Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • 2020'nin En İyi Yürüyüş Çorapları: Mutlu, Kabarcıksız Macera İçin

2020'nin En İyi Yürüyüş Çorapları: Mutlu, Kabarcıksız Macera İçin

Hepimiz kendimizi deri tabanlı dağ insanları gibi düşünsek de, gerçek şu ki ayaklarımız oldukça hassas şeylerdir ve bu nedenle, köşedeki dükkana ortalama bir gezintimizden daha yorucu bir şey yaparken biraz özel bir muameleye ihtiyaç duyarız. Yürüyüş çoraplarının işe yaradığı yer burasıdır ve - ne şans! - Mağazalardan en iyi yürüyüş çoraplarını sizin için burada topladık.


Hadi, o kızgın kaşlarını çatma, çünkü Dolomitlerin eteklerinde bir çift M&S ​​eğitmen çorabıyla dolaşmaktan mutlu olduğunu düşünürken, neredeyse kesinlikle pişman olacaksın. Hattaen iyi yürüyüş botlarıonları rahat tutmak için düzgün bir çoraba ihtiyacım var.

Bir çift yürüyüş çorabı nasıl seçilir

Yürüme için en iyi çoraplarımız, ortalama çiftten daha fazla nefes alabilirliğe, ihtiyaç duyulduğu yerde sıcaklığa ve dar yürüyüş botlarının neden olduğu baskıyı görmek için dayanıklılığa sahip olanlardır ve bunların hepsi malzemeye bağlıdır.

Seçtiğimiz çorapların çoğunda yün özellikleri haklı olarak. Özellikle merinos yünü, sıcaklığı ve yumuşaklığıyla bilinir, yani cildin yanında rahattır - asla kaşındırmaz - soğuk havalarda kullanıma uygundur.

Merinos yürüyüş çorapları ayrıca, kokmuş ayak parmaklarının çıkmasına yardımcı olmak için doğal olarak antibakteriyel ve nefes alabilir olma özelliğine sahiptir. Smartwool ve Bridgedale'den gelenler gibi bazı çoraplar, her iki malzemeden de en iyi şekilde yararlanan yün ve sentetik kombinasyonudur; naylon poliamid tipik olarak üstün nefes alabilirliği, hafifliği ve şeklini koruyabilme özelliği nedeniyle sentetik taraftan gösterilir.


Uzunluk ile, oldukça açıklayıcı olduğunu düşünüyoruz - daha soğuk bir gün? Buzağıları örtün. Daha sıcak bir gün? Onları serbest bırakın - konuşmamız gereken son şey yastıklamadır.

Daha yüksek etkili yürüyüşler yapıyorsanız, kabarcıkları ve ağrılı tabanları uzak tutmak için daha fazla şey isteyeceksiniz, ancak çoraplarınızın birden fazla sporda veya hatta normal ayakkabılarda çok çalışmasını istiyorsanız, hafif yastıklama burasıdır. çoraba daha fazla hacim kazandırmadığı için eklenmiştir.


En iyi 7 yürüyüş çorabı

Smartwool Hiking Light Crew Çorap, yeşil

1. Smartwool: Yürüyüş Hafif Mürettebat Çorabı

Hafif, kuru, sürtünmesiz: bunlar her yönden en iyi yürüyüş çoraplarımızdır

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Hafif yürüyüşler Malzeme: Smartwool / merinos yünü Yükseklik: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ Sabit kalır + Sürtünmez düz örgü dikiş
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 18,95 ABD doları olan bazı deneyimli kötü gruplar Amazon'da 18,95 ABD doları görüntüleyin Amazon'da görüntüleyin18,95 ABD doları DICK'S Sporting Goods'da görüntüle208 Amazon müşteri değerlendirmesi

Çorabınızın ayakkabınızın içine kaydığını hissetmekten daha çirkin bir his var mı? Eh, belki, ama başka türlü hoş bir yürüyüşün tadını çıkarırken daha kötüsü yoktur, bu yüzden bu yürüyüş çorapları, çoraplarınızı hızlı tutmak ve adımınızı sağlam tutmak için bir kemer desteğine sahiptir. Kabarcıkları uzak tutmak için stratejik olarak yerleştirilmiş hafif yastıklama, sürtünme vaat etmeyen düz örgü burun dikişi ve esneklik sağlayan sentetikleri sıcak ve güçlü yünle birleştiren Smartwool yapısıyla rahatlık ekleyin ve en iyi yürüyüş çorabımıza sahip olun.


en iyi yürüyüş çorapları: Rockay Flare

(Resim kredisi: Rockay)

2. Rockay Flare Çeyrek Çorap

Bu seçenekle gezegeni okyanus plastiğinden kurtarın

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Yaz yürüyüşleri Malzeme:% 50 Econyl Rejenere Naylon,% 46 Geri Dönüştürülmüş Poliamid,% 4 Geri Dönüştürülmüş Elastan Yükseklik: Çeyrek boy
Satın alma nedenleri
+ Dikişsiz ayak parmakları + Kemer desteği + Geri dönüştürülmüş okyanus plastiğinden yapılmıştır
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 17,95 $ Amazon'da görüntüle

• Rockay Flare Quarter Çoraplarını doğrudan Rockay'den satın alın

Great Outdoors'u sık sık kullanan birçok kişi, çevrenin durumu hakkında daha bilinçli olma ve bir bütün olarak ekolojik etkilerini azaltmak için adımlar atma eğilimindedir. Ve yaptıkları gerçek adımlardan bahsetmiyorum - sonuçta bu yürüyen çoraplar rehberi - dünyayı herkes için daha sürdürülebilir bir yer haline getirmek için çaba sarf etme yollarından.

Bu insanlardan biriyseniz, Rockay Flare Quarter Socks sizin için mükemmeldir. Bu performans çorapları geri dönüştürülmüş - yukarı dönüştürülmüş, hatta okyanus plastiğinden yapılmıştır, bu yüzden onları satın alarak, aslında okyanusu tüm çöplerden temizliyorsunuz. Rockay Flare Quarter Çoraplar, kokuya neden olan bakterilerin büyümesini önleyen, yani onları daha az yıkamanız gerektiği anlamına gelen Stay Fresh Teknolojisi ile de etkinleştirilmiştir. Tüm su tasarrufu!


Rockay Flare Quarter Çorap, ekstra çevre dostu olmalarından daha fazlasını sunar. Kusursuz burun yapısı, daha az sürtünme olduğu anlamına gelir ve nefes alabilen ağ bölgeleri, bu kalın yürüyüş botlarından birini giymediğiniz sürece ayaklarınızın etrafında hava sirkülasyonu sağlar.

Bu çorapların orta uzunlukları nedeniyle, Rockay Flare Quarter Çorapları, botların aksine yürüyüş ayakkabısı ile tavsiye edilir: ayak bileğinin üst kısmını kaplayacak kadar yüksek değildir, bu nedenle, Rockay Flare Quarter Çoraplarını botlarla giyebilirsin Hala bazı kabarcıklara sahip olmaya devam ediyor (Rockay Flare Quarter Socks'un kabarcık önleyici bir yapısı olmasına rağmen).

Smartwool PHD Medium Outdoorcrew çorap, siyah

3. Smartwool PHD Medium Outdoorcrew

Dayanıklı, nefes alabilir ve son derece giyilebilir

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Havalandırma Malzemesi: Smartwool Yükseklik: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ Sıcak ama nefes alabilir + Sonsuza kadar dayanır
Kaçınılması gereken nedenler
-SL ve R'ye özgü değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 24,95 ABD doları Amazon 126 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Hiçbir şey terli ayaklar gibi güneşle kaplı muhteşem bir patikadan parıldamaz. Bu çoraplar, kuru ve rahat bir his için biraz terleme ve ayağınızdan nemi buharlaştırma olasılığının en yüksek olduğu noktalarda file havalandırma bölgelerine sahiptir. Bu arada, kulağa komik gelen 'Indestructawool' teknolojisi dayanıklı bir yapı olarak tercüme edilir, böylece her beş dakikada bir yeni bir çift satın almak zorunda kalmazsınız ve elastik paneller, her şeyin yerinde kalmasını ve gerektiğinde esnemesini sağlar. Kuru, rahat ve güçlü, bunlar tüm kutuları işaretler.

Bridgedale Woolfusion Summit Diz Çorabı, beyaz, gri ve siyah

4. Bridgedale Woolfusion Summit Diz Çorabı

Ciddi derecede soğuk havalarda ciddi yürüyüşler için diz boyu yürüme çorapları

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Soğuk günler Malzeme: Yeni yün, naylon poliamid, Endurofil Yükseklik: Diz
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel sıcaklık ve esneklik dengesi + Kalın yastıklama
Kaçınılması gereken nedenler
-Sıcak hava için çok ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 48 Amazon müşteri yorumlarını kontrol edin

Doğal ve sentetik elyafların bir başka akıllı kombinasyonu olan bu Woolfusion çoraplar gerçekten her iki dünyanın da en iyisini sunuyor. Enduro yeni yün, masaya sıcaklık ve dayanıklılık getirir, biraz likra esneklik katar ve naylon poliamidin iyi bir kısmı, tüm önemli nem emicinin orada olmasını sağlar - temelde, yalıtım ve buharlaşmayı dengeler, bu da tam olarak bir mühendislik türüdür senin yanında olmak istiyorsun. Ayrıca, daha sert pistlerde (ve özellikle agresif yürüyenler için) darbeyi emmek için yoğun yastıklama vardır, bu da bunları özellikle soğuk havalarda daha zorlu yürüyüşler için sağlam bir seçim haline getirir.

Sealskinz Orta Ağırlık Orta Boy Çorap, siyah ve koyu mavi

5. Sealskinz: Orta Ağırlıkta Orta Boy Çorap

Orta ağırlıkta, orta uzunlukta, ancak% 100 su geçirmez

Teknik Özellikler
İçin en iyisi: Su geçirmez Malzeme: Merinos yünü, sentetik Yükseklik: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ Su geçirmez + Rahat yastıklı ve astarlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok esnek değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Ne kadar istesek de, her yürüyüş tam zamanında yanan güneş ışığını yakalamak için planlanmayacaktır, bu nedenle özellikle çiseleyen bir yerde yaşıyorsanız veya biraz sert hava koşullarından korkmuyorsanız, su geçirmez bir yürüyüş çorabı olmalıdır. gitmeniz gereken yer. Kaniş dolgulu bu Sealskinz çorapları (sorumluluk reddi: bu tuhaf görünen giysilerin yapımında hiçbir hayvan zarar görmedi), yorumcuların tamamen su geçirmez bir yapı olduğunu onayladıklarıyla sıcaklık ve yumuşaklık için bir merinos yünü havlı astarı birleştiriyor. Bu özel çorapların bir yürüyüşçünün favorisinin daha uzun enkarnasyonu olması, yukarıdan gelen sulu saldırıya karşı da korunmaya yardımcı olur.

Icebreaker Multisport Yastık çorap, gri

6. Buzkıran Çoklu Spor Minderi Mini Işık

Her tür spor için uygun hafif yürüyüş çorapları

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çok yönlülük Malzeme: Merinos yünü, naylon Yükseklik: Ayak bileği / mürettebat
Satın alma nedenleri
+ Hafif yastıklama + Kemer ve aşil desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazıları onları biraz küçük buldu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI13,73 ABD doları REI.com'da görüntüle18 $ Amazon'da görüntüle 18 $ Amazon'da görüntüle 54 Amazon müşteri incelemeleri

Bu mürettebat yüksekliğindeki yürüyüş çorapları, diğer sporlarda da kullanılmaktan oldukça mutlu olduklarından, çok yönlülük için en iyi seçimimizdir. Çizme dostu olmaları için mükemmel uzunluktadırlar, ancak yaz yürüyüşlerinde aşırı sıcak buzağılardan kaynaklanan kızarıklıklara neden olmazlar ve ayakların üzerinde nefes alabilen bir ağ paneli bulunur, bu da ayakların terlemesinin en yaygın suçlarından biridir. Vücuttaki ince merinos yünü ve naylon, yumuşak ve şaşırtıcı derecede rahat bir kombinasyon sağlar ve hafif yastıklama ve kemer altı ve aşil tendonu çevresindeki destek, bunları daha yüksek etkili aktivitelerde usta kılar.

Bridgedale Erkek Endurance Trail Çorap, yeşil

7. Bridgedale Erkek Endurance Trail Çorabı

O ılık yaz günlerinde, faturaya uyacak bir çorap istersiniz: bu o çorap

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Sıcak hava Malzeme: Yeni yün, naylon poliamid, Endurofil Yükseklik: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ Son derece hafif + Doğru miktarda dolgu
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ürün yelpazesindeki bazılarına kıyasla biraz naylon-y Amazon'a bakın

İlk bakışta bakmayabilirler, ancak bu buzağı yüksekliğindeki yürüyüş çorapları son derece sıcak hava dostudur - aslında tam da bunun için tasarlandıkları şeydir. Daha önceki Bridgedale seçimlerimiz gibi, bunlar da nemli ve aşırı ısınmış ayakları oluşmadan önce görmek için ultra hafif ve nefes alabilir olacak şekilde tasarlanmış Woolfusion çoraplardır. Gözden geçirenler ayrıca, kilometrelerce mesafeyi rahat tutmak için yeterli dolgu olduğunu, ancak çorabın genel ağırlığını artıracak kadar olmadığını, yani normal ayakkabılara sığabileceklerini keşfettiler. Sonuç.

Smartwool Kadın Yürüyüşü ... Smartwool Hafif Yürüyüş Çorapları Amazon $ 18.95 GörüntüleTüm fiyatları görün