bir Ay tasarımının yanı sıra hatıra paraları ve Ay hakkında bir astronomi kitabı ve Ay yüzeyindeki en ilginç 50 şeyin nasıl tespit edileceğini gösteriyor. Bu, gece gökyüzünde gezinmeyi gerçekten kolaylaştıran 76 mm açıklık reflektörlü optik tüp takılı Dobson tarzı bir teleskoptur, yapmanız gereken tek şey tüpü doğrultmak ve bir göz atmaktır.

yıldız izleme için en iyi teleskoplar: Meade ETX 90 Observer

(Resim kredisi: Meade Instruments)

12. Meade ETX 90 Gözlemci

Ay ve gezegenler için en iyi teleskop

Satın alma nedenleri
+ Hizalanması kolay + AudioStar denetleyicisi ve 30.000 nesne veritabanı
Kaçınılması gereken nedenler
-Derin gökyüzü nesneleriyle harika değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Onlarca yıldır mevcut olan klasik 3,5 inçlik bir skopun bu en son sürümü, yeni başlayanların ihtiyaç duyduğu her şeye sahip. Bir Maksutov-Cassegrain tasarımı olan ETX 90 Observer, gece gökyüzünde belirli nesneleri bulup izleyebilen bir Go-To teleskopudur. 30.000 nesneden oluşan bir veritabanı içeren bir AudioStar denetleyicisi kullanılarak çalıştırılır. ETX 90 Observer'ı onlara yönelttiğinizde, kontrol cihazında, neye baktığınızı size anlatacak bir hoparlör bulunur. Hem geniş alan hem de yakın görünüm için birkaç göz merceği (26 mm ve 9,7 mm) ve teleskopu manuel olarak yönlendirmek için kırmızı nokta bulucu bulunmaktadır.

ETX 90 Observer, bir veya iki yıldızla hizalandığında yıldızları ve derin gökyüzü nesnelerini izler, ancak aynı zamanda gezegenlerin ve tabii ki ayın mükemmel görüntülerini verir. Bir T-adaptörü kullanarak bir kamera bağlayın ve ETX 90 Observer, güneş sistemi nesnelerinin hem gözlemlenmesi hem de temel astrofotografisi için bile kullanılabilir. Altı adet AA pil ile çalışır.

Black Friday telecope fırsatları: Satın almak için en uygun zaman ne zaman?

Geleneksel olarak, kış satış etkinlikleri, düşük bir fiyata kaliteli bir teleskop almak için harika bir zamandır. Ne yazık ki, 2020 Black Friday teleskop anlaşmaları hem ABD'de hem de Birleşik Krallık'ta çok zayıftı. Genelde beklediğimiz şey bu değil: En iyi teleskoplara olan talep salgın sırasında arttı, bu da en azından ABD'de birçok menzilin zamanından çok önce tükendiği anlamına geliyor.

Birleşik Krallık'ta, Celestron teleskoplarının yanı sıra dürbünler ve spor kapsamlarında büyük indirimlerle Amazon Prime Day üzerinden bazı güçlü anlaşmalar gördük. 2020 etkinliği Ekim ayında gerçekleşti, ancak genellikle Amazon Prime Günü Temmuz ayında.

Kısacası, tek bildiğimiz mevcut iklimde, teleskoplarla ilgili anlaşmaları ne zaman ve göreceğimizi tahmin etmenin zor olduğu. Meydana gelen herhangi bir fiyat düşüşünü yakından takip edeceğiz ve özel aracımız, sıralamamızdaki ürünlerdeki en ucuz fiyatları her zaman çekecek, böylece fazla ödeme yapmadığınızdan emin olabilirsiniz.