Close

BioLite HeadLamp 750 incelemesi: tam bir göz kamaştırıcı

Gece maceraları için dışarı çıktığınızda, aydınlatmaya ihtiyacınız olacak ve ellerinizi serbest bırakmak istediğinizi varsayarsak, bir kafa feneri mutlak sahip olunması gereken bir kit parçasıdır. İyi bir pil ömrü ile parlak olmalı, oldukça hafif olmalı ve kesinlikle rahat ve güvenli olmalıdır ve biz mutlak en iyi seçeneği bulduğumuzu düşünüyoruz.

NSBioLite Far 750Şarj edilebilir, hafif bir pakette uzun pil ömrü, büyük lümenler ve stabilite sunan Biolite'ın kafa feneri serisinin en üstünde yer alır. Ekim 2020'den itibaren mevcut olan BioLite HeadLamp 750'nin SRP'si 99,95$/99,99 £'dir. Muhtemelen neden olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.en iyi kafa meşalehemen alabilirsiniz.

BioLite HeadLamp 750 incelemesi: tasarım ve İnşa

BioLite HeadLamp 750, tasarım ipuçlarının birçoğunu Biolite'ın daha önceki hafif farı olan Biolite 200'den alıyor ve bu genel olarak iyi bir haber. Farı tutan kalıplanmış plastik kap, tıpkı koşu odaklı 200 gibi, kumaş kafa bandına kusursuz bir şekilde karışır ve ikisi, ana huzme açısının benzer bir çıt çıt ayarıyla neredeyse aynı boyutlara sahiptir. Nemi uzaklaştıran kayış, arkadaki hantal 3.000 mAh Li-Ion Pil ile iki katına çıkarılarak, daha küçük 200 gibi, her iki taraftaki sürgü tokalarının kolaylıkla uyum sağlamasına olanak tanıyan ustaca bir sistem bulunur.

Ana düğme ön ve ortadadır ve eldivenlerle bile kolayca erişilebilir hale gelir ve kısa bir dokunuşla sekiz ışık modu arasında geçiş yapar - gece taktik anları için kırmızı bir LED bile vardır. Uzatıcıya sahip düzleştirilmiş bir kablo, kafa bandında kısmen gizlenmiş olan pil paketine geri döner, bu da işleri düzene sokar ve karışıklıkları en aza indirir. Arka pil paketi, biri arkaya monte edilmiş çift modlu kırmızı ışığı (sel ve flaş) tetikleyen ve diğeri altında 4 LED'li beyaz pil göstergesini ateşleyen iki düğmeyi gizler.


BioLite Far 750

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Şarj işlemi, pil takımının alt kısmında bulunan ve sağlanan ‘Pass-Thru şarj özelliklerine sahip 3 Foot Run Forever Kablosu'na bağlanan lastik bir mikro-USB bağlantı noktası aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu, esasen, ekstra meyve suyu için ayrı bir pil takımının bağlanabileceği 'Sonsuza kadar çalıştır' modunda kullanılabilen düzleştirilmiş bir mikro USB kablosudur.


Güzel bir fikir ve ciddi dayanıklılık koşucuları için ideal, ancak ekstra pil takımını iyi, dengeli bir koşu çantası veya benzeri bir yerde saklamak için değil, önemli ölçüde ekstra yetenekler içeriyor. Ayrıca BioLite HeadLamp 750 minimalist 150g'de çalıştığı için, aksi takdirde etkileyici USP ağırlığını da eziyor - yüksek bir patlamada 750 lümen ateşleyebilen bir kafa feneri için çok perişan değil.

BioLite Far 750


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

BioLite HeadLamp 750 incelemesi: performans

Konfor seviyeleri başka bir güçlü noktadır. Tıpkı küçük kardeşi gibi, BioLite HeadLamp 750'nin bağlı kayışı ağırlığı dağıtır ve elastik yükü yayar, böylece hemen rahatsızlık hissetmeden bunu başınıza sıkıştırmayı kolaylaştırır. Aynı zamanda, her şeyi sabit tutmak için gereken kuvveti en aza indirmeye yardımcı olan ve özellikle bir bere veya buff üzerinde genel kaymayı önleyen çok sayıda sürtünme yaratır.

Bu geniş kayış ve sıkılması kolay sürgüler, koşarken gerçekten kendilerini gösterirler ve en enerjik durumlarda bile (ağaçlık bir patikada dalların altına eğilirken) kafa fenerini çok sabit tutar ve gerektiğinde kolayca sıkılmasına izin verir. . Elastik malzeme sayesinde, özellikle gece maceralarınız için endişeleniyorsanız, kaskın üzerine de düzgün bir şekilde sığar.

BioLite Far 750 incelemesi

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Bu ve benzeri çok ışınlı kafa torçlarında kolayca tesviye edilen bir eleştiri, seçenekler arasında gezinirken istediğiniz ışını seçmenin zor olabileceğidir - yanlışlıkla çok fazla tıklarsanız tüm seçenekler arasında tekrar gezinmeniz gerekir. Aslında karanlıktayken Beyaz Nokta, Beyaz Sel, Beyaz Nokta + Sel ve 30 saniyelik Patlama döngüsünü çözmek oldukça kolay olduğundan, bu esas olarak kullanımdan ziyade etrafta dolaşırken bir sorundur.


BioLite Far 750 incelemesi

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Performans açısından, BioLite HeadLamp 750 kesinlikle parlaklık sunar, ancak şaşırtıcı derecede parlak 750 lümen patlaması günlük kullanımdan daha fazla manşet için olsa da, yedi saatlik 500 Lümen yüksek olduğunda, bu canavarla karanlıkta kaybolma tehlikesi yoktur. . Gerçekten de, piyasada muslukta daha fazla lümen bulunan birkaç kafa feneri vardır ve BioLite HeadLamp 750'yi yalnızca bu metrikte ağacın tepesine yakın bir yere koyar.

Yalnızca şarj edilebilir, bu nedenle acil durumda bir avuç AAA veya benzeri taşıyamazsınız, ancak geçiş özelliği, bulunduğunuz yere bağlı olarak bir profesyonel veya aleyhte olabilen önceden şarj edilmiş bir güç bankasının beklemesine izin verir.

BioLite HeadLamp 750 incelemesi: karar

BioLite HeadLamp 750, iyi bir güç dengesi ve muslukta yanma süresi sunan, kullanımı rahat ve kullanımı kolay, sağlam bir üst düzey kafa feneridir. Bu nispeten hantal güç ünitesini sabit ve kafada rahat tutan koşu özellikli kayışı, aptal geçirmez kontrolleri ve iyi zırhlı şarj portunu seviyoruz. Arkaya bakan kırmızı ışık, daha yoğun ortamlarda çok kullanışlıdır ve daha az yoğun durumlarda isteğe bağlıdır. Ağırlık düşüktür ve şarj hızlıdır. Genel olarak, bu büyük patlamanın kendi başına geldiği ciddi gece keşif gezileri için çok yönlü bir adaydır.