Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Blueair HealthProtect 7470i incelemesi: yüksek teknolojili hava temizleyici, daha iyi hava solumanın mükemmel bir yoludur

Blueair HealthProtect 7470i incelemesi: yüksek teknolojili hava temizleyici, daha iyi hava solumanın mükemmel bir yoludur

Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyici iş anlamına geliyor gibi görünüyor ve yalnızca boyutuna göre, cihaz evinizin içindeki hava kalitesini iyileştirmek için harika olmalıdır. Duman, bakteri ve virüsler de dahil olmak üzere ince parçacıkların (PM1 - 2.5) gerçek zamanlı kirletici takibi ile akıllıdır.


Ayrıca toz, polen ve sporlar gibi kaba parçacıkları (PM10) yakalayacaktır. Amazon Alexa ve Google Home üzerinden ses kontrolü vardır veya ünite Blueair uygulaması kullanılarak uzaktan kontrol edilebilir. Kesinlikle daha yakından incelemeyi garanti eder.

Bu, yüksek özellikli bir kittir ve 62 m2'ye kadar olan odaları temizleyebilir. oradaen iyi hava temizleyicileriüniteden en iyi şekilde yararlanmanızı, daha temiz havanın keyfini çıkarmanızı ve bakım açısından daha az endişe duymanızı sağlayacak şekilde tasarlanmış özelliklere sahip.

Daha da iyisi, kitapçık şeklindeki filtre, dahili parçaların daha kirli kısımlarına dokunmanıza gerek kalmayacak şekilde tasarlanmıştır. Yani, toz ve kirden nefret ediyorsanız, Blueair iyi bir arkadaş gibi görünüyor.

Blueair HealthProtect 7470i: fiyat ve bulunabilirlik

İngiltere'de Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyicinin fiyatı Amazon'dan 586,11 £ ve ABD'de 38 m2'ye kadar olan odalar için uygun olan 7440i modeli için 639,99 $'dır.


Blueair HealthProtect 7470i

(İmaj kredisi: Blueair)

Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyici incelemesi: tasarım

Teslimat sürücüsünün Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyicinizle ne zaman geldiğini bileceksiniz çünkü çok büyük bir kutuyla kapınıza doğru sendeleyecekler. Bu ünite, en azından söylemek gerekirse, söz konusu karton kutudan çıkarmak oldukça zor, cihazın boyutları ise 30 x 30 x 69,1 cm. Sonra 12,5 kg olan ağırlık var. Neyse ki, paketinden çıkardıktan sonra ünitenin tabanında iki tekerlek bulunur, bu da onu bir tarafa yatırmanıza ve istediğiniz konuma getirmenize olanak tanır.


Bu İsveçli bir şirketin ürünü olan Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyici, oldukça iyi çalışan minimalist İskandinav tarzı bir tasarıma sahiptir. Muhafazanın büyük kısmı beyazdır ve bu, siyah renkte gelen SpiralAir çıkışlarıyla dengelenir. Bunlar Blueair'in odalarınız arasında daha iyi bir dağıtım sağlayacağını düşündüğü bir sirkülasyon havası sarmalı oluşturmaları bakımından akıllıdır.

Güç kablosu, makinenin tabanının altına bağlanır ve orada da fazla elektrik kablosunu saklamak için kullanışlı bir yer vardır, bu nedenle yalnızca ana prize ulaşmak için yeterli kablonuz olması yeterlidir. Tasarımı yaygaradan uzak tutmanın zarif bir yolu.


Tüm kontroller, yapılandırdığınız çeşitli okumaları ve ayarları gösteren gerçekten hoş bir dijital ekran ile ünitenin üst kısmında bulunur. LED okumanın her iki tarafındaki yön oklarını kullanarak bunlar arasında gezinebilirsiniz. Bunun altında, soldan sağa, Açma/Kapama güç düğmesi, Otomatik mod ayarı, hava akışı hızı, GermShield filtresi ve Wi-Fi simgeleri/düğmeleri bulunur ve bunların tümü dokunmaya duyarlı eylemlerle birlikte gelir. Ayarlara ve makinenin ürettiği verilere daha derin bir dalış yapmak istiyorsanız, iOS ve Android için bir Blueair uygulaması var.

Blueair, değiştirme zamanının geldiğini size bildiren bir RFID çipi ile donatılmış akıllı bir filtreye sahiptir. Bu değiştirmeler ucuz değildir, bu nedenle yenileri için yılda 100 sterlin/100 dolar daha hesaba katın.

Blueair HealthProtect 7470i

(İmaj kredisi: Blueair)

Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyici incelemesi: kurulum

Pek çok hava temizleyicide olduğu gibi, bir tane kurmanın en iyi yanı, ince ayar konusunda fazla canınızı sıkmıyorsa Otomatik seçeneğini seçebilmenizdir. Blueair HealthProtect 7470i farklı değil. Güç düğmesine ve ardından Otomatik'e basın ve ünite canlanır ve talimat olmadan işini yapmaya başlar. Blueair'i ilk kez çalıştırdığınızda, Blueair'in kullanıma hazır hale gelmesi zaman almaz ve başlatma işleminin dijital okumada bir çubuk olarak görüntülendiğini görürsünüz.


Beklediğiniz gibi, otomatik mod işine devam ediyor ve sensörünün atmosferde algıladığı şeye bağlı olarak hava akışını otomatik olarak kontrol ediyor. Hava akışı hızı 1, 2, 3 seçimi veya tamamen kapatmak istiyorsanız 0 seçeneğine sahiptir. En yüksek fan ayarlarını ve ünitenin birleşik boyutunu seçin ve bu kanatların vızıltısı ünitenin oldukça dolu olduğu anlamına gelir. Yine de hava akış hızını geri çevirin ve arka planda daha çok sakinleştirici bir uğultu. Denediğimiz diğer birçok hava temizleyiciden belirgin şekilde daha sessiz.

Blueair HealthProtect 7470i

(İmaj kredisi: Blueair)

Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyici incelemesi: performans

Hava temizleyicilerinin etkinliğini evde düzgün bir şekilde test etmek herkesin bildiği gibi zordur - gerçekten bir laboratuvara ihtiyacınız vardır - ancak Blueair HealthProtect 7470i, havayı yemek pişirme dumanlarından ve temizleme spreylerinden kimyasalları temizlemek için kısa bir çalışma yaptı.

7470i, HealthProtect teknolojisini barındırır. Blueair, makinenin bekleme modundayken bile virüslere ve bakterilere karşı koruma sağlayabileceğini düşünüyor ki bu oldukça önemli. Blueair ayrıca yeni hattın havadaki SARS-CoV-2 virüsünü ortadan kaldırabileceğini iddia ediyor. Bunu test edemedik, ancak bağımsız üçüncü taraf laboratuvar testleri iddiaları destekliyor, eminiz.

Kendi evinizde endişelenmeniz gereken daha az tehdit olduğunu varsayarsak, Blueair ünitesi hala iş için fazlasıyla hazır. Blueair'in HEPASilent Ultra'sı, havadaki kirleticilerin %99,97'sini ortadan kaldırmak için elektrostatik ve mekanik filtreleme kombinasyonunu kullanmayı vaat ediyor. Bu, günlük toz, polen, kepek, küf, VOC'ler, kokular ve 0,03 mikrona kadar nanopartiküller gibi tüm olağan şüphelileri içerir. Üstüne üstlük, GermShield teknolojisi sayesinde virüs ve bakterilerin %99,99'unun yok edilmesidir.

Bu hava temizleyici tarafından üretilen gürültü seviyelerinden oldukça etkilendik. En düşükte 30dB ve en yüksek ayarlarda 65dB kaydeden HEPASilent Ultra filtreleme teknolojisini kullanarak sessizdir. Özellikle geceleri hiç sorun yaşamadık. Hafif uyuyan biriyseniz, daha düşük seviyelerde çalıştığı sürece özellikle iyidir.

Çok etkilenmediğimiz bir şey uygulamaydı. Arıtıcıya bağlanmak çok uzun sürüyor ve güç ayarını açarken veya düşürürken ya da otomatik modu etkinleştirirken can sıkıcı bir gecikme oluyor. Şimdiye kadar kullandığımız en kötü uygulama değil, ancak makinenin kendisinin premium hissinden yoksun. Doğru kontrol ifadelerini hatırlayabildiğiniz sürece Alexa ve Google kontrolü biraz daha iyi çalışır.

Blueair HealthProtect 7470i

(İmaj kredisi: Blueair)

Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyici incelemesi: karar

Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyici, iddia ettiği üst düzey makine gibi görünüyor ve çalışıyor. Topladığı veriler yeterince etkileyici görünse de, hava kalitesinin etkilenip etkilenmediğine karar vermeye çalışmak her zaman yanıltıcıdır.aslında geliştirilmişbir temizleyici mevcut. Makinenin yapması gerekeni yaptığının bariz bir görsel göstergesi, sensörün cihazın üst kenarındaki aydınlatılmış çubuğun rengini değiştirme şekliydi.

Neyse ki bizimki çoğunlukla parlak mavi renkte parlıyordu ve bu da mükemmel hava kalitesini gösteriyordu. İlginç bir şekilde, makine oturma odasına yerleştirilmişken mutfakta biraz tost yaparsak sarı renkte yanardı. Birisi alt kattaki tuvaleti ziyaret ettikten sonra 'çok kirli' olduğunu belirten bir kırmızı bile aldık. Muhtemelen Blueair, WC'deki faaliyetlerden kaynaklanan serpintileri işaret ediyordu ve eğer öyleyse, bizGerçektensensörlerinden etkilendi.

Uygulama, kullanıcılardan çok sayıda kötü yorum alıyor ve nedenini görebiliyoruz. Ancak kullanılamaz olmaktan ziyade sinir bozucu.

Bunun yanı sıra, tasarımın temiz hatlarını ve makinede filtre alanlarını gerektiği gibi ve gerektiği zaman vakumlamak gibi temel bakım işlemlerini gerçekleştirmenin kolay olmasını seviyoruz. Cihaz ayrıca, özellikle alerjiniz varsa ve birinci sınıf hava kalitesi her şey demekse çok önemli olan filtrelerin ne zaman değiştirileceğini size söyleyecektir. Piyasada daha ucuz modeller var, ancak Blueair HealthProtect 7470i hava temizleyici her yönden kaliteyi yansıtıyor.