Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Rahatlamanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olacak en iyi ağırlıklı battaniye 2020

Rahatlamanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olacak en iyi ağırlıklı battaniye 2020

En iyi ağırlıklı battaniyeyi arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Hangilerinin altın olarak ağırlığına değdiğini ve hangilerinin sadece hafif ağırlık olduğunu belirlemek için ana üreticilerden ve perakendecilerden gelen tüm ağırlık ve fiyatlardaki battaniyeleri inceledik.


Ağırlıklı bir battaniye, kulağa tam olarak benzediği gibidir: Hafif, eşit bir basınç oluşturmak için ağırlıkları dikilmiş (genellikle küçük cam boncuklar şeklinde) bir battaniye. Uzman kullanımının yanı sıra, ağırlıklı battaniyeler, uyumakta zorluk çeken veya genel olarak stresten muzdarip olan herkes için bir çözüm olarak ana akıma çarptı. Hafif basınç, huzursuzluğu azaltmak ve gevşemeye yardımcı olmak için neredeyse tüm vücut kucaklaması gibi yatıştırıcıdır.

Aşağıdakilerden birinin yerine kullanılabilirler:en iyi yorganlarveya ara sıra kullanım için, normal bir battaniye gibi. (Uyumakta güçlük çektiğiniz için buradaysanız, şu yerlerden birine yatırım yapmaya değeren iyi şiltelerayrıca.)

Ağırlıklı battaniye pazarı şu sıralar ilginç. Endişe ve duyusal sorunları olan insanlar için niş bir pazar olarak başladı, ancak Gravity Blanket için inanılmaz derecede başarılı Kickstarter kampanyasıyla 2017'de manşetlere çıkmaya başladı: sadece bir yılda 15 milyon dolarlık satışları artırdı. TIME dergisi ağırlıklı battaniyeleri 2018'in en iyi icatlarından biri olarak adlandırdığında, Gravity battaniyelerinin satışı yörüngeye girdi.

Yerçekimi ağırlıklı battaniyeyi popüler hale getirmiş olabilir, ancak bu sizin için en iyi ağırlıklı battaniye olduğu anlamına gelmez. Her çeşit kumaşta her çeşit fiyatta her çeşit model bulunmaktadır ve en ünlü isimler en iyi battaniyeler olmayabilir. Alışveriş listenizde hangi battaniyelerin olması gerektiğini keşfedelim. Ama önce bu battaniyelerin tam olarak nasıl çalıştığına ve faydalarına bir göz atalım.


Ağırlıklı battaniye nedir?

Ağırlıklı bir battaniye tıpkı normal bir battaniye gibidir, ancak içinde küçük ağırlıklara sahiptir, bu nedenle 11 kg veya daha fazla, yani beş ağır yün battaniyeye eşdeğer ağırlığa sahip olabilir. Normal battaniyeler gibi bir dizi kumaştan gelirler. Bazılarının çıkarılabilir, yıkanabilir kapakları vardır, böylece her şeyi çamaşır makinesine koyma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Ağırlıklı bir battaniyenin faydaları nelerdir?

Bunlardan en önemlisi daha iyi uyku kalitesidir. Ağırlıklı bir battaniye, bebek kundaklamayla aynı prensipleri kullanır veya DEHB, otizm ve benzeri duyusal sorunları olan insanlara yardımcı olan sargılar: rahatsızlık vermeden hareketleri sınırlandırarak daha güvenli hissetmemize ve daha uzun süre daha sağlıklı uyumamıza yardımcı olabilir.


Uykusuzluk çeken veya genel uyku sorunu yaşayan birçok insan, hayatlarını değiştirdiklerini söylüyor. Bazı insanlar, ağırlıklı battaniyelerin rahatlamalarına ve kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olarak kaygı ve diğer zihinsel sorunlara da yardımcı olduğunu fark eder. Genel olarak, huzursuzluğu azaltmak ve rahatlamayı teşvik etmek için yardımcı olabilirler.

Peki ağırlıklı battaniyeler gerçekten daha iyi uyumanıza yardımcı oluyor mu? Binlerce insan evet, ağırlıklı battaniyelerin gerçekten daha iyi uyumanıza yardımcı olduğunu söylüyor. Ancak daha geniş ortamı da göz önünde bulundurmanız gerekir: odanızın aydınlatması, sıcaklığı, ortam gürültüsü ve uykunuzu olumsuz etkileyebilecek diğer faktörler.


Ağırlıklı bir battaniye nasıl çalışır?

En iyi ağırlıklı battaniyeler, küçük boncuklar veya peletlerle doldurulmuş küçük kapalı ceplerden oluşan bir ağdan yapılır. Bu, ağırlığın tüm battaniyede tutarlı olduğu anlamına gelir. Ağırlık, kendinizi güvende hissetmeniz için yeterlidir, ancak rahatsız olacak kadar ağır değildir. Ağırlık, sarılmaya benzer bir his olan Derin Basınç Stimülasyonu adı verilen bir şey yaratır.

Ağırlıklı bir battaniye ne kadar ağır olmalı?

Bu gerçekten kişisel tercihlere bağlıdır, ancak yetişkinler için bir kural olarak, battaniyenizin ağırlığı, vücut ağırlığınızın yaklaşık onda biri kadar olmalıdır. Vücut ağırlığınızın yaklaşık yüzde 7'sinin altına veya yüzde 12'sinin üzerine çıkmanızı önermiyoruz. Ağırlıklı battaniyeler, üç yaş ve altı çocuklar için uygun değildir ve bu yaşın üzerindeki çocuklar, ağırlık açısından dikkatli olunur.

Bazı perakendecilerin ve üreticilerin diğerlerinden daha geniş bir ağırlık yelpazesi sunduğunu göreceksiniz.

Ağırlıklı battaniyeler güvenli midir?

Çoğumuz için evet. Ancak ağırlıklı battaniyelerin kullanılmaması gereken bazı durumlar vardır. Solunum sorunlarınız veya kronik bir tıbbi durumunuz varsa, önce doktorunuzla konuşmalısınız ve asla üç yaşın altındaki çocuklara ağırlıklı bir battaniye vermemelisiniz veya COVID-19 semptomlarınız varsa bir battaniye kullanmamalısınız.


Şu anda mevcut olan en iyi ağırlıklı battaniyeler

En iyi ağırlıklı battaniye: Silentnight Wellbeing Weighted Blanket

(Resim kredisi: Silentnight)

1. Silentnight Wellbeing Ağırlıklı Battaniye

Çoğu insan için en iyi ağırlıklı battaniye

Teknik Özellikler
Boyutlar: 150 x 200cm Ağırlık: 6.8kg Malzeme: Mikrofiber (kapak); cam boncuklu polyester (dolgu)
Satın alma nedenleri
+ Hipoalerjenik ve makinede yıkanabilir + Strokable, mikrofiber kapak + Kolay manevra için hepsi bir arada tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Sadece bir ağırlık mevcut Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Şu anda en iyi ağırlıklı battaniyenin Silentnight Wellbeing Weighted Blanket olduğunu düşünüyoruz. Kumaş, kaygan ya da çok yumuşak ve sıcak olmadan hoş ve dokunulabilir bir his veriyor. Hepsi tek parça olduğundan, eşit dağılım için bir ızgara düzeninde kapağa dikilmiş boncuklarla, bu battaniyeyi hareket ettirirken iç kısımda kayma bulamazsınız. Şaşırtıcı bir şekilde, aynı zamanda makinede yıkanabilir (yumuşak bir 40 ° C döngüde), boncuklar ve hepsi - ancak onu kalıcı bir yorgan olarak kullanıyorsanız, altına bir çarşaf koymak en iyisi olabilir, böylece yıkamanıza gerek kalmaz. sıklıkla.

Buradaki tek gerçek olumsuz yanı, farklı seçeneklerin olmaması: yalnızca burada sunulan bir beden, tek renk ve bir ağırlığa sahipsiniz. 6,8 kg ağırlık bu listedeki en ağır veya en hafif değil ve çoğu yetişkin için iyi bir orta yol.

en iyi ağırlıklı battaniye: John Lewis & Partners Uzmanı Sentetik Ağırlıklı Battaniye

(Resim kredisi: John Lewis & Partners)

2. John Lewis & Partners Uzmanı Sentetik Ağırlıklı Battaniye

Teknik Özellikler
Boyutlar: 150 x 200cm Ağırlık: 2.5, 3.5, 4.5, 7, 9 veya 11.5kg Malzeme: Pamuk (kapak); cam boncuklar, polyester (dolgu)
Satın alma nedenleri
+ Çeşitli ağırlık seçenekleri + Şık tasarım + Kolay manevra için tümü tek parça
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece nokta temizliği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edinSiteyi ziyaret et

Bir diğer harika seçenek ise John Lewis & Partners Uzman Sentetik Ağırlıklı Battaniye. Seçilebilecek tek bir renk olmasına rağmen, buradaki tasarımın özellikle şık olduğunu düşünüyoruz, güzel dokulu% 100 pamuklu bir örtü ve ona normal bir battaniye görünümü veren hepsi bir arada tasarım. Burada hafif bir alt taraf var - çıkarılabilir kapak olmadığından ve battaniyenin kendisi makinede yıkanamaz, bu seçenek yalnızca leke temizlemedir. Geniş bir ağırlık yelpazesi ve aralarından seçim yapabileceğiniz iki farklı boyut vardır, böylece ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan birini seçebilirsiniz.

en iyi ağırlıklı battaniye: Yerçekimi Ağırlıklı Battaniye

(Resim kredisi: Yerçekimi)

3. Yerçekimi Ağırlıklı Battaniye

En sıkı ağırlıklı battaniye

Teknik Özellikler
Boyutlar: 135x200cm / 155x220cm Ağırlık: 4, 6, 8, 10 veya 12kg Malzeme:
Satın alma nedenleri
+ 28 günlük deneme uykusu + Rahat kumaş + Makinede yıkanabilir + Çok çeşitli boyutlar ve ağırlıklar
Kaçınılması gereken nedenler
-İç sadece kenarlara takılır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI132,18 ABD doları NORDSTROM.com'da görüntüleyin 205 $ Wayfair'de görüntüle 299 ABD doları Purple'da görüntüle

Ağırlıklı battaniye trendinin orijinal öncüleri olan Gravity Blanket, hala en popüler seçeneklerden bazılarını yapıyor. Bu battaniyeler, bir pelüş tarafı ve bir kadife tarafı ile süper rahat olacak şekilde tasarlanmıştır. Hipoalerjeniktirler ve çok çeşitli ağırlıklarda ve iki farklı boyutta mevcutturlar.

Rahat kılıf, ağırlıklı iç kısımdan ayrıdır ve dış kenarlara bağlarla tutturulmuştur. Bu, yıkanmak için çıkarılabileceği anlamına gelir (kılıf makinede 40 derecede yıkanabilir), ancak manevra yaparken biraz iç kaymalar anlamına gelebilir. Bu ağırlıklı battaniyeler, 600'ün üzerinde derecelendirmede 5 üzerinden ortalama 4,72 ile inanılmaz derecede iyi değerlendirildi. Size uygun olacağından emin değilseniz, 28 günlük deneme süresinden yararlanabilirsiniz.

en iyi ağırlıklı battaniye: John Lewis & Partners çocuklar ağırlıklı battaniye

(Resim kredisi: John Lewis & Partners)

4. John Lewis and Partners Çocuk Ağırlıklı Battaniyeleri

Çocuklar için en iyi ağırlıklı battaniye

Teknik Özellikler
Boyutlar: 90 x 120cm / 90 x 120cm Ağırlık: 2kg / 3kg Malzeme: BCI pamuk ve mikro peluş (kapak); polyester vatka, cam boncuklar (dolgu)
Satın alma nedenleri
+ Çocuk dostu baskı çeşitleri + Farklı yaşlar için iki farklı boyut / ağırlık
Kaçınılması gereken nedenler
- Makinede yıkanamaz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

John Lewis & Partners, farklı baskılarda çeşitli çocuk ağırlıklı battaniyeler satmaktadır. Bu Marvel Spider-Man tasarımının yanı sıra,Pixar Oyuncak Hikayesi battaniyesi, içinDisney Dondurulmuş battaniyeve daha inceyıldız yazdırma seçeneği, böylece çocuğunuzun tercihlerine göre birini seçebilirsiniz. Battaniyenin üst tarafı nefes alabilen pamuktan, alt tarafı mikro pelüşten yapılmıştır. Yine de bir uyarı kelimesi, yalnızca temizdir, bu nedenle dökülmelere ve kazalara karşı dikkatli olmanız gerekir.

Tüm bu tasarımlar, küçük çocuklar için tasarlanmış 2kg, 90x120cm battaniye veya büyük ve büyük çocuklar için 3kg, 25-40kg battaniye olarak mevcuttur. Ağırlıklı battaniyelerin 3 yaş ve altı çocuklar için uygun olmadığını unutmayın ve satın almadan önce John Lewis web sitesindeki yönergeleri okuduğunuzdan emin olun.

en iyi ağırlıklı battaniyeler: Nektar Sumo Ağırlıklı Battaniye

(Resim kredisi: Nektar)

5. Nektar Sumo Ağırlıklı Battaniye

İpeksi bir his veren çevre dostu ağırlıklı bir battaniye

Teknik Özellikler
Boyutlar: 135 x 200cm Ağırlık: Belirtilmemiş Malzeme: Bambu (kapak); pamuk, polyester ve cam boncuklar (dolgu)
Satın alma nedenleri
+100 gece deneme ve 2 yıl garanti + Çevre dostu, yıkanabilir bambu örtü
Kaçınılması gereken nedenler
-Yalnızca kenarların çevresini örtün-Kumaş kolayca kırışır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Nektar,en iyi şiltelerşu anda ve uyku aksesuarı tekliflerine daha yeni bir ek, Sumo Ağırlıklı Battaniye. Bu çevre dostu seçeneğin doğal bir bambu örtüsü vardır ve Nectar'ın 100 gecelik denemesiyle birlikte gelir, böylece sizin için kesinlikle doğru seçim olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu ağırlıklı battaniyenin tasarımı iki kısımdan oluşmaktadır: Ağırlıklı iç kısım kapaktan çıkarılabilir. Bunun artıları ve eksileri var. Artı tarafta, çamaşır makinesinde yıkamak için kılıfı kolayca çıkarabilirsiniz, bu da kalıcı bir yorgan olarak kullanmak istiyorsanız harikadır. Alt tarafta, battaniyeye manevra yaparken ağırlıklı bölümün biraz kayabileceği anlamına gelir - bu, kapağın ipeksi dokusuyla hafifçe daha da kötüleşen bir sorun. Genel olarak, bunun, battaniye olarak ara sıra kullanmak yerine, ağırlıklı battaniyesini her zaman yatağında bırakmayı planlayan biri için en uygun olduğunu söyleyebiliriz.