Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • En iyi kablosuz yönlendiriciler 2020: Bütçeniz ne olursa olsun iyi WiFi garantisi verin

En iyi kablosuz yönlendiriciler 2020: Bütçeniz ne olursa olsun iyi WiFi garantisi verin

Oyun veya ev-ofis kullanımı için en iyi kablosuz yönlendiriciye ihtiyacınız var ve seçmenize kesinlikle yardımcı olabiliriz - bu sayfada Pingtwitter ağ uzmanları tarafından sınıfının en iyisi olarak derecelendirilen modelleri bulacaksınız.


Kabul edelim, internet servis sağlayıcınızın (ISS) size gönderdiği kara kutu, muhtemelen ağ alanında en iyi üreticiler tarafından üretilen en iyi kablosuz yönlendiricilerle eşleşmeyecektir. Sizi bilmeniz gereken özellikler ve özelliklerden geçirerek, bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

En iyi oyun yönlendiricisinin veya 4K video akışı için en iyi yönlendiricinin peşinde olsanız da, ev donanımınızı yükseltmek internet hızlarınız ve kararlılığınızda büyük bir fark yaratabilir.

Evde kurulu en iyi kablosuz yönlendiricilerden birine sahip değilseniz, o zaman ihtiyaç duyabileceğiniz özellik ve işlevleri kaybetme riskini alırsınız - gelişmiş Wi-Fi kapsama alanından bahsetmeye bile gerek yok.

Yeni bir kablosuz yönlendirici kurmanın, evinize bağlanan internetin hızını sihirli bir şekilde artırmayacağı akılda tutulmalıdır. Yine de yerel borsadan size gönderilen aynı bağlantı hızını alacaksınız ve bu konuda bir iyileştirme elde etmek için ISS'nize daha fazla para ödemeniz gerekecek.


Yeni bir yönlendiricinin yardımcı olabileceği nokta, bu kablosuz sinyali yönlendiricinizden uzaklaştıkça daha hızlı almaktır ve aygıtın daha akıllıca yüklenmesini yönetmektir. 2020'de mevcut olan en iyi kablosuz yönlendirici seçimlerimiz için okumaya devam edin.

2020'nin en iyi kablosuz yönlendiricileri

TP-Link Archer AX11000 en iyi kablosuz yönlendiriciler


(Resim kredisi: TP-Link)

1. TP-Link Okçu AX11000

Çoğu insan için en iyi kablosuz yönlendirici

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 11 Gbps CPU: Dört çekirdekli 1.8GHz Wi-Fi desteği: 802.11ax Kablolu bağlantı noktaları: 8
Satın alma nedenleri
+ En yeni Wi-Fi 6 hızları + Büyük menzil + Sekiz kablolu nokta BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI588 ABD doları Ebay'de görüntüle613,59 $ Amazon'da Görüntüle699 Mwave'de görüntüle

Eğer görünüşüne aldırmazsanTP-Link'ten Archer AX11000ve fiyatı ödeyebilirsiniz, o zaman bunun piyasadaki en iyi kablosuz yönlendirici yükseltmesi olduğunu düşünüyoruz. Yeni bir yönlendirici alacaksanız, o zaman fikre de dahil olabilirsiniz ve TP-Link Archer AX11000, ağınızı iyileştirmek için basitçe özellik ve performansla doludur.

Başlangıç ​​için en yeni Wi-Fi 6 standardı için destek ve artı üç bantlı bir sistem var, bu da karışıma daha fazla cihaz ekledikçe yönlendiricinin ter dökmeyeceği anlamına geliyor. Sekizden az Ethernet portu, bir dizi bilgisayarı ve konsolu kablolarla kolayca bağlayabileceğiniz ve hatta karışıma birkaç USB portu ekleyebileceğiniz anlamına gelir.


Netgear Nighthawk XR700 en iyi kablosuz yönlendiriciler

(Resim kredisi: Netgear)

2. Netgear Nighthawk XR700

En iyi premium kablosuz yönlendirici

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 7.200 Mbps CPU: Dört çekirdekli 1.7GHz Wi-Fi desteği: 802.11ad Kablolu bağlantı noktaları: 6
Satın alma nedenleri
+ Üç bant desteği + Geniş kapsama alanı + 10 gigabit Ethernet BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Kesinlikle en iyi yönlendiriciye sahip olmanız gerekiyorsa ve ne kadara mal olduğu umrunda değilse, Netgear'ın Nighthawk XR700'üne bir şans verin - bağlantınızdaki her son kopuşu sıkıştırmak için özel yapım, oyuncu dostu yazılım sunar, 10 süper hızlı Ethernet bağlantısı için gigabit kablolu bağlantı noktası ve evinizin her köşesi için mükemmel Wi-Fi kapsama alanı.

Nighthawk XR700'ü özel yapan şeylerin çoğu, perde arkasında olup bitenlerdir. Yerleşik yazılım, bant genişliğine en çok ihtiyaç duyan cihazlara öncelik tanıyacak, bağlantıdaki düşüşlere karşı koruma sağlayacak ve size isteyebileceğiniz tüm gösterge tablosu istatistiklerini verecektir. Şaşırtıcı yüksek hızlar ve ultra kararlı performans ekleyin ve her departmanda kazanan olur.

Asus RT-AC86U en iyi kablosuz yönlendiriciler


(Resim kredisi: Asus)

3. Asus RT-AC86U

En uygun bütçeli kablosuz yönlendirici

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 2.900 Mbps CPU: Çift çekirdekli 1.8GHz Wi-Fi desteği: 802.11ac Kablolu bağlantı noktaları: 4
Satın alma nedenleri
+ Yetenekli yerleşik yazılım + Yüksek performans, geniş ürün yelpazesi + Uygun bir fiyata BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 258,32 ABD doları Amazon'da görüntüleyin299 ABD doları Mwave'de görüntüle 391,36 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

Asus RT-AC86U, yüksek hızları uygun fiyatla bir araya getirmeyi başarıyor - burada en yeni veya en iyi özellikleri alamıyorsunuz, ancak kesinlikle bunu 2020'nin en iyi kablosuz yönlendiricilerinden biri haline getirecek kadar ve bütçenizi bozmadan yeterli olacaksınız. Asus yıllardır mükemmel yönlendiriciler üretiyor ve bu kesinlikle tarafın düşmesine izin vermiyor.

Burada, cihaz önceliklendirmeden gelişmiş güvenlik korumasına kadar her şeyi kapsayan çok yetenekli bir yönlendirici yönetim yazılımı elde edersiniz ve yönlendirici, sahip olduğunuz kadar çok cihazı bağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Şu anda düşük bir fiyatı var, ancak burada hız, Wi-Fi aralığı ve trafik yönetimi açısından hala etkileyici olan çok şey var.

Linksys MR8300 en iyi kablosuz yönlendiriciler

(Resim kredisi: Linksys)

4. Linksys MR8300

Daha mütevazı bir kablosuz yönlendirici

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 2.200 Mbps CPU: Dört çekirdekli 716Mhz Wi-Fi desteği: 802.11ac Kablolu bağlantı noktaları: 4
Satın alma nedenleri
+ İyi güç / fiyat dengesi + Birden fazla bağlantıyla iyi başa çıkıyor + Bir örgü ağda çalışabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 188,37 ABD doları Amazon'da görüntüleyin

Herkes burada listelenen daha pahalı yönlendiricilerden bazılarında bulabileceğiniz tüm gelişmiş özelliklere ihtiyaç duymaz veya bunları istemez ve daha mütevazı bir seçim için Linksys MR8300'ü öneriyoruz: yine de standartlardan beklediğinizin çok üzerinde özellikler ve performans elde edersiniz ev yönlendiricisi, ancak yol boyunca küçük bir servet ödemek zorunda değilsiniz.

Cazip fiyatına rağmen, yerleşik yazılım düzinelerce cihazdan bağlantıları akıllı bir şekilde yönetirken, etkileyici geniş bir aralıkta yüksek hızlı 802.11ac Wi-Fi almaya devam edersiniz. Ayrıca gerekirse Linksys MR8300'ü bir örgü ağın parçası olarak kullanmak için birkaç düğüm de ekleyebilirsiniz.

Asus GT-AX11000 ROG Rapture en iyi kablosuz yönlendiriciler

(Resim kredisi: Asus)

5. Asus GT-AX11000 ROG Rapture

Deneyimli kullanıcılar ve oyuncular için en iyi kablosuz yönlendirici

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 1.1 Gbps CPU: Dört çekirdekli 1.8GHz Wi-Fi desteği: 802.11ax Kablolu bağlantı noktaları: 5
Satın alma nedenleri
+ Wi-Fi 6 desteği + Güçlü yazılım kontrolü + Sekiz Wi-Fi anteni BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI668 ABD doları Mwave'de görüntüle 729 ABD doları Bing Lee'de görüntüle749 $ Amazon'da Görüntüleyin

Şimdi kuşkusuz, Asus GT-AX11000 ROG Rapture, görünüm departmanındaki herkese hitap etmeyecek, ancak bir yönlendiricinin performansı bu kadar iyi olduğunda, estetik gerçekten bu kadar önemli mi? Üç bantlı bağlantı desteği, en yeni Wi-Fi 6 standardı ve bir dizi harika yazılım özelliği ile bu kablosuz yönlendiriciyi yenmek zor.

Bu yönlendirici kesinlikle size pahalıya mal olacak, ancak yerleşik sekiz antenle GT-AX11000, Wi-Fi'yi evinizin en uzak noktalarına yayabilmelidir (ayrıca bir ağ kurulumunun parçası olarak da kullanılabilir). Yerleşik olarak gelen harika yazılım hilelerine gelince, belirli aygıtlara öncelik vermekten bağlantı noktası yönlendirme ayarlarını özelleştirmeye kadar her şeyi yapmanıza izin veriyorlar.

D-Link DIR-3060 EXO AC3000 en iyi kablosuz yönlendiriciler

(Resim kredisi: D-Link)

6. D-Link DIR - 3060 EXO AC3000

Yönlendirici sektörünün en iyilerinden birinin sunduğu en iyi kablosuz yönlendiricilerden biri

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 3.000 Mbps CPU: Çift çekirdekli Wi-Fi desteği: 802.11ac Kablolu bağlantı noktaları: 4
Satın alma nedenleri
+ Üç kablosuz bant + Altı özel anten + İki USB bağlantı noktası BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

En iyi kablosuz yönlendiriciyi satın alan herkes, D-Link'in birinci sınıf EXO AC3000 ürününü dikkatli bir şekilde değerlendirmelidir: üç bantlı bağlantı, altı yüksek güçlü Wi-Fi anteni ve çok sayıda USB ve Ethernet bağlantı noktası bunun anlamı cihaz, yönlendiricinizden ihtiyacınız olan her şeyi ve daha sonra bazılarını yapacaktır. Yönlendiriciyi, D-Link'in ürettiği çeşitli ağ oluşturma seçenekleriyle birleştirebilir veya kendi başına kullanabilirsiniz.

Burada da akıllı asistan desteği var, bu yüzden örneğin çocukların yatma zamanı geldiğinde Amazon Alexa veya Google Asistan sesli komutuyla interneti kapatabilirsiniz. Hem ebeveyn kontrolleri hem de Hizmet Kalitesi yönetimi açısından D-Link DIR-3060 üstündür ve onu bir sonraki yönlendiriciniz için daha da çekici hale getirir.

Netgear Nighthawk XR300 en iyi kablosuz yönlendiriciler

(Resim kredisi: Netgear)

7. Netgear Nighthawk XR300

Makul bir fiyata bazı düzgün oyun özellikleri

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 1.750 Mbps CPU: Çift çekirdekli 1GHz Wi-Fi desteği: 802.11ac Kablolu bağlantı noktaları: 4
Satın alma nedenleri
+ Gelişmiş ağ yönetimi + Bol hız ve bant genişliği + Çok cazip fiyat BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Yukarıda bahsettiğimiz XR700 modeline tam olarak uzanamıyorsanız, Netgear Nighthawk XR300, aynı seriden çok iyi bir oyun yönlendiricisidir - o kadar güç veya menzil değil, ancak aynı özelliklerin çoğuna sahiptir. XR700 özel. Şu anda piyasadaki en iyi kablosuz yönlendiricilerden biri olarak kesinlikle görülmeye değer.

Diğer Nighthawk modellerinde olduğu gibi, bant genişliğini yönetmek ve trafiğe öncelik vermek için aynı özel yazılımı elde edersiniz, yönlendirici de önemli olan diğer tüm alanlarda iyi puan alır: hız, gecikme, kararlılık ve daha fazlası. Şimdi biraz daha eski, ancak bu aynı zamanda bunu çok iyi bir fiyata alabileceğiniz ve yönlendiricinizi daha sıkı bir bütçeyle yükseltebileceğiniz anlamına geliyor.

TP-Link Archer VR2800 en iyi kablosuz yönlendiriciler

(Resim kredisi: TP-Link)

8. TP-Link Okçu VR2800

Çok sayıda özellik ve işlevsellik

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 2.800 Mbps CPU: Çift çekirdekli 1GHz Wi-Fi desteği: 802.11ac Kablolu bağlantı noktaları: 4
Satın alma nedenleri
+ Basit ve anlaşılır + Yüksek hızlı performans + İyi ebeveyn denetimleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 264 ABD doları Amazon'da görüntüleyin264 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 299 ABD doları Mwave'de görüntüle

TP-Link'ten (TP-Link AC2800 olarak da bilinir) Archer VR2800'ün görünümü sizi aldatmasın: bu çok basit ve alçakgönüllü bir yönlendirici gibi görünebilir, ancak performans ve işlevsellik yığınları içinde bulunur. Başlangıçta yüksek hızlı, çift bantlı 802.11ac Wi-Fi desteği ve ardından tek aygıtlara birden çok bağlantı desteği var.

Cihazın kurulumu kolaydır ve sezgisel kullanıcı arayüzü, ebeveyn kontrolü ve cihazlar için bireysel erişim gibi özellikleri yönetmenize olanak tanır. Yönlendirici, hız ve menzil açısından da güçlü bir performans sergiliyor; bu, 2020'de piyasadaki en iyi kablosuz yönlendiricileri tartıyorsanız, bir yükseltme olarak değerlendirmeye değer.

Netgear Nighthawk AX8 en iyi kablosuz yönlendiriciler

(Resim kredisi: Netgear)

9. Netgear Nighthawk AX8

Wi-Fi 6 desteği ve çok daha fazlası

Teknik Özellikler
Maksimum bant genişliği: 6.000 Mbps CPU: Dört çekirdekli 1.8GHz Wi-Fi desteği: 802.11ax Kablolu bağlantı noktaları: 5
Satın alma nedenleri
+ Wi-Fi 6 desteği + Çarpıcı tasarım + Mükemmel trafik yönetimi
Kaçınılması gereken nedenler
- Boş Liste BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 460,71 $ Amazon'da Görüntüle539 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle 539 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

En son Wi-Fi 6 standartlarını destekleyen ve başka bir gezegenden yeni gelmiş gibi görünen bir yönlendiricinin peşindeyseniz, belki de Netgear Nighthawk AX8, aradığınız yönlendiricidir. Birden fazla cihazı yüksek hızlarda bağlı tutmada özellikle iyidir ve bir evin içinde uzun mesafeler boyunca Wi-Fi ışınlamak zorunda kalmakla karıştırılmaz.

Bu, cihazlar arasındaki veri trafiğini yönetme biçiminden, aynı anda devam edebileceği bağlantı sayısına kadar bir Wi-Fi yönlendiricisinin teknik özellikleri açısından çıtayı gerçekten yükseltiyor ve Wi-Fi almanın en uygun yollarından biri. - Konutunuzda Fi 6 çalışır durumda. Beş kablolu bağlantı noktası da vardır ve daha yüksek hızlar için ikisini birlikte kullanabilirsiniz.

Sizin için en iyi kablosuz yönlendirici nasıl seçilir

Yönlendirici üreticileri pek çok özellik sunmayı severler, ancak en iyi kablosuz yönlendiriciyi seçmeye gelince, maksimum bant genişliğine - birden fazla cihazın ne kadar iyi ve ne kadar hızlı bağlanabileceğinin bir göstergesi - ve desteklenen en yeni Wi-Fi standardına bakın. .

802.11ax olarak da bilinen en yeni Wi-Fi 6, henüz pek çok cihaza ulaşmamış olsa da, geleceğe karşı dayanıklılık açısından en iyisidir. Daha önceki 802.11ac, oyun ve 4K akış söz konusu olduğunda çoğu insan için hala yeterli olacak, ancak Wi-Fi 6 için fazladan harcamak istiyorsanız, o zaman seçenek orada.

Ayrıca kullanışlı olabilecek ekstra yazılım özelliklerine de dikkat etmeniz gerekir: örneğin oyuncular için trafik önceliklendirme veya küçükleriniz ve eviniz varsa ve çevrimiçi olarak güvende kaldıklarından emin olmak istiyorsanız ebeveyn denetimleri.

  • Bunlar şu anda ihtiyacınız olan en iyi 5G telefonlar
Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın