Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • En iyi ağırlık plakaları 2021: ciddi kaldırıcılar için nihai tampon plakası kılavuzu

En iyi ağırlık plakaları 2021: ciddi kaldırıcılar için nihai tampon plakası kılavuzu

Verilen en iyi ağırlık plakalarını bile almak kolaydır. Sonuçta, kuvvet antrenmanı veya ağırlık temelli kardiyo seansları sırasında bir halterin üzerine kaydırdığınız sadece bir disktir (bazen tampon plaka olarak da adlandırılır). Ancak bu çok yönlü ağırlık plakaları, evinizdeki spor salonuna mükemmel bir katkı olabilir.

'Ama tüm ağırlık plakaları ve diskler temelde aynıdır, değil mi?' Yanlış, çünkü boyut, ağırlık, renk, şekil ve malzeme bakımından farklılık gösterirler ve bunların hepsinin nasıl kullanılabileceği üzerinde oldukça önemli bir etkisi vardır. Halter veya dambıl kolunuz yalnızca 1 inç çapındakilere sığacak kadar büyük olduğunda bir Olimpik ağırlık diski satın almaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Bu ağır köpek yavrularını iade etmek fiziksel ve finansal olarak yorucu olabilir.Güven Bana.

Aslında daha gizli bir şey ararken, ahşap bir zemini işaretleyen ve cehenneme çeviren sağlam çelik disklere yatırım yapmak da aynı derecede sinir bozucu. Benzer şekilde, bir Olimpik diskin pürüzsüz yüzeyi, kıvrılma veya presleme için özellikle elverişli değildir. Bundan biraz hoşlanıyorsanız, tam olarak bu amaç için kauçuk kulplarla gelen belirli diskler vardır. Sonuçta, sahip olmanın anlamı nedir?en iyi ağırlıklar, veen iyi halter, eğer onlara berbat tabaklar eklersen? KESİNLİKLE.

Ellerinizi sürtünmeden koruyunen iyi spor eldivenleri!


Tercih sırasına göre satın alınacak en iyi ağırlık plakaları

en iyi ağırlık plakaları tampon plakaları: Eleiko Sport Training DiscsPingtwitter Best Buy Ödülü rozeti(İmaj kredisi: Eleiko)

1. Eleiko Sport Eğitim Diskleri

Profesyonel sınıf plakalar

Özellikler
Malzeme: Kauçuk ve vulkanize edilmiş göbek Ağırlık aralığı: 10kg - 25kg Çap: 2'
Satın alma nedenleri
+Mükemmel yapı kalitesi+Properformans
Kaçınılması gereken nedenler
-Yeniyken kaygan

Yüksek gerilimli kauçuktan üretilmiştir,bu Eleiko eğitim diskleridayağa dayanacak şekilde üretilmiştir, ancak kolay ağırlık tanımlaması için yükseltilmiş renkli sayılar ve işaretler gibi rekabet düzeyinde özelliklerle birlikte gelir.

Eleiko, piyasadaki en üst düzey fitness ekipmanlarından bazılarını üretiyor, ancak genellikle bir bedeli var. Öte yandan, en yüksek kalitededir ve bu diskler de bir istisna değildir. Tek tek satıldığını unutmayın.


en iyi ağırlık plakaları tampon plakaları: Mirafit Competition Olimpik Tampon plakaları


(İmaj kredisi: Mirafit)

2. Mirafit Yarışması Olimpik Tampon plakaları

Ciddi kaldırıcılar için olimpiyat spesifikasyonu

Özellikler
Malzeme: Masif kauçuk ve krom kaplama çelik Ağırlık: 10kg ve 25kg Çap: 2'
Satın alma nedenleri
+Mükemmel yapı kalitesi+Daha kolay yükleme için dar
Kaçınılması gereken nedenler
-Çoğu ev spor salonu için OTT

Doğrudan Mirafit'ten satın alın

Mirafit'in Müsabaka Olimpik Tampon plakaları IWF standartlarına uygundur, yani belirtilen miktarın +/- 10 g'ı dahilinde doğru oldukları anlamına gelir. Bu, çoğu okuyucu için büyük olasılıkla yararsızdır, ancak işçilik kalitesinin mükemmel olduğu anlamına gelir.


Bunun da ötesinde, her plaka kasıtlı olarak dardır, yani standart bir halter üzerine daha fazla yük yükleyebileceğiniz anlamına gelirken, büyük krom kaplı çelik uç, sayısız düşme ve çarpma sonrasında ağırlığın şeklini korumasını sağlar. Dışarıdaki ciddi platform ve powerlifters için mükemmel.

en iyi ağırlık plakaları tampon plakaları: Body Power Tri Grip Plates


(İmaj kredisi: Vücut Gücü)

3. Gövde Gücü Üçlü Kavrama Plakaları

kendi başlarına harika

Özellikler
Malzeme: Çimento, vinil ve plastik Ağırlık aralığı: 2.5kg ve 10kg Çap: 1'
Satın alma nedenleri
+Dahili kulplar+Evde kullanım için iyi
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok sağlam değil-Veya ağır

Daha küçük ev veya stüdyo halterleri için uygundur,Gövde Gücü Üçlü Kavrama PlakalarıAntrenmanlar sırasında kolayca tutma yeteneği ile çok yönlü bir antrenman partneri olduğunu kanıtlıyor. Rus kıvrımları, hamleleri ve hatta bukleler bunlardan bir veya ikisini tutarak daha da zorlaştırılabilir.

Akıllıca, düz bir taban da var, yani ağırlıklar yerde bir halter üzerine yerleştirildiğinde yuvarlanmayacak. Sert vinil kaplama çizilmeye ve darbeye dayanıklıdır, darbeyi emmek ve düşürüldüğünde komşuları rahatsız eden daha az desibel yaymak için tasarlanmıştır.

en iyi ağırlık plakaları tampon plakaları: York Fitness Dökme Demir Plakalar

(İmaj kredisi: York/Fitness mağazası)

4. York Dökme Demir Plakalar

Ve ihtiyar ama bir güzellik

Özellikler
Malzeme: Dökme demir Ağırlık aralığı: 2.5kg - 25kg Çap: 1'
Satın alma nedenleri
+Sağlam bir seçim+Sonsuza kadar sürer
Kaçınılması gereken nedenler
-Gürültülü-İyi düşmez

York Dökme Demir PlakalarBir araba bagajı satışında bulduğunuz türden bir ağırlık plakası olabilir, ancak bu, eski moda bir dökme demir diskin uzun ömürlü olduğunun kanıtıdır. York'tan gelen bu etli üniteler çoğu ev, stüdyo veya standart barbell ve dambıl için uygundur ve fırfırsız bir egzersiz deneyimi sunar.

Düşürüldüklerinde oldukça fazla hasara neden olabilirler ve kullanımdayken çok büyük bir raket yapabilirler, ancak zamanında teste dayanacak şekilde üretilmiş uygun fiyatlı bir seçenektir. Ayrıca, dökme demirle demir pompalama konusunda oldukça Schwarzenegger var.

en iyi ağırlık plakaları tampon plakaları: Bison Black Bumper Plates


(İmaj kredisi: Wolverson Fitness)

5. Bizon Siyah Tampon Plakaları

Sert ve uygun fiyatlı

Özellikler
Malzeme: Yüksek yoğunluklu kauçuk ve çelik Ağırlık aralığı: 5kg-25kg Çap: 2'
Satın alma nedenleri
+İyi yük kapasitesi

Bu uygun fiyatlı ancak büyük ölçüde dayanıklıBison'dan plakalarGüçlü bir ev gücü antrenman alanı kurmayı düşündüğünüz alışveriş listesindeki ilk şey olmalıdır. Olimpik halterler için uygun, günlük kullanımın cezasını çekmek için tasarlanmış sert galvanizli çelik iç kısımlarla birlikte gelirler.

Yukarıda bahsedilen Eleiko üniteleri kadar ustalıkla tamamlanmamış olsa da, bu plakalar çiftler halinde gelir ve evde zorlu antrenman yapmanın mükemmel (ve uygun fiyatlı) bir yoludur.

Ağırlık plakası kılavuzu

(İmaj kredisi: Mirafit)

Sizin için en iyi ağırlık plakalarını nasıl seçersiniz?

Her şey sırayla. Sahip olduğunuz veya satın almayı planladığınız halterin (veya daha küçük plakaları tercih ediyorsanız dambıl) türünü araştırmaya değer. Spor salonunda sıklıkla bulacağınız daha büyük Olimpik standart çubuklar, 2 inçlik bir kol çapına sahiptir, bu nedenle, 1 inç çapında bir delik ile gelen daha küçük standart veya stüdyo disklerini barındıramaz. merkez.

Aşağıda farklı tipteki ağırlık plakalarını parçalayacağız, ancak ana hususlar manşon çapı (yukarıda belirtildiği gibi), yapıldıkları malzeme, ağırlık ve genel şekil veya tasarım olmalıdır.

Kauçuk ağırlık plakaları tipik olarak bir üretan kaplama ile kaplanır ve yeni olduklarında özellikle hoş kokmasalar da, zeminleri düşürürken biraz korurlar ve genel olarak ele alınması daha kolaydır.

Ayrıca, halterden uzakta kullanım için kulpları veya kesikleri olan kauçuk plakalar vardır, bu da hedeflenen pazı bukleleri ve omuz güçlendirme hareketleri gerçekleştirilebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, kulpsuz bu kauçuk plakalar çok kaygan olabilir ve aslında ele alınması zor olabilir. Önceden tebeşirlemek isteyebilirsiniz.

Masif çelik güç kaldırma plakaları daha küçük bir yüzey alanına daha fazla ağırlık koyma eğilimindedir, bu nedenle çubuğu maksimum dereceye kadar yüklemeyi planlıyorsanız özellikle iyidir, ancak gürültülüdürler ve dışarıda bırakılırlarsa paslanmaya eğilimlidirler.

Son olarak, satın aldığınız ağırlık plakasının bir çift mi yoksa tek bir parça mı olduğuna bakmadığınızdan emin olun. Tek bir tampon disk, halter eğitimi söz konusu olduğunda oldukça işe yaramaz olma eğilimindedir!

Mevcut farklı ağırlık plakaları türleri

Stüdyo, Ev veya Standart Diskler

Bunlar tipik olarak bir inç çapa sahiptir, bu nedenle yalnızca ilgili manşonu olan daha küçük barbelller için uygundur. Her türlü şekil, boyut, malzeme ve renkte bulunan bu ürünler, fazla yer kaplamadıkları için genellikle düşük ağırlık/yüksek tekrarlı egzersizler veya kompakt egzersiz bölgeleri için iyidir.

Olimpiyat Plakaları

Ticari spor salonlarında en yaygın olan Olimpiyat Plakaları, standart 5 veya 7 ft ağırlık kaldırma barbelllerine karşılık gelen daha büyük 2 inç çapa sahiptir. Modern varyantlar, düştüğünde zemine verilen hasarı sınırlamaya yardımcı olmak için genellikle kauçuktan yapılır, ancak yine de eski tarz çelik veya metalde bulunabilir.

Rekabet varyantlarında, koparma veya temizleme ve pres gibi klasik bileşik kaldırma işlemleri gerçekleştirirken diskin şeklini korumasına ve çubuk manşonu etrafında dönmesine yardımcı olmak için genellikle deliğin etrafında metal bir halka bulunur. Öte yandan, teknik plakalar bu metal halkadan yoksundur ve genel olarak daha temeldir ve genellikle çok daha hafif varyantlarda gelir.

Olimpik bir plakanın rengi de önemlidir ve yalnızca gösteri için değildir, çünkü bunlar genellikle ağırlığı belirten tanınmış bir koda karşılık gelir.

Yarışma Plakaları

Resmi IWF Yarışması kuralları, plakanın +%0,1 ve -%0,05'e kadar doğru olması gerektiğini şart koştuğundan, bunlar genellikle en pahalı olanlardır. Hassas yapı, onları rekabet için mükemmel hale getirir, ancak belki de ev egzersizi için biraz OTT'dir.

Fraksiyonel Plakalar

Bunlar, genellikle 0,5 kg ile başlayıp 5 kg civarında bir yerde biten yarım kilogramlık adımlarla geldikleri için güçlenmek ve kademeli ilerleme kaydetmek isteyen biri için son derece yararlıdır. Bu, bir çubuğa yalnızca 1 kg ek ağırlık yüklenebileceği anlamına gelir; bu, bir PB'yi yenmek veya etmemek arasındaki fark olabilir.