Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Yeni başlayanlar için en iyi yoga egzersizi: En iyi PT'den ağrısız tam vücut egzersizi ile güçlenin

Yeni başlayanlar için en iyi yoga egzersizi: En iyi PT'den ağrısız tam vücut egzersizi ile güçlenin

Peki… Neden yoga? Yeni başlayanlar için en iyi yoga egzersizi, duruşunuzu ve önyükleme esnekliğinizi sıfırlamanıza, rahatlamanıza ve geliştirmenize yardımcı olabilir. Başlamak için minimum set gerektirir (kendinizi şunlardan biri ile donatın)en iyi yoga paspaslarıve temelde bitirdiniz) ve iyi hava veya çok fazla alan gerektirmez. Size yardım etme çabamızın bir parçasıfit olmak2020'de ve bunun harika bir yolugüçlenve daha esnek.


Yoga uzun zamandır hem beden hem de zihin ve Hannah Barrett için nihai temizleyicidir (@yoga_giyimYoga eğitmeni, yazar ve sağlık ve fitness uzmanı olan), genel zindelik seviyelerini ve gücünü geliştirirken mutluluğu artırmanın mükemmel bir yolu olduğuna inanıyor. & ldquo; Beynimin saatte 100 mil hızla gittiğini ve kaygının içeri girdiğini hissettiğimde, beni topraklamaya ve biraz zen yaratmaya yardımcı olmak için aşağıdaki egzersiz gibi sakinleştirici bir akış kullanıyorum & rdquo; o anlatıyor.

& ldquo; Yoga sayesinde daha mutluyum ve zamanımı geçmişte yaşamak ya da gelecek için endişelenmek yerine şimdiki zamanın tadını çıkarmayı öğrendim. Yoga derslerim, yeni başlayanlardan daha ileri düzey uygulayıcılara kadar her yaştan ve yetenekten insan için uygundur. Başkalarına, nefese bağlanarak, eğlenerek ve endişeleri kapıda bırakarak yoganın getirdiği sihri bulmalarına yardım etmeyi seviyorum & rdquo; o ekler.

Quality Street'te haftalar geçirdi ve her gün bir avuç jambon kırpıntısı için kanepeden mutfağa sadece birkaç metre ilerlemek bizi formda bırakabilirken, son tarihler ve rahatsız edici bir patron zihnimizi tahrip edebilir.

Aşağıdaki antrenman, tamamen yeni başlayanlar düşünülerek tasarlanırken, Hannah tarafından sağlanan görüntüler örnekleme amaçlıdır, bu nedenle antrenmana başlamadan önce iyice bir göz atın ve pozları taklit etmeye çalışın.


Ayrıca, şu adreste Hannah'ı takip ettiğinizden emin olun:InstagramDaha fazla ipucu, egzersiz videosu ve uzman tavsiyesi için kendinizi rahat hissetmenizi ve fitness seviyenizi geliştirmenizi sağlayacak.

Pingtwitter'te her şey yoga


Bu yoga egzersizi ile içinizdeki Zen'i bulun

(Resim kredisi: Pexels'ten Chevanon Photography)

Hannah Barrett'ın Başlangıç ​​Seviyesi Yoga Egzersizi

& ldquo; Ana odak, nefesinizle dikkatlice hareket etmektir. Burundan içeri ve dışarı yavaş ve derin nefes almaya çalışın ve her pozu üç ila beş nefes boyunca tutun & rdquo; Hannah açıklıyor.


Tadasana / dağ pozu

Faydaları: Duruşu iyileştirir ve kalçaları ve uylukları güçlendirir, meditasyon stresi ve anksiyeteyi azaltır, öz farkındalığı artırır ve konsantrasyonu artırır

Tadasana / dağ pozu


(Resim kredisi: Hannah Barrett)

Uttanasana / ileri kıvrım

Faydaları: Hamstringleri ve sırtınızı esnetir, zihni sakinleştirir ve endişeyi azaltır.

Uttanasana / ileri kıvrım

(Resim kredisi: Hannah Barrett)

Adho Much Svanasana / aşağı bakan köpek

Faydaları: Vücuda enerji verir, kolları ve bacakları güçlendirir ve omuzları, diz kirişlerini ve baldırları esnetir. Beyni sakinleştirir ve stresi gidermeye yardımcı olur.

Adho Much Svanasana / aşağı bakan köpek

(Resim kredisi: Hannah Barrett)

Trikonasana / Üçgen poz

Faydaları: Bacakları ve göbeği güçlendirir, kalçaları, bacakların sırtlarını, omuzları, göğsü ve omurgayı esnetir. Stresi azaltmaya yardımcı olur ve karın kaslarını harekete geçirir

Trikonasana / Üçgen poz

(Resim kredisi: Hannah Barrett)

Virabhadrasana II / Savaşçı II

Faydaları: Bacakları ve kalça kaslarını güçlendirir ve sıkılaştırır, kalçaları, kasıkları ve omuzları esnetir ve dayanıklılık ve konsantrasyon sağlar.

Virabhadrasana II / Savaşçı II

(Resim kredisi: Hannah Barrett)

Restoratif Matsyasana
Faydaları: Boyun, boğaz ve omuzlarınızdaki gerginliği giderir, sinir sistemini sakinleştirmeye yardımcı olur, kalbi ve göğsü açar, orta ve üst sırtta gerginliği azaltır.

Restoratif Matsyasana

(Resim kredisi: Hannah Barrett)

Savasana

Faydaları: Zihni rahatlatır ve yatıştırır, kaygı ve tansiyonu düşürür.

Savasana

(Resim kredisi: Hannah Barrett)