Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi kadın yürüyüş ayakkabısı 2020: Merrell, Scarpa, Salomon ve daha fazlasından

En iyi kadın yürüyüş ayakkabısı 2020: Merrell, Scarpa, Salomon ve daha fazlasından

En iyi kadın yürüyüş ayakkabılarının peşindeyseniz, daha fazla aramanıza gerek yok, çünkü ayaklarınızın rahat hissetmesini sağlayacak ve günlük bir çift arıyor olsanız da desteklenmesini sağlayacak denenmiş ve test edilmiş seçeneklerin bir listesini bir araya getirdik. kışlık ormanlık yürüyüşler için veya kırsal yürüyüşler için sağlam bir set.


Pingtwitter.com'da ayakkabı kılavuzlarına göz atın

En iyi erkek yürüyüş ayakkabısı
Erkekler için en iyi yürüyüş botları
En iyi arazi koşu ayakkabıları
En iyi yürüyüş sandaletleri
Yürümek için en iyi parmak arası terlik
En iyi koşu ayakkabıları

Doğada yürüyüş yapmak, ister yerel parkınızdan, ister kanal yolundan veya güzel dağlardan olsun, beden için olduğu kadar zihin için de iyidir. Odaklanmayı artırabilir, bu günlerde evden daha fazla çalışıyorsanız harika bir haber ve ayrıca zor zamanlarda moralinizi yükseltebilecek ruh halinizi artıran endorfinleri serbest bırakıyor. Ama dışarı çıkarken isteyeceğiniz son şey rahatsız edici ayaklar tarafından dikkatinizin dağılmasıdır.

Dağlarda sert bir yürüyüş muhtemelen bir çiften iyi kadın yürüyüş botlarıyürüyüş ayakkabısı çok yönlü bir alternatiftir. Tüm bütçelere uyacak çiftleri denedik ve test ettik. Merrell, Scarpa, Salomon ve daha fazlası dahil olmak üzere burada temsil edilen büyük markaların yanı sıra bilmeye değer daha az tanınmış markalardan harika seçenekler bulacaksınız. Önemlisi, her bir ayakkabı, kavrama, destek, rahatlık ve paranın karşılığını verme açısından nasıl dayandıklarını görmek için değerlendirildi.

Daha önce bir çift yürüyüş ayakkabısına yatırım yapmadıysanız ve nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, bakmanız gereken temel özellikler ve ipuçları da dahil olmak üzere ne tür yürüyüş ayakkabısı satın alacağınız konusunda tavsiyeler için bu makalenin altına atlayın. yürüyüş ayakkabılarına veya yürüyüş botları gibi daha sağlam bir şeye ihtiyacınız olup olmadığını nasıl anlayacağınız hakkında.


Şu anda en iyi kadın yürüyüş ayakkabısı, Merrell MQM Flex 2 GORE-TEX yürüyüş ayakkabısı (kadın). Mükemmel bir destek ve esneklik karışımını, bol miktarda kavrayışı sunarlar ve şehir içi gezintiler için yeterince şıktırlar. Yine de herkes için işe yaramayacaklar, bu yüzden sıralamamızdaki birçok alternatife göz atın. Kararınızı kolaylaştırmak için tam anlamıyla ayak işlerini yaptık!

Şimdi satın almak için en iyi kadın yürüyüş ayakkabısı

Resim 1/4


(Resim kredisi: Merrell)
Resim 2/4

en iyi kadın

(Resim kredisi: Merrell)
Resim 3/4

en iyi kadın


(Resim kredisi: Merrell)
Resim 4/4

en iyi kadın

(Resim kredisi: Merrell)

1. Merrell MQM Flex 2 GTX Kadınlar

Şu anda en iyi kadın yürüyüş ayakkabısı - ve bir Pingtwitter Ödülü sahibi

Teknik Özellikler
Malzeme: Vegan dostu sentetik saya; TPU burun koruması Taban: Quantum Grip kauçuk dış taban, Air Cushion ve Kinetic Fit BASE iç taban Su geçirmez teknoloji: GORE-TEX; su geçirmez örgü saya
Satın alma nedenleri
+ Sertlik, destek ve esnekliğin doğru karışımı + Tıknaz çıkıntılar kaygan, çamurlu koşullarda iyi kavrar + Vegan dostu + Şehir içi gezintiler için yeterince şık BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI216 ABD doları Wiggle Avustralya'da görüntüle 216 ABD doları Wiggle Avustralya'da görüntüle 216 ABD doları Wiggle Avustralya'da görüntüle

Rahat, pratik, destekleyici ve şık Merrell MQM Flex 2 GTX şu anda en iyi kadın yürüyüş ayakkabısı. Uzun yürüyüşler için tam olarak doğru sertlik ve destek karışımını sağlayan çok yönlü bir ayakkabı, ihtiyacınız olan yerde esneklik ve bol miktarda arazi tutuşu arıyorsanız, bunlar yenilmez. Ayrıca birPingtwitter Ödülleri 2020En İyi Yürüyüş Ayakkabısı kategorisinde kazanan.

Parlak renklerin ve antrenör benzeri ağırlığın sizi aldatmasına izin vermeyin: Bu, sizi zorlu dağlara ve çamurlu patikalara kolayca götürecek, aynı zamanda daha yumuşak kırsal yürüyüşlere yol açacak bir ayakkabı. GORE-TEX su geçirmez membran, su geçirmez file üst kısım ve körüklü dil ile birlikte ayağı olabildiğince kuru tutar ve kum, taş ve diğer döküntülerin içeri girmesini önler.

Macera için tasarlanan ayakkabılarda, ayakkabıyı ve ayak parmaklarınızı koruyan sert darbelere karşı tampon görevi gören koruyucu bir burun başlığı ve Merrell’in kendi & lsquo; Quantum Grip ’kauçuğunu kalın 5 mm çıkıntılarla birleştiren fark edilir derecede kavrayabilen bir tabanı vardır. Bu, kayaların üzerinden geçebileceğiniz veya ıslak koşullarda kaymayacağınızdan emin olabileceğiniz anlamına gelir.


Mesafede etkileyici derecede rahatlar. Ayağın arkasına doğru sertlik, parmak bölgesine doğru daha fazla esneklik ile destek sağlamaya yardımcı olur. Bağcıklar, ayakkabıyı güzelce sıkıp orta ayağın etrafında rahatlamana izin verirken, ayak parmakları için biraz sallanma yeri bırakır. Kinetic Fit BASE konturlu iç taban çok rahattır ve iyi bir ayak desteği sağlar ve yıkama için kolayca çıkarılabilir olması veya ısmarlama ortez yerine kullanmak istemeniz durumunda kullanışlıdır. Bununla birlikte, ayakkabıları çıkardığınızda neredeyse çok kolay çıkıyor ve kendimizi neredeyse her ayakkabıyı giydiğimizde tekrar yerine yerleştirmek zorunda kaldık.

Bu küçük kıkırdama bir yana, bu ayakkabılar, test edilenlerin çoğuna ulaşırken bulduğumuz ayakkabılar. Rahat, çok yönlü ve (eğer onları çamursuz tutmayı başarırsanız) şehir içi kargaşalar ve arazi maceraları için yeterince güzel görünüyor. Yine de bu ayakkabıları yoldan çıkarmak isteyeceksiniz!

en iyi kadın

(Resim kredisi: Inov-8)

2. Inov-8 Roclite 315 GTX

Bu son derece kavrayıcı ayakkabılar, hızlı ve hafif yürüyüşler için mükemmeldir

Teknik Özellikler
Malzeme: X-PROTEC sentetik saya Taban: Kauçuk, şok emici orta tabanlı Su geçirmez teknoloji: GORE-TEX
Satın alma nedenleri
+ Hafif ve esnek + Büyük çıkıntılar mükemmel tutuş sağlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Bağcıklar, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI biraz karmaşıktır Amazon'a bakın

Inov-8'in popüler Roclite 315 ayakkabılarında GORE-TEX yükseltmesi yapıldı ve bu da onları daha da iyi bir seçim haline getirdi. Bunlar patika koşucularında pazarlanırken, aynı zamanda hafif, esnek ve bol kavrayışa sahip bir şeyin ardından yürüyenler için mükemmel bir seçimdir. GORE-TEX membran hoş bir ektir. Bu, suyun ayakkabının kenarlarına girmesini önleyecek, ancak yine de onları tamamen suya batırmaktan kaçınmak isteyeceksiniz. İç kısımda, genel olarak daha yumuşak bir yürüyüş deneyimi sağlamak için standart orta taban birimlerinden yüzde 10 daha iyi darbe emilimi sağlamak üzere tasarlanmış bir Powerflow orta taban bulunur. Ayrıca yastıklar için dolgu vardır ve topuğu yerinde tutar ve sürtünme olasılığını azaltmak için ayakkabının ayakla hareket etmesine yardımcı olur.

Ciddi derecede tıknaz bir sırt, bu üstün çekişi sağlar ve bu, zorlu arazilerde gergin yürürken hisseden herkes için mükemmel hale getirir. Büyük dişli çıkıntılar, çamurla boğulmayacak kadar aralıklıdır. Bir kıkırdama, bağcıkların test ettiğimiz diğer yürüyüş ayakkabılarından daha ince olması, ancak genel olarak bu kadınların yürüyüş ayakkabılarından ciddi şekilde etkilendik. Mükemmel bir rahatlık, destek ve esneklik dengesi sunarlar ve çeşitli ve öngörülemeyen arazilerin üstesinden kolaylıkla gelmenize yardımcı olurlar.

  • Tam okuyunInov-8 Roclite 315 GTX yürüyüş ayakkabısı incelemesi

En iyi kadın

(Resim kredisi: Merrell)

3. Merrell Choprock Ayakkabıları

En iyi bütçe kadın yürüyüş ayakkabısı

Satın alma nedenleri
+ Su sporları için harika + Güvenilir tutuş + Nefes alabilir + Ayarlanabilir uyum BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI79,99 Catch.com.au adresinde görüntüleyin 102,54 ABD doları Wiggle Avustralya'da görüntüle105,08 $ Amazon'da Görüntüle

Patika koşu ayakkabılarından performans ipuçlarını alan Merrell Choprock etkileyici bir kavrama, yüksek düzeyde destek ve hoş bir nefes alabilirlik sunar. Hızlı ve hafif hareket etmeniz gereken patikalarda o günler için mükemmel yürüyüş ayakkabısıdır. Onları yağmur suyu ve yosunla kaygan kayalık parkurlarda giydik ve Choprock yere tutunarak bizi herhangi bir sorun olmadan dik tuttu - hepsi bir Vibram Megagrip taban sayesinde. Yani evet, gökler açıldığında giyilmeleri sorun değil ve şükürler olsun ki sonrasında kuruması için bir yaş almıyorlar. Onları asın ve Merrell'in entegre dokuma halkaları aracılığıyla uyumu biraz özelleştirebileceksiniz. Ayak parmakları da kauçuk burunlu tampon sayesinde korunur. Bu kadın yürüyüş ayakkabıları düzenli olarak satılmaktadır, bu nedenle kesinlikle yıl boyunca yürüyüş ve yürüyüş konforu için alınacak olanlar.

En iyi kadın

4. Arc'teryx Aerios FL GTX Pabucu W

Bu Pingtwitter Ödülleri sahibi, günlük yürüyüşlerde hızlı ve hafif hareket etmenizi sağlayacak

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel stabilite + Süper rahat + Su geçirmez BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Gore-Tex ile aşılanmış Arc'teryx Aerios FL GTX Ayakkabı, bir dağ yolunun üstesinden gelmenize ve sabah köpeğinizi şık ve rahat bir şekilde yürütmenize yardımcı olacaktır. Şimdi Merrell MQM Flex 2 ile başarılı olsalar da, bunlar En İyi Yürüyüş Ayakkabısı için 2019 Pingtwitter Ödülü'nü aldı. Yağmuru dışarıda tutmak için su geçirmezdirler ve iyi hava akışını teşvik etmek ve kötü nem oluşumunu en aza indirmek için nefes alabilir malzemelerden oluşan bir karışım kullanırlar. Ayağınızdan rüzgarın soğuk olmasını da sağlarlar. Arc'teryx, bu güzellikleri tasarlarken uzun mesafe koşu ayakkabılarından bazı ipuçları aldı ve onları giydiğiniz anda hissedebilirsiniz. Ayak yorgunluğunu azaltmak ve enerji geri dönüşünü artırmak için tasarlandılar, böylece yolda daha uzun süre daha fazla çalışabileceğinizi hissedeceksiniz.

Engebeli arazide kazmanıza yardımcı olacak bir Vibram Megagrip dış taban var ve bir dizi açık havada yürüyüş senaryosunda kendimizi güvenli ve emin hissettik. Sıfır alıştırma zamanımız vardı ve ayakkabıların daha uzun günlük yürüyüşler sırasında süper rahat olduğunu gördük. Ayrıca kot pantolonlar ve çino pantolonlarla harika görünürler, bu nedenle görev dışında günlük gardırobunuza kolayca sığabilirsiniz.

en iyi kadın

(Resim kredisi: Scarpa)

5. Scarpa Moraine GTX WMN ayakkabı

Sağlam ve rahat bir nubuk deri ayakkabı

Teknik Özellikler
Malzeme: Suya dayanıklı nubuk, sentetik dolgu Taban: Vibram Dynatech 3 kauçuk Su geçirmez teknoloji: GORE-TEX
Satın alma nedenleri
+ Sağlam ve rahat + Vibram taban konfor ekler + Uzun ömürlü performans için sağlam yapı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Moraine GTX, sağlam nubuk deri sayayı nispeten sert bir titreşim emici tabanla birleştiren, geleneksel tarzda bir yürüyüş ayakkabısıdır. Uzun yürüyüşler veya uzun yürüyüşler, uzun mesafeli yürüyüş yolları veya genel seyahatler için ideal olan bu ayakkabılar, konfor ve destek açısından çok şey sunar. Taban, sizi uzun mesafelere, çok engebeli zemine veya her ikisine birden götüren yürüyüşler için birden fazla faydası olan yürüyüş botlarına daha benzer bir sertliğe sahiptir. Sertlik, ayak için destek sağlar ve tabandaki VIBRAM Dynatech 3 bileşiği ve EVA orta tabandaki ile birleştirildiğinde, hem kuvvetleri dağıtarak hem de emerek ayaklarınızı tekrarlanan sert zemin darbelerinden koruyacak bir ayakkabı elde edersiniz. ayağın kendisini yastıklama.

GORE-TEX membran, hem su birikintilerinden ve yağmurdan içeri giren su hem de içeriden dışarıya giren su açısından ayakların kuru kalmasına yardımcı olan nefes alabilen, su geçirmez bir katman sağlar: sıcak havalarda ter iyi çeker. Bu iyidir, çünkü destek ve dolgu, bu ayakkabıların sıcak havalarda sıcak hissetmesini sağlar. Bir nubuk dış kısmına sahip olmak, bu ayakkabıları çamura çıkarmadan önce koruyucu bir işlem yapmak için zaman ayırmaya değer anlamına gelir, çünkü bu, daha sonra pisliği çıkarmanın daha kolay olacağı anlamına gelir. Başlangıçta biraz fazladan iş ama bu ayakkabıların uzun süre ayakta kalmasını sağlayacak. Moraine GTX, piyasadaki diğer patika yürüyüş ayakkabılarının modern görünümlerine ve malzemelerine sahip olmasa da, kullanılan yapı ve malzemelerin kalitesi, bunların doğru TLC seviyesinde uzun süre dayanacağı ve dayanacağı anlamına gelir.

en iyi kadın

(Resim kredisi: Çalışıyor)

6. Cloudventure Su Geçirmez ayakkabısında

Bu sağlam arazi ayakkabıları, daha soğuk koşullarda yürüyüş için idealdir

Teknik Özellikler
Malzeme: Sentetik file Taban: Missiongrip dış taban Su geçirmez teknoloji: AÇIK su geçirmez membran
Satın alma nedenleri
+ Şık şekillendirme + Çeşitli koşullarda tabanda iyi kavrama + Su geçirmez katman etkilidir
Kaçınılması gereken nedenler
-Sıcak havalar için en iyisi değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI269,95 ABD doları Sportitude'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

On Cloudventure Su Geçirmez ayakkabılar, patika koşucuları için uygundur, ancak bunları yürüyüş için de mükemmel bir seçim haline getiren birçok özellik vardır. İlk olarak, pabuçlar, engebeli arazide rahatlık sağlamak ve darbeyi emmek için iyi tamponlanmıştır. Ayağı desteklemek için güçlendirilmiş bir çekirdek de vardır, bu da bunları birçok koşu ayakkabısından daha sert yapar ve uzun yürüyüşlerde ayaklarınızın hızla yorulmasını önlemeye yardımcı olur.

Tıknaz ve daha ince sırt kombinasyonu, kaygan yüzeylerde bile mükemmel tutuş sağlar ve ON su geçirmez membran, ayaklarınız nemliyken ayaklarınızın güzel ve kuru kalmasını sağlar. ON Running, karda iyi olduklarını söylüyor ve bunu test edemesek de, bunların özellikle daha soğuk koşullar için uygun olduğunu söyleyebiliriz çünkü ayaklarınızı bu listedeki diğer yürüyüş ayakkabılarından daha sıcak tutuyorlar. Unutulmaması gereken son bir şey, bunların biraz küçük olduğunu bulduğumuzdur - mükemmel uyum için yarım boyuta çıkmamız gerekti.

  • Tam okuyunCloudventure Su Geçirmez ayakkabı incelemesi hakkında

En iyi kadın

(Resim kredisi: Lowa)

7. Lowa Kadın Sirkos GTX Ayakkabıları

Çok çeşitli yürüyüşlere uygun şık bir çift ayakkabı

Teknik Özellikler
Malzeme: Süet, Cordura Taban: Lowa Cross II kauçuk Su geçirmez teknoloji: Gore-Tex
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel su yalıtımı, ayakların ıslak koşullarda kuru kalmasını sağlar + Çok rahat + Sade şekillendirme
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI testinde daha ağır çiftlerden biri 193,53 $ Amazon'da Görüntüleyin220 $ Cotswold Outdoor'da görüntüleyin

Şık görünüme sahip çok yönlü yürüyüş ayakkabısı, onu şehir içi yürüyüşler ve tepe tırmanışları için mükemmel bir seçim haline getiriyor. GORE-TEX astarı ayakları kuru tutar ve üst kısımdaki süet ve kordura karışımı, bol miktarda destek ve mükemmel sıcaklık düzenlemesi sunar - soğuk koşullarda sıcak ve sıcak havalarda çok sıcak değil. Lowa'nın üst kısımdaki 'Monowrap' yapısı, ayağı sarmak ve ihtiyaç duyulan yere koruma sağlamak için tasarlanmıştır; bu, PU köpük taban ekiyle birlikte çok rahat bir ayakkabı sağlar. İyi bir çıkıntı derinliğine sahip 'cross II' kauçuk taban, bu ayakkabının çok çeşitli başıboş aktiviteler için uygun olmasını sağlar.

En iyi kadın

(Resim kredisi: Keen)

7. Keen Kadın Targhee II Su Geçirmez Ayakkabı

Tabanlık veya ortez kullananlar için en iyi kadın yürüyüş ayakkabısı

Teknik Özellikler
Malzeme: Su geçirmez deri ve yüksek performanslı file Taban: Her arazide kullanılabilen kauçuk Su geçirmez teknoloji: Doğal deri ve su geçirmez membran
Satın alma nedenleri
+ Daha geniş ayaklar için harika + Etkili su yalıtımı ayakları kuru tutar
Kaçınılması gereken nedenler
- Görünüş açısından süper şık değil - Derin kesim, düşük ayak bilekli yürüyüşçülere uygun olmayabilir GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI166,08 $ Catch.com.au adresinde görüntüleyin 179 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 179 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle

Targhee III, popüler bir yürüyüş ayakkabısı ve iyi bir nedeni var. Keen serisinin ikonik bir parçası olan ve dayanıklılığı çok çeşitli koşullarda mükemmel performansla birleştiren bir ayakkabı modelidir. Uyum oldukça geniş ve derindir; bu, geniş ayakları olan veya tabanlık veya ortez kullanan herkes için mükemmel bir haberdir, ancak ayak bilekleriniz oldukça aşağıda oturursa, ayakkabı sürtünmesine uyabilirsiniz. Hız kancası bağlaması, üst kısmı ayağın orta kısmında güzelce sabitlemenizi sağlarken, geniş bir burun kutusu, ayak parmaklarına hoş bir kıpırdama alanı sağlar. Kauçuk dış taban, ıslak koşullarda iyi kavrama sağlayan düzgün bir sırt kısmına sahiptir ve çift yoğunluklu EVA köpük tabanlık, ayakların zinde kalmasını ve yorgunluğun önlenmesini sağlayan ayak vuruşlarındaki kuvveti alır.

en iyi kadın

(Resim kredisi: Peter Storm)

8. Peter Storm Kadın Grizedale Su Geçirmez Ayakkabı

İyi görünüm, harika performans, mükemmel değer

Teknik Özellikler
Malzeme: File astarlı deri Taban: Vibram kauçuk Su geçirmez teknoloji: Su geçirmez membran, doğal deri
Satın alma nedenleri
+ Para için büyük değer
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI düzenli bakıma ihtiyaç duyacak Amazon'a bakın

Yürüyüş ayakkabısına benzemeyen bir yürüyüş ayakkabısı, doğal olarak su geçirmez deri dış kısım, şehir hakkında pek de iyi görünmüyor, ancak parkta köpek yürüyüşleri veya yağmurla ıslanmış kış gezintileri için mükemmel bir şekilde uygun. Doğal deri, özellikle biraz TLC verildiğinde zaten mükemmel bir su bariyeridir ve Grizedale ayakkabıları, nefes alabilen su geçirmez bir membrana sahip oldukları için su geçirmezliğe yaklaşımlarında kemer ve braketlerdir. Vibram'lı kauçuk dış taban, şok emici PU orta taban ve rahat iç taban ile birlikte bunları hem uzun yürüyüşler için rahat hem de çeşitli koşullarda mükemmel tutuş ile kısa kılar.

En iyi kadın yürüyüş ayakkabısı nasıl seçilir

Yürüyüş ayakkabısı söz konusu olduğunda, patikaya hazır eğitmenlerden shandallara kadar her şeyi bulabilirsiniz - sıcak hava yürüyüşleri için mükemmel - sizi rahat ve güvenli bir şekilde yağmurla ıslanmış kırlarda geçirecek su geçirmez ayakkabılara kadar. Karar verebilecek faktörler, bu ayakkabıları ağırlıklı olarak ne tür bir arazi için kullanacağınız ve ne tür yürüyüş veya yürüyüş yapmak istediğiniz olmalıdır. Daha uzun mesafeler, engebeli zeminler, dağlık araziler için ve ayaklarınız için iyi bir desteğe ihtiyacınız varsa, daha geleneksel bir yaklaşım veya yürüyüş ayakkabısı seçin. Bunlar tipik olarak daha sert bir tabana, deri veya sentetik malzemeden yapılmış destekleyici bir saya ve ayağı rahat ve sıcak tutmak için yalıtım ve yastıklamaya sahip olacaktır.

Bir off-road eğitmenine daha benzer bir şey tercih ediyorsanız, kaygan koşullarda iyi kavrayabilen, hafif ve nefes alabilen ve / veya daha esnek bir ayak hareketine izin veren, esnek tabanlı, hafif sentetik ve çabuk kuruyan üst ve teknik özellikler uğrak noktanız olmalıdır. Bunlar, daha kısa ve / veya daha hızlı yürüyüşler, çabalar ve hatta patika koşuları için en uygun olanıdır ve engebeli zeminde çok fazla darbe koruması sağlamaz. Önceliklerinize bağlı olarak genellikle yapılması gereken bir uzlaşma vardır, ancak teklif edilen ürün yelpazesini kapsayan ve size en iyi çok yönlü performansla en iyi seçenekleri sunan ayakkabıları test ettik.

Yürüyüş ayakkabılarında hangi özellikleri aramalıyım?

Yürüme ayakkabısı söz konusu olduğunda çok fazla seçenek var ve hevesli gezgin, ister hafif, ister yürüyüş ve koşma için hafif, eğitmen tarzı ayakkabılar tercih edin, isterse daha geleneksel bir şey isteyin, ihtiyaçlarına mükemmel bir şekilde uyan bir şey bulabilecektir. sağlam üst ve sert, destekleyici taban.

Hangi ayakkabıyı seçeceğinize karar verirken aramanız gereken temel özellikler şunlardır:

Tek
Tercih ettiğiniz yürüyüş türüne ve araziye uygun bir taban arayın. Yelpazenin bir ucunda, çok fazla destek olmadığı için ayaklarda yorgunluğa neden olsalar da, yürüyüş yolları arasında hızlıca hareket etmenizi sağlayan esnek tabanlı ayakkabılara sahipsiniz. Daha engebeli arazide daha uzun yürüyüşler veya yürüyüşler için, daha sert, daha destekleyici bir tabanı olan ancak ayak tarağında bir derece esnekliğe sahip bir ayakkabı seçin.

Üst
Yürüyüş ayakkabısı, suya dayanıklı ve destekleyici deriden çabuk kuruyan ve süper hafif teknik sentetik malzemeye kadar tüm koşullara uyacak şekilde tasarlanmış üst kısımlara sahiptir. Mevsim ne olursa olsun ayaklarınızın kuru kalmasına yardımcı olan GORE-TEX gibi su geçirmez membranları arayın.

Sırt
Çimenli, çamurlu veya bataklık arazide çok fazla yürüyecekseniz ve çekiş ve kavrama konusunda endişeleriniz varsa, derin, kalın çıkıntıları olan bir çift yürüyüş ayakkabısı seçin. Bunlar zemini kazacak ve bol miktarda tutuş sağlayacak, böylece kaymayacağınızdan emin olabilirsiniz. Daha çok kayalık veya asfalt yollara dayalı rotalar planlıyorsanız, daha sığ sırtlı bir yol seçin.

Dil ve yaka yapısı
Ayakkabılarınızı güzel ve rahat hale getirmekten daha kötü olan birkaç şey var, sadece içine girmiş çeşitli çakılları ve kumları çıkarmak için onları çıkarmak zorunda kalıyorsunuz. Gevşek malzemenin olduğu bir yerde yürüyecekseniz, 'körüklü' dili olan bir ayakkabıyı tercih edin; bu, siz yürürken enkaz girişini durdurduğu için ek kumaşla üst ayakkabının geri kalanına birleştirildiği anlamına gelir. .

En iyi kadın

Yürüyüş ayakkabılarına veya daha sağlam bir şeye ihtiyacım var mı?

Teknoloji, malzemeler ve inovasyon o kadar gelişti ki, yürüyüş ayakkabısı şehir içi yürüyüşlerden dağ görevlerine kadar her şey için uygun bir seçenek. Tasarım, bir botla aynı düzeyde ayak bileği desteğine sahip olmadıkları anlamına gelirken, birinci sınıf su geçirmez membranlar, kaliteli yapı, zorlu dağlık arazilere uygun veya ıslak zeminde hızlı ve kendinden emin bir şekilde hareket eden tabanlar ile daha az özellik dolu değildir. zemin ve aklınıza gelebilecek diğer her türlü kullanım. Yürüyüş ayakkabısı mı yoksa yürüyüş ayakkabısı mı tercih edeceğinizden emin değilseniz,yürüyüş botları vs yürüyüş ayakkabılarıKarar vermenize yardımcı olmak için bu tür ayakkabılar arasındaki temel farkları size açıklayan kılavuz.

Bugünün en iyi fırsatlarını toparlayın Merrell Kadın MQM Flex 2 ...Merrell MQM Flex 2 GORE-TEX yürüyüş ayakkabısı (kadın)Wiggle Avustralya216 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünMerrell Kadın Choprock ...Merrell Kadınlar ChoprockCatch.com.au79,99 Görünüm Tüm fiyatları görünCloudventure Suya Dayanıklı -...On Running Cloudventure Su Geçirmez Ayakkabı (Kadın)Sportitude269,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünLowa Kadın Sirkos GTX W Düşük ... Lowa Kadın Sirkos GTX ayakkabı Amazon $ 187.73 GörüntüleTüm fiyatları görün