Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi çamaşır kurutma makinesi 2020: Giysilerinizi daha hızlı ve daha iyi kurutmanın yedi muhteşem yolu

En iyi çamaşır kurutma makinesi 2020: Giysilerinizi daha hızlı ve daha iyi kurutmanın yedi muhteşem yolu

Çamaşırları kurutmak için asmak gerçek bir angarya olabilir, ancak başka bir yolu daha var: en iyi kurutma makinesi, çamaşır yıkama süresini hızlandırır ve giysilerinizi dokunulacak kadar gür hale getirir. Mmmm ...Bereketli. Şimdi iç mekanınızı çamaşır zulmünden kurtarmanın ve bir çamaşır kurutma makinesinde kendinizi şımartmanın tam zamanı.


Hangi yöne döneceğinizden emin değil misiniz? Sorun değil, çünkü tüm araştırmayı sizin için yaptık ve hem kullanıcılar hem de profesyoneller tarafından şiddetle tavsiye edilen çok iyi bir makine dilimi seçtik.

En iyi çamaşır kurutma makinesi Black Friday fırsatları

Çamaşır kurutucular, nadiren kimsenin düşüncelerinin ön saflarında yer alır.Kara Cuma, ancak aslında tüm büyük uzman cihaz perakendecileri bu satışlar sırasında dahil olur, bu nedenle bir çamaşır kurutma makinesi veya başka bir büyük mutfak aletinden bir pazarlık almanız tamamen mümkündür. Aşağıdaki fiyatlandırma gereçlerimize bir göz atın!

Çamaşır kurutma makinesi nasıl alınır

Uzun zamandır iki tür kurutucu vardır: kondansatör ve havalandırmalı. Kondenser kurutucular en popüler ve kurulumu en kolay olanlardır. Sıcak havayla kurutma işlemi sırasında toplanan nemi yoğunlaştırarak ve genellikle her kurutma döngüsünden sonra düzenli boşaltma gerektiren çıkarılabilir bir kaba su olarak aktararak çalışırlar.

Bazı yoğunlaştırıcı kurutucular biraz buharlı olabilir, bu yüzden yuvarlanan şeyi yuvarlarken bir pencerenin açık olması tavsiye edilir. Veya konular daha kritik hale gelirse,nem gidericiye yatırım yapmak.


Havalandırmalı makineler satın almak ve aynı sıcak hava ile kurutma işlemini kullanmak daha ucuzdur. Bununla birlikte, bir su kabı kullanmak yerine, nem, ya tam olarak bu görev için (yeni yapılarda) konumlandırılmış bir çıkış yoluyla ya da sadece dış duvara açılan kirli büyük bir delik olarak tanımlanabilecek bir yol aracılığıyla doğrudan açık havaya pompalanır. , eski konutlar için.

Açıktır ki, bu sistem profesyonel kurulum ve bir elektrik prizinin yakınında belirli bir konum alanı gerektirebilir. Bununla birlikte, iki büyük artıya sahiptir: asla bir su tankını boşaltmanız gerekmez ve hizmet odanızın duvarları hoş bir şekilde nemli kalmayacaktır.


Günümüzde, tambur teknolojisinin en son teknolojisini arayanlar, bir ısı pompası makinesi aramalıdır. Bunlar, sıcak havayı yeniden sirküle ederek enerji ve dolayısıyla maliyet tasarrufu sağlar. Bir tane satın almak için biriktirmeniz gerekeceği gibi bu da aynı şekilde.

Modern çamaşır kurutma makinelerinin çoğu otomatiktir; yani giysideki nem miktarını ölçen ve kuruduktan sonra kapanan sensörler kullanıyorlar. Ve kurutucuların güç drenajları olduğu günler geride kaldı - bunların çoğu uzman enerji koruyuculardır.


Kurutma makinelerinin tiftik filtrelerini temizlemek önemlidir, ancaken önemli şeybir çamaşır kurutma makinesi satın alırken, çevrimiçi ürün geri çağırma listelerini kontrol etmektir.

Bunun nedeni, son on yılda bazı modellerin alev alma eğiliminde olduğunu kanıtlamış olmasıdır. Elbette bunların hiçbiri hala satışta değil ve markaların artık evlerini yeni makineler açısından sıraya koyduğunu ummak istiyoruz, ancak çok bariz nedenlerden dolayı takip etmeye değer.

En iyi çamaşır kurutma makinesi nedir?

Ödeyebiliyorsanız, Miele'yi ev aletlerinin çoğu için ilk uğrak noktanız yapmanızı her zaman tavsiye ederiz.

Alman aile şirketi, verimli, son derece iyi yapılmış ve olağanüstü derecede güvenilir ödüllü makinelerle kendini defalarca kanıtladı.


Bu, bizim seçimimiz olanMiele TDA 150 C, elbiseleri gül kokusu verirken kusursuz bir biçimde sergilediği söylenen bir çamaşır kurutma makinesi.

Yakışıklı görünümlüAEG 8000 Serisi(T8DEC946R), daha ucuz ve daha az çekici olan kardeşi olduğu için şiddetle tavsiye edilir.T65170AV.

Ancak gerçekten dar bir bütçeniz varsa ve 220 £ 'dan daha düşük bir fiyata iyi bir kondenser kurutucuya ihtiyacınız varsa, yeni Beko DTKCE80021W dikkate değer.

Aşağıdakiler, onlar hakkında ne kadar sıcak hissettiğimize göre en sevdiğimiz çamaşır kurutuculardır.

Paranın satın alabileceği en iyi çamaşır kurutma makineleri

en iyi çamaşır kurutma makinesi: Miele TDA 150 CPingtwitter Best Buy logosu

1. Miele TDA 150 C

Genel olarak en iyi çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Kondenser Tambur kapasitesi: 7kgs Enerji derecesi: B Programlar: 7
Satın alma nedenleri
+ Etkili kurutma işlemi + Otomatik koku dağıtıcısı + Ünlü marka güvenilirliği
Kaçınılması gereken nedenler
- Tanınmış marka maliyeti - Güzelden daha az BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 649 £

Bu sansasyonel, en çok satan, Alman yapımı kondansatörlü kurutucu bir Hangisini kazandı? Best Buy ödülü ve çok sayıda memnun John Lewis alıcısının beş yıldızlı incelemelerinden oluşan gerçek bir bereket. Bu araştırma için bir neden değilse, ne olduğunu bilmiyoruz.

Eski tip kurutuculardan farklı olarak, bunun dairesel bir cam portalı yoktur. Bunun yerine, uzaktan çekici olmasa da, açıklığın daha dikdörtgen olmasına izin veren ve yorganlar ve diğer bozuk eşyalar gibi büyük eşyaların doldurulmasını kolaylaştıran büyük düz beyaz bir kapı ile birlikte gelir.

Miele'nin çamaşır makinesi tamburları için kullandığı petek yapının aynısı burada da kullanılıyor. Bu örnekte fikir, tamburun altıgen çukurlarının, çamaşırın bir hava yastığı üzerinde dolaştığı ve işlemdeki kırışıklıkları azalttığı anlamına gelir. Kesinlikle, işler çamaşır kurutma makinesi standartlarına göre hoş bir şekilde ortaya çıkıyor.

Bu özel model aynı zamanda FragranceDos içerir. Kapının içindeki parfüm dağıtıcısına Miele’nin beş kokulu sıvısından birini doldurun (50 kurutma döngüsüne kadar 10,49 £) ve çamaşırlarınıza hoş bir koku verin. Ah!

en iyi çamaşır kurutma makinesi: Samsung DV90M50003X

2. Samsung DV90M50003X

700 £ altındaki en iyi çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Havalandırmalı Tambur kapasitesi: 9kgs Enerji derecesi: A ++ Programlar: 14
Satın alma nedenleri
+ Büyük kurutma kapasitesi + Temizlemesi kolay + Akıllı sensörler
Kaçınılması gereken nedenler
-Graphite sürümü bir perakendeciye özel BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 699.99 Currys PC World Check Amazon'da Görüntüleyin

Bu kurutucunun beyaz versiyonu - bu grafit versiyonu Curry’ye özeldir - şu anda Good Housekeeping Institute'un reytinglerini büyük bir farkla aşıyor ve şaşırtıcı değil: daha iyi sonuçlar ve daha uzun ömürlü kumaşlar için daha düşük sıcaklıklar kullanan çok akıllı bir makine.

Devasa bir 9Kg hafif yorgan dostu tambura rağmen, A artı enerji performansı sağlar ve sıra dışı bir filtre tasarımı, temizlemenin diğer ısı pompalı kurutuculardan çok daha hızlı olduğu anlamına gelir. Radyatöre yapıştırmak istemediğiniz spor ayakkabı gibi hassas öğeler için kullanabileceğiniz açılır-kapanır bir kurutma rafı bile vardır.

Küçük yükleri sadece 35 saniyede kurutabilen gerçekten iyi bir makinedir ve incelemeler oy birliğiyle olumludur. Ya içine çekebilir ya da iç tankını kullanabilirsiniz. İkincisinin küçük boyutu göz önüne alındığında, özellikle çok fazla havlu ve yorgan kurutma eğilimindeyseniz, ilkini öneririz.

en iyi çamaşır kurutma makinesi: BEKO DTKCE80021W

(İmaj kredisi: Beko)

3. BEKO DTKCE80021W

En ucuz çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Tür: Kondenser Tambur kapasitesi: 8kgs Enerji derecesi: B Programlar: 15
Satın alma nedenleri
+ Harika fiyat + 8 kg varil + İyi performans + İsteğe bağlı tahliye hortumu
Kaçınılması gereken nedenler
Sadece bir annenin BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI sevebileceği görünüyor £ 209,99 Currys PC World Check Amazon

Kabul edildiğinde, yeni Beko DTKCE80021W görünüm için herhangi bir ödül kazanmayacak, ancak 220 sterlin altındaki fiyatla daha verimli bir yoğunlaştırıcı kurutucu bulmanız pek olası değil. En azından mevcut kullanıcıları arasındaki genel fikir birliği bu.

8kg DTKCE80021W, kısıtlı bütçeye sahip aileler için harika bir kurutucudur. Sensör kontrollü kurutma, kuşkusuz çirkin dış cephenin arkasında ekstra geniş bir portal ve pamuklu, kot pantolon ve spor giyimden hassas ve sentetiklere kadar çok çeşitli kumaşları kapsayan 15 kurutma programı ile birlikte gelir. Aynı zamanda acelesi olanlar için üç hızlı kurutma döngüsüne sahiptir, en hızlı olanın tamamlanması sadece 10 dakika sürer.

Bu makine aynı zamanda zorunlu atık su deposunu atlayan bir boşaltma hortumu ile donatılmıştır. Bu, sahip olunması son derece kullanışlı bir özelliktir, çünkü çamaşırlarınızı otomatik olarak kurutan bir makineye sahip olmanın tartışılmaz pratikliğine rağmen, her tam yüklü kurutma seansından sonra su kabını boşaltmak her zaman biraz güçlük çeker.

Beko’nun mükemmel kurutma performansı, genel sessizliği ve kolay kullanımlı arayüzüne atıfta bulunarak, kullanıcıların büyük çoğunluğu satın aldıkları üründen çok memnun görünüyor. Kontrol etmeye değer.

en iyi çamaşır kurutma makinesi: AEG T65170AV

4. AEG T65170AV

En ucuz havalandırmalı çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Havalandırmalı Tambur kapasitesi: 8kgs Enerji derecesi: C Programlar: 6
Satın alma nedenleri
+ Su tepsisi veya buhar yok + Harika performans
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük enerji oranı -GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI kadar çirkin£ 294 Appliances Direct'te Ön Sipariş319,99 £ Sonic Direct'te Görüntüleyin £ 339 Amazon'da Görüntüleyin

Kurutma makinesi için bir priziniz varsa veya dış duvarınıza delik açtırmak için para ödemeyi düşünmüyorsanız, bu havalandırmalı kurutucu çok mantıklıdır.

Tüm nem 10 cm'lik bir borudan dışarı pompalandığından, havalandırmalı bir makineyle kurutma seansları arasında su rezervuarını boşaltmaya asla gerek yoktur. Havalandırmalı kurutucuların bir diğer önemli artısı, herhangi bir iç yoğuşma üretmemeleridir, bu nedenle fazladan oda havalandırması gerekli değildir.

AEG, 7 kg'lık geniş tamburuna giden devasa camsız bir kapıya sahiptir ve ağır kumaşlardan yünlülere ve hassas çamaşırlara kadar olağan çeşitli kurutma programları ile donatılmıştır. Verimlilik açısından işi son derece iyi yapıyor ve aynı zamanda sessiz.

Kabul et, çamaşırhanende bu kadar çirkin bir şey olması ideal değil, ama eğer onu koyacak bir çamaşır odası varsa, kimse görmeyecek, değil mi?

John Lewis ve Ortakları JLTDH24

(Resim kredisi: John Lewis & Partners)

5. John Lewis ve Ortakları JLTDH24

En iyi John Lewis çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Isı pompası Tambur kapasitesi: 8kgs Enerji derecesi: A + Programlar: 12
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda program + Yeterli kapasite + Oldukça sessiz
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI biraz buhar bekleyin Amazon'u kontrol edin

John Lewis & Partners JLTDH24 çamaşır kurutma makinesi, model bazında diğer birçok seçenekle birlikte gelen orta bir alanı kaplar. Ama kesinlikle bir rakip. Esasen, çok popüler John Lewis & Partners JLTDH23 çamaşır kurutma makinesinin halefidir ve bu model güncellemesi, çeşitli özellikleri ve işlevleri ile etkilemeye devam etmektedir.

Gerçekten de, bu cihazdaki program seçenekleri, Pamuklu Eko, Pamuklu, Sentetik, Hassas, Nevresim, Yorgan, Karışık Denim, Spor, Yün, İpek ve phew, Yenileme dahil olmak üzere 12'si ile çok ve çeşitlidir. Başka bir deyişle, çamaşır makinesinden, elde yıkamadan veya belki de kurumanız gereken şiddetli sağanak yağmurdan aldığınız her şeye uygun bir şey bulacaksınız.

Önceki modelde olduğu gibi, JLTDH24, 8 kg'lık oldukça geniş bir kapasiteye ve kolay yükleme için oldukça büyük bir ön kapıya sahiptir. Ayrıca pratik olanı da seviyoruz, bazıları ön kontrol alanında basit stil diyebilir. Kullanımı kolay kadran ve son derece net bir dijital ekran, kurutma işleminde neler olduğunu bilmenizi sağlar, bu da gerçekten bilmeniz gereken tek şeydir.

Bu, özellikle makineyi geriye ve ileriye doğru fırlatarak en son kurutmanızı bitirmek için Ters Plus'ı kullanırken kullanışlıdır. Gördüğünüz kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

John Lewis & Partners JLTDH24 çamaşır kurutma makinesi açıkça enerjiyi kullanacak olsa da, cihaz A + derecesine sahiptir, bu nedenle verimlilik açısından daha iyi modellerle oradadır. Bu ünitenin sorunsuz ve sessiz çalışmasından da etkilendik. 24 saate kadar bir çocuk kilidi ve gecikmeli başlatma, özellikle ikinci seçenek makineyi yoğun olmayan saatlerde kullanmanıza izin verdiği için bonus puanlardır.

en iyi çamaşır kurutma makinesi: AEG 8000 Series T8DEC946R

6. AEG 8000 Serisi T8DEC946R

Mükemmel ısı pompalı çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Isı pompası kondansatörü Tambur kapasitesi: 8kgs Enerji derecesi: A ++ Programlar: 9
Satın alma nedenleri
+ İyi enerji oranı + Yünü ve ipliği kurutur
Kaçınılması gereken nedenler
-Hala aşırı ucuz değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Miele'ye çok doğrudan bir rakip olan bu aynı zamanda bir ısı pompasına sahiptir ve yün ve ipek giysileri eski benliklerinden küçük ve karışık bir parodiye indirgemeden kurutma yeteneğine sahiptir. Bunu, kıymetli giysileri tamburun duvarına dayayarak yapar, böylece çarpmasınlar ve nispeten düşük sıcaklıklarda kururlar. Bu, yoncunuzun hazır olması için biraz daha uzun bir süre anlamına gelir. Bununla birlikte, aynı zamanda söz konusu yoncunun ömrünü de uzatır ve aynı zamanda olağanüstü enerji verimlidir.

ProSense teknolojisi, yükün boyutuna uyacak şekilde kullanılan çalışma süresini ve enerjiyi 8 kg'lık önemli bir maksimum kapasiteye kadar ayarlar. 8000 Serisi ucuz değil, ama burada ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz, ebeveynlerinizin söylediği gibi. Yarısını öde, iki kere al, vb.

7. Bosch Serie 8 WTW87561TR

Alerjisi olanlar için en iyi çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Tip: Isı pompası kondansatörü Tambur kapasitesi: 9kgs Enerji derecesi: A ++ Programlar: 14
Satın alma nedenleri
+ A ++ enerji tasarrufu için derecelendirilmiştir + Alerji döngüsü alerjenlerin% 99'unu ortadan kaldırır
Kaçınılması gereken nedenler
-Artan derinlik, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.277 £ Amazon'da görüntüleyin

Alerjiniz varsa, Bosch'un evinden satın alması pahalı ancak çalıştırması ucuz ısı pompası kondansatörünü düşünün. Cihazın Alerji + döngüsünün hayvan kılı ve polen gibi alerjenlerin% 99'unu ortadan kaldırdığı söyleniyor. Uygun büyüklükte bir açıklığı var ve kapı kolay erişim için çok geniş açılıyor. Sahipler ayrıca döngünün ilk birkaç saniyesinde yanan parlak iç aydınlatmayı da severler.

Serie 8, yünlüler, karışık çamaşırlar, havlular, spor giysiler, kuş tüyü ve telaşlı zamanlar için Süper Hızlı 40 dakikalık bash dahil olmak üzere olağan döngü seçenekleri yelpazesiyle birlikte gelir. Bosch’un devasa 9kg tamburu da geniş aileler için idealdir, ancak bunun sonucunda makinenin derinlik ölçümünün 65,2 cm'de diğer modellerden bir veya iki santimetre daha fazla olduğunu lütfen unutmayın. Nerede bulacağınızı düşünürken bunu aklınızda bulundurun.

Mevcut sahiplerin çoğu, bu makinenin kıyafetleri çok iyi kurutduğunu ve genellikle öngörülen süreden önce olduğunu bildirdi. Bununla birlikte, çamaşırlarının - özellikle bükülmüş çarşafların - karışık ve nemli olduğunu söyleyen mutsuz mal sahipleri tarafından yapılan birkaç incelemeyi de okuduk. Bununla birlikte, olumsuz yorumlar az ve uzak kalmaktadır ve mevcut kullanıcıların çoğu satın aldıklarından çok memnun görünmektedir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın