Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi TV duvar askı aparatları 2020: gömme montajdan tam harekete kadar en iyi montaj braketleri

En iyi TV duvar askı aparatları 2020: gömme montajdan tam harekete kadar en iyi montaj braketleri

En iyi TV duvar askı aparatları, ister gömme monteli bir TV montaj braketi ister TV'nizi açmanıza yardımcı olacak tam hareketli bir TV montaj braketi seçin, TV'nizi kaldırıp ortadan kaldırmayı önemsiz bir DIY görevi yapar boyadan uzağa yerleştirin.


Ancak doğru seçimi yapmak, montaj işini doğru yapmak kadar kritiktir: isteyeceğiniz son şey şunlardan biridir:en iyi televizyonlarkendi iradesiyle duvarı terk edip güverteye çarptı. Yerçekimi şaka değil.

Bazı TV'ler artık kendi duvara montaj braketleriyle birlikte geliyor, özellikle de televizyon gibi ultra ince TV'leren iyi OLED TV'ler. Bunlar için, burada önerdiklerimize kesinlikle dahil olan braketi tercih ederiz. Söz konusu TV için özel olarak yapılmışsa, bu TV yapısı için sağlam ve güvenli olacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir montaj parçası garanti edebilirsiniz.

Ancak özel mühendislik gerektirmeyen TV'ler için, bugün satın alabileceğiniz en iyi TV montaj braketlerini seçiyoruz.

TV duvar montajı nasıl seçilir

Montaj braketini iki şey arasındaki köprü olarak düşünün: TV'niz ve duvarınız. Her ikisi de, özel durumunuz için en iyi TV montaj braketini seçmede kritik faktörlerdir.


Duvarı düşünelim. Örneğin, TV'nizi alçıpan duvara monte etmek istiyorsanız, TV'nizin ağırlığını geniş bir alana dağıtmak için yeterince geniş bir duvar plakasına ihtiyacınız olacak ve ayrıca emin olmak için saplamalarınızı bulmanız gerekecek. bu desteği uygun bir konuma yerleştiriyoruz. Tuğlada biraz daha fazla esnekliğe sahip olacaksınız, ancak yine de TV diğer ucundan sarkarken bükülmeyecek veya sarkmayacak kadar güvenli bir şeye ihtiyacınız olacak.

Gerçekçi olarak, bugünün TV'leri nadiren aşırı derecede ağırdır, ancak özellikle ağır bir ekranınız varsa, bunu kesinlikle montaj seçiminize dahil etmek isteyeceksiniz. Asıl değerlendirme, TV'nizin montaj noktaları olacaktır. Neyse ki bunlar, aynı dört noktalı braketlerin bu VESA boyutuna uyan tüm TV'lere uymasını sağlayan, VESA olarak bilinen tek tip bir standardı takip ediyor.


Ancak tüm parantezler, her VESA boyutuna bağlanacak donanımı içermez, bu birinci sorun ve ikinci sorun, bağlantı noktası erişimidir. TV'niz ana kaynak konektörlerini alt kısım boyunca çalıştırıyorsa, bazı VESA braketlerinin bunlara erişimi neredeyse imkansız hale getirdiğini görebilirsiniz. Çoğu yeni TV'nin bağlantı noktaları bu nedenle yan taraftadır, ancak önce eski TV'leri kontrol edin.

En iyi TV duvar askı aparatları: listelenmiştir

En iyi TV montaj braketleri: Uygun Tam Hareket


(Resim kredisi: Uygun)

1. Uygun Salıncak Kolu Tam Hareket Eğimli TV Braketi

Çok fazla esnekliğe sahip sade tasarım

Teknik Özellikler
TV Boyutu: 37 inç - 70 inç Maksimum VESA boyutu: 600x400 Maksimum ağırlık: 35 kg Duvardan TV'ye mesafe: 77 mm - 548 mm
Satın alma nedenleri
+ Basit, kolay tasarım + Bağlantı noktalarına yer bırakır + Uygun fiyatlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'da 31,99 £ Görüntüleyin Currys PC World'de görüntüleyin

Proper'un kolunun ona pek benzemeyen basit bir tasarımı var ve onu sağlamlık desteğinin en üst noktalarına yerleştirmeyiz, ancak yine de oldukça güçlü. 100x100 VESA montajlarından 600x400'e kadar her şey için uygundur ve bunlardan herhangi biri için ihtiyacınız olan tüm donanım kutuya dahildir. Bir VESA plakası kullanmak yerine, (hepsi iyi durumda) herhangi bir hayati girdiyi engellemediği anlamına gelen bir çift dikey braket kullanır.

Duvardan yarım metreden fazla uzatma, TV'nizi düzenli olarak yeniden açmayı planlıyorsanız bunu harika bir braket haline getirir ve mümkün olan en iyi izleme açılarını elde etmenizi sağlamak için ayarlanabilir bir eğimi vardır. Tabii, ama fena bir fiyat değil.

En iyi TV montaj braketleri: Hepsi WM6661 İçin Bir

(Resim kredisi: One For All)

2. Hepsi Ultra İnce XL TV Braketi WM6661 İçin Bir

İyi bir uzatma ile güven verici derecede güçlü yapı

Teknik Özellikler
TV Boyutu: 32 inç - 90 inç Maksimum VESA boyutu: 600x400 Maksimum ağırlık: 70 kg Duvardan TV'ye mesafe: 60 mm - 620 mm
Satın alma nedenleri
+ Büyük TV'ler için harika + İyi hareket aralığı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI330 £ Argos.co.uk adresinde görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

One For All burada, tek kollu braketlere göre biraz daha fazla gönül rahatlığı sunan çift kollu bir makas tasarımı kullanmaktadır. Ayrıca, Ultra İnce XL Braketin, TV'nizi istediğiniz yere götürmek için braketi tam olarak doğru konfigürasyona yönlendirmek için uzun süreli bir mücadele olmaksızın duvara oldukça düz bir şekilde katlanabileceği anlamına gelir. Açılı bir tutamak da vardır, böylece TV'nizin çerçevesine yapışkan parmaklarla bulaşmazsınız.


Beyaz boyalı donanım ve gerçekte biraz düşünülmüş gibi görünen bir kablo yönetim sistemi ile, belirsiz çevrelerinde bir tel sallandığında hemen çıkan çürük plastik örtüleri içeren braketlerin aksine, oldukça ayrıktır. Ve Ultra Slim XL Bracket sadece sağlam görünmekle kalmaz. One For All, yeteneklerinden o kadar emin ki, bunu 70 kg'a kadar 90 inç TV'ler için derecelendiriyor. 70 kg'ın üzerinde modern bir TV bulabilirseniz, size bol şans dileriz: bu iyi bir yerleşik yedeklilik düzeyidir.

En iyi TV montaj braketleri: Hepsi WM4811 İçin Bir

(Resim kredisi: One For All)

3. Hepsi Sabit TV Braketi WM4811 İçin Bir

Herhangi bir TV'yi düz montaj için akıllı bir çözüm

Teknik Özellikler
TV Boyutu: 13 inç - 90 inç Maksimum VESA boyutu: 800x600 Maksimum ağırlık: 100kg Duvardan TV'ye mesafe: 17 mm
Satın alma nedenleri
+ Çok fazla ağırlığı destekler + Süper esnek
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI birkaç yeniden konumlandırma seçeneği£ 31 Argos.co.uk adresinde görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Bir TV braketinin gerçekten ne kadar karmaşık olması gerekiyor? TV'nizi sadece duvara asmakla ilgileniyorsanız, One For All'un ustaca montaj sistemi ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Burada gerçekten bir parantez yok. TV'nizin arkasındaki VESA montaj deliklerine dört bileşen monte edersiniz, üstteki ikisi duvara monte edilmiş karşılık gelen braketlere takılır ve alttaki ikisi eşit boşluk sağlar. Bunlardan biri, TV'ye duvardan biraz yukarı doğru eğim verebilen küçük bir tel ayağa sahiptir ve kabloları bağlamak için TV'yi döndürmenize izin vermek için duvara monte edilmiş iki braket menteşelidir.

Öyleyse son derece basit ve duvara çok yakın, ancak elbette birkaç dezavantaj var. Aşağı doğru eğim yoktur, bu nedenle TV'nizi bir duvara monte ediyorsanız, bu her zaman uygun olmayacaktır. Ayrıca, 75x75'ten 800x600'e kadar herhangi bir VESA montajına uyacak olsa da, kavisli bir arka plana sahip herhangi bir TV ile çalışma olasılığı düşüktür.

En iyi TV montaj braketleri: Sandstrom SFGM18

(Resim kredisi: Sandstrom)

4. Sandstrom SFMGM18 Tam Hareket 32-55 'TV Braketi

Yukarı, aşağı, her yöne hareket ettirin

Teknik Özellikler
TV Boyutu: 32 inç - 55 inç Maksimum VESA boyutu: 400x400 Maksimum ağırlık: 20 kg Duvardan TV'ye mesafe: 73 mm - 565 mm
Satın alma nedenleri
+ Yukarı ve aşağı hareket
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük ağırlık limiti BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 149 £ Currys PC World'de İncele Amazon'u Kontrol Et

Tam hareket her zaman anlamına gelmeztam hareket; sık sık dönen, eğen ve monte edilmiş bir TV'yi duvardan çekmenizi sağlayan braketler bulacaksınız, ancak yukarı ve aşağı hareket neredeyse yaygın değildir. Sandstrom'un kendi başına bazı TV'lerden daha pahalı olan yüksek kaliteli montajı, TV'nizi dikey eksende yeniden konumlandırmanıza olanak tanıyan bir gaz asansörü içerir, bu da onu çok kullanımlı yatak odaları veya bazen o TV'yi isteyebileceğiniz durumlar için mükemmel hale getirir. biraz daha düşük.

Bu ekstra esneklik, diğer birçok brakete göre çok daha düşük maksimum TV ağırlığıyla bir maliyete sahiptir ve yalnızca 55 inç'e kadar olan TV'leri destekler. Ancak bu yukarı / aşağı seçeneğine gerçekten ihtiyacınız varsa, bu, birkaç seçenekten biridir.

En iyi TV montaj braketleri: Invision Ultra Slim

(Resim kredisi: Invision)

5. Invision Ultra İnce Eğimli Döner TV Duvar Braketi Bağlantısı

Çok taviz vermeden düşük fiyatlı montaj

Teknik Özellikler
TV Boyutu: 24 inç - 55 inç Maksimum VESA boyutu: 400 x 400 Maksimum ağırlık: 36,2 kg Duvardan TV'ye mesafe: 55 mm - 500 mm
Satın alma nedenleri
+ Harika fiyat + İyi montaj seçenekleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 39,99 Amazon'da görüntüleyin

Invision'ın bütçe desteği, özellikle de şirket aynı zamanda küçük bir su terazisi ve 1.8m HDMI kablosu da fırlattığı için, ancak fiyatı veya hileleri nedeniyle indirim yapmayın. Kesinlikle yeterince güçlü ve çift kollu tasarımı ona makul miktarda sağlamlık sağlıyor. Ayrıca, Invision'un portlarıyla çakışmadan hemen hemen her TV'ye uyacak şekilde ayarlanabilen, TV kısmı için ayarlanabilir, daha küçük bir montaj plakası kullanması için de kredi.

Daha ağır uçtaki TV'lere uymaz ve bazı parantezlerin sunduğu kadar ileri yolculuk yapamazsınız, ancak bu işi yapar. Açıkçası, diğer braketlerin çoğu da tam olarak aynı tasarıma ve hatta muhtemelen aynı donanıma sahip olacak; Muhtemelen daha pahalı TV duvar montajlarının güvencesini tercih ederdik, ancak daha ucuz bir TV için bu, maliyet için uygun olmanın ötesinde görünüyor.

En iyi TV montaj braketleri: Logik LFMSKS16

(Resim kredisi: Mantık)

6. Mantık LFMSKS16

Dar alanlar için en iyi duvar montajı

Teknik Özellikler
TV Boyutu: 32 inç'e kadar Maksimum VESA boyutu: 200 x 200 Maksimum ağırlık: 20 kg Duvardan TV'ye mesafe: 62 mm - 190 mm
Satın alma nedenleri
+ Küçük odalar için iyi
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı konumlandırma seçenekleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 24,99 £ Currys PC'de Görüntüleyin World Check Amazon

Kolunda yalnızca bir eklem ekseni ve bununla birlikte oldukça kısa bir uzantı ile çok basit olabilir, ancak Logik'in daha küçük braketi, daha küçük TV'leri daha dar alanlara monte etmek için iyi bir not. 32 inçlik TV'lerde maksimuma çıkar, ancak daha küçük ekranlar için sağlamdır - bir ofis monitörünü duvara monte etmek için bir tane kullandık. Duvar vidalarını tam olarak alamazsanız, ekranınızın düz olmasını sağlamak için brakette küçük bir dönme derecesi bile vardır.

Tam fiyata, belki de bu kadar basit bir şey için istediğimizden biraz daha pahalıdır, ancak bu, sık indirimler gören ürünlerden biridir, bu nedenle bir gözünüz fiyata bakmaya değer.

Günümüzün en iyi fırsatlarını tamamlayın Uygun Salıncak Kolu Eğen TV ... Uygun Salıncak Kolu Tam Hareket Eğimli TV Braketi Amazon £ 31.99 GörüntüleTüm fiyatları görünHepsi Biri WM6661 Ultra İnce ...Hepsi WM6661 İçin Birargos.co.uk330 £ Görünüm Tüm fiyatları görünHepsi İçin Biri WM4811 Düz ...Hepsi WM4811 İçin Birargos.co.uk£ 31 Görünüm Tüm fiyatları görünSANDSTROM SFMGM18 Tam Hareket ... Sandstrom SFMGM18 Currys PC World £ 149 GörüntüleTüm fiyatları görünInvision TV Duvar Montajı ... Invision Ultra İnce Eğimli Döner TV Duvar Braketi Montajı Amazon £ 39.99 GörüntüleTüm fiyatları görün