Close
 • Ana
 • /
 • Açık Havada
 • /
 • En iyi su geçirmez ceketler 2020: Her türlü sağanak yağmurun üstesinden gelin

En iyi su geçirmez ceketler 2020: Her türlü sağanak yağmurun üstesinden gelin

Çiseleme ve sağanak yağışlar herhangi bir geziyi mahvedebilir, bu nedenle güneş ışığını bekliyor olsanız bile, sırt çantanıza en iyi su geçirmez ceketlerden birini yerleştirmek öder. Kaliteli bir ceket, nemli ve perişan bir zemini, elementlere meydan okuyan kuru ve rahat bir maceraya dönüştürebilir.


Peki, en iyi su geçirmez ceketlerde hangi özellikleri aramanız gerekir? Bu, 'hızlı modanın' işe yaramayacağı bir alanda. İyi yapılmış bir ceket, sağanak bir sağanakta bile sizi tamamen kuru tutmakla kalmaz, çok daha fazlasını yapar. Suya ve rüzgara dayanıklı davlumbazlar rahat olmanızı sağlar ve yine de harita okuyup manzaraların keyfini çıkarabilir ve su geçirmez cepler değerli eşyalarınızı güvende ve erişilebilir tutar. Sizi kuru tutmanın yanı sıra sıcak tutacak, ancak taşıması daha hantal olan hepsi bir arada astarlı bir ceket mi yoksa küçük ve katlanabilen hafif bir kabuk isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekecek.

 • Günlük kullanım için daha akıllı bir şeye mi ihtiyacınız var? Bunlaren iyi kışlık montlar
 • Bir çift ekleyinen iyi dokunmatik eldivenlerya daen iyi soğuk hava eldivenlerikızarmış parmaklar için
 • Kontrol eten iyi kadın yürüyüş botları

En iyi su geçirmez ceket sıralamamız her ikisini de içerir, ancak koruyucu ancak paketlenebilir teknik seçeneklere odaklandık. Hafif, ancak nefes alabilir ve rüzgar geçirmezdir ve bir sırt çantasında saklanmak ve yağmur duşu başladığında kırbaçlanacak şekilde tasarlanmıştır.

Kullanışlı aracımız, listemizdeki her ürün için en iyi fiyatları alacaktır. Daha fazla satın alma tavsiyesine mi ihtiyacınız var? Öğrenmek için bu makalenin sonuna gidinen iyi su geçirmez ceket nasıl seçilir. Gelecekteki gezileriniz için dış mekan ekipman koleksiyonunuzu geliştirmekle meşgulseniz, kendinizi bir çift ekipmanla da donatmak isteyeceksiniz.en iyi yürüyüş botlarıve bir çiften iyi yürüyüş pantolonu.

 • Maceralarınızı şunlardan biriyle yakalayın:en iyi aksiyon kameraları
 • Araştırucuz GoPro fırsatlarıpazarlık yapmak
 • Ciddi bir çamurla mı karşılaşıyorsun? Bunlarerkekler için en iyi wellies

Şimdi satın alabileceğiniz en iyi su geçirmez ceketler

Siyah ve kırmızı en iyi su geçirmez ceket The North Face Apex Flex GTX 2.0


1. Kuzey Yüzü Apex Flex GTX 2.0

Çoğu insan için en iyi su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş: Gore-Tex 3L Cepler: 3 dış, 1 iç
Satın alma nedenleri
+ Üstün rüzgar koruması + Hafif ve ultra yumuşak + Harika renkler + Erkek ve kadın modelleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Buradaki en hafif seçenek değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

North Face, çok daha hafif, daha modern bir su geçirmez ceket oluşturmak için ünlü Apex Flex GTX Ceketini ciddi şekilde yükseltti. Aslında, ilk bakışta, onu rahat bir kapüşonluyla karıştırabilirsiniz. Üstün rüzgar ve yağmur koruması için sert üç katmanlı Gore-Tex kabuğa sahipken, yumuşak örgülü dış kumaş lüks bir şekilde yumuşaktır. Esnek örgülü astar, cilde karşı harika bir his verir, daha fazla sıcaklık için ince bir yün gibi davranır ve size bir kapşonun tüm rahatlığını verir. Bir önceki modelden daha hafif olmasına rağmen - TNF orijinalin ağırlığının 40 gramını kesti - Apex Flex hala 800 gram ağırlığında. Yine de nefes alabilirlik harika ve çukur havalandırma delikleri soğumaya daha fazla yardımcı oluyor, bu yüzden ağırlığını affediyoruz.

Böyle bir tasarımdan beklediğiniz gibi, diğer teknik katmanlarla birlikte giyildiğinde bile hiçbir zaman sıkı veya kısıtlayıcı hissetmeden, tüm doğru yerlerde vücuda yakın kalarak mükemmel uyum sağlar. Apex Flex GTX'in süper hafif yapısı, zorlu arazide geçerken çevik kalmanıza da yardımcı olur.


en iyi su geçirmez ceket: Helly Hansen Odin Mountain Infinity Shell Jacket

(Resim kredisi: Helly Hansen Odin)

2. Helly Hansen Odin Mountain Infinity Shell Ceket

Bölgede kayak ve yürüyüş için en iyi premium su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş: 3 katmanlı (% 100 Polipropilen) Cepler: 2 dahili, 3 harici (kayak geçiş cebi dahil)
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda kullanışlı cep + Sürdürülebilir kumaş + Kayak özellikleri + Hood, bir kaska uyar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 882,25 $ Amazon'da 883,95 $ Amazon'da görüntüle 885,63 $ Amazon'da Görüntüle

Katmanlama için en çok yönlü ceket? Kesinlikle üst düzey bir seçim olan Odin Mountain Infinity Shell Ceket, her türlü koşulda yürüyüş ve dağcılık için ideal olan su geçirmez bir cekettir, ancak aynı zamanda kayakçılar düşünülerek tasarlanmıştır. Büyük el cepleri, sırt çantasının kalça kemeri tarafından engellenmemesi için normalden biraz daha yükseğe yerleştirilmiştir. Ceket aynı zamanda koşum takımı ile uyumludur, büyük sivri ve tam ayarlanabilir kapüşon bir kask üzerine giyilebilir. Telefon vb. İçin fermuarlı koltuk altı havalandırma delikleri ve iç cepler bulunurken, iç kısımda fermuarlı, fermuarlı pudra etek ve kayak gözlükleri için esnek bir cep var.


Muhteşem tasarım bir yana, bu ceket aynı derecede sürdürülebilirlikle ilgili. Su itici ve dayanıklı, ancak PFC içermeyen nefes alabilen mikro gözenekli bir membrana sahip üç katmanlı bir kumaş olan Helly Hansen'ın tescilli polipropilen bazlı LIFA Infinity Pro'nun ilk çıkışını görüyor. Dört mevsim kabuk tasarımı, soğuk koşullarda alt katmanlara ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir, ancak işte en son teknolojiyi kullanan ancak hem size hem de gezegene hafifçe dokunan süper ciddi bir su geçirmez ceket.

en iyi su geçirmez ceket: Maier Sports Metor M

(Resim kredisi: Maier Sports)

3. Maier Sports Metor M

En iyi bütçe su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş:% 100 Polyester Cepler: 2 harici
Satın alma nedenleri
+ İyi tasarlanmış ve güvenilir + Kendi cebinde paketler + Çıkarılabilir başlık + Velcro bilek manşetleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 159,41 $ Amazon'da 161,61 $ görüntüleyin Amazon'da 162,86 $ görüntüleyin Amazon'da görüntüleyin

Biraz daha sıkı bir bütçeniz varsa, sizin için en iyi su geçirmez ceket Maier Sports Metor M'dir. Bu listedeki en ucuz giriş olmasa da, sunduğu paranın karşılığını mükemmel bir şekilde sunar. Maier Metor M'yi takarken fark ettiğiniz ilk şey yumuşak olmasıdır. Çok yumuşak. Bu ceketin mTEX 10.000 membranı aynı zamanda onu ciddi şekilde rüzgar geçirmez, su geçirmez ve nefes alabilir hale getirir ve sadece 550g ağırlığıyla sırt çantasına sığacak kadar hafiftir. Kapüşonunun rüzgarlı koşullar için kullanışlı bir kenarı ve rahat bir şekilde yerinde durması için Velcro ve poppers vardır, ancak çoğunun aksine çıkarılabilir. Bununla birlikte, Metor M'nin dehası, el ceplerinden birine sığması ve onu bir kemer veya çantaya asmak için bir karabina ile tamamlanmış, seyahat dostu bir pakete dönüştürmesidir. Rahat ve birlikte seyahat etmesi çok kolay olan Metor M, son derece etkileyici bir çabadır.

Resim 1/3

en iyi su geçirmez ceket: Berghaus Sky Hiker su geçirmez ceket


(Resim kredisi: Berghaus)
Resim 2/3

en iyi su geçirmez ceket: Berghaus Sky Hiker su geçirmez ceket

(Resim kredisi: Berghaus)
Resim 3/3

en iyi su geçirmez ceket: Berghaus Sky Hiker su geçirmez ceket

(Resim kredisi: Berghaus)

4. Berghaus Sky Hiker su geçirmez ceket

Mükemmel, çok yönlü su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş: Berghaus 'Hydroshell' Cepler: 2 harici, 1 dahili
Satın alma nedenleri
+ Açıklama renkleri (geleneksel seçeneklerin yanı sıra) + Mükemmel uyum + Derin cepler
Kaçınılması gereken nedenler
-Harici cepler biraz garip bir şekilde yerleştirilmiş BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

En iyi su geçirmez ceketler sıralamamızda bir sonraki, çok yönlü bir diğer mükemmel olan Berghaus Sky Hiker. Berghaus'un kendi 'Hydroshell' kumaşından üretilen bu ceket nefes alabilir, su geçirmezdir ve sizi hem hafif duşlardan hem de sağanak yağışlardan güvenle korur. Tasarım, koltuk altı köşebenti ve dirseklerde özel eklemleme dahil olmak üzere daha fazla hareket özgürlüğü sunan şık özellikler içerir. Sıkıştırıcı hissetmeden vücuda iyi uyan, boyutuna uygun bulduk. Ayrıca, kullanıcının gerektiğinde uyumu sıkılaştırmasını ve kişiselleştirmesini sağlamak için başlık, manşet ve taban çevresinde ayarlanabilir alanlar vardır (özellikle rüzgar yükseldiğinde kullanışlıdır).

Birkaç 'ifade' kombinasyonu da dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi renk grubu vardır. Hem havalı görünen hem de karanlıkta biraz daha fazla görünürlük sağlayan neon özellikli mavi / sarı / bej versiyonunu denedik - ancak bu sizin için biraz fazlaysa, daha geleneksel siyah ve mavi seçenekleri de var. İki dış cep güzel ve derindir; hızlı erişim için biraz garip bir şekilde yerleştirilmiş olsa da, bir su şişesini bir şişeye saklamak istiyorsanız kullanışlıdır. Değerli eşyalar için dahili bir cep de var. Genel olarak, bunu, içine girecek kadar hafif, çok yönlü bir su geçirmez ceket arayan herkese tavsiye ederiz.gün çuvalıancak gerektiğinde elemanlardan mükemmel koruma sağlar.

En iyi su geçirmez ceketler: Paramo Men

(Resim kredisi: Paramo)

5. Paramo Alta III su geçirmez ceket

Yürüyüşçüler için en iyi su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş: Nikwax Analoji kumaş Cepler: 2 el cebi, 1 göğüs cebi, 1 harita cebi, 2 iç cep
Satın alma nedenleri
+ Nikwax Analoji kumaş + Kablolu tepe başlığı + Üst kol havalandırma delikleri + Güçlendirilmiş arka panel BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu listede daha yüksek özellikli ve özel seçenekler var, ancak Paramo Alta III su geçirmez ceket, parkta yağmurlu bir yürüyüş gibi dağda yağmurlu bir gün için de işe yarayacak harika bir çok yönlü cihazdır. Öne çıkan noktalardan biri kuşkusuz yakanın içine yerleştirilen, ancak ıslak ve rüzgarlı koşullarda size en üst düzeyde görüş sağlayan kablolu tepe başlığıdır. Nikwax Analogy Su Geçirmez kumaştan yapılmıştır ve su sızıntısına karşı koruma sağlarken, bel kordonu rüzgarı dışarıda tutan gerçekten tam oturur. Ter oluşumunu durdurmaya yardımcı olacak akıllı bir tasarım da var ve ayarlanabilir manşetleri soğutma için kolayca sarılabilirken, üst kol havalandırma delikleri biraz hava almak için açılabilir. Alışılmadık bir şekilde, arka kısmı da güçlendirilmiş bir sırt çantası taşımayı biraz daha katlanılabilir hale getirmek için panel.

Bu Noel'de Pingtwitter dergisine abonelik hediyesini verin ve sadece 2,70 £ ödeyin! Hayatınızdaki teknoloji tutkunu için harika bir Noel hediyesi almak ister misiniz? Öyleyse neden kendinize bir Pingtwitter aboneliği için bir pazarlık yapmayasınız: Kapak fiyatından% 46 tasarruf edin ve sevdiğiniz kişi Pingtwitter dergisinin her sayısını doğrudan kapısına teslim edecek. Özel teklifimizi kaçırmayın -bugün sadece 2,70 £ bir sayı için!Anlaşmayı Görüntüle

En iyi su geçirmez ceketler: Fjällräven Mens Keb Eco-Shell Jacket

(Resim kredisi: Fjällräven)

Fjällräven Erkek Keb Eco-Shell Ceket

Üstün kaliteli, yüksek teknoloji ürünü su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş: Eco-shell Cepler: 2 göğüs cebi, 2 elastik file iç cep
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Geri dönüştürülebilir Eco-Shell kumaş + Telli siperlik + İki kullanışlı göğüs cebi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI720 Cotswold Outdoor'da görüntüle805,86 $ Amazon'da Görüntüleyin

Biraz daha fazla harcamak istiyorsanız,Fjällräven Erkek Keb Eco-Shell Ceketbiraz hepsini yapıyor. Bu akıllı teknik su geçirmez ceket, yürüyüş yapmanın nasıl bir şey olduğunu bilen insanlar tarafından tasarlanmıştır. Yeni başlayanlar için el cebi yok. Neden olmasın? Daha önce bir sırt çantasını yokuş yukarı çıkardıysanız, kalça kemerinin el ceplerine erişimi engellediğini bilirsiniz. Bu yüzden, burada hem geniş hem de aletleri saklamak için elastik poşetlere sahip (ve hatta kulaklıklar için bir döngü olan) etkileyici derin ve iyi tasarlanmış göğüs cepleri ile değiştiriliyorlar.

Diğer benzersiz özellikler arasında şiddetli hava koşullarına dayanabilen ve bir kayak veya bisiklet kaskı üzerine takılabilen kablolu bir başlık bulunurken, yan taraftaki havalandırma açıklıkları terli yürüyüşçünün buhar atmasına izin verir. Keb Eco-Shell, kullanımda dağlar için özel yapılmış gibi hissediyor ve hem fermuarın arkasındaki kanat hem de esnek geri dönüştürülmüş polyester Eco-Shell kumaşı sayesinde şiddetli yağmurda kuru kalıyor. Kumaşın zararlı PFC kimyasalları kullanılmadan yapıldığı birçok su geçirmez malzemenin aksine, bu nedenle biraz daha sık bir yeniden prova spreyi fışkırması gerekir. Ancak, su geçirmez bir ceket bu kadar özel zahmete değer.

En iyi su geçirmez ceket: Arc

(Resim kredisi: Arc'teryx)

7. Arc'teryx Zeta AR Su Geçirmez Ceket

Su geçirmez, rüzgar geçirmez, nefes alabilir ve şık

Teknik Özellikler
Kumaş: Gore C-Knit destekli Gore-Tex Cepler: 1 dahili, 2 harici
Satın alma nedenleri
+ Dayanıklı + Sessiz kumaş + Çukur fermuarları havalandırmaya yardımcı olur BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Arc'teryx, şiddetli fiyatlara rağmen çok iyi su geçirmezlik sağlar. Bununla birlikte, Zeta AR Ceketin temiz hatları, sağlam yapısı ve düşünceli tasarımı, daha ucuz 'sözde su geçirmez ürünler' gökyüzündeki reproofing odasına gittikten çok sonra da devam edecek. Zeta AR, Gore C-Knit destekli N70p 3L Gore-Tex kumaştan şekillendirilmiş çarpıcı bir cekettir. Bu, giymeyi rahat ve sessiz hale getirir ve rüzgar geçirmez ve su geçirmez olmasına rağmen, yürüyüş ve yürüyüş için çok sıcak değildir (tabii ki dışarıda olduğunuz sıcaklığa bağlı olarak).

Bu ceketin kesimi, sırt çantasının kalça kemerinin altına sıkışacak kadar uzun bir süslemeyle (sırt çantasıyla da erişilebilen ceplerle) nefes alabilirliği artırmak ve ağırlığı düşürmekle ilgilidir. Ayrıca kollarda ifade edilmiştir. Kısacası, eğer fiyatı yutabilirseniz, bu kabuk yıllarca su geçirmez ceketiniz olacak. Ayrıca bir kadın Arc'teryx Zeta AR Ceketi de var.

Maier Sports Tangstad M

(Resim kredisi: Maier Sports)

8. Maier Sports Tangstad M

En iyi paketlenebilir su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş:% 100 polyester Cepler: 3 harici, 1 dahili
Satın alma nedenleri
+ Hafif tasarım + Yerleşik saklanabilir kapüşon + Yumuşak, sessiz kumaş BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

İşte ciddi su geçirmezlik ile toparlanma yeteneği arasındaki boşluğu dolduran ve yürüyüş yapmak için son derece zevkli bir üst düzey su geçirmez ceket. Yürüyüş ve dağcılık için tasarlanmış olmasına rağmen, Tangstad M, bir şekilde son derece hafif olmayı başaran üç katmanlı bir cekettir. iyi. Gizli sosu, PFC içermeyen mTEX 20.000 membranıdır, koltuk altlarının altında iki yönlü fermuarın görünmesiyle nefes alabilirliği artıran bir kumaş - tam da önemli olduğu yerde! Bir sırt çantasında saklanması o kadar kolay ki kumaş yumuşak ve sessizdir, bu nedenle hareket ederken gürültülü bir ezilme olmaz. Tangstad M'nin genişliği ayarlanabilir manşetleri, dış taraftaki göğüs cebi ve iç taraftaki özel bir kuru cep gibi kullanışlıdır. İki cömert el cebi içinde, ceketin eteğini sıkmak için büzme ipleri bulunurken, ayrıca yakaya yerleştirilebilen bir kıvrımlı başlık da vardır. Sıcak ve kuru bir yürüyüş için ihtiyacınız olan her şey.

En iyi su geçirmez ceket: Marmot Bantamweight Jacket

(Resim kredisi: Marmot)

9. Marmot Bantamweight Erkek Ceketi

En iyi süper hafif su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş: Pertex Kalkan Cepleri: 2 harici, 1 dahili
Satın alma nedenleri
+ Aptalca hafif + İyi özellik seti + Şaşırtıcı paketlenebilirlik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 283,97 $ Amazon'da 320.05 $ Amazon'da Görüntüle 322.38 $ Amazon'da Görüntüle

Marmot Bantamweight ceket pek çok şeydir, ancak en etkileyici olanı çok, çok hafif olmasıdır. 140 gramın altında olan bu, Marmot'un şimdiye kadar yaptığı en hafif tam özellikli yağmur ceketi. Süper hafif su geçirmez malzemeler yapmak yıllardır eğlenceli bir oyundur, ancak kötü havalarda gerçekten işlevsel hale getirmek çok zordur. Burada, iki yönlü streçli Pertex Shield 2.5 Katmanlı Kumaş, şekil ve işlevi kaybetmeden ağırlık düşüşünü ortadan kaldırırken, dahili ve iki harici cep saklama alanı sağlar. Son olarak, ayarlanabilir kapüşon ve etek ucu, sizi ani dış mekan rutubeti veya güçlü rüzgarlar için tam donanımlı hale getirir - ve tümü bir kutu Coca-Cola ağırlığının yarısı kadardır.

en iyi su geçirmez ceket: Jack Wolfskin Mount Isa Women

(Resim kredisi: Jack Wolfskin)

10. Jack Wolfskin Mount Isa Kadın Ceketi

Kadınlar için harika bir çok yönlü ceket

Teknik Özellikler
Kumaş: 'Texapore' Cepler: 2 harici, 1 dahili
Satın alma nedenleri
+ Nefes alabilir ve nem emici + Pürüzsüz, yumuşak malzeme + Ayarlanabilir kollu, başlık ve etek ucu
Kaçınılması gereken nedenler
-Cepler tamamen su geçirmez değildir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI91,45 ABD doları Wiggle Avustralya'da görüntüle 150 $ Cotswold Outdoor'da görüntüle173,89 $ Amazon'da Görüntüle

Jack Wolfskin Mount Isa ceketi, kadınlar için çok yönlüdür. Kumaş yumuşak, pürüzsüz ve rahattır ve yağmurdan ve rüzgardan çok önemli tam koruma sağlar. Dış katman nefes alabilir, yumuşak ağ iç katmanıyla gereksiz hacim veya ağırlık eklemeden işleri rahat tutar. Bu su geçirmez ceketi giymeyi bir zevk haline getirmek için pek çok ek özellik vardır: rüzgarı ve nemi dışarıda tutmak için bir büzme ipi, görüş alanınızın net kalmasını sağlamak için ayarlanabilen iki adet daha büzme ipi olan sabit bir başlık, suya dayanıklı fermuarlar ve iki el cebi. Tasarım aynı zamanda şık ve akıllıdır, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi renk grubu vardır. Tek hafif dezavantajı, dış ceplerin çok yağmurlu koşullarda dibinde bir miktar su girmesine izin vermesidir.

en iyi su geçirmez ceket: Berghaus Deluge Pro

(Resim kredisi: Berghaus)

11. Berghaus Deluge Pro Su Geçirmez

Bu akıllı görünümlü su geçirmez mükemmel bir bütçe satın alma

Teknik Özellikler
Kumaş: Hydroshell Cepler: 2 harici
Satın alma nedenleri
+ Su geçirmez Hydroshell kumaş + Hafif tasarım + Dar kesim BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI95 $ Cotswold Outdoor'da görüntüle 98,86 $ Chain Reaction Cycles Australia'da görüntüleyin 98,86 $ Zincir Reaksiyon Çevrimlerinde Görüntüle

Berghaus Deluge Pro, her iki cinsiyet için de çok değerli ve dayanıklı bir su geçirmez cekettir ve bankayı bozmaz. Hydroshell kumaşı sayesinde tamamen su geçirmez ve ayarlanabilir kaputu sayesinde fırtınalı duşlara karşı iyi bir cephane olan Deluge Pro, İngiliz havasıyla iyi başa çıkabilen şık ancak aşırı mühendislik ürünü olmayan bir üründür. Tamamen ayarlanabilir bir kapüşon ve su geçirmez fermuarlar kullanan öğelere yakın birkaç ön cep ile uzun bir yürüyüş veya yürüyüş için mükemmeldir, ancak göğüs cebi yoktur. En büyük nimeti, maksimum 378 g ağırlığında olmasıdır. Bu, acil durumlarda sahip olunması gereken su geçirmez katman olarak dış mekanı almak için harikadır.

en iyi su geçirmez ceket: Snugpak Torrent

(Resim kredisi: Snugpak)

12. Snugpak Torrent

En iyi yalıtımlı su geçirmez ceket

Teknik Özellikler
Kumaş: Paratex (% 100 naylon); Softie (% 100 polyester) yalıtım Cepler: 2 harici, 1 dahili
Satın alma nedenleri
+ Sizi -5 ° C'ye kadar sıcak tutar + Su geçirmez ve nefes alabilir + Çıkarılabilir başlık
Kaçınılması gereken nedenler
-Yürüyüş için çok sıcak olabilir-Ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 154,45 $ Amazon'da görüntüle 154,45 $ Amazon'da görüntüle 192,30 $ Amazon'da görüntüle

Kış koşullarına doğru ilerliyorsanız, Snugpak Torrent'ten başkasına bakmayın. Sizi -5 ° C'ye kadar sıcak tutabilen ürün, tamamen bantlanmış dikişli dış yüzeyinde Paratex Dry kumaş ve iç kısmında Paratex Light kullanıyor. Temelde sıcaklık (üstün olduğu), su geçirmezlik ve nefes alabilirlik (her ikisi de oldukça iyi) arasında bir değiş tokuş. Bu nedenle, görece hareketsiz kalacağınız durumlar için daha iyidir - örneğin yıldızlara bakmak (en iyi teleskoplar) veya biraz gece fotoğrafçılığı yapmak - tam fiziksel bir yürüyüş yerine (çok ısınırsınız). Bununla birlikte, koltuk altı havalandırma delikleri kendi sıcaklığınızı ayarlamak için kullanışlıdır ve gerçekten soğuk, rüzgarlı ve yağmurlu olduğunda, astarlı boyun ısıtıcısı, derin el ısıtıcı cepleri ve eldiven dostu Velcro bilek manşetleri gerçekten kendine gelir. Ancak, tüm bunların bir bedeli vardır; 950g'de bu, hafifçe giyilmesi gereken bir ceket değildir.

En iyi su geçirmez ceket nasıl seçilir

İlk olarak, bir ceketin tamamen su geçirmez mi yoksa sadece su itici mi olduğunu belirlemektir. En iyi su geçirmez ceketler tamamen kuru kalmanızı sağlar - yağmurda dağın zirvesini düşünün - su geçirmez ceketler ise hızla gelip giden türden hafif duşlara karşı koruma sağlar. Sizin için en iyi su geçirmez ceketi seçerken, bu ayrımın seçiminize hakim olmasına izin verin.

Su geçirmez ceketinizi en düzenli olarak ne kullanacaksınız? Yaz aylarında hafif bir şeyin - ve hangisi küçük olursa olsun - hayatınızı kolaylaştıracağı çok günlük zamlardan mı bahsediyoruz? Yoksa yağmurlu günlerde köpeği gezdirmek için mi kullanacaksınız? Bu durumda daha hacimli ve ekstra sıcaklık için astarlı bir şey seçin.

Her iki durumda da, çevre dostu kimlik bilgilerine sahip su geçirmez ceketler artık en iyi markalar arasında popüler. Bu karşılama trendi, çevremizi doyuran toksik kimyasallar olan PFC (PerFluorinated Compounds) kullanmayan giysilere odaklanıyor. Su ve kir tutmaz özelliklerinden dolayı geleneksel olarak hava koşullarına dayanıklı giysiler yapmak için kullanılmıştır. En iyi markalar artık PFC'lerden yeni çevre dostu kumaşlar lehine aktif olarak kaçınıyor ve onlar hakkında büyük bir ses çıkarıyor.

Suya karşı korumanın yanı sıra, bu yeni kumaşlar, aktifken ne kadar nemli ve terli olduğunuzu sınırlamak için genellikle nefes alabilir. Bazıları çabuk kurur, bu da duşta yürürken kullanışlıdır.

Bununla birlikte, bu seçeneklerin çoğunda, soğuk koşullarda sıcak kalmak için yine de katmanlara ayırmanız gerekecek; bu nedenle,en iyi polar ceketlerve birien iyi temel katmanlar. Bu şekilde, sıcaklık düştüğünde sizi sıcak tutabilir ve ısındığında soyabilirsiniz.

Seçtiğiniz renk önemli görünmeyebilir, ancak dağlarda yürüyüş yapmayı planlıyorsanız parlak renkli seçenekler akıllıca bir seçimdir. Bu, bir dağda gururla yürürken veya hayallerinizin su geçirmez ceketine sarılırken uzun bir yürüyüşe çıkarken sizi görünür ve kuru tutacaktır.