Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • En iyi yoga matı 2020: Pilates ve yoga için en iyi paspaslar ile pozlarınıza hakim olun

En iyi yoga matı 2020: Pilates ve yoga için en iyi paspaslar ile pozlarınıza hakim olun

Yoga tamamen minimalizmle ilgili olabilir, ancak en iyi yoga matlarından birine yatırım yapmak kesinlikle yardımcı olabilir. Daha iyi bir tutuş sunmaktan eklemlerinizde işleri daha rahat hale getirmeye, kullanışlı mat işaretleriyle hizalamanıza yardımcı olmaya, kaliteli bir yoga matı almak, egzersizinizi daha da ileri götürmek söz konusu olduğunda tüm farkı yaratabilir.


Yoganın popülaritesi artmaya devam ederken, farklı boyutlar, stiller ve yastıklama sunan daha fazla mat seçeneği mevcuttur. Şirketler ayrıca dayanıklılığı, tutuşu, emilimi ve çevre dostluğunu iyileştirmek için farklı yüzeyler ve malzemeler araştırıyor. Bu kadar çok seçeneğe sahip olmak harika ama farklı markalar arasında seçim yapmayı zorlaştırabilir. Bu kılavuz, seçeneklerinizde size yol göstermek ve uygulamanız için en iyi yoga matını bulmanıza yardımcı olmak için burada.

  • Şunlardan birine yatırım yapın:en iyi yoga blokları, pozlarınızı daha da ileri götürmenize yardımcı olmak için
  • ... veya şunlardan birien iyi yoga tekerlekleri

Sizin için en iyi yoga matı nasıl alınır

En iyi yoga matı arayışına başlamak için iyi bir yerkonfor. Paspaslar 3 mm kadar inceden yaklaşık 8 mm'ye kadar değişir. Daha kalın bir paspas dizlerinizi ve ayak bileklerinizi mutlu etmeye yardımcı olurken, çok kalın yaparsanız, dengeleme pozlarında sallanmaya başlayacaksınız. Hangi yüzeyde pratik yapacağınızı da düşünün: Halı zemin üzerindeyseniz, daha ince bir paspasla kurtulabilirsiniz, ancak daha sert yüzeyler süngerimsi bir şey gerektirebilir.

Sıradaki, düşününkavrama. Terli avuç içi ve ayak tabanlarıyla iyi başa çıkacak bir paspas bulmak anahtardır - özellikle sıcak yoga yapıyorsanız. Tutuş ne kadar iyi olursa, paspasın üzerinde kayma ya da paspas zeminde kayma gibi dikkat dağınıklığı olmadan sınırlarınızı o kadar fazla zorlayabilirsiniz. Şunlardan birini eklerkenen iyi yoga havlularıyardımcı olabilir, kendi başına iyi bir tutuş sağlayan çok sayıda yoga matı vardır.

Boyutbaşka bir önemli husustur. Mümkün olan en büyük matı isteyebilirsiniz, böylece kenara ulaşmadan uzanabilir - ve ayrıca o yoga stüdyosunda biraz daha değerli bir alanı işaretleyebilirsiniz. Ancak boyut, daha fazla taşınması gerektiği anlamına gelir, bu nedenle, özellikle çok hareket halindeyseniz, daha taşınabilir seçenekleri düşünmek de bir faktördür.


  • Kontrol etmeye ne dersinen iyi yoga uygulamaları?
  • Göz atınen iyi yoga giyim seçimleri

En iyi yoga matını seçerken en önemli gerçeklerden biri,malzemekonfor, taşınabilirlik ve çevre dostu olma açısından etkileri olan malzemeden yapılmıştır. Polimer plastikten (PVC) yapılmış ftalatlı yoga matları biyolojik olarak bozunmaz ve çöp sahasında toksin salgılar. Bununla birlikte, birçok yoga şirketi çevre dostu alternatifleri keşfetmeye başladı. Sonuç bazen kaliteden ödün vermek veya farklı bir koku anlamına gelebilir ve ayrıca daha nazik bir temizleme işleminin gerekli olduğu anlamına da gelebilir. Tüm bunlar test sürecimizde dikkate alındı.

Köpük paspaslar, kauçuk paspaslardan daha hafif olma eğilimindedir, bu da onu çok fazla kullanacaksanız önemlidir. Bununla birlikte, genellikle oldukça kolay aşınabilen ve hasar görebilen, uzun vadede raf ömrünü etkileyen, kabarık, dokulu bir yüzeye sahiptirler. Tutuşu iyileştirmek için birçoğunun da 'kırılması' gerekir.


Önemli olduğunu düşünmemiş olabileceğiniz bir husus şudur:çizgi işaretleri.Simetrik olduğunuzu bilmeniz için ellerinizi ve ayaklarınızı hizalamanıza yardımcı olmak için artık birçok paspas sunuyor. Bu, dengesizliği olanlar veya yeni başlayanlar için hemen doğru yönde ilerlediklerinden emin olmak isteyenler için idealdir.

Son olarak, birbütçe. En iyi yoga paspasları oldukça pahalı olabilirken, ölçeğin diğer ucunda yer fıstığı için süper temel bir seçenek bulabilirsiniz. Genellikle uzun süre dayanacak bir paspas için biraz daha fazla para harcamaya değer - sonuçta yoga için fazla kite ihtiyacınız yok. Yani, tüm bunları akılda tutarak, şu anda piyasadaki en iyi yoga matları.


Şimdi satın almak için en iyi yoga paspasları

En iyi yoga matı: Lifeorme yoga matı

(Resim kredisi: Lifeorme)

1. Liforme Yoga Minderi

Satın alabileceğiniz en iyi yoga matı

Teknik Özellikler
Malzeme: Doğal kauçuk Ağırlık: 2.5kg Kalınlık: 4.2mm Boyutlar: 185 x 68cm
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz tutuş + Mükemmel destek + Yararlı çizgi işaretleri
Kaçınılması gereken nedenler
- Pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 104,95 £ Amazon'da Görüntüle 104,95 £ Amazon'da Görüntüle 104,95 £ Amazon'da 452 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Liformeaynı zamanda kavrama sağlayan ve kuru ve hatta terli sınıflarda çalışan çevre dostu doğal bir kauçuk paspas sunmayı başarır. AlignForMe olarak adlandırılan çizgi işaretleri, Warrior One'dan Down Dog'a mükemmel şekilde hizalanmış konumu bulmanıza yardımcı olur. Bu, her şeyi doğru yaptığınızdan emin olmanızı sağlar - bu güvence sayesinde kendimizi daha da gergin bulduk.

Bu paspasın bazı standart tekliflere göre ekstra genişliği ve uzunluğu da kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar. Kalınlık idealdir: Kemikli parçalarınız için yeterli rahatlık ve kolay taşıma için yeterince ince kalırken ve yalpalamayan denge pozları. PVC içermeyen malzeme bir yıl gibi kısa bir sürede biyolojik olarak parçalanabilir, ancak doğru muamele ederseniz paspas yıllarca dayanır. Materyal, dışarıdaki diğerleri gibi kokmuyor, ancak ter emilimi mükemmel - ancak bu şekilde kalması için bunu oldukça düzenli bir şekilde silmeniz gerekecek.

en iyi yoga matı: Yogi Bare Paws Yoga Mat


(Resim kredisi: Yogi Bare)

2. Yogi Çıplak Paws Yoga Minderi

Liforme'dan daha düşük maliyetle harika bir çevre dostu, kavrayıcı paspas

Teknik Özellikler
Malzeme: Doğal PU kauçuk Ağırlık: 2.5kg Kalınlık: 4mm Boyutlar: 180 x 66cm
Satın alma nedenleri
+ Harika tutuş + Faydalı hizalama işaretleri + Çevre dostu
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Arada toplanabilir 68 £ Amazon Düşük Stokta Görüntüle 68 £ Amazon'da Görüntüleyin£ 68 Sweaty Betty'de görüntüle310 Amazon müşteri değerlendirmesi

Islak veya kuru zeminde mükemmel tutuş sağlayan, ancak bir Liforme maliyetine gerilemeyen üst düzey bir yoga matının çevre dostu doğal kauçuğunu istiyorsanız, bir sonraki en iyi şey budur.Yogi ÇıplakPençeler yoga matı. Yogi Bare çetesi bir şekilde Lifeorm ile aynı malzemeyi çok daha ucuza sunmayı başardı. Elbette boyut olarak biraz daha küçük ve daha ince, ancak tutuş hala orada. Çizgi işaretleri o kadar kullanışlı değil ama yine de temel hareketlere yardımcı olan birkaç tane var. Kalınlıktan yeterince destek var, ancak zaman zaman biraz toplanma eğilimi gösteriyor, bu da hareketler arasında onu tekrar düzeltmeniz gerektiği anlamına geliyor, ancak sadece biraz - çok az şey yapıyoruz. Fiyat için bu, kavrama için en iyi yoga paspaslarından biridir.

En iyi yoga matı: Yogamatters Sticky yoga matı

(Resim kredisi: Yogamatters)

3. Yogamatters Yapışkan Yoga Minderi

En iyi bütçe yoga matı

Teknik Özellikler
Malzeme: PVC, lateks içermez Ağırlık: 1.2kg Kalınlık: 4.5mm Boyutlar: 183 x 61cm
Satın alma nedenleri
+ Kalın konfor + Uygun fiyatlı + Çok hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-PVC-Tutuş için kırılmalıdır - Dokulu yüzey BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI kolayca zarar verebilir 17,95 £ Cuckooland'da görüntüleyin 20 £ Amazon'da görüntüleyin £ 20 Amazon'da görüntüleyin 243 Amazon müşteri incelemeleri

Kısıtlı bir bütçeniz varsa, Yogamatters Sticky Yoga Minderi bulduğumuz en ucuz yoga matıdır. Bu uygun fiyatlı yoga matı hala büyük rahatlık ve iyi bir tutuş sunmayı başarıyor. Bu fiyata PVC olduğu gerçeğine katlanmak zorunda kalacaksınız, ancak en azından lateks içermez, bu yüzden çevre için hiç de kötü değil. Rahatlık için yeterli olan 4,5 mm'lik yastığa ve geniş 183 cm uzunluğa rağmen, 1,2 kg ağırlığıyla hala taşınabilir. Hatta bir dizi çekici renk arasından seçim yapabilirsiniz. Daha pahalı modellere kıyasla birkaç olumsuz taraf. Bu tutuş gelişmeden önce bunu birkaç kez kullanmanız gerekecek ve köpüklü, dokulu yüzey tırnaklarınıza takılıp hasar görebilir (yine de mükemmel şekilde kullanılabilir durumda kalacaktır).

en iyi yoga matı: Her Atom ile

(Resim kredisi: Her Atomla)

4. Her Atom mantar yoga matıyla birlikte

En iyi çevre dostu yoga matı

Teknik Özellikler
Malzeme: Doğal kauçuk, mantar Ağırlık: 2.25kg Kalınlık: 4mm Boyutlar: 61 x 183cm
Satın alma nedenleri
+ Çevre dostu + Doğal olarak kavrayıcı + Harika tasarım yelpazesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük logo-Mantar mat işaretleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 60 Amazon'da görüntüle 64,99 £ Amazon'da görüntüle

Etrafta birkaç çevre dostu yoga matı markası var, ancak bu denediğimiz en iyisi.Her Atom ilemarkası sürdürülebilirlik ve etik uygulamalara odaklanmıştır. Tüm paspaslar vegan olup, sürdürülebilir kaynaklı, doğal ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır. Tasarım açısından, With Every Atom, standart yoga markanızdan biraz daha eğlenceli hale geliyor, parlak doğal kauçuk tasarımların yanı sıra karışıma havalı leopar ve kaplan baskı seçenekleri de ekliyor (ancak logonun biraz daha ince ve daha küçük olmasını tercih etsek de).

Sürdürülebilir kaynaklı birinci sınıf bir mantar topper (her ikisi de biyolojik olarak parçalanabilir) ile kaymaz, tamponlayıcı doğal kauçuk tabana sahip mantar yoga matını denedik. Mantar doğal olarak kavrayıcıdır ve en terli sınıfta bile kayganlaşmadan nemi emer. Buradaki tek hafif yan, terle kolayca işaretlendiğini bulmamızdı.

en iyi yoga matı: Gaiam Premium Print Yoga Minderi

(Resim kredisi: Gaiam)

5. Gaiam Premium 6 mm Yoga Minderi

Rahatlık için en iyi kalın yoga matı

Teknik Özellikler
Malzeme: PVC, lateks içermez Ağırlık: 2.2kg Kalınlık: 6mm Boyutlar: 173 x 61cm
Satın alma nedenleri
+ Kalın ve destekleyici rahatlık + Uygun fiyat + Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda baskı ve renk grubu
Kaçınılması gereken nedenler
-PVC BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI32,49 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin34,18 £ Amazon'da Görüntüle 35,56 £ Amazon'da Görüntüle 23 Amazon müşteri incelemeleri

Konfor söz konusu olduğunda, Gaiam'ın 6 mm kalınlığındaki Premium Yoga Minderi, yenilmesi zor olanıdır - aynı zamanda sert, savasana'nızda bu altınızda yatarken uyanık kalmaya çalışmaktır. Sert zeminlerde çok fazla pratik yapan hassas kemiklere sahip olanlar için bu, pozlarınızda rahatlık bulmanın harika ve uygun fiyatlı bir yoludur. Kaymaz tutuş, bunu hem sıcak hem de normal yoga dostu hale getirirken, ömür boyu garanti zihninizi rahatlatır - PVC malzeme, eko-suçunuzu biraz titretebilir.

en iyi yoga paspasları: Söğüt yoga

(Resim kredisi: Willow yoga)

6. Willow Yoga Premium Baskılı yoga matı

En iyi görünümlü yoga matı

Teknik Özellikler
Malzeme: Ağaç kauçuğu Ağırlık: 2.5kg Kalınlık: 4mm Boyutlar: 183cm x 61cm
Satın alma nedenleri
+ Çekici tasarımlar + Çevre dostu kauçuktan sürdürülebilir şekilde yapılmıştır + Yumuşak mikrofiber üst katman
Kaçınılması gereken nedenler
-Kuruyken hafif kaygan olabilir - kullanmadan önce püskürtün BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARIWillow Yoga'da görüntüle

Willow Yoga, bulduğumuz en iyi görünümlü baskılı yoga paspaslarını yapıyor. Çekici, çiçekli tasarımlar, dokunması yumuşak ve dokunması kolay mikrofiber bir üst katman üzerine basılmıştır. Bu katman emicidir ve daha iyi kavrar. Elleriniz ve ayaklarınız biraz nemliyken tutuş etkileyici olsa da, bu paspasın antrenmanın başında biraz kaygan olabileceğini gördük (şirket, başlamadan önce paspası suyla buğulamanızı tavsiye ediyor).

Willow Yoga ayrıca etkileyici eko-kimlik bilgilerine sahiptir. Serideki tüm paspaslar, yalnızca çevre dostu, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanılarak sürdürülebilir şekilde yapılmıştır ve PVC, silikon ve ftalat içermez. İhtiyaç duyduklarında çamaşır makinesine de (deterjansız) koyabilirsiniz. Hoş bir dokunuş, paspasın bir taşıma kayışı ile birlikte gelmesi. Tek parça geniş dokuma banttan yapılan basit tasarım, mutlak bir zevktir ve hareket halindeyken de paspası göstermenizi sağlar.

en iyi yoga paspasları: Lululemon The Reversible Mat

(Resim kredisi: Lululemon)

7. Lululemon Ters Çevrilebilir Mat

Seyahat için en iyi yoga matı

Teknik Özellikler
Malzeme: Poliüretan üst katman, doğal kauçuk Ağırlık: 1.76kg Kalınlık: 3mm Boyutlar: 180cm x 66cm
Satın alma nedenleri
+ Hoş ve kavrayıcı + Kauçuk için hafif + İki farklı doku ile geri dönüşümlü
Kaçınılması gereken nedenler
-Kolayca dokulu tarafın tutuşu zayıf BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Siteyi Ziyaret Edin

Seyahat için bir yoga matı arıyorsanız, Lululemon Reversible Mat çok yönlü, hafif bir seçenektir. Öncelikle, bir fiyatına iki doku alıyorsunuz: pürüzsüz taraf, sizi en terli sıcak yoga dersinde bile kaymadan görecek, dokulu taraf ise daha sakin uygulamalar için çalışacak (ancak burada tutuş biraz hayal kırıklığı yaratıyor. , bu yüzden maceralı herhangi bir şey için onu ters çevirmek isteyeceksiniz). Bu paspas aynı zamanda bir kauçuk için hoş ve hafiftir. Kuşkusuz, bu kısmen sadece 3 mm kalınlığından kaynaklanıyor, ancak bu yine de güzel bir yastıklı katman sağlayacaktır - ve daha fazla dolgu istiyorsanız 5 mm'lik versiyonu tercih edebilirsiniz.

Sürdürülebilirlik açısından Lululemon, çevre dostu kauçuğu gezegen için pek iyi olmayan bir poliüretan üst katmanla karıştırarak yarım puan alıyor. Diğer tek hafif yan, bu paspasın oldukça hızlı bir şekilde terle işaretlendiğini bulmamızdır. Genel olarak, yine de çok yönlü bir üründür ve özellikle bir paspasın etrafta dolaşmasını isteyenler için kullanışlıdır.

En iyi yoga matı: Manduka Prolite

(Resim kredisi: Manduka)

8. Manduka Prolite yoga matı

Konforun tadını çıkaran hareket halindeki yogiler için ideal

Teknik Özellikler
Malzeme: PVC, lateks içermez, sürdürülebilir şekilde üretilmiştir Ağırlık: 1.8kg Kalınlık: 4.7mm Boyutlar: 180 x 61cm
Satın alma nedenleri
+ Üstün destek ve rahatlık + Taşınabilirlik için ideal boyut
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 60,75 £ Amazon'da 72 £ Amazon'da görüntüle 72 £ Amazon'da 896 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Manduka PVC malzemeler kullansa da (lateks içermez), işlemi OEKO-TEX sertifikalıdır, yani çevre dostudur ve ömür boyu garantilidir. Bu teklifin sunduğu 4,7 mm kalınlık, çukurlu yastıklama ile desteklenir ve bu onu süper rahat hale getirirken, aynı zamanda daha uzun süre daha temiz tutmak için ter emilimini durdurur. Tutuş başlangıçta daha iyi olabilirdi, ancak biraz kullanımdan sonra bu iyileşir. Erken kullanımda kavrama için bunu 24 saat boyunca deniz tuzu içinde bırakmanın ilk süreçleri gereklidir - biraz zahmetli ama buna değer. Ağırlığı ve boyutu, konfordan ödün vermeden taşınabilir olduğundan sert zeminli derslere gitmek için idealdir.

En iyi yoga matı: Jade Yoga Harmony

(Resim kredisi: Jade)

9. Jade Harmony Profesyonel Yoga Minderi

Taşınabilir, konforlu, çevre dostu ve uygun fiyatlı

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Uygun fiyatlı konfor ve tutuş Malzeme: Doğal Kauçuk Ağırlık: 2,2 kg Kalınlık: 4,7 mm Boyutlar: 172 x 71cm
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel tutuş + Çevre dostu + İyi kalınlık desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha geniş olabilir BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 58,43 Amazon'da Görüntüle 58,43 £ Amazon'da Görüntüle 63,55 £ Amazon'da Görüntüle

Jade Yoga, çevre dostu yoga paspasları yaratmanın yanı sıra yüzey tutuşunu bozmayan bazı göz alıcı renkler ortaya çıkarmaktan gurur duyuyor. Sonuç, yeni başlayan veya profesyonel bir yogiyi ve aradaki herkesi desteklemek için yeterli tutuş ve kalınlık sunmayı başaran gerçek bir çok yönlü oyun. Üç boyut seçeneği mevcuttur ve bu, hem daha uzun hem de daha kısa yogilere uyacak şekilde uyarlanabilir. Fiyat, aldığınız şey için gerçekten etkileyici ve taşınabilirlik, bunu ev kullanımı ve derslere gitmek için mükemmel kılıyor.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Liforme Original Yoga Minderi –... Liforme The Liforme Yoga Minderi Amazon £ 104.95 GörüntüleTüm fiyatları görünYogi Çıplak PAWS - AŞIRI KAVRAMA ... Yogi Çıplak Pençeler Yoga Minderi Amazon £ 68 GörüntüleTüm fiyatları görün