Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi çamaşır kurutma makinesi 2020: çamaşır için nihai ikisi bir arada

En iyi çamaşır kurutma makinesi 2020: çamaşır için nihai ikisi bir arada

Giysilerinizi asmak için zamanınız, yeriniz veya eğiliminiz yoksa veya ayrı bir yere yeriniz yoksa, alabileceğiniz en iyi çamaşır kurutma makinesi idealdir.en iyi çamaşır kurutma makinesiyardımcı odanızda veya mutfağınızda. Kumaş zengini ancak yer ve zaman açısından fakir olanlar için, aslında şimdiye kadarki en büyük icatlar arasında yer alıyorlar.


Burada, piyasayı inceledik ve kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken, hepsi yenilikçi temizleme teknolojisi ve büyük, sıcak, dönen bir tambur sunan harika çamaşır kurutma makinelerini seçtik.

En iyi çamaşır kurutma makinesi Cyber ​​Pazartesi fırsatları

Bir çamaşır kurutma makinesi veya başka bir büyük mutfak aletinde iyi bir anlaşma mı arıyorsunuz? bizimen iyi Siber Pazartesi fırsatlarıSayfada görüntülenecek birkaç teklif var, ancak daha da önemlisi aşağıdaki fiyat pencere öğelerimiz en iyi yıkayıcı kurutucularda en iyi Siber Pazartesi fiyatlarını gösterecektir.

En iyi çamaşır kurutma makinesi nedir?

Peki en iyi çamaşır kurutma makinesi nedir? Paramız için, en iyi çamaşır kurutma makinesi seçimiBosch WDU28560GByakından takibenAEG 7000 Serisi L7WEE965R. Benzer şekilde, koklamaJohn Lewis ve Ortakları JLWD1614modeli İngiltere'deki kullanıcılar arasında oldukça popüler olan muhteşem bir kittir.

500 £ 'dan fazla harcamayı karşılayamayan daha büyük aileler için, 8 kg yıkama / 5 kg kurutma kapasitesine sahip Beko Ultrafast WDEX854044Q0G var. Ama eğer sadece en iyisine sahip olmanız gerekiyorsa ve para konu değilse, o zaman olağanüstü derecede pahalı ama inkar edilemez derecede muhteşemMiele WTF121WPMgidilecek yol.


Bir çamaşır kurutma makinesi satın almak: bilmeniz gerekenler ...

Tüm yıkayıcı kurutucular, biri yıkama sırası ve diğeri kurutma döngüsü için olmak üzere iki farklı kapasite listeler. Bu nedenle, makinede tam bir çamaşır yükü bırakıp yıkama döngüsünün sonunda tamamen kurumasını bekleyemezsiniz.

Tam dolusu yıkarsanız, diğer yarısı kurutulurken nemli havın yarısını saklayabileceğiniz bir yer bulmanız gerekecektir. Çamaşırlarınızın bir kısmını güneşte kurutma seçeneğiniz olduğunda, bu yaz aylarında önemli değildir, ancak kışın bir sorun olabilir. Bu nedenle, tek seferde yapılan tam otomatik yıkama ve kurutma işleminin keyfini çıkarmak istiyorsanız, daha küçük yükler yapmanız ve kurutma programı için maksimum kapasiteye bağlı kalmanız gerekir.


Kurutmalı çamaşır makinelerinin satın alınması ve onarılması doğal olarak pahalıdır, bu nedenle alan izin veriyorsa, ayrı bir çamaşır makinesi ve kurutucu, her şeyi yapabilen tek bir ünite ile yaklaşık aynı fiyata uygun bir şekilde satın alabilirsiniz. Bu, aynı anda çamaşır yıkamanıza ve kurutmanıza izin verir. Ayrıca, bir kurutmalı çamaşır makinesinde bir arıza meydana gelirse, bu, giderilene kadar tüm makinenin hareketsiz kalacağını da unutmayın. Çamaşır makinelerinden çok daha fazla, bir kurutmalı çamaşır makinesine daha fazla para harcamak iyi bir fikirdir, çünkü potansiyel olarak yanlış gidecek çok şey vardır.

Bir yıkayıcı kurutucunun özellikle kullanışlı bir özelliği, atık su tesisatı zaten çamaşırların yıkanması için gerekli olduğundan, kurutma döngüsünden sonra herhangi bir su kabını periyodik olarak boşaltmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Çoğu yıkayıcı kurutucu entegre su toplama tanklarına sahip olsa da, kurutma sırasından gelen yoğunlaştırılmış su, kirli yıkama suyuyla aynı atık çıkışından kolayca pompalanabilir.


Yıkama ve kurutma işleminin neden olduğu artan nem oranının sizi rutubet riski altında bıraktığını fark edebilirsiniz, ancak korkmayın; rehberimizi okuyunen iyi nem alıcılarçözüm için…

Bugün satın alınabilecek en iyi yıkayıcı kurutucular

En iyi çamaşır kurutma makinesi: Bosch WDU28560GBPingtwitter Best Buy logosu

1. Bosch WDU28560GB

En iyi bağımsız çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 10kgs Kuru kapasite: 6kgs Sıkma hızı: 1.400rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ Etkileyici teknik özellikler + Büyük kapasite + Parlak kurutucu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 799 AO.com'da görüntüleyin799 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyinCurrys PC World'de £ 799 Görüntüleyin

Düzenli olarak yıkamanız gereken yığınlar varsa, Bosch WDU28560GB'nin cömert 10 kg kapasitesi onu başlamak için harika bir yer haline getirir. Bu, premium fiyat etiketli bir çamaşır kurutma makinesidir, ancak paranızın karşılığında çok şey alırsınız. Geniş tambur kapasitesinin yanı sıra Bosch, 6 kg çamaşırla başa çıkabilen ortalama bir kurutma deneyimi sunuyor.

Bu noktaya gelmeden önce, yıkama cephesinde birçok önemli nokta var. Bosch WDU28560GB, harika özelliklerle birlikte gelir ve hem pamuklu hem de sentetiklerdeki kökleşmiş kirleri gidermede mükemmeldir. Aslında en az 22 farklı ön ayarlı yıkama ve kurutma programı var, bu çok etkileyici.


Hassas ve elde yıkama programlarına meraklıyız, ancak süper kullanışlı bir hızlı yıkama seçeneği de var. Bu makinenin etkilediği bir diğer alan da çamaşırlarınızı eğirdiği zamandır; maksimum 1.400 rpm'ye kadar büyük bir iş çıkarır.

Diğer önemli noktalar? Bir ailen varsa ve beyaz eşyaların küçüklerin istenmeyen ilgisini çekme eğilimindeyse, çocuk kilidi bir nimettir. Ekran paneli de bilgilendirici ve güzel bir şekilde düzenlenmiş. Bununla birlikte, özellik setini derinlemesine inceliyorsanız, kılavuza başvurmanız önerilir. Bu çocuk kilidi, makine işini yaparken çocukların ayarlarınızla uğraşmasını da engeller.

Bosch WDU28560GB, yüksek kaliteli bir fiyat etiketi ile birlikte gelir, ancak hemen hemen tüm kutuları işaretler. Önerilen.

en iyi çamaşır kurutma makinesi: AEG 7000 Series L7WEE965R

(Resim kredisi: AEG)

2. AEG 7000 Serisi L7WEE965R

Kullanımı kolay ve süper verimli en üst düzey rakip

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 9kgs Kuru kapasite: 6kgs Sıkma hızı: 1.600rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ Yeterli tambur kapasitesi + Hızlı sıkma hızı + Çok sessiz + Mükemmel yün ve buhar programları + Alman teknolojisi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 729.99 Sonic Direct'te İncele£ 747 Appliances Direct'te görüntüle £ 829 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Yer kısıtlamalarına sahip daha büyük aileler için, bu zarif görünümlü Cermen makinesi tek seferde 6 kg'a kadar veya yalnızca yıkama dizisini kullanırsa 9 kg değerinde çamaşırları yıkayıp kurutur.

Teknoloji açısından bakıldığında, gerçekten de çok iyi donatılmış. Örneğin, ProSense teknolojisi tamburdaki çamaşır miktarını otomatik olarak tartar ve döngü süresini hem yıkama hem de kurutma için buna göre ayarlar (hatta size ne kadar deterjan kullanacağınızı söyler), DualSense ise hem hassas hem de hassas olmayanlar için tambur hareketini ve dahili sıcaklığı özelleştirir. -delikatlar aynı anda yıkanıp kurutulabilir.

AEG 7000 Serisi, her zamanki program yelpazesi - pamuklu, sentetik, hassas, kolay ütüleme - artı sıra sonunda nazik bir soğuma işlemi gerçekleştiren mükemmel bir yün yıkama döngüsü ile birlikte gelir ve favori Brunello Cucinelli kaşmir süveterinizin olmasını sağlar kızınızın oyuncak ayısı kadar küçülmez. NonStop 60 dakikalık yıkama ve kurulama programı bir başka önemli artı ve sadece aceleyle meşgul olan vücut için bilet. Ve dışarı çıkmadan önce bir tişörtü tazelemek istiyorsanız, buhar programını seçmeniz yeterlidir.

Bu makine, çamaşırların tambur sırasındaki nemin sağ tarafında olmasını sağlayan, ortalamanın üzerinde 1.600 dev / dak. Sıkma hızına sahiptir. Ayrıca, dönüş dahil tüm süreç boyunca son derece sessizdir.

En iyi çamaşır kurutma makinesi: John Lewis JLWD1614

3. John Lewis ve Ortakları JLWD1614

En ucuz çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 8kgs Kuru kapasite: 4kgs Sıkma hızı: 1.600rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ 600 £ + 1.600rpm'nin altında bir çok stil ve özellik + İyi üretim kalitesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 679 John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Bunun önceki modeli - ustaca JLWD1614 olarak adlandırıldı - mükemmeldi ve bir Hangisini kazandı? Best Buy, ancak bu revizyon görünümü gerçekten sınıflandırıyor

Bu orta fiyatlı John Lewis & Partners modeli, sahiplerinden, fiyatı için iyi temizlediğini ve kuruduğunu söyleyen bir dizi olumlu eleştiriye sahip. Asmadaki söz, AEG tarafından üretildiği ve bundan daha itibarlı olmadığıdır.

A dereceli JL, yıkama için 8 kg'lık sağlam bir tambur ve kurutma için 4 kg - çekmede üçlü kirli sprog ile bir çift için yeterli kapasite ve yünlüler, soğuk yıkama, bir de dahil olmak üzere 17 farklı yıkama ve kurutma programı ile donatılmıştır. 20 dakikalık hızlı yıkama, karışık yünler / sentetikler için buhar döngüsü ve normalden daha hızlı 1.600 dev / dak sıkma hızı.

en iyi çamaşır kurutma makinesi: Beko Ultrafast WDEX854044Q0G

(İmaj kredisi: Beko)

4. Beko Ultrafast WDEX854044Q0G

Büyük kapasiteli en uygun fiyatlı çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 8kgs Kuru kapasite: 5kgs Sıkma hızı: 1.400rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ Büyük kapasite + Hızlı yıkama ve kurutma programı + Fiyat için sessiz
Kaçınılması gereken nedenler
-Saçık dokunmatik kontroller-Bazı programların tamamlanması uzun sürer

Bu uygun fiyatlı bağımsız çamaşır kurutma makinesinin 8 kg'lık büyük bir silindiri vardır ve beş kilo çamaşırları yaklaşık üç saatte veya bir kilo 60 dakikada yıkayıp kurutur - çok da perişan değil. Beko Ultrafast WDEX854044Q0G, pamuklu, anti-alerji, sentetik, kuş tüyü, yünlüler ve elde yıkama dahil olmak üzere tüm ön koşul yıkama ve kurulama programları (toplamda 15) ile birlikte gelir. Maksimum 1400 dev / dak sıkma hızı, çoğu giysideki nemi sıkmak için mükemmeldir, ancak daha ağır kumaşlarla yüklenmişse başka bir sıkma döngüsü çalıştırmanız gerekebilir - bu, bazı modellerde hemen hemen normdur.

Bu makinenin daha ucuz olması, özelliklerden yoksun olduğu anlamına gelmez. Kontrol paneli akıllı görünüyor ve bazı kullanıcılar dokunmatik ekran seçeneğinin biraz zayıf olduğunu ve parmak dokunuşlarına her zaman yanıt vermediğini bildirmiş olsa da, kontrol paneli akıllı görünüyor ve anlaşması kolay. Artı tarafta, makine ekstra dayanıklılık ve daha düşük enerji faturaları için sessiz bir fırçasız invertör motorunun yanı sıra yük ağırlığı ve nem seviyelerini ölçmek için bir dizi sensör ile birlikte gelir.

Bütçe birincil derecede önemliyse, bu popüler Türk modeline dikkatinizi biraz verin. Beyaz ve grafit olarak mevcuttur.

en iyi çamaşır kurutma makinesi: John Lewis & Partners JLWD1615

(Resim kredisi: John Lewis)

5. John Lewis ve Ortakları JLWD1615

Yukarıdakilerin daha büyük bir versiyonu

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 10kgs Kuru kapasite: 6kgs Sıkma hızı: 1.600rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ Etli sıkma hızı + Katı kurutma kapasitesi + Pürüzsüz ve sessiz
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı programlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI biraz daha uzun699 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

John Lewis JLWD1615, daha önceki popüler modeli olan JLWD1614'ün daha güçlü bir enkarnasyonudur. Makine, kavernöz tamburu sayesinde 10 kg'lık büyük bir yıkama ve 6 kg'lık kurutma kapasitelerine sahip olduğu ve ayrıca 1.600 dev / dak gibi tıknaz bir dönüş hızı olduğu için iyileştirmeler ve modifikasyonlar kolayca fark edilir. Çekiciliğe ek olarak, pürüzsüz ve sessiz (iyi, yine de sessiz) çalışma sağlayan invertör motorudur.

Bağımsız yıkayıcı ve yoğunlaştırıcı kurutma kombinasyonu bu nedenle giysilerinizi temiz ve kuru tutmanız için sağlam temellere sahiptir. Üstelik seçim yapabileceğiniz 15 farklı program var. Bunlar, farklı bir kıyafet koleksiyonunuz varsa, Hassas ve Yünlü seçeneklerinin daha az sağlam jumper'larımız ve benzeri için ideal olduğu kanıtlanarak temizlik yelpazesine güzel bir şekilde yayılmıştır.

Tüm program seçenekleri üst panelden seçilebilir ve aslında John Lewis JLWD1615'in kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. LCD panelden de neler olup bittiğini görebilirsiniz, bu nedenle günlük kullanım açısından bu, tıpkı selefi gibi çok basit görünüyor.

JLWD1615'in gecikmeli başlatma seçeneğine sahip olmasından da memnunuz, yani elbette makineyi yoğun enerji saatlerinin olmadığı zamanlarda kullanabilirsiniz. Bu, zaman içinde işletim maliyetlerini biraz azaltacaktır.

Ayrıca kurutma departmanında son bir soğuk kurutma da vardır, böylece giysileriniz ferahlatıcı bir şekilde düzgün, düşük kırışık durumda alınmaya hazır olur. Bu makine, enerji verimliliği derecelendirmelerinde A derecesine sahiptir, bu nedenle genel olarak en iyi paketi temsil eder.

En iyi çamaşır kurutma makinesi: Siemens iQ500 WD15G42GB

6. Siemens iQ500 WD15G42GB

En iyi orta boy çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 7kgs Kuru kapasite: 4kgs Sıkma hızı: 1.500rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ Son derece sessiz + Harika 15 dakikalık hızlı yıkama
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI hakkında söylenecek pek bir şey yok£ 769 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin £ 769 Appliances Direct'te Ön SiparişAmazon'u kontrol edin

Bu makinenin özellikle kullanışlı bir işlevi, çamaşır sepetinin altında aniden gömülü olduğunu fark ettiğiniz puantiyeli tangayı yıkama sırasında durdurabilmenizdir.

İQ500, 7 kg yıkama kapasitesine ve 4 kg kurutma kapasitesine sahiptir ve bu, üç veya dört kişilik bir aile için yeterlidir. Ayrıca, sessiz bir iQdrive fırçasız motorla donatıldığından, bir kilise faresi kadar sessizdir, bu da onu bir mutfak veya başka bir yaşam alanı için ideal bir seçenek haline getirir.

Bununla birlikte, en iyi sonuçlar için, makinenin sert bir yüzeye tamamen düz bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun, aksi takdirde her sıkma döngüsünün başlangıcı ve bitişi sırasında takırdama olacaktır. Bu sadece bir raket yapmakla kalmaz, aynı zamanda ne makine için ne de duvarlarınızdaki alçı için pek iyi değildir.

Oldukça basit kadran ve dokunmatik kontrol paneli, karışık kumaşlar, gömlekler, yünler, hassaslar ve ipek dahil sayısız programa ve hatta dış mekan ekipmanlarını dikkatlice işleyen bir tekstil koruma yeniden prova programına erişim sağlar. Rapid 15 ve Wash & Dry 60 döngüleri, hafif kirli gömlekler ve iç çamaşırları için kullanışlıdır.

İQ500, 1.500rpm'de döner - denim ve keten gibi en ağır kumaşlar hariç hepsi için yeterli.

en iyi çamaşır kurutma makinesi: Miele WTF121WPM

(Resim kredisi: Miele)

7. Miele WTF121WPM

En iyi yüksek kaliteli çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 7kgs Kuru kapasite: 5kgs Sıkma hızı: 1.600rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ Birinci sınıf temizleme ve kurutma + Son derece güvenilir + İnsanlara yüklendiğinizi söyler
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI fiyatına küçük tambur kapasitesi Amazon'a bakın

Zengin müşteri tabanının ayrı bir çamaşır makinesi ve kurutucu kombinasyonunu tercih etme olasılığının çok daha yüksek olduğu düşünüldüğünde, Miele’nin çamaşır kurutma makinesi modellerinde kesintiye uğraması pek de şaşırtıcı değil. Ancak, bir kediyi sallamak için fazla boşluğa sahip olmayan bir Canary Wharf yatağında yaşıyorsanız, o zaman Miele hala en çok övgü alan marka. Alman şirketi, çalışmaya devam eden son derece güvenilir ev aletleri tasarlaması ve üretmesiyle ünlüdür ve bu mükemmel ancak korkutucu derecede pahalı model buna bir örnektir.

Yalnızca 5 kg'lık bir kombine yıkama 'n' kuru tambur kapasitesiyle,Miele WTF121WPMfiyat için küçük boyuttadır, ancak daha sonra zor kazandığınız için özellik dolu bir paket alırsınız. Yıkama tarafında, çamaşırların ince bir su tabakası üzerinde yüzey üzerinde kaymasını sağlayan Miele'nin tescilli bal peteği tamburuna sahiptir. Yıkama tamamlandığında, bir sıcak hava ve hafif döndürme kombinasyonunun giysiyi gerçek kurutma döngüsü için hazırladığı Thermospin moduna girer. Ayrıca, deterjan, yumuşatıcı ve diğer katkı maddelerinin zahmetsizce eklenmesi için CapDosing - porsiyonlu Miele markalı kapsüller ile birlikte gelir.

Yıkama ve kurulama programlarıyla ilgili olarak, bu modelde çok sayıda kombinasyon vardır, bu nedenle muhtemelen ihtiyacınız olacağı için kılavuzu elinizin altında bulundurun. İşleri biraz daha kolaylaştırmak için, arayüzü çeşitli dillerde ipuçları ve püf noktaları gösterecek şekilde programlanabilir.

Bu alışılmadık dönemde pek çok çevrimiçi perakendecide olduğu gibi, John Lewis & Partners bu makinenin tamamını sattı, ancak yeni stoğun yakında geri döneceğinden eminiz.

En iyi çamaşır kurutma makinesi: Bosch Serie 6 WVG30462GB

8. Bosch Serie 6 WVG30462TR

En iyi pazarlık çamaşır kurutma makinesi

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 7kgs Kuru kapasite: 4kgs Sıkma hızı: 1.500rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel performans + Alman mühendisliği + Alerjisi olanlar için iyi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 699 £ Amazon'da görüntüleyin 719 £ AO.com'da görüntüleyin£ 719 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Hepsi bir arada cihazlar giderken, bu fısıltı kadar sessiz makine son derece verimlidir ve 15 dakikalık Süper Hızlı yıkama programı da dahil olmak üzere ihtiyacınız olabilecek tüm yıkama ve kurutma programlarıyla birlikte gelir - içeride olduğunuzda kullanışlıdır Dışarı çıkıp en sevdiğiniz gömleğinizin her yerinde yumurta olduğunu fark etmek için acele edin. Elbette, kurutma dizisi için 20 dakika kadar daha eklemeniz gerekecek, ancak bunu zaten biliyordunuz.

Serie 6 ayrıca, 30˚C'lik nazik yıkama döngüsünden önce tambura sıcak hava üfleyerek en sevdiğiniz çamaşırları nazikçe kodlayan bir HygieneCare programına da sahiptir. ECARF Kalite Mührü onayıyla birlikte geldiği için, makine alerjisi olanlar için uygun şekilde iyi bir seçimdir.

en iyi çamaşır kurutma makinesi: Samsung WD80N645OOW

(Resim kredisi: Samsung)

9. Samsung WD80N645OOW

Daha derin cepleri olanlar için kabarcık üfleyen, kaygan bir köpük giderici

Teknik Özellikler
Yıkama kapasitesi: 8kgs Kuru kapasite: 5kgs Sıkma hızı: 1.400rpm Enerji Sınıfı: A
Satın alma nedenleri
+ Harika görünüm + Eşsiz yıkama yöntemi + Addwash özelliği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI765,97 £ Appliances Direct'te görüntüle829 £ Amazon'da Görüntüleyin 849 £ Sonic Direct'te Görüntüleyin

Bu üst düzey freestander, çok sayıda olumlu kullanıcı yorumu topladı ve nedenini görebiliyoruz. Gözünüze çarpan ilk şey, beyaz cihazdan çok bilim kurgu gibi görünen devasa derin mavi portaldır - Darth yıkama yaparsa, kullanacağı şey budur.

Bir başka harika özellik de yıkama şeklidir - tescilli Ecobubble teknolojisi, kıyafetleri normdan 40 kat daha hızlı doyurmak için zilyonlarca minik hava kabarcığı kullanır, elmas desenli tamburu ise kıyafetleri bir su kaydırağındaymış gibi kaydırır. Ve içine çorap koymayı unutursanız, küçük Addwash kapağını açın ve orta yıkamada çıkarın.

Hatırlanması kolay WD80N645OOW, Super Eco Wash, Speed ​​Wash + Dry, AirWash, 15 dakikalık QuickWash ve Silent Wash gibi bir dizi programla birlikte gelir. 1.400 dev / dak sıkma döngüsü, kurutma seansının tüketmemesini sağlar çok fazla gevşek. Diğer birçok Samsung cihazı gibi, bir akıllı telefon kullanarak da sorun giderebilirsiniz.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Bosch Serie 6 WDU28560GB 10Kg ... Bosch WDU28560GB AO.com £ 799 GörüntüleTüm fiyatları görün