Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Bird One elektrikli scooter incelemesi

Bird One elektrikli scooter incelemesi

Bird One Elektrikli Scooter fiyatları

2020'nin e-scooter devriminin en büyük başarı öykülerinden biri, California'da başlayan ve şu anda Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika'da 100 şehre genişleyen uygulama tabanlı bir scooter kiralama hizmeti olan Bird oldu.


Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, bu çevre dostu kişisel ulaşım biçimlerinin denemelerini yürütüyor ve Bird'ün yolculuğundaki bir sonraki adım, şirket popüler e-scooter'ın tüketici versiyonlarını satmaya başladığından, e-ticaret.

Şu anda şirketin üç modeli var; Çocuklar için elektrikli bir scooter olan Birdie, hafif bir model olan Bird Air ve burada incelediğimiz scooter olan Bird One.

Paranı Bird One için harcamalı mısın? Öğrenmek için okumaya devam edin…

Bird One Elektrikli Scooter incelemesi


(Resim kredisi: Bird)

Bird One elektrikli scooter incelemesi: Tasarım

Bird One, piyasadaki en şık elektrikli scooterlardan biri olabilir - özellikle 'Electric Rose' veya 'Dove White' renk gruplarını tercih ederseniz. Diğer markaların siyah ve gri modellerinin yanında kesinlikle öne çıkıyorlar. Tabii ki Bird One, daha sade bir renk grubu tercih ediyorsanız, 'Jet Black' olarak da mevcuttur.

Tüm modellerin önünde büyük bir zıt Kuş logosu ve dik kirişte Bird logosu bulunur.

Şık kimliğine ek olarak, tamamen entegre fren telleri ve yerleşik bir far ünitesi ile şık ve modern tasarım da bulunuyor. Airstream karavanı gibi aerodinamik görünüyor.


Belki de estetiğinden daha etkileyici olan, Bird One'ın ne kadar sağlam inşa edildiği. Tank gibi hissettiriyor. Bunun nedeni, orijinal olarak Bird'ün yolculuk paylaşımı planları ve bunun getirdiği zorlu suistimal hayatı için yapılmış olmasıdır.

Aslında Bird One, e-scooter'ınıza her gün güvenebilmeniz için 31 ayrı güvenlik ve kalite sertifikasına göre üretilmiştir.

Bird One'ın bu kadar sağlam hissetmesinin bir nedeni, katlama mekanizmasının olmamasıdır - diğer birçok scooter üzerinde zayıf, esnek bir nokta. Bunun yerine, dikey direk yerine dört büyük cıvata ile sabitlenir.

Elbette, katlanamama bazı insanların okumayı anında bırakmasına neden olabilir. Elektrikli scooterları genellikle bir otopark ile ofisimiz arasında 'son mil' çözümü olarak kullanarak inceliyoruz, ancak bu katlanmadığı için arabamıza sığmaz. Bir şehirde yaşıyorsanız ve Bird One'ı tek ulaşım yönteminiz olarak kullanmayı planlıyorsanız, bu daha az sorun olur.


IP34 sınıfıdır, bu da Bird One'ı duş koşullarında garantiyi geçersiz kılmaksızın çıkarabileceğiniz ve maksimum 100 kg yük kaldırabileceği anlamına gelir.

Kutunun dışında, Bird One'a yapılması gereken pek bir şey yok; Allen anahtarla sabitlenmesi gereken sadece dört basit cıvata vardır.

Hemen hemen bir merdivenden yukarı taşınabilir, ancak 17,5 kg ağırlığında ve 118 x 109 x 46 cm ölçülerinde olan Bird One kesinlikle oradaki en taşınabilir seçenek değil.

Bird One Elektrikli Scooter incelemesi

(Resim kredisi: Bird)

Bird One elektrikli scooter incelemesi: Performans

Bird One'ınızı sürmeden önce, uygulamayı kullanarak onu 'uyandırmanız' gerekecek, bundan sonra (bu birkaç deneme gerektirebilir), sürmesi inanılmaz derecede kolay bir elektrikli scooter - sadece manuel olarak başlama yapın ve ardından gaza parmağınızla basın. .

Bird One elektrikli scooter özellikleri

Max hız:18 mil / 29 km / saat
Aralık:
25 mil / 40 km
Ağırlık:
17,5 kilo
Motor:
300 W.
Su direnci:IP34 sınıfı
onları:
9 inç, Katı Yarı Pnömatik
Azami yük:
100 kilo
Çıkarılabilir pil:
Hayır
Hız ayarları:
1

Piyasadaki diğer elektrikli scooterların çoğundan farklı olarak, Bird One, gidonlarda bir ekrana sahip değil. Bu, ne kadar hızlı gittiğinizi veya ne kadar piliniz kaldığını söylemenin hızlı veya kolay bir yolu olmadığı anlamına gelir.

Bu bilgiler uygulamada mevcuttur, ancak bunların hemen önünüzde olmasının da yararlı olduğunu düşünüyoruz.

Bird One'ın 300W fırçasız ön göbek motoru, yeterince hızlı ve aslında Birleşik Krallık'ta yasal olarak izin verilenden daha hızlı olan 18mph / 29km / s'lik en yüksek hıza ulaşabilir.

Hızlanma iyi hissettiriyor ve Bird One tepelere tırmanmak için çok fazla mücadele ediyor gibi görünmüyor.

Burada genellikle hız ayarları hakkında konuşurduk, ancak Bird One'ın yalnızca tek bir ayarı var. Dürüst olmak gerekirse, diğer e-scooter'larda genellikle yalnızca en güçlü ayarı kullandığımız için bunun bir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Ayar sayısının azaltılması, Bird One'ı kesinlikle basit ve kullanımı kolay hale getirir.

Ayrıca 'hız sabitleyici' ayarı da yoktur.

Bird One Elektrikli Scooter incelemesi

(Resim kredisi: Bird)

Bird One'daki fren, elektronik bir ön fren ve bir arka mekanik frenin birleşimidir. Bunların her ikisi de sol gidon üzerinde bulunan ve verimli, kontrol edilebilir yavaşlama için çekilebilen tek bir kol ile çalıştırılır.

Bird One, kaldırımların ve diğer küçük engellerin üstünden herhangi bir büyük tıkanma olmadan geçebilecek kadar büyük 9 inç katı yarı pnömatik lastikleriyle kesinlikle hızda istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Ayrıca elleçleme de oldukça kararlı. Toplam 17,5 kg ağırlık, Bird One'a stabilite sağlar, ancak aynı zamanda pil bittiyse onu biraz zorlaştırır.

Bird One elektrikli scooter incelemesi: Pil ömrü

Tabanda bulunan Bird One'ın bataryası 12800 mAh (12,8 Amp-Hr) değerindedir. Bu, yaklaşık 25 mil (40 km) bir yolculuk için yeterli yakıttır ve tükendiğinde, yeniden şarj olması yaklaşık altı saat sürer.

Bird uygulaması, piliniz azalmaya başladığında sizi bilgilendirir, böylece yolculuğun ortasında asla boş bir pille çıkmazsınız.

Bird One Elektrikli Scooter incelemesi

(Resim kredisi: Bird)

Bird One elektrikli scooter incelemesi: Diğer özellikler

Bird One burada gerçekten ilginç hale geliyor - uygulaması - çünkü Bird sadece bir e-scooter şirketi değil, bir yazılım ve hizmet şirketi.

Uygulama, başlangıçta kiralık binicilerin kendi bölgelerinde Bird One e-scooter'larını bulmalarına yardımcı olmak için geliştirildi, ancak Bird & rsquo ;'ün yardımcı uygulaması artık size e-scooter'ınız üzerinde tam kontrol sağlıyor.

Her şeyden önce, yeni Bird One'ınızı kurmak inanılmaz derecede kolaydır - profilinize eklemek için gidon üzerinde bulunan QR kodunu taramanız yeterlidir.

E-scooter profilinize kaydedildikten sonra, akıllı telefonunuz aracılığıyla açıp kapatabilir, scooterınızı uzaktan kilitleyebilir ve kurcalanmışsa bildirim alabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın kullanmasını sağlamak için uzaktan kilidini açabilir ve GPS ile konumunu takip edebilirsiniz.

Bu gerçekten etkileyici ve onu denediğimiz en güvenli elektrikli scooterlardan biri yapıyor.

Ayrıca, düzenli olarak kablosuz aygıt yazılımı güncellemelerinin yanı sıra aygıt yazılımı sorunlarını uzaktan teşhis edebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Maalesef, uygulamayla ilgili birkaç bağlantı sorunuyla da karşılaştık ve çalışmadığında,çokCan sıkıcı. Şunu hayal edin; İşinize geç kalıyorsunuz, scooter'ınızın kilidini açmaya çalışıyorsunuz ama hiçbir şey olmuyor - ofisinize giden yolda zum yapmak yerine, görünüşte hiçbir şey yapmayan bir uygulamayı kaydırırken takılı kalıyorsunuz. Yaşadığımız yerdeki zayıf sinyalden mi yoksa bir yazılım sorunundan mı kaynaklandığından emin değiliz, ancak birden fazla durumda oldu.

Bird One elektrikli scooter incelemesi: Karar

Şık görünümlü, bir tank gibi inşa edilmiş, süper etkileyici bağlantı özelliklerinin yanı sıra bol miktarda pil ömrü ile Bird One, e-scooter'lar kadar çok yönlü ve geleceğe yöneliktir. Özellikle katlanmadığı için mevcut en kompakt veya taşınabilir seçenek değildir, ancak etrafınızdaki en akıllı e-scooter'ı arıyorsanız - işte budur.

Bunu beğendin mi?