Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • Bialetti Moka Express Stovetop Kahve Makinesi incelemesi: klasik süzücü mükemmel sonuçlar verir

Bialetti Moka Express Stovetop Kahve Makinesi incelemesi: klasik süzücü mükemmel sonuçlar verir

İşte bir cümleyle Bialetti Moka Express Kahve Makinesi incelememiz: Bu İtalyan set üstü demleme markasından klasik süzme kahvenin tadını çıkarın.


Günümüzün çok ve çeşitli kolaylıklarını ne kadar sevsem deen iyi kahve makinesimodellerden aldığınız kahve gibisi yoktur.en iyi süzücüler. Bir ocağın veya sobanın üzerine oturan bu meraklı küçük kaplar - yani dişli bir elektrikli model için tombul değilseniz - taze demlenmiş kahve üretme konusunda harika. Çoğunun sadece nispeten küçük miktarlar üretebildiği ve bunu bir diğerinden çok daha yavaş yaptığı doğrudur.bakla kahve makinesi. Bununla birlikte, tadı her zamanvaaydaha iyi.

Neden öyle? Demleme işlemi daha kısıtlı, biraz daha zaman alıyor ve sonuç olarak, ağızdan dökülen şey biraz daha rafine. Büyük T ile lezzetlidir.

Daha da iyisi, kendinize bir kahve süzücü alın ve uğraşacak herhangi bir kapsül veya kapsül saçmalığına sahip olmayacaksınız. Demleme süresinden sonra harcanan kahve telvesi dışında neredeyse hiç atık olmadan, gevşek öğütülmüş kahveden demlenmiş taze kahvenin oldukça kendini beğenmiş bir şekilde tadını çıkarabileceksiniz. Ve bir şekilde makinede üretilen çoğu kafeinden daha lezzetli olan zengin, aroma dolu kahvenin tadını çıkardıktan sonra daha da memnun hissedeceksiniz.

Bialetti Moka Ekspres Kahve Makinesi: fiyat ve bulunabilirlik

Amazon'da kahve tutkunlarının sıkı bir favorisi olan ve binlerce satan Bialetti Moka Express Alüminyum Ocaklı Kahve Makinesi'nin dört fincanlı modeliyle yaşıyorum. İngiltere'de sadece 21,25 £ 'dan bir alıntı. Daha fazla kahve servis eden modeller alabilirsiniz, ancak bu genellikle altı fincan olmasına rağmen fiyata yansır.Bialetti Moka Ekspres Kahve makinesişu anda teklifte ve 39.99 £ RRP'sinden daha ucuz.


Benzer şekilde, bir dinky alabilirsiniztek fincan baskıABD'deki Amazon'dan 43,99 $'lık liste fiyatından sağlıklı bir indirim ve bol miktardatemadaki varyasyonlarOrada da.

Amazon Avustralya, biraltı fincan modeli58,00 AUD'ye mal oluyor ve yine aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başka model var.


Bialetti Moka Express Kahve Makinesi incelemesi: tasarım

Bialetti Moka Ekspres

(İmaj kredisi: Bialetti)

Bialetti Moka Ekspres Kahve Makinesi, işleri basit, şık ve klasik tutmanın nasıl çekici bir ürünle sonuçlanabileceğinin harika bir örneğidir. Alfonso Bialetti, 1933'te orijinal tasarımı bulduğunda doğru içeceği içiyordu ve dürüst olmak gerekirse, o zamandan beri neredeyse hiç değişmedi.


Tabii ki, tasarım yıllar içinde özenle bilenmiş ve şimdi Bialetti Moka Express Kahve Makinesi köşeli alüminyum hatları ve kulp şeklindeki siyah plastik süslemeleri ve ünitenin üstündeki küçük topuzu ile gerçekten işe yarıyor. Üniteler hala İtalya'da üretiliyor ve bu günlerde Bialetti'nin bir karikatürüyle birlikte dışarıda korkak küçük bir logo ile tamamlandı.

Tasarım da oldukça basittir, üst yarı ve alt yarı, alt kısım suyun evi olarak hareket eder ve üst kısım tercih ettiğiniz öğütülmüş kahveyi barındırır. Tasarımla ilgili harika olan şey, contaların arızalandığını duymamıza rağmen, aşınacak veya yanlış gidecek çok az şey olması, ancak şimdiye kadar ünitem tamamen iyi durumda.

İnsanlar bunun gibi süzgeçleri temizlemekle ilgili çekincelerini dile getiriyorlar, ancak işin sırrı, onu temizlemenin zirvesinde kalmaktır. Kahveyi günlerce orada bırakmayın, diğer bir deyişle, en azından benim için işe yarıyor gibi görünüyor, doğal olarak biraz lekeleneceksiniz, ancak bu sadece bence lezzet katıyor.

Bialetti Moka Express Kahve Makinesi incelemesi: özellikler

Bialetti Moka Ekspres(İmaj kredisi: Bialetti)

Kahve makineleri, süzücüler, Bialetti Moka Express gibi yaratılanlara istediğinizi söyleyin, son derece basit olmalarıdır. Tasarım sonsuza kadar nispeten değişmeden kaldı. Bu, yeni gadget'ınızı nasıl ve neden çalıştığını bildiğinizi kontrol etmek için biraz zaman harcamaya değer olsa da, keşfedecek çok az özelliğiniz olduğu anlamına gelir.

Esasen altta suyu ve üstte kahveyi içeren üst ve alt bölümler olmak üzere iki yarım vardır. Su bir ocakta veya ocakta ısıtıldıkça, sıcak su yükselir ve ardından taze kahvenin üzerine damlar veya filtrelenir. Bu nedenle, anlık bir deneyim olmadığı için nihai sonucun tadı genellikle çok iyidir. Bialetti Moka Ekspres Kahve Makinesi, adımlarını attıktan sonra aslında oldukça titizdir, ancak birini kullanmak çoğu kahve makinesine göre çok farklı bir yol izler.

Bialetti Moka Express Kahve Makinesi incelemesi: performans

Bialetti Moka Ekspres


(İmaj kredisi: Bialetti)

Bialetti Moka Ekspres Kahve Makinesini kullanarak kaliteli zaman geçirdim ve beklendiği gibi çalışan harika bir küçük ünite. Sadece bu markanın mirasından işi halledeceğini ve hayal kırıklığına uğratmadığını biliyorsunuz. Benim modelim dört fincanlı, bu yüzden demlediği miktarlar çok büyük değil, ama iyiler. Bununla birlikte, herhangi bir zamanda ne kadar taze kahve ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, daha fazla veya daha az üreten kahve süzücüler alabilirsiniz.

Ortalama olarak tabana yaklaşık 200 mililitre su alabiliyorum ve bu da yaklaşık 150 mililitre kahve oluyor. Ancak ürettiği şey sıcak ve güçlüdür. Tadı da gerçek bir zevktir. Üniteye çok fazla gevşek kahve alamazsınız, benim örneğimde 20 gramdan daha az gibi görünüyor ve kahve yapma prosedürünü sıkıca tutturmak için biraz pratik yapmanız gerekecek. Yol boyunca birkaç sızıntı bekleyin. Aynı şey ocağınızda veya set üstü ocakta ısıtmak için de geçerlidir, ancak pratik yapmak, bunun ustalığını yeterince kolayca elde etmenizi sağlar.

Bialetti Moka Ekspres Kahve Makinesinin performansında, kendisinden beklenen her şeyi yaptığı için kesinlikle hata yapamam. Sahip olduğum tek küçük sorun, ünitedeki eski kahveden kurtulmak ve temizlik zaman içinde bir angarya olma potansiyeline sahip. Sanırım daha büyük modeller için dolgunluk yaparsanız, temizleme işlemi daha kolay hale gelmelidir. Tersine, küçük bir iki fincan numarası seçin ve muhtemelen biraz faff. Bu küçük bir ayrıntı olsa da, bu bir kazanç olduğu için, lezzet cephesinde kazanın.

Lütfen bunun çok eski bir tasarım klasiği olduğunu ve indüksiyonlu ocaklarla uyumlu olmadığını unutmayın. Birini modern ocağınızda kullanmak için, bir indüksiyon tabanlı adaptöre ihtiyacınız olacaktır. Ancak bu, ısınan, bazen bir tutamağı olan, yalnızca bir metal disk olduğundan, karmaşık veya pahalı bir yükseltme değildir.

Bialetti Moka Express Kahve Makinesi incelemesi: karar

Bialetti Moka Ekspres

(İmaj kredisi: Bialetti)

Bialetti Moka Express Kahve Makinesi gibi bir süzgeçten kahve içmediyseniz, sadece tadı için bir tane almaya değer. Eski tarz demleme havası aslında onu otomatik bir makineye bir kapsül veya kapsül koymaktan daha fazla bir deneyim haline getiriyor. Üstelik kahvenin kalitesi de var ve kişisel zevkinize göre hangisini koymak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Illy veya Lavazza denediğim iki örnek marka.

Elbette, biraz çaba gerekiyor, ancak sonuçlar, kendilerini 'sınıfının en iyisi' olarak değerlendiren birçok kahve makinesinden çok daha etkileyici. Bialetti Moka Ekspres Kahve Makinesi'nin maliyetinin ne kadar düşük olduğunu düşünürsek, dürüst olmak gerekirse biraz pazarlık payı var ve ara sıra kullanmak için çıkarsanız bile bence verdiğiniz paraya değiyor.

Aslında, cazibesini keşfettiğinizde, kendinizi Nespresso makineniz veya mutfağınızda bulunan herhangi bir kahve yapma aleti yerine bir süzücü kullanırken bulabilirsiniz. O kadar iyi.