Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • En iyi web tarayıcısı 2017: hangisini kullanmalısınız?

En iyi web tarayıcısı 2017: hangisini kullanmalısınız?

Internet Explorer'ı yıllardır körü körüne kullanıyorsanız veya Google'ın çevrimiçi her hareketinizi gözetlemesinden endişeleniyorsanız, yeni bir web tarayıcısını test etme zamanı gelmiş olabilir. İyi haber şu ki, gizliliğe takıntılı olsanız da, her şeyi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmeyi seviyor olun veya diğer programlarla ortak çalışan güvenilir, kolay kullanılabilir bir tarayıcı istiyorsanız, herkes için bir şeyler var. En popüler tarayıcılar için USP'leri topladık ve sizin zorunda kalmamanız için ödevi yaptık.


Internet Explorer

Bir klasikle başlayalım. SüreInternet Explorer(IE) ilk web tarayıcısı değildi, birçoğumuz onu kullanarak internetin ilk tadına vardık, çünkü piyasaya sürülmesinden sonraki dört yıl içinde IE tarayıcı pazarının% 75'ine sahipti. Bugüne hızlı bir şekilde gelin ve tarayıcı her zamankinden daha hızlı ve daha verimli - ancak emekliliğe gidiyor. USP'si tartışmasız bir aşinalık ve şimdi verimlilik (geçmişte bazı can sıkıcı sorunlardan muzdaripti). Örneğin IE 11, Firefox veya Chrome'daki eşdeğer sayfalara göre daha az RAM ve CPU kullanır ve ekranınızda çok az yer kaplayan, adres arama çubuğu ve arama kutusu (Bing) olarak çalışan tek bir çubuğa sahip minimalist bir görünüme sahiptir. , diğer bazı tarayıcılar gibi.

Bununla birlikte, orijinal olarak Windows 7 ve 8 ile çalışmak üzere tasarlanmış olan Microsoft'un orijinal tarayıcısı, daha genç meslektaşları tarafından sunulan bazı kişiselleştirilmiş özelliklerden ve eklentilerden yoksundur ve Edge'e yol açmak için yavaş yavaş aşamalı olarak kaldırılır, bu nedenle güncellemeler peşindeyseniz şanslı olmayabilirsin.

  • En iyi hafif dizüstü bilgisayar

Mozilla Firefox


Mozilla Firefoxbir tarayıcının kullanıcı dostu ve kişiselleştirilmiş, çok yönlü olmasıyla bilinir (bir zamanlar olduğu kadar popüler olmasa da). Bazı meraklılar, benzerlerinden biraz daha yavaş olduğunu iddia etse ve benzersiz, ayrı arama ve URL kutularından şikayet etse de, mevcut bir dizi uzantı ile kullanıcının zevkine göre özelleştirilebilir. Göze çarpan özellikleri arasında, tarayıcının her altı haftada bir güncellenmesi ve en önemlisi, 'başka hiçbir tarayıcının size dijital ayak iziniz üzerinde bu kadar fazla kontrol sağlamamasıdır'.

İnternet kullanıcılarının gizliliklerinin her zamankinden daha fazla farkında olduğu bir zamanda, bu özellik oldukça çekicidir. Mozilla şöyle der: 'Firefox, tarama geçmişiniz, aramalarınız veya çerezleriniz gibi şeyleri kaydetmez, ancak indirdiğiniz yeni yer imlerini ve dosyaları saklar' ', İzleme Koruması adlı bir masaüstü özelliği ise' gizli üçüncü şahısların, Birçok sitede gezinme etkinliği - hedeflenen reklamlardan ve benzerlerinden sıkıldıysanız kullanışlıdır. Gizliliği koruyan Mozilla, kısa süre önce güvenli olmayan web sitelerini URL çubuğunda kırmızı bir çizgi ile açıkça vurgulayan bir özellik başlattı. 'E-posta hizmeti veya banka gibi şifreleri toplayan ancak HTTPS ile güvenli hale getirilmemiş web sayfaları, potansiyel tehditler olarak daha açık bir şekilde vurgulanacaktır' diyor.


Tarayıcı aynı zamanda oyun geliştiricileri için de iyi bir seçimdir çünkü yeni WebGL 2 standardını ilk kez destekleyen ve geliştiricilere daha iyi işleme efektleri için web'de ilk kez mevcut olan 3B grafikleri kullanma olanağı verir.

Google Chrome


Google bununla övünüyorKromkullanıcıların & lsquo; daha hızlı gezinmesine 'olanak tanır. Tam olarak hızlı olmasa da, aynı kutudan arama ve gezinme ve kullanıcılar yazarken görünen sonuçları ve önerileri seçme gibi özellikler, Google'dan beklediğiniz gibi çevrimiçi aramayı hızlandırır. Kolaylık sağlamak için Autofil'i yenmek zordur. Bu özellik, kullanıcıların formları tek bir tıklama ile doldurmalarını, adreslerini vb. Zahmetsizce çekmelerini sağlar. Küçük bir ekranda karmaşık web sitelerini doldururken bir nimettir olabilen Android telefonlar ile de çalışır.

Pek çok uzman, kısmen ekran alanını en üst düzeye çıkaran minimalist tasarımı (bunu yapan ilk tarayıcı) ve adres çubuğunun yanındaki yıldız simgesini kullanarak tek tıklamayla yer imi ekleme gibi kullanışlı özellikleri sayesinde Chrome'u kullanılacak en güzel tarayıcı olarak kabul etti. Sonra elbette iyi güvenilirliği ve çapraz platform yetenekleri var.

Ancak kullanılabilirlik ve özelleştirilebilir özelliklerin bir bedeli var mıdır - Chrome, RAM söz konusu olduğunda en ağır tarayıcılar arasındadır ve bazı kullanıcılar Google'a aktardıkları veri miktarı konusunda endişelenebilir.

  • Samsung Galaxy Kitap incelemesinde eller: kesinlikle etraftaki en iyi 2'si 1 arada biri

Opera


Operaweb tarayıcısı havuzunda küçük bir balık olabilir, ancak pil ömrünü% 50'ye kadar uzatmak için yerleşik bir VPN, reklam engelleyici ve pil tasarrufu modu gibi bazı yenilikçi özelliklere sahiptir (ikinci özellik ayrıca Firefox ve Edge). Opera, kullanıcıları sahtekarlık ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için tasarlanmış güvenli bir tarayıcıdır ve ücretsiz ve sınırsız bir VPN özelliği ile birlikte gelir - bunu sunan ilk ana tarayıcı. VPN açıldığında Opera, bir kullanıcının IP adresini sanal bir IP adresiyle değiştirerek sitelerin konumlarını takip etmesini ve bilgisayarlarını tanımlamasını zorlaştırır, bu da potansiyel olarak tehlikeli halka açık ağları kullanırken özellikle kullanışlı olabilir. Ayrıca eklentiler olmadan reklamları engelleyen ve içerik açısından zengin sitelerin% 90'a kadar daha hızlı yüklenmesini sağlayan ilk büyük tarayıcı olduğu iddia ediliyor.

Hızdan bahsetmişken Opera, zayıf bir geniş bant bağlantısı veya pahalı mobil bağlantı kullanırken özellikle yararlı olan, veri sıkıştıran bir Turbo özelliğini kullanarak tarayıcısını daha hızlı hale getirmeye odaklandı. Son zamanlarda, giderek daha ağır web içeriğini daha hızlı yüklemek için anında sayfa yükleme ve Profil Kılavuzlu Optimizasyon (PGO) da tanıtıldı. Anında sayfa yükleme, Opera tarayıcısının bir kullanıcının adresi hangi web sitesi için yazdığını tahmin ettiği ve giriş yapmadan önce arka planda yüklemeye başladığı, düzenli olarak ziyaret edilen siteler için zamanla daha akıllı ve daha hızlı hale geldiği bir mekanizmadır. Windows üzerinde çalışan yazılımı önemli ölçüde daha hızlı hale getirebilen bir derleyici tekniği olan PGO'nun% 13 daha hızlı başlatma süresi ve genel bir performans artışı sağladığı iddia ediliyor.

Opera Neon

Opera ayrıca adında bir konsept tarayıcı çıkardıNeon'web taramanın geleceğini' sunar. Hızlı Arama, görsel sekmeler ve çok amaçlı adres çubuğu gibi Opera özelliklerini yeni bir şekilde içerir - bilgisayarın duvar kağıdını tarayıcıya getirir. Şirket şöyle diyor: & lsquo; Sekmeler ve diğer nesneler size gerçek nesneler gibi yanıt verir; ağırlıkları vardır ve sürüklendiklerinde, itildiklerinde veya hatta patlatıldıklarında doğal bir şekilde hareket ederler. 'Aynı zamanda çoklu görev yapanları mutlu edecek video açma ve bölünmüş ekran moduna sahiptir ve resimler bir & lsquo; galeriye yapışan araçta harmanlanabilir klasörlerde saklanmak yerine.

Görsel olarak çekici ve sezgisel olacak şekilde tasarlanan Opera şöyle diyor: & lsquo; İstediğiniz web sitesini bulmak için sonsuz tarayıcı sekmelerinde gezinme günleri geride kaldı. Renkli görsel sekmeler, ihtiyacınız olan sayfaları bulmanıza yardımcı olmak için web sayfalarındaki resimleri kullanır ve en sevdiğiniz sekmeleri en üste & lsquo; süzülürken 'bile yardımcı olur.

  • Yurtdışında bir şeyler izlemek ve verilerinizi korumak için bir VPN nasıl kurulur

Microsoft Edge

IE üzerinden geçin. 20 yılın ardından Microsoft yeni bir tarayıcıya kavuştu. ArananKenarWindows 10 ile çalışacak ve işletim sisteminin bazı kullanıcıların beğenip diğerlerinin nefret edebileceği Cortana gibi bazı özellikleriyle entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Windows tabletleri düşünülerek tasarlanan Microsoft Edge, 'doğrudan web sayfalarında' not almanıza, yazmanıza, karalamanıza ve vurgulamanıza izin veren tek tarayıcıdır. Web Notu özelliği, kullanıcıların ek açıklamalarını veya karalamalarını her zamanki yöntemlerle kaydetmesine ve paylaşmasına olanak tanır. Ayrıca, uzun özellikleri veya raporları okuyan kullanıcılar için, dikkat dağıtıcı içeriği ortadan kaldırarak yalnızca istediklerini okuyabilecekleri kullanışlı bir Okuma Görünümü de vardır.

Yeni özelliklerin yanı sıra, Edge, daha az simge ve daha küçük kenarlıklar içeren ultra modern bir IE'ye benziyor. Kolaylık sağlamak için yerleşik Flash ile birlikte gelir, JavaScript kriterlerini belirler, oldukça hızlıdır ve korumalı alan sayesinde IE gibi güvenlik sorunlarından etkilenmemelidir. Microsoft'a bir şans daha verme zamanı gelmiş olabilir.

  • En iyi klavye

Vivaldi

Son fakat en az değilVivaldi, bir tarayıcıdan tam olarak ne istediklerini bilen, hatta arayüzünün yapısını değiştiren insanlar için geeky düzeyinde bir özelleştirme sunar. En hızlı olmasa ve rakiplerinin bazı temel özelliklerinden yoksun olsa da, Opera'nın yaratıcısının sunduğu bu teklif yaratıcı ve süper kişiselleştirildi ve kullanıcılara lansmanından itibaren sekmelerin ve adres çubuğunun nereye gitmesini istediklerini seçme şansı sunuyor. Şirket, & lsquo; Klavye kısayollarınız, fare hareketleriniz, görünümünüz veya renk körlüğüne yönelik bir değişiklik olsun, Vivaldi size araçları sağlıyor 'diyor.

Çok sayıda sekmeyi açık tutmayı seviyorsanız, Vivaldi'nin, kullanıcıların tıklayıp sürükleyerek birden çok sekmeyi tek bir sekmede gruplamasına izin veren bir Sekme Yığınlama aracı vardır. & lsquo; Sekme Yığın Döşeme ile, birden çok sekmeyi yan yana veya bir ızgara düzeninde görüntüleyebilirsiniz. Döşenmiş birden çok sekme yığını sayesinde, tek bir tıklamayla aralarında geçiş yapabileceğiniz birden çok masaüstünüz var 'diyor.

Peki hangisini seçmeliyim?

Tıpkı bir araba seçmek gibi, tüm popüler tarayıcılar standart olarak takılan özellikleri paylaşır, ancak daha sonra tercihe ve bunları ne için kullanacağınıza gelir. Gizliliklerini korumaya öncelik vermek isteyen kullanıcılar, ikincisi yerleşik bir VPN'e sahip olan Mozilla ve Opera'yı seçebilirken, hızlı bir göz atma deneyiminden sonra olanlar hızlı Chrome, Opera ve hatta Microsoft Edge'i tercih edebilir. Bir sürü yeni özellik ile uğraşmak istemeyenler ve kullanım kolaylığını tercih edenler, aşinalıktan hoşlanıyorlarsa Mozilla, Chrome ve hatta IE'yi tercih edebilir (bu kısa vadeli bir çözüm olabilir. Bu arada, daha maceracı kullanıcılar Microsoft Edge'in Web Notları özelliğinden, Vivaldi tarafından sunulan yüzlerce seçeneğin ve hatta gezintilerini ilginç bir şekilde seviyorlarsa kavramsal Opera Neon'un keyfini çıkarabilirler Kesin olan şey, herkes için bir şeyler olduğu.