Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En İyi TV 2020: En iyi OLED ve QLED satın alımları dahil dünyanın en iyi 4K ve 8K TV'leri

En İyi TV 2020: En iyi OLED ve QLED satın alımları dahil dünyanın en iyi 4K ve 8K TV'leri

En iyi TV'ler: hızlı bağlantılar

Doğrudan atla…
En İyi TV 2020: En iyi TV hangisi?
Sizin için en iyi TV nasıl alınır
En İyi TV 2020: Neden TV'nizi şimdi yükseltmelisiniz?
En İyi TV'ler 2020: liste!
Pingtwitter'ün TV satın alma ipuçları


Kendinizi dünyanın en iyi TV'lerinden satın almanın tam zamanı. 2020 modellerinin hepsi bir süredir piyasadaydı, bu da farklı şirketler gözbebekleriniz için rekabet ederken çok sayıda büyük fiyat düşüşü gördüğümüz anlamına geliyor - çoğuen iyi TV fırsatlarıbu listede bulacağınız setlerde.

Artık 4K çözünürlüğe sahip özellikli ekranlar için TV'ler için standarttır (yani yaklaşık 4.000 piksel genişliğindedirler). Şu anda her TV etkin bir şekilde 4K'dır.en iyi 32 inç televizyonlar(hala HD olan) veen iyi 8K TV'ler(4K'dan bile daha yüksek çözünürlük sunar, ancak maliyeti daha yüksektir).

Ve 4K'nın size sağladığı sekiz milyon pikselden en iyi şekilde yararlanmak çok kolay çünkü 4K film, TV ve oyun eksikliği yok. Netflix, Amazon Prime Video, Disney +, YouTube, Apple TV ve Rakuten dahil olmak üzere tüm önemli yayın hizmetleri sağlıklı bir seçim sunar. Sky, BT ve Virgin Media ayrıca kendi ödemeli TV platformlarında 4K kanallara sahiptir. Geniş bir 4K Blu-ray disk kütüphanesi de mevcuttur ve 4K, oyun alanında sağlam bir şekilde oturmuştur.Playstation 5veXbox Series Xbunu bir sonraki seviyeye taşımak.

Ve izlemek istediğiniz şey 4K'da olmasa bile, bu TV'lerin tümü HD'den Ultra HD'ye mükemmel bir şekilde yükseltme yapıyor, yani yeni TV'nizde hala canlı ve net görünüyorlar.


Elbette tüm 4K TV'ler eşit yaratılmamıştır. Rakip setler ve kullanılan farklı teknolojiler arasında bir dünya kadar fark vardır - kılavuzumuza göz atınOLED ve QLEDbu iki TV türünün sade bir İngilizce ile açıklanması.

Elbette, buradaki en iyi setlerin çoğu oldukça pahalıdır, ancak bizim de en iyi seçeneklerimiz var.1000 £ Altındaki En İyi TV'lerrehber ve bizim best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500kılavuz.


En İyi TV 2020: En iyi TV hangisi?

Şu anda genel olarak en iyi TV seçimimiz olağanüstü Samsung Q950TS. Bu 8K QLED ekran, yüksek canlılığı sınıfının lideri HDR performansı ve sansasyonel renk üretimi ile birleştiriyor, ayrıca yükseltmesi gerçekten 4K videoyu 8K'ya yakın gösteriyor - gerçekten 4K'nın normalde olduğundan daha iyi görünmesini sağlıyor, bu da daha büyük ekran boyutlarında harika.

Yenilikçi tam dizi arka ışığı sayesinde, yalnızca ikna edici parlak vurgular sağlamakla kalmaz, aynı zamanda derin siyah seviyelerini yöneten iyi bir iş çıkarır.


Bununla birlikte, aslında şu anda tek başına filmler için gezegendeki en iyi TV'nin, parlak görüntüleri diğer OLED TV'lerin yönetebileceğinden daha parlak görüntüleri Samsung'un karanlık alanlarda zengin, boyutsal nüansla karıştıran Panasonic HZ2000 4K OLED TV olduğunu söyleyebiliriz. eşleşmiyor. Panasonic, panellerini Hollywood stüdyolarıyla birlikte ayarlar ve sonuç, filmlere gerçek anlamda sinematik bir görünüm kazandırmak için eşsizdir.

Bununla birlikte, Samsung Q950TS'nin sahip olduğu birkaç özelliği eksik, bu yüzden Samsung'un her yönüyle mükemmel bir performans sergilediğinden dolayı en iyi seçimimiz olduğunu söyleyebiliriz.

Bu setlerin her ikisi de çok kaliteli - daha gerçekçi fiyat aralıklarına girmek istiyorsanız, Samsung Q90T / Q95T'yi en iyi LED TV seçimi olarak veya LG CX'i en iyi OLED TV seçimi olarak öneriyoruz.

Bu TV'ler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve tüm boyutlar için fiyatları görmek için tam listemize gidin.


Sizin için en iyi TV nasıl alınır

Bir sonraki televizyonunuzu kısa listeye almak karmaşık bir iş olabilir, ancak birkaç basit kural yardımcı olacaktır.

HD'den 4K'ya ve nihayetinde 8K'ya geçerken, ekran boyutu önemli bir konu haline geliyor. Çözünürlükteki artan farklılıkları görmek için, muhtemelen daha önce sahip olduğunuzdan daha büyük bir ekran satın almanız veya koltuğunuzu yaklaştırmanız gerekecek. Uzun lafın kısası: büyük düşünün, sonra daha büyük satın alın.

Sezgisel olmayabilir, ancak her ayrıntıyı gerçekten görmek istiyorsanız, ultra büyük 8K ekranlar daha küçük odalar için mükemmeldir. Mesafeleri görüntüleme hakkında bildiğinizi düşündüğünüz her şey değişiyor ...

Sonra görüntüleme ortamı var. Yüksek ortam aydınlatmasında veya gündüz saatlerinde izleme eğilimindeyseniz, bir LED veya QLED ekran genellikle size daha iyi hizmet edecektir. Düşük ışıkta veya hiç ışıksız görüntülemeyi tercih ederseniz, OLED daha fazla öznel kontrast ve gölge ayrıntısı sunacaktır.

Akıllı platformlar artık satın almak için kesin bir neden değil. Bu günlerde tüm TV'ler akıllı ve her yerde bulunan uygulama seçenekleri - görüntü kalitesine, fiyata ve ilgilendiğiniz diğer özelliklere odaklanın.

En İyi TV'ler 2020: liste

En İyi TV

(Resim kredisi: Samsung)

1. Samsung 75Q950TS

En İyi TV dalında 2020 Pingtwitter Ödüllerimizin kazananı, 4K videoyu 8K'nın muazzam detayına yaklaştırıyor

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 75 inç Mevcut diğer boyutlar: 65, 85 inç HDR: HDR10, HDR10 +, HLG Boyutlar: 1655x1010x307mm
Satın alma nedenleri
+ Yerel karartmadan inanılmaz kontrast + İş dünyasındaki en iyi HDR için yüksek parlaklık + Olağanüstü ince ve çerçevesiz tasarım + Harika akıllı platform
Kaçınılması gereken nedenler
-Dolby Vision HDR desteği yok

• Tamamı okuyunSamsung Q950TS incelemesi

Samsung'un 2020 serisindeki amiral gemisi TV, 4K video çekme yöntemi sayesinde satın alabileceğiniz en iyi TV için yeni seçimimizdir ve 8K içeriği bu noktada mevcut olmasa da, 8K çözünürlüğünü gerçekten kullanmasını sağlar. Öyle bir vahiy gibi geliyor ki, bizi kazandıPingtwitter Ödülleri 2020En İyi TV Ödülü.

Yapay zeka tabanlı yükseltme, 33 milyon pikseli, işlendikleri gibi değil, hala doğal ve bozulmamış görünen görüntülerle doldurmak için inanılmaz bir iş çıkarıyor. Bu TV'nin yalnızca daha büyük ekran boyutlarında geldiği göz önüne alındığında, bu daha hoş karşılanamazdı. Basitçe söylemek gerekirse, 4K izlemenin en iyi yolu - ve normal ol 'HD'yi yükseltmek için yaptığı iş de son derece övgüye değerdir, yalnızca birkaç küçük işleme kusurunun kayması, bu da yükseltme yaparken gördüğünüzden çok farklı değildir. 4K TV'ler.

Daha da lüks, güçlü doğrudan tam dizi arka ışığı sayesinde, daha önce gördüğümüz neredeyse her şeyin ötesinde devasa parlak görüntüler üreten HDR performansıdır. Ancak gerektiğinde bu arka ışığı kapatmak için 480 bölgeli yerel karartma ile yan yana parlak ve karanlık alanlarda bile muazzam bir kontrast oluşturabilir. Bu tür şeyler eskiden OLED'in ana gücü idi, ancak bu, en iyi OLED TV'lerden birkaç kat daha parlak olabilir ve neredeyse siyah seviyesinde performans için eşleşir - bu şaşırtıcı.

Aynı zamanda birinci sınıf bir ürün gibi hissettiriyor - şaşırtıcı bir şey ve şık, ancak daha da dikkat çekici olanı, üç tarafta çerçevelerin olmaması, bu nedenle görüntü havada asılı kalmış gibi görünüyor. Bu etkiyi gerçekten tamamlamak için tüm bağlantı noktaları, TV'ye tek bir kabloyla bağlanan ve onu düzenli oturma odaları için ideal hale getiren One Connect adlı harici bir kutuya yerleştirilmiştir.

Buna, istediğiniz herhangi bir akış veya yakalama hizmetini izlemeyi kolaylaştıran mükemmel bir akıllı platform ekleyin ve eksiksiz bir pakete sahip olursunuz. Şu anda satın alabileceğiniz en iyi TV parasına sahipsiniz ... ama maliyeti varçokparadan.

Birleşik Krallık'ta bulunan 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlarında gelir, ancak ABD'de yalnızca 85 inçlik sürüm mevcuttur. İyi haber şu ki, bu TV'nin Q900T adında, One Connect kutusunu terk eden ve bağlantı noktalarını TV'nin üzerine koyan (daha kalın hale getiren), ancak bunun dışında tamamen aynı olan ... önemli ölçüde daha ucuz olması dışında bir varyantı var.

• Tüm kılavuzumuzu okuyunSamsung'un 2020 TV serisi

En İyi TV: Panasonic HZ2000

(Resim kredisi: Panasonic)

2. Panasonic TX-55HZ2000

Paranın satın alabileceği en iyi OLED TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 55 inç Mevcut diğer boyutlar: 65 inç HDR: HDR10, HDR10 +, Dolby Vision, HLG Boyutlar: 1228x712x58mm
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz görüntü kalitesi + Evrensel HDR desteği + İyi Atmos hoparlörler
Kaçınılması gereken nedenler
-Eksik oyun özellikleri-Disney yok + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Tamamı okuyunPanasonic HZ2000 incelemesi

Benzersiz Professional Edition Master OLED paneli, bu TV'nin başarısının kalbidir - çoğu OLED TV, LED TV'lere kıyasla ultra ince ve sınırlı parlaklıkla (çarpıcı HDR oluşturmak için derin siyahlarını kullanarak) canlıyken Panasonic, TV'sini biraz daha kalın hale getirdi. Derin siyahların tüm avantajlarına sahip olurken, panelin diğer OLED TV'lerden daha parlak olmasını sağlamak için çok sayıda ekstra ısı dağıtma teknolojisini barındırır.

Panasonic'in TV'leri Hollywood mastering ekranlarına olabildiğince yakın olacak şekilde kalibre etme tutkusuyla karıştırıldığında (yani, gördüğünüz şey, yönetmenlerin filmlerin görünümünü onaylarken gördükleri gibi), sonuç, mevcut en görkemli sinematik TV'dir. .

4K HDR kaynaklarından her nüans damlasını getirmek için (kısmen tüm HDR formatlarını destekleyen ilk 5imizdeki tek TV olmamız sayesinde), HZ2000'i seviyoruz. Aynı zamanda, aplomb ile HD'den 4K'ya yükseltme ile ilgilenir ve SDR görüntüleri de parlak ve zengin görünür - filmleri ve TV'yi her formattan mükemmel şekilde işler. Film meraklıları için daha fazlasını önerebileceğimiz bir TV yok.

Bununla birlikte, birkaç sınırlaması vardır - PS5 ve Xbox Series X için en yeni ve en iyi oyun özelliklerini desteklemiyor, şu anda Disney + yok ​​ve ekran boyutu seçeneği buradaki birçok modelden daha sınırlı - yani Samsung Q950TS'yi daha sağlam ve çok yönlü olduğu için hala daha yüksek derecelendiriyoruz. Ama filmleri seviyorsanız, oyunlardan rahatsız olmazsınız ve boyutlar sizin için işe yarıyor, işte bu TV.

Hoş bir dokunuşla, gerçek Atmos yükseklik kanalları da dahil olmak üzere oldukça iyi bir yerleşik hoparlör sistemi ile birlikte gelir. Bir sete bu kadar para harcıyorsanız, gerçek bir ses sistemine sahip olmanız olasıdır, ancak Panasonic hala iyi iş çıkardı.

Bu TV İngiltere ve Avrupa'da mevcut ve muhtemelen Kanada'da da olacak, ancak ne yazık ki bunun için bir ABD sürümü beklemiyoruz.

En İyi TV: LG CX

(Resim kredisi: LG)

3. LG OLED65CX

Çoğu insan için en iyi OLED TV ve En İyi Oyun TV'si için Pingtwitter Ödülleri 2020 kazananı

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 65 inç Mevcut diğer boyutlar: 48, 55, 77 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG Boyutlar: 1449x830x467mm
Satın alma nedenleri
+ Çarpıcı görüntü kalitesi + Mükemmel oyun özellikleri + Daha uygun fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
-HDR10 + yok ​​-Bugünün en iyi teklifleri buradaki bazı ekranlar kadar parlak değil3920 ABD doları Appliance Central'da Görüntüle 3.947 $ Billy Guyatts'ta görüntüle 4.199 ABD doları APPLIANCE GIANT'ta görüntüle

• Tamamı okuyunLG CX incelemesi

LG CX, LG'nin 2020 serisinin gişe rekorları kıran ürünüdür: TV'lerde fiyatının iki katı aynı görüntü kalitesine sahiptir, ancak onları daha fazla insanın karşılayabileceği bir fiyata sunar, özellikle de artık daha da ucuz olan yeni 48 inç boyutuyla birlikte 55 inç, 65 inç ve 77 inç modeller.

Burada OLED teknolojisi için ileriye doğru büyük bir adım yok - buradaki görüntü kalitesindeki gelişmeler, OLED'in ekranın karanlık alanlarında ayrıntı ve incelik ortaya çıkarma yeteneğinden her zamankinden daha iyi bir şekilde yararlanarak işlemedeki gelişmelere bağlı.

Parlaklık, kaliteli OLED'ler için normal olan yaklaşık 750 nit'te zirveye ulaşır, ancak bu, kontrast aralığının genişliğini gördüğümüz neredeyse tüm TV'lerden daha iyi işlediğinden, kesinlikle bundan daha parlak hissediyor ve OLED'in hemen yanında parlak pikseller yapma yeteneği karanlık olanlara çarpıcı görünmeye devam ediyor.

Buradaki yeni görüntü işleme, ayrıntıların ve cilt tonlarının daha gerçekçi hale getirilmesine yardımcı olarak, genel görüntüyü dikkate değer bir iyileştirme haline getirmeye yardımcı olur - özellikle de doğru aydınlatmaya sahip bir odada zengin sinematik bir şey izlerken (Dolby Vision IQ'nun dahil edilmesi bunun anlamına gelse de) kontrastı bozmadan odalardaki ışık seviyelerine uyması için ekranın gösterdiklerini değiştirir).

Bu, aynı zamanda, mükemmel oyun özellikleri sayesinde PlayStation 5 veya Xbox Series X satın almak veya bir PC ile kullanmak isteyenler için mükemmel bir TV. Oyun modunda 13ms'nin biraz üzerinde inanılmaz derecede düşük gecikme ölçtük ki bu neredeyse olabildiğince iyi - ancak oyun modu etkileyici miktarda görüntü optimizasyonunu hala devam ettiriyor, bu yüzden muhteşem görünüyor.

Bunun da ötesinde, Otomatik Düşük Gecikme Modunu, Değişken Yenileme Hızlarını ve saniyede 120 kare hızında 4K videoyu destekler - yeni nesil konsolların tüm önemli özellikleri. Ayrıca, Nvidia grafik kartıyla PC oyunları için Nvidia G-Sync desteğini de içerir.

Buradaki oyun desteği, TV'nin genel kalitesiyle birlikte o kadar iyi ki, en İyi Oyun TV ödülünü kazandı.Pingtwitter Ödülleri 2020.

LG CX'te bugünün en iyi fiyatları, OLED55CXPTA LG 55 INCH 4K ...LG OLED55CXPUACihaz Merkezi2860 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünOLED65CXPTA LG 65 İNÇ 4K ...LG OLED65CXPUACihaz Merkezi3920 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünLG 77 'OLED 4K Akıllı TV -...LG OLED77CXBilly Guyatts7.366 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bu Noel'de Pingtwitter dergisine abonelik hediyesini verin ve sadece 2,70 £ ödeyin! Hayatınızdaki teknoloji tutkunu için harika bir Noel hediyesi almak ister misiniz? Öyleyse neden kendinize bir Pingtwitter aboneliği için bir pazarlık yapmayasınız: Kapak fiyatından% 46 tasarruf edin ve sevdiğiniz kişi Pingtwitter dergisinin her sayısını doğrudan kapısına teslim edecek. Özel teklifimizi kaçırmayın -bugün sadece 2,70 £ bir sayı için!Anlaşmayı Görüntüle

Philips OLED + 935

(Resim kredisi: Philips)

4. Philips 48OLED935

Gezegendeki en değerli TV ve ses paketi

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 48 inç Mevcut diğer boyutlar: 55, 65 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HDR10 +, HLG Boyutlar: 1069x717x261mm
Satın alma nedenleri
+ Muhteşem HDR performansı + Mükemmel yerleşik Dolby Atmos + Üst düzey görüntü işleme
Kaçınılması gereken nedenler
Oyun oynamak için harika değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• Tamamı okuyunPhilips OLED + 935 incelemesi

Kompakt bir pakette tam bir ev sineması yükseltmesi - görseller ve ses - arıyorsanız, bu rakipsizdir. Sadece 48 inçlik fantastik bir OLED TV değil, aynı zamanda standa yerleşik olan hoparlör çubuğu, yükseklik eklemek için yüksek ateşlemeli hoparlörlerle tamamlanan bir Dolby Atmos sistemidir.

Bu, RRP'sinin LG'nin CX serisindeki eşdeğer 48 inç OLED'den biraz daha fazla olduğu anlamına gelir, ancak CX artı eşdeğer kalitede bir ses çubuğu satın almaktan çok daha ucuzdur, bu da onu şu anda en değerli TV'lerden biri haline getirir, özellikle ne kadar mükemmel bir TV olduğunu hesaba kattığınızda. Bunların hepsi 55 inç ve 65 inç sürümler için de geçerlidir, ancak hepsi bir arada bir paket olmanın bizim için gerçekten şarkı söylediği yer 48 inçtir.

TV, OLED'in yapabildiklerinden tam olarak yararlanır - renkler, Philips TV'lerin bilindiği şekilde zengin ve keskindir, ancak yeni sahne sahne yapay zeka tabanlı işleme, ten tonlarının doğal görünmesine yardımcı olur. Canlılık ve gerçekçiliği bu şekilde dengelemek neredeyse imkansız, ama işte buradayız. Hem Dolby Vision hem de HDR10 + desteği, her şeyin en iyi şekilde görüneceği anlamına gelir.

Philips'in Ambilight teknolojisi de burada, TV'nin etrafındaki renkli ışık şeritlerini kullanarak TV'ndekilerle eşleşen renkleri duvara yansıtarak küçük bir TV'nin daha büyük ve daha etkileyici hissetmesine yardımcı oluyor.

Yerleşik ses sistemi de gerçekten etkileyici. Rakiplerinden hiçbiri, dinamizm ve ekranın etrafına yerleştirilmiş seslerin hissi için onunla eşleşemez.

Bu TV'nin tek büyük dezavantajı, oyun söz konusu olduğunda. Yanıt hızını artırmak için iyi bir oyun moduna sahiptir, ancak HDMI üzerinden 120Hz 4K desteği veya Değişken Yenileme Hızı desteği yoktur. Özellikle yeni nesil konsollar için, eşdeğer bir OLED için LG CX'e bağlı kalmanızı öneririz. Ayrıca eARC HDMI desteği de yok, ancak bunu çok yapmasak da, hepsi harici Dolby Atmos ses sistemleriyle ilgili olduğu için ve… buna ihtiyacınız yok, değil mi?

En İyi Televizyonlar: Samsung Q95T

(Resim kredisi: Samsung)

5. Samsung QE65Q95T / Q90T

QLED teknolojisi ve akıllı arka ışığı sayesinde 2020'nin en iyi 4K LED TV'si

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 65 inç Mevcut diğer boyutlar: 55, 75, 85 inç HDR: HDR10, HDR10 +, HLG Boyutlar: 1447x828x35mm
Satın alma nedenleri
+ Parlak, renkli görüntüler + Mükemmel 4K ayrıntı + Etkileyici kontrast
Kaçınılması gereken nedenler
-Dolby Vision'ın yanı sıra karanlıkla da başa çıkmıyor - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Tamamı okuyunSamsung Q95T / Q90T incelemesi

Neden burada iki modelden (Q95T ve Q90T) bahsettik? Çünkü bunlar aslında aynı TV, ancak küçük bir pratik farkla. Q95T, tek bir küçük kablo üzerinden panele bağlanan tüm bağlantılarını barındıran harici bir kutuya sahiptir; Q90T'nin bağlantıları TV ünitesinin kendisinde vardır ve bu nedenle biraz daha kalındır. Q90T, her iki sürümün de satıldığı ülkelerde oldukça ucuzdur, ancak bazı yerlerde size yine de yalnızca bir tanesinin teklif edileceğini unutmayın.

Bunun dışında, hem Q95T hem de Q90T hakkında gerçekten bilmeniz gereken düşünce hakkında konuşabiliriz: QLED panelinden aldığınız harika HDR görüntüleri. Buradaki en önemli şey, 2000 nitin parlaklığıdır - en parlak OLED setlerinden bile aldığınız şeyi ikiye katlayın ve ortalama bütçeli TV'nizden kolayca dört kat daha parlak. Bu, yukarıdaki 8K Samsung Q950TS'ye çok benzeyen ve bir OLED panelin geniş, zengin renkleriyle birleştirilen tam bir arka plan ışığı sayesinde inanılmaz görünüyor. Çok canlı ve gür ama yine de insanların ten tonları ve daha sert sahneleri için gerçekçiliği koruyor.

Yerelleştirilmiş karartma, size oldukça iyi bir kontrast derinliği verebileceği anlamına gelir - karanlık sahnelerde ayrıntı nüansı için OLED ekranlarla eşleşemezken, çok sınırlı bir şekilde parlak ve karanlık öğeleri yan yana koyabilir. o zaman arasında arka ışık kanaması.

Yapay zeka tabanlı yükseltme de çok etkileyici, bu nedenle hem HD hem de 4K kaynakları muhteşem görünüyor. Ve düşük giriş gecikmesi ve yeni nesil konsollar için geleceğe dönük bir dizi özellik sayesinde oyun oynamak için çok uygundur.

Bu premium fiyatlı bir 4K ekran, şüphe yok, ancak yatırımınızın nereye gittiğini görebilirsiniz - cesur ve güzel.

Samsung Q90T ve Q95T'de her boyutta bugünün en iyi fiyatları Samsung QA65Q95TAWXXY 65 '...Samsung QE65Q95TBing Lee3.995 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En İyi TV: Sony A8

(Resim kredisi: Sony)

6. Sony KD-65A8 / XBR-65A8H

İnanılmaz işleme ve harika dahili ses, bu uygun fiyatlı OLED'i kazanan yapıyor

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 65 inç Mevcut diğer boyutlar: 55 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG HDMI: 4 USB: 3 Boyutlar: 1448x836x5.2mm
Satın alma nedenleri
+ İşletmenizin en iyisi işleme + Güzel, doğal görüntüler + Gerçekten iyi yerleşik ses
Kaçınılması gereken nedenler
-HDR10 + desteği yok -En parlak değil-Yeni nesil oyun özellikleri yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Tamamı okuyunSony A8 / A8H incelemesi

Sony A8 (İngiltere) / A8H (ABD), Sony'nin 2020 OLED TV'lerinden daha uygun fiyatlı ve fiyatı onu LG'nin CX ile doğrudan rekabete sokuyor ve alternatif olarak kendisi için çok güçlü bir durum oluşturuyor.

Sony, görüntü işleme konusunda liderdir ve bu TV, hareketin tamamen doğal görünmesini sağlamayı veya HDR olmayan videoyu gerçek HDR'ye yakın bir şeye dönüştürerek ekranda daha fazla öne çıkmasını sağlar ve her şeyi yapar. daha iyi görürsün.

Tüm bunlar, bir AV meraklılarının rüyası olan genel görüntü kalitesiyle birleşiyor: ince gölgeleri, sert kontrastlı alanları ve genel rengi işleme şekli neredeyse imkansızdır.

Resmiyle ilgili tartışmalı bir sorun, LG'nin OLED TV'leri kadar parlak olmaması ve Panasonic OLED'den çok daha az ve hatta yukarıdaki Samsung TV'lerden çok daha parlak olmasıdır. Aynı zamanda biraz yansıtıcıdır, bu nedenle parlak güneş ışığı alan odalara iyi dayanmaz, ancak kullanımınız çoğunlukla kontrollü aydınlatmada ise, bu hiç sorun olmaz.

Ekran panelinin kendisini hoparlör olarak kullanan yerleşik ses sistemi de etkileyicidir, bu da çoğu ince TV'nin aksine sesin size doğru yönlendirilmesi anlamına gelir - bu, diyalog gibi öğeleri hemen daha net ve zengin hale getirir. Surround sesin yerini tutmaz, ancak LG'nin CX'inde hemen bir soundbar önermekteyiz, bu zaten dahili bir ses çubuğuna sahip olmak gibidir.

Akıllı TV işlevleri için, uygulama desteği için oldukça kapsamlı olan Android TV'niz var, ancak gezegendeki en şık seçenek değil.

PlayStation 5 ve Xbox Series X'i almayı planlayanlar, başka bir set düşünmek isteyebilir: Yeni konsolların özellikleri olan 120 fps'de 4K veya Otomatik Düşük Gecikme Modu'nu desteklemiyor.

Yeni nesil konsollar umurunuzda değilse ve sadece, sesle birlikte inanılmaz film görüntüleri istiyorsanız, yükseltmek için hemen ödeme yapmanız gerekmiyor, bu ideal bir TV.

En İyi TV Sony XH9505

(Resim kredisi: Sony)

7. Sony KD-65XH9505 / XBR-65X950H

Yoğun HDR görüntüler ve mükemmel hareket işleme özelliğine sahip çarpıcı 4K LED TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 65 inç Mevcut diğer boyutlar: 49, 55, 75, 85 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG HDMI: 4 USB: 3 Boyutlar: 1448x906x70mm
Satın alma nedenleri
+ Akustik Çoklu Ses ses sistemi + Cesur renkler ve parlak HDR + Mükemmel görüntü işleme
Kaçınılması gereken nedenler
HDR10 + desteği yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

ABD'de Sony 65X950H olarak da bilinen bu TV, Sony'nin 2020 için amiral gemisi 4K LCD TV'sidir, ancak amiral gemisi parasına mal olmaz - örneğin LG CX veya Samsung Q95T'den çok daha ucuzdur.

Yine de birinci sınıf görüntü kalitesi sunar: 1.000 nit'in üzerinde zirveye çıkan parlaklıkla, ondan bol miktarda HDR elde edersiniz ve Sony'nin görüntü işleme özelliği rakipsizdir. Renkler, sahte görünmeden son derece zengindir ve özellikle ten tonları, canlılıklarını korurken, sınıfının lideri bir gerçekçiliğe sahiptir.

Ayrıca, hareketleri her şeyden daha iyi yönetir, filmlerdeki hızlı sahnelere otantik bir görünüm verir, ancak herhangi bir titreme olmaz - aynı zamanda, temizler ve özellikle sporda harika olan ayrıntılar ekler. Aynı zamanda oldukça yetenekli bir görüntü yükseltici, bu nedenle HD video ve akışlar mümkün olduğunca 4K'ya yakın görünüyor.

120 fps'de 4K desteği eksikliği ve diğer birkaç eksik özellik nedeniyle (şaşırtıcı bir şekilde, Sony'nin kendi PS5'inin onları destekleyeceği göz önüne alındığında) oyun oynamak için harika bir seçim değil, ancak size tam ekran verecek kadar parlak bir TV istiyorsanız Güçlü bir şekilde aydınlatılmış bir odada bile HDR deneyimi, bu gerçekten iyi bir seçim.

Sony XH95 / X950H'de tüm boyutlarda Sony - KD-55X9500H - 55 '...Sony KD-55XH9505Bing Lee2.145 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Philips OLED805

(Resim kredisi: Philips)

8. Philips 65OLED805

Etkileyici filmler (ancak oyun oynama için değil) için mükemmel bir OLED TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 65 inç Mevcut diğer boyutlar: 55 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HDR10 +, HLG HDMI: 4 USB: 3 Boyutlar: 1448x881x58mm
Satın alma nedenleri
+ Evrensel HDR desteği + Kalın, parlak OLED ekran + Ambilight çok güzel
Kaçınılması gereken nedenler
-SRR veya 120Hz oyun özellikleri yok-HDMI eARC yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Philips'in OLED'leri, renkler söz konusu olduğunda her zaman büyük olduğu biliniyor, özellikle canlı HDR görüntüler sunuyor; bu, yalnızca ekrandaki renkleri duvarlara yaymak için arkadaki LED'leri kullanan Ambilight'ın eklenmesiyle artırılıyor.

Philips, en yeni TV'leriyle, bu cesaretin korunmasına yardımcı olan ve aynı zamanda cilt tonları gibi şeylerin her zamankinden daha gerçekçi görünmesini sağlayan etkileyici yeni AI işleme ekledi, böylece her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz: ekrandan sıçrayan canlı renkler ama bu da doğası gereği gerçekçi.

Bu, OLED'in karanlık alanda inanılmaz kontrast aralığı ve derinlik verme yeteneğiyle karıştırılarak, bunu filmler ve TV için en şaşırtıcı ve hoş setlerden biri haline getiriyor. Hepsi yalnızca önceki modellere kıyasla iyileştirilmiş yükseltme ve gerçekten etkileyici bir hareket idaresi ile geliştirilmiştir, özellikle de yapay görünmeden daha az hareket bulanıklığına (ve dolayısıyla daha fazla netliğe) sahip olan 24 fps film için.

Akranlarından bile daha iyi geliyor! Verilmiş, sesi görüntülerle gerçekten eşleştirmek için en azından bunu bir ses çubuğu ile eşleştirmelisiniz, ancak onsuz giderseniz, yine de etkileyici bir şekilde yüksek ve geniş bir ses manzarası elde edersiniz.

Yakalayış? 120 Hz'de Değişken Yenileme Hızı veya 4K desteği yok ve oyun gecikmesi en iyi durumda ortalama oyun gecikmesi, bunun özellikle yeni nesil konsollar için oyun için TV tercihi olmayacağı anlamına geliyor. Bir soundbar'a mümkün olan en yüksek çıkış için eARC'nin olmaması da utanç verici, ancak bununla yaşayabiliriz.

En İyi TV 2020: Sony ZG9

(Resim kredisi: Sony)

9. Sony KD-85ZG9

Bu 8K TV, dev ekranlı bir ayrıntı ve HDR harikasıdır

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 85 inç Mevcut diğer boyutlar: 98 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG HDMI: 4 USB: 2 Boyutlar: 1913x1141x120mm
Satın alma nedenleri
+ Üstün 8K performansı + 4K'dan 8K'ya etkileyici yükseltme
Kaçınılması gereken nedenler
- Korkunç derecede pahalı - Kapıya bile sığacak mı? BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI18.999 $ Sony Avustralya'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

8K satın alacaksanız, aşırı boyutlandırmanın karşılığını açıkça ödüyor ve şu anda Sony'nin efsanevi 85 inç ZG9'undan daha iyi bir 8K HDR deneyimi yaşanmıyor. Eşsiz görüntü netliğini ve HDR canlılığını son derece verimli bir ses sistemiyle birleştirir.

Olası olmayan bir 98 inçlik (84,999 sterlinlik bir keskinlik) olarak da mevcut olan ZG9, şaşırtıcı HDR parlaklığını, 8K X-tended ile birlikte hassas bir şekilde kalibre edilmiş LED ışıklardan oluşan bir fon kullanan oldukça etkili Full Array Backlight Master Drive sayesinde elde ediyor. Dinamik Aralık PRO resim işleme. Kontrast ve HDR etkisi olağanüstü derecede iyi.

Ekran, bu ağır arka ışığı, sözde bıçak mimarisi tasarımıyla barındırır. Panel, öne bakan dört hoparlörü gizlemek için bir yer sağlayan daha geniş bir çerçevenin üzerine oturur.

Bu Akustik Çok Sesli ses sistemi, Sony'nin OLED Akustik Yüzey Ses teknolojisinden esinlenmiştir (ancak bununla ilgisi yoktur) ve bizler nasıl ses çıkardığını seviyoruz. Dörtlü hoparlör düzeni, (büyük) ekranın etrafındaki diyalog ve efektleri yönlendirmek söz konusu olduğunda özellikle etkilidir.

Diğer Sony yüksek kaliteli ekranlar gibi, sette Android TV akıllı işletim sistemi kullanılıyor ve bu devasa ekranda komik bir şekilde devasa görünen arayüze sahip. Ayrıca Google Asistan'ı da entegre etti.

8K ağır kaldırmanın üstesinden gelmek, Sony'nin X1 Ultimate görüntü motorunun en son yinelemesidir ve nihayet burada tasma bırakılmış gibi hissettirir.

HDR desteği standart HDR10, HLG ve Dolby Vision'ı kapsar. Ancak, Dolby Vision'a rakip olan dinamik meta veri olan HDR10 + ile uyumluluk yoktur.

Şimdiye kadar sıfır 8K içerik varken (Yine de bu yaz olur olmaz) Sony'nin test görüntüleri bizi daha fazlasını görmek için acıktırdı. İyi haber şu ki, 4K yükseltme de şaşırtıcı derecede iyi görünüyor. Sony & rsquo; nin yeni, özel bir 8K görüntü referans veritabanı kullanan 8K X-Reality Pro yükseltme, açıkça bir harika iş yapıyor.

Bu Usta Serisi canavarı, TV'nin geleceğine dair ipuçları veriyor. İhtiyacınız yok, ancak muhtemelen yine de isteyeceksiniz.

En İyi TV 2020: LG 65OLEDB9

(Resim kredisi: LG)

10. LG OLED65BX

Mevcut en iyi değere sahip büyük ekran OLED

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 65 inç Mevcut diğer boyutlar: 55 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG HDMI: x4 USB: x3 Boyutlar: 1449x830x47mm
Satın alma nedenleri
+ Paranızın karşılığını daha fazla OLED inç + Görkemli görüntü kalitesi + Güçlü webOS akıllı platformu
Kaçınılması gereken nedenler
-Etkileyici olmayan ses-Görüntü, CX BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI kadar güçlü değil3.895 ABD doları APPLIANCE GIANT'ta görüntüle 3.995 $ Bing Lee'de görüntüle 3.995 $ Ebay'de görüntüle

LG BX ve LG CX: farklılıklar açıklandı

Shhh, sırrı açığa çıkarmayın, ancak bununla yukarıdaki LG CX arasında görüntü kalitesinde çok büyük bir fark yok ve akıllı platformda veya 4K 120Hz ve Değişken Yenileme dahil olmak üzere geleceğe dönük bağlantı seçeneklerinde hiçbir fark yok Yeni nesil oyunlar için desteği değerlendirin.

CX'in ekranı genellikle BX'ten daha parlak ölçülür, bu nedenle en iyi görüntü ve HDR performansını istiyorsanız, yine de hafif bir kenarı vardır, ancak aralarındaki boşluk gerçekten çok büyük değildir. BX ayrıca biraz daha az gelişmiş işlemeye sahiptir, ancak yine de yükseltme ve hareketin üstesinden gelmek için bir sınıf eylemidir.

HDR desteğinde de düşüş yok, bu nedenle Dolby Vision desteğinin dinamik görüntülerini elde edersiniz, ayrıca webOS işletim sistemi bunu destekleyen Netflix ve Apple TV dahil birçok uygulamaya sahiptir. Freeview Play ve Amazon Prime Video gibi diğer İngiltere yakalama hizmetleri de mevcut, ancak ikincisinin HDR10 + desteği kullanılamıyor çünkü TV'nin kendisi bunu desteklemiyor.

Ancak, paradan tasarruf etmek için bu TV'de ses kesinlikle gözden kaçırıldı. Ama sorun değil - bunlardan birine hiç harcamanıza gerek yoken iyi ses çubuklarıtelafi etmek için.

Bu TV'nin 55 inçlik versiyonu, geleceğe hazır bir set için mükemmel bir değer olan 1.000 £ markasının biraz üzerindedir. Ancak 65 inçlik versiyonu seçtik çünkü şimdiye kadar gördüğümüz en değerli büyük OLED - genellikle 1.699 £ fiyatla satılıyor ve bu fiyata boyut, görüntü kalitesi ve özellikleri dengelemek için kesinlikle bizim seçimimiz.

LG BX'te bugünün en iyi fiyatları her boyutta LG BX 55 inç ile 4K Smart ...LG OLED55BXCatch.com.au2.545 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünLG OLED65BXPTA - BX 65 '4K ...LG OLED65BXBing Lee3.995 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En İyi TV: Sony XH90

(Resim kredisi: Sony)

11. Sony KD-55XH9005 / XBR-55X90H

Bütçe ve HDR gösterisini dengelemek için en iyi TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 55 inç Mevcut diğer boyutlar: 65, 75, 85 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG HDMI: 4 USB: 2 Boyutlar: 1231x710x70mm
Satın alma nedenleri
+ Ayrıntılı ve dinamik resimler + Mükemmel yükseltme ve hareket + İyi ses kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
HDR10 + yok ​​-HDMI 2.1 henüz desteklenmiyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.795 ABD doları Ebay'de görüntüle 1.895 ABD doları Ebay'de görüntüle 1.895 ABD doları Ebay'de görüntüle

• Tamamı okuyunSony XH90 / X900H incelemesi

Bu, Sony'nin 2020 için orta sınıf harika TV'sidir ve görüntü kalitesini bütçeyle iyi bir şekilde dengeler. Birleşik Krallık'ta XH90 ve ABD'de X900H olarak bilinen tam dizi LED arka ışığı, gerçekçi ve hassas renkler sunmak için dikkatli bir şekilde dengelenen parlak ve güçlü HDR sağlar.

Her zamanki gibi Sony TV'lerde olduğu gibi, görüntü işleme burada başlı başına büyük bir çekicidir - düşük çözünürlüklü video çekme ve 4K ekranda ışıltılı hale getirme şekli rakipsizdir ve aynı zamanda hareketi ustaca bir dokunuşla yönetir. titremeyi önlemek, ancak yine de her şeyin net ve doğal görünmesini sağlamak için.

Gerçekten etkileyici HDR performansıyla birleştirildiğinde, birinci sınıf hissettiren ancak orta sınıf fiyat aralığına rahatça giren bir TV'niz var - bu 2020'de oldukça popüler olacak ve haklı olarak öyle.

Bu özellikle doğrudur, çünkü bu Sony'nin PS5 için 'Ready for PlayStation 5' markasını taşıyan baş TV'sidir, çünkü (biraz anlaşılmaz bir şekilde) Sony'nin serisindeki her büyük PS5 (ve Xbox Series X) için destek alacak tek TV'dir. ) 120 fps'de ALLM, VRR ve 4K dahil yeni TV teknolojisi. Ancak, öyle değilşu andabu özellikleri destekleyin - bunların bir güncellemede olması gerekiyor, bu yüzden yeni nesil konsollar için gerçekten tavsiye etmek için çıkana kadar beklememiz gerekiyor ...

Her boyutta Sony XH90 / X900H'de bugünün en iyi fiyatları Sony KD55X9000H 4K Ultra HD ...Sony KD-55XH9005Ebay1.795 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony - KD-65X9000H - 65 'Dolu ...Sony XH 90 65 'Ebay2.495 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony - KD-75X9000H - 75 'Dolu ...Sony KD-75XH9005Bing Lee3.495 $ Görünüm Tüm fiyatları görünSony - KD-85X9000H - 85 'Dolu ...Sony KD-85XH9096Bing Lee4.995 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En İyi TV: Philips OLED754

(Resim kredisi: Philips)

12. Philips 55OLED754

Pingtwitter Ödülleri 2020, 1.000 £ Altındaki En İyi TV ödülünün sahibi

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 55 inç Mevcut diğer boyutlar: 65 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG, HDR10 + HDMI: 4 USB: 2 Boyutlar: 1300x820x60mm
Satın alma nedenleri
+ Daha az için OLED kalitesi + Muhteşem kontrast ve renk + Full HDR desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha eski işleme-En akıllı yazılım değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu TV, 1.000 £ altındaki en iyi TV listemizin başında yer alıyor ve çok basit nedenlerle aynı kategoride Pingtwitter Ödülleri 2020 gong'unun galibi oldu: tam kaliteli bir OLED deneyimi sunuyor, ancak rakiplerinden daha ucuza.

Aslında, hem HDR10 + hem de Dolby Vision gelişmiş HDR formatları için destekle, aslında bu anlamda birçok pahalı TV'den daha iyi özellikli. Philips'in en yeni TV'lerinden biraz daha eski bir işlem kullanıyor ve akıllı platform, amiral gemisi modelleri kadar kapsamlı değil (ancak yine de tüm büyük akış hizmetlerine sahip), ancak bunlar deneyimi hiç azaltmıyor.

Philips'in özel canlı renkleri burada ve OLED'in ultra ayrıntılı bir ekranda çarpıcı kontrast sunma yeteneği korunuyor. Görüntü zengin, net ve davetkardır ve Philips'in Ambilight teknolojisinin eklenmesiyle daha da etkileyici hale getirilir.

Para için saf görüntü kalitesi açısından, hiçbir şey bu setin yerini tutamaz - bu sinematik bir harikadır. Ayrıca 65 inçlik bir model olarak da mevcut, ancak 55 inçlik versiyon fiyat için en uygun nokta.

En İyi TV 2020: Panasonic TX-58GX800

(Resim kredisi: Panasonic)

13. Panasonic TX-58HX800

Sinematik performans için harika bir 4K OLED TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 58 inç Mevcut diğer boyutlar: 40, 50, 65 inç HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG, HDR10 + HDMI: 3 USB: 2 Boyutlar: 1297x759x65mm
Satın alma nedenleri
+ Para için harika boyutlu ekran + Ayrıntılı ve keskin 4K görüntüler + Full HDR desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Özellikle parlak değil BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'a bakın

Bu, Panasonic'in daha bütçe odaklı TV'lerinden biridir, ancak onu gören herkesi buna ikna etmek için zorlanacaksınız. 4K kaynaklardan renkli, hassas görseller sunmakla kalmaz, aynı zamanda her bir HDR tabanını kapsar, böylece her çekimden her zaman en iyi sonucu verir.

Elbette, daha ucuz bir LED TV olarak, listemizin başında gelen Samsung Q90R'nin sunduğu olağanüstü parlak yükseklere ulaşamayacaksınız, ancak gördükleriniz hala zengin ve heyecan verici.

İşleme, hareket kontrolü için güçlüdür, bu da bunu spor hayranları için özellikle iyi bir satın alma haline getirir ve aynı zamanda adil bir şekilde yükseltir, ancak benzer bir fiyat aralığında bunun için daha iyi olan başka seçenekler de vardır - listemiz1000 £ altındaki en iyi TV'lerdaha fazla ayrıntıya giriyor.

58 inç şu anda çok yaygın bir boyut değil, ancak gelecekte daha yaygın hale gelmesini bekleyin - sadece fiziksel olarak 55 inçten biraz daha büyük, ancak hoş bir ekstra boyut yükseltmesi gibi geliyor. Ve burada, size para karşılığında mükemmel miktarda gayrimenkul verir.

En İyi TV 2020: Samsung UE43RU7020

(Resim kredisi: Samsung)

14. Samsung UE43RU7020

500 £ altında alabileceğiniz en iyi TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 43 inç Mevcut diğer boyutlar: 50, 55, 65, 70, 75 inç HDR: HDR10, HLG, HDR10 + HDMI: x3 USB: x2 Boyutlar: 970x560x60mm
Satın alma nedenleri
+ Güçlü yükseltme + Fiyata iyi renk ve kontrast + Harika yazılım
Kaçınılması gereken nedenler
-Harika ses değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Bu, Samsung TV'ler kadar uygun fiyatlı olsa da, herhangi bir şekilde ihmal edilmiş gibi hissetmeyeceksiniz - plastik yapı mükemmel bir kalite hissi veriyor, HDR10 + gelişmiş HDR için destek var ve yazılım temelde üst uçtaki ile aynı. Netflix, Apple TV (AirPlay 2 ile), Amazon Prime Video dahil akış ve yakalama hizmetleri için geniş destek dahil olmak üzere modeller ve daha fazlasını yükler.

Ve en önemlisi, görüntü kalitesi de fiyat için beklediğinizi aşıyor - her şey net ve ayrıntılı görünüyor ve hatta HD'den yükseltme konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor, bu nedenle 4K olmayan şeyleri izlemeye güveniyorsanız ( Sonuçta hala çoğu olan), burada bir bütçe TV'niz varmış gibi hissetmeyeceksiniz.

Ek bir bonus olarak, 10 ms'lik küçük bir tepki süresine sahiptir, bu da oyun oynamak için mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelir.

Pingtwitter'ün TV satın alma ipuçları

Satın alabileceğiniz en iyi TV'lerin listesini okudunuz ve umarız bir seçim yapmışsınızdır. Ama belki birkaç sorunuz daha var? Bizim derinlemesineTV satın alma rehberiihtiyacınız olan tüm yanıtlara sahip olmalı veya aşağıdaki kısaltılmış sürümü inceleyebilirsiniz ...

HD TV'mi 4K TV'ye yükseltmeli miyim?

Evet, kesinlikle (yine de adil olmak gerekirse, beğenip beğenmediğinizi alacağınız yeni bir TV alırsanız).

4K / Ultra HD'nin çözünürlüğü 3840x2160'da Full HD'den dört kat daha yüksektir. Bu, çok daha fazla bant genişliği ve depolama alanı gerektiren içerikle çok daha ayrıntılı bir resim anlamına gelir. 4K TV'ler, HD videoyu Ultra HD'ye yükseltmede iyi olma eğilimindedir ve yerel 4K içeriği artık çeşitli kaynaklardan yaygın olarak bulunabilmektedir.

Bizim tavsiyemiz? Çözünürlük avantajından gerçekten yararlanmak için HD ekranınızı daha büyük bir 4K UHD modeliyle değiştirin. Benzer şekilde, tekrar yükseltirseniz 4K ekranınızdan daha büyük bir 8K TV satın alın.

Ne tür TV ekranlarından birini seçebilirim?

SEN televizyon

OLED (organik ışık yayan diyot) TV'lerdeki aydınlatma, bir elektrik akımının yayıcı, elektro ışıldayan bir filmden geçirilmesiyle elde edilir. Bu teknik, güzel renkler ve yüksek kontrast üretir ve ayrıca ekranların son derece ince ve esnek olmasını sağlar. LG Display, ana akım TV üreticilerinin tek 4K OLED ekran tedarikçisidir, yani hepsi aynı panelleri kullanır, ancak resim işlemcileri ve uygulamaların tümü değişiklik gösterir, bu nedenle markalar arasında yine de farklılıklar bekleyebilirsiniz.

Kuantum Nokta / QLED

Samsung, parlaklığı ve renk hacmini artıran yüksek verimli Quantum Dot filtresi kullanan bir LED LCD ekran teknolojisi çeşidi olan QLED'in önde gelen üssüdür. Tam dizi arkadan aydınlatmalı QLED ekranlar, HDR en yüksek parlaklık ve LCD siyah seviye kontrolü söz konusu olduğunda en iyi performansı sunar.

LED TV: Doğrudan LED

Bazen FALD (Full Array Local Dimming) olarak adlandırılan bu ekranlar, doğrudan ekranın arkasındaki bir dizi LED (ışık yayan diyotlar) tarafından arkadan aydınlatılır. Bu, lokalize karartmayı mümkün kılar - yani hemen bitişikteki parlaklık ve karanlık alanlarının daha etkili bir şekilde görüntülenebilir - ve kontrastı büyük ölçüde iyileştirir.

LED TV: Kenar LED

Bu Edge LED TV'lerde, arka ışığın LED'leri panelin kenarlarına monte edilir. Bu düzenleme, son derece ince ekranlar sağlar, ancak doğrudan yanan LED setleriyle aynı görüntü kalitesini elde edemez. Bununla birlikte, Edge LED ekranları çok daha ucuza geliyor, bu yüzden daha bütçeli LED TV'ler bu teknolojiyi kullanıyor.

Bir TV alırken nelere dikkat etmeliyim?

İşte bir TV ekranını incelerken aradığımız şeylerden bazıları, bu yüzden siz de yapmalısınız ...

Kontrast:Parlak beyazların içinde yeşil, pembe veya mavi belirtiler olmamalı, siyahlar ise düz görünmeli ve soluk, gri, yeşil veya mavi görünmemelidir.

Renkler:Ne kadar parlak ve sağlam olduklarına bakın; kenarları ne kadar gürültüsüz; Zengin doygun alanların ne kadar 'noktalı' olduğu ve özellikle loş sahnelerde cildin ne kadar doğal göründüğü.

Güzel detay:Ekran ne kadar doku veriyor? Bir ağaç yeşil bir yumru gibi mi görünür, yoksa yaprakları tek tek görebiliyor musunuz?

Kenarlar:Özellikle eğrilerin çevresinde gölgelenmeyi, parlak haleleri ve pürüzlülüğü kontrol edin.

Hareket:Hareket eden nesneleri ve hızlı kamera tavalarını bulaşma veya bulanıklık, arka planda kalma, sarsılma ve noktalı parazitlere karşı kontrol edin.

Görüntü artefaktları:Tıkanıklık, renk şeritleri, noktacık, bulaşma, nokta gezinme: TV'nin resim işleme motoru tarafından eklenmiş gibi görünen her şeyi arayın.

Peki ya TV sesi?

Resimleri tamamlayacak en iyi sesi sağlamak için, TV'niz ister soundbar ister ev sineması olsun, ayrı bir ses sistemine bağlanmalıdır, ancak bu her zaman bir seçenek değildir. Öyleyse, bir TV'nin hoparlörlerini test ederken dinlediğimiz şey:

Bas:Setin takırdamasına veya hoparlörlerin krampları bozmasına veya sesin geri kalanını bunaltmasına neden olmayan derin, yuvarlak gürültüler; ama gerektiğinde genişler.

Vokaller:Sesler açık, zengin ve net olmalı, kutulu, nazal veya ince olmamalıdır.

Tizler:Tiz efektleri, yüksek sesli sahnelerde temiz, yuvarlak ve pürüzsüz olmalı ve ses sahnesine hakim olmamalıdır.

Soundstage genişliği / derinliği:İyi bir TV, ekrandaki şeye ekstra bir boyut kazandırmak için, herhangi bir tutarlılık kaybetmeden sesi TV'den uzağa, yanlara, öne ve arkaya atmalıdır.

Kaç tane HDMI soketine ihtiyacınız var?

Bir oturma odası TV'si için en az üç HDMI girişi aramanız gerekir, ancak bir set üstü kutu, oyun konsolları, Blu-ray oynatıcı ve medya aktarıcısı eklemek istiyorsanız ideal olarak dört HDMI girişi aramanız gerekir.

En İyi TV 2020: Neden şimdi satın almak için iyi bir zaman

Bunu her zaman söyleme eğilimindeyiz, ancak şimdi yeni bir TV'ye yatırım yapmak için gerçekten harika bir zaman!

2160p 4K çözünürlük, ekrandaki herhangi bir belirgin piksel yapısı olmadan daha fazla ayrıntıya kapı açarken, geniş renk gamı ​​panelleri ve yüksek parlaklık panelleri, normal HD TV kanallarını izlerken bile canlı, renk açısından zengin görüntüler sağlar.

Görüntü işlemcilerin gücü katlanarak arttıkça, HD yükseltme kalitesi de hiç bu kadar iyi olmamıştı. Tüm ana TV markaları artık daha iyi görüntü netliği için Derin Öğrenme ve Makine Öğrenimi ile gelişmiş yapay zeka kullanan hızlı izleme görüntü işlemedir.

Yüksek dinamik aralık (HDR) ile görüntüler daha büyük bir gerçekçilik hissine sahiptir. HDR, temelde TV'lerin daha geniş bir renk ve parlaklık yelpazesini, gözün görebildiğine daha yakın bir şekilde göstermesini sağlayan bir teknolojidir. Yansımalar ve havai fişekler gibi parlak vurgular, daha gerçekçi bir şekilde parlar ve parlar. HDR ayrıca ekstra derinlik ekleyerek daha ince gölge ayrıntısına izin verir.

Yine de bir uyarı var. Daha ucuz LED ekranlar HDR desteği talep edebilir, ancak aslında onunla çok şey yapmak için genellikle doğal parlaklıktan yoksundurlar. En üst düzeyde, dinamikler her zaman daha belirgin olacaktır.

HDR, çeşitli tatlarda gelir. Statik HDR, yani HDR10, standarttır. UHD Blu-ray üzerinde ve akış hizmetleri tarafından kullanılır. Dolby Vision ve HDR10 +, dinamik meta verilerin kullanımı sayesinde HDR özelliklerini sahne sahne optimize edebilen dinamik HDR varyantlarıdır.

Dolby Vision, ikisinden daha yaygın olarak kullanılanıdır. Netflix, Disney +, Apple TV / iTunes ve UHD Blu-ray tarafından tercih edilmektedir. HDR10 + bazı disklerde görünür, ancak daha çok Amazon Prime tarafından kullanılır. Çoğu üretici, birini veya diğerini destekler; birkaçı (Panasonic, Philips) her ikisini de tercih ediyor.

HLG, canlı yayın HDR standardıdır ve hala büyük ölçüde denemelerden geçmektedir - destek yaygındır.

Ses genellikle modeller arasında önemli bir farklılaştırıcıdır. Amiral gemisi 4K TV'ler, genellikle sürükleyici 3D ses formatı olan Dolby Atmos desteğiyle gelişmiş ses sistemlerine sahip olma eğilimindedir. Dikey ses kanallarını destekleyen bir ses sistemine veya ses çubuğuna yatırım yaparsanız, bu, tüm sesler için hassas 3B konumlandırmaya sahip bir ses 'kubbesi' oluşturabilir - gerçekten oldukça dikkat çekici.