Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • En iyi su geçirmez kameralar 2020: Fotoğrafçılığınızla ıslanın ve vahşi olun

En iyi su geçirmez kameralar 2020: Fotoğrafçılığınızla ıslanın ve vahşi olun

Su geçirmez bir kamera satın almak birçok nedenden dolayı iyi bir fikirdir. Mevcut birçok akıllı telefonun bir miktar su geçirmezlik seviyesi olsa da, tam ve mutlak güven istiyorsanız, özel bir su geçirmez kamera daha iyi bir seçenektir.

Bu kameralardan biriyle her türden sulu saçmalıklara ulaşabilirsiniz. İster şnorkelli yüzme veya dalış yapıyor olun, ister ilk vahşi yüzüşünüzü veya SUP turunuzu belgelemek istiyorsanız, en iyi su geçirmez kameralar uzun süre su altında kalabilir.

Bu su geçirmez çıtçıtların çoğu oldukça sağlamdır ve siz dışarıdayken birkaç darbeye veya sıyrıklara dayanacak kadar sağlamdır.

Bu kameralar aynı zamanda sağanak yağış sırasında çekim yapma yeteneğinden de fazlasıdır, bu nedenle sizi çağıran dalgalardan ziyade dağların olduğu günlerde onları sırt çantanıza atmaktan korkmayın.


Sizin için en iyi su geçirmez kamerayı bulmak

Burada seçtiğimiz en iyi altı su geçirmez kameradan beşi kompakt fotoğraf makineleri. Ayrıca, video çekmekle ilgileniyorsanız daha uygun olabilecek özel bir aksiyon kamerası olan GoPro Hero 6 da vardır (fotoğraf da çeker).

En iyi su geçirmez kameralar ve satın almadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiği söz konusu olduğunda, akılda tutulması gereken birkaç özellik vardır. İlk olarak, tam olarak ne kadar su geçirmezdir? Başka bir deyişle, onunla ne kadar derine şnorkelle yüzebilir, yüzebilir veya dalabilirsiniz?


Sadece sığ sularda sıçrama olasılığınız varsa, derine inebilen bir kameraya ihtiyacınız olmayacak. Bununla birlikte, dalış yaparken su altı keşiflerinizin fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, daha ağır bir şeye ihtiyacınız olacak.

Ne tür ve kalitede fotoğraf çekmek istediğinize ve kameranın herhangi bir yakınlaştırma sunup sunmadığına bağlı olarak sensör ve lens kombinasyonu dikkate alınmalıdır. Ayrıca, dahili Wi-Fi veya GPS gibi ekstra özelliklere ihtiyacınız var mı?


Yani, mutlu olmaya hazır mısın? Harika! Ardından, bir sonraki açık hava maceramız için en iyi su geçirmez kameralardan hangisini paketleyeceğimizi öğrenmek için okumaya devam edin ...

Satın alabileceğiniz en iyi su geçirmez kameralar

Olympus Zor TG-5

1. Olympus Tough TG-5

Mükemmel görüntü kalitesi için en iyi su geçirmez kamera

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: 1 / 2,3 inç sensör Odak uzaklığı: 25-100 mm Yakınlaştırma: 4x optik Çözünürlük: 12 MP Su geçirmezlik: 15 metre Ekran: 3 inç 460 bin noktalı ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Su içinde ve dışında mükemmel, çok yönlü kullanım + Yüksek performanslı lens + 4K video
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı yakınlaştırma BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI299 ABD doları BHPhoto'da görüntüle 429,95 ABD doları Walmart'ta görüntüle$ 449 Amazon'da görüntüle 567 Amazon müşteri incelemeleri

Güçlü Olympus Tough TG-5, en iyi su geçirmez kameralarımızın bir araya gelmesi ve en üst noktaya tam olarak inmesi. Çeşitli su bazlı ve genel dış mekan durumları için oldukça etkileyici özelliklere sahiptir.

25-100 mm lensle birleştirilen iyi performans gösteren bir sensör var. 4x optik yakınlaştırma göreceli olarak sınırlı olsa da, geniş açı ucunda f / 2,8 maksimum diyafram açıklığına sahip olursunuz, bu da su altında çekim yaparken olabildiğince fazla ışık almak için harikadır.


Olympus Tough TG-5'i, çoğu ihtiyaca oldukça iyi uyan 15 metre derinliğe kadar götürebilirsiniz. Sağlam kimlik bilgileri de onu neredeyse yok edilemez kılıyor. Belirli ayrıntılara, ayrıca 4K videoya, Wi-Fi'ye ve GPS'e yakınlaştırmak için Pro Yakalama Modunda Chuck ve inanılmaz derecede çok yönlü bir su geçirmez kameranız var.

GoPro Hero6

2. GoPro Hero6 Black

Video ve fotoğraf çekmek için en iyi su geçirmez aksiyon kamerası

Teknik Özellikler
Çözünürlük: 12 MP Su Geçirmezlik: 10 metre Ekran: Dokunmatik ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Harika video sabitleme + Awesome Touch Zoom + 4K video
Kaçınılması gereken nedenler
-Diğer kameralar bugünün en iyi teklifleri daha iyi fotoğraflar çekiyor274,95 ABD doları Walmart'ta görüntüle 279 ABD doları BHPhoto'da görüntüle$ 335,60 Amazon 446 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

En iyi su geçirmez kamerayı aramak söz konusu olduğunda, birçok yönden aksiyon kameraları bariz bir seçimdir. Ve bununla GoPro Hero6 Black, sınıfının en iyisidir. Küçük ve çok yönlüdür, 60 fps'ye kadar 4K video kaydı sunar, ancak görüntü sabitlemeden yararlanmak istiyorsanız 30 fps'ye sadık kalın.

Diğer bazı aksiyon kameralarının aksine Hero6 Black, ek bir muhafazaya ihtiyaç duymadan 10 metreye kadar su geçirmezdir. Örneğin sörf yaparken kendinizi filme almak istiyorsanız, özel bir sörf tahtası tutacağı ve şamandıra satın alabilirsiniz. İkincisi, hareketli kam montajdan kurtulursa ekstra kaldırma kuvveti ekler.

Maceralarınızın önemli anlarını oluşturmak için GoPro'nun QuikStories uygulamasını kullanmak için yerleşik Wi-Fi'den yararlanın. Öncelikle taşınabilir bir video kamera olmasına rağmen, bu aksiyon kamerasıyla da fotoğraf çekebilirsiniz (ham formatta çekim yapar). Dokunmatik Yakınlaştırma sizi harekete yaklaştırır.

Panasonic Lumix FT7

3. Panasonic Lumix FT7

Eğlence amaçlı dalgıçlar için en iyi su geçirmez kamera

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: 1 / 2,3 inç Odak uzaklığı: 28-128 mm Yakınlaştırma: 4,5x optik yakınlaştırma Çözünürlük: 20,4 MP Su geçirmezlik: 15 metre Ekran: 3 inç, 460 bin noktalı ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ En iyi su geçirmezlik bilgileri + 4K video / fotoğraf
Kaçınılması gereken nedenler
-Ham yakalama yok-GPS BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 299.99 Amazon'da görüntüle299,99 Walmart'ta görüntüle 299,99 Odak Kamerasında Görüntüle

En iyi su geçirmez kameralarımızın en yeni modeli olan Panasonic’in Lumix FT7'si eğlence amaçlı dalış için mükemmel bir seçimdir. Neden? Sınıfının lideri 31 metrelik su yalıtımı, bu yüzden.

Lumix FT7 ayrıca 4,6x yakınlaştırma lensiyle eşleştirilmiş 20,4 MP sensöre sahiptir (size 35 mm cinsinden 28-128 mm'ye eşdeğerdir). Sert tip bir kamera için oldukça alışılmadık bir şekilde, FT7 dahili bir elektronik vizöre sahiptir. Her çekimde bunu kullanmak istemezsiniz, ancak parlak ışık ekranı kullanmanıza engel olduğunda kullanışlıdır.

Diğer kullanışlı özellikler arasında dahili Wi-Fi, 4K Video ve Fotoğraf ve yalnızca su geçirmez değil aynı zamanda darbeye dayanıklı bir gövde bulunur.

Nikon W300

4. Nikon Coolpix W300

Geniş açılı çekimler için en iyi su geçirmez kamera

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: 1 / 2,3 inç Odak uzaklığı: 24-120 mm Yakınlaştırma: 5x optik yakınlaştırma Çözünürlük: 16 MP Su geçirmezlik: 30 metre Ekran: 3 inç 921 bin noktalı ekran Video: 4K
Satın alma nedenleri
+ Dalgıçlar için ideal + Daha fazla fotoğraf çekmek için geniş açılı lens + Nikon hayranları için bir tane
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük kontrol düğmeleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI357,97 ABD doları Walmart'ta görüntüle 386,95 ABD doları BHPhoto'da görüntüle$ 389,99 Best Buy 165 Amazon müşteri değerlendirmesini görüntüleyin

Panasonic Lumix FT7'nin hemen arkasında gelen tüm hava koşullarına dayanıklı Nikon W300, 30 metre su geçirmezlik sunar. Bu, onu dalgıçlar için başka bir ideal seçim haline getirir, ancak bunun sığ sularda ve hatta sağanak yağış sırasında patikada kullanmanızı engellemesine izin vermeyin.

5x optik yakınlaştırma ile eşleştirilmiş 16 MP sensör vardır - 24 mm geniş açı grubumuzdaki en geniş açıdır. Ayrıca harika gezinme ve veri beslemeli özellikler de var ...

Konumunuzu veya su derinliğini W300’ün monitöründe kontrol etmek için GPS / GLONASS / QZSS ile görüntülerinize coğrafi etiket ekleyerek eğlenin. Çekim sırasında yakalanan rakım ve su derinliği istatistikleri, fotoğrafın verilerine dahil edilebilir.

GPS, rakım / derinlik, hava basıncı / su basıncı okumaları ve daha fazlasını görüntülemek için kameranın Araç düğmesini kullanın. Çekimlerinizin hızlı paylaşımı için Wi-Fi de dahildir.

Düğmeler, sağlam bir kompakt için biraz küçük ve zorlu taraftadır, bu da su altında kullanımını diğer en iyi su geçirmez kameralardan bazılarına göre daha az kolaylaştırır.

Fujifilm Finepix XP130

5. Fujifilm Finepix XP130

Şnorkelli yüzme ve plaj eğlencesi için en iyi su geçirmez kamera

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: 1 / 2,3 inç Odak uzaklığı: 24-140 mm Yakınlaştırma: 5x optik yakınlaştırma Çözünürlük: 16,4 MP Su geçirmezlik: 20 metre Ekran: 3 inç 920 bin noktalı ekran Video: Full HD
Satın alma nedenleri
+ İyi su yalıtımı + Fiyat için iyi değer
Kaçınılması gereken nedenler
- 4K video yok - Görüntü kalitesi biraz düşürülmüş, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI142 ABD doları Walmart'ta görüntüle159 $ Amazon'da görüntüle $ 249.95 Macy's 147 Amazon müşteri incelemesinde görüntüle

Paranın satın alabileceği en iyi su geçirmez kamerayı satın almak yerine cüzdanınızda para tutmakla ilgileniyorsanız, Fujifilm Finepix XP130 iyi bir bütçe seçeneğidir. Aynı zamanda plaj tatilleri için iyi bir seyahat kamerasıdır.

Daha küçük fiyat etiketi ne olursa olsun, yine de 20 metre derinliğe kadar inebilir, bu da bazı dalış türleri ve kesinlikle şnorkelli yüzme için kullanışlıdır.

Finepix XP130, normal koşullarda akıllı telefonunuzu gölgede bırakmayabilecek, kullanımı kolay, su geçirmez bir kameradır, ancak telefonunuzun dayanamadığı su bazlı durumlar için, sırt çantanıza atmanız için harika bir kamera.

  • En iyi hafif sırt çantaları
  • En iyi şnorkel tam yüz maskesi

Ricoh WG-50

6. Ricoh WG-50

Sınırlı bir bütçeye sahip olanlar için en iyi orta seviye seçenek

Teknik Özellikler
Sensör boyutu: 1 / 2,3 inç Odak uzaklığı: 28-140 mm Yakınlaştırma: 5x optik yakınlaştırma Çözünürlük: 16 MP Su geçirmezlik: 16 metre Ekran: 2,7 inç 230 bin noktalı ekran Video: Full HD
Satın alma nedenleri
+ Sağlam yapı + Fiyata uygun özellikler
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük ekran-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 4K video yok Amazon 50 Amazon müşteri incelemesine bakın

Kameraya harcayacak biraz paranız varsa, ancak diğer su geçirmez ekipmanlara ve dış mekan araçlarına daha fazla ayırmak istiyorsanız, Ricoh WG-50, en iyi su geçirmez kameralar listemizdeki orta yol seçeneğidir.

WG-50, 14 metreye kadar su geçirmezlik özelliği sunar, bu nedenle bir sonraki SUP turunuza, vahşi yüzmeye veya şnorkelli yüzme gezinize çıkmanın yanı sıra bir yürüyüş veya yürüyüş sırasında yağmura dayanabilmeniz için uygundur. Donmaya dayanıklılık ve darbeye dayanıklılık gibi birçok sağlam kamera kimlik bilgisi de vardır.

Bir başka ilginç özellik de, yakın çekim su altı konularını aydınlatmaya yardımcı olan, fotoğraf makinesinin lensinin etrafındaki makro ışık setidir.

Bununla birlikte, video kaydının Full HD ile sınırlı olması ve türünün diğer çoğu kompakt kameralardan daha küçük bir ekran olması gibi bazı tavizler verilebilir. Ancak WG-50'nin burada listelenen diğer en iyi su geçirmez kameralardan bazılarının fiyatının neredeyse yarısı olduğunu düşündüğünüzde, bu pek de fedakarlık değil.

En iyi su geçirmez fotoğraf makineleri nereden alınır 2018 Olympus Tough TG-5 Digital ...Olympus Zor TG-5BHPhoto299 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünGoPro GoPro HERO6 SiyahGoPro Hero6 SiyahAdorama179 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Panasonic DC-TS7A Lumix TS7 ... Panasonic Lumix FT7 Amazon $ 447.99 $ 299.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat nikon w300 su geçirmez ...Nikon Coolpix W300Walmart389,95 ABD doları 357,97 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fujifilm FinePix XP130 ...Fujifilm FinePix XP130Walmart229,95 ABD doları 142 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz