Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • En iyi triatlon bisikleti 2020: en iyi tri ve zaman deneme bisikletleriyle bir Ironman olun

En iyi triatlon bisikleti 2020: en iyi tri ve zaman deneme bisikletleriyle bir Ironman olun

Triatlonlar kolay değildir, ancak en iyi triatlon bisikletini sürerken en azından biraz daha az talepkar hissederler. Bu listedeki üç bisiklet, mümkün olan en hafif pakette sahip olabileceğiniz en iyi aerodinamik avantajı sağlamak için yukarıda ve öteye gidiyor. Ironman meydan okumasına hazır mısınız? En iyi triatlon bisikletini alın ve eğitime hazırsınız.

Bir triatlon veya zamana karşı deneme bisikleti satın almak,en iyi yol bisikleti, Örneğin. Bisiklet teknolojisinde çok fazla deneyime sahip değilseniz, ayrıntılarda kaybolmak ve farklı grup setleri, zincir setleri ve tekerlek takımları ile kafanızı karıştırmak kolaydır. Bunu sizin için daha net hale getirmeye çalışacağız.

Triatlonlar birçok şekil ve boyutta gelir ve eğer triatlon yolculuğunuzun başındaysanız, bir yarış yerine sportif bir triatlona kaydolmayı düşünebilirsiniz. Sportif, triatlonun rekabetçi olmayan bir versiyonudur, bu nedenle, bitiş süresinden daha yavaş gittiği için diskalifiye edilmekten endişe etmek yerine, deneyime konsantre olabilir ve sürüşün tadını çıkarabilirsiniz (kelimenin tam anlamıyla).

En iyi triatlon bisikletleri kolay gelmez ama daha ucuza bir tane satın alabilirsiniz.Kara CumaveyaSiber Pazartesi, muhtemelen. AyrıcaWiggle Black Friday indirimi: orada zaten yapılacak tasarruflar var.


  • En iyi triatlon izle: Bu gelişmiş çok sporlu akıllı saatler ile yüzmenizi takip edin, bisiklet sürün ve koşun
  • En iyi yüzme kulaklıkları
  • En iyi koşu saati
  • En iyi Black Friday UK fırsatları

En iyi triatlon bisiklet

Tt bisikletler söz konusu olduğunda asıl amaç sürüklemeyi en aza indirmektir.


(Resim kredisi: Cervelo)

En iyi triatlon bisikleti nasıl seçilir

Yeni bir triatlon bisiklete yatırım yaparken bankayı kırmak istemeyeceğinizi varsayarsak, bir tt bisiklet seçerken vermeniz gereken bazı tavizler olacaktır.

Bisiklet açıklamasından bahsederken fark edeceğiniz en önemli şeylerden biri,grup kümesionlar kullanırlar. Grup seti, bisikletin hareket etmesini ve durmasını sağlayan tüm parçalarıdır, bu nedenle bacaklarınız ve vücudunuz tarafından üretilen kinetik enerjiyi ileri momentuma (artı frenler) dönüştüren tüm ekipmandır. Buna aynakol, braket, frenler, vites değiştiriciler ve vites değiştiriciler dahildir, ancak zincir ve arka kaset de dahildir.


Zamanlı deneme bisikletlerinde en sık göreceğiniz grup setleri Shimano 105, Shimano Ultegra ve Shimano Dura-Ace'dir. Üçü arasında 105, en 'temel' set ve Dura-Ace en gelişmişidir. 'Temel' parantez içindedir çünkü 105 hiçbir şekilde ucuz bir set değildir ve tüm teknolojide olduğu gibi, daha yüksek son modellerden sonraki yıl giriş seviyesi modellere kadar olan gelişmeler, yeni bir Shimano 105'in muhtemelen bir Shimano'dan daha gelişmiş olduğu anlamına gelir. Birkaç yıl öncesinden Ultegra.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör deçerçeve. Birçok triatlon bisikletinde, 'aero'nun aerodinamik anlamına geldiği aero şasileri vardır. Bu çerçeve türü, hafif ancak katı çerçeve kompozisyonunu buldukları zaman denemeleri dünyasından geliyor. Zaman denemesinde, her gram önemlidir ve teknoloji ilerledikçe ve üretim maliyetleri düştükçe, areo çerçeveleri pist parkurlarından triatlon dünyasına da yöneldi ve ilk% 1'in oyuncağı olmak yerine günlük bir görüş haline geldi. triatletler.

tekerlek takımıbir kuruluma karar verirken de çok önemlidir. Bunlar birçok farklı malzemeden yapılmıştır, ancak bisikleti daha da hafifletmek için karbon gibi hafif bir şey istiyorsunuz.

Aşağıdaki listedeki tüm bisikletler aero barlarla birlikte gelse de, bir yol bisikleti satın alma ve gerektiğinde daha sonra ona bir aerobar takma seçeneği de vardır. Bununla birlikte, bu listedeki bisikletlerin birçoğunun sökülmesi kolaydır, bu nedenle nispeten daha kolay bir şekilde yol bisikletlerine dönüştürülebilirler.


En iyi triatlon bisikletleri

en iyi triatlon bisikleti: Canyon Speedmax CF 8.0


(Resim kredisi: Kanyon)

1. Kanyon Speedmax CF 8.0

Harika bir grup setiyle birleştirilmiş süper hafif bir hızlı sporcu

Teknik Özellikler
Grup seti: Shimano Ultegra R8000 Tekerlek Seti: Mavic Karbon Çerçeve: Canyon Speedmax CF Karbon Çatal: Canyon F39 CF Karbon Ağırlığı: 8,6 kg
Satın alma nedenleri
+ Muhteşem görünüm + Son derece hafif + Harika grup seti kombinasyonu
Kaçınılması gereken nedenler
- Görünümler yeni başlayanlar için korkutucu olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edinCanyon Speedmax CF 8.0'ı doğrudan Canyon'dan satın alın

Canyon, çok makul bir fiyata mükemmel kalitede bisikletler sunmasıyla ünlüdür ve bu Speedmax CF 8.0 için de geçerlidir.

Tam karbon konstrüksiyon tüy kadar hafiftir, orta boy çerçeve yalnızca 8,6 kilo ağırlığındadır. Kurulum bir Shimano Ultegra grup seti ve Mavic Carbon jantlarla birlikte gelir.

Canyon o kadar kendinden emin ki, üzerinde 6 yıl garanti verdikleri bisikleti beğeneceksiniz. Ayrıca, Canyons'un kendi Bisiklet Koruma Kutusu, motosikleti kutudan çıkar çıkmaz neredeyse sürmeye hazır durumda size ulaştırır.

Speedmax CF 8.0 için kullanılan sele türü de dahil olmak üzere, konforun yanı sıra performansı da en üst düzeye çıkarmak için her ayrıntı dikkate alındı. Fizik Mistica, daha kısa ve daha geniş burunlu ve tepesinde kaymaz malzemeli, triatlon için optimize edilmiş bir seledir, böylece daha uzun süre konforlu bir şekilde binebilirsiniz. Tabii ki nispeten konuşursak.

Canyon Speedmax CF 8.0 Di2 incelemesi(erken karar): birkaç şaşırtıcı derecede gündelik özelliğe sahip son derece hızlı triatlon bisiklet

En iyi triatlon bisikleti: Ribble Ultra Tri Shimano 105


(Resim kredisi: Ribble)

2. Ribble Ultra Tri Shimano 105

Tam karbon ihtişamıyla profesyonel kalitede çerçeve

Teknik Özellikler
Grup seti: Shimano 105 R7000 TT 11 Hız Tekerlek Seti: Mavic Aksium Kattığı Çerçeve: Toray T800 / T1000 Tam Karbon Monokok Çatal: Ultra Üçlü Tam Karbon Fiber Monokok
Satın alma nedenleri
+ Canyon Speedmax'tan çok daha ucuz +% 0 APR finansmanı mevcut
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Yandan rüzgara dikkat edin Amazon'a bakın

• Ultra Tri Shimano 105'i doğrudan Ribble'dan satın alın

Ribble yanlısı sürücüler tarafından yarışılan bir bisiklet olan Ribble Ultra TT ile aynı çerçeveyi kullanan Ribble Ultra Tri, hızlı olacak şekilde tasarlandı. Çok hızlı.

Tam karbon Ultra çerçeve seti, mümkün olan en az miktarda aerodinamik sürtünmeyi sağlamak için Ribble tarafından mükemmelleştirilmiştir. Bu özellik, Ironman 70.3'ün 56 millik bisiklet kısmını rüzgarla sürerken kullanışlı olacak. Sizi kesinlikle gerekenden daha fazla engelleyecek hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

Ultra Tri üzerindeki grup seti, frenlerin dışında ağırlıklı olarak Shimano 105 R7000 parçalarından oluşur ve TRP T860 alaşım setidir. Kokpit, Ribble Ultra Tri için tasarlanmış hem çubuk hem de sap ile Ribble'a aittir. Tekerlek seti, ekstra derin profilli Mavic Aksium Clincher jantları ve Continental Ultra Sport 2 lastiklerinden oluşur.

Kalın profil ve şasi üzerindeki tüm ek saklama birimleri göz önüne alındığında, Ribble Ultra Tri, yandan rüzgara biraz duyarlıdır, ancak bisiklet çok hafif olduğu için, özellikle agresif sürüş pozisyonlarında sürüş deneyiminizi o kadar etkilemeyecektir. .

en iyi triatlon bisikleti: Cervelo P2

(Resim kredisi: Cervelo)

3. Cervelo P2

Ironman'ın favori markasından uygun fiyatlı tt bisikleti

Teknik Özellikler
Grup seti: Shimano 105 R7000 Tekerlek Seti: Shimano RS100 Çerçeve: Cervélo All-Carbon Çatal: P2 Çatal
Satın alma nedenleri
+ Airier tasarımı + Tamamen karbon çerçeve ve çatal + Koltuk borusu kesme yapısı sürüklenmeyi azaltır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.999 $ Backcountry.com'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

• Cervelo P2'yi doğrudan Cervelo'dan satın alın

Tam karbon P2, fiyat bilincine sahip tüm triatletler için mükemmel bir karışım olan Shimano 105 R7000 grup setiyle birlikte gelir. Cervelo, en popüler bisiklet markasıdır.Ironman Kona rakipleri, böylece iyi bir triatlon bisikletinin ne olduğunu bildiklerine güvenebilirsiniz.

P2'nin daha şık tasarımı, bir aero çerçeveden beklediğiniz sertlikten ödün vermeden yandan rüzgar koşullarında sürtünmeyi azaltır. Örneğin uzatılmış koltuk tüpü kesmesi, aerodinamik performansı iyileştirmek için arka tekerleğin eğrisini takip eder.

Cervelo, P2'yi bir TT bisikletinden daha az ve daha çok bir bisikletten daha çok yapmanın bir yolunu buldu ve sadece birkaç saatliğine bisiklete binebilirsin. Bir set Shimano 105 R7000 Karbon Pedal alın ve gitmeye hazırsınız.

en iyi triatlon bisikleti: Felt IA Advanced 105 2020

(Resim kredisi: keçe)

4. IA hissettim | Gelişmiş, Jant Freni | 105 | 2020

Birden çok Ironman Kona galibi

Teknik Özellikler
Grup seti: Shimano 105 R7000 Tekerlek Seti: Devox 30A Çerçeve: Entegre Aero Tri UHC Gelişmiş + TeXtreme karbon Çatal: Keçe IA UHC Gelişmiş karbon monokok Ağırlık: 9,49 kg (orta çerçeve)
Satın alma nedenleri
+ BTS depolama paketi dahildir + Makul bir fiyata Textreme çerçeve seti
Kaçınılması gereken nedenler
-Bu listedeki en iyi bisikletlerden biraz daha ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• IA'yı satın alın | Gelişmiş, Jant Freni | 105 | 2020 doğrudan Felt'ten

Felt IA Serisi, son altı yılda beş kez Ironman Dünya Şampiyonası'nı kazandı ve bu serinin performansı hakkında çok şey söylüyor. IA | Gelişmiş, Jant Freni bu çok prestijli aileye girişinizdir.

The Felt IA | Gelişmiş, Jant Freni | 105 | 2020, tamamen karbonlu bir aero çerçeve ile birleştirilmiş bir Shimano 105 R7000 grup seti kullanır. 2020 yılı için Felt, daha hafif ve daha güçlü Textreme çerçeve setini serinin giriş seviyesi modeline herkesin beğenisine sundu.

Bisiklet, bu listedeki Canyon ve Boardman girişlerinden biraz daha ağır, ancak yine de 10 kg'ın altında, bu da burada yer alan tüm teknolojiyi göz önünde bulundurarak harika.

Daha da iyisi, Felt ayrıca bir BTS saklama paketi de içeriyordu, böylece tekerlek sabitleme aksesuarlarınızı veya yiyecek / içeceklerinizi aerodinamik bir bölmede de saklayabilirsiniz.

en iyi triatlon bisikleti: BMC Timemachine 02 Two 2020

(Resim kredisi: BMC)

5. BMC Timemachine 02 Two 2020

Bu İsviçre tasarımı TT makinesinde hızlı gitmelisin

Teknik Özellikler
Grup seti: Shimano 105 Tekerlek: Shimano WH-RS 010 Çerçeve: Timemachine 02, PF86 orta göbek Çatal: Aero Premium Carbon Ağırlık: 9,18 kg
Satın alma nedenleri
+ Entegre yakıt kutusu + Shimano 105 grup seti harika çalışıyor + Arkada gizli fren güçlendirici + Çift montajlı koltuk direği
Kaçınılması gereken nedenler
-Tam aero kokpitin yeni başlayanlar için biraz alışması gerekiyor - Bırakma çubuğunda değiştiriciler yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

BMC Timemachine 02 Two, çok yetenekli bir tri bisiklettir. Her zaman güvenilir Shimano 105 grup seti, mevcut 22 hız seçeneği arasında vites değiştiriciye kumanda etme söz konusu olduğunda işi gayet iyi yapar. Daha da iyisi, Shimano Dura Ace Barend vites değiştiricileri grup setini güzel bir şekilde tamamlar ve aero pozisyonda vites değiştirmeyi kolaylaştırır.

Timemachine 02 çerçevesi hiper aero ve havayı kesiyor: yoldaki sürtünmeyi azaltmak için her şey şişman ve düz. Çift montajlı sele direği hoş bir dokunuş ve binicilerin sürüş pozisyonlarını çeşitli şekillerde kişiselleştirmelerine izin veriyor.

BMC Timemachine 02 Two'da hızlı gitmekten çekinmeyin: Gizli fren güçlendirici teknolojisi, BMC'nin dediği gibi 'fren kolu çekişini kalipersiz strok oranına yükseltir'. Aynı sistem, seyahat amaçları için kokpitin (elektronik vites değiştirme seçenekleriyle eşleştirildiğinde) tamamen ayrılmasına da izin verir.

BMC Timemachine 02 Two modelini yeni başlayanlar için üç bisiklet kategorisine koymazdım çünkü sadece sert bir karbon kurulumuna sahip olması ve bu nedenle daha sıkı bir sürüş sağlaması değil, aynı zamanda çoğunlukla çubuk kaydırıcılara sahip daha deneyimli tri binicilere hitap ediyor. son derece özelleştirilebilir sele direği.