Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • En iyi beyaz gürültü makinesi 2021: Daha iyi uyuyun, daha fazla odaklanın, daha iyi hissedin

En iyi beyaz gürültü makinesi 2021: Daha iyi uyuyun, daha fazla odaklanın, daha iyi hissedin

En iyi beyaz gürültü makinesine sahip olmak hayatınızda gerçek bir fark yaratabilir. Beyaz gürültü, çok fazla rahatsız edici arka plan gürültüsü olan bir yerde çalışmaya çalışıyorsanız odaklanmanıza yardımcı olabilir ve birçok tinnitus hastası da bunu yararlı bulmaktadır. Ayrıca yararlı farkındalık yardımı olabilirler, ancak belki de en önemli hizmetleri, huzursuz bebeklerin - yetişkinlerden bahsetmiyorum bile - başka hiçbir şey yardımcı olmadığında uyumalarına yardım etmenin en iyi yolu olmalarıdır.

Aslında bu oldukça eski bir fikir: Dijital TV'lerden ve DAB radyodan önceki günlerde, ortam gürültüsünü en aza indirmeye yardımcı olacak statik olmak için istasyonlar arasında geçiş yapabiliyordunuz. Huysuz bir bebeği yatıştırmak için beyaz gürültü kullanan ya da Kanal Sıfır'a ayarlanmış bir televizyonun önünde uykuya dalmış olan tek ebeveyn biz olamayız.

Bu yazıda şu anda satın alabileceğiniz en iyi beyaz gürültü makinelerini toplayacağız. Ama önce, bu makinelerin nasıl çalıştığına ve neye bakmamız gerektiğine daha yakından bakalım. Uyumakta zorlandığınız için buradaysanız, ağırlıklı bir battaniyeyi de düşünebilirsiniz - rehberimize gidin.en iyi ağırlıklı battaniyebunların nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi ve artı en çok tercih ettiğimiz seçenekler için.

Beyaz gürültü makinesi nedir?

Beyaz gürültü, sıkıcı olması için tasarlanmış özel bir ses türüdür. Bu iyi bir şey, çünkü konsantre olmaya, rahatlamaya ya da uyumaya çalışıyorsanız, o zaman çeşitlilik mutlaka istediğiniz şey değildir.


Şu anda yakınımızdaki bir nehrin beyaz gürültüsünün tadını çıkarıyoruz: sürekli hareketi bir tür beyaz gürültü yaratıyor, bu da bir şehrin tam ortasında olsak bile yakındaki trafiğin sesini fark edemediğimiz anlamına geliyor. Bu nehrin ses dalgasına bakarsanız, oldukça tutarlı olduğunu göreceksiniz ve bu tutarlılık, bir araba alarmının büyük zirveleri ve çukurlarından veya üst kattaki komşumuzun şüpheli müzik seçimlerinden çok daha rahatlatıcı.

Beyaz gürültü makineleri, ihtiyacınız olan her yere aynı yatıştırıcı sesi getirir. Bu, trafik, iş arkadaşları veya uyuyan bir eş gibi dikkatinizi dağıtabilecek şeylerin sesini azaltmak için bunları kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu, çevrenizdeki dünyanın seslerini örten bir tür battaniye: onları bastırmaz, ancak daha az dikkat dağıtıcı hale getirir.


En iyi beyaz gürültü makineleri: Ne aranmalı

En iyi beyaz gürültü makinesi, statik elektriği patlatmaz. Bundan daha akıllılar. Yaptıkları şey, kulaklarınızın duyabileceği her frekansta tutarlı, ince bir ses yaymaktır. Sonuç, bebeklerin rahimde yaşadıklarına ve potansiyel ebeveynlerin ultrason taramalarında duyduklarına oldukça benziyor: bu sabit, güven verici bir ses. Bu tür sesler rahatlatıcı ve ani sesler rahatsız edici ve hatta ürkütücü bulmaya hazırız.

Birçok beyaz gürültü makinesi, daha uygun bulabileceğiniz daha düşük veya daha yüksek frekanslar (kahverengi veya pembe gürültü) sunar; Neye ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, en iyi beyaz gürültü makinesi muhtemelen çeşitli renk seçenekleri sunan makinedir. Birçok beyaz gürültü makinesi, kuş cıvıltısı veya hava sesleri gibi rahatlatıcı sesler de sunar.


En iyi beyaz gürültü makinesini bulmak için yola çıktığımızda, sadece ses seviyesine bakmadık, ancak ses seviyesini ayarlama yeteneği çok önemli. Ayrıca, her modelin daha yüksek perdelerde ortalanmış pembe gürültü ve daha düşük perdelerde ortalanmış Brownian / kahverengi / kırmızı gürültü gibi farklı frekanslar üretip üretemeyeceğini de değerlendirdik. Ayrıca, çalar saat olarak ikiye katlanıp ikiye katlanamayacaklarına baktık ve taşınabilir ve şarj edilebilir olup olmadıklarını düşündük, böylece bunları kendiniz için veya bebeklerle veya küçük çocuklarla seyahat ederken seyahat arkadaşı olarak kullanabilirsiniz.

en iyi beyaz gürültü makinesi: Pictek Beyaz Gürültü Makinesi

(Resim kredisi: Pictek)

1. Pictek Beyaz Gürültü Makinesi

Beyaz gürültü makinelerinin İsviçre Çakısı

Teknik Özellikler
Güç türü: USB Ses ayarları: 11 Zamanlayıcı: Özel
Satın alma nedenleri
+ Çok esnek + Dijital asistan desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha eski yalnızca Wi-Fi-Nispeten pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Cherub Bebek Makinesi olarak da bilinen Pictek'in USB destekli ürünü, esas olarak etkileyici esnekliği, kullanışlı özellikleri, akıllı telefon uygulaması ve taşınabilirliği sayesinde şu anda en iyi beyaz gürültü makinesidir. Zamanı 1 dakika ile 24 saat arasında ayarlayabilir ve beyaz gürültü dahil 11 doğal ses arasından seçim yapabilirsiniz; 100dB'ye kadar çıkabilir ve Google Assistant ve Alexa ile çalışır, ancak yalnızca 2.4GHz Wi-Fi ile çalışır. Ayrıca, renk ve parlaklık için ayarlayabileceğiniz bir gece lambası içerir.

Bu, Meross'un markasını değiştirmiş bir cihazdır - bu yüzden yüklemeniz gereken uygulama Pictek değil Meross'a aittir. Adı bilmiyor olabilirsiniz, ancak Meross, TP-Link, MediaTek ve Cisco gibi tanınmış teknoloji firmalarından kişiler tarafından kurulmuştur. Pictek, entegre ışığa sahip en ucuz beyaz gürültü makinesi değil, ancak konik şekli, diğerlerinden daha az yüzey domuzu olduğu anlamına geliyor ve kabaca 4,5 inç karede çok taşınabilir.


En iyi beyaz gürültü makinesi: Marpac Dohm Uno Ses Makinesi

(Resim kredisi: Marpac)

2. Marpac Dohm Uno Ses Makinesi

Şaşırtıcı derecede çok yönlü, eski tarz bir gürültü makinesi

Teknik Özellikler
Güç türü: Şebeke Ses ayarları: 1 ayarlanabilir tonlu Zamanlayıcı: Yok
Satın alma nedenleri
+ Mekanik olarak çalışır + Ayarlanabilir ton ve ses seviyesi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ GÖRÜNÜMÜ DEĞİL 39,88 $ Amazon'da Görüntüle 49,99 $ Bed Bath & Beyond'da görüntüle63,21 ABD doları Walmart'ta görüntüle

Marpac's Dohm, burada gösterilen beyaz gürültü makinelerinin geri kalanından biraz farklı. Seslerini dijital olarak üretmek yerine, bunun yerine mekanik olarak yapar, bir fan ile acele havanın doğal bir ortam sesi yaratır; bir fanın gitmesi gibi, ama her tarafınıza soğuk hava üflemeden. Denenmiş ve test edilmiş tasarımın geçmişi 1962 yılına dayanmaktadır ve modern dijital makinelere kıyasla biraz ilkel görünse de, aslında bir ses kontrolü ve ayarlanabilir ton ile oldukça çok yönlüdür, böylece kendi zevkinize göre mükemmel miktarda gürültüyü kolayca yaratabilirsiniz. .

en iyi beyaz gürültü makinesi: Avantek Sleep White Noise Machine

3. Avantek Uyku Beyaz Gürültü Makinesi

Tüm ortamlar için çeşitli rahatlatıcı sesler

Teknik Özellikler
Güç Türü: Ana ve USB Ses ayarları: 20 Zamanlayıcı: 1-7 saat
Satın alma nedenleri
+ Beyaz gürültü, doğa hayranı ve sahne sesleri + Son kullandığınız ayarı kaydeder
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 38,99 $ Amazon'da görüntüle 39,99 $ Amazon 875 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüle

Avantek Uyku Beyaz Gürültü Makinesi, Amazon'un en çok satanlarından biridir ve çok çeşitli uyuyanlara ve fikirlerini sakinleştirmek isteyenlere hitap edebilecek doğa ve fan sesleri dahil olmak üzere çeşitli sesler sunar. En fazla yedi saat çalışabilir, bazıları bunun bir bebek için bütün gece sürmediğini fark etti ve bu sinir bozucu olabilir. Bununla birlikte, bu beyaz gürültü makinesine sahip olan müşteriler, özellikle kulak çınlaması olanlarda, ofiste veya evde konsantrasyon için iyi çalıştığını bulmuşlardır. Bu makinenin hafıza işlevi vardır, böylece son kullandığınız ayarı sadece bir düğmeye dokunarak ayarlayabilirsiniz.

  • Göz at best-mattress-us-2020-topper
  • best-mattress-us-2020-protectors

En iyi beyaz gürültü makinesi: Pure Enrichment Wave Premium Sleep Therapy Sound Machine

(Resim kredisi: Pure)

4. Saf Zenginleştirme Dalgası Premium Uyku Terapisi Ses Makinesi

Harika ve çok yönlü bir bütçe seçeneği

Teknik Özellikler
Güç türü: Şebeke Ses ayarları: 6 Zamanlayıcı: Özel
Satın alma nedenleri
+ Altı ses ayarı + USB bağlantı noktası + Harika fiyat BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR $ 29.99 Amazon'da görüntüleyin29,99 Walmart'ta görüntüleMacy's'de 29,99 $ Görüntüleyin

Pure'nin bu beyaz gürültü makinesi, çok yönlülük ve değerin mükemmel dengesini sağlar. Beyaz gürültü, fan, okyanus, yağmur, akarsu ve yaz gecesi olmak üzere altı yüksek kaliteli ses seçeneği ile birlikte gelir ve geceleri 15 ila 60 dakika arasında bırakmanız ne kadar sürerse sürsün zamanlayıcı ayarları vardır. . Ayrıca bir USB bağlantı noktasına sahiptir, böylece telefonunuzu şarj etmek için fişe takıp takmadığınız konusunda endişelenmenize gerek kalmaz ve daha fazla gönül rahatlığı için beş yıllık garanti vardır. Ve 30 doların altında, fiyat açısından gerçekten cazip bir olasılık.

en iyi beyaz gürültü makinesi: LectroFan Beyaz Gürültü Makinesi

5. LectroFan Beyaz Gürültü Makinesi

Kiplerine girmek için mücadele edenler için harika bir uyku terapisi kaynağı

Teknik Özellikler
Güç Türü: USB Ses ayarları: 10 Zamanlayıcı: 60 dakika / bütün gece
Satın alma nedenleri
+ Kişiselleştirilmiş uyku zamanlayıcısı + Çok sayıda farklı ses
Kaçınılması gereken nedenler
- Hacim biraz sessiz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 35,84 $ Amazon'da görüntüle 35,84 $ Amazon'da görüntüle 49,99 $ Bed Bath & Beyond'da görüntüle 1 Amazon müşteri incelemesi

En son ne zaman iyi bir uyku çektiklerini hatırlayamayanlar için, bu kişiselleştirilmiş uyku terapisi fanı sizin için çalışabilir. Çok yüksek perdeli olmayan 10 farklı ses ayarına sahiptir, böylece sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz. Kolay uyanma eğiliminde olan hafif bir uykucu iseniz, makine uykuya dalmanıza yardımcı olmak için bir saat veya bütün gece için ayarlanabilir. Bazıları ses seviyesini biraz düşük buldu, ancak çoğu müşteri bazı ayarların doğal olarak diğerlerinden daha yüksek olduğunu fark etti, böylece size en uygun olanı bulana kadar hepsini deneyebilirsiniz.

En iyi beyaz gürültü makinesi: Marpac Hushh for Baby

(Resim kredisi: Marpac)

6. Bebek için Marpac Hushh

Şu anda bebekler için en iyi beyaz gürültü makinesi

Teknik Özellikler
Güç türü: Şarj edilebilir pil Ses ayarları: 3 Zamanlayıcı: Yok
Satın alma nedenleri
+ Üç ses ayarı + Geniş ses aralığı + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Her şeye klipler $ 28,55 Amazon'da görüntüleyin

Marpac'ın bir başka beyaz gürültü makinesi olan bu kompakt ünite, üç ses seçeneğiyle küçükleri uyutmayı hedefliyor: parlak beyaz gürültü (bir uçağın drone'una benzer), derin beyaz gürültü (fana en yakın ses) veya nazik sörf (çarpan dalgaların yatıştırıcı sesi). Bebeğiniz için doğru seviyeyi bulabilmeniz için geniş bir ses aralığı vardır ve esnek bir klips ve çocuk korumalı kilide sahiptir, böylece onu bir bebek karyolasına, bebek arabasına veya başka bir yere kolayca ve güvenli bir şekilde takabilirsiniz. Lityum iyon pili vardır ve tüm gece mutlu bir şekilde çalışmaya devam eder, bu nedenle sadece bebeğin uyumasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bütün gece uyumasına da yardımcı olur.

en iyi beyaz gürültü makinesi: Homedics Deep Sleep Mini Sound Machine

(Resim kredisi: Homedics)

7. Homedics Derin Uyku Mini Ses Makinesi

Geziye çıkan gezginler veya ebeveynler için en iyi beyaz gürültü makinesi

Teknik Özellikler
Güç Türü: 6 Ses ayarı: Şarj Edilebilir Zamanlayıcı: 30, 60 veya 90 dakika otomatik kapanma
Satın alma nedenleri
+ Küçük ayak izi + 12 saatlik pil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 29,99 ABD doları Amazon'da 83,99 ABD doları görüntüleyin Macy's'de görüntüleyin

Görünüşe göre birisi bir Google Home Mini'ye çekiçle vurmuş ama içinde tipik olarak etkileyici bir Homedics cihazı var ve en uykudan yoksun ebeveynin bile zor bulmayacağı bir tasarıma sahip: Rahatlatıcı sesler veya ses arasında seçim yapmak için Ses veya Terapi'ye basmanız yeterli otomatik kapanmayı 30, 60 veya 90 dakikaya ayarlamak için saat düğmesine dokunun. Ses seçenekleri arasında doğal seslerin yanı sıra beyaz, pembe ve kahverengi gürültü; kahverengi gürültü (Brown gürültüsünün kısaltması) bu sektörde alışılmadık bir durumdur ve pembe gürültünün tam tersidir, frekans aralığı beyaz gürültüden daha düşüktür.

Fiyatların oldukça önemli ölçüde değiştiğini gördüğümüz için bunun için alışverişe değer: Bazı perakendeciler memnuniyetle RRP'den% 20 indirim alırken diğerleri bunun yerine% 20 ekler. Mavi model gibi bazı renkler, standart beyaz / gri olandan biraz daha pahalı olma eğilimindedir.

En iyi beyaz gürültü makinesi: Snüzcloud Sleep Aid

(Resim kredisi: Snüz)

8. Snüzcloud Uyku Yardımı

Bebekler için en sevimli gürültü makinesi

Teknik Özellikler
Güç türü: Pil Ses ayarları: 4 Zamanlayıcı: 20 dakika
Satın alma nedenleri
+ Dört yatıştırıcı ses + Muhteşem peluş tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece 20 dakikadır BUGÜNÜN EN İYİ KAMPANYALARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Bu, şimdiye kadar karşılaştığımız bebekler için en sevimli beyaz gürültü makinesidir. Snüzcloud Uyku Yardımı, kullanışlı bir Velcro kayışı ile beşiğinize, karyolanıza, çocuk arabanıza veya araba koltuğunuza bağlanan küçük bir kabarık bulut biçiminde gelir ve dört rahatlatıcı ses seçeneği ile bebeğinizin uykuya dalmasına yardımcı olur - kalp atışı , pembe gürültü, ninni ve şelale - ve ayrıca iki yumuşak ışık ayarına sahiptir: sakinleştirici bir pembe parıltı ve karanlıkta beslenmek için ideal olan beyaz bir gece lambası. Yukarıdaki Marpac Hushh'un aksine Snüzcloud, yavaşça kaybolmadan önce yalnızca 20 dakika oynayacak; umarım ufaklık için yeterince uzun bir süredir, ancak daha kararlı bir şekilde uyanık bir bebeğiniz varsa, daha az pelüş ama daha uzun oynama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

en iyi beyaz gürültü makinesi: Homedics Sound Spa

9. Homedics Sound Spa

Meditasyon için en iyi beyaz gürültü makinesi

Teknik Özellikler
Güç Türü: Şebeke veya piller Ses ayarları: 6 Zamanlayıcı: 15,30 ve 60 dakika
Satın alma nedenleri
+ Kompakt ve hafif + Rahatlatıcı sesler
Kaçınılması gereken nedenler
-Pil ömrü o kadar da harika değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 19,99 $ Amazon'da görüntüle 24,99 $ Amazon'da görüntüle24,99 Hedefte Görüntüle

Meditasyon veya farkındalık uyguluyorsanız ancak bunu yapacak kadar sessiz olduğu bir zaman veya alan bulmakta zorlanıyorsanız, bu Homedics Sound Spa harika bir fikirdir. Beyaz gürültü makinesi, hızlı bir rahatlama seansı için mükemmel olan, 15, 30 veya 60 dakika süren çeşitli yatıştırıcı seslere sahiptir. Kullanıcılar pillerin çok uzun süre dayanmadığını söylediler, bu nedenle şarj edilebilir pillere yatırım yapmanız veya şebeke elektriğini kullanmanız tavsiye edilir, ancak küçük ve kompakt olduğu için yanınızda götürmek isterseniz yararlıdır. Doğa sesleri de uykuya dalmak için harikadır ve ses seviyesini tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

en iyi beyaz gürültü makinesi: Gro-Hush White Noise Baby Calmer

10. Gro-Hush White Noise Bebek Sakinleştirici

Bebekler için harika bir beyaz gürültü makinesi

Teknik Özellikler
Güç Türü: 3 x AAA pil Ses ayarları: 3 Zamanlayıcı: 10 dakika
Satın alma nedenleri
+ Taşınabilir + Kalp atışı sesini taklit eder
Kaçınılması gereken nedenler
-10 dakika sonra kapanır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 33,73 Amazon'da Görüntüle

Gro-Hush White Noise taşınabilir bebek sakinleştiricisi, nerede olursanız olun bebeğinizi yatıştırmak için harikadır. Sadece bebeğin duyabileceği beyaz bir ses çıkarır, bu da kesintisiz olarak kullanılabileceği anlamına gelir. Çocuğunuz için güvenli bir ses seviyesinde beyaz gürültü, kalp atışı, dalgalar veya yağmur arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun tek dezavantajı, 10 dakika sonra otomatik olarak kapanmasıdır, bu nedenle uyurken kullanılması değil, dışarıda ve bebeği hızlı ve kolay bir şekilde yatıştırmak üzereyken kullanılması amaçlanmıştır. Yazma sırasında, bu makinede bazı büyük indirimler vardı, bu da çok uzun süre kalmayabileceğini gösteriyor.

Yogasleep Dohm Connect ... Marpac Dohm Amazon $ 39,88 GörüntüleTüm fiyatları görünBeyaz Gürültü Makinesi, AVANTEK ... AVANTEK Uyku Beyaz Gürültü Makinesi Amazon $ 38.99 İnceleTüm fiyatları görünSaf Zenginleştirme Dalgası Uyku ... Saf zenginleştirme Wave Premium Uyku Terapisi Ses Makinesi Amazon $ 29.99 GörüntüleTüm fiyatları görün