Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • En iyi iki oyunculu masa oyunları: iki oyuncu için mükemmel kafa kafaya ve işbirliğine dayalı oyunlar

En iyi iki oyunculu masa oyunları: iki oyuncu için mükemmel kafa kafaya ve işbirliğine dayalı oyunlar

En iyi iki oyunculu masa oyunlarını seçmek, üç veya daha fazlasıyla çalışmaktan oldukça farklı bir senaryodur. Başlangıç ​​olarak, bir şeyleri karıştıracak, ittifak yapacak, hatta yararlanabileceğiniz hatalar yapacak hiç kimse olmadan başa baş gidiyorsunuz. Bu nedenle, hepsi değilen iyi masa oyunlarısadece ikiye kadar ölçeklendirin - aynı kesim ve itme gücünden yoksun olabilirler.

Bununla birlikte, iki oyuncuyla mükemmel şekilde çalışan daha fazla oyunla iyi oynanan bazı oyunlar vardır ve daha da iyisi, bunun yerine sadece iki oyuncu için tasarlanmış birçok tahta oyunun olmasıdır.

En iyi iki oyunculu tahta oyunları seçkimiz sizi Hindistan çöllerinden İskoç dağlık bölgelerine götürecek, ancak her biri öğrenmesi kolay, oynaması hızlı ve zevk alması ve ustalaşması için çok çeşitli ve zorluklar sunuyor. Yani ister bir eşle, ister bir kardeşle veya bir arkadaşla oynuyor olun, burada ikinizi birlikte gıdıklayacak bir şeyler olmalı.

Ek bir bonus olarak, bu oyunların çoğu oldukça ucuzdur, ancak listemize göz atabilirsiniz.en ucuz tahta oyunlarıdiğer harika düşük maliyetli oyunlar istiyorsanız. En iyi seçimlerimizi de kontrol ettiğinizden emin olun.yeni masa oyunlarıtakip etmeye değer en son sürümler için veçocuklar için en iyi masa oyunları.


En iyi iki oyunculu masa oyunları

En iyi iki oyunculu oyunlar: Jaipur

(Resim kredisi: Amazon)

1. Jaipur

En iyi iki oyunculu oyun ve aynı zamanda küçük ve ucuz

Satın alma nedenleri
+ Gerçek bir pazar yeri gibi hissettiren iki kişilik bir ticaret oyunu + Şans ve stratejinin harika karışımı + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 43,49 ABD doları ekstra tekrar değeri için dahil birçok varyant Amazon 514 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

İki kişi arasındaki bir ticaret oyununun sınırlı bir konsept olacağını düşünebilirsiniz. Ancak Jaipur, gerçek piyasa güçlerini yeniden yaratma konusunda ustaca bir şekilde kancalara sahiptir ve sizi büyük potansiyel ödüller sunarak bir hata yapmaya ikna eder. Oyun sırasında eşleşen ürün setlerini toplar ve satarsınız. Ancak, belirli bir mal türünün her satışı, ürünler piyasayı doldurdukça azalan getiriler getirir, bu nedenle, her zaman herhangi bir malı en erken satan kişi olmak istersiniz. Ancak, tek seferde büyük miktarlarda tek bir mal sattığınızda da bonus puanlar kazanırsınız. Rakibiniz içeri girip önünüzdeki bastırılmış talebi karşılamadan önce ne kadar stok yaparsınız?


Jaipur, bu çekirdek gerilimin yanı sıra, diğer birçok yönden de riskleri artırıyor. Bir el limiti, çok fazla kart toplamayı da riskli bir teklif haline getirir. Ve her zaman satamayacağınız, ancak aynı anda birden fazla kart almanıza izin veren develeri alma cazibesi her zaman vardır. Her dönüşte artan baskı ile, bir pazarı öldürmek için doğru şans ve beceri dengesini kullanmak size kalmış.

En iyi iki oyunculu oyunlar: Eşsiz


(Resim kredisi: Restorasyon Oyunları)

2. Eşsiz: Battle of Legends

Büyük çeşitlilikle kafa kafaya mücadele için en iyi iki oyunculu oyun

Satın alma nedenleri
+ Zaman ve mekana göre çok çeşitli karakterler + Çok basit kurallar ancak çok sayıda ilginç strateji + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI hatayı alırsanız toplanacak birkaç mini genişletme 37,99 $ Amazon'da Görüntüle39,99 Hedefte Görüntüle

Unmatched'ın en büyük cazibesi, hayal edebileceğiniz herhangi bir kurgusal karakter arasında kaygan, hızlı ve bire bir dövüştür. Bu kutuda Kral Arthur, Harikalar Diyarı'ndan Alice, Sinbad ve Medusa karşı karşıya gelir ve oyuncular her oyunu oynamak için dördünden birini seçer. Seçeneklerinizi geliştirmek için alternatif kutular ve genişletmeler var - Eşsiz: Robin Hood vs Bigfoot şimdi mevcutken Unmatched: Cobble and Fog yakında Dracula, Sherlock Holmes, The Invisible Man ve Jekyll & Hyde'ı ekleyecek; Gelecek planlar arasında bir Bruce Lee paketi (kuşkusuz kurgusal değil) ve bir Jurassic Park paketi yer alıyor.

Bu mucizenin motoru, tahtada hareket etmek ve saldırmak için elinizden oynadığınız basit bir kart sistemidir. Her karakterin kendi destesi vardır ve sihir burada yatar. Sinbad'ın yolculuk kartı istiflemesinden Sherlock'un rakibinin kartlarına ilişkin bilgisine kadar, çok az kuraldan inanılmaz çeşitlilik sunar. Yine de tüm hareketli parçalar arasında, heyecan verici bir taktik kedi-fare oyunu.

En iyi iki oyunculu oyunlar: Schotten Totten

(Resim kredisi: Iello)

3. İskoç Totten

Poker hayranları için en iyi iki oyunculu oyun

Satın alma nedenleri
+ Kumar oynamadan iki kişilik Pokerin tüm eğlencesi + Kazanan karta kadar inanılmaz derecede gergin + Aynı oyunun farklı sanat eserlerine sahip üç versiyonu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 13,83 $ Amazon'da görüntüleyin

Bu oyunun adı 'İskoç öldürme' olarak tercüme edilir ve bölge kontrolü için savaşan İskoç klanları etrafında temalıdır (ancak şövalyeleri eteklere tercih ediyorsanız Battle Line: Medieval ile aynı oyunu etkili bir şekilde bulabilirsiniz). Bununla birlikte, savaşmak gibi hissettiren bir oyun değil: daha çok para kaybetmeyeceğiniz bir tür çok elli Poker. Oyuncular, dokuz masa pozisyonundan birinde oynamak için ellerinden kartları seçerler. Kendi tarafınızda rakibinizin yönetebileceğinden daha iyi bir Poker tarzı üç kart karışımı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bunu yaptığınızda, o konumu kazanırsınız ve dokuzdan beşini kazanırsanız, oyunu kazanırsınız.


Oyunun harika yanı, bir kart oynadığınızda, hedeflediğiniz perdeyi bitireceğinizden nadiren emin olabilmenizdir. Bunun yerine, her şey olasılıkları oynamakla, rakibinizin gerçekten ihtiyacınız olan kartlara sahip olabileceğini bilerek blöf yapmaya çalışmakla ilgilidir.onlarınel. Avuç içlerinizi terletmek için yeterlidir ve ekstra gerginlik için, işleri karıştırmak için tek seferlik bir güç kartı da vardır.

En iyi iki oyunculu oyunlar: Codenames Duet

(Resim kredisi: Çek Oyunları Sürümü)

4. Kod adları: Düet

Zeka oyunları sevenler için en iyi iki oyunculu ortak oyun

Satın alma nedenleri
+ Bir parti oyunu gibi oynar, ancak iki kişilik + Ama isterseniz aslında dörde kadar oynayabilirsiniz + Kelime ilişkilendirmede akıllıca işbirliğine dayalı yorum BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 19,19 $ Amazon'da görüntüleyin

Orijinal Codenames büyük bir hit oldu. İçinde 25 kelime kartından oluşan bir tablo oluşturdunuz. Ardından, her takımdan bir oyuncu, hangi kelimelerin her takıma 'ait' olduğunu gösteren gizli bir desen kartı aldı. Takım arkadaşları onların hangisi olduklarını tahmin etmeye çalışırken, tek kelimelik ipuçları vermek zorunda kaldılar, kartlarının çoğunu bu ipucunda mümkün olduğunca birbirine bağlamaya çalışıyorlardı. Oyuncuları en az bilgiyle doğru kartlara yönlendirmeye çalışmanın komik ama gergin bir dansıydı, ancak bir yanlış adım rakibinizi ödüllendirebilir veya hatta bir mayın tarlasında yürümek gibi anında oyunu kaybedebilir.

Bu kutuda ayrıca Codenames: Duet'i iki kişilik yapmak için zekice geliştirilmiş ve geliştirilmiş bir kooperatif varyantı da vardı. Şimdi, her iki oyuncu sırayla birbirlerine ipucu verir ve oyunun amacı her ızgarada gizlenmiş üç ölümcül suikastçiden kaçınmaktır, bu da tahmin edilirse anında başarısızlık anlamına gelir. Her iki oyuncuya da her iki rolü de vererek, Codenames: Duet eğlenceyi ikiye katlar ve orijinalinden daha iyi olma ender başarısını yönetir.

En iyi iki oyunculu masa oyunları: 7 Wonders Duel

(Resim kredisi: Repos Productions)

5. 7 Harikası: Düello

Sıkı puan stratejisi için en iyi iki oyunculu masa oyunu

Satın alma nedenleri
+ Hızlı ve basit bir oyunda harika bir medeniyet inşası teması + Yeni kart piramidi, çok oyunculu taslağın yerini alıyor + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 24,97 ABD doları becerisini ödüllendiren sıkı oyun Amazon'da görüntüle31,49 ABD doları Hedefte Görüntüle34,99 $ Macy's'de görüntüleyin

Daha fazla insan için büyük bir hit oyundan geliştirilen bir başka iki oyunculu oyun olan 7 Wonders: Duel, öncülünden oldukça farklı. Her iki oyunda da amaç, büyüyen bir medeniyeti temsil eden bir kart tablosu toplamaktır. Kart setlerini eşleştirerek ve geliştirerek, teknolojik gelişmeleriniz, askeri gücünüz vb. İçin puanlar kazanırsınız. Orijinalde, her oyuncunun bir elden bir tane seçip masanın etrafından geçirdiği bir taslaktan kart seçmek eğlenceliydi.

Bu iki ile işe yaramaz, bunun yerine oyuncuların alt sıradaki kartları seçtiği ve ne seçtiğinize bağlı olarak yukarıdaki kademedeki kartları yavaşça ortaya çıkaran akıllı bir piramit var. Bu zarif fikir, oyunun daha da hızlı ve daha heyecanlı hale gelirken taslağın gerginliğini korumasını sağlar. Sadece ikinizle akıllıca kararlar vermeniz gerekecek: Yanlış kartı seçin ve rakibiniz sizin kartınızı kandıracakGerçekten miaranan.

En iyi iki oyunculu masa oyunları Undaunted Normandy

(Resim kredisi: Osprey Publishing)

6. Korkusuz: Normandiya

İki oyuncu için en iyi taktiksel savaş

Satın alma nedenleri
+ Başlaması kolay + İnanılmaz derecede zekice ama basit taktik eylem + Pek çok varyasyonla birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-Tema, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI 32.60 $ 'a erteleyebilir.

2.Dünya Savaşı temalı manga seviyesindeki bir piyade savaş oyununun tema veya tasarım açısından buradaki en çekici oyun olmadığını biliyoruz, ancak bir şans verelim, çünkü bu harika. Undaunted, sadece birkaç sayfalık temel kurallar ve oynamanız için bir saat vaktinizle çitli itfaiyelerin kahramanlık ve gerilimini canlandıran büyülü bir oyundur. Evet, bundan biraz daha fazlası var, ancak daha karmaşık kurallar, 12 senaryoda nazikçe tanıtıldı. İlk başta, oyunun basit bir versiyonuna dalabilirsiniz; Sonunda, deneyimli bir gazi gibi keşif ve keskin nişancılar, havan topları ve makineli tüfekleri koordine edeceksiniz.

Bu büyücülüğün motoru, takımlarınızı defalarca oynadığınız, bittiğinde tekrar karıştırdığınız kişisel bir kart destesi aracılığıyla kontrol etmenizdir. Kartlar, tahtadaki takımlara karşılık gelir ve bir birime yalnızca oynayacak kartlarından birine sahip olduğunuzda bir şeyler yapması (hareket et, saldır, bir noktayı ele geçir) emri verebilirsiniz. Ayrıca oyun sırasında destenize kartlar ekleyeceksiniz, yine de sahip olduğunuz birimlerle eşleşeceksiniz - bunu yaptığınızda, yeniden yaptırımlar emri vermek veya moral artırmak gibi. Kelimenin tam anlamıyla, bu takımların daha fazlasını yapabilmesi için yapıyorsunuz! Ama sonra, birimler ateşle vurulduğunda, o kareyle eşleşen kartlar yalnızca elinizden değil, tüm oyun boyunca kaldırılır. Birlikleriniz kayboldu - belki de hem sonlu hem de kırılgan olduklarında onları böyle bir makineli tüfeğe fırlatmamalıydınız.

Bu nedenle kart oyunu, gerçek hayattaki savaş komutanlarının karşılaştığı her tür sorun için olası olmayan ama etkili bir stand-in haline gelir - doğru manganın ortaya çıkmaması için kartlar iletişim sorunları gibidir; tek bir takım için tüm kartlarınızı tek elden alın ve düşman satıcılarını sola ve sağa hareket ettirip, tıpkı bir dahi generalin kilit emirleri vermek için kişisel olarak ortaya çıkması gibi.

Aynı zamanda oyuncular, destelerini karo tabanlı bir tahtada taktik eylemle çalıştırmayı dengelemelidir - düşman askerlerini ortadan kaldırmak yerine hedeflere ulaşmak için uğraşmayacaksınız, bu nedenle savaş, sizinkinin yalnızca bir parçası. yeniden düşünüyorum. Strateji ve taktikler, heyecan ve simülasyon oldukça parlak bir bütün halinde bir araya getirildi.

En iyi iki oyunculu masa oyunları: Klask

(Resim kredisi: Klask)

6. Klask

Fiziksel olarak oynamak için en iyi iki oyunculu oyun

Satın alma nedenleri
+ Bu manyetik el becerisi oyunuyla gülünç kahkahalar + Tekrar tekrar oynamak isteyeceğiniz süper hızlı oyun + Her yaşa uygun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 59,89 $ Amazon'da Görüntüle

Klask minyatür bir langırt veya hava hokeyi oyununa benziyor. Bu bir çeşittir: amaç, rakibinizin kalesine küçük bir topu itmek için yerleşik taşınızı kullanmaktır. Ancak, parçayı doğrudan kontrol etmek yerine, tahtanın altındaki bir mıknatısla yönlendirirsiniz. Zaten bu, hava hokeyi konseptine eğlenceli ve ekstra bir meydan okuma katıyor ve hamlelerinizi karşı oyuncunuzdan saklıyor.

Ancak Klask'teki asıl vurucu, masanın üzerindeki manyetik engellerdir. Çok yaklaşırsanız, biri çaldığınız parçaya bağlanır ve bu da doğruluğu çok daha zor hale getirir. Bir başkasını çekerseniz puan kaybedersiniz. Sürekli mevcut olan kendi kalesine gol riski ile birlikte, her maçı hız ve kesinlik arasında sarkan, hızlı tempolu bir ip yürüyüşü yaparlar.

En iyi iki oyunculu masa oyunları: Hanamikoji

(Resim kredisi: Asmodee)

7. Hanamikoji

Rakibinizi yenmenin eğlenceli, keskin iki oyunculu bir oyunu

Satın alma nedenleri
+ Blöf ve strateji arasında ince denge + Güzel sanat eserleri + Ucuz ve hızlı oynanan BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 26,93 $ Amazon'da Görüntüle 38,99 $ Amazon'da Görüntüle

Geyşalara kendi iyiliklerini kazanmaları için hediyeler vermenin alışılmadık teması, bazı parlak sanatlar için bir bahane ve zorlayıcı bir risk ve sayı hesaplama oyunudur. Her turda, oyuncular her seferinde bir kez dört eylemden birini gerçekleştirebilir. İkisi kart saklıyor: biri bir Geyşa'ya gizli bir hediye olarak, diğeri bir sonraki tura iki kart taşımak için. Diğer ikisi, diğer oyuncuya göstermek için hediye kartları seçmeyi, gerisini siz verirken bir kısmını vermelerine izin vermeyi içerir.

Hediyeler otomatik olarak eşleşen Geyşalara gider ve her bir Geyşaya en çok hediyeyi veren oyuncu iyiliğini kazanır. Hediye vermenin gizli ve kamusal yönleri, sınırlı bilgilerle ileriyi planlamaya çalıştığınız her turda büyüleyici bir gerilim yaratır. Ancak sayıları takip edenler için muhalefetinizi işe yaramaz bir hediye vermeye zorlamak özel bir tatmin.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Asmodee Jaipur Asmodee Jaipur Kart Oyunu Amazon $ 43,49 GörüntüleTüm fiyatları görün