Close
  • Ana
  • /
  • Seyahat
  • /
  • En iyi seyahat kameraları 2020: her yere götürebileceğiniz çok yönlü kameralar

En iyi seyahat kameraları 2020: her yere götürebileceğiniz çok yönlü kameralar

Muhtemelen tatillerde veya özel seyahatlerde diğer zamanlarda olduğundan daha fazla fotoğraf çekiyoruz, bu nedenle tüm değerli seyahat fotoğraflarınızı çekmeye hazır, mümkün olan en iyi cihazı istediğimiz mantıklıdır.


2020'de kamera pazarı her zamanki gibi son derece rekabetçi. Farklı bütçelere, ihtiyaçlara ve deneyim seviyelerine uyacak çok sayıda farklı seçenek vardır. Bu listede, üçüne de uyan bir şey bulmalısınız.

  • Pingtwitter'leri okuyunkamera satın alma rehberidaha fazla ilham için
  • Gidiyor? Göz atınşık seyahat için nihai rehber
  • Kontrol eten iyi kompakt kameralar

Diğer satın alma rehberlerimizin çoğu, tam bir kazanan olma eğilimindedir. Seyahat kameraları söz konusu olduğunda bunu yapmak biraz daha zordur, çünkü bu tür konular için farklı tipteki insanlara uygun birçok kamera türü vardır. Özel ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulmanıza yardımcı olmak için oldukça çeşitli olmaya çalıştık.

Bütçenizin çoğunu yolculuğun kendisine harcamış olsanız da, bir kamera satın alımını finanse etmek için her zaman bir kısmını geride tutmanız faydalı olacaktır. Ne de olsa, fotoğraflarınız eve döndükten çok sonra da orada olacak - çok yetenekli bir şeye sahip olmak, gelecekteki anıları hatırlamak için harika bir yatırımdır.

Bazıları için arzuladıkları kamera cep boyutunda olacaktır. Durum buysa - ve bütçe kısıtlamanız yoksa - en bariz seçim Sony RX100 VII'dir. Öte yandan, taşınabilirlik istiyorsanız ancak aynı zamanda bol miktarda esneklik istiyorsanız, Nikon Z6 gibi tam çerçeve aynasız bir kamera da harika bir fikir. Yakın zamanda Nikon, APS-C aynasız modeli Nikon Z50'yi duyurdu - bu, daha küçük form faktörü ve kendisi için özel olarak tasarlanmış lensleri sayesinde muhtemelen seyahat fotoğrafçılığı için daha da uygun.


Köprü kameraları - adından da anlaşılacağı gibi - cep dostu kompakt kameralar ile daha büyük sensörlü değiştirilebilir lensli kameralar arasında bir yere oturun. Genellikle daha küçük bir sensöre sahiptirler, ancak & ldquo; her şeyi yap & rdquo; yapmak için büyük yakınlaştırmalarla donatılmıştır. Yanınızda lenslerle dolu bir çanta taşımadan sizi kurtaran kamera.

Sizin için en iyi seyahat kamerası nasıl alınır

Pek çok insan, yeni bir seyahat kamerası düşünürken gözlerini küçük, hafif ve sağduyulu bir şeye dikecek. 'Yalnızca el bagajı' çağında; seyahat, çok mantıklı. Daha cömert bir bagaj hakkınız olsa bile, muhtemelen manzaraların etrafında kocaman bir çantanın etrafında dolaşmak istemezsiniz. Bu nedenle, çekimlerinizi diğer cep cihazınızın - telefonunuzun - üzerinde yükseltmeye devam ederken cebinize düzgün bir şekilde sığan birkaç harika kamera var.


Öte yandan, daha çok yönlü bir şey seçmek, görüntü kalitesi ve esneklik söz konusu olduğunda genellikle işe yarayacaktır. Kendinizi egzotik bir yere götürmek için küçük bir servet ayırdıysanız, mümkün olan en iyi görüntüleri elde etmek isteyebilirsiniz.

Eski kampta olanlar için, cepte kullanılabilen bir cihazda yüksek görüntü kalitesi için Sony RX100 Mark VII'den daha iyi bir şey yoktur. 24-200 mm (eşdeğer) zum lens ile birleştirilmiş bir inçlik bir sensöre sahiptir, bu nedenle hala oldukça esnektir. Yine de ucuza gelmiyor, bu nedenle bütçeniz çok fazla zorlanmıyorsa, geçmiş birkaç yılı farklı fiyat noktalarında kapsayan eski RX100 modellerini düşünün. Çok yönlü iyi bir ürün de, bir inçlik sensörü uzun bir zoom ile bankayı o kadar kötü bir şekilde bozmadan birleştiren Panasonic TZ200'dür.


Birçok kişi 'tatil' kelimesini & ldquo; macera seyahati & rdquo; ile. Bu türler için en yeni GoPro Hero 8, her türden farklı ve olağandışı durumlarda videolar - ve hatta fotoğraflar - oluşturmak için bariz bir seçimdir. Dağlarda, denizin altında, bisikletinizle ve sörf tahtasında yanınıza alın. Sıradan kameraların kum ve suya yenik düşebileceği kumsalda bir gün için bile uygundur.

Son seyahat fotoğrafçısı türü, ortaya çıkan fotoğrafların ilk etapta yeni bölgelere girme nedenlerinin önemli bir parçası olduğu kişilerdir. Bu sizseniz, çok fazla ödün vermeden mümkün olan en iyi görüntü kalitesini istersiniz. Nikon Z50, sürekli büyüyen aynasız pazarın açık bir adayıydı, ancak biz aynı zamanda Fujifilm X-Pingtwitter0'un da büyük hayranıyız. Bu arada Panasonic G90, daha küçük bir genel sistemin avantajlarına sahiptir, ancak biraz daha küçük bir sensörle - bu bir sorunsa, ne kadar düşük ışık çalışması yapacağınızı düşünün.

Daha az kompakt kamera gördüğümüz bir çağda bile köprü kameraları piyasaya sürülmeye devam ediyor. Piyasaya yeni bir giriş, bir DSLR ve bir kit lens ile kabaca aynı boyutta olan bir gövdede muazzam bir 83x zoom lensi barındıran Nikon P950'dir. Panasonic FZ2000 gibi kameralar, farklı yakınlaştırma uzunluklarının esnekliğini istiyorsanız, ancak çok fazla vites taşımak istemiyorsanız harika seçeneklerdir.

Peki, her şey düşünüldüğünde, hangisini seçeceksiniz? Seçimlerimizin her biri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.


Bugün satın alabileceğiniz en iyi 18 seyahat kamerası

En iyi seyahat kamerası: Panasonic TZ200

1. Panasonic TZ200

En iyi seyahat zumu kompakt şimdi daha da fazla erişim sağlıyor

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Bir inç Çözünürlük: 20,1 MP Lens: 24-360 mm, f / 3,3-6,4 Vizör: EVF Monitör: 3,0 inç, 1,240.000 nokta Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Bir inç sensör + 15x optik yakınlaştırma
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük EVF-Sabit ekran BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 519 Amazon'da Görüntüle519,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin 519,99 EBay'de görüntüle26 Amazon müşteri yorumu

Yüksek görüntü kalitesini korurken yüksek taşınabilirlik arasındaki nihai evlilik için, TZ200 şu anda en iyisidir. Panasonic, önceki model TZ100'ü ürün yelpazesinde tuttu ve bütçenize bağlı olarak size iki seçenek sunuyor.

Ekstra para için TZ200, 15x optik yakınlaştırma lensi, daha yüksek çözünürlüklü elektronik vizör, biraz daha iyi bir ekran (dokunmaya duyarlı, ancak yerinde sabit) ve iyileştirilmiş pil ömrü ile size daha fazla esneklik sağlar.

Ergonomi, daha iyi bir tutuş elde etmenize yardımcı olmak için kameranın ön tarafına bir şerit eklenmesiyle de iyileştirildi. Nispeten pahalı olmasına rağmen, TZ200 çok fazla ödün vermeyen fantastik bir çok yönlüdür.

En iyi seyahat kamerası: Sony RX100 VII

(Resim kredisi: Sony)

2. Sony RX100 VII

Mükemmel premium cep roketi - ancak ödenmesi gereken çok büyük bir bedel

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Bir inç Çözünürlük: 20,1 MP Lens: 20-200 mm f / 2,8-4,5 Vizör: 2,35 milyon fot geri çekilebilir bulucu Monitör: Eğilebilir, 921k noktalı 3,0 inç LCD Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Çok çeşitli özellikler + Cep dostu + Pop-up vizör
Kaçınılması gereken nedenler
-Hiçbiri, gerçekten BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI£ 792 EBay'de görüntüle1.116,82 £ Amazon'da Görüntüleyin1.199 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin8 Amazon müşteri yorumu

Bütçe sorun değilse, sizi RX100 VII'ye yatırım yapmaktan alıkoyacak hiçbir şey olmamalıdır. Cep dostu bir fotoğraf makinesinde bekleyebileceğiniz hemen hemen her şeyi sunar. Büyük bir inçlik sensör mükemmel sonuçlar verirken, oldukça esnek zum lens sizi güzel ve aksiyona yaklaştırırken, aynı zamanda mükemmel manzara ve iç mekan çekimleri için yeterince geniş. Açılır bir vizör, beste yapmak söz konusu olduğunda ya da güneş ekranı düzgün görmek için biraz fazla parlaksa, gelenekselciler için harikadır. Video özellikleri de iyi, yeni bir mikrofon soketi şüphesiz ki seyahat vlog topluluğuna hitap ediyor - ki bunlardan pek çoğu var. Çoğunlukla bir fotoğraf atıcısıysanız, her zamankinden biraz daha eski olan VI ile karşılaştırıldığında VII'yi almaktan kazanılacak çok az şey vardır, ancak bu kadar uzun bir yakınlaştırmaya ihtiyacınız yoksa sıradaki diğerleri de harika satın almalar olacaktır.

En iyi seyahat kamerası: Fujifilm X-Pingtwitter0

3. Fujifilm X-Pingtwitter0

Harika lens seçeneklerine sahip şık, kompakt seyahat kamerası

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: ASP-C arkadan aydınlatmalı X-Trans CMOS 4 senso Çözünürlük: 26,1 MP Lens: Yok Vizör: 2,36 milyon noktalı EVF Monitör: 3,0 inç değişken açılı dokunmatik ekran, 1.037.000 nokta Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yapı kalitesi + Paranızın tam karşılığı + Güzel varsayılan JPEG çıkışı + Hızlı AF
Kaçınılması gereken nedenler
-Vücut içi stabilizasyon yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok £ 749 Amazon'da Görüntüleyin£ 749 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 799 very.co.uk adresinde görüntüleyin 169 Amazon müşteri yorumu

Kendisinden önceki X-T20 gibi, X-Pingtwitter0 da X-Pingtwitter'ten en iyi parçaları ödünç alır ve bunları daha küçük, daha hafif ve daha uygun fiyatlı bir gövdede sunar. T20 Fujifilm'in en popüler modelini yapan kazanan bir kombinasyon.

Oldukça acayip, Fujifilm X-Pingtwitter0'un çoğu insan için mükemmel bir kamera olabileceğini düşünüyoruz. Sert bir gövdesi (hava şartlarına dayanıklı olmasa da), hızlı otomatik odaklama performansına ve en önemlisi kameradan çıktığı anda harika görüntü kalitesine sahip.

Bir tane satın almak için daha fazla nedene ihtiyacınız varsa, Pingtwitter0 aynı zamanda güzel 4K video kaydedebilir ve tüm bunları çok makul bir fiyata yapabilir.

En iyi seyahat kamerası: Canon G5X Mark II

(Resim kredisi: Canon)

4. Canon G5X Mark II

Minyatür bir DSLR gibi, seyahat için çok yönlü, hoş bir araç

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Bir inç Çözünürlük: 20,1 MP Lens: 5x yakınlaştırma (24-120 mm eşdeğeri) Vizör: Açılır, 2360 k-noktalı OLED elektronik vizör Monitör: Eğilebilir, 1040 k-nokta 3,0 inç TFT LCD Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Büyük boyut ve kullanım + Açılır vizör + İyi yakınlaştırma aralığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 849 £ Amazon'da Görüntüleyin849 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin849,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin

Çok yönlü harika bir kompakt fotoğraf makinesi olan G5X Mark II, kot cebi için pek uygun olmayabilir, ancak kesinlikle çantanıza veya ceketinizin cebine tam oturmalıdır. Kalbinde oldukça esnek 24-120 mm yakınlaştırma lensi ile birlikte iyi performans gösteren bir inçlik sensör bulunan çok çeşitli özelliklere sahiptir. Video açısından, çaprazlanmamış 4K kayıt sunar, ancak kardeşi G7X Mark III'ün aksine, bir mikrofon soketi veya YouTube'a canlı yayın sunmaz - bu nedenle, özel bir seyahat vlogger'ıysanız, buna bakmak isteyebilirsiniz. bunun yerine yol. Bir vizör aracılığıyla beste yapmayı seviyorsanız, G5X Mark II, parlak ışıkta kullanmak için harika olan küçük ama mükemmel şekilde kullanılabilir bir açılır pencere numarasına sahiptir.

En iyi seyahat kamerası: Nikon Z6

5. Nikon Z6

Muhtemelen şu anda piyasadaki en iyi çok yönlü kamera

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Tam çerçeve Çözünürlük: 24,5MP Lens: Yok (Z Yuvası) Vizör: 0,5 inç, 3690k noktalı OLED Monitör: 3,2 inç eğilebilir 2100k noktalı dokunmatik TFT LCD Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel kullanım + Küçük boyut (tam çerçeve için) + Eğilebilir ekran + Tam çerçeve sensörü
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha fazla genel sistem-Sınırlı lens bulunabilirliği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.499 £ Amazon'da görüntüleyin1.549 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin1.649,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin 72 Amazon müşteri değerlendirmesi

Nikon, aynasız Z kamera ikilisi Z6 ve Z7 ile bir sıçrama yapıyor. Z6, ikisi arasında daha ucuzdur, ancak aynı vücut, ağırlık ve boyutu paylaştıkları için harika seyahat arkadaşları olur.

Çok çeşitli çekim koşullarına çok uygun, son derece taşınabilir bir kit parçası içinde tam çerçeve bir sensör elde edersiniz. Bu sevimli büyük tam kare sensör, 24-70 mm f / 4 lensin etrafında harika bir yürüyüşe olanak tanıyarak görüntü kalitesinin tamamen garanti edildiği anlamına gelir. Bir veya iki lens için çantanızda hemen hemen yeterli yer olmalıdır - 14-30 mm f / 4 lens, geniş açılı manzaralar, mimari ve diğer seyahat sahneleri için harika bir ses.

Çekimlerinizi evdekilerle hızlı bir şekilde paylaşmak için eğilebilir bir dokunmatik ekran, harika bir elektronik vizör ve Snapbridge bağlantısı gibi diğer önemli özellikler.

En iyi seyahat kamerası: Nikon Z50

(Resim kredisi: Nikon)

6. Nikon Z50

Küçük, seyahat dostu boyutlu bir formatta Nikon’un Z işleme - neyi sevmemek?

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: APS-C Çözünürlük: 20,9 MP Lens Yuvası: Z Vizör: 0,39 inç, 2360k noktalı OLED elektronik vizör Monitör: 3,2 inç 1040 bin noktalı eğilebilir dokunmatik ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel kullanım + Küçük boyut + İyi değer
Kaçınılması gereken nedenler
- Nispeten sınırlı doğal lens yelpazesi BUGÜNÜN EN İYİ SATIŞLARI Düşük Stok 594 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüleyin 749 £ Currys PC World'de Görüntüle 1.129 £ Selfridges'da Görüntüleyin

Bütçeniz bir Nikon Z6'ya gerilemiyorsa - veya daha da küçük bir şey istiyorsanız - yeni Z50 ile ilgili hoşunuza gidecek çok şey var. Tam çerçeve yerine bir APS-C sensör kullanıyor, bu da Nikon'un Z serisinin harika kullanımını daha da küçük bir gövdeye dağıtabildiği anlamına geliyor. Hatta boyutu küçük tutması için özel olarak tasarlanmış lensler olsa da, özellikle tatil ışığında resim kalitesi harika olmaya devam edecek. Şimdilik, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda doğal Z lens yok, ancak zaman geçtikçe sistem giderek büyüyor. Z50 ayrıca, tatil selfielerini yakalamak için ideal olan, tamamen ileriye dönük bir ekrandan da yararlanıyor.

Panasonic G90

(Resim kredisi: Panasonic)

7. Panasonic G90

Seyahat fotoğrafçıları ve vlogger'lar için mükemmel, çok yönlü bir orta seviye kamera

Teknik Özellikler
Sensör Boyutu: Four Thirds Çözünürlük: 20,3MP Lens Yuvası: Micro Four Thirds Vizör: 2,360k-nokta OLED EVF Monitör: 1040k-nokta 3,2-inç tam eklemli dokunmatik ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel kullanım + Harika video özellikleri + İyi doğal lens aralığı
Kaçınılması gereken nedenler
- Nispeten küçük sensör BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR Düşük Stok 699 £ Wex Fotoğraf Videosu Görüntüle 1.171,72 £ Amazon'da Görüntüle

Çok sayıda kutuyu işaretleyen G90, seyahat meraklıları için ideal olan orta menzilli bir kamera olarak öne çıkıyor. Micro Four Thirds yuvası için çok çeşitli yerel lenslerle, G90, özellikle mükemmel video kimlik bilgileri göz önüne alındığında, bu listedeki belki de en fazla esnekliği sunuyor. Aynı zamanda iyi yaptığı şey, yapım kalitesi ve kullanımıdır - basitçe söylemek gerekirse, iyi bir tutuş ve iyi düşünülmüş kontrollere sahip, kullanımı gerçekten güzel bir kamera. Four Thirds sensörü, tam çerçeveden önemli ölçüde daha küçük olabilir, ancak bu, genel sistemin, yani lenslerin de hoş ve kompakt olduğu anlamına gelir - ki bu seyahat için idealdir. Düşük ışık koşullarında daha büyük sensör kardeşlerine göre daha az becerikli, eğer parlak iklimlere sahip bir yere seyahat ediyorsanız, bu çok da önemli olmayacak ve sırtınız kesinlikle size teşekkür edecek.

En İyi Seyahat Kamerası: Canon EOS Mark 2 M6

(Resim kredisi: Canon)

8. DSC M6 Mark 2

Seyahat dostu bir pakette gelişmiş bir DSLR'nin tüm gücü

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: APS-C Çözünürlük: 32,5 Lens Yuvası: EF-M Vizör: Yok Monitör: 3,0 inç eğilebilir 1,04 m noktalı dokunmatik ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Küçük boyut + Kesilmemiş 4K video + Süper yüksek çözünürlüklü sensör
Kaçınılması gereken nedenler
Dahili vizör yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI699 £ EBay'de görüntüleDüşük Stok 859 £ Amazon'da İncele869 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

90D DSLR ile aynı ultra yüksek çözünürlüklü sensörü kullanan Canon EOS M6 Mark II, küçük boyutu ve ağırlığı sayesinde seyahat için mükemmel bir seçenektir. Buna rağmen, 14 fps çekim ve kesintisiz 4K video kaydı gibi bazı inanılmaz özellikler barındırıyor. Dahili bir vizöre sahip değildir, ancak bir tane satın alma ihtiyacı hissederseniz ayrı olarak satın alabilirsiniz - telefonunuzda çekim yapmaya alışkınsanız, muhtemelen biraz daha az rahatsız olursunuz. Kamerayla birlikte verilen 15-45 mm'lik kit lensi, iyi bir yürüyüş ve seyahat lensidir, ancak biraz daha keskin bir şey istiyorsanız, 32 mm f / 1,4 lensi tercih edin.

En iyi seyahat kamerası: Panasonic Lumix LX100 Mark II

9. Panasonic Lumix LX100 Mark II

Sokak fotoğrafçılığı ve şehir molaları için harika

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Four Thirds Çözünürlük: 17MP Lens: 24-75mm (eşdeğeri) f / 1.7-f / 2.8 Vizör: 0.38-inç, 2760k-nokta Canlı Vizör Monitörü: 3.0-inç, 1240k-nokta, dokunmaya duyarlı TFT LCD Video : 4K
Satın alma nedenleri
+ Büyük sensör + Küçük gövde + Dokunmatik ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Ekran eğilmiyor-Yalnızca selefinden BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'ndan mütevazı bir yükseltme Düşük Stok 511 £ Wex Fotoğraf Videosu £ 749 Görüntüle Amazon'da Görüntüle799,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Orijinal LX100'ün büyük hayranıydık. Seyahat fotoğrafçılığı için mükemmel bir seçimi temsil eden, bir çantaya dikkat çekmeyecek şekilde sığacak kadar küçük ve hafiftir, ancak kompakt fotoğraf makinelerinde bulunan çoğu sensörden çok daha büyük olan Four Thirds sensörüne sahiptir.

Manuel kontrole ve harika bir kullanıma sahipti ve yakınlaştırmanın çok fazla öncelikli olmadığı şehir molaları için çok mantıklıydı.

Dört yıl bekledikten sonra Panasonic, Mark II versiyonunu ortaya çıkarmak için LX100'ü güncelledi. Selefi ile karşılaştırıldığında daha fazla artımlı bir yükseltmeyi temsil eder, bu nedenle bütçe dar ise mükemmel bir seçim olsa da, uygun fiyata mevcut orijinallerden birini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Yeni sürümle dokunma duyarlılığı, ek 4K Fotoğraf seçenekleri ve gezginler için oldukça kullanışlı bir şekilde USB üzerinden şarj etme yeteneği elde edersiniz.

En iyi seyahat kamerası: Canon G1X Mark III

10. Canon G1X Mark III

Çantanızda DSLR'niz için yer yok mu? Bunun yerine cebinize bir tane sokun

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: APS-C Çözünürlük: 24MP Lens: 24-72mm eşdeğeri F2.8-5.6 zoom lens Vizör: 2.36M-noktalı elektronik vizör Monitör: 3-inç 1.04M-nokta tam eklemli Video: 1080 / 60p
Satın alma nedenleri
+ DSLR boyutlu sensör + Değişken açılı ekran + Küçük gövde
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı yakınlaştırma-Kısa pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 819 EBay'de görüntüle1,119 £ Amazon'da Görüntüleyin1.119 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

DSLR'nizi tatile götürmek istemiyorsanız veya yeriniz yoksa, Canon G1X Mark III güvenilir bir alternatiftir. Cebinize sığdırabileceğiniz bir kamerada DSLR (APS-C) boyutlu bir sensör sunar.

Her zaman, her zaman bir değiş tokuş vardır, bu durumda, diyafram aralığı biraz sınırlıyken, yalnızca 3x optik yakınlaştırma elde edersiniz, ancak görüntü kalitesinden ödün vermek istemeyen seyahat eden fotoğrafçılar için ideal bir seçimdir. Yine de bu küçük mucize için güzel bir kuruş harcamaya hazır olun - ve mümkünse yedek bir pil hazırlayın.

En iyi seyahat kamerası: Sony RX10 IV

11. Sony RX10 IV

Yakınlaştırma istiyorsanız, ancak hafif kalmanız gerekiyorsa ideal bir seçim

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Bir inç Çözünürlük: 20,1 MP Lens: 25x optik yakınlaştırma, 24-600 mm f / 2,4-4 Vizör: 0,39 inç elektronik vizör, 2,359,296 nokta Ekran: 3 inç, eğilebilir, 1,440,000 noktalı Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Süper uzun lens + Bir inçlik sensör
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.099 £ EBay'de görüntüle1.699 £ Amazon'da Görüntüleyin1.699 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin103 Amazon müşteri değerlendirmesi

Köprü kamerası terimini RX10 IV ile kullanmak kötü bir hizmet olacaktır, çünkü bu terim genellikle 'ciddi' den küstahça alay ile karşılanmıştır. fotoğrafçılar. RX10 IV, kelimenin en katı anlamıyla bir şey olsa da, türü tartışmalı bir şekilde yeniden tanımlayarak, değiştirilebilir lensli bir kameranın ve bir grup optiğin görüntü kalitesini isteyen gezginleri ideal olarak hedefleyen nihai çok yönlü filmi üretir. ama onları taşımak istemiyorum.

Burada, yüksek kaliteli bir EVF, fantastik AF sistemi ve çok iyi performans gösteren bir sensörün yanı sıra, oldukça geniş f / 2,4-4 diyafram açıklıklarını (özellikle 600 mm uçta etkileyici) yöneten 25x optik zoom lensiniz var. Bunu safari tatilinize götürün ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız - sadece büyük paraları almaya hazır olun.

(Resim kredisi: Nikon)

12. Nikon P950

Muhtemelen piyasadaki en esnek köprü kamerası

Teknik Özellikler
Sensör boyutu :: 1 / 2,3 inç Çözünürlük :: 16MP Lens :: 24-2000 mm (83x) Vizör :: 0,39 inç, 2359 k-noktalı OLED Monitör :: 3,2 inç 921 k-noktalı LCD Video :: 4K
Satın alma nedenleri
+ Büyük yakınlaştırma aralığı + Ham çekim + Tam manuel kontrol + Yüksek çözünürlüklü vizör
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük sensör-Ekran dokunmaya duyarlı değil - Hareket için harika değil BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ Düşük Stok 709 £ Wex Fotoğraf Videosu 709,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin £ 889.99 Littlewoods'ta görüntüleyin

Nikon, son yıllarda çok sayıda çok yüksek zumlu köprü fotoğraf makinesi yayınladı, ancak P950 belki de en iyi uzlaşmayı temsil ediyor. Bu, önceliğiniz yakınlaştırma ise sizi etkilemek zorunda olan muazzam bir 82x yakınlaştırma sunar.

Mega canavar olan P1000'den daha kısa bir lensi var, ancak önemli ölçüde daha küçük ve daha hafif olması onu seyahat fotoğrafçılığı için daha iyi bir seçenek haline getiriyor. Şu anda P900'ü çok daha ucuza alabilirsiniz. Halefi ile aynı lense ve sensöre sahip, ancak ham formatta çekim ve 4K video kaydı eksik - bu nedenle bunlardan birine veya her ikisine de ihtiyacınız varsa, mümkünse bütçenizi genişletmeye değer.

P950'nin küçük bir sensörü olduğundan, düşük ışıkta fevkalade iyi performans göstermesini beklemeyin. Ancak, çok yönlü bir tatil sanatçısı arıyorsanız, bu iyi bir bahis. Daha kısa odak uzaklığından memnunsanız, ışık daha kısıkken daha iyi performans için 25x optik yakınlaştırma ve daha büyük bir inçlik sensöre sahip RX10 IV'e bakın.

En iyi seyahat kamerası: Fujifilm X100F

13. Fujifilm X100F

Güzel ama onunla güçlü

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: APS-C Çözünürlük: 24,3 MP Lens: 23 mm (35 mm'ye eşdeğer) f / 2,0 sabit lens Vizör: Hibrit optik ve elektronik vizör Monitör: 3 inç, 1040 bin noktalı sabit ekran Video: Full HD
Satın alma nedenleri
+ APS-C sensörü + Güzel vücut
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek fiyat-Sabit uzunlukta lens BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 899 Park Kameralarında Görüntüleyin 1.106,82 £ Amazon'da Görüntüleyin1,200 £ Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin133 Amazon müşteri değerlendirmesi

Şehir gezileri için mükemmel olan X100F, listemizdeki en çekici kameradır. Retro tarzıyla sızan X100F, görünenden daha fazlasıdır. Size 35 mm eşdeğeri veren 23 mm f / 2.0 lens ile mükemmel şekilde eşleşen harika bir APS-C boyutlu sensöre sahiptir. Bazıları yalnızca bir odak uzaklığına sahip olmayı takdir etmeyebilir, ancak bu sizi kompozisyonunuz hakkında düşünmeye zorlar ve düşündüğünüzden çok daha çok yönlüdür.

Bu hızlı sokak çekimlerini biraz daha kolaylaştırmak için burada dokunmatik ekranın olmaması utanç verici ve nihayetinde niş bir model için fiyat oldukça yüksek, ancak aşık olması çok kolay seyahat fotoğrafları üretiyor.

Şubat 2020'de, X100F şeklinde Fujifilm X100F'nin yerini alacağı duyuruldu. Lens, sensör ve gövde tasarımı dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme yapılmıştır. Bu tür kameralar için en iyi tavsiyemiz olarak X100F'nin yerini alması muhtemeldir, ancak önce onu test etmemiz gerekiyor.

En iyi seyahat kamerası: GoPro Hero 8 Black

(Resim kredisi: GoPro)

14. GoPro Hero 8 Siyah

En yeni ve en büyük GoPro amiral gemisi, heyecan arayanlar için harika

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Küçük Çözünürlük: 12MP Lens: 6mm sabit lens Vizör: Monitör Yok: 2 inç dokunmatik ekran Video: 4K60
Satın alma nedenleri
+ Küçük ve Hafif + Harika video sabitleme + Yeni yerleşik montaj
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fotoğraflar için sınırlı kullanım279,98 £ GoPro UK'de görüntüleyin315,02 £ Amazon'da Görüntüle 329,99 £ very.co.uk'de görüntüle

Tatiliniz sahilde boş boş vakit geçirmekten daha fazlasını içeriyorsa, maceralarınızın tüm heyecanını yakalamak isteyebilirsiniz. Su sporları, dağ bisikleti, kayak, kano, kano ve diğer her türlü yorucu aktiviteler için mükemmel bir yol arkadaşı olan GoPro’nun ana cazibesi videodur. Çok sayıda farklı çekim türü elde etmenize yardımcı olmak için 4K video ve bir dizi farklı video modu sunar. Hero 8 Black hareketsiz görüntüler çekebilir, bu da tuhaf yakalama çekimlerini yapmak için kullanışlı hale getirir, ancak esas olarak videografiden ziyade fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız, sağlam bir kompaktlığa bakmanız muhtemelen daha iyi olacaktır.

En iyi seyahat kamerası: Canon SX740 HS

15. Canon SX740 HS

İhtiyacınız olan yakınlaştırma ise, bu tam size göre

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: 1 / 2,3 inç Çözünürlük: 20,3 MP Lens: 24-960 mm (eşdeğer) f / 3,3-f / 6,9 Vizör: Yok Monitör: 3,0 inç, 922 k-nokta, eğilebilir TFT LCD Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Büyük yakınlaştırma aralığı + 4K video + Kullanımı basit
Kaçınılması gereken nedenler
-Ham formatta çekim yok-Düşük ışık için harika değil-Ekran dokunmaya duyarlı değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'da £ 309 Görüntüle359,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 359,99 very.co.uk'de görüntüleyin 126 Amazon müşteri değerlendirmesi

Burada, cebinize düzgün bir şekilde sığacak, ancak size oynamak için muazzam bir 40x optik zoom sağlayan bir kameramız var.

Her zaman bir taviz söz konusu olacaktır ve bu durumda süper uzun bir yakınlaştırma için takas, daha küçük bir sensördür. Genelde iyi ışıkta çekim yapıyorsanız, bu çok da kırıcı olmaz, ancak SX740 bu nedenle karanlık koşullara en uygun seçenek değildir.

Bununla birlikte, tam manuel kontrol, tamamen ileriye doğru dönen bir ekran ve 4K video kaydı dahil olmak üzere başka bazı artı noktalar da var. Aynı zamanda uygun bir fiyata sunulması, bütçesi olanlar için çok uygun olmasını sağlar.

En iyi seyahat kamerası: Nikon D500

16. Nikon D500

Muhtemelen şu anda satın alınabilecek en iyi çok yönlü DSLR

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: APS-C Çözünürlük: 20,9 MP Lens: Yok Vizör:% 100 optik vizör Monitör: 3,2 inç, 2359k noktalı dokunmaya duyarlı, eğilebilir ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü harika + APS-C format sensörü
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır ve hacimli-Ekran, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI tam olarak ifade edilemiyor Düşük Stok 929 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüle 1.449,99 £ very.co.uk'de Görüntüle Düşük Stok 1.570 £ Amazon'da 181 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Bazıları için seyahat fotoğrafçılığı cepte kullanılabilen kameralar anlamına gelirken, diğerleri için en iyi çok yönlü yeteneği sunan ve size esnek olma seçenekleri sunan bir şey bulmakla ilgilidir. Nikon D500, muhtemelen şu anda piyasadaki en iyi APS-C DSLR olup, 10 fps çekim, harika bir vizör, eğilebilir bir ekran ve yüksek performanslı bir sensör sunuyor.

Her şeyi hafif tutmak istiyorsanız, 16-80mm f / 2.8-4 & ldquo; kit & rdquo; Genellikle D500 ile birlikte gelen lens, gezginler için harika bir seçenektir ve ihtiyacınız olduğunda size ekstra uzunluk (veya belki de ekstra genişlik) için değiştirme seçeneği sunar.

En iyi seyahat kamerası: Panasonic G9

17. Panasonic G9

Seyahat meraklıları için ideal olan fantastik bir Four Thirds seçeneği

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Four Thirds Çözünürlük: 20MP Lens: Yok Vizör: OLED elektronik vizör, 3.680k noktalı Monitör: Eklemli, dokunmaya duyarlı TFT LCD 3 inç, 1040.000 nokta Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Küçük genel sistem + Mükemmel vizör
Kaçınılması gereken nedenler
DSLR'den daha küçük sensör - Büyük gövde (CSC için) BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 919 £ Amazon'da Görüntüleyin£ 999 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin999,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin 61 Amazon müşteri değerlendirmesi

Piyasadaki en iyi kompakt sistem kameralarından biri olan Panasonic G9, çok çeşitli seyahat konuları için mükemmel bir çok yönlüdür. Vahşi yaşamı çekiyorsanız, 20 fps (tam çözünürlükte) seri çekim hızı kesinlikle çekici olurken, sensör tarafından üretilen ince ayrıntılar ve mükemmel renkler manzaraları, portreleri ve aradaki her şeyi yakalamanızı sağlar.

G9, kompakt bir sistem kamerası için nispeten hantal olsa da, Micro Four Thirds sistemi küçük olduğu için, el çantanıza bir miktar lens sığdırırken, orada olduklarını zar zor fark edebilirsiniz - tam olarak elde edemeyeceğiniz bir şey çerçeve alternatifi.

En iyi seyahat kamerası: Panasonic TZ100

18. Panasonic TZ100

Bir inçlik sensör ve tam manuel kontrol ile cep dostu 10x zoom

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: Bir inç Çözünürlük: 20,1 MP Lens: 10x optik 25-250 mm (eşdeğer) f / 2,8-5,9 Vizör: 0,2 inç 1160 k-noktalı elektronik vizör Monitör: Üç inç 1040 k-noktalı dokunmatik ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Bir inç sensör + 10x optik yakınlaştırma
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok küçük vizör-Düşük ışıkta RX100 V'den daha az yetenekli BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 369 £ Amazon'da Görüntüleyin£ 369 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin £ 409 EBay'de görüntüle190 Amazon müşteri yorumu

Piyasanın premium kompakt sektörü en ilginçlerinden biri olmaya devam ediyor. Burada, diğerlerinin hiçbirinin sunmadığı 10x optik zum şeklinde bir şey var - bu, onu seyahat sırasında sağladığı çok yönlülük için özellikle çekici kılıyor.

Bir inçlik sensör parlak ve canlı görüntüler üretirken, lensin maksimum diyafram açıklığı f / 2.8'den başlar - ancak hızla f / 5.9'a düşer, bu da onu düşük ışıkta Sony RX100 V rakibine göre daha az kullanışlı hale getirir. Yine de küçük (ancak kullanılabilir) bir vizör, dokunmaya duyarlı bir ekran ve 4K video kaydı var - hepsi çok yönlü, küçük bir seyahat kompakt.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın