Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi telsizler 2020: Her yerde ücretsiz olarak bağlantıda kalın

En iyi telsizler 2020: Her yerde ücretsiz olarak bağlantıda kalın

Pingtwitter'ün en iyi telsizler kılavuzuna hoş geldiniz. Telefonunuzun pili en son ne zaman bitmişti? 'Dün' dışındaki herhangi bir cevap bizim için etkileyicidir, bu da vahşi doğada yürürken telefonunuza güvenmenin bir felaket reçetesi olduğu anlamına gelir. Zayıf pil ömrü, güvenilmez sinyal alımı ve geçmekte olan bir yağmur duşundan çok daha fazlasına dayanamama gibi değişkenlerin tümü, iletişimde kalmanın denenmiş ve test edilmiş bir yoluna sahip olmanın önemli olduğu anlamına gelir.


En iyi telsizler mükemmel pil ömrüne sahiptir, cep telefonu altyapısına güvenmez ve mükemmel su ve düşmeye karşı dayanıklılığın yanı sıra birkaç kilometreye kadar menzil sunar. Kurtarma helikopterini beklerken hızlı bir Angry Birds oyunu yapamayacağınız tek şeydir. Burada, başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan iki paket halinde (üç, bir durumda!) Gelen beş el cihazımız var.

Sizin için en iyi telsiz nasıl seçilir

Telsizler, ultra basit ünitelerden, hayatta kalma konusunda en sert olanları evde hissettirecek sağlamlaştırılmış modellere kadar çeşitlilik gösterir. En azından, bir telsizin iddia edilen menzilini göz önünde bulundurmalısınız ve bunların neredeyse her zaman en iyi senaryolar olduğunu ve genellikle ayrı birimler arasında net bir görüş alanı olduğunu unutmayın. Kalabalık bir şehirde veya tepelik bir yerde, binalar veya coğrafya tarafından görüş alanının engelleneceği bir yerde telsiz kullanacaksanız, daha uzun menzilli birini seçin.

Menzilden sonra pil ömrü ve şarj kolaylığı önemlidir. Buradaki bazı telsizler, el cihazınızı şarj etmek için şebekeye bağlamanıza izin veren şarj edilebilir pil paketleri ile birlikte gelir - ancak yine de eski moda AA pilleri barındırır. Bazı birimler yalnızca kendi pil takımlarını kullanmanıza izin verirken, diğerleri yalnızca AA piller alır. AA piller, dünyanın her yerinden yenilerini satın alabileceğiniz için tartışmasız en kullanışlıdır - ancak şarj etmek istiyorsanız, kendi şarj cihazınızı da sağlamanız gerekir.

Ayırt edici bir faktör, el cihazınızın desteklediği kanalların sayısıdır - buradaki tüm üniteler sekizi destekler, ancak bazıları 16 kanala kadar çıkma seçeneği içerir, bu da yakındaki başka bir grup tarafından kullanılmayan bir kanalı bulma şansınızı artırır. . Telsizinizi meşgul bir yerde kullanacaksanız, bu kontrol etmeye değer.


Ömür sadece pillerle ilgili değildir - aynı zamanda telsizinizin ne kadar iyi hayatta kalacağıyla da ilgilidir. Sadece bir kamp alanında çocuklarınızla iletişim halinde kalmak istiyorsanız, sadece su sıçramasına karşı koruma yeterli olacaktır. Telsizinizi her türlü hava koşulunda, çok soğuk koşullarda veya en kötüsü bir teknede kullanacaksanız, uygun bir smaç alabilen ve suya daldırılmasına izin verecek bir IPX derecesine sahip olanı isteyeceksiniz. biraz. Bazı telsizler pozitif olarak yüzdürücüdür, bu da onları içeceğin içine düşürdüğünüzde yüzdükleri anlamına gelir; diğerlerinin üzerinde parlak bir LED'i tetikleyen ve onları güverteden bulmanızı sağlayan su detektörleri vardır. Elbette, el cihazınız ne kadar sağlam ve özelliklerle dolu olursa, maliyeti o kadar artacaktır, bu nedenle bir kredi kartını bırakmadan önce maceralarınızın ölçeği hakkında düşünmeye değer.

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi telsizler

en iyi telsiz: Motorola T42 Talkabout

(Resim kredisi: Motorola)

1. Motorola T42 Talkabout

Çoğu insan için en iyi telsiz

Teknik Özellikler
İddia edilen aralık: 4 km Kanallar: 16 Kemer klipsi: Evet Zil: Evet Kulaklık / mikrofon soketi: Hayır / Hayır Işık: Hayır Titreşim: Hayır Güç kaynağı: 3xAAA pil (birlikte verilmez)
Satın alma nedenleri
+ Çok uygun + Küçük boy
Kaçınılması gereken nedenler
- Su geçirmezlik yok - Kısa menzilli BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Et Siteyi Ziyaret Et

Pazarlığa hazır mısınız? T42 Talkabout'un fiyatı 40 poundun altında ve iki paket halinde gelmek yerine - bu toplamadaki diğer her set gibi - üçlü bir set halinde geliyor, bu da onu daha büyük gruplar veya birden fazla çocuğu olan aileler için anında çekici kılıyor. Altında plastik bir halka ve bunları kemerinize takmak için çıkarılabilir bir klips bulunan küçük, iyi yapılmış küçük şeyler.


Her biri üç AAA pille çalışıyorlar ve deneyimlerimiz, her şarjdan bol miktarda kullanacağınızı gösteriyor - pil uyarılarını görmeye başlamadan önce birkaç gün tekrar tekrar ve tekrar kullanmadan kullanmayı başardık. AAA piller, bu telefonları bir araç şarj cihazından şarj edemeyeceğiniz anlamına gelir.

Bunların kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Siz pilleri takmadan önce ağırlıkları 80 gr'ın altındadır ve kanal değiştirmek - en sık yapacağınız yayın dışı iş - yalnızca birkaç düğmeye basmanız yeterlidir. Kanallar konusunda, T42, diğer bazı cihazlar için sekiz yerine 16 kanal sunarak, diğer telsiz kullanıcılarının olduğu yerlerde kalabalık olmayan kanalları bulmayı kolaylaştırır. PTT düğmesi büyüktür ve bulunması kolaydır ve ses kalitesi mükemmeldir.

Bahsedilecek hava sızdırmazlığı yok - pil kapağındaki yumuşak bir gromet bile - bu nedenle sert havalarda bunlara güvenmek akıllıca olmayabilir. Ayrıca, menzil 4 km olduğu iddia edilse de, bu cep telefonlarını yoğun ormanlık alanlarda kullanmanın bu sayıyı birkaç yüz metreye düşürdüğünü, bu nedenle riskli durumlarda kullanmak için telsiz arayan grupların - tepelikte oryantiring; Gerçekte bu telefonları yoğun ormanlık alanda kullanmak, menzillerini önemli ölçüde birkaç yüz metreye düşürdü: Riskli durumlarda iletişim halinde kalması gereken gruplar için başka bir kara leke.

Bununla birlikte, telsizi gerektiren her durum ölüm kalım meselesi değildir ve bu küçük, yetenekli, cepte taşınabilir cihazların tam da doktorun emrettiği şey olacağı birçok durum vardır. Para için, daha iyisini yapabileceğinizi düşünmüyoruz.


en iyi telsiz: Motorola Tlkr T92 H2O

(Resim kredisi: Motorola)

2. Motorola Tlkr T92 H2O

En iyi premium telsiz

Teknik Özellikler
İddia edilen aralık: 10 km Kanallar: 16 Kemer klipsi: Evet Zil: Evet Kulaklık / mikrofon soketi: Evet / evet Işık: Evet Titreşim: Evet Güç kaynağı: AA piller (şarj edilebilir Ni-MH piller birlikte verilir)
Satın alma nedenleri
+ Harika tasarım + Uzun menzilli
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için potansiyel olarak aşırı öldürme $ 174,99 Amazon'da Görüntüle

T92, zarif küçük tasarım dokunuşlarıyla doludur. Tabandaki parlak LED elbette manuel olarak açılabilir, ancak aynı zamanda ünitenin tabanındaki iki metal kontak ıslanırsa da yanar, böylece onu bir teknenin yanından düşürürseniz daha kolay bulabilirsiniz. . Kemer klipsi, dikkat çekmek için bir düdük içerir - başka bir kullanışlı dokunuş. Ayrıca, sekiz saniye boyunca yüksek sesli bir uyarı sinyali gönderen ve ardından 22 saniye daha ellerinizi kullanmadan ileten bir acil durum düğmesi alırsınız. Alıcı el cihazı başka bir T92 ise, sinyal süresi boyunca ses seviyesi maksimuma çıkmaya zorlanır ve bu da bunları potansiyel olarak tehlikeli ortamlarda çok yararlı hale getirir.

Menzil, iddia edilen 10 km'de iyi - yoğun bir ormanda önemli ölçüde daha az aldık, ki bu beklenmelidir, ancak yine de görüş alanının çok ötesinde kristal netliğinde iletişimimiz var. 16 kanal, diğer kullanıcılardan uzak durmanın yeterince kolay olduğu anlamına gelir ve sağlam küçük anten de dahil olmak üzere kompakt form faktörü, bunların taşınmasını kolaylaştırır.

Tamamen yok edilemez değiller ama yakınlar. IPX67 derecelidirler, bu da toza dayanıklı oldukları ve bir metreye kadar suya daldırıldıktan sonra 30 dakikaya kadar dayanabildikleri anlamına gelir. Tıknaz, sert plastikle kaplanmışlar ve düğmeler sağlam hissediliyor - bunların gerçekten zorlu bazı durumlarda iletmeye ve almaya devam edeceğine inanırdık.

Pil gücü, birlikte verilen şarj edilebilir bir paket yoluyla sağlanır, ancak T92'nin form faktörü, şarj cihazı olmadan bir ahizeyi çalıştırmanıza olanak tanıyan üç AA pil de barındıracaktır. Son bir güzellik, size el cihazlarınızı ve beraberindeki şarj cihazını ve kabloyu bagajınızda temiz tutmanın bir yolunu sunan birlikte verilen yarı sert taşıma çantasıdır.

T92'nin nispeten yüksek fiyatını özellik listesine göre tartmaya ve kesinlikle bu kadar iyi özellikli ve iyi inşa edilmiş bir kit parçasına kesinlikle ihtiyacınız olup olmadığını iki kez kontrol etmeye değer - ancak ona ne atarsanız sürmesini sağlayacak bir şey istiyorsanız, değer para bundan daha iyi gelmez.

en iyi telsiz: AmazonBasics 2 Yönlü Telsiz Walkie Talkie

(Resim kredisi: AmazonBasics)

3. AmazonBasics 2 Yönlü Telsiz El Telsizi

En iyi bütçe telsizi

Teknik Özellikler
Talep edilen aralık: 5 km Kanallar: 8 Kemer klipsi: Evet Zil: Evet Kulaklık / mikrofon soketi: Hayır / hayır Işık: Hayır Titreşim: Hayır Güç kaynağı: AAA piller (birlikte verilmez)
Satın alma nedenleri
+ Olağanüstü fiyat + Cep boyutunda
Kaçınılması gereken nedenler
-Hayır yok -Diğer birimlerin kanallarının yarısı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Et Siteyi Ziyaret Et

Pratik olarak hızlı satın alma, bu ultra uygun fiyatlı Amazon markalı birimler aslında oldukça iyi. Sesi iletme ve alma dışında pek bir şey yapmazlar - hava sızdırmazlığı yoktur, kulaklık için ses soketi yoktur ve kesinlikle bir LED lamba, pozitif yüzdürme veya şarj edilebilir pilleri unutabilirsiniz - üç tanesini sağlamanız gerekir kendi AAA'larınız. Testlerimizde bunlar kesinlikle yıllarca sürdü ve bir pil uyarısı görmeden ara sıra günlerce kullanmamıza izin verdi.

Elde ettiğiniz şey, iddia edilen 5 km menzilinde kaliteli, kolay anlaşılır ses üreten sekiz kanallı (diğer 16 birimin aksine) kullanışlı, sağlam bir his veren bir çift ahizedir. Her zamanki gibi, elinizin altında bir tutam tuza ihtiyacınız olacak - gerçek menzillerini 1 km'ye yakın bulduk, bu, diğer çoğu el cihazına benzer bir doğruluk-pazarlama oranı. Küçük LCD ekran arkadan aydınlatılmıştır, böylece bunları karanlıkta kurabilirsiniz ve sağlanan kemer klipsi biraz hafiftir ancak aşırı derecede kırılgan değildir.

Küçükleri eğlendirmek istiyorsanız, bunlar mutlak bilettir. Motorola TalkAbout T42'nin üçlü bir set halinde geldiğini, biraz daha etkileyici bir şekilde yapıldığını, daha fazla kanal sunduğunu (16'dan Amazon'un sekize kadar) ve bir onluk daha fazla maliyetin olduğunu unutmayın.

en iyi telsiz: DeWalt DXPMR300

(Resim kredisi: DeWalt)

4. DeWalt DXPMR300

Her şeyden önce tokluğa değer verenler için en iyi telsiz

Teknik Özellikler
İddia edilen menzil: 8 km Kanallar: 16 Kemer klipsi: Evet Zil: Evet Kulaklık / mikrofon soketi: Evet / Evet Işık: Hayır Titreşim: Evet Güç kaynağı: Şarj edilebilir pil paketi (ürünle birlikte verilir)
Satın alma nedenleri
+ Uzun menzil + Son derece dayanıklı
Kaçınılması gereken nedenler
- Acil durum pillerini değiştiremezsiniz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin Siteyi Ziyaret Edin

Darbe sürücünüzü ve baretinizi tamamlayacak şekilde tasarlanan DXPMR300, ekipmanlarına zor anlar yaşatan bol çekiciliğe sahip bir telsizdir. Toz geçirmez, su geçirmez ve iki metreye kadar düşmeye karşı dayanıklı olan bu 16 kanallı telsizler, zorlu bir yaşam sürmek için tasarlanmıştır. İddia edilen 8 km menzilinde, diğer telefonlar sessiz kaldıktan sonra da uzun süre iletişim halinde kalmalılar.

Kesinlikle iyi bir araya getirilmiş hissediyorlar - yumuşak dokunuşlu siyah çerçeve kolayca iz göstermiyor ve düğmelerin tümü hava sızdırmaz. Kalın bir kauçuk tıpa ile korunan 2,5 mm'lik bir kulaklık girişi vardır. Pil bölmesini açın ve hava şartlarına karşı daha fazla koruma bulacaksınız. Telsizinizin bir çimento karıştırıcısına düşme ihtimali, kar yağışı gibi düşüyorsa, DeWalt mükemmel birimi tasarlamış olabilir.

Pil takımı ısmarlama bir birimdir ve hava koşullarına dayanıklı bir kapı ile korunmaktadır. Ismarlama olduğundan, bazıları için bir dezavantaj olabilecek acil bir standart alkalin pil seti ile değiştirmek gerekmez. Artı tarafta, şarj başına çok fazla pil ömrü elde edersiniz - üniteler 10 saniye sonra yarı kapanmaya girer (hala iletmek ve almak için yeterince uyanıktırlar) ve onlardan birkaç günlük kullanım almalısınız. DeWalt, 12'nin sürekli açık olduğunu iddia ediyor. Her iki üniteyi aynı anda şarj etmek için çift uçlu bir şarj kablosu elde edersiniz. Her ikisini de aynı anda şarj etmenizi sağlayan düzenli bir masaüstü şarj yuvası da vardır.

İki kişi için 100 sterlinin üzerinde, bunlar pazarın lüks ucuna doğru ve pozitif olarak tehlikeli ortamlarda iletişim halinde kalması gerekenler için bir zorunluluk olsa da, başka yerlerde daha fazla zil ve ıslık bulacaksınız.

en iyi telsiz: Cobra AM1035

(Resim kredisi: Cobra)

5. Cobra AM1035

Deneyimli kullanıcılar için şarkı söyleyen ve dans eden bir el cihazı

Teknik Özellikler
İddia edilen aralık: 12 km Kanallar: 8 Kemer klipsi: Evet Zil: Evet Kulaklık / mikrofon soketi: Evet / evet Işık: Evet Titreşim: Evet Güç kaynağı: AA piller (şarj edilebilir Ni-MH piller birlikte verilir)
Satın alma nedenleri
+ Çok güçlü + Çok uzun menzilli + Neredeyse yok edilemez
Kaçınılması gereken nedenler
-Süper dost değil tasarlayın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Telsizlerin akıllı telefonların erişemeyeceği yerlerde kullanım için olduğu düşünüldüğünde, ne kadar felakete dayanabilmeniz gerektiğini düşünmeye değer. Pozitif kaldırma gücü, parlak acil durum LED'i ve iddia edilen 12 km menziliyle Cobra AM1035, kauçuk iyice yolun dışına çıktıktan sonra iletişim halinde kalmanıza izin vermelidir.

Bunlar tıknaz küçük ünitelerdir - bir pili takmadan önce 174 gram ağırlığındadırlar - ancak mini-USB ve ses bağlantı noktalarını koruyan tıknaz bir tıpa da dahil olmak üzere hava sızdırmazlığına dair pek çok kanıt vardır. Bu, AM1035'i çok dayanıklı kılar - IPX7 derecelidir, yani su altında bir metreye kadar derinliklerde bir seferde 30 dakikaya kadar hayatta kalabilirler ve ayrıca yüzebilirler. AM1035 ayrıca, sekiz saniyenin biraz altında çok yüksek bir ses çalarak hoparlöründeki suyu dışarı atarak 'geğirebilir' ve radyatörde kurutmaya başvurmadan ahizenizin su tıkanmasını çözmenize olanak tanır.

Her el cihazının altında küçük bir LED var - olağanüstü derecede güçlü olmasa da kullanışlı - ve güç, birlikte verilen dört adet şarj edilebilir AA pilden geliyor. Bunlar iki kat yararlıdır - sadece cep telefonumuzu bir seferde bir günden fazla açık tutmakla kalmaz, aynı zamanda pil kapağını çıkardığınız sürece (yuvalı vidalarla yerinde tutulur) herhangi bir AA takabilirsiniz. bir elektrik kaynağının yakınında değilseniz veya şarj cihazınız yoksa.

Kişisel tercih meselesi olarak, Motorola'nın T92'sini biraz daha seviyoruz - Motorola'nın düğmeleri biraz daha rafine edilmiş ve el cihazları biraz daha küçük, ancak her şeyden önce maksimum menzile ihtiyacınız varsa, AM1035'ler son derece çekici bir şekilde fiyatlandırılıyor.