Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • 2020'nin en iyi uyandırma ışıkları: Doğal bir şekilde uyanmanıza yardımcı olacak gün doğumu lambaları

2020'nin en iyi uyandırma ışıkları: Doğal bir şekilde uyanmanıza yardımcı olacak gün doğumu lambaları

Gün doğumu lambaları olarak da bilinen en iyi uyandırma ışıkları, vücudunuzun ritmine uygun olarak daha doğal bir şekilde uyanmanıza izin verir. Bunu, güneşin kademeli olarak yükselişini taklit ederek, sizi yavaş yavaş uyandırarak, yumuşak ve rahat bir şekilde yaparlar. Birine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, şimdi bunu yapmak için harika bir zaman: Lumie ve Philips gibi uyandırma ışıklarında düzenli olarak fiyat düşüşleri görüyoruz.en iyi Siber Pazartesi fırsatları.


Uyandırma ışıkları, güne daha uyanık ve daha iyi bir ruh hali içinde başlamanıza yardımcı olur. Kesinlikle gürültülü bir şekilde şok edilmekten daha güzelalarm saatiuyku döngünüzün en derin bölümünü bozuyorsa bu özellikle sarsıcı olabilir. Dolayısıyla bir uyandırma ışığı, sağlığınız ve refahınız için büyük bir yatırım olabilir. Özellikle şu anda, önümüzdeki birkaç ay boyunca karşı karşıya olduğumuz soğuk ve karanlık kış sabahları. Ve eğer SAD'den (Mevsimsel Duygusal Bozukluk) muzdaripseniz, onların sahip olması gereken bir şeydir.

Sabahları kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamanın başka yolları da var. En iyimize göz atınyatak kılavuzuiyi bir gece geçirmenizi sağlamak ve ne kadar iyi uyuduğunuzu takip etmek için rehberimizleuyku izleyicileri.

en iyi uyandırma ışığı: Lumie Bodyclock Luxe 750DAB

(Resim kredisi: Lumie)

1. Lumie Bodyclock Luxe 750DAB

Genel olarak en iyi uyandırma ışığı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: İşlevsellik Güç türü: Şebeke Çıkışı: 370 lümen Radyo: DAB
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel ışık ve ses kalitesi + Şık tasarım + SAD tedavisi için sertifikalı
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı tarafında BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 168,91 £ Amazon'da Görüntüleyin199,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

SAD hastaları için önerilen 1. Sınıf dereceli tıbbi cihaz olarak sınıflandırılan Lumie Bodyclock Luxe 750DAB yalnızca bir uyandırma ışığı değildir; aynı zamanda bir ışık ve ses makinesi, bir DAB radyo ve Bluetooth hoparlör. Bu, sağlam, lüks bir tasarımla birlikte, daha az rahatsız edici bir klinik aksesuar gibi ve daha çok yatak odanızın dekorunun doğal bir parçası gibi hissettirdiği anlamına gelir.


Lumie Bodyclock Luxe'yi birkaç nedenden ötürü genel olarak en iyi uyandırma lambasını seçtik. Üstün ses ve ışık kalitesini, telefonunuzu USB ile bağlamanıza ve şarj etmenize izin vermesi ve onu bir uyandırma ışığı olarak nasıl kullanacağınıza ilişkin çok çeşitli seçenekleri içerir.

Bunlar arasında, vücudunuza melatonin üretmesi için sinyal göndererek yatmadan önce rahatlamanıza yardımcı olmak ve gece geç saatlerde telefon ve tablet kullanmaktan kaynaklanan yanlış uyanıklığa karşı koymak için özel olarak tasarlanmış harika bir düşük mavi ışık modu vardır. Bunu, tıpkı gerçek bir gün batımı gibi pembe, turuncu ve kırmızı tonlarında dönerek yapar. Ve hatta ışığa duyarlı, otomatik karartmalı bir ekranı vardır, böylece gecenin bir yarısı kalkmanız gerektiğinde tüm bu zor işler geri alınmaz.


En iyi uyandırma ışığı: Philips Somneo

2. Philips Somneo

Genel olarak en iyi ikinci uyandırma ışığı

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Kişiselleştirilmiş uyandırma ayarları Güç tipi: Şebeke Çıkışı: 315 Lüks Radyo: FM
Satın alma nedenleri
+ Sabah ışık rengi değişiklikleri + Gün batımı simülasyonu
Kaçınılması gereken nedenler
-Tasarım, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI herkes için olmayacak pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click£ 155 Amazon 232 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Somneo, Philips'in amiral gemisi uyandırma ışığıdır ve gün sonunda sizi tekrar uyumanıza yardımcı olacak özelliklerle dolu bir modeldir. Sabahları, ışığınızın tam parlaklığa ulaşmasının ne kadar süreceğini seçebilir ve etkileyici 25 düzeyden kendi maksimum parlaklığınızı seçebilirsiniz. Hafif uyuyan biriyseniz veya genel olarak ışığa daha duyarlı olan biriyseniz, bu ayrıntı harikadır.


Ses, dahili doğa sesleri, FM radyo veya bir AUX kablosuyla bağlayabileceğiniz kendi müzik çalarınız şeklinde sağlanır. Lumie'lere benzer bir gün batımı modunun yanı sıra Somneo, yatmadan önce gevşemeyi teşvik etmek için ışıkla yönlendirilen bir nefes modu sunar ve size takip etmeniz için yedi ışık yoğunluğu veya ses ritmi verir.

Kullanım kolaylığı açısından da birkaç güzel dokunuş var. Dokunmatik ekran Somneo'nun kurulumunu ve ayarını kolaylaştırır. Ekran parlaklığı, odanızın ışığına göre otomatik olarak ayarlanır (bunu manuel olarak da ayarlayabilirsiniz). Ve gecenin ortasında kalkarsanız, yumuşak kırmızı bir parıltı için lambanın üst kısmına hafifçe vurabilirsiniz - odayı ışıkla doldurmadan görmeniz yeterlidir. Tek eleştirimiz mi? Ortasında garip bir delik bulunan tasarım, bölücüdür. Philips bunu 'şık ve şık' olarak tanımlıyor; diğerleri katılmayabilir.

en iyi uyandırma ışığı: Beurer WL 75

(Resim kredisi: Beurer)

3. Beurer WL 75 Uyandırma Uygulaması Kontrollü Işık

Şık uyuyanlar için harika görünümlü bir seçenek

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Kullanım kolaylığı Güç türü: Şebeke Çıkışı: 2000 lümen Radyo: FM
Satın alma nedenleri
+ Kurulumu ve kullanımı kolay + Bluetooth akışı + Bireysel günlük ayarlar
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Hacimli fiş Amazon'da £ 119,99 İncele120 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin 120 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

En iyi uyandırma ışıkları bile, kötü tasarlanmış yardımcı uygulamalar tarafından yarıda kesilebilir. Beurer WL 75 öyle değil. Uygulamasının arayüzü, kullanmak için bir rüya, ışığın kendisini kurması ve programlaması olağanüstü derecede basit hale getiriyor. Özellikle haftanın her günü için farklı profiller ayarlayabilmenizi seviyoruz. Beurer ayrıca, uyandığınızda tazelenmiş hissetmenize gerçekten yardımcı olacak, kırmızıdan beyaza nazik, kademeli bir solma olan doğal bir gün doğumu modu sunar. Ayrıca, gece veya gündüz herhangi bir zamanda uyumak için gün batımı modunu seçebilir veya Beurer'in Bluetooth bağlantısından müzik akışı yapmak veya radyo çalmak için yararlanabilirsiniz. Son olarak, Beurer & rsquo; ın tasarımına bir selam vermeden hiçbir inceleme tamamlanmayacaktır. Bazıları onu geniş tarafta, özellikle de ağır fişte buldu, ama bizim mütevazi görüşümüze göre, kolayca grubun en iyi görünenlerinden biri.


En iyi uyandırma ışığı: Philips HF3531 / 01

(Resim kredisi: Philips)

4. Philips HF3531 / 01 SmartSleep Uyandırma Işığı

Aynı özelliklerin çoğuna sahip daha ucuz bir Philips seçeneği

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Basit tasarım Güç türü: Şebeke Çıkışı: 300 Lüks Radyo: FM
Satın alma nedenleri
+20 ışık yoğunluğu + Doğal uyandırma sesleri + Erteleme işlevi
Kaçınılması gereken nedenler
-Radyo, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI daha iyi olabilir pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click111 £ Amazon'da Görüntüle 174.99 £ Amazon'da Görüntüle

Philips Somneo zevkinize göre çok pahalıysa veya tasarımdan hoşlanmıyorsanız, işte yine de özelliklerle dolu daha ucuz bir seçenek. HF3531 / 01 SmartSleep Uyandırma Işığı, doğal bir şekilde uyanmanıza yardımcı olmak için renkli bir gün doğumu simülasyonu kullanır ve ışığı yumuşak bir şafaktan turuncuya ve sonunda parlak sarı ışığa doğru kademeli olarak 30 dakika boyunca artırır. Keyifli uyanışınızı tamamlamak için SmartSleep bunu doğal bir uyandırma sesiyle takip eder: orman kuşları, okyanus dalgaları ve Nepal şarkıları dahil olmak üzere yedi seçenek vardır.

Bu sesler, bir buçuk dakika içinde kademeli olarak artar. Alternatif olarak, bir FM radyo istasyonunu ayarlayabilirsiniz. Hâlâ uyanmaya tam olarak hazır değilseniz, bir erteleme seçeneği vardır ve cihazın gün batımı simülasyonu ile gece uykuya dalabilirsiniz - sadece tersine uyanma rutini gibi. 20 parlaklık ayarı vardır, böylece sizin için en uygun ışık seviyesini bulabilirsiniz ve SmartSleep kendi parlaklık seviyesini otomatik olarak ayarlar, böylece ekran sizi geceleri uyutmaz. Erken saatlerde kalkmanız gerekiyorsa, odanızı biraz daha dinlendirici olan loş turuncu bir ışıkla aydınlatacak bir gece yarısı ışığı seçeneği var.

En iyi uyandırma ışığı: LBell Wake Up Light

(Resim kredisi: LBell)

5. LBell Uyandırma Işığı

En iyi bütçe uyandırma ışığı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Fiyat Güç türü: Şebeke Çıkışı: Belirtilmemiş Radyo: FM
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda seçenek + Akıllı asistan entegrasyonu + Süper ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Ses harika değil-Uygulama kurulumu zor olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 35 Amazon'da Görüntüleyin

Tüm bu uyandırma ışıkları çok pahalı görünüyorsa, işte kutuların çoğunu işaretleyen, kemerinin altında harika incelemeler bulunan ve burada listelenen diğer tüm ışıkların fiyatının bir kısmına mal olacak bir seçenek. LBell Uyandırma Işığı, gün doğumu ve gün batımı simülasyonu, yedi farklı ışık rengi ve 20 ışık yoğunluğu ayarı gibi diğer uyandırma ışıklarının çoğunda bulunan özellikleri içerir. Güne hazırlanmanızı kolaylaştırmak için yedi doğal ses ve bir FM radyo setiyle birlikte gelir ve dört alarm saati ve beş defaya kadar kullanabileceğiniz bir erteleme işlevi ile birlikte gelir.

WiFi'nize bağlanır ve bir uygulama aracılığıyla kontrol edilebilir, ayrıca Alexa ve Google Home gibi akıllı asistanlarla uyumludur, böylece istediğiniz şekilde ayarlamak için sesli komutları kullanabilirsiniz. Arka tarafta bir USB şarj bağlantı noktası bile var, böylece telefonunuzu gece boyunca şarj edebilirsiniz. Öyleyse neden düşük fiyat? Ses kalitesi en iyisi değil, uygulamayı kurmak zor olabilir ve herhangi bir ses olmadan sadece ışıkla uyandırılmayı seçemezsiniz. Bununla birlikte, fiyat belirleyici faktörünüzse, burada beğenilecek çok şey var.

Lumie Zest

6. Lümie Zest

SAD tedavisi için en iyi uyandırma ışığı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: SAD Güç türü: Şebeke Çıkışı: 2000 Lüks Radyo: Yok
Satın alma nedenleri
+2000 lüks + 15-30 dakikalık gün doğumu ayarı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 125 pil gücü yok Amazon'da 80 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Mevsimsel Duygusal Bozukluktan muzdaripseniz veya geceler gelmeye başladığında sadece kış hüznünü hissediyorsanız, bu sizin için bir seçim olabilir. Lumie Zest, genel ruh halinizi iyileştirecek ışık terapisi sağlamak üzere onaylanmış bir uyandırma ışığı ve SAD lambası kombinasyonudur. En önemlisi, bu listedeki diğer uyandırma ışıklarından çok daha güçlü olan 2000 lükse varan bir çıktıya sahiptir. Bir iyileşme hissetmek için günde yirmi ila 30 dakika ışık tedavisi önerilir.

Küçük ve kompakttır, bu nedenle her yere götürülebilir (pil seçeneği olmadığı için bir sokete ihtiyacınız olsa da) ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek oldukça kolaydır. Bu listedeki en ucuz uyandırma ışığı değil, ancak SAD'nin etkili tedavisini arıyorsanız, daha yüksek parlaklık çıktısının fiyatı haklı çıkarmaktan daha fazlasını hissediyoruz.

en iyi uyandırma ışığı: Hatch Baby Rest Night Light

(Resim kredisi: Hatch)

7. Hatch Baby Rest +

Küçük çocukların ebeveynleri için en iyi uyandırma ışığı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çocuklar Güç türü: Şebeke Çıkışı: Belirtilmemiş Radyo: Yok
Satın alma nedenleri
+ Birden fazla ürün bir arada + Cihazınızdan kontrol edin + Bebekler ve çocuklar için uygundur
Kaçınılması gereken nedenler
-KABLO BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 169 £ Amazon'da Görüntüle

Hatch Baby Rest +, çocuklar için en iyi uyandırma ışığı olarak bizim seçimimizdir. Aynı zamanda bir gece lambası, beyaz gürültü makinesi ve uyanmaya hazır saat (diğer adıyla yükselme zamanı saati). Ve en iyisi, bu sevimli cihaz son derece özelleştirilebilir ve çocuğunuzun rutinine uyacak ses ve ışık programları oluşturmanıza olanak tanır.

Küçük bir bebeğin uyanmasını kolaylaştırmak için beyaz gürültü ve düşük ışığın rahatlatıcı bir kombinasyonuna ne dersiniz? Ya da çocuğunuza sadece önceden onaylanmış bir uyanma saatinden sonra yatağa gelip sizi rahatsız etmesi için yeşil ışık (kelimenin tam anlamıyla) veren renk kodlu bir sistem? Hepsi akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol edilebilir, bu nedenle erken saatlerde beslenmek için kalkıyorsanız veya uyanık olup olmadıklarını kontrol ediyorsanız, ayarları nerede olursanız olun buna göre yapabilirsiniz. Onlar için kaba uyanışlar, karanlıkta mobilyalara çarpmak yok.

FITFORT Çalar Saat Uyandırma Işığı

(Resim kredisi: Fitfort)

8. Fitfort Çalar Saat Uyandırma Işığı

En iyi süper ucuz uyandırma ışığı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Tasarruf etmek Güç türü: Pil Çıkışı: 500 Lüks Radyo: FM
Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Güzel görünümlü + Temel işi iyi yapıyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Gelişmiş özelliklerden yoksun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 25,99 £ Amazon'da Görüntüle 26,99 £ Amazon'da Görüntüleyin

Listemizdeki en ucuz uyandırma ışığı olan pille çalışan Fitfort Alarm Clock Wake Up Light, süper düşük fiyatı göz önüne alındığında etkileyici bir özellik yelpazesi sunar. Sabahları 30 dakika boyunca kademeli olarak% 10'dan% 100'e aydınlanır ve günün sonunda uyumaya yardımcı olmak için tersini sunar. Gece boyunca, zaman göstergesi üç ayar sunar: ışık, kısık ve kapalı. Ayrıca bir erteleme işlevi, bir okuma ışığı, bir FM radyo, altı doğal alarm sesi ve yeşil, kırmızı, mavi, pembe, turuncu ve çivit mavisi gibi bir renk seçeneği vardır.

Temelde bu sizin kaderiniz: Bu kesinlikle bulacağınız en gelişmiş uyandırma ışığı değil. Ayrıca, ses düşük kalitededir ve düğmeler pratikte kullanımı kolay değildir. Bununla birlikte, temel bir şey arıyorsanız, bu hala gözümüzde inanılmaz bir pazarlığı temsil ediyor.

COULAX Uyandırma Hafif Ahşap Tahıl Gün Doğumu Çalar Saat

(Resim kredisi: Coulax)

9. Coulax Uyandırma Işığı

Bu bütçe uyandırma ışığı mükemmel değer sunar

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Bütçe değeri Güç türü: Şebeke Çıkışı: 102.34LM Radyo: FM
Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Ses aralığı + Atmosfer lambası olarak ikiye katlanır
Kaçınılması gereken nedenler
-Ses kalitesi harika değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 36.99 Amazon'da görüntüleyin

Şaşırtıcı derecede nezih bir başka ucuz seçenek olan Coulax Wake Up Light, bu listedeki diğerlerinden estetik olarak öne çıkmasını sağlayan ahşap efektli bir tasarıma sahip; iyi mi kötü mü kişisel zevkinize bağlı olacaktır. İşlevsel olarak konuşursak, her şey iyi çalışıyor. Cihaz, odanızın parlaklığını sabahları 10-60 dakika boyunca sıcak kırmızıdan parlak beyaza kademeli olarak artırır. Ayrıca geceleri 10-120 dakikadan fazla uyumak için de kullanabilirsiniz.

Olumsuz tarafı, ses kalitesi düşük; uyandırma ışığını ses olmadan kullanamazsınız; ve alarmı kapattığınızda ışık da söner, bu biraz can sıkıcı olabilir. Ancak, bir erteleme işlevi, FM radyo, 20 parlaklık seviyesi ve uyanmak için yedi farklı sesle, bunların hepsi yazma sırasında sadece 32,99 £ 'dan gerçek bir pazarlık anlamına geliyor. Özellikle maksimum parlaklık seviyesini ayarlayabileceğiniz gibi, başucu lambası veya renkli atmosfer lambası olarak da kullanabilirsiniz.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın