Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • En iyi turbo eğitmen 2020: iç mekan bisiklet eğitimi için en iyi akıllı eğitmenler

En iyi turbo eğitmen 2020: iç mekan bisiklet eğitimi için en iyi akıllı eğitmenler

En iyi turbo eğitmenleri son yıllarda tanınmayacak kadar değişti. Kapalı alanda eğitim düşüncesinin bisikletçilerin omurgasına bir ürperti gönderdiği bir zaman vardı - garajda veya oturma odasında pedalları döndürmenin akıllara durgunluk veren can sıkıntısı - ancak akıllı eğitmenler veZwiftveEğitmen Yoluturbo kullanımının her zamankinden daha ilgi çekici ve etkili olduğu anlamına geliyor. Hatta bazıları buna eğlence diyebilir.


Turbo eğitmen nedir? Basit bir ifadeyle, bisikletinizin arkasını statik bir birime monte edersiniz - bazen tekerleğin kendisi tarafından, böylece lastik bir silindir üzerine oturur veya tekerleği çıkararak zinciriniz turboya bağlı bir kaset üzerinde çalışır. Sonuç, gerçek bir bisiklet gibi hareket eden bir iç mekan egzersiz bisikletidir - çünkü o bir bisiklettir.

Bir turbo eğitmen sadece soğuk ve karanlık aylarda zindelik seviyenizi yükseltmenin harika bir yolu değil, aynı zamanda sınırlı zamanınız olduğunda egzersiz yapmanın da çok etkili bir yoludur. Açıkçası, aynı zamanda trafikten, kötü hava koşullarından, çukurlardan ve yayalardan tamamen güvende olduğunuz anlamına da gelir. Aslında, birçok sürücü artık tüm yıl boyunca turbo eğitmenleri kullanıyor, çünkü bunlar çok etkili eğitim araçları.

  • İç mekan bisiklet rehberi: nasıl başlanır
  • Her bütçe için en iyi Zwift kurulumu

En iyi turbo eğitmeni nedir?

Tacx Neo 2 Smart şu anda en iyi turbo eğitmenlerimizin zirvesinde, ancak Neo 2 ile eşit derecede mükemmel Wahoo KICKR'ı ayıracak çok şey yok. Her ikisi de çarpıcı (ve neredeyse sessiz) bir performans sunuyor ancak bizim için Tacx’in amiral gemisi tasarımı avantaja sahip ve yüksek fiyatını haklı çıkarıyor.

Neden Neo 2? Kağıt üzerinde en etkileyici rakamlara sahiptir ve sanal volan son derece gerçekçi bir sürüş kalitesi sunar. Kalibrasyona ihtiyaç duymaz, özelliklerin çoğu bir güç kaynağı olmadan kullanılabilir ve ünitenin fiziksel ayak izi büyük olsa da seleden çıkarken son derece kararlıdır. Neo 2'nin orijinal Neo üzerinden yapılan temel güncellemeleri, eğiticinin elektroniği yenilenirken dahili olarak yapılmıştır ve bu, üniteyi bir dizi yeni (ve gelecekteki) yazılım özelliğine hazırlamıştır.


Neo 2'nin parke taşı, toprak yol ve hatta çakıl gibi yol koşullarını simüle edebilmesi onu rakiplerinden ayırıyor. Dahası, uzay gemisi tasarımı doğrudanYıldız SavaşlarıZeminde kolay maviden tam gaz kırmızıya kadar antrenman çabanıza göre değişen bir floro ışık şovu ile.

Yine de güncellenmiş Wahoo Kickr burada bahsetmeye değer. Harika bir akıllı antrenör ve bir binliğin altına gizlice giriyor. Buna rağmen, Kickr Core'u Wahoo'nun yelpazesinden seçimimiz arasına dahil ettik - tam akıllı eğitmen deneyimini yaşamak istiyor ancak en yüksek doları ödemek istemiyorsanız, bu Pingtwitter'ün seçimi.


  • En iyi yol bisikleti: ciddi ancak uygun fiyatlı karbon ve çelik bisikletler
  • En iyi triatlon bisiklet: en iyi tri ve zaman deneme bisikletlerine sahip bir Ironman olun
  • En iyi bisiklet ayakkabıları: her türden pedallı itici için en iyi yol, triatlon, MTB ve banliyö bisiklet ayakkabısı

Bir turbo eğitmeni satın almak: bilmeniz gerekenler

Tacx Neo 2 ve Wahoo Kickr, piyasadaki en sofistike turbo eğitmenlerden ikisidir. Her ikisi de 'doğrudan sürüş' eğitmenleridir, yani arka tekerleği çıkararak bisikletinizi doğrudan turbonun üzerine monte edersiniz - zinciriniz daha sonra eğiticiye bağlı bir kaset üzerinde çalışır ve aktarma organını tamamlar. Aynı zamanda 'akıllı eğitmenler' dir çünkü yerleşik bağlantı sunarlar ve aşağıdaki gibi üçüncü taraf uygulamalarla kullanılabilirler.Zwift,Eğitmen YoluveSufferfesttelefonunuzda, tabletinizde veya dizüstü bilgisayarınızda. İç mekan eğitiminde devrim yaratan bu bağlantıdır.

Akıllı eğitmenler, antrenörünüzdeki direnci otomatik olarak kontrol etmek için bir uygulama kullanır - örneğin, yokuş yukarı tırmanmayı simüle etmek için veya yapılandırılmış bir eğitim seansında bir aralık başlatırsanız. Uygulama ve eğitmen arasındaki iki yönlü iletişim, ANT + veya Bluetooth aracılığıyla çalışır ve iç mekan egzersiz seansını daha çok bir dış mekan sürüşü gibi yapar. Doğrudan tahrikli turbo eğitmenler ayrıca geleneksel manyetik veya akışkan eğiticilerden önemli ölçüde daha yumuşak ve daha gerçekçi bir sürüş deneyimi sunar.


Neo 2 ve KICKR, her ikisi de neredeyse sessiz, 1.000 £ civarında geliyor ama korkmayın, daha ucuz alternatifler var. Wahoo KICKR CORE, 700 £ 'dan daha düşük bir fiyata tamamen bağlantılı ve doğrudan sürüş deneyimi sunan rekabetçi orta sınıf piyasasından seçimimizdir.

Başka bir seviyeye inin ve Tacx Vortex Smart gibi bir şey hala çevrimiçi bağlantı sunuyor, ancak doğrudan sürüş sistemi yerine, normalde bu amaç için özel bir şişle birlikte arka tekerlek aracılığıyla bisikletinize takılması gerekiyor.

Arka lastiğiniz, antrenörde gerekli direnci ayarlayan küçük bir silindir üzerine oturur - ya akıllı bir eğitmen durumunda otomatik olarak ya da daha ucuz, eski tip eğitmenlerde gidona monte ayarlanabilir bir kol aracılığıyla. Bunun gibi 'Wheel-on' eğitmenleri daha az gerçekçi bir sürüş deneyimi sunar, daha gürültülüdür ve arka lastiğinizi takabilir, ancak paradan tasarruf etmek için ödenmeye değer bir fiyat olduğunu düşünebilirsiniz.

Son olarak, giriş seviyesinde bir eğitmen arıyorsanız, 100 sterlin altındaki modellere kadar inen daha ucuz çözümler bile var. Bu turbo eğitmenler 'akıllı' olmayabilir, ancak bütçeniz kısıtlıysa ya da pedalların kışın dönmesini sağlamak için bir iç mekan eğitmeni istiyorsanız aptal değiller.


İşe dönelim o zaman. Geleneksel eğitmenlerden önemli ölçüde daha iyi bir deneyim sundukları için burada öncelikle akıllı turbolara odaklandık, ancak tüm bütçeler için seçenekler bulacaksınız.

Sırayla en iyi turbo eğitmenler

en iyi turbo eğitmeni: Tacx Neo 2 Smart

1. Tacx Neo 2 Smart

Güncellenmiş tasarım, hala en iyi akıllı turbo eğitmeni

Teknik Özellikler
Maksimum Güç: 2.200 Watt Maksimum eğim:% 25 Kalibrasyon gerekli: yok Ağırlık: 21,5kg Boyutlar (katlanmış): 620 × 260 × 440 mm
Satın alma nedenleri
+ Neredeyse sessiz, yol benzeri performans + Geleceğe hazır yazılım + İnişleri ve çeşitli yol yüzeylerini simüle eder + Bağlantısız çalışır
Kaçınılması gereken nedenler
-Premium performans, birinci sınıf fiyat etiketi ile birlikte gelir-Heavy, taşıma kolu olmadan BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.099 £ Tredz Limited'de görüntüle 1.199 £ Wiggle'da Görüntüle 1.199 £ Leisure Lakes Bisikletlerinde Görüntüleyin