Close
  • Ana
  • /
  • Seyahat
  • /
  • 2020'nin en iyi seyahat havluları: taşıması hafif ve çabuk kurur

2020'nin en iyi seyahat havluları: taşıması hafif ve çabuk kurur

Macera zamanı. Ve ister Avustralya Outback'te, ister Çin kırsalında gezinirken, ister Brezilya'daki Amazon Yağmur Ormanı'nda yükselirken savaşacak olun, setinize eklemeyi unutamayacağınız bir ürün var ve bu bir seyahat havlusu.

Oldukça mütevazı bir parça, ancak duş alabileceğiniz veya kendinizi bir şelalede yıkayabileceğiniz ender durumlarda minnettar olacağınız (tamamen mümkün) gerekli bir ekipman parçası.

İlk kez gelenler, neden havalandırma dolabından sırt çantanıza bir havlu dolduramayacağınızı soruyor olabilir. Normal havlular kullanılmak üzere tasarlanmamıştır ve hemen sırt çantasına sıkıştırılmıştır. Yeni başlayanlar için yeterince çabuk kurumazlar, bu da bir süre sonra kokacakları ve küflenecekleri anlamına gelir. Aynı zamanda büyük ve tıknazdırlar, bu nedenle çok fazla yer kaplarlar ve sizi gereğinden fazla aşağı çekerler.

Öte yandan seyahat havluları hafiftir, çabuk kurur ve boyutları daha küçüktür. Aynı zamanda oldukça emicidirler ve normal bir havludan çok daha hızlı su çekme kapasitesine sahiptirler.


Birçoğunun antibakteriyel özellikleri de vardır, bu nedenle havlu kurutma deneyiminiz nemsiz, kokusuz ve hiçliğin ortasında duş almak kadar keyifli olacaktır.

Seyahat havlularının dokusu da çeşitli biçimler alır. Hydrofibre dokunulduğunda yumuşacık görünebilir, ancak suyu çabucak emip daha sonra gerçekten hızlı kuruyabilme özelliğiyle sizi aldatır.


Yumuşak elyaf, hissettiği yönden hidrofibere çok benzer, ancak biraz daha ağırdır ve daha fazla su emebilir. Mikrofiber, üç seçenekten bir havluya en yakın dokuyu sağladığı için popülerdir. Bu, en kalın ve en ağır olanıdır ve yumuşak elyafla tam olarak aynı kurutma kapasitesine sahip değildir, ancak yine de dikkate alınması gereken biridir.

Listemizde Lifeventure, Trespass ve Mountain Warehouse gibi tanınmış markalardan çeşitli seyahat havluları bulunmaktadır. Ayrıca, piyasada bulacağınız kadar iyi bir iş çıkarmayı vaat eden, ancak daha düşük bir maliyetle (birçok insanın ayakkabı bağıyla seyahat ettiğini biliyoruz!) Seyahat havluları için bazı belirsiz isimler de bulacaksınız. İster büyük, ister küçük, yumuşak ya da sahile götürebileceğiniz bir tane arıyor olun, bir sonraki sırt çantanızı listemizde bulacaksınız.


Satın alabileceğiniz en iyi seyahat havluları

1. Lifeventure Hydro Fiber UltraLite Seyahat Havlusu

Bu ekstra büyük, pong dayanıklı havlu, favori seyahat arkadaşınız olacak

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Macera Ağırlığı: 130g Boyut: 110cmx65cm Taşıma çantası dahildir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Büyük ama hafif + Koku kontrol teknolojisine sahiptir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Geleneksel bir havlu gibi hissetmeyeceksiniz Amazon'a bakın

Hydrofibre, seyahat havlusu teknolojisindeki en son gelişmedir. Girişte bahsettiğimiz gibi, doku olarak yumuşak lifli bir havluya benzer, ancak çok daha hafiftir, dolayısıyla ihtiyacınız olandan daha fazla ağırlık taşımazsınız.

Bu seyahat havlusunun, koku üreten bakterilerin birikmesini önleyen Polygiene ile işlendiğini belirtmekte fayda var - sonuçta, kokulu bir havlu sırt çantanızın geri kalanına kokuyu aşılamaya geldiğinde takılmayacak. Kendi taşıma çantasıyla birlikte gelir, ancak yorumcular, gerekirse sırt çantanızda kalan son boşluğa sığacak kadar küçük olduğunu söylüyor. Saf işlevselliği nedeniyle, en iyi seyahat havlusu olarak ilk sıramızı aldı.


2. Trespass Wickerman Bamboo Spor Havlusu

Havlu benzeri dokuda, ancak Bambu'dan yapılmıştır

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Kokusuz mikrofiber Ağırlık: 363g Boyut: 120cmx60cm Taşıma çantası dahildir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Bir havlu gibi hissediyor + Çok emici
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI kurutmak biraz zaman alıyor 13,44 £ Amazon'da Görüntüleyin