Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • En iyi web kameraları 2020: PC ve Mac için en iyi web kameraları ile evden bir profesyonel gibi çalışın

En iyi web kameraları 2020: PC ve Mac için en iyi web kameraları ile evden bir profesyonel gibi çalışın

Web kamerası fırsatlarına şimdi göz atın


(Resim kredisi: Logitech)

Aşağıdaki perakendecilerin stoklarında web kamerası var. Her mağazanın seçimini görüntülemek için bir bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

İngiltere |Argos | Amazon | Köri | TBM | Zımba teli

US | Walmart| Amazon ABD |Logitech|Microsoft|B & H Fotoğraf|Newegg

Çok kısa bir süre içinde, en iyi web kameralarından birini satın alma fikri, niş endişeden, birçok insanın evdeki çalışma kurulumlarının önemli bir parçası haline geldi. Bu kameralar, ekip toplantıları, brifingler ve arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmak için mükemmel olan entegre bir ses-video birimi sunar ve bunları her yere monte edebilirsiniz, böylece uzun toplantılar için onları rahat bir yüksekliğe koymak daha kolaydır.


Bunu göz önünde bulundurarak, işi daha ucuza güzel yapan ucuz web kameralarından premium 4K web kameralarına kadar her bütçeye uygun seçeneklerle bugün piyasadaki en iyi web kameraları için bir rehber oluşturduk.

Ayrıca, biçim ve işlevsellik açısından bir dizi web kamerası seçeneğimiz de var. Bu en iyi web kameralarından bazıları 4K çözünürlükte sunum yapabilirken, diğerleri eğilebilir ve döndürülebilir başlıklar sunarak bir arama sırasında görüntülediğiniz şey açısından esneklik sağlar. Buradaki her web kamerası, iyi bir web kamerası satın almanın mutlak bir ön koşulu olduğunu düşündüğümüz için iyi bir ses kalitesi sunar.


En iyi web kameralarında ne aranmalı

Bütçeli web kameralarından daha pahalı modellere kadar en büyük fark çözünürlüktür: en ucuz web kameraları 720p HD (1280x720 piksel), orta menzile gitmek sizi 1080p Full HD'ye (1920x1080 piksel) çıkarır. Elit olursanız, 4K web kamerası (3840x2160 piksel) elde edebilirsiniz. Web kamerasını çoğunlukla video konferans için kullanıyorsanız 1080p'nin ötesine geçmek gerçekten gerekli değildir, çünkü internet üzerinden tamamen sıkıştırıldığında, yine de iyi kalite dosyalanacaktır. Ancak kendinizi mümkün olan en yüksek kalitede kaydetmek istiyorsanız, o zaman emin olun - 4K'ya geçin!

Daha pahalı web kameraları da daha hızlı kare hızlarında kayıt yapabilecektir - 30 fps, istediğiniz minimum değerdir; 60 fps daha pürüzsüz ve daha gerçekçi görünümlü bir kayıt sağlar (yine de, video konferans sırasında, dahil olan kişilerin internet bağlantı hızı bunu yapabilir tartışmalı).


Ayrıca, neyse ki oldukça standart olan iyi yerleşik otomatik odaklama ve otomatik pozlamaya sahip web kameraları arıyoruz. Bu, gün boyunca ışık değişse bile, dışarı bakma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

İleriye dönük iyi mikrofonlar da doğal olarak hayati önem taşır. Netlik açısından video konferans yerine ayrı stereo mikrofonlar tercih edilir, ancak yine de birçok insan kulaklık kullanacaktır (ve flamalar kesinlikle bir mikrofon kurulumuna sahip olacaktır), bu nedenle genel olarak video kalitesinden daha az önemlidir.

Bir web kamerasının, özellikle yayıncılar için nasıl çalıştığını ayarlamak için kullanabileceğiniz iyi bir yazılıma sahip olması harikadır. Ayrıca, sadece takıp gidebileceğinizden ve her şeyin hala harika göründüğünden emin olmak istiyoruz, çünkü birçok insan ayarlarla uğraşmayacak. Ve tabii ki hem Mac hem de PC'de neyin işe yarayacağına bakıyoruz.

En iyi web kameraları: liste

En iyi web kameraları Logitech C922 Pro Stream


(Resim kredisi: Logitech)

1. Logitech C922

Çoğu insan için Full HD kalitesiyle en iyi web kamerası

Teknik Özellikler
Çözünürlük: 1080p Özellikler: Stereo ses, otomatik odaklama, otomatik ışık düzeltme, arka plan kaldırma
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel düşük ışık özellikleri + 1080p / 30fps veya 720p / 60fps akış + Arkaplan kaldırma özelliği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 90 £ Dell Tüketici İngiltere'de görüntüle 94,99 £ Amazon'da görüntüle 149,98 £ Amazon'da görüntüleyin 120 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Logitech C922 Pro Stream, genel olarak, bize göre çoğu insan için en iyi web kamerasıdır. Logitech'in en yeni web kameralarından biri, yani en son teknolojiye sahip oluyorsunuz ve bu, genellikle ev ofislerinde görülen yıldızdan daha az aydınlatmada daha iyi görünmenizi sağlamak da dahil olmak üzere birçok şekilde yardımcı oluyor. Ayrıca 720p / 60fps akış sağlar, bu da desteklendiğinde bir çağrı sırasında yüksek kaliteli ve sorunsuz video sonuçları elde edeceğiniz anlamına gelir. Ve bazı gerçekten harika ekstra özelliklerle birlikte geliyor.

Bu özellikler, evde gizliliğinizi korumak, düşük ışıkta düzeltme, kamera lensi otomatik odaklama ve uygun stereo ses açısından harika bir arka plan kaldırma işlevi içerir. C922 Pro Stream aynı zamanda renk düzeltme işlevi de sunar.

78 ° görüş alanı çoğu insan için iyi çalışmalıdır - bu, başınızın yakın çekiminden ziyade masanın karşısındaymışsınız gibi rahat bir görüş için kafanızı ve gövdenizi içine alacağı anlamına gelir. Ancak ofisinizin köşelerindeki karmaşa o kadar da geniş değil.

Tasarım açısından, C922 Pro Stream gayet iyi görünüyor - oldukça işe benziyor, ancak zararsızdır ve monitörünüze sorunsuzca sığması gerekir, ancak isterseniz ayrı bir mini tripoda da kolayca monte edilebilir.

Bununla birlikte, çoğu insan için en iyi web kameramızı almak için hayati önem taşıyan bir şey, tüm bunları uygun bir orta sınıf fiyat noktasında yapıyor. Daha ucuza ve yine de iyi görüntü kalitesine gidebilirsiniz ve 4K kalitesi için daha pahalıya gidebilirsiniz - ancak burada büyük bir denge olduğunu düşünüyoruz.

Windows 10 (artı 8 ve 7), macOS 10.10 veya üstü, ChromeOS ve Android ile çalışır.

En iyi web kamerası: Microsoft HD-3000

(Resim kredisi: Microsoft)

2. Microsoft LifeCam HD-3000

En ucuz web kamerası seçeneği

Teknik Özellikler
Çözünürlük: 720p Özellikler: Gürültü engelleme, renk düzeltme
Satın alma nedenleri
+ Çok uygun fiyatlı + Skype için harika BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 38,99 £ Amazon'da görüntüleyin 50,72 £ Amazon'da görüntüleyin 69 £ Chitter Chatter'da görüntüleyin

Bütçeyle alışveriş yapanlar için Microsoft LifeCam HD-3000 harika bir seçimdir. 1080p kayıt ve 720p canlı görüntülü arama, 360 derece dönebilen esnek bir kafa, tripod dahil çeşitli montaj seçenekleri, geniş bantlı mikrofon ve otomatik odaklama işlevi ve pozlamayı dinamik olarak değiştiren Microsoft'un TrueColor sistemine erişim sunar. mümkün olan en iyi görüntü kalitesini korumak için.

Estetik olarak en çekici kamera değil, ancak donanım ve özellikler açısından sunduğu paket düşünüldüğünde, bu fiyata gerçekten şikayet edemezsiniz. Saniyede 30 kare iyidir ve ondan 4MP çözünürlükte hareketsiz görüntüler yakalama yeteneği küçük bir ekstra nimet. Düşük bütçeli web kamerası alışverişçileri için harika bir seçim.

(Resim kredisi: Logitech)

3. Logitech StreamCam

En iyi USB-C web kamerası

Teknik Özellikler
Çözünürlük: 60 fps'de 1080p Özellikler: Otomatik odaklama ve pozlama, döndürülebilir, görüntü sabitleme, çift mikrofon
Satın alma nedenleri
+ Harika tasarım + Yüksek kaliteli video + USB-C bağlantısı nadirdir…
Kaçınılması gereken nedenler
-… ancak PC'niz için BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 139 £ Amazon'da görüntüleyin 139.99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin 179.99 £ Littlewoods'ta görüntüleyin

Akış çağı için yapılmış, ancak aynı evde video konferans için olduğu gibi, Logitech'in USB-C kamerası web kamerasına çok modern bir yaklaşım getiriyor. Bu, 2020'deki en havalı yeni teknolojinin yarısı gibi, tamamen mat plastik ve kumaş olan tasarımına bile iniyor.

Görüntü kalitesi açısından, burada yaygın bir özellik olmayan 60 fps'ye kadar Full HD 1920x1080 akışına sahipsiniz. Hatta kamerayı kolayca döndürebilirsiniz, böylece kırpmadan dikey olarak yayın yapabilirsiniz.

USB-C bağlantısı, onu bu bağlantı noktasına sahip ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar için mükemmel hale getirir - özellikleMacbook Air, hangisibir teko bağlantı noktası. Ancak, yalnızca sıkıcı eski USB-A bağlantı noktaları olan bir bilgisayarınız varsa, bu web kamerasını kullanmak için bir adaptöre ihtiyacınız olacak (veya belki başka bir tane seçmelisiniz).

Dahili elektronik görüntü sabitleme özelliği vardır, böylece onu gerçekten yakalayabilir ve korkunç görünmeden hareket ettirebilirsiniz, net ses için yüksek kaliteli bir çift mikrofon kurulumu olarak, bir tripoda monte edilebilir ve Logitech'in yazılımı size yük verir. görünüm üzerinde kontrol. Windows 10 ve macOS 10.14 ve üzeri sürümlerde çalışır ve çeşitli canlı yayın teknolojilerinin yanı sıra görüntülü sohbet hizmetleri için destekle donatılmıştır - bu, yeni çağ için çok fazla bir web kamerasıdır.

en iyi web kameraları Microsoft LifeCam Studio

(Resim kredisi: Microsoft)

4. Microsoft LifeCam Studio

Profesyonel, uygun fiyatlı bir kamera

Teknik Özellikler
Çözünürlük: 1080p (kayıt); 720p (akış) Özellikler: Skype, renk düzeltme, Hi-Fi mikrofon
Satın alma nedenleri
+ Kaliteli mikrofon + Geniş açılı görünüm + Orta düzey fiyat noktası BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 63,60 BT Mağazasında Görüntüle86,99 Ebuyer'de görüntüle£ 119,95 Amazon 222 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Microsoft LifeCam Studio, estetik açıdan en çekici web kamerası değil, ancak uygun fiyatlı ve 1080p çözünürlüklü kayıt, 720p görüntülü arama, geniş açılı bir lens ve güçlü ses sağlayan kaliteli bir geniş bant mikrofon sunuyor.

Buna ek olarak, LifeCam, Microsoft'un TrueColor renk düzeltme sistemiyle birlikte gelir ve görüşme sırasında en iyi şekilde görünmenize yardımcı olurken kafası 360 derece dönebilir.

En iyi web kamerası Logitech Brio Webcam

(Resim kredisi: Logitech)

5. Logitech Brio Web Kamerası

Birinci sınıf 4K kayıt için en iyi web kamerası

Teknik Özellikler
Çözünürlük: 4K Ultra HD Özellikler: Windows Hello, HDR, 5x HD Zoom
Satın alma nedenleri
+ 4K Ultra HD çözünürlük + Windows Hello'yu destekler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok Stoku 221,89 £ Amazon'da Görüntüleyin274,97 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle275,99 £ Amazon 365 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Para bir sorun değilse, Logitech Brio Webcam, ödeme listeniz için en iyi web kameralarınızın başında olmalıdır. Bunun nedeni, yalnızca Ultra HD 4K çözünürlük ve HDR sunması değil, aynı zamanda Windows Hello uyumlu olması (biyometri aracılığıyla bilgisayarınızda oturum açmanıza izin verir) ve 5X HD Yakınlaştırma işlevi, otomatik odaklama, çift omni- Gürültü engelleme özelliğine sahip yönlü mikrofonlar ve harici gizlilik kapağı.

Brio Web Kamerasının sunduğu bir diğer güzel özellik, kullanıcının 65, 78 veya 90 derecelik görüş açılarını seçebildiği ayarlanabilir görüş alanıdır. Bu, sanki odada birden fazla kişiyle grup video görüşmeleri yapmanız gerekiyorsa, Brio bunu sunabilirken, sadece baş ve omuz perspektifi için dar bir görüntü açısına ihtiyaç duyulursa, Brio da bunu yapabilir.

En iyi web kameraları Razer Kiyo

(Resim kredisi: Razer)

6. Razer Kiyo

Kamerada profesyonel görünmek için en iyi web kamerası

Teknik Özellikler
Çözünürlük: 1080p Özellikler: Halka ışık, otomatik odaklama, renk kontrolü
Satın alma nedenleri
+ Dahili halka ışığı + 1080p / 30fps veya 720p / 60fps + İyi renk ve beyaz dengesi kontrolleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 99.99 Amazon'da Görüntüleyin99,99 Razer'da görüntüle£ 99,99 argos.co.uk'ta görüntüleyin 573 Amazon müşteri incelemeleri

İş arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde görüşmek için, masanızdaki video için zayıf aydınlatma gerçekten önemli değil (ve buradaki bazı kameralar bunu halletmekte iyidir), ancak gerçekten profesyonel göründüğünüz bir video sunumu yapmanız gerekiyorsa (ya da sadece gerçekten bakmak istiyorsanıziyiyeterince adil olan kamera üzerinde) aydınlatmanızı sıralamanız gerekir.

Razer Kiyo'nun kamera merceğinin etrafına yerleştirilmiş bir halka ışığı vardır. Halka ışıklar, flamalar, Instagram kullanıcıları ve benzerlerinin favorisidir çünkü size tek bir kaynaktan eşit bir ışık verir - konumlandırma zorluğu ve tuhaf gölgeler gerekmez.

Full HD akış veya 720p dahil olmak üzere kameranın kendisi de iyidir ve onu renk dengesini yönetmek için bırakabilirken, ne yaptığınızı biliyorsanız beyaz dengesi gibi şeyleri de özelleştirebilirsiniz.

Zaman geçtikçe ve önemli harici toplantıların çevrimiçi olarak gerçekleşmesiyle birlikte, iyi aydınlatma, insanların sizden düşünmenizi beklediği bir şey olacak - diğer orta kademe kameraların çoğuyla aynı maliyete sahip bir web kamerasıyla erken gelin, ancak bu sorunu çözer sorun tamamen sizin için.

Logitech C922 Pro Stream ... Logitech C922 Amazon 94,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görün