Close

En iyi meşale 2020: Bu mükemmel LED el fenerleri ve mini fenerlerle geceyi aydınlatın

En iyi torçlardan biri vazgeçilmez bir kit parçasıdır. İster gece bir kamp alanında gezinmeye, ister karanlık bir kış akşamında köpeğinizi gezdirmeye, ister elektrik kesintisinde sigorta kutusunu bulmaya çalışıyor olun, bir meşale gereklidir. Anahtarlarınızı yerleştirecek kadar net göremiyorsanız, anahtarlık fenerleri de arabanızın kapısını veya ön kapınızı aydınlatmak için kullanışlıdır.


Yalnızca bir el fenerine yatırım yapmak istiyorsanız, su geçirmez olduğundan emin olun, böylece onu her türlü hava koşulunda dışarıda kullanabilirsiniz. İdeal olarak, çok ağır olmayan, kullanım sırasında bileğinizin zorlanmasını önlemeye yardımcı olan ve şarj edilebilir bir güç kaynağı ve çeşitli farklı aydınlatma modları olan bir tane seçersiniz. Daha fazla satın alma tavsiyesi için,makalenin sonuna gitipuçlarımız için.

Çadırınızın tamamını aydınlatacak bir şey arayışındaysanız, şunlardan birini seçmeniz daha iyi olur.en iyi kamp fenerleri(bunlar geniş ışık yayları oluşturacaktır) ve ellerinizi serbest bırakmanız gerekirse,en iyi meşaleler. Aksi takdirde, yürüyüşünüze asmak için en iyi meşaleler arasından seçim yapın.gün çuvalıasla karanlıkta kalmamanızı sağlamak için mutfak çekmecesi veya arabanız veya karavanınız.

Şimdi satın alınabilecek en iyi meşaleler

en iyi meşale: Olight S2R Baton II

(Resim kredisi: Olight)

1. Olight S2R Baton II

Karanlıkta yürümek ve genel dış mekan kullanımı için en iyi meşale

Teknik Özellikler
Ağırlık: 98,5 g Malzeme: Maks lümen: 1150 Su geçirmezlik derecesi: IPX8 Çalışma modları: 5 parlaklık çıkışı, flaş Işın aralığı: 135 m Güç: Şarj Edilebilir Çalışma Süresi: 60 güne kadar
Satın alma nedenleri
+ 1150 lümene kadar + Pil ömrü göstergesi + Çoklu aydınlatma modları + Su geçirmez BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 45,46 £ Amazon'da görüntüleyin

Olight, fener dünyasında ciddi bir isim ve şu anda en iyi meşale Olight S2R Baton II. Bu kompakt el feneri, beş farklı parlaklık seviyesi sunan harika bir çok yönlüdür - maksimum 1.050 lümen, bu da gece dışarıdaki yolunuzu aydınlatmak ve belirli alanlara ışık tutmak için yeterince parlaktır. Şarj edilebilir bir lityum pil ve trafik ışığı göstergesi ile birlikte gelir, böylece beklenmedik bir şekilde piliniz biterken asla yakalanmazsınız.


Bu tasarım, bir açık hava macerasına atacağınız hemen hemen her şey için yeterince sağlamdır. Su geçirmezdir (IPX8 derecesi) ve Olight, onu kırmadan 1,5 metreye kadar düşürebileceğinizi vaat ediyor. Son olarak, kolay erişimli saklama için veya eller serbest bırakmak istediğinizde, istediğiniz her şeye takmak için kullanabileceğiniz çift cep klipsi var.

en iyi meşale: MAGLITE ML150LRX ŞARJ EDİLEBİLİR LED TORCH


(Resim kredisi: Maglite)

2. Maglite ML150LRX şarj edilebilir LED el feneri

En iyi premium meşale

Teknik Özellikler
Ağırlık: 794 g (piller dahil) Malzeme: Alüminyum Maks lümen: 1082 Su geçirmezlik derecesi: IPX4 Çalışma modu: Yüksek / Düşük / Eko / Anlık / Strobe Işın aralığı: 458 m'ye kadar Güç: Şarj Edilebilir Çalışma Süresi: 79 saate kadar (eko modu)
Satın alma nedenleri
+ Mevcut en sağlam torçlardan biri + İnanılmaz derecede güçlü ışın
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI en su geçirmez değil

Ne düşündüğünüzü biliyoruz - eğer bu kadarını bir meşale için harcayacaksanız, paranızın karşılığını ciddi şekilde alacaksınız. Neyse ki, 1.082 lümen, kompakt bir tasarım ve 458 metrelik bir ışın aralığı sunan Maglite ML150LRX ile tam olarak elde ettiğiniz şey budur - ayrıca ABD Ulusal Taktik Subaylar Birliği'nden beş yıldızlı bir derecelendirme.

Mat siyah kaplama, bunu piyasadaki en şık fenerlerden biri haline getirir ve ayrıca şarj etmesi inanılmaz derecede kolaydır - yüzde 80 güce çıkarmak için sadece 30 dakikaya ihtiyacınız olacak. Ayrıca, baş aşağı olduğunda bile torcu sıkıca saran parlak şarj beşiğinin (12 V araç adaptörüyle birlikte kullanılabilir) hayranlarıyız, böylece zıplasanız da güç vermeye devam edebilirsiniz. bir safari cipinin arkasında ya da uzak bir dağ sığınağında aşağı inmek. Pasta üzerindeki krema, 10 yıllık bir garantidir ve yüksek mukavemetli uçak alüminyumundan yapılmış ultra sağlam bir dış yüzeydir. Buradaki hafif bir dezavantaj, suya dayanıklılık derecesi - bu IPX4, yani herhangi bir yönden gelen su sıçramalarına karşı dirençli olacağı, ancak sürekli bir sıçramaya dayanmayacağı anlamına geliyor.


en iyi meşale: Duronic Hurricane LED meşale

(Resim kredisi: Duronic)

3. Duronic Hurricane LED fener

En iyi bütçe meşalesi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 322g Malzeme: Belirtilmedi Maks lümen: Belirtilmedi Su geçirmezlik derecesi: Belirtilmedi Çalışma modu: Sürekli, SOS kırmızı yanıp sönüyor Işın aralığı: Belirtilmedi Güç: Şarj edilebilir (krank veya USB) Çalışma süresi: 5,5 saat (meşale); 2 saat (fener)
Satın alma nedenleri
+ Bir rüzgar seçeneği, ışıkların açık kalmasını sağlar + Tıknaz, kaymaz bir tutamak ile sağlam
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI En güçlü ışık değil Amazon'da £ 19.99 Görüntüle

Etrafındaki en iyi bütçe meşale Duronic Hurricane LED feneridir. Bu kadar düşük bir fiyat etiketi için etkileyici bir dizi özellik sunar: hava yatağınızı şişirmek veya çadırınızı kurmanıza yardımcı olmak için kısa olan bu meşale hemen hemen her şeyi yapabilir. Başlangıç ​​olarak, şeffaf kenarlar ve kancalardan, dallardan veya çadır direklerinden sarkmasına olanak tanıyan sağlam tutacağı sayesinde, sadece elde tutulan bir meşale değil, güçlü bir fenerdir.

Işıkların sönme şansı da yok - USB portu üzerinden hızlıca şarj edin veya acil durum aydınlatması için kolu çevirin. Bir dakikalık kranklama size 15 dakikalık ışık sağlayacaktır - bu, tuvalete atılan o an için ya da ormanda hızlı bir vahşi yaşamı tespit etmek için fazlasıyla yeterli. Ayrıca, iPhone'unuzu şarj etmek için meşaleyi de kullanabilirsiniz ve inanılmaz derecede parlak, kırmızı yanıp sönen bir ışık üreten işaret ayarı, kampla ilgili bir felaketle ilgili endişeleriniz varsa içinizin rahat olmasını sağlar.

En iyi meşale: Olight SR1 Baton II Mini Torch


(Resim kredisi: Olight)

4. Olight SR1 Baton II Mini Torç

Festivaller, kamp ve yürüyüş için en iyi meşale

Teknik Özellikler
Ağırlık: 51g Malzeme: alüminyum alaşım Maks. Lümen: 1.000 Su geçirmezlik derecesi: IPX8 (2m) Işın aralığı: 145 metre Güç: Şarj Edilebilir Çalışma Süresi: 37 dakika (Seviye 1 modu) ila 8 gün (Seviye 5)
Satın alma nedenleri
+ Süper-dinky + Bedenine göre ultra parlak + Kolay tutuşlu gövde BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 54.95 Amazon'da görüntüle

Bu mini el fenerini ilk kez elinizde tuttuğunuzda, onun olduğu kadar ışığı dışarı atabileceğine inanmakta zorlanacaksınız. Gece kamp yaparken ve yürürken S1R II Baton'u kullandık ve ne kadar parlak olduğuna tanıklık edebiliriz - 1000 lümen tam güçte.

Işık huzmesi de kesindir ve maksimum 145 metrelik bir mesafeye uzanır; bu, gece tuvalete giderken veya hava karardıktan sonra patikadan inerken fazlasıyla yeterlidir. Aynı zamanda çok hafiftir ve hayranlık uyandıran bir ter atmış olsanız bile, dokulu 'öğütülmüş' gövdesi sayesinde tutması kolaydır.

Olight’ın şarj edilebilir mini ışığı, çeşitli senaryolar için güçlü bir ışık kaynağına ihtiyaç duyduğunuzda, paket ağırlığını azaltmanız gerektiğinde için mükemmel bir cep feneri. Çıkarılabilir paslanmaz çelik bir klips ile birlikte gelir, böylece hızlıca geri almak için kemere, cekete veya sırt çantanızın dışına takabilirsiniz.

En iyi meşale: Alflash Şarj Edilebilir LED Projektör Meşalesi

(Resim kredisi: Alflash)

5. Alflash Şarj Edilebilir LED Projektör Meşalesi

Karanlığı gün ışığına çevirmeniz gerektiğinde 7.000 lümen canavar

Teknik Özellikler
Ağırlık: 699g Malzeme: alüminyum alaşım, ABS Maks. Lümen: 7.000 Su geçirmezlik derecesi: IPX4 Işın aralığı: 800 metre Güç: şarj edilebilir Çalışma Süresi: 8 (Yüksek mod) ila 16 saat (Düşük mod)
Satın alma nedenleri
+ Yüksek Modda inanılmaz derecede parlak + Yağmur geçirmez (su sıçramasına dayanıklı) + Şoka dayanıklı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'da £ 28.99 Görüntüle

Yalnızca en geniş ve en parlak ışık kaynağının işe yarayacağı zamanlar, bu uygun fiyatlı ancak ağır hizmet tipi taşınabilir projektör feneriyle çekim yapın. 7.000 lümene kadar üretir ve bu, bir anahtarın dokunuşuyla hemen hemen karanlığı gün ışığına çevirir. Dolayısıyla, geceleri dışarıda bir şey arıyorsanız, bulmanıza yardımcı olacak meşale budur.

Alflash Şarj Edilebilir LED Projektör Feneri 800 metreye kadar bir ışın aralığına sahiptir, bu nedenle parlak parıltısından pek bir şey kaçamaz. Ve su sıçramasına karşı dayanıklıdır, böylece yağmurda kullanabilirsiniz. Alüminyum alaşımdan yapıldığı için aynı zamanda darbeye dayanıklıdır ve bir kamyonun veya kamyonetin arkasına atılmaya karşı dayanıklıdır.

Elbette süper parlak el feneri modunu her zaman kullanmanız gerekmeyecektir, bu yüzden keşfedilecek dört ışık modu daha vardır. Acil bir durumda telefonunuza güç sağlayabilen USB şarj edilebilir güç bankası ile şarjınızı sıkın. Torç omuz askısı dahildir.

En iyi meşale: Maglite RL4019 Mag Şarj Cihazı LED Torch

(Resim kredisi: Maglite)

6. Maglite RL4019 Şarj Cihazı LED Meşalesi

Karavanınızda veya garajınızda saklamak için en iyi el feneri

Teknik Özellikler
Ağırlık: 454g Malzeme: Alüminyum Maks lümen: 643 Su geçirmezlik derecesi: IPX4 Işın aralığı: 178 metre Güç: Şarj Edilebilir Çalışma Süresi: 4 saat (Yüksek mod) ila 37 saat (Eko)
Satın alma nedenleri
+ Ayarlanabilir ışın + Güç tasarrufu Eko modu + Düşmeye ve suya dayanıklı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 133 Bax-shop UK'de görüntüleyin£ 140.95 Amazon'da görüntüleyin 81 Amazon müşteri yorumu

En son kamp gezinizden döndüğünüzde kamp aracınızda, karavanınızda veya hatta evin etrafında saklamak için her şeyi yapabileceğiniz bir el feneri arıyorsanız, bu miras meşale markasına ve klasik Mag Charger LED Torch'a bakın. Quick-Click ayarlar sistemini kullanarak modlar arasında kolayca 'tıklayabilirsiniz' (döngü): Tam Güç (643 lümen; 4 saat), Düşük Güç (148 lümen; 17 saat) veya Eko Modu (66 lümen; 37 saat). İkincisi, torcun çalışma süresini şarj başına 37 saate yükseltir. Bu Maglite classic, 407 metrelik geniş bir ışın aralığına sahiptir, önünüzde daha büyük bir mesafeyi görmenizi sağlar ve sağlam, sert anodize kaplamasıyla ve 4 IPX derecesine sahiptir, bu da hafif duşlara dayanıklı olduğu anlamına gelir.

En iyi meşale: LED Lenser P4X Pen Torch

(Resim kredisi: LED Lenser)

7. LED Mercek P4X Kalem Feneri

James Bond olduğunuzu iddia etmek için en iyi meşale

Teknik Özellikler
Ağırlık: 54,4 g Malzeme: alüminyum Maks. Lümen: 120 Su geçirmezlik derecesi: IPX4 Işın aralığı: 80 metre Güç: 3 x AAA pil Çalışma süresi: 20 saat
Satın alma nedenleri
+ Giyilebilir meşale + 20 saatlik pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 31,38 Amazon'da görüntüleyin

LED Lenser, Olight gibi, bir dizi dış mekan ve günlük kullanım için bir dizi harika el fenerine sahiptir, ancak hiçbiri bu kadar eğlenceli veya normal olarak kullanılamaz. PX4 Kalem Torch tam bir dahidir. Kemerinize veya tişörtünüzün cebine klipsleyin veya sırt çantanıza yapıştırın ve elektrik kesildiğinde anında bir ışık kaynağına sahip olacaksınız.

Tamam, James Bond’un yapacağını bildiğiniz gibi aslında bir kalem kadar ikiye katlanmıyor, ama bu sadece şık, küçük bir kontrol lambası olarak kullanmak için bir bilet. Ayrıca kamp yaparken gece okumak için ayırın. En düşük ayarda (10 lümen) kullanın ve 20 saate kadar çalışacaktır.

PX4 Kalem Feneri şarj edilemez, ne yazık ki, bu yüzden pil gerektiriyor, ancak sıçramaya karşı dayanıklı olduğundan - en iyi meşale alıcı kılavuzumuzdaki diğer modellerin çoğu gibi - sorunsuz bir şekilde yağmurda kullanılabilir. Hediye olarak mı satın alıyor? Bu kullanışlıdır, çünkü bir sunum kutusunda gelir.

(Resim kredisi: Ambertech)

8. Ambertech 10000 meşale

Arabada saklamak için ideal büyük, parlak bir meşale

Teknik Özellikler
Ağırlık: 771 g (pil dahil) Malzeme: Plastik Maks. Lümen: 10.000 Su geçirmezlik derecesi: IPX4 Güç: şarj edilebilir Çalışma Süresi: 24 saat (Güçlü mod) ila 60 saat gün (SOS flaş modu)
Satın alma nedenleri
+ Parlak, odaklanmış ışın + USB'den şarj BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 45.99 Amazon'da görüntüleyin

Yalnızca büyük, güvenilir bir ışık işe yarayacaksa, Ambertech 10000 el fenerine bakın. Kesinlikle tıknazdır, ancak bunun nedeni içinde, doğrudan 'güçlü' ışık modunda 24 saat çalışan güçlü bir 15.000 mAh pil olmasıdır. Bunu 'zayıf' moda çevirin ve 50 saate kadar devam ederken, SOS flaş ışığı modunda 60 saate ulaşır.

Ancak, Ambertech 10000'de bu üç parlaklık seviyesinden daha fazlası var. IPX4 su geçirmezlik derecesine sahiptir, kullanışlı bir omuz askısı ile birlikte gelir ve altı adet yerleşik şarj edilebilir pili, bir USB kablosuyla kolayca doldurulabilir. Bununla birlikte, bunların tümü, uzak mesafeden aydınlatma konusundaki temel yeteneğine bir bonus. 1000 metre uzakta bir şeyi aydınlatabileceğini iddia ediyor, muhtemelen bir fantezi, ancak lümenlerini kesinlikle parlak, odaklanmış bir ışında iyi kullanıyor.

(Resim kredisi: Lifesystems)

9. Yaşam Sistemleri Yoğunluğu 370 El Feneri

Beş ışık modu ile çok yönlü, çok yönlü

Teknik Özellikler
Ağırlık: 168g (pil dahil) Malzeme: plastik Maks. Lümen: 370 Su geçirmezlik derecesi: IPX6 Güç: 2x AA pil Çalışma süresi: 60 saat
Satın alma nedenleri
+ Uzun çalışma süresi + Suya dayanıklı tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 21,85 Amazon'da görüntüleyin

Cep boyutunda ve seyahat etmesi kolay bir şeyin peşindeyseniz - ve endüstriyel düzeyde aydınlatmaya ihtiyacınız yoksa - Life Systems Intensity 370 El Feneri hayatınızı aydınlatabilir. 370 lümen LED ampulle donatılmış, ancak etkileyici olan onunla yaptığı şey. Ne için kullandığınıza göre ayarlanabilen ışın daraltılabilir ve genişletilebilir, bu normalde el fenerlerinde bulunmayan bir şeydir.

Yoğunlaştığında çok parlak olan ve konuları 100 fitten çok fazla aydınlatabilen Intensity 370, güvenlik için yanıp sönen SOS modu dahil olmak üzere beş kullanışlı parlaklık moduna sahiptir. Kompakt boyutu nedeniyle değil, iki adet AA pil kullandığı için de seyahat etmesi kolaydır. 60 saatlik pil ömrü güven vericidir, ancak tam parlaklıkta kullanmayı düşünüyorsanız, her zaman birkaç yedek pil ile seyahat etmeniz akıllıca olacaktır.

Sizin için en iyi meşale nasıl seçilir

Sizin için en iyi meşale, taleplerinize bağlı olacaktır, ancak akıllı telefonlarının zayıf ve kötü el fenerinden yükseltme yapmak isteyenler için birçok seçenek vardır. Örneğin, bir anahtarlık el feneri, bir çantada saklamak için idealdir, böylece her zaman yanınızda yarı iyi bir acil durum ışığı kaynağına sahip olursunuz. Biraz daha toplu seyahat etmek isteyenler için, kompakt meşaleler, kamp çantası çantalarında ve yürüyüş sırt çantalarında saklanabilecek kadar küçüktür. Dahası, çok fazla parlaklık sağlayabilirler.

Dışarıda çalışanlar ve birini veya bir şeyi bulmak için hızlı bir şekilde yoğun bir ışık demeti oluşturması gerekenler için, her ikisi de maksimum parlaklık için süper yüksek lümen sayısına sahip olan taşınabilir bir projektör ışığı veya taktik bir meşale arayın. İkincisi, giysilerinize veya çantanıza takmak da kolay olacaktır.

En iyi fenerler listemizdeki şarj edilebilir fenerler, pille çalışan modellerden daha pahalıdır, ancak bu yüksek maliyet uzun vadede cömertçe ödeyecektir. Sürekli olarak yeni piller için para harcamanızı engellemekle kalmaz, aynı zamanda çöplüklere daha az katkıda bulunursunuz.

El fenerleri, tıknaz el ışıklarından küçük anahtarlık ışıklarına kadar çeşitli boyutlarda gelir. Işın gücü, satın aldığınız meşale türüne bağlı olarak 10 ila 7.000+ lümen arasında değişir, ancak 150 lümen üzerindeki herhangi bir şey makul bir parlaklık seviyesi sunar.

Özellikle patikalarda ve uzak kırsal alanlarda, karanlıkta nereye adım attığınızı net bir şekilde görmeniz gereken açık hava maceraları için, 800'den fazla lümen ve ideal olarak SOS veya Strobe dahil çeşitli modlar içeren bir meşale kullanın. Güvenlik görevlileri ve diğer dış mekan çalışanları, en karanlık alanları bile hızla aydınlatan 1.500'den fazla lümen yayan taktik meşaleler ile başarılı olurlar.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Olight S2R Baton II EDC Torch ... Olight S2R Baton II Amazon £ 45,46 GörüntüleTüm fiyatları görünMaglite Unisex's ML150LRX ... Maglite ML150LRX şarj edilebilir LED fener Amazon £ 196,28 GörüntüleTüm fiyatları görünDuronic Hurricane 4'ü 1 arada ... Duronic Hurricane meşale Amazon £ 19.99 GörüntüleTüm fiyatları görünOlight S1R Baton II Max ... Olight SR1 Baton II Amazon £ 54.95 İnceleTüm fiyatları görünAlflash Şarj Edilebilir LED ... Alflash Şarj Edilebilir LED Spot Işığı Torch Amazon £ 28.99 İnceleTüm fiyatları görün