Close
  • Ana
  • /
  • Seyahat
  • /
  • En iyi seyahat adaptörü 2020: Yurtdışında güçlenin

En iyi seyahat adaptörü 2020: Yurtdışında güçlenin

Teknoloji yolculuğu tanımlar. Eskiden kartpostallar, seyahat dergileri ve kendinizi bulmakla ilgiliydi, ancak artık teknoloji zulanızı doldurabileceğinizi bilmeden yurtdışında kendinizi rahat hissedebilir misiniz? Evrensel bir seyahat adaptörü, yurtdışındaki tüm seyahatler için gereklidir ve seyahatinizi ister akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar, kulaklık, kamera veya Bluetooth hoparlör (diş fırçası, saç maşası ve seyahat su ısıtıcısını unutmadan) ile paylaşıyor olun, hem de iyi.


Evrensel seyahat adaptörlerinin pahalı ve basit olduğu havalimanında aptal olmayın. En iyilerden oluşan koleksiyonumuzla seyahatlerinize çıkmadan önce sıralayın.

Bir ülkeden diğerine dönüşen temel adaptörler mevcuttur, ancak her şeye hitap eden evrensel bir seyahat adaptörüne yatırım yapmak daha iyidir. Öyleyse ne aramalısın?

Aşağıdaki en iyi seyahat adaptörünü nasıl seçeceğinizle ilgili aşağıdaki kılavuzumuza göz atın.

En iyi seyahat adaptörü nasıl seçilir

En iyi seyahat adaptörlerinin USB soketleri vardır, bu nedenle telefonları, tabletleri ve diğer taşınabilir cihazları şarj etmek oldukça rahat olmalıdır. Ama hepsi eşit değil. Çoğunun en az birkaç USB yuvası olacaktır; 2,4V olarak derecelendirildiklerini kontrol edin; bu, telefonunuza daha hızlı yakıt ikmali yapar ve tablet ile de baş edebileceği anlamına gelir.


Daha da iyisi, her zamankinden daha hızlı hale getiren Hızlı Yük 3.0'ı (QC 3.0) arayın. USB-C ile şarj olan bir dizüstü bilgisayarınız varsa, bir dizüstü bilgisayara 100 W gönderebilen yerleşik USB-PD (USB Güç Dağıtımı) içeren bir seyahat adaptörü arayın.

Tüm seyahat adaptörleri voltajı değiştirmez, bu nedenle adaptörün yanında bir voltaj transformatörü satın almanız gerekip gerekmediğini kontrol etmeye değer. Çoğu cihaz çift voltaj derecesine sahiptir, bu nedenle bir transformatöre bile ihtiyacınız olmayabilir; öyle olsa bile, iki kez kontrol etmek için sözcükler kitabını kontrol etmek her zaman en iyisidir.


İyi haber şu ki, tüm AB ülkeleri İngiltere ile aynı voltaja sahip, bu yüzden düşünmeniz gereken tek şey ABD, Güney Amerika, Asya, Avustralya ve Afrika. Kural olarak, saç kurutma makineleri ve düzleştiriciler gibi yüksek güçlü cihazlar, varış noktanıza vardığınızda ucuz olanları satın almanız önerilir.

Amazon, genellikle seyahat adaptörleri almak için en iyi yerdir, çünkü yüksek puan alan ürünleri bazen yüksek cadde fiyatının bir kısmına (ve Prime Delivery ile) alabilirsiniz.


Bu durumda, aşağıdaki grubun en iyi seyahat adaptörlerine bir göz atın.

Bunlar en iyi 9 seyahat adaptörüdür

En iyi seyahat adaptörü: Hyleton Dünya Çapında Seyahat Adaptörü

1. Hyleton Dünya Çapında Seyahat Adaptörü

USB-C cihazıyla hızlı şarj ve seyahat için mükemmel

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: USB-C Ağırlık: Yok Kullanım yeri: AB / AU / ABD / İngiltere USB yuvaları: 4 +1 USB-C
Satın alma nedenleri
+ USB-C + Çoklu USB
Kaçınılması gereken nedenler
-QC3 BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 18,99 £ Amazon 385 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

USB-C dünyasına girdiyseniz, bu sizin için seyahat adaptörüdür. Her biri bir tablete, bir akıllı telefona ve diğer düşük güçlü cihazlara yakıt ikmali yapabilen dört standart USB yuvasına sahip olmasına rağmen, Hyleton ayrıca bir akıllı telefonu hızlı şarj etmek için yan tarafa takılan bir USB-C yuvasına sahiptir.

Diğer yerlerde bu kompakt adaptörün çok işlevli fişi, İngiltere / AU / ABD fişleriyle 150'den fazla ülkeye uyar. Adaptörde ayrıca sizi prizdeki canlı parçalara doğrudan dokunmaktan korumak için yerleşik güvenlik kapakları vardır.


(Resim kredisi: MyTravelPal)

2. MyTravelPal Dünya Çapında Evrensel 10A Seyahat Adaptörü

Süper güvenli, topraklanmış, uluslararası bir duvar şarj cihazı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: güvenlik bilinçli Ağırlık: Bilinmiyor Kullanım yeri: Dünya çapında USB yuvaları: 4
Satın alma nedenleri
+ Sıfırlanabilir sigorta ve aşırı gerilim koruması + Topraklı + 10A USB + Çıkarılabilir Avrupa fişi
Kaçınılması gereken nedenler
-USB-C Yok-QC3 BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 183 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

MyTravelPal'ın bu evrensel adaptörünün öne çıkmasının birkaç nedeni vardır. Birincisi, dünyanın en güvenli seyahat adaptörü olduğunu iddia ediyor - çok katı düzenleyici standart BS: 8546'yı geçen çok az sayıdaki hepsi bir arada seyahat adaptörlerinden biridir. MyTravelPal'ın 4 fişi, birçok elektrikli cihaz için temel bir güvenlik özelliği olan bir topraklama / toprak bağlantısına sahiptir; bu, bu adaptörü bilgisayarlar, kıvrık maşalar, saç kurutma makineleri, dizüstü bilgisayarlar, telefonlar vb. Gibi yüksek güçlü elektrik aletleriyle endişelenmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca bir düğme sıfırlama sigortası da vardır; bu, yanınızda yedek sigorta taşımanıza veya tatildeyken yedek parça satın almak için acele etmenize gerek olmadığı anlamına gelir. MyTravelPal'ın koruma sistemi, herhangi bir anormal kullanım tespit ettiğinde otomatik olarak kapanmasını sağlar. Harika bir ürün ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

En iyi seyahat adaptörü: Skross World

3. Dünyadan Güney Afrika'ya Seyahat Adaptörü

Afrika'ya gidiyorsanız, standart Type-M sokete dikkat edin

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Güney Afrika'ya tüm seyahatler Ağırlık: 40g Kullanım yeri: Güney Afrika, Nepal ve Butan USB yuvaları: 0
Satın alma nedenleri
+ Type-M + Çoklu dünya çapında yuvaya dönüşür
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI voltajı dönüştürmez 10,90 £ Amazon'da görüntüle 12,09 £ Amazon 424'te görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Afrika'ya gidecekseniz, Type-M soketini tanımanız gerekecek. Hiç duymadım? Ne yazık ki neredeyse tüm sözde 'evrensel seyahat adaptörü' bu türden bir şey değil çünkü Afrika ve Asya'nın büyük kısımlarını içermiyorlar, şimdi Type-M olarak adlandırılan eski bir İngiltere fişi hala kullanılıyor.

Tip-M, Güney Afrika, Namibya, Namibya, Botsvana, Mozambik, Lesoto ve Swaziland'da standart olmasının yanı sıra Nepal ve Butan'da da yaygındır. ABD, İngiltere, Avrupa, Avustralya, Çin ve Brezilya gibi dünyadaki diğer tüm prizlerden Type-M'ye dönüşen bu basit ama temel seyahat adaptörünü işaretleyin. Skross'un İsviçre yapımı bu örneği voltajı dönüştürmüyor, ancak dizüstü bilgisayarlar ve seyahat saç kurutma makineleri gibi güç tüketen cihazlarla çalışıyor.

En iyi seyahat adaptörü: BEZ Dünya Çapında Seyahat Adaptörü

4. BEZ Dünya Çapında Seyahat Adaptörü

Akıllı, kullanımı kolay seyahat şartı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Hepsi bir arada adaptör Ağırlık: 118g Kullanım yeri: AB / AU / ABD / İngiltere USB yuvaları: 2
Satın alma nedenleri
+ Dört fiş ve dünya çapında bir güç adaptörü + Çift USB şarj bağlantı noktası
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 16,97 Sterlin voltajı dönüştürmez Amazon'da Görüntüleyin

Çok yönlü, yüksek kaliteli bir ürün arıyorsanız, bu ürün faturaya uymalıdır. Dünya çapında 150'den fazla ülkede kullanım için dört adet fiş adaptörü vardır ve dünya çapında bir elektrik prizi vardır, böylece hangi AC fişine sahip olursa olsun cihazları takabilirsiniz. Bunun en hafif seyahat adaptörü olduğuna dikkat etmek kullanışlıdır, bu nedenle çantanıza çok fazla ağırlık eklememelidir.

Bu seyahat adaptörünün voltaj dönüştürücü olmadığını unutmayın, bu nedenle fişe takmadan önce cihazınızın çift voltajlı olduğundan emin olun. Ayrıca adaptörün saç kurutma makinesi veya düzleştirici gibi yüksek güçlü cihazlarla kullanılmaması gerektiğini de unutmayın.

En iyi seyahat adaptörü: Bestek 200W Seyahat Adaptörü

5. Çatal Bıçak 200W Seyahat Adaptörü

Bu seyahat adaptörü, voltaj transformatörüyle birlikte tüm üsleri kapsar

Teknik Özellikler
En iyisi: Voltaj dönüştürme Ağırlık: 399g Kullanım yeri: AB / AU / ABD / İngiltere USB yuvaları: 4
Satın alma nedenleri
+ Voltajı 100-240v'den 230v'ye dönüştürür + Aynı anda 6 cihazı şarj edin
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 39,99 £ Amazon'da 39,99 £ Amazon 340 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Çift voltaj sunmayan cihazlar için bir voltaj dönüştürücü gereklidir, bu da voltajın Birleşik Krallık'tan çok daha düşük olduğu eyaletlere gidiyorsanız bu cihazı inanılmaz derecede kullanışlı hale getirir.

2 AC fişi ve 4 USB bağlantı noktasıyla birden fazla cihazı aynı anda şarj etmekte sorun yaşamazsınız - saç kurutma makinesi veya düzleştirici gibi yüksek güçlü cihazları bağlayamayacağınızı unutmayın. Cihaz, 150'den fazla ülkede kullanım için üç uluslararası AC adaptörü içeren kullanışlı bir çanta içinde gelir. Olumsuz yanı, yalnızca İngiltere cihazlarını takabilmenizdir.

En iyi seyahat adaptörü: Delicacy Worldwide Travel Adapter

6. Dünya Çapında Hassas Seyahat Adaptörü

Kompakt bir seyahat adaptörü ve ilk seçimimize harika bir alternatif

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Değer Ağırlık: 131g Kullanım yeri: AB / AU / ABD / İngiltere USB yuvaları: 2
Satın alma nedenleri
+ Doğru fişi kolayca seçin + Kullanışlı bir taşıma çantasıyla birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
Bir voltaj dönüştürücü değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 15.99 Amazon'da Görüntüleyin

İlk seçimimizden daha ucuz olsa da, bu cihaz aslında aynı şeyi yapıyor - sadece biraz daha hantal, bu da bazı soketler için, özellikle de sıkışmışlarsa sorun oluşturabilir. Çeşitli fiş kombinasyonları ve evrensel AC soketi sayesinde 150'den fazla farklı ülkede kullanıma uygundur.

USB soketleri telefonları, tabletleri ve kameraları şarj etmek için mükemmeldir. Bu adaptörün bir voltaj dönüştürücü olmadığını unutmayın, bu nedenle çift voltaj sunmayan cihazlar için fazladan bir kit parçası satın almanız gerekebilir. Listemizdeki diğer adaptörlerde olduğu gibi, yüksek güçlü cihazları da bağlayamazsınız.

En iyi seyahat adaptörü: MLPC Aksesuarları Dünya Çapında Evrensel Uluslararası Seyahat Adaptörü

7. MLPC Aksesuarları Dünya Çapında Evrensel Uluslararası Seyahat Adaptörü

Bu evrensel seyahat adaptörüyle aynı anda 5 cihaza kadar şarj edin

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Kompakt Ağırlık: 200g Kullanım yeri: AB / AU / ABD / İngiltere USB yuvası: 4
Satın alma nedenleri
+4 USB bağlantı noktası + Kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI voltajı dönüştürmez Amazon 191 Amazon müşteri incelemelerine bakın

Dört USB şarj bağlantı noktasına sahip olma fikrini seviyorsanız, ancak daha kompakt bir evrensel şarj cihazını tercih ediyorsanız, bu, kutuları işaretleyecektir. Seyahat eden aileler, telefonlar, tabletler ve kameralar için harika olanı aynı anda şarj edilebilir. Ayrıca 150'den fazla ülkeden cihazlarla kullanım için evrensel bir fiş vardır.

Kısa devre ve güç dalgalanması korumasıyla, hangi ülkede olursanız olun cihazlar korunur ve hatta çocuk güvenlik kepenkleri de vardır, böylece odada olmadığınız zamanlarda onunla oynamaları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

En iyi seyahat adaptörü: Bestek Dünya Çapında Seyahat Adaptörü

8. Çatal Bıçak Takımı Dünya Çapında Seyahat Adaptörü

Hızlı USB şarjı ile çok yönlü bir başka harika

Teknik Özellikler
Şunlar için idealdir: Hızlı şarj Ağırlık: 159g Kullanım yeri: AB / AU / ABD / İngiltere USB yuvası: 2
Satın alma nedenleri
+ Hızlı şarj için mikro USB kablosu + Yüksek kaliteli bir kılıfla birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI voltajı dönüştürmez £ 15,99 Amazon 284'te görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Yine, bu iyi kalitede bir şarj cihazı olmalıdır, ancak 4 yerine yalnızca 2 USB bağlantı noktasıyla gelir. Evrensel bir soket vardır ve 150'den fazla ülkede kullanım için ABD, Avustralya, İngiltere ve Avrupa fişleriyle donatılmıştır.

Gömülü mikro USB kablosu sayesinde telefonlar ve tabletler hızlı şarjdan faydalanabilir; bu, taşınabilir cihazlarınız siz uzaktayken yoğun bir şekilde kullanılacaksa harikadır. Yangına dayanıklı malzemeler, güç dalgalanmalarına karşı koruma ve doğru uçları yerinde tutmak için bir güvenlik fişi kilidi gibi güvenlik özellikleriyle, bu, işi güzelce yapması gereken çok yönlü bir diğer araçtır.

(Resim kredisi: Amazon)

9. SZROBOY Dünya Çapında Seyahat Adaptörü

Dizüstü bilgisayarlar için 3 USB ve bir USB-C bağlantı noktası

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Dizüstü bilgisayarla iş gezileri Ağırlık: 181g Kullanım yeri: AB / AU / ABD / İngiltere USB yuvası: 4
Satın alma nedenleri
Dizüstü bilgisayarlar için +3 USB bağlantı noktası + USB-C
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Gerilimi dönüştürmeyin Amazon'a bakın

SZROBOY hakkında özellikle öne çıkan hiçbir şey yok, ancak bazı harika özelliklerin iyi bir değer kombinasyonu. SZROBOY, 200 ülke için iyi olan kaydırmalı adaptörlerin yanı sıra, her biri süper hızlı 2,4 amper hızında şarj edebilen üç USB yuvasına sahiptir. Daha yeni bir dizüstü bilgisayarı hızla şarj etmek için bir USB-C bağlantı noktası da vardır. Bonus olarak SZROBOY, küçük siyah deri bir çantada paketlenmiştir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın