Close
 • Ana
 • /
 • Açık Havada
 • /
 • En iyi çadır 2020: Gecenizi yıldızların altında dönüştürün

En iyi çadır 2020: Gecenizi yıldızların altında dönüştürün

Kamp geziniz için en iyi çadırın peşinde misiniz? Yalnız değilsin. Uzaklara dağılmış yabancı seyahatler esasen kartların dışında olduğundan, her zamankinden daha fazla insan eve daha yakın bir mini macera için kamp yapmaya yöneliyor. İster uzun planlı bir kaçamak, ister daha uzun bir macerada mola vermek ya da sadece hızlı bir doğa patlaması olsun, kamp yapmak büyük bir patlama ile geri döndü.


Piyasada şaşırtıcı derecede ucuzdan şaşırtıcı derecede pahalıya ve minicik ve düpedüz görkemli olanlara kadar çok çeşitli çadırlar var. Sizin için en iyi çadırı seçmek, bir dizi faktöre bağlı olacaktır - bu makalenin altında,farklı çadır türlerive bizim tavsiyemizen iyi çadır nasıl seçilirsizin için - ama uyuyanların sayısının ötesinde, dikkate alınması gereken birkaç önemli nokta var.

Çadırlar bir (yalnızca yaz) ila dört mevsim (tüm yıl boyunca) arasında derecelendirilir ve yazın zirvesi dışında herhangi bir zamanda kamp yapıyorsanız, tuhaf rüzgara dayanabilecek düzgün bir çadıra ihtiyacınız olacak ve yağmur damlası, bu yüzden ultralight veya ultracheap dışarı çıktı. Bir diğer önemli faktör ise ağırlıktır. Arabadaki ve sırtınızdaki tek kilo ile 12 saatlik bir gün arasındaki fark büyüktür, bu nedenle çadırınızla herhangi bir mesafe yürümeyi planlıyorsanız gramları bir şahin gibi izleyin. Öte yandan, araba kampı yapıyorsanız, güvenilirlik, atış süresi ve karartma odaları ve baş yüksekliğinde yaşam alanları gibi ekstra lüksler istek listenizi artırmalıdır.

Her zamanki gibi, ödediğinizin karşılığını alacaksınız ve iyi bir çadır, biraz daha fazla harcamaktan asla pişman olmayacağınız dış mekan ürünlerinden biridir. Bu özellikte çoğu duruma ve kamp tarzına uyacak geniş bir seçenek yelpazesine uymaya çalıştık, ancak daha ayrıntılı kılavuzlar için,en iyi aile çadırlarıya daen iyi açılır çadırlar.

Şu anda satın alınabilecek en iyi çadırlar

en iyi çadır: Zephyros Compact 2


(Resim kredisi: Vahşi Ülke)

1. Wild Country Zephyros Compact 2

Açık hava meraklıları için genel olarak en iyi çadır - ve bir Pingtwitter Ödülü sahibi

Teknik Özellikler
Uyur: 2 Ağırlık: 1.95kg Yapı: Tünel Paketlenmiş boyut: 30x19cm Şunun için en iyisi: Yürüyüşçüler ve bisikletçiler
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Güçlü + 3 mevsim, hepsini yapın
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ İKİ FIRSATI için küçük sundurmalar ve rahat260 ABD doları Cotswold Outdoor'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Gerçekten iyi bir çadırla ilgili en önemli şey, birçok şeyi iyi yapmasıdır ve bu, burada gerçekten de geçerlidir. Yürüyüş için yeterince hafif, ancak hemen hemen her şey için yeterince güçlü olan Zephyros Compact 2, yalnızca sundurma alanına düşen, açık havada yaşayanlar için uygun bir ana çadırdır. Bu nedenle, ona En İyi Çadır ödülünü verdik.Pingtwitter Ödülleri 2020.

Pitching hızlı bir olaydır, ortadaki bir ana çember direği, uçları pimleyin ve kısa uç direklerini yuvalarına oturtun, ardından ihtiyaçlarınıza göre ayarlanıncaya kadar gergi hatlarıyla uğraşın. Tek bir kurulumdaki adım sayesinde çarpıcı sonuçlar da hızlıdır - mandalları ve direkleri çıkarın, çantaya koyun.


Adil olmak gerekirse, iki kişi için rahat bir uyum, ama o zaman bu kişi başına küçük bir paket boyutu ve kilo altı kilo için ceza. Yine de bu rahat alan iyi bir nedendir, çünkü düşük bir profili korumak fırtınaları atlatmak için gereklidir, popüler bir Birleşik Krallık kamp eğlencesi - burada Stormex P4000 FR sineklik, Aqua Stop P5000 zemin ve Superflex Alloy ana direk ile önemli ölçüde yardımcı olmuştur.

Her bir kişi de oldukça lüks olan kendi giriş kapısına sahip olur ve her iki uçta havalandırmaya yardımcı olmak için ustaca bir kafes üçgen ve hava geldiğinde için küçük bir örtü vardır. Çift cidarlı tasarım, yoğunlaşmanın açıkta kalmasına yardımcı olur. soğuk geceler, hafif ama güçlü alaşımlı v-mandallar çoğu yer tipini aplomb ile idare eder. Genel olarak, paket boyutu ve ağırlık, buradaki en büyük satış noktalarıdır ve bu, en zorlu kış koşullarında bile bisiklet veya yürüyüş yolculukları için bir çadır haline gelir.


en iyi çadır: Quechua 2 Seconds XL Fresh & Black

(Resim kredisi: Quechua)

2. Quechua 2 Saniye 3XL Taze ve Siyah

Hafta sonları aile kamplarına hızlı adım atmak için en iyi çadır

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 3 Ağırlık: 5.3kg Yapı: Yarı jeodezik Paketlenmiş boyut: 85x9cm Şunun için en iyisi: Aileler
Satın alma nedenleri
+ Hızlı atış + Fiyat için makul kalite + Blackout kumaş BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 298,74 Amazon'da görüntüle

Quechua 2 saniye 3XL taze ve siyah, esasen festival tarzı bir açılır çadırın ciddi şekilde büyütülmüş bir versiyonudur. Sadece bir metrelik tek diski arabadan çıkarın, 4 klipsi açın ve boomf, hafta sonu için eve hazır. Bir avuç dolusu mandal ve adam hatlarının ince ayarını yapın ve başka bir şeyle uğraşmakta özgürsünüz.

Bununla birlikte, bu sadece tek kullanımlık bir hafta sonundan daha fazlasıdır - küvet tarzı zemin örtüsü güzel ve sağlamdır, bol miktarda iç cep vardır ve çok kullanışlı bir şekilde iki büyük yan havalandırma, maksimum havalandırma için ayarlanabilir. Çocuklar onları hemen 'gizli' kapılar olarak kullanacaklar, ama bu kötü bir şey değil. Bu havalandırma delikleri aynı zamanda sert bir esintide rüzgar direncine de yardımcı olur, ancak nispeten yüksek tepe ve açılır çubuklar ciddi hava koşulları için iyi bir işaret oluşturmaz (Decathlon bu çadırı Force 6 galalarına kadar derecelendirir).

Bir başka iyi haberde, iç alan üç yetişkin için geniş, dört kişilik bir aile için kolayca yeterli ve karartma malzemesi, doğrudan yaz güneşinde bile içeride bir meşale gerektirecek kadar etkilidir.


Servis edilebilir küçük bir sundurma var, ancak bu sadece ayakkabılar ve garip çanta için gerçekten yeterli, yemek pişirmek veya yağışlı hava eğlenceleri için çok az yer var. Bununla birlikte, XL de nispeten kolayca katlanıyor (aynı 2 saniyede olmasa da), bu nedenle ıslak kamp alanlarından kaçmak da çok fazla sorun olmayacak. Kısacası, bu şaşırtıcı derecede yetenekli bir aile kampçısıdır.

Resim 1/2

en iyi çadır: Coleman OctaGo

(Resim kredisi: Coleman)
Resim 2/2

en iyi çadır: Coleman OctaGo

(Resim kredisi: Coleman)

3. Coleman OctaGo

Festivaller ve kamp tatilleri için en iyi çadır

Teknik Özellikler
Uyur: 3 Ağırlık: 10.9kg Yapı: yarı jeodezik Paketlenmiş boyut: 69x25x25cm Şunun için en iyisi: Festivaller
Satın alma nedenleri
+ Sağlam yapı + Bol alan + Esnek performans
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI hafif değil Amazon'a bakın

En iyi çadırlar listemizde bir sonraki adım Coleman OctaGo. Adından da anlaşılacağı gibi, bu sekizgen çadır, glamping yaşam tarzının küçük bir ipucundan daha fazlasına sahip, ancak sağlam çelik çerçeveli, makul fiyatlı bir pakette. Bu Bestival havası için etrafına biraz kiraz kuşu sallayın, bir çocuk oyun evi için pencereleri açın veya yağmur yağdığında örtün, bu çok yönlü bir oyun.

Yine de burada epey bir ağırlık var, bu yüzden burası sadece araba kampı ve festival gezintisi bölgesi ve çelik direkler sağlam ve polyester sineğin hidrostatik derecesi 2000 mm olmasına rağmen, ciddi fırtınalarda kullanım OctaGo için doğal bir alan değil . Bununla birlikte, üç yetişkin veya daha küçük olan bir aile için bol miktarda alan ile bu, daha az ciddi kamp keyfi için esnek ve eğlenceli bir seçimdir.

En iyi çadırlar: Vango F10 Xenon UL 2


4. Vango F10 Xenon UL 2

Hafta sonları drama olmadan kamp yapmak için en iyi çadır

Teknik Özellikler
Uyur: 2 Ağırlık: 1,64 kg (arka), 1,9 kg (paketlenmiş) Yapı: Tünel Şunun için en iyisi: Üç mevsim kullanım için hafif koruma
Satın alma nedenleri
+ Hafif koruma + Üç mevsim KULLANIM BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

F10 Xenon, Vango & rsquo; s alp serisine giriyor, mümkün olduğunca sağlam ve hafif olacak şekilde tasarlandı ve önyüklenecek yıldızlarla dolu bir özellik listesiyle, evini sırtında taşımayı planlayan herkes için görülmeye değer. bir süre için. Kişi başına sadece 800 gram olan bu üç-dört mevsimlik tünel çadırı, sırt çantaları için yeterince büyük olan düzgün bir sundurma alanıyla da bol miktarda alan sağlar.yürüyüş botlarıve hatta tek seferde yemek pişirmek için.

'Tek olarak adım', bu çadırın bir anda ortaya çıkacağı ve ayrıntılara gösterilen dikkatin, tek elle açılma için `` o '' şeklinde kapılar, dyneema ile güçlendirilmiş sabitleme noktaları ve paketleme çantasındaki büyük boyutlu bir açıklığın baştan sona uzanacağı anlamına gelir. daha hızlı paketleme, Yunan SD70 Direkleri, mini line-lok halat koşucuları - liste uzayıp gidiyor.

Ucuz bir çadır olmasa da (300 poundun ortası civarında) Vango F10 Xenon, yalnızca en iyi çadırlarda göreceğiniz yüksek kaliteli özellikler ve düşük ağırlık sunar, bu da onu paranızın tam karşılığını verir hale getirir ve uzun yıllar boyunca büyük bir değer olmaya devam edecek satın alın.

Aslında, tünel tasarımı potansiyel olarak fiyatı kolayca iki katına çıkaran bir çadır olan Hilleberg Nallo ile karşılaştırılabilir. Gezileri sürdürebilecek kadar hafif, İngiltere koşulları için yeterince güçlü ve gerçek bir iki kişilik uyuyan için yeterince geniş olan F10 Xenon, biraz mücevher gibi.

Vango Utopia Hava TC 500

5. Vango Utopia Air TC 500

Hafta sonları araba kampı için en iyi çadır

Teknik Özellikler
Uyuma Sayısı: 5 Ağırlık: 31,40kg Yapı: Tünel Paketli Boyut: 83x45x55cm Şunun için en iyisi: Aileler
Satın alma nedenleri
+ Harika malzeme + Geniş yaşam alanı + Kurulumu kolay BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

İster ailenizle ister arkadaşlarınızla uzun bir hafta sonu veya birkaç haftalık bir kamp gezisi planlıyor olun, harika açık havada uzun süreli bir konaklamanın keyfini çıkarmanın anahtarı, kurulumu kolay bir çadırdır ve konfor, alan ve hava koşullarından koruma sağlar. Pingtwitter Ödüllü Vango Utopia Air TC 500, bir ömür boyu açık hava keyfi yaşayacaktır.

Yeni başlayanlar için, Airbeam tasarımı Utopia Air'i dikmek için bir esinti haline getiriyor. Sağlanan çift etkili pompa kullanılarak üç şişirilebilir 'direk' hızla havaya uçurulabilir. Kirişler önceden açılıdır ve içeride daha fazla alan ve tavan boşluğu yaratır. AirSpeed ​​Valfleri sayesinde paketlemek kadar kolaydır.

İçeride, iki ayrı yatak odasında beş kişiye kadar rahatça uyuyabileceğiniz bir oda ve dinlenmek, yemek yemek ve eşyaları saklamak için büyük bir yaşam alanı var. Vango ayrıca mükemmel SkyTrack II sistemini Utopia Air'in içine dahil etmeyi uygun gördü; fenerleri, yıkama torbaları ve daha fazlasını asmak için ideal, değerli zemin alanını boşalttı.

Yazın yüksekliğinde kamp yapmak, yüksek sıcaklıklar, sabahın erken saatleri ve gürültü sayesinde rahatsız edici bir olay olabilir. Vango'nun pamuk ve polyester karışımı olan dayanıklı Sentinel Signature malzemesi sayesinde Utopia Air, hava akışını destekler ve yoğun dokuma hareketleri ışık ve gürültü girişini azaltır. Hava çok elverişli değilse, Vango'nun TBS II gergi bandı sistemi ve Dokuma Fırtına Ankrajları, çadırı sert rüzgarlarda sabit tutmak için elinizin altında.

Günümüzde kamp yaparken rahatsız olmak için hiçbir neden yok. Pek çok harika özelliği, akıllı görünümü ve lüks konforuyla Vango Utopia Air TC 500, sizi kamp alanındaki herkesin gıpta edecek.

6. Büyük Agnes Kalkanı 2

Kış maceraları için en iyi premium çadır

Teknik Özellikler
Uyur: 2 Ağırlık: 1.76kg Yapı: Yarı jeodezik Paketlenmiş boyut: 18 x 43cm Şunun için en iyisi: Kış gezileri
Satın alma nedenleri
+ Çok sağlam + Hafif ve paketlenebilir + En kaliteli malzemeler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARIBig Agnes'de Görüntüle

Big Agnes Shield çadırı oldukça yetkin bir kış barınağıdır, şaşırtıcı derecede hafiftir, ancak tamamen sabah sobayı bulmak için kar küreği gerektiren hava koşulları için tasarlanmıştır. Alan iki kişi için dar, ancak ağırlık kısmen elektrospun nanoliflerin yanı sıra hafif süper lüks DAC Featherlite direkleri kullanan su geçirmez bir membran sayesinde sadece 1,76 kg.

Bunun ciddi keşifler için tasarlandığına dair bir başka ipucu da, sağlanan DAC L-kazıklarının, göründüğünden biraz daha az ölümcül bir kar geciktirme tekniği olan 'Deadman çapaları olarak gömülebilmesidir'. Son bir dokunuş, kapının çift pencere düzenlemesidir - havalandırma için bir ağ, diğeri 'hava durumu izleme' için net - bu çadırın iyi donatılmış olduğu bir şey. Çok sayıda dişli çatı katı çok sayıda kurutma alanı sağlar, kazık halkaları acil durumlarda kayak ve aksların kullanımını sağlamak için büyük boyuttadır, iyi havalandırılmış tasarım ise mümkün olduğu kadar bu koşullar altında yoğuşma ile ilgilenmelidir.

Ne yazık ki, 'Aksesuar Girişi' ayrı satılıyor ve kapalı giriş ve çıkışlar ekliyor, muhtemelen dağ koşullarında isteyeceğiniz bir şey, böylece donanımınızın buzdan kırılmasına gerek yok. Bu, fiyatı önemli ölçüde yükseltir, ancak yalnızca en iyi ve en sağlam olanı yapacağı zaman, bu listenizde olmalıdır.

en iyi çadır: Terra Nova Laser Compact Tüm Sezon

(Resim kredisi: Terra Nova)

7. Terra Nova Lazer Kompakt Tüm Sezon

Yıl boyunca güvenilirlik için en iyi hafif çadır

Teknik Özellikler
Uyur: 2 Ağırlık: 1,6 kg Yapı: Tünel Şunun için en iyisi: Yıl boyu macera
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Bombaya dayanıklı yapı + İyi tasarlanmış BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARITerra Nova'da görüntüle

En yeni Terra Nova Laser Compact All Season oldukça kötü. TN'nin en ünlü çadırlarından ikisi olan Laser (çok hafif ama biraz hassas) ve Quasar'ı (fillere dayanıklı ama ağır) alıyor ve bunları hafif ama sağlam bir çadırda harmanlıyor. Sonuç, temelde kanıtlanmış Lazer tek çemberli tünel çadır tasarımıdır, ancak bir tankı durduracak Quasar malzemelerinden yapılmıştır - veya başka bir deyişle, sadece küçük bir ağırlık cezası ile yıl boyunca kamp yapmak için istediğiniz şeyi. Tabii ki, Laser, Orijinal Dağ Maratonu'nu sıcak akşam yemeklerinden daha fazla tamamlayan klasik bir çadırdır, bu nedenle iki adam, 1.6kg veya 800 gram ağırlığında, tam bir kış çadırı için oldukça etkileyicidir.

Dyneema gergi hatlarından (çelik kablolardan daha güçlü), manyetik fırtına kanadı kapaklarına ve sundurmaya yürüyen bir direk cebinin dahil edilmesine kadar bol miktarda temiz dokunuşlar bulunur, böylece onu bir serseride yemek pişirmek için daha geniş bir korunaklı alana yerleştirebilirsiniz. TN'ye göre, 'zayıf' ın 'Force 10 winds' için bir örtmece olduğu 'koşullar kötüyse' çadırı çift kutuplu yapmanıza izin veren genişletilmiş bir merkezi direk kovanı bile var. Kısacası hafif ama sağlam, güvenilir ve uzun ömürlü olmak istiyorsanız, bu iki kişilik çadır tam size göre.

En iyi çadırlar: MSR Access 2

8. MSR Access 2 Çadır

Karla kaplı zeminde kamp yapmak için ideal

Teknik Özellikler
Kişi Kapasitesi: 2 Ağırlık: 1.62kg (toplam, ancak mandallar ve çantalar hariç) Yapı: Yarı jeodezik Şunun için en iyisi: Hafif kar hattı kampı, kayak gezenleri için ideal
Satın alma nedenleri
+ Hafif + O kadar parlak ki, BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Uzaydan fark edileceksiniz

Bu kadar parlak olduğunda çadırınızı başka birinin zannetmekle ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. MSR Access 2, taşıması hafif, zıplaması kolay ve soğuktan sıcaklık ve koruma sağladığından, dağ kayakçıları ve splitboardcular arasında sıkı bir favori. Bir dağcılık çadırından daha hafif ancak yalnızca sırt çantasıyla seyahat için inşa edilmiş olandan daha sıcak olan MSR, Access 2'yi rüzgara karşı gurur duyan, aktif olarak 'dökülme' olan yenilikçi bir direk yapısıyla tasarladı. dik kalması için. Gece kar yüklemesine de dayanacak kadar güçlüdür, bu nedenle uyurken yeni bir çöküş olsa bile, sabahları herhangi bir soruna yol açmaz. Şüphesiz, bu ciddi barut avcıları için en iyi çadırdır.

Resim 1/2

en iyi çadır: Tensile Safari connect 2

(Resim kredisi: Çekme)
Resim 2/2

en iyi çadır: Tensile Safari connect 2

(Resim kredisi: Tensile / Mickeal Thorne 2)

9. Çekme Safari Connect 2

Düzensiz kamp alanları için ideal, süper rahat, hamak tarzı bir çadır

Teknik Özellikler
Uyur: 2 Ağırlık: 11,2kg Yapı: Yarı jeodezik Paket boyutu: 65x35x35cm Şunun için en iyisi: Arboreal
Satın alma nedenleri
+ Bonkers + Bouncy + Sonsuz eğlence
Kaçınılması gereken nedenler
-3 ahır ağacı gerektirir-PAHALI BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARITentsile'da Görüntüle

Tentsile Safari, farklı bir çadırdır - düz bir zemin bulmakla uğraşmak ve mandalları çekiçlemek yerine, sadece ağaçlara gidin. Temel öncül, üzerine çadır direkleri, iç ve sinekliklerin yerleştirildiği bir ağaç üçgeni, mandallı kayışlar ve şişme hamak tipi bir sayıdır. Sonuç, başa çıkılması gereken sert noktalar veya soğuk zemin olmadığından olağanüstü rahat bir çadırdır ve sizi yağmurdan koruyan 70D PVC kaplı naylon örtü ile büyük bir selden başka her şeye hazırsınız. Olumsuz tarafı, üç ağaca ihtiyaç duyulması ve standart bir çadırdan biraz daha fazla kurulumdur, ancak en yeni yinelemede (v3), noktayı kaçırmaya adanmışsanız, arazide adım atmanıza izin veren bir zemin dönüştürme kiti vardır. Kullanımda, en ağır kişinin diğerinin kayması için bir eğim oluşturmasını engelleyen kıvrılma önleyici kayışlar ve havayı dışarıda tutmak için iyi bir uçuş örtüsü ile sağlam bir kombinasyon. Bununla birlikte, böcek ağından gece gökyüzüne bakmak gerçek bir zevktir.

en iyi çadır: Snow Peak Amenity Dome S

(Resim kredisi: Snow Peak)

10. Snow Peak Rahatlık Dome S

Her mevsimde daha uzun yolculuklar için mükemmel bir çok yönlü çadır

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 3 Ağırlık: 4,9kg Yapı: Yarı jeodezik Paketlenmiş boyut: L 23 'W 9' H 10 'Şunun için en iyisi: Genç Aileler
Satın alma nedenleri
+ Kaliteli bileşenler + Sağlam tasarım + Tardis benzeri iç mekan BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARISnow Peak'te Görüntüle

Snow Peak Amenity Dome, doğru bir şekilde adlandırılmıştır. Bu küçük iki kişilik ve bir çocuk büyüklüğündeki çadır olağanüstü derecede sağlam olmasına rağmen, şaşırtıcı miktarda alan ve mod eksilerinin yanı sıra rüzgara karşı savunmak için nispeten gizli bir profile de sahip. Belki de buradaki en büyük çizim, bol miktarda teçhizatı barındırmak ve hava gerçekten içeri girerse yemek pişirmek için yeterli alan sağlayan devasa ön sundurma ve ayrıca esneklik ve ekstra güneş koruması için önden ve yandan erişim panelleridir. Hafif Duralumin A7001 direkleri de en üst kalitededir, bu nedenle çok az kırılma tehlikesi vardır ve mandallar aynı güçlü ancak hafif malzemeden yapılmıştır.

Snow Peak'ten hoş bir selam, direkleri ve kılavuzları, altından altına ve gümüşü yeşile renk kodlaması yaparak hızlı atlamayı çok daha olası bir süreç haline getirmektir. Bazıları kadar hafif olmasa da, bu, en kötü havalarda bile yaşanabilecek geniş iki kişilik bir çadır veya alanın giderek daha pahalı hale geldiği daha uzun kamp gezileri için mükemmel bir seçimdir.

En iyi çadırlar: Coleman Blackout 3 Festival Dome Tent

11. Coleman BlackOut 4 Festival Dome Çadırı

Karartma teknolojisine sahip en iyi bütçeli festival kamp çadırı

Teknik Özellikler
Uyur: 4 Ağırlık: 6.6kg Yapı: Yarı jeodezik Şunun için en iyisi: Festival ve çok yönlü araba kampı
Satın alma nedenleri
+ Blackout iç mekan + Üç sezon BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI kullanın Amazon'a bakın

Bu yüksek puan alan festival çadırı, para için bol miktarda alan ve özellik sunarak, kaliteli kampı daha küçük bütçelerin erişebileceği bir yere koyuyor. IColeman'in 4 kişilik BlackOut çadırı, daha küçük çadırların alan kısıtlamaları ve tam teşekküllü araba kamp çadırlarının muazzamlığı arasında çekici bir orta nokta sağlar. Ve gerçekten kullanışlı bazı özellikleri bir araya getiriyor ...

Tecrübeli festival müdavimleri, sabah güneşi parlayarak uyanmanın acısını anlayacaklar, ancak bu çadırda Coleman'ın karartma kumaş teknolojisi bulunuyor. Gelen ışığı yüzde 99'a kadar azaltacak şekilde tasarlandığından, sabah 5'te şaşırtıcı yaz güneşi uyandırma çağrısından kurtulabilir ve daha uzun süre erteleyebilirsiniz. Aynı karartma kumaşı gün içinde ısıyı hapseder, bu da gündüzleri daha serin bir iç mekan ve geceleri biraz daha sıcak bir ortamla sonuçlanır (sabahın erken saatlerinde sıcaklık doğal olarak düştüğünde bunu takdir edeceksiniz). 10 dakikalık bir atış süresi ve geniş bir sundurma sağlam bir teklifin tepesinde. Evet, bu en iyi çadır alıcı kılavuzunda yer alan hafif dağcılık çadırlarından daha ağırdır, ancak birinci sınıf araba kamp modellerinden çok daha hafiftir.

En iyi çadırlar: Snugpak Journey Solo

12. Snugpak Journey Solo

Yalnız bir vahşi kamp gezisine sığınmaya mı ihtiyacınız var? Burada tek kişilik yer var

Teknik Özellikler
Uyur: 1 Ağırlık: 2kg Yapı: Hoop bivy Şunun için en iyisi: Her türlü hava koşulunda solo minimalizm
Satın alma nedenleri
+ Küçük ayak izi + Rüzgara karşı son derece dayanıklı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 155,33 Amazon'da görüntüleyin

Snugpak Journey Solo, Snugpak'tan uzun bir solo bivvies mirasına katılıyor. Tek kişilik bir çadır olmasına rağmen, çemberler onu gerçek bir çadırdan (temelde su geçirmez bir çanta) gerçek kamp alemlerine dönüştürüyor. Bu, uyku tulumunuzun rahatlığında kitap okumanın veya haritayı kontrol etmenin pratik bir seçenek olduğu anlamına gelir. Esasen bir mini tünel çadırı olan Journey Solo'nun iki alüminyum çemberi vardır, tam bir ağ-ilk adım (böylece cesur hissediyorsanız sadece yazın ağ kurabilirsiniz) ve muhtemelen mevcut en rüzgara dayanıklı çadırdır. bugün. Bir dizi geniş havalandırma deliği, yoğunlaşmayı minimumda tutarken, sağlam bir zemin örtüsü ve koruyucu ayak izi, yerdeki herhangi bir çirkin sürprizin uyuklamanızı bozmasını önleyecektir. 2kg'da bu tam özellikli liste için ödeme yapmanın bir cezası vardır, bu nedenle esnekliğe ihtiyacınız varsa 2-3 kişilik hafif çadırlara bakmaya değer. Yalnız bekçi için burası gerçek bir çadır-saray.

En iyi çadırlar 2020: Terra Nova Quasar

13. Newfoundland Quasar

Yoğun, dört mevsimlik dağ gezileri için en iyi çadır

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 2 Ağırlık: 3,16kg (minimum), 3,47kg (paketlenmiş) Yapı: Jeodezik Şunun için en iyisi: Dağ gezileri
Satın alma nedenleri
+ Dayanıklı + 'Çıngırak yok' fermuar çeker + Üstün su yalıtımı ile UV direnci BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.110 $ Cotswold Outdoor'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

İki kişilik klasik bir dağ çadırı olan Quasar, on yıllardır yoğun kullanımda tüm hava koşulları ve tüm iklimler için nihai barınak olduğu kanıtlanmıştır. Geçtiğimiz yıl, çadırın ağırlığını daha da azaltarak, sineklik için 30 denye naylon yırtılmaz Watershop kumaşıyla güncellendi. Aynı temel tasarım, ultra hafif bir versiyondan kar valanslı tam yağlı bir kutup keşif numarasına kadar farklı uç durumlar için çeşitli yan ürünlere sahiptir. Su geçirmez ve UV dirençli Terra Nova Quasar'ı yürüyüş yaparken her türlü koşulda kullandık ve içeride, yüksek rüzgarlarda bile diğer tünel tarzı çadırlara göre çok daha sessiz olduğunu fark ettik. Eğer bombaya dayanıklı ve uzun ömürlü arıyorsanız, bu yakın zamanda sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Çadır, renk kodlu direklerle geldiği için, onu oldukça aptalca kanıtlayan bir şey olduğu için, perdeleme yapmak da kolaydır.

En iyi çadırlar: Big Agnes Tiger Wall 2 Platinum

14. Büyük Agnes Tiger Duvarı 2 Platin

Birkaç arkadaşla hafif yürüyüş ve vahşi kamp için ideal

Teknik Özellikler
Uyur: 2 Ağırlık: 870g (patika), 1.020g (paketlenmiş) Yapı: Yarı jeodezik Şunun için en iyisi: Üç sezon macera
Satın alma nedenleri
+ 1 litrelik bir su şişesinden daha hafif + Üç mevsim kullanın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Koca Agnes, ultra hafif çadır dünyasında kendine bir isim yaptı ve havuzun karşısındaki en yeni yarışmacı bunu yeni seviyelere taşıyor. Tiger Wall 2 Platinum, açıkçası şaşırtıcı bir 878g iz ağırlığında. Bağlamda, bu tek bir dağ botu ile hemen hemen aynıdır - bu nedenle hafif bir yedek bir tane taşıyabilir ve onu en-suite dişli deposu olarak kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, Tiger Wall 2 Platinum zaten bir tür ensuite sahiptir, tüm eşyalarınız için sağlanan iki sundurmanın yanı sıra bir dizi başka kalite özelliği vardır. DAC direkleri, çok sayıda cep (hatta gece podcast dinlemek için başınızın yanında telefon boyutunda & lsquo; medya cepleri & rsquo), dişli çatı döngüleri, renk kodlu dokuma ve tokalar ve fırtına kanatları, ağırlık için oldukça inanılmaz bir paket oluşturur . Tabii ki, ışığın bir bedeli vardır, bu nedenle, krampon kazalarıyla baş edebilecek iri yarı bir kendir canavar bekliyorsanız, yanlış yerdesiniz. Ayrıca örgü iç kısmı, ilkbahar-yaz İngiltere kullanımına mevsimlerin sonlarına göre daha uygundur. Bununla birlikte, çok fazla çadır var ve ağırlık önemli olduğunda Tiger Wall 2 Platinum nihai çözümdür.

En iyi çadırlar: Outwell Montana 6

15. Outwell Montana 6 Aile Çadırı

Bütçeyle büyük grup kampları için en iyi çadır

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 6 Ağırlık: 19,5kg Yapı: Tünel Şunun için en iyisi: Aile kamp alanında
Satın alma nedenleri
+ Çok fazla alan + Daha ucuz seçenek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Düşünmeniz gereken bir aileniz olduğunda, kamp ihtiyaçlarınız oldukça basittir: Mümkün olduğunca çok yer istersiniz. Outwell, aileler için özel olarak çadırlar yapıyor ve kapsamı çok geniştir - web sitesinde basitten bu dünyanın dışına kadar değişen 40'tan fazla seçenek var. Montana, altı kişiye kadar yer ve içinde dinlenmek için bir sürü oda ile orta tatlı noktaya vuruyor. Ayrıca bir sundurma uzantısı ve havanın aşırı döndüğü zamanlar için güçlendirilmiş bir çatı gibi bir dizi özelleştirme seçeneğine sahiptir. İki ayrı ve cömertçe boyutlandırılmış yatak odası vardır, böylece gerektiğinde özel bir alan sunabilirsiniz. Hava güzelse, yan sundurmayı açın ve yaşam alanınızı doğrudan kamp yaptığınız alana doğru genişletin.

(Resim kredisi: Snow Peak)

16. Büyük Agnes Bakır Mahmuz HV UL2

Yürüyüş için nihai çadır

Teknik Özellikler
Uyur: 2 Ağırlık: 1,2kg Yapı: Dome Paket boyutu: 50x15cm Şunun için en iyisi: Sırt Çantasıyla Seyahat
Satın alma nedenleri
+ Çok hafif + Yeni tente alanı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 976,63 $ Amazon'da görüntüleyin

Big Agnes'in Copper Spur serisi, hafif ve sağlam özelliklerin ölümcül bir kombinasyonu nedeniyle uzun zamandır popülerdi, ancak en son yineleme bu kombinasyonu daha da ileri götürüyor. En belirgin eklenti, yürüme direklerine takıldığında ve dışarı çıkıldığında tenteye dönüşen ön ve arka girişlerdir. Bu esneklik size yemek pişirmek, meditasyon yapmak veya hava güzel olduğunda manzarayı ıslatmak için geniş bir alan sağlar ve yine de aşağıya inerken su geçirmez bir alanınız olduğu anlamına gelir.

Kişi başına 600 gramlık komik bir hafiflikle Copper Spur, uzaktan yürüyüş veya tüm gün taşıdığın her şey için mükemmel bir adaydır ve üç mevsim derecelendirmesi, sizi en acımasız kış koşullarında bile rahat tutacağı anlamına gelir. . Reyting sadece tahmin işi de değil, buradaki bileşenlerin kalitesi birinci sınıf, sadece sportif DAC direkleri değil, aynı zamanda DAC hisseleri de. Zekice tasarlanmış tasarımı (gearloft, 3 boyutlu cepler, maksimize edilmiş hava akışı) ve PVC veya VOC içermeyen bu, & lsquo; ihtiyaç duyacağınız tek çadır & rsquo; için ciddi bir rakiptir.


(Resim kredisi: Getty)

Farklı çadır türleri nelerdir?

Kamp, sırt çantasıyla gezme, yürüyüş ve genel açık havada yaşam için modern çadırlar çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. En popüler olanlar:

 • Temel sırt çadırı
 • Kubbe çadırı
 • Jeodezik ve yarı jeodezik
 • Şişme çadırlar
 • Çan çadırları
 • Teepees
 • Tünel çadırları

Sizin için en iyi çadırı bulma yolculuğunuzda karşılaşacağınız başlıca markalardan bazıları Big Agnes, Vango, Coleman, MSR, Terra Nova, Outwell, Decathlon, Hilleberg ve The North Face.

Görkemli yüzen ağaç çadırları ile Tentsile ve şık pop-up modüler çadırıyla Cinch gibi markalardan gelen yenilikçi tasarımlarla (çamurlu) alana da birçok yeni giren var.

En iyi çadırlar: su üzerinde asılı ışıklı Tentsile Connect Tree Tent

Tentsile'den inanılmaz Connect Tree Tent

Sizin için en iyi çadır nasıl bulunur

Burada çadırınızdan isteyeceğiniz en önemli şey, mümkün olduğunca hafif olmanın yanı sıra, diğer unsurlara karşı koruma ve takip edilecek diğer hususlardır. Neyse ki, çadır dünyası rekabetçi bir yerdir ve ihtiyaçlarınız için en iyi çadırı seçmek başlangıçta kafa karıştırıcı olabilir, ancak ihtiyaçlarınıza ideal bir cevap olacağından emin olabilirsiniz.

Cevaplanması gereken ilk ve en kolay soru, ideal çadırınızda kaç kişinin uyuması gerektiğidir ve ikincisi (dış mekan endüstrisinde her zaman olduğu gibi), içinde kamp yapacağınız koşulların türüdür. Araba kamp yapıyorsanız (ör. : bir kamp alanına gidip arabanızın yanına veya yanına giderken) arabanıza uyan herhangi bir şeyi seçebilirsiniz, ağırlık bir sorun değildir. Bu da, daha büyük boyutlu konaklama ve daha ağır malzemeleri cezasız bir şekilde seçebileceğiniz anlamına gelir, bu da maliyetleri düşürür ve aynı zamanda mobilya ve benzerlerine ihtiyaç duyulmasına yol açar. Tersine, bisiklet turu yapıyorsanız veya doğa yürüyüşü yapıyorsanız, özellikler listesinde oldukça yüksek bir hafiflik ve kompaktlık isteyeceksiniz.

Benzer bir şekilde, çadır yapımcılarının 'mevsimi' ne sıkıca bakmaya değer. derecelendirmeler yapın ve Birleşik Krallık'ta kullanmayı planlıyorsanız, festival çadırı olmayan iki sezonluk reytinge sahip herhangi bir şeyden şüphelenin. Sadece etik nedenlerle değil, aynı zamanda kendi akıl sağlığınız için de işi bir veya iki kez yapabilecek ucuz bir bütçe yerine, yıllarca sürecek daha iyi bir çadır için daha fazla harcama yapmaya değer. . Çadırınızı istediğiniz gibi kurmayı öğrenmek başlı başına bir sanattır.

Aşağıdaki en iyi çadır için seçtiklerimizi okurken bunların hepsi akılda tutulması gereken harika şeylerdir. Araştırma ve testlerimiz sırasında, tüm şekil ve büyüklükteki çadırları dikkate aldık, ancak her birinin ortak bir yönü vardır: bunlar, size ne olursa olsun, sizi ve ekipmanınızı sıcak ve kuru tutacak şekilde tasarlanmıştır.

 • Bazılarını almayı unutmaen iyi kamp sandalyeleri
 • En iyi kamp yatakları
 • en iyi meşalelerkamp ve dış mekan için
 • Şunlardan biri ile akşam yemeğinizi şık bir şekilde hazırlayın.en iyi kamp tencere setleri
Bugünün en iyi fırsatları Vahşi Ülke Çadırları Zephyros ...Vahşi Ülke Zephyros Kompakt 2Cotswold Açık260 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünQuechua 2 Saniye Kolay II ... Quechua 2 Saniye Taze ve Siyah Pop Up Kamp Çadırı Amazon $ 298.74 GörüntüleTüm fiyatları görünSnugpak Journey Solo 1 Kişi ... Snugpak Journey Solo Amazon $ 155,33 GörüntüleTüm fiyatları görünNewfoundland Quasar Çadır 2017 ...Newfoundland QuasarCotswold Açık1.110 $ Görünüm Tüm fiyatları görünBüyük Agnes Bakır Mahmuz Yüksek ... Büyük Agnes Bakır Mahmuz HV UL