Close
 • Ana
 • /
 • Fitness Teknolojisi
 • /
 • Dayanıklılık için en iyi egzersiz: Kardiyo zorlayıcı ipuçları ve önerilerimizle daha uzun süre gidin, daha sıkı gidin

Dayanıklılık için en iyi egzersiz: Kardiyo zorlayıcı ipuçları ve önerilerimizle daha uzun süre gidin, daha sıkı gidin

Dayanıklılık, dayanıklılık, güç verecek, ona ne demek istiyorsanız, onu geliştirme şansınız var ve sonuç olarak açık yolda, havuzda ve hatta bir dağa tırmanırken performansınızı artırın.


Londra merkezli kişisel antrenman şirketinin kurucusu Keith McNiven, `` Eski bir güreşçi olarak, dayanıklılığın ne kadar önemli olduğuna kefil olabilirim '' diyor.Doğru Yol Zindeliği.

'Bu kadar çok maçın sonucu dayanıklılığa ve kimin acı sona doğru devam etme kapasitesine sahip olduğuna karar verildi' diye ekliyor.

Birini 30 dakika boyunca yere atmaktan hoşlanmasanız bile, dayanıklılığı artırmak, koşarken sinir bozucu eşikleri aşmanıza veya ciğerleriniz ve kalbiniz patlamadan önce bisikletle yönetebileceğiniz mesafeyi artırmanıza olanak tanır.

 • Bu egzersizle hızlı yağ yak
 • En iyiAğırlıklar2018
 • En iyi kettlebells


Right Path Fitness'tan Keith McNiven bir müşteriyle çalışıyor

Mesele şu ki, herkesin seviyesi son derece farklı olacak, ancak bu egzersiz herkese fayda sağlayacak - sadece bir kürek makinesinde sürekli 10 dakikayı vurmak isteyenlerden, dört saatin altındaki bir maratonu ezmek isteyen kişiye kadar.


Keith, 'Dayanıklılık yüzme, bisiklete binme ve koşma gibi sporlarla güçlü bir şekilde ilişkilidir ve dayanıklılık ve dayanıklılık hakkında öğrendiklerimizin çoğunu buradan alırız' diye açıklıyor Keith.

Elit sporcular, doğal olarak, bir etkinliğe güçlü bir şekilde başlama ve aynı zamanda tutarlı bir şekilde performans gösterme yetenekleriyle meşguller. Eğitim, vücutlarının uzun süre hareket etmesini sağlamaya odaklanıyor 'diye ekliyor.


Ancak bu egzersiz ipuçlarının katılımcıların fiziksel olarak savaşmasına yardımcı olmayı amaçladığı yerlerde, dayanıklılık aynı zamanda zihinsel bir oyundur. Bir Demir Adamı bitirmek, fiziksel zindelik kadar, dırdır eden iblisleri engellemekle ilgilidir.

Doğru Yol Zindeliğini Takip EtInstagramFacebookveTwitter

Dayanıklılığı artırmak için en iyi egzersiz nasıl yapılırKardiyovasküler egzersiz, bu antrenmanda büyük bir rol oynayacak, ancak sadece ekstra zamana yumruk atmak yerinekoşu bandıkatılımcılar aralıklı eğitim hakkında düşünmelidir.

Keith, 'Bir futbol maçının gelgitini hayal edin,' diyor. 'Yoğun aktivite dönemleriniz, ardından biraz daha az yoğun aktivite, ardından daha yoğun aktivite vb. Dönemleriniz olabilir.'

Topografyanın değişmesi zorunlu olduğundan ve tipik olarak koşucuların daha fazla çaba göstermesi gereken alanlar olduğu için hemen hemen her aktivite için bile aynı şey söylenebilir.

 • En iyi protein shake blender 2018
 • En iyi protein tozu fiyatları

Beslenme üzerine bir kelime

Zor seansları beslemek için sağlıklı bir diyet şarttır

Dayanıklılık eğitimi enerji rezervlerinizi toplayacak ve daha fazlası için geri gelmeye devam edecektir, bu nedenle karmaşık karbonhidratlar ve proteinin yanı sıra sağlıklı bir beslenmeyi oluşturan diğer tüm bileşenleri stokladığınızdan emin olun.

Lif, yağlar, vitaminler, mineraller ve bol miktarda su anahtar olacakken, uzun bir dayanıklılık seansı planlayanlar, bu uzun, yavaş enerji salınımını sağlamak için en az bir saat önce düşük GI karbonhidrat bakımından zengin bir öğün yemelidir.

Kahverengi pirinç, tatlı patates, yulaf ve meyve iyi seçimlerdir. O gün antrenman yapacaksanız, kahvaltıda büyük bir kase yulaf lapası ve meyve iyi bir fikirdir. Ardından, antrenmandan 30 dakika sonra, antrenmanınızda kullandığınız tüm enerjiyi yenilemek için biraz karbonhidrat almaya çalışın.

Keith, 'Dayanıklılığı artırma yolculuğu kısa bir yolculuk değil, ancak işin püf noktası, genel mesafenizi yavaşça ve kademeli olarak artırmak, kendinizi bu patlamalarla test etmeye devam etmek ve bitiş çizgisine odaklanmak,' diye açıklıyor Keith.

İyileşmeye yardımcı olmak ve kas büyümesini desteklemek için ek protein de gereklidir. Favori ürünlerimizden bazılarına göz atınprotein tozlarıhızlı ve kolay kas geliştirme için.

Dayanıklılığı artırmak için ipuçları ve eğitim

Hızlı sonuçlar için koşu rutininizi değiştirin

Bu antrenmanın çoğu, çok sayıda spor disiplini için kopyalanabilir, ancak Keith, seçtiğiniz formda denemeniz için temel bir formatı açıklayacaktır.

Koşu dayanıklılığını artırmak için genel bir kural, tipik koşu rutininize bir miktar aralıklı antrenman enjekte etmektir.

Mümkünse çeşitli arazilerde toplam 3 millik bir mesafe belirleyin ve ilk mili ısınma için kullanın.

İkinci mile tıkladığınızda, 60 saniye boyunca sabit bir tempoya geri dönmeden ve 3 mil yukarı çıkana kadar tekrar etmeden önce 60 saniye boyunca hızlı bir tempo tutmaya çalışın.

Eğitime yardımcı olmak için bir fitness takipçisi veya akıllı saat alın

İşin püf noktası, kalp atış hızınızın düşmesine izin verecek rahat bir dinlenme hızı ve bu hızı 60 saniye tutmanıza izin verecek iyi bir koşu temposu bulmaktır.

Bu tür bir eğitim, iyi birkoşu saativeyafitness takipçisiBu, yalnızca mesafeyi ve hızı takip etmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda her 60 saniyede bir uyarıları ateşlemeye de ayarlanabilir.

Keith, 'Bu tarz aralıklı antrenman yüzme gibi dayanıklılık dostu aktivitelere dönüştürülebilir,' diye açıklıyor.

'Hızlı bir hızda bir uzunlukta ön taramayı deneyin, ardından daha standart bir hızda uzun bir göğüs felci deneyin, diyelim ki 40 uzunluk hedefinize ulaşana kadar devam edin, zaman içinde uzunluk sayınızı artırın' diyor.

Turbo eğitmen

Turbo eğitimi, iç mekanlarda dayanıklılığı artırmanın harika bir yoludur

 • 2018'de fit olmanın 6 yeni yolu
 • Çalışma öneriyorağırlıkkayıp genetiğe bağlıdır

Benzer şekilde, pedalla çalışan taşımacılıkta olanlar, belirlenen dönem sprint patlamalarıyla (güvenli olduğunda) benzer bir formatı uygulayabilir veya iç mekanda antrenman yapıyorlarsa ek direnç ekleyebilirler.

Bu tür aralıklı antrenman, vücudu uzun bir süre boyunca yoğun aktivite patlamalarına alıştırır, bu da gelişmiş bir kondisyon eşiği, daha düşük dinlenme kalp atış hızı ve daha hızlı iyileşme süreleri elde etmenize yardımcı olur.

Ancak ilerlemeye yardımcı olmak için, zaman içinde genel mesafeyi ve dolayısıyla aralık sayısını kademeli olarak artırmayı hedeflemelisiniz.

Bu nedenle, her hafta havuzda daha fazla tur atmayı hedefleyin, koşarken fazladan yarım veya çeyrek mil ekleyin veya statik bir bisiklet veya turbo eğitmenle süreyi artırın.

Daha sağlıklı bir kalp ve akciğerler için ağrı bariyerini zorlayın