Close
  • Ana
  • /
  • Genel Teknoloji
  • /
  • Blink XT güvenlik kamera incelemesi: evinizi izlemek için sağlam bir bütçe seçeneği

Blink XT güvenlik kamera incelemesi: evinizi izlemek için sağlam bir bütçe seçeneği

Blink XT Ev Güvenlik Kamera Sistemi, 11 Amazon müşteri yorumu sunuyor

Daha fazla olmadıgüvenlik kameralarıMülkünüzü dikkatlice takip etmek için seçim yapabileceğiniz ve Blink XT en yeni gelenlerden biridir: kayıtlarınızı bulutta tutmak için bile endişelenmeniz gereken hiçbir abonelik ücreti olmayan basit, bütçe teklifi.

Blink, aslında Amazon'un sahip olduğu bir marka, Amazon'un da Ring'e sahip olduğu düşünüldüğünde biraz garip.çok benzer ürünler. Blink XT ile elde ettiğiniz özelliklerin ve özelliklerin tam listesi ve rekabete karşı nasıl şekillendiği için okumaya devam edin.

Blink XT güvenlik kamerası: tasarım ve özellikler

Blink XT incelemesiBlink XT güvenlik kamerası özellikle güzel bir donanım parçası değildir, ancak en azından kompakttır ve hava koşullarına da dayanıklıdır - böylece içeride veya dışarıda kullanabilirsiniz. Kamera iki adet lityum AA pil alıyor ve arka kasayı çıkarmak için şimdiye kadar karşılaştığımız en garip mekanizmalardan birine sahip ... ama genel olarak sorun değil.

Blink, iki pilin (kutuya girdiğiniz) sizi iki yıl boyunca göreceğini söylüyor, ancak açıkça bunu test etme şansımız olmadı. Ayrıca, kamerayı bir yere monte etmek için bir braket ve kamera ile yönlendiriciniz arasındaki iletişimi yönetmek için bir Senkronizasyon Modülü de vardır (bu cihazların iyi bir sinyal sağlamak için oldukça yakın olması gerekir - bir veya iki oda düşünün).


Kurulum nispeten basittir ve birkaç QR kodunu taramayı içerir - Blink XT'yi ağımıza bağlamakta ve evin önünden arkaya doğru kurulup çalışır durumda hiçbir sorun yaşamadık. Bir sehpanın olmaması, kamerayı bir rafa veya bir pencere kenarına yapıştırabileceğiniz için, içeride gerçekten bir sorun değildir, ancak kamerayı dışarıda kullanıyorsanız, muhtemelen bir şeye sabitlemek isteyeceksiniz.

Blink XT incelemesiSenkronizasyon Modülünün bir yere takılması gerektiğini unutmayın. Hava koşullarına dayanıklı olmayan ve çözünürlük açısından 1080p'ye kadar çıkamayan yeni Blink XT modelleri veya eski düz Blink modelleri olmak üzere 10 kameraya kadar destekleyebilir.

Video çözünürlüğü, onu iş dünyasının en iyileri arasına koyan 1080p'de zirveye çıkıyor ve 110 derecelik görüş alanı da son derece saygın. Olumsuz tarafı, Blink XT ile iki yönlü ses yoktur, bu nedenle ofiste hırsızları uyaramaz veya kediyi azarlayamazsınız.

Blink'in Amazon'a ait bir şirket olmasıyla, Blink XT kamerayı elbette Alexa ile kontrol edebilirsiniz: ağınızdaki belirli bir kameradan canlı çekim görmeyi isteyebilir veya sesinizi kullanarak tüm sistemi devreye sokup devre dışı bırakabilirsiniz. Telefonunuza dokunmaktan biraz daha kullanışlıdır.


Blink XT güvenlik kamerası: özellikler ve uygulama

Blink XT incelemesi


Android ve iOS için ücretsiz Blink uygulamaları, Blink XT kameranızın kurulumunda size adım adım yol gösterecek ve genellikle kullanımı çok kolay. Şimdiye kadar gördüğümüz en iyi tasarlanmış veya sezgisel uygulamalar değiller, ancak temelleri yeterince iyi kapsıyorlar.

Her ne kadar bazı nedenlerden dolayı canlı önizlemeler uygulamamızın ön sayfasında hiç görünmese de, istediğiniz zaman kameranızın canlı görüntüsüne (tek yönlü) sesle dokunabilirsiniz. Bunun da ötesinde, bir uygulama uyarısı Blink XT kameranız hareket algılarsa görünür - aynı zamanda buluta bir dakikalık çekim de kaydeder.

Buluttan bahsetmişken, bulutta ücretsiz olarak depolanan iki saatlik kayıtlar elde edersiniz, bu da ekstra abonelik ücreti ödemeyeceğiniz anlamına gelir. Çoğu klibin yalnızca birkaç saniye uzunluğunda olduğunu düşünürsek, bu çok geniş bir alan ve bitmeye başladığında en eski çekim önce siliniyor. Klipleri gerçekten saklamanız gerekiyorsa, bunlar telefonunuza kaydedilebilir.

Blink XT incelemesi


Ama gerçekten çalışıyor mu? Testimizde Blink XT kamera, büyük hareketleri algılamak ve dalgalanan dalları veya bahçeye akan güneş ışığı miktarındaki değişiklikleri görmezden gelmek konusunda iyi bir iş çıkardı. Kamerayı çok hassas veya yeterince hassas bulmazsanız, uygulamada güven verici olan hassasiyeti ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kameraları belirli zamanlarda devre dışı bırakacak şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Tamam, bir Nest kameranın akıllı yüz algılamasını veya Ring ile yaptığınız gibi kamera görünümünde belirli bölgeleri ayarlama yeteneğini elde edemezsiniz, ancak temel işlev iyi çalışıyor - ve Blink XT'nin rakiplerinin çoğundan daha düşük bir fiyat noktasında. Gece görüşü de zifiri karanlıkta bile etkileyicidir.

Genel olarak Blink XT kamera tarafından yakalanan video görüntüleri iyi, ancak kaydın geçmişte olanı yakalamak için çok yavaş olduğu durumları fark ettik - belki de bu iki yıllık pil ömrü karşılığında bir takas. Maalesef kayıtlarınızı incelemek için bir web arayüzü yok - uygulamadan geçmeniz gerekiyor.

Blink XT güvenlik kamerası: fiyat ve karar

Blink XT incelemesi


Blink XT güvenlik kamerası, piyasadaki en özellikli kamera veya en iyi video ve ses kalitesine sahip veya en gösterişli uygulamalara sahip değil ... ama kesinlikle en iyilerden biri. paranın karşılığını verir ve bu onu birçok kısa listenin en üst sıralarına yerleştirir.

Her şey düz bir yelken değildi - bazen kamera bir an için herhangi bir açıklama yapmadan Wi-Fi bağlantısını keserdi ve bahsettiğimiz gibi, hareketin kaynağı ortadan kalktıktan sonra videonun başladığı bazı klipler gördük - ama genel olarak Blink XT'nin size verdiği şeyle tartışmak zor.

Yazma sırasında 99,99 £ karşılığında tek bir kamera sistemi (Senkronizasyon Modülü ile), 179,99 £ için iki kameralı bir sistem, 259,99 £ için üç kameralı bir sistem ve 399,99 £ karşılığında beş kameralı bir sistem alabilirsiniz. , tüm gereksinimleri kapsamalıdır. Kendi başına ekstra kameraların fiyatı 89.99 £. Unutmayın: Üstte abonelik ücreti yok.

Blink XT incelemesi


Elbette (özellikle uygulamada) bazı pürüzler var, ancak bu kameralar sağlam, güvenilir ve kurulumu kolaydır. Bunları, evinizi bir kamera ağıyla örtmek için bütçe seçenekleri olarak düşünmeye kesinlikle değer. Sadece onları yerinde bulundurmak bile, izinsiz girme ihtimali olan kişileri ertelemek için yeterli olabilir.

Ev güvenliğinde en iyisi için, başka bir yere bakardık - gelişmiş bir yüz veya kişi algılaması elde edemezsiniz, aktivite bölgeleri ayarlayamazsınız ve video kaydı, güvenilir veya onun kadar kaliteli değildir. yakın geçmişte test ettiğimiz bazı diğer güvenlik kameralarında.

Paranızı ödeyebilmek, kameraları kurabilmek ve daha sonra başka bir şey ödemek zorunda kalmamak, akıllı ev pazarında uzun bir yol kat ediyor ve bunlar Blink XT'nin gerçekten üstün olduğu alanlar. Akıllı ev güvenlik kamerası seçiminizde en önemli faktörler bunlarsa, Blink XT tam size göre.

  • Blink XT tarafından alınmamış mı? Bunun yerine Neos SmartCam ne olacak?