Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • 2020'nin en iyi patika koşu ayakkabıları: tepeleri fetheden erkekler ve öncü kadınlar için neredeyse bir düzine patika ayakkabısı

2020'nin en iyi patika koşu ayakkabıları: tepeleri fetheden erkekler ve öncü kadınlar için neredeyse bir düzine patika ayakkabısı

Koşu ve antrenman ayakkabısı toplamaları


(Resim kredisi: adidas)

En iyi koşu ayakkabıları

Kadınlar için en iyi koşu ayakkabısı

•En iyi Nike koşu ayakkabıları

•En iyi Adidas koşu ayakkabıları


En iyi egzersiz ayakkabıları

En iyi patika koşusu ayakkabısı sadece tepeleri ve hatta dağları daha kolay ölçeklendirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kuru ve yağışlı havalarda dolambaçlı orman yollarında arazi koşullarında koşarken de kullanışlı olabilir. Ön kapınızın hemen dışında çamurlu bir 5K olsun veya bir sonraki engelli parkur yarışınız olsun, görev için en iyi patika koşu ayakkabılarını seçtiğinizden emin olun.


Asfalttan kaçmayı ve yoldan çıkmayı planlıyorsanız, vahşi doğanın size atabileceği her şeyle mücadele etmek için yapılmış bir çift koşu ayakkabısı bağladığınızdan emin olun. Mükemmel çifti bulmanıza yardımcı olmak için, Pingtwitter'ün off-road koşu uzmanları, hafif yarışçılardan sizi bir insan dağ keçisine dönüştürecek tam buz patlatma, tepeyi fetheden eğitmenlere kadar insanlığın kullanabileceği en iyi patika ayakkabılarını aradılar.

En iyi patika koşu ayakkabıları hangileridir?

Daha köklü yarışmacılar arasında, şu anda en iyi patika koşusu ayakkabısını seçtik, Brooks Hyperion Tempo'da sevdiğimiz hafif ve zıplayan nitrojenle aşılanmış DNA flaş orta tabanını kullanan Brooks'un en yeni koşu ayakkabısı Brooks Catamount. Aynı zamanda rahat ve çok tutumludur.


İkinci sırada,Adidas Terrex İki Ultra Parleysürdürülebilirlik ile birlikte iyi dengelenmiş bir işlevsellik, tasarım ve konfor karışımına sahiptir. Patika koşusu, insanı rahat hissettirdiği için popüler değildir, ancak bu ayakkabı sizi mümkün olduğunca daha az rahatsız hissettirmek için elinden gelenin en iyisini yapar.

Minimalist koşu ayakkabılarını tercih eden ve daha fazla yarışmayı planlayan insanlar için On Cloudventure Peak mükemmel bir şekilde çalışacaktır. Bu hafif, çok yönlü ve hızlı arazi ayakkabısı inişlerde güç ve inişlerde denge sağlar ve zamanını asfalt ve patika arasında ayıranlar için harika bir seçenektir.

Diğer ayakkabılar daha sonra onları ne kadar sevdiğimize göre yaklaşık olarak listelenir. Bununla birlikte, aşağıdaki listede farklı arazi uzmanlıkları, farklı kavrama ve destek seviyeleri vb. İçin ayakkabılar da olduğunu unutmayın. En iyi seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, her bir ayakkabının en iyisi olduğunu düşündüğümüzü belirttik.

Sizin için en iyi patika koşu ayakkabısı nasıl alınır

Patika koşucuları, tıpkı yol koşu ayakkabıları gibi, her stile ve koşu kabiliyeti düzeyine uyacak şekilde çeşitli varyantlara sahiptir. Çoğu insan için gereksinimler listesinin en üstünde ağırlık, kavrama, destek / yastıklama, dayanıklılık ve yeterli su yalıtımı gibi özellikler ve parametreler olacaktır.


Nike ve Adidas gibi büyük markaların çoğu, en sevdiğiniz yol koşucularının uyarlamalarını sunar, ancak Inov-8 ve Salomon gibi arazi koşusunda uzmanlaşmış birçok başka marka vardır, bu nedenle aramanızı bariz olanla sınırlamayın. . Mükemmel yol koşusu ortaklarınız daha önce hiç denemediğiniz bir markadan bile gelebilir.

En çok nerede koşacağınızı düşünün. Yoldan yola rahatlıkla geçebilen ayakkabılar ister misiniz? Zor, taş gibi izleri aşmanıza yardımcı olacak bir çift ister misiniz? Ya da belki de en az toprak yol kadar çimenli tepelere vuruyorsunuz?

Birçok çevrimiçi perakendeci bugünlerde ücretsiz iade sunuyor, bu nedenle birkaç farklı çift sipariş etmekten ve koşu tarzınıza en uygun olanı seçmekten çekinmeyin. Genel olarak koşu ayakkabısı neredeyse mükemmel bir uyum olmalıdır, ancak kayaların ve çeşitli arazi bitki örtüsünün üzerinden geçtiğinizde, ayakkabının nasıl oturması bir gereksinimden daha da önemli hale gelecektir.

Doğruyu söylemek gerekirse, aşağıdaki patika koşu ayakkabıları, kategorideki en iyinin en iyilerini temsil edecek şekilde seçilmiştir, bu nedenle burada kötü bir seçim olmadığından emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, ayaklarınıza ve araziye nasıl tepki verdiklerinde farklılık gösterirler, bu nedenle birinde koşmak diğerlerinden farklı bir koşu deneyimi sağlayacaktır.

Sırayla en iyi patika koşu ayakkabıları

en iyi koşu ayakkabısı: Brooks Catamount

(Resim kredisi: Brooks)

1. Brooks Catamount

2020'nin en iyi patika koşu ayakkabısı

Teknik Özellikler
Uzun ve ultra mesafeli yarışlar için üretilmiştir Ağırlık: 300 gram (erkekler 10UK) Düşme: 6 mm
Satın alma nedenleri
+ DNA Flash orta taban hala harika + Geniş çanta + Bağcıklar saklanabilir + Mükemmel tutuş BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Brooks Catamount'u doğrudan Brooks Running'den (ABD) satın alın

• Brooks Catamount'u doğrudan Brooks Running'den (İngiltere) satın alın

Brooks Catamount, bugün piyasadaki en iyi patika koşu ayakkabısıdır. Hafiftir, güvende hisseder, rahattır ve hepsinden önemlisi son derece işlevsel bir koşu ayakkabısıdır.

DNA Flash orta taban, A oyununu buraya getiriyor ve her adımı rahat ettirmek için doğru miktarda zıplama sağlıyor. TrailTack dış tabanı ve Balistik Kaya Kalkanı, tabanınızı zeminde çıkıntı yapan nesnelerden koruyacak ve aynı zamanda engebeli arazide iniş ve kalkış için dengeli bir platform sağlayacaktır.

Catamount'un üst kısmı beyazdır, aslında parlak beyazdır, ancak böyle kalması beklenmez. Birkaç hafta veya ay boyunca kullandıktan sonra toprağın rengini alacak ve ayakkabıların benzersiz görünmesini sağlayacaktır. Kabul edildiğinde, tüm Catamount sonunda bir kahverengi tonu alacak, ancak her biri biraz farklı kahverengi olacak.

Brooks Catamount'u şiddetle tavsiye ederim ve eski patika ayakkabılarınızı değiştirmek üzereyseniz veya ilk çiftinizi almayı planlıyorsanız, Brooks Catamount'ta aradığınızı bulacaksınız.

•Brooks Catamount incelemesi

en iyi koşu ayakkabısı: adidas Terrex Two Ultra Parley Trail Koşu Ayakkabısı

(Resim kredisi: Adidas)

2. Adidas Terrex İki Ultra Parley

Harika yastıklama ve tutuş sürdürülebilirlikle buluşuyor

Teknik Özellikler
Kullanım alanı: günlük egzersiz Ağırlık: 320 gram Düşme: 8 mm
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel tutuş + Boost yastıklama rahattır + Geri dönüştürülmüş plastik kullanır
Kaçınılması gereken nedenler
-Boyutlarda farklı olun (sipariş verin) -Su geçirmez değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 114,36 £ Alpinetrek İngiltere'de 117,90 £ Amazon'da Görüntüle 127,96 £ Wiggle'da Görüntüle

• Adidas Terrex Two Ultra Parley Trail Koşu Ayakkabılarını Adidas'tan satın alın

• Adidas Terrex Two Ultra Parley Trail Koşu Ayakkabısını SportsShoes.com'dan satın alın

Adidas Pulseboost HD ve Adidas Ultraboost 19'a çok benzeyen Adidas Terrex Two Ultra Parley, çorap benzeri bir his ve rahatlık için örme bir saya sahiptir. Bahsedilen Primeblue üst kısım, 'okyanusa ulaşmadan önce sahiller ve kıyı toplulukları tarafından yakalanan' geri dönüştürülmüş atıklardan yapılan Parley Ocean Plastic'e sahiptir. Yine de çok heyecanlanmayın: Bu ayakkabıların her bir çifti yalnızca 11 PET şişe değerinde plastik içeriyor, bu nedenle Adidas Terrex Two Ultra Parley ile koşmak sizi kesinlikle Kaptan Gezegen yapmaz (bu hala takdire şayan bir çaba).

Adidas Terrex Two Ultra Parley, birçok Adidas yol ve arazi koşu ayakkabısında kullanılan Boost orta taban teknolojisini kullanıyor. Orta taban, standart, katı köpüklerden farklı bir platform oluşturmak için birlikte kalıplanmış küçük TPU kapsülleri içerir: Takviye orta tabanları, doğaları gereği esnek ve yumuşaktır. Boost teknolojisi, hem yolda hem de patikada iyi çalışır ve bol miktarda enerji geri dönüşü sağlarken, eklemlerinizi darbe kuvvetinden korur. Adidas ayrıca Boost orta tabanlarının -20 santigrat dereceye kadar aynı koşu dinamiklerini sağlayacağını iddia ediyor: bu, yakın zamanda test edemeyeceğim bir şey.

Continental Kauçuk bileşiği son derece dayanıklıdır ve kayma olasılığınızı azaltmak için hem ıslak hem de kuru koşullarda altındaki zemini tutmanıza olanak tanır. Adidas'a göre, Terrex Two Ultra Parley Ayakkabı 'her türlü kırsal alanın üstesinden gelmek için uyarlanabilir çekiş sağlıyor.' Ve elbette, güçlü çıkıntı deseni çamurda ve daha kuru yollarda da iyi çalışır.

  • Adidas Terrex Speed ​​LD arazi koşu ayakkabılarıyla teknik dağları kolaylıkla ölçeklendirin

En iyi arazi koşusu ayakkabısı: Hoka One One Challenger ATR 5 GTX

(Resim kredisi: Hoka One One)

3. Hoka One One Challenger ATR 5 GTX

Ayaklarınızı her koşulda kuru tutun

Teknik Özellikler
Kullanım yeri: karışık arazi, yağmurlu günler Ağırlık: 297 gram Düşme: 5 mm
Satın alma nedenleri
+ Üstün Hoka One One yastıklama + Harika enerji geri dönüşü + Dayanıklılık hissi
Kaçınılması gereken nedenler
-En hafif BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI değil 91,99 £ Wiggle'da 103,95 £ Alpinetrek İngiltere'de görüntüle 105,56 £ Amazon'da 8 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

• Hoka One One Challenger ATR 5 GTX'i doğrudan Hoka One One'dan satın alın

Hoka One One Evo Speedgoat 4 canlı renkleriyle daha fazla dikkat çekmek isteyen koşucuyu çekebilirken, Hoka One One Challenger ATR 5 GTX hem yolda hem de arazide mükemmel bir koşu deneyimi sunduğu için bakışları üzerinde toplayacak. Hoka, Challenger ATR 5 GTX ile kafadaki çiviyi vurdu ve harika koşu dinamiklerini su geçirmez bir patikle birleştirerek en iyi kötü hava koşu ayakkabısını yarattı.

Dış tabandaki çıkıntı deseni hem asfalt hem de çamuru kavrar, aynı koşuda birinden diğerine atlasanız bile hiçbir yüzeyde tutuş kaybı olmaz. Kulaklar derindir ve zemini gerçekten kazar, bu nedenle çamurlu ve kaygan çekme yolları bile Hoka One One Challenger ATR 5 GTX için bir sorun değildir.

İsmindeki 'GTX', ayakkabıların üstünü kaplayan hafif ve nefes alabilen bir malzeme olan Gore-Tex'i ifade eder. Gore-Tex, tüm hava koşullarındaki performansıyla ünlüdür ve burada da aynıdır, Hoka One One Challenger ATR 5 GTX sizi hiçbir hava koşulunda yarı yolda bırakmaz ve yağmurlu günlerde buna kesinlikle güvenebilirsiniz.

Mükemmel koşu mekaniği, Hoka imzası Meta Rocker orta taban geometrisi ile daha da geliştirilmiştir; Bu kalın yapı, ayağı öne doğru döndürür ve iniş ve kalkışları tek bir yumuşak hareket halinde birleştirir. Formunuz mükemmel olmasa bile, Hoka One One Challenger ATR 5 GTX, sanatı en azından çarpma kuvvetinin bir kısmını ileri momentuma dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

Hoka One One Challenger ATR 5 GTX, tıpkı şunun gibi kesinlikle rahat tarafta.Hoka One Bir Karbon X, çoğu koşucuya uyacak, ancak geniş bir kanepe tercih ediyorsanız, bunun yerine diğer teklifleri seçin. Challenger ATR 5 GTX'i seçerseniz, kalın örtü altında rastgele köklere bastıktan sonra veya arazi koşusunda kuru yapraklar üzerine bastıktan sonra dengeyi yeniden kazanmanız gerektiğinde, bu büyük olasılıkla gerçekleşecektir.

Estetiğe gelince, Hoka One One Challenger ATR 5 GTX, daha ince bir marka ve ayakkabının amacı için mükemmel olan tamamen siyah bir renk sunuyor. Havalı görünen New Balance Fresh Foam Hierro v5'teki canlı renkleri sevmemize rağmen, Challenger ATR 5 GTX'i kullanarak bir su birikintisine adım atmak ve ayakkabılarınızı ıslatmaktan çekinmeyeceksiniz.

Hoka One One Challenger ATR 5 GTX, görünüşe göre işlevselliği takdir eden koşucular için ideal seçim olan su geçirmez, rahat ve dayanıklı bir arazi koşu ayakkabısıdır. Challenger ATR 5 GTX'in çirkin bir ayakkabı olduğunu söylemiyoruz, ancak asıl çekiciliği kesinlikle estetik değil, içinde koşmanın ne kadar harika hissettirdiği ile sizi daha çok kazanacaktır. Garantili.

en iyi koşu ayakkabısı: Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail

(Resim kredisi: Nike)

4. Nike Air Zoom Pegasus 36 İzi

Paranızın karşılığını almak istiyorsanız bu ayakkabıları alın

Teknik Özellikler
Şunlar için üretildi: aralıklı karışık yüzeyler çalışmaları Ağırlık: 291 gram (boyut 10) Düşme: 10 mm
Satın alma nedenleri
+ Geniş taşıma kutusu + Ayakkabılarda iyi havalandırma + Dolgu rahattır
Kaçınılması gereken nedenler
-Collar biraz fazla düşük oturur - Islak, sert yüzeylerde çekiş kaybı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 67,36 £ Amazon Düşük Stokta İncele 114,95 £ Asos'ta Görüntüleyin149,32 £ Italist'te Görüntüle

• Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail'i doğrudan Nike'tan satın alın

Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail, bazı durumlarda günlük antrenör olarak bile giyilebilecek iyi arazi koşullarında koşu ayakkabılarının peşinde olan kişilere şiddetle tavsiye edilir. Bu ayakkabılar, daha hafif patika koşularında - tamamen arazide olmadığınızda - ve çok fazla inmediği sürece yolda da iyi performans gösterir.

Ayağın altındaki Air Zoom köpüğü, Cushlon tek teknolojisi ile birleştiğinde, inişlerinizi yumuşatır ve darbe kuvvetini yumuşatır. Dış taban çıkıntıları, daha yumuşak arazide biraz ekstra tutuş sağlar ve file üst kısım, ayakkabıların içindeki hava akışını destekler.

Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail'in 'her türlü zanaatın ustası, hiçbiri' tipi ayakkabının ustası olan Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail'in temel çekiciliği, en iyi patika veya yolda koşu deneyimi sunması değil; Bu ayakkabılar için ödenen para için harika bir koşu ayakkabısı alacağınız gerçeğidir.veiyi bir yol koşu ayakkabısı.

Bunların, her türlü arazide koşmayı seven koşucular için Nike'ın en iyi para ayakkabısı olabileceği söylenebilir.

• Tamamı okuyunNike Air Zoom Pegasus 36 Trail İncelemesiburaya

En iyi koşu ayakkabısı: On Cloudventure Peak

5. Cloudventure Peak'i Çalıştırmak Üzerine

Patika koşusu yarışları için en iyi patika koşu ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunlar için üretildi: Yarış günleri, tempo koşuları, karışık arazi Ağırlık: 260 gram Düşme: 4 mm
Satın alma nedenleri
+ İnişte ekstra denge + Yollarda iyi görünün
Kaçınılması gereken nedenler
-Tabandaki iPod'lar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 134,95 Alpinetrek'te görüntüle £ 134,95 Alpinetrek UK'de görüntüle 155 £ Amazon 6'da görüntüle Amazon müşteri incelemeleri

• On Cloudventure Peak'i Doğrudan Çalışmadan Satın Alın

& Ldquo; Alpler kadar hızlı & rdquo; gibi bir sloganla, Cloudventure Peak oldukça yüksek bir hedef belirledi. Minimalist, son derece esnek ayakkabılar, ister bu zorlu tepelerde yukarı veya aşağı koşarken, ister yatay yüzeylerde güçleniyor olun, mümkün olan en hızlı ayakkabıyı yaratmak için sıyrıldı.

Öncelikli hedef, öngörülemeyen yüzeylerde ihtiyaç duyacağınız yastıklama, koruma ve dayanıklılığı sunarken, çıkışları ve inişleri daha düz hissettirmektir.

Buna yardımcı olmak için, patentli Speedboard teknolojisi (2013'ten beri On & rsquo; s koşu ayakkabılarının temelini oluşturmuştur), Cloudtec bölmeleriyle birleşerek sizi yokuş yukarı mesafelerde ileriye doğru iter ve aynı zamanda doğal koşu stilinizi korumanıza yardımcı olur.

Yukarıdan bakıldığında, tasarım, ön ayağa çok fazla ağırlık aktarma isteğini azaltır ve bu dağları çalıştırırken sahip olduğunuzu bilmediğiniz hızın kilidini açabilir.

Ardından, inişiniz sırasında, Cloudtec bölmeleri temas halinde geriye doğru kayarak size daha fazla destek ve yastık ve ayağınızı yerleştirirken biraz daha fazla direnç sunar. Ön ayağın hoş olmayan tokatlamasından ziyade, ayakkabı, koşmaktan çok bisiklete binmeye benzer bir his için güzel bir öne yuvarlanmayı teşvik ediyor.

Cloudventure Peak için, On, en çok ihtiyaç duyduğunuz yerde farklı çekiş ve kontrol seviyeleri sağlayan süper detaylı mikro mühendislik ürünü, 4 seviyeli kauçuk kavrama profili devreye aldı.

Tasarım açısından Cloudventure Peak, rakiplerinin çoğundan çok daha düşük bir ayak bileği profili sunar. Büyüyen bir ayakkabı şirketi için bile çarpıcı bir tasarım seçimi. Ancak bu, On'un ağırlığı azaltmasını ve ayak bileğine gereksiz sürtünmeyi önlemesini sağlamıştır. Bazen hiçbir yerde görünmeyen sinir bozucu kayalara ve ağaç köklerine karşı koruma sağlamak için topuk ve ayak parmakları da vardır.

Peak ayrıca hafif, nefes alabilen, dayanıklı ve hızlı kuruyan yırtılmaz malzemeden yapılmış benzersiz bir üst kısım sunar. Kabarcıkları ortadan kaldıran bir iç çorap yapısı vardır, ince ve rahat dil ise ağırlığı (260g) daha da aşağı çekmeye yardımcı olur.

Cloudtec kapsülleri, temel olarak sağlanan yastıkla ilgili herhangi bir sorundan ziyade taş müdahalesine yatkın oldukları için görüşleri bölebilir. Bununla birlikte, bu istenmeyen yolcular nispeten hızlı bir şekilde kendi kendilerine çalışma eğilimindedirler. Ayrıca, bazı koşucuların (özellikle daha önce sakatlığı olanlar) uzun mesafelerde mücadele ederken ayak bileği desteğini kaçırabileceğini söylemek doğru olur.

Genel olarak, yerleşik yenilikçi teknoloji ve daha patlayıcı bir koşu stilinin kilidini açma yeteneği, On Cloudventure Peak'i patika koşusu için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

En iyi arazi koşu ayakkabısı: Inov-8 MUDCLAW G 260

(Resim kredisi: Inov-8)

6. Inov-8 Mudclaw G 260

GERÇEKTEN çamurlu koşullar için en iyi koşu ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunlar için üretildi: Çamur, muhteşem çamur ve özensiz OCR'ler (engelli parkur yarışları) Ağırlık: 260 gram Düşme: 4 mm
Satın alma nedenleri
+ Olağanüstü kavrama + Üstün enerji geri dönüşü
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha sert zeminde affetmemek - Deneyimsiz koşucu için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 78,57 £ Alpinetrek İngiltere'de Görüntüle 79,99 £ Amazon'da Görüntüle83,99 Ellis Brigham'da görüntüle20 Amazon müşteri yorumu

• Inov-8 Mudclaw G 260'ı doğrudan Inov-8'den satın alın

Inov-8, karşılaşacağınız en aşırı koşullar için koşu teçhizatı yapıyor ve en son Mudclaw tasarımıyla, aşırı hevesli bir suaygırı gusto ile çamuru kucaklayan hafif, minimalist bir ayakkabı yarattı.

Kuşkusuz geleneksel bir koşu ayakkabısından çok bir çift bıçaklı futbol ayakkabısına benziyorlar, ancak bunun sizi rahatsız etmesine izin vermeyin çünkü devasa 8mm lastik çıkıntılar, en yağışlı, en eğimli koşullarda rakipsiz çekiş gücü sunar. 8mm çıkıntılar Inov-8 için yeni değil, ancak burada kauçuğu Grafen ile bağlayarak güncellediler. Çelikten 200 kat daha güçlü olan Graphene, bu tabanları inanılmaz derecede sert hale getiriyor ve markaya göre daha önce yaptıkları her şeyden yüzde 50 daha güçlü, yüzde 50 daha elastik ve yüzde 50 daha sert.

Tabanların dayanıklılığını test etmek için aylarımız olmamasına rağmen, size söyleyebileceğimiz şey bunların yumuşak, ıslak zeminde mutlak bir fenomen olduğudur. Inov-8, kilometrelerce sular altında kalan Cotswold parkurlarında, hain ağaç kökleri ve kaygan festival tarzı çamurun üzerinden bile daha sert itmek için bize güven verdi. Üst kısım, dayanıklılığı artırırken ağırlığı azaltmak için bir sıra Kevlar içerecek şekilde yeniden tasarlandı.

Yine de uyarın: Oldukça minimalist bir ayakkabıdır, bu nedenle, topukta bir miktar yastıklama olsa da, yolda koşma seviyelerinde ezilme beklemeyin. Ayağımızın altındaki zemini hissettiğimizden eminiz, ama asla savunmasız hissetmedik. Bu, ayağınızın metatarsalları ile aynı hizaya gelen hafif, esnek bir kaya plakası olan Underfoot Metaplate ve güç dönüşü açısından bol miktarda sunan Exteroflow orta taban olabilir.

Inov-8 MUDCLAW G 260 herkes için bir ayakkabı değildir, ancak yoldan çıkmak ve hatta yoldan çıkmak konusunda ciddiyseniz, kavrama, hız ve dayanıklılık açısından yenmek zordur. Çabuk boşalırlar, çabuk kururlar ve olumlu bir şekilde daha fazla koşmanızı ister.

En iyi koşu ayakkabısı: Adidas TERREX Agravic Flow GTX

(Resim kredisi: Adidas)

7. Adidas TERREX Agravic Akış GTX

Islak havalarda rahatlık için en iyi koşu ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunlar için tasarlandı: Uzun mesafelerde kuru ayaklar Ağırlık: 310 gram Düşme: 7 mm
Satın alma nedenleri
+ Aslında oldukça şık görünüyorsun + Gore-Tex gücü + Harika parmak koruması
Kaçınılması gereken nedenler
- Nispeten ağır - Tek başına koruma değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 73,79 £ Amazon'da görüntüle 93,44 £ Amazon'da görüntüle 118,95 £ Alpinetrek İngiltere'de görüntüle 10 Amazon müşteri yorumu

• Adidas Terrex Agravix Flow GTX'i doğrudan Adidas'tan satın alın

Buradaki büyük çekiliş, denenmiş ve test edilmiş Adidas Boost orta taban ve Gore-Tex'in (dolayısıyla 'GTX' son eki) Continental kauçuk dış taban kombinasyonudur. Bunlar, Agravic Flow'un her koşulda güvenilir bir tutuşa, tümsekleri ortadan kaldıran yumuşak bir sürüşe ve sudan sıyrılıp ayaklarınızı güzel ve kuru tutan bir GTX koruma katmanına sahip olduğu anlamına gelir. Bu ayakkabılar sadece ıslak koşulları sever.

Dikişleri en aza indiren ve taşların ve döküntülerin içeri girmesini önleyen dilsiz çorap yapısı sayesinde de rahatlar. Topukluk ayrıca yastıklıdır ve ön kısımda büyük miktarda lastik vardır, ayak parmaklarınız hırpalanmaz ve mavi olmaz uzun bir zorlu koşudan sonra.

Biz Adidas Boost orta tabanın büyük hayranlarıyız ve burada, ayağınızı güzel bir şekilde sabit tutan EVA çerçeve ile birlikte çalıştığımız için çabalarımız, çabalarımız için bol miktarda heyecanla ödüllendirildi. Dış tabanda, yokuşlara tırmanmayı çok daha kolay hale getiren çok sayıda büyük lastik çıkıntı vardır, ancak bunlar çok derin değildir, bu nedenle sert patikalarda ve hatta yolda daha güzel bir sürüş elde edersiniz.

Tüm bu özellikler ıslakta mükemmel bir şekilde bir araya gelir ve eğer ıslak ayak parmaklarını gerçekten sevmiyorsanız, su birikintilerini, ıslak çimenleri ve çamuru kolaylıkla silkeleyen Gore-Tex katmanını seveceksiniz. Açıkçası, ayağınızın yaşadığı yerde hala büyük bir delik var, ancak elastik çorap sızıntının önlenmesine yardımcı oluyor. Ancak su içeri girerse, birçok koşucu gibi akıp gitmez.

Buradaki bir başka artı da, özellikle Londra veya Birmingham dışında yaşıyorsanız, bunları sokakta kolayca giyebilmenizdir. Sarı ve siyah renk çeşitleriyle harika görünümlü bir spor ayakkabı. Sıradan koşucular için, testteki daha ciddi tasarımların çoğundan çok daha az korkutucu. Tek olumsuz tarafı, Gore-tex'in ağırlığı arttırmasıdır (330g boyut 9), bu nedenle bunlar sonuç olarak nispeten ağırdır. Çizmelerinizde önderlik etmişsiniz gibi değil, ama gerçek hız meraklıları bunu fark edecek.

en iyi koşu ayakkabısı: Merrell MTL Long Sky

(Resim kredisi: Merrell)

8. Merrell MTL Uzun Gökyüzü

Parçaya bakan vegan koşu ayakkabıları

Teknik Özellikler
Şunlar için tasarlandı: Sabah erken saatlerde düşük ışık koşusu Tip: Hafif stabilite Ağırlık: 280 gram Düşme: 8 mm
Satın alma nedenleri
+ Hafif telaffuz kontrolü + Vegan dostu
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugünün en iyi indirimlerinden çok sayıda dolgu alabilirsiniz. 89,73 £ Amazon'da görüntüleyin 98,56 £ Wiggle'da görüntüleyin 98,56 £ Alpinetrek İngiltere'de görüntüleyin

• Merrell MTL Long Sky'ı doğrudan Merrell'den satın alın

Merrell kesinlikle patika koşusu / yürüyüş işinde yeni değil ve itiraf etmeliyim ki, bu listedeki ayakkabılarından biri de çok gecikmişti. İşlerin olumlu tarafında, Merrell MTL Long Sky, mükemmel bir koşu ayakkabısı ve Amerikan üreticisinden harika bir ilk giriş.

Merrell MTL Long Sky, bir yürüyüş ayakkabısı / patika koşu ayakkabısı hibritine benziyor: ağ ve TPU dış kabuk, kalın dolgu ve geleneksel dantel kapatma, bu ayakkabıların iz niteliğini güçlendiriyor. Ayakkabının yan tarafındaki pek de ince olmayan markanın başka bir amacı daha var: düşük ışık koşullarında ayaklarınızı daha görünür kılan yansıtıcı. Yine de karanlıkta koşuyorsanız, baş fenerinizi evde bırakmayın.

Ayakkabının hemen altında, her şeyi ve her şeyi kavrayan agresif tırnak sistemi ile Vibram Megagrip dış tabanı bulacaksınız. EVA köpük orta tabanın hafif pronasyon kontrolü vardır ve bu durumdan muzdarip insanlar için mükemmeldir. TPU topuk dolgusu çok sıkı değildir ve tabanın arkasını sıkıca tutar.

Merrell MTL Long Sky'daki file astar nefes alabilir olsa da, bol miktarda dolgu nedeniyle ayakkabılar kısa ila orta mesafelerde koştuktan sonra bile oldukça ısınabilir. Karşılığında, ayaklarınız kilitli ve rahat hissedecek, ancak bu sizin için çok fazlaysa, EVA köpük iç taban ayakkabıların içinde biraz daha fazla alan yaratmak için çıkarılabilir.

Bu vegan dostu ayakkabılar 8 mm'lik bir düşüşe sahiptir ve (ayakkabı başına) 280 gram ağırlığındadır.

En iyi arazi koşusu ayakkabısı: Hoka One One EVO Speedgoat

(Resim kredisi: Hoka One One)

9. Hoka One One EVO Speedgoat 4

Her türlü arazide üstün tutuş sağlayan yarışa hazır ayakkabılar

Teknik Özellikler
Kullanım yeri: Yarış günleri, karışık arazi koşuları Ağırlık: 306 gram Düşme: 4 mm
Satın alma nedenleri
+ Speedgoat 3'ten daha hafif + Ekstra manevra kabiliyeti için düşük topuktan ayağa düşüş
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 109,30 £ Amazon'da görüntüle 128,20 £ Alpinetrek İngiltere'de 149,99 £ Wiggle 1 Amazon müşteri incelemesini görüntüle

• Hoka One One EVO Speedgoat'ı (Kadın) doğrudan Hoka One One'dan satın alın
• Hoka One One EVO Speedgoat'ı (Erkekler) doğrudan Hoka One One'dan satın alın

'Keçi' kelimesinin yalnızca duvara tırmanan hayvan anlamına geldiğini düşündüyseniz, yanılıyorsunuz. Keçi aynı zamanda 'Tüm zamanların en iyisi' anlamına gelir ve Hoka One Speedgoat serisine ilham veren kişi kesinlikle bu insanlardan biridir.

Adını HOKA Atleti Karl Meltzer, & ldquo; The Speedgoat & rdquo; En fazla 100 millik arazi yarışı galibiyet rekorunu elinde tutan EVO Speedgoat, yarış ağırlığında, dayanıklı üst kısım ile elit tutuş ve yastıklama sunar.

Hoka One One EVO Speedgoat, Speedgoat 3 tarafından atılan temel üzerine inşa edilir ve onu daha da geliştirir. Speedgoat EVO ile Speedgoat 3 arasındaki temel fark, üst ve eski 11 gram daha hafif olmasıdır.

Matryx üst tekstil, daha fazla güç ve dayanıklılığın yanı sıra fitilleme yapmayan işlemden geçirilmiş kumaş olması durumunda ortaya çıkması için orta ayak boyunca yüksek gerilimli sentetik elyaf şeritlere sahiptir. Bu, su tahliyesini optimize eder ve nemli ortamlarda ayaklarınızın kuru kalmasını sağlar.

Çok sığ damla (Kadın - 5 mm, Erkekler - 4 mm) engebeli arazide ekstra denge ve manevra kabiliyeti sağlar.

en iyi patika koşu ayakkabıları: saucony peregrine 10

(Resim kredisi: Saucony)

10. Saucony Peregrine 10

Peregrine 10 ailesinin en küçük kardeşi

Teknik Özellikler
Kullanım yeri: Park alanı Ağırlık: 303 gram (erkek), 264 gram (kadın) Düşme: 4 mm
Satın alma nedenleri
+ Ekstra kavrama için agresif çıkıntılar + Entegre dil yapısı + Güçlendirilmiş burun
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 65,67 £ Amazon'da 72,68 £ Amazon'da Görüntüle 114,90 £ Wiggle'da görüntüle

• Saucony Peregrine 10'u doğrudan Saucony'den satın alın

Saucony Peregrine 10, üç modelden oluşur: Peregrine 10, daha belirgin bir çıkıntı tasarımına sahip olan Peregrine 10 ST ve su geçirmez Peregrine 10 GTX. 'Standart' ve ST modeli aynı fiyattadır ve Saucony'ye göre, ikincisi daha yumuşak yüzeyler ve eğimli araziler için tasarlanmıştır, bu nedenle bu tür yüzeylerde sık sık koşmayı planlıyorsunuz, ST'yi tercih edin.

Tüm Peregrines 10 modellerinin ortak noktası, yeni PWRRUN yastıklamadır, çok yakın zamanda tanıtılan ve patika koşu yollarının düzensiz doğasına daha iyi uyması için hafifçe değiştirilen bir şey.

Herhangi bir koşu ayakkabısının kuşkusuz en önemli parçalarından biri olan dış taban, PWRTRAC adı verilen yönlü bir çıkıntı sistemine sahiptir. Yukarıda belirtildiği gibi, farklı Peregrine 10 modellerinin farklı modelleri vardır, ancak hepsi eşit derecede agresif ve çeviktir. Önde, köşeli çift ayraçlar öne doğru bakar ve siz yerden kalkarken size ekstra tutuş sağlarken, topuğun altındaki 'geriye doğru' şerit daha dengeli ve kontrollü bir iniş sağlar.

Güçlendirilmiş üst kısım, ayağınızı korumak için 'patikaya özel' FORMFIT teknolojisini kullanır ve ayağı sıkıca sarar. Kutu cömert değil ama çok da sıkı değil ve Peregrine 10'un güçlendirilmiş burnu, kuru yaprak örtüsünün altında rastgele bir kayayı tekmeleyerek yakın zamanda parmaklarınızı kırmayacağınız konusunda size güven verici bir his veriyor.

Saucony Peregrine 10, iki farklı renkte (standart model) gelmesine rağmen, görünüm bölümünde sunacak pek bir şeye sahip değil, bu nedenle en azından var.-eorada seçim. Adil olmak gerekirse, Peregrine 10'un iz koşusu doğası göz önüne alındığında, yine de çok yakında oldukça çamurlu olacak, bu yüzden sanırım rengin o kadar da önemli olmadığını düşünüyorum.

Rahatlık hissi göz önüne alındığında, Peregine'i kısa ve orta mesafeli koşular için tavsiye ediyoruz. Bu daha dar ayakkabılarla uzun ve hatta ultra koşu yapmak, ayaklar üzerindeki ekstra basınç nedeniyle sonunda ayak tırnaklarınızın düşmesine neden olabilir. Ancak koşucuların çoğu için Peregrine 10 gayet iyi çalışacaktır.

En iyi arazi koşu ayakkabısı: New Balance Fresh Foam Hierro v5

(Resim kredisi: New Balance)

11. New Balance Fresh Foam Hierro v5

Kilometrelerce konfor için en iyi arazi koşusu ayakkabısı

Teknik Özellikler
Şunlar için tasarlandı: Her koşulda konfor Ağırlık: 350 gram Düşme: 8 mm
Satın alma nedenleri
+ Şık tasarım + Olağanüstü konfor +… Ama yine de dayanıklı
Kaçınılması gereken nedenler
-Her zamanki gibi, beden belirleme işlemi kapalı-Bazıları bu GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için aşırı gevşek bulacak

• New Balance'tan New Balance Fresh Foam Hierro v5 satın alın

Sokak stili ve tasarımcı görünümüyle Adidas Terrex'ten bile daha moda öncüsü olan Hierro v5'i arka ülke parkurlarından daha fazla barda görmeyi umuyoruz. Bu utanç verici olurdu, çünkü bunlar zorlu miller yapmayı hak eden harika arazi ayakkabıları. Bununla birlikte, pek çok çamurlu su birikintisinin ilkinde kutudan yeni çıkmış ayakkabılarımızı ezip geçerken pişmanlık duymasaydık yalan söylemiş olurduk.

Ama koşmalıyız ve ekstra kalın Taze Köpük orta taban ve ultra yapışkan Vibram MegaGrip taban sayesinde ayaklarımız süper yastıklı bir geziye dönüştü. Fresh Foam, Adidas Boost'u sıkıştıran, ancak yine de enerjik olarak sizi ileriye doğru iten bir peluş koşu sunar. Sıçrama olmaktan çok uzaktır ve ekstra dayanıklı taban hoş bir sertlik katar, böylece düz olmayan kayalar ve kökler üzerinde bile sabit hissedersiniz.

Alışılmadık üst kısım, ayak parmaklarınız için esnek ve bol miktarda dayanıklılık ve nefes alabilirliğe sahip TPU kaplı bir malzemeden yapılmıştır. Hierro v4, geniş yastıklı bir dil lehine buraya bırakılan çorap tarzı bir astara sahipti. Ayakkabının ana gövdesi hala bir eldiven gibi oturuyor, ancak geleneksel bir dili var. V5 ile uzun süre giymenin bir zevk olduğu için konforu etkilediğini düşünmüyoruz, ancak bu, küçük rahatsız edici taşların içeri girip sizi üzme şansı daha fazla olduğu anlamına geliyor.

İyi bir patika ayakkabısından beklediğiniz gibi, ön kısım, ayak parmaklarının ağrısını önlemek için güçlendirilmiştir ve v5 ile, ayak parmağını cömertçe saran kauçuk kaplama kullanmışlardır. Ve kauçuktan bahsetmişken, topukta, yokuş aşağı koşarken ayağınızın iniş bölgesini artırdığı varsayılan küçük bir çıkıntılı Vibram MegaGrip kanadı bulacaksınız. Adil olmak gerekirse, koşarken bunu fark etmedik, ancak büyük inişlere de rastlamadık.

Bütün bu kauçuk ve dolgu, ayakkabının ağırlığına katkıda bulunur ve 350 g'da oldukça ağırdırlar. Pingtwitter yorumcularının en hızlısı olmamakla birlikte, bu, performansı veya keyfi etkilemedi, ancak gerçek bir mil yiyiciyseniz, daha hafif bir seçenek bulmak isteyebilirsiniz.

Adidas Terrex Two Ultra ... adidas Terrex Two Ultra Parley Amazon £ 117.90 GörüntüleTüm fiyatları görünHoka One One Bayanlar ... Hoka One One Challenger ATR 5 Wiggle £ 91.99 İnceleTüm fiyatları görünNike Unisex Çocuklar Nike Air ... Nike Air Zoom Pegasus 36 Trail Amazon £ 67.36 GörüntüleTüm fiyatları görünOn - Cloudventure Peak -... AÇIK Cloudventure Peak Alpinetrek UK £ 134.95 GörüntüleTüm fiyatları görünInov8 Erkek Mudclaw G 260 ... Inov-8 MUDCLAW G 260 Amazon £ 79.99 İnceleTüm fiyatları görün