Close
  • Ana
  • /
  • Vr Teknolojisi
  • /
  • En İyi VR oyunları 2020: En iyi PSVR oyunlarını, Oculus VR oyunlarını ve HTC Vive oyunlarını edinin!

En İyi VR oyunları 2020: En iyi PSVR oyunlarını, Oculus VR oyunlarını ve HTC Vive oyunlarını edinin!

Birçoğu, teknolojik tavada parıldayan bir heves olacağını varsayarken, sanal gerçekliğin yükselişi, eğitimden tıbba kadar her şeyi etkileyen gelişimsel bir rönesansa dönüştü.


Ancak en büyük sıçramalardan ve sınırlardan bazılarını video oyunları alanında gördük. Giderek daha uygun fiyatlı hale gelen bu kadar donanım eksikliği ile VR oyunları, stüdyolar daldırma ve simülasyonun sınırlarını zorlarken sanal gerçeklik oyunlarının büyük bir kısmını sarsmıştır.

Daha fazlasını okuyun: Oculus Quest incelemesi: PlayStation VR'ı unutun - bu yeni standarttır

Artık 2018'e iyi girdiğimize göre, şu anda indirip oynayabileceğiniz en iyi oyunları kendi tercih ettiğiniz başlığınız için ele almak doğru görünüyordu. Bu nedenle, kandırılmış bir bilgisayarı ve bir Oculus Rift'i ya da PSVR combo içeren bir PS4 Pro'yu sallıyor olun, mevcut donanım kurulumunuza mükemmel şekilde uyan yeni bir VR oyunu bulacaksınız.

Münhasırlardan çok platformlu hitlere kadar çeşitli platformlardan oyunlar seçtik, bu yüzden burada başlığınızı indirip, oyun kumandanızı elinize alıp piyasadaki en iyi sanal gerçeklik deneyimlerinin keyfini çıkarmanızı sağlayacak bir şeyler olmalı. .


Şu anda satın alabileceğiniz en iyi PSVR oyunları

En iyi VR oyunları

Moss, üçüncü şahıs platform oluşturma ve bulmaca çözme karışımı ile benzersiz bir VR deneyimi sunuyor.


yosun

Büyülü bir platform macerası

Satın alma nedenleri
+ Büyüleyici film müziği + Genç kullanıcılar için mükemmel £ 17,21 Amazon'da Görüntüle £ 49,99 Amazon'da 241 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

VR oyunlarında pek çok çeşitlilik vardır, ancak bu oyunların çoğu daha yetişkinlere yönelik temalara yönelme eğilimindedir, bu nedenle Moss'un VR kullanıcıları arasında dalga yaratması kadar aile dostu bir konu olduğunu görmek rahatlatıcıdır. Moss, birinci şahıs bakış açısını kullanmak yerine, Quill adıyla maceracı bir fareyi takip etmek için dinamik bir kamera kullanıyor.

Oyun, hem manzarayı kontrol etmek hem de çevre bulmacalarını çözmek için hayalet imleci kullanırken aynı anda çeşitli platform bölümlerinde Quill'i kontrol ettiğiniz çift kontrol kurulumunu kullanır. Büyüleyici, zorlayıcı ve yaratıcılıkla dolu bu, PSVR’nin en iyi ayrıcalıklarından biridir.


En iyi VR oyunları

Skyrim, hemen hemen her platforma taşınmış olsa da, VR sürümü PSVR'de gerçekten iyi çalışıyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

Ejderhaları ve haydutları daha önce hiç olmadığı gibi rahatsız et

Satın alma nedenleri
+ Harika VR uyarlaması + Tam Skyrim deneyimi
Kaçınılması gereken nedenler
-Boş liste /the-elder-scrolls-v-5-skyrim-vr-pc-steam-cd-key /the-elder-scrolls-v-5-skyrim-vr-pc-steam-cd-key£ 15,85 Amazon'da Görüntüle £ 30.99 365games.co.uk'de Görüntüleyin 235 Amazon müşteri değerlendirmesi

Elbette, Skyrim VR'de oynanabilir. Orijinal Doom ve Minecraft'a çok benzer şekilde, Bethesda’nın The Elder Scrolls serisindeki beşinci ana hat girişi, ekranlı hemen hemen her şeyde oynayabileceğiniz oyunlardan biri haline geldi.

Neyse ki, hızlı nakit para için üretilen tembel bir liman olmaktan ziyade, Skyrim VR, navigasyondan savaş baltanızı sallamaya kadar her şeyi ideal olarak haritalayan, kusursuz ve daha da önemlisi sürükleyici bir deneyim sunan bir hareket kontrol kurulumu sunuyor. Bir DualShock 4 veya bir çift Oculus Touch kontrol cihazı alıyor olsanız da, bu hayatınızı ele geçirebilecek türden bir oyundur (özellikle tüm ihtişamıyla başınıza bağlandığında).


En iyi VR oyunları

Resident Evil 7: Biohazard'ın VR portu kesinlikle korkutucu ve PSVR'de sahip olunması gereken bir oyun.

Resident Evil 7: Biohazard VR

Birinci şahıslarda tam korku

Satın alma nedenleri
+ Tam Resi 7 deneyimi + Oyunu deneyimlemenin açık ara en iyi yolu
Kaçınılması gereken nedenler
-Boş liste /pc/games/resident-evil-7-biohazard-steam-cd-key /pc/games/resident-evil-7-biohazard-steam-cd-key14,99 £ Amazon'da Görüntüleyin19,99 GamersGate'te görüntüleyin416 Amazon müşteri yorumu

Haydi, Sanal Gerçeklikte Resident Evil. Daha ne söylememize ihtiyacın var? VR, kullanıcılarını parçalara ayırmak için VR'nin sürükleyici gücünü kullanan bir avuç korku oyununa sahipti, ancak Capcom şimdi birinci şahıs odaklı bir Resi 7 ile geldiğinde, sanal gerçekliğe varmak ve franchise'ın neden daha büyük olduğunu kanıtlamaktı. ve her zamankinden daha iyi.

Baker ailesinin çılgın üyeleriyle savaşmaktan plantasyonlarının çürümüş kabuslarını keşfetmeye kadar, oyun tam anlamıyla atlama korkusu ve korku yaratıyor. Herhangi bir VR koleksiyonuna sahip olunması gereken bir eklenti.

En iyi VR oyunları

Bravo Ekibi, PSVR'de sanal gerçeklikte Rainbow Six oyununu oynamaya en yakın olanıdır.

Bravo Ekibi

VR için özel olarak tasarlanmış taktik bir nişancı

Satın alma nedenleri
+ Kapak tabanlı çekim + Ortak oyun seçeneği
Kaçınılması gereken nedenler
-Boş Liste £ 35,84 Amazon'da Görüntüle 129,99 £ Amazon'da Görüntüle

Birinci şahıs taktik nişancı oyunlarını seviyor musun? PSVR kulaklığınız var mı? Eh, bu iki nokta birleşti ve sonuç, Bravo Team adına yoğun bir kooperatif FPS oldu. Bravo Team, mevcut bir IP'nin bağlantı noktası olmaktan ziyade, sıfırdan sanal gerçeklik için tasarlandı ve siper almanıza ve her tür silahı kullanmanıza olanak tanıyor.

PSVR Aim Controller'i (tutup nişan alabileceğiniz gerçek bir tabanca tasarımı yapmak için PS Move'u kullanır) kullanabilir veya bir tanesine sahip değilseniz DualShock 4 kontrol cihazıyla oynayabilirsiniz. Yani korku ya da RPG olmayan birinci şahıs bir deneyim arıyorsanız, bu sizin için bir oyundur.

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi Oculus Rift oyunları

En iyi VR oyunları

Robo Geri Çağırma

Unreal'ın yaratıcılarından kaygan nişancı aksiyonu

Satın alma nedenleri
+ Doğru hareket kontrolleri + Yoğun arcade shooter oyunu

Bir şeyleri havaya uçurmak ve mermileri şüphesiz bir düşmana boşaltmak söz konusu olduğunda, saygıdeğer Epic Games stüdyosu işini bilir. Ne de olsa dünyaya Unreal serisini ve Gears of War'u getirdi, bu yüzden dikkatini sanal gerçeklik dünyasına çevirdiğinde bir muamele gördüğümüzü anladık.

Oculus Rift'e özel, 'geri çağırmaya' ihtiyaç duyan bir virüs tarafından enfekte olmuş robotları içeren bir hikayeye sahip olabilir, ancak bu, size çift kollu tabancaları ve söz konusu botları cıvata ve metal levha yağmuruna çevirmek için geliyor. Geleneksel navigasyon yerine ışınlanmaya dayalı hareketle Oculus Touch kontrolörlerinde beklediğiniz gibi silah sesleri tam olarak fark edilir.

En iyi VR oyunları

Echo Arena

TRON'da olmaya en yakın şey

Satın alma nedenleri
+ Yoğun bilim kurgu spor aksiyonu + Diğer oyuncularla bile savaşabilirsiniz

Hayır, Liverpool'daki ünlü mekan değil, daha çok VR'de oynayabileceğiniz en yoğun spor oyunlarından biri. Size PSP'de küçümsenen God of War oyunlarını ve muhteşem (ancak biraz içi boş) The Order: 1886'yı PS4'te getiren aynı stüdyodan gelen Echo Arena, VR göz önünde bulundurularak sıfırdan inşa edildi.

Sonuç, iki robot ekibinin rakip grubun hedeflerine disk atmayı amaçladığı, yerçekimine meydan okuyan bir arcade spor simülasyonudur. TRON'dan ne kadar etkilendiğini gizlemeye bile çalışmıyor, ama kulaklık takılıyken bu kadar çok eğlenirken kimin umrunda?

En iyi VR oyunları

Sabre yendi

Ritim-aksiyon Güç ile buluşuyor

Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz film müziği + Şu anda sanal gerçeklikte yapabileceğiniz en iyi şey Amazon'u kontrol edin

Tamam, Beat Saber'ın Disney’in şişirilmiş nakit ineği ile resmi bir ilişkisi olmayabilir, ancak kullandığınız iki aracın ışın kılıcı olduğunu inkar etmek mümkün değil. Onlara ne isim vermek isterseniz isteyin, Hiperbolik Manyetizmanın bulmaca fantezisinin TRON benzeri dünyasında onlarla ne yapacaksınız, sizi büyüleyecek.

Önerme basittir - kılıçlarınızı (biri kırmızı, diğeri mavi) size doğru gelen karo yönünde kesin ve periyodik olarak yanınızdan geçen parlayan bloklardan kaçının. Bu tarz bir oyun için özel olarak yazılmış el yapımı bir film müziği ile ortaya çıkan sonuç, Dance Dance Revolution'ın Fruit Ninja'yı ağır bir dozda elektronika ile karşılamasıdır.

En iyi VR oyunları

Sprint Vektör

Uygun bir VR antrenmanı için hazırlanın

Satın alma nedenleri
+ Eşsiz hareket tekniği + Sekiz oyunculu yarışlara kadar

Navigasyon, özellikle sürükleyici bir yarışçı yaratmak istiyorsanız, VR'da çalışan geliştiriciler için en zorlu sorunlardan birini sunar. En azından Survios'a göre bir cevap, tahrik aracınız olarak Vive veya Rift'inizin kumandalarını kullanmaktır.

Bunu, 21 neon ışıklı sahada koşarken, zıplarken, kayarken ve uçarken kollarınızı bir kısa mesafe koşucusu veya hızlı patenci gibi ileri geri sallayacağınız klasik bir Wii Sports oyunu gibi düşünün. Hareket kontrolleri gerçekten iyi çalışıyor, bu da bunu harika bir yarış platform oyunu ve fitness takipçinizdeki adım sayınızı artırmak için harika bir yol yapıyor.

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi HTC Vive oyunları

En iyi VR oyunları

İş Simülatörü

Manuel işçilik, VR biçiminde

Satın alma nedenleri
+ Harika küçük parti oyunu + Canlı yayın için ideal Amazon'u kontrol edin

Yıl 2050 ve tüm işler otomatik hale geldi. İnsanlık, gerçek bir iş yapmanın nasıl bir şey olduğunu görünüşte unutmuş durumda. Dolayısıyla, elbette, robotlar tüm ağır mesleki işleri yapmaya başlamadan önce bir dünyayı deneyimlemek için sanal gerçekliğe atlıyorlar - ve bu yolculuk için buradasınız.

Sıradan bir konsept gibi gelebilir, ancak parlak Surgeon Simulator serisine çok benziyor - Job Simulator, basit görevleri karıştırırken veya işte zor olmanız gereken zamanlarla uğraştığınızda en iyi şekilde çalışır. Sanal Gerçeklik gözlüğünüzün rahatlığında çöreklerden iş arkadaşlarınızı kovmaya kadar her şeyi yapabilirsiniz.

En iyi VR oyunları

Kartal Uçuşu

Gökyüzüne al

Satın alma nedenleri
+ En iyi görünümlü VR oyunlarından biri + Mükemmel kooperatif yarışları 16,95 £ Amazon'da görüntüle 28,40 £ Amazon 87 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüle

Ubisoft, yaklaşan Transference ile sanal gerçekliğe başka bir derin kesim yapmaya hazırlanırken, ortama ilk denemelerinden birini denemek için daha iyi bir zaman olamazdı. Eagle Flight, insanlığın yok olmasından 50 yıl sonra sizi Paris üzerinde uçarken görüyor.

Size Assassin's Creed serisini getiren aynı stüdyodan gelen Paris, yüksek rüzgârda sürerken oldukça arka plan oluşturarak ciddi bir ihtişamla yeniden yaratıldı. Aşağıdaki güzel ve ıssız arazide tek oyunculu olarak uçabilir veya iki oyunculu yarışlar için başka bir oyuna girebilirsiniz.

En iyi VR oyunları

Proje Arabaları 2

Sürükleyici formda simüle edilmiş yarış

Satın alma nedenleri
+ Eşsiz fizik + Tam yarış simülasyonu deneyimi 8,20 £ Amazon'da Görüntüle 10,99 £ Amazon'da Görüntüle 18,99 £ 365games.co.uk adresinde görüntüleyin

Korku ve atıcılar, şu ana kadar VR üzerindeki en büyük etkilerden bazılarını yapmış olsa da, yarış hızla en çok konuşulanlardan biri haline geliyor. Assetto Corsa'nın beğenileriyle birlikte, Project Cars (ilk oyuna çok benzer) sanal gerçekliğin sürükleyici niteliklerini alır ve onu dünyanın en hızlı araçlarının koltuğuna bağlar.

Dinamik hava koşullarından gerçekçi atmosferik koşullara kadar, yarış pistinin her küçük yönü, sürüş şeklinizi etkileyecek ve bu, hem acemi sürücüler hem de motor sporlarında gerçek hayattaki bir kariyere ellerinden geldiğince yaklaşmak isteyen deneyimli benzin kafaları için inanılmaz bir deneyim haline getiriyor.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Moss Polyarc Moss Amazon £ 17,21 GörüntüleTüm fiyatları görün