Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi wetsuit 2020: Sörf, dalış ve triatlon için en iyi sular

En iyi wetsuit 2020: Sörf, dalış ve triatlon için en iyi sular

Su sporları dünyasını düşünürken, güzel masmavi denizlerin ve ılık, kristal berraklığındaki ılıman suların o cazip zihinsel görüntüsüne odaklanmaya yardımcı olur, ancak çoğu zaman işler bu şekilde gitmez - özellikle Birleşik Krallık'ta. Bu makalede, su ne yaparsa yapsın, sıcak kalmanızı ve korunmanızı sağlamak için en iyi dalgıç kıyafetlerini seçtik.


Wetsuit teknolojisi her yıl gelişerek dik bir yukarı doğru eğimlidir, bu nedenle bu mükemmel seti daha uzun süre bekleyebilir veya sıcaklık ve konfor içinde tam bir saat su altında kalabilirsiniz. Çoğu dış mekan teçhizatında olduğu gibi, ödediğinizin karşılığını alacaksınız ve günümüzün en iyi dalgıç kıyafetleri, son derece yumuşak ve giyip çıkarması daha kolay olmasının yanı sıra, giderek daha fazla çevreye duyarlı hale geliyor - ikincisi, National Trust otoparkında zıplarken hayati önem taşıyor. değişmeye çalışıyor. Aslında, bir dalgıç giysisinde rahatlık gerçekten değerli bir şeydir, bu yüzden alabileceğinizin en iyisini almaya değer (umarım bu kararı göreceli olarak sakin ve sıcak bir şekilde düşünerek çok mutlu saatler geçirirsiniz).

Birleşik Krallık'ta bir gezi planlayanlar için, yüksek kaliteli sörf eylemi, mükemmel ayakta kürek sörfü için bir dizi harika kıyı konumu vardır (rehberimize bakın.yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtalarıbaşlamak için), harika dalışlar ve sürekli büyüyen vahşi yüzme trendine uygun. İngiltere su sporları için ihtiyaç duyacağınız hayati araç, su sıcaklıkları genellikle nippy tarafında olduğu için iyi bir dalış giysisidir - belki Ağustos sonunda 19 ° C'ye ulaşabilir, ancak eğer iseniz genellikle 16 ° C sınırına ulaşırsanız şanslı, özellikle derinlerde veya yoğun sezon dışında.

Seyahatiniz için hazırlanırken şunlardan birine de yatırım yapmak isteyebilirsiniz:en iyi kuru çantalartemel ihtiyaçlarınızı kuru ve çamur ve kumdan uzak tutmak için veen iyi aksiyon kameralarıbaşarılarınızı yakalamak için. Ne arayacağınız konusunda daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa, doğrudan bu makalenin altına gidin.wetsuit satın alma tavsiyesi. Şimdi en iyi dalış kıyafetleri sıralamamızı şimdi başlatalım.

Şimdi satın almak için en iyi wetsuits

Rip Curl Flashbomb 3/2 Göğüs Zipi


1. Rip Curl Flashbomb 3/2 Göğüs Zipi

Genel olarak en iyi wetsuit

Teknik Özellikler
Malzeme: Neopren Dikişler: Yapıştırılmış ve kör dikişli Kalınlık: 3 mm göğüs / 2 mm kollar ve bacaklar Giriş: Ön göğüs fermuarı Ana kullanım: Sörf
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Sıcak + Süper esnek
Kaçınılması gereken nedenler
-Zamanla şeklini kaybedebilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 339,20 $ Amazon'da görüntüleyin 501,84 $ Amazon'da görüntüleyin

Sörfçüler ve aşırı su bazlı deliler düşünülerek tasarlanan bu elbise, en çok ihtiyaç duyan alanlarda esnemeye özellikle önem veriyor. Bu, daha kolay kürek çekme hareketlerine izin vermek için kolların altında bol miktarda yer olduğu anlamına gelirken, bacaklardaki paneller bir sörf tahtasında açılmasını veya bir SUP'de derin kazmayı kolaylaştırır. Yeni E5 nesli Flashlining her zamankinden daha hafiftir ve sıcaklığı en çok ihtiyaç duyulan yerde kenarda tutmak için suyu elbiseden daha hızlı çıkaran birden çok katman içerir. Daha da iyisi, sadece hayati önem taşıyan göğüs ve karın bölgesinde değil, Flashbomb'un her yerinde bulunan tüylü sıcak şeyler, böylece suda gülünç derecede sıcak kalmanızı sağlar.

Elbiseyi giyip çıkarmanın inanılmaz derecede kolay olduğunu gördük, ancak sert bir ön fermuar kapatma sistemi bile, soğuk su elbisenin arkasına girdiğinde oluşan 'kızarma' hissini tamamen ortadan kaldırmadı. Bununla birlikte, süper bir takım elbise ve en yeni E4 neopren son derece esnek ve giymesi çok kolayken, tüylü astar Birleşik Krallık'ta sudaki bazı güneşli günler için tartışmasız çok sıcaktı, ancak şikayet etmiyoruz ...


en iyi dalış elbisesi: Quiksilver Highline Pro 1MM

(Resim kredisi: Quicksilver)

2. Quiksilver Highline Pro 1MM

En iyi premium wetsuit

Teknik Özellikler
Malzeme: Neopren Dikişler: Yapıştırılmış Kalınlık: 1mm Giriş: Fermuarsız omuz Ana kullanım: Sörf
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Sıcak + Süper esnek
Kaçınılması gereken nedenler
-Spendy, BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI alışılmışın dışında Amazon'a bakın

En iyi premium wetsuit seçimimiz Quiksilver Highline Pro 1MM'dir. Bu wettie, sıradan bir başlangıçtan ziyade sörf profesyoneli düşünülerek tasarlanmış, biraz saçma. Burada pek çok yenilik var, 3 mm'lik bir sıcaklığı 1 mm'ye sığdırma denemesi, bu teorik olarak benzersiz bir rahatlık ve hareket özgürlüğü ile sıcaklık sağlıyor - 1 mm'lik bir elbise, 3 veya 4 mm'ye kıyasla Speedos giyiyormuş gibi hissediyor. Japonya'da yalnızca dokuz Japon Kireçtaşı neopren panelinden elle şekillendirilmiş olan Highline Pro'da dikişli dikişler ve fermuar yoktur, ağırlık tasarrufu sağlar ve sürtünme noktalarını ortadan kaldırır.


Quicksilver'ın yaptığı şey, normal ve aptal ayak sörfçülerine uyacak iki giriş sistemi oluşturmak oldu; fikir, girişi kurşun olmayan tarafa yerleştirerek silme sırasında su akışını azaltmaktı. Sonuç, kilo altı ağırlıkta, 1 mm'lik elbise hala 13-18 derece sular için derecelendirilmiştir - ancak sıcak kalmak için yüksek yoğunluklu, kısa seanslar vurgulanmaktadır. Bununla birlikte, tıpkı profesyoneller gibi en üst düzey sörfçü kıyafeti istiyorsanız, o zaman bu kesinlikle sizin için, teknolojinin kanayan ucunda sörf yapmak - orada gerçekten başka hiçbir şey yok.

en iyi wetsuit: erkekler

(Resim kredisi: Olaian)

3. Olaian erkek sörf 4 / 3mm neopren wetsuit 100

En iyi bütçeye uygun wetsuit

Teknik Özellikler
Malzeme: Neopren Dikişler: Yapıştırılmış ve kör dikişli Kalınlık: 4 mm göğüs / 3 mm kollar ve bacaklar Giriş: Arka fermuar Ana kullanım: Sörf
Satın alma nedenleri
+ Cüzdan dostu + Süper sıcak + Eski tarz arka fermuar
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için ödediğinizin karşılığını alınDecathlon'dan satın alın

Olaian 4 / 3mm wetsuit, ara sıra sörfçüler veya sıcak bir takım arayan acemiler için harika bir seçimdir. Bu, Decathlon'un 12 ila 17 derece olarak tanımladığı 'soğuk' suda bir saat olarak derecelendirilen bu sözü gerçekten yerine getiriyor - bu aralığın alt ucunda bir dalgıç giysisinden kesinlikle memnun kalacaksınız. 4 / 3mm neopren, bazı benzerlerinin çevresel kimlik bilgilerine sahip olmayabilir, ancak kesinlikle elindeki işi yapacak. Yapıştırılmış ve kör dikişli dikişler, zırhlı dizler ve kasık ve koltuk altlarındaki dikişsiz ekler, konfor seviyelerinin daha uzun seanslarda bile iyi olması gerektiği anlamına geliyor ki bu da bu fiyat noktasında fazlasıyla yeterli.

en iyi dalış kıyafeti: Finisterre Nieuwland 3E


(Resim kredisi: Finisterre)

4. Finisterre Nieuwland 3E

Kadınlar için en iyi wetsuit

Teknik Özellikler
Malzeme: Yulex doğal kauçuk Dikişler: Kör dikişli ve bantlanmış Kalınlık: 3,5 mm göğüs / 2,5 mm kollar ve bacaklar Giriş: Ön göğüs fermuarlı Ana kullanım: Sörf
Satın alma nedenleri
+ Güçlü eko oyun + Sıcak + Süper esnek
Kaçınılması gereken nedenler
-Sıkı bilek contaları, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINA uymuyorSiteyi ziyaret et

Nieuwland 3E, sektörün dört bir yanından pek çok beğeni topladı, ancak orijinal versiyonun ciddi bir eksikliği vardı - sadece erkeklere özeldi. Bu talihsiz gözetim, 2020 kadın bedenlerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte tamamen düzeltildi. Çevre dostu Yulex doğal kauçuktan üretilen Nieuwland 3E, St Agnes merkezli Finisterre tarafından İngiltere suları için tasarlanmıştır ve 3,5 mm göğüs / 2,5 mm kollar ve bacaklarla 14 - 18 ° C suda kızartmanızı sağlar - için iyi bir denge manevra kabiliyeti ve ısı tutma. Sıcaklığı iyileştirmek için kalın bilek bantları, kızarmayı azaltmak için özel bir boyun kalıbı ve göğüste ve sırtta daha yüksek iç tüyler gibi bir dizi teknik numara ile artırılır ve bunların tümü ısıyı elbiseye kilitlemeyi amaçlar.

Eko-kimlik bilgileri, geri dönüştürülmüş polyester dış yüz ve gezegenin üzerindeki yükü azaltan astar ile Yulex ile de bitmiyor. Genel olarak, daha soğuk sularda harika bir performans sergiliyor, özellikle de boyutlandırma sizin için mükemmelse (ilk 10 giyildikten sonra biraz uzar) ve önyüklemesi çok rahatsa.

VEYA

5. O'Neill Hyperfreak 4/3 Kadın

Kadınlar için en iyi kalın wetsuit

Teknik Özellikler
Malzeme: Technobutter Neopren Dikişler: Yapıştırılmış ve Kör Dikişli Kalınlık: 3mm - 4mm Giriş: Ön fermuar Ana kullanım: Sörf
Satın alma nedenleri
+ Kavisli dikişler + Sıcak + Kolay giriş
Kaçınılması gereken nedenler
-Belki daha sıcak su için çok kalın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin