Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • Kaynar su musluğu vs hazır su ısıtıcısı vs su ısıtıcısı: hangisi sizin için en iyisi?

Kaynar su musluğu vs hazır su ısıtıcısı vs su ısıtıcısı: hangisi sizin için en iyisi?

Eski kötü günlerde sadece su kaynatıp demlemenizi sağlayan mütevazı bir su ısıtıcısı vardı. Bugün, yalnızca sık fincan çay ve kahvenin tadını çıkarmanıza izin vermekle kalmayıp, aynı zamanda yemek hazırlığını daha verimli bir şekilde yapmak için daha yeni, daha iyi seçenekler olsa da. Yığının seçimien iyi kaynar su muslukları, sadece bunlar; Tezgahınızda da bir stil ifadesi oluşturan anında kullanıma hazır su kaynakları.

Bu seçeneğin yanındaen iyi su ısıtıcısı, hemen hemen istediğiniz kadar çok veya az sıcak su verebilen bir cihazdır. Eski tarz bir su ısıtıcısıyla karşılaştırıldığında, hazır çeşitlilik, eski püskü eski tarz su ısıtıcınız kaynama noktasına ulaşırken parmaklarınızı oynatmaktan kesinlikle daha verimli ve kesinlikle daha hızlı olabilir.

Ama o zaman geleneksel su ısıtıcısı ne olacak? Günleri sayılı mı? Göz kamaştırıcı diziden göreceğiniz gibi, peken iyi su ısıtıcılarıbunlar hala mevcut. Çayı burada Pingtwitter'te seviyoruz, bu yüzden endişelendiğimiz kadarıyla her zaman bataklık standardı, fırfırsız bir su ısıtıcısı için yer olacak. Bununla birlikte, kaynar su musluğunun artılarını ve eksilerini, normal su ısıtıcısı olan tezgah üstü sapa karşı hazır su ısıtıcısına karşı derin bir dalış yapalım, olur mu?

Quooker Füzyon Yuvarlak


(İmaj kredisi: Quooker)

Kaynar su musluğu vs hazır su ısıtıcısı vs su ısıtıcısı: koşucular ve biniciler

Görünüş söz konusu olduğunda kaynar su musluğu muhtemelen en iyisidir. Bu estetik açıdan hoş musluklar, sektördeki en iyi markalardan bazıları tarafından sevgiyle yaratılmıştır.groheve üstün muslukları, duşları ve diğer birinci sınıf krom işçiliği ile tanınan Franke. Yine de kaynar su musluklarında uzmanlaşmış üreticiler tarafından birleştirilirler, örneğinQuooker, Qettle ve InSinkerator.

Anında su ısıtıcısı bir süredir piyasada, bu da satın almaya değer daha iyi örneklerin yanı sıra dolaşımda çok sayıda bütçe modeli olduğu anlamına geliyor. Breville, Klarstein, Morphy Richards, VonShef ve Addis'ten kaliteli ürünlere bakın, ancak temada birçok varyasyon var. Bir bütçe modeli için tombul olsanız bile, bu cihazlar genellikle oldukça güvenilir olsa da, sıcak su miktarı ve nozuldan ne kadar hızlı çıkacağı çılgınca değişebilir. Bu arada, normal su ısıtıcılar gibi kireç çözmeye ihtiyaçları var.


Bu arada, bir milyon ve bir üreticiden her türlü şekil, boyut ve kapasitede geleneksel su ısıtıcıları mevcuttur. Ancak, her zaman aynı şeyi yapma yeteneğine sahip değillerdir, yani; kaynayan su. İşi halledecekler ama entegre dijital teknolojiye sahip bazı modeller, ısıtılan suyun sıcaklığını değiştirmek için bu hileyi kullanabilir. Isıtılmış içecekleriniz konusunda titizseniz sorun değil, oysa tek umursadığınız sıcak, güçlü bir fincan inşaatçı çayı almaksa, hemen hemen her model yeterli olacaktır.

Güvenilir su ısıtıcısı seçenekleri için Kitchenaid, Russell Hobbs, Sage, Smeg, AEG, Bosch, Dualit gibi markalara yönelin… Devam edebiliriz ama siz anladınız. Bununla birlikte, on beş sterlinlik bir su ısıtıcısı bile sizi birinci sınıf bir marka kadar uzun süre dayanabilir. Bu genellikle ona nasıl davrandığınıza, ne tür bir su kaynağına sahip olduğunuza ve kireçle kaplı olup olmadığına bağlıdır ve ayrıca biraz da şansa bağlıdır. Bazen bir su ısıtıcısı sonsuza kadar devam ediyor gibi görünüyor. Diğer zamanlarda, altı ay içinde patlarlar.


Anında su ısıtıcısı

(İmaj kredisi: Breville)

Kaynar su musluğu vs hazır su ısıtıcısı vs su ısıtıcısı: ne yaparlar?

Su ısıtıcısının kaynamasını beklemekten bıktıysanız, mutfağınızı yeniden şekillendirmek, modern bir hale getirmek ve şüphesiz arkadaşlarınızı etkilemek istiyorsanız, o zaman kaynar su musluğu gerçekten gitmeniz gereken yoldur. Bunlar gerçekten işe yarıyor ve bir kez yerleştirildikten sonra, ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta, modele ve spesifikasyona bağlı olarak kaynar veya neredeyse kaynar su sağlayabilir.

Kaynar su muslukları, en azından prensipte, normal bir musluk gibi çalışır, ancak musluğu açıp daha sıcak suyun gelmesini beklemek yerine, anında olmalıdır. Ayrıca daha sıcak olacak ve bazı modeller 100°C su sağlıyor. için yeterince sıcakdüzgünBardak çay. Ayrıca tavaları doldurmak için harikadırlar ve yemek zamanlarında daha büyük hacimlerde su kaynatmaya başlamanızı sağlarlar. Temada soğuk ve soğutulmuş su da sağlayabilen, diğerleri gazlı su dağıtabilen varyasyonlar vardır. Vay canına!

Anında su ısıtıcısı o kadar flaş değil, ama o kadar da pahalıya mal olmayacak. Bunlar, doldurmanız gereken entegre musluk armatürlerinin aksine tezgah üstü cihazlardır. Tankta su varsa, sıcak su için tek yapmanız gereken bir düğmeye basmaktır. Bunun nasıl olduğu modele bağlıdır, ancak farklı sıcaklık ayarlarında arama yapmanıza, dağıtılacak su miktarını seçmenize ve ayrıca her seferinde tam olarak ne alacağınızı bilmeniz için ön ayarları yapılandırmanıza izin veren bazıları vardır.

Hemen hemen standart bir su ısıtıcısısadecesuyu kaynatır ama bunu herkes bilir, değil mi?


VonShef

(Resim kredisi: VonShef)

Kaynar su musluğu vs hazır su ısıtıcısı vs su ısıtıcısı: nasıl çalışırlar?

Kaynar su musluğunun cazibesi giderek daha fazla cezbediliyorsa, o zaman şuramıza bir göz atın:en iyi kaynar su musluklarırehberlik etmek. Burada, kaynar su musluklarının neden daha verimli sıcak su kaynaklarının keyfini çıkarmanın harika bir yolu olabileceğine dair birçok bilgi bulacaksınız. Ayrıca, kurulumlarının normal bir dokunuştan biraz daha karmaşık olabileceğini de göreceksiniz.

Çoğu, profesyonel kurulumdan yararlanır, çünkü oldukça fazla tezgah altı tesisat kullanırlar, bazen su tanklarına ihtiyaç duyarlar ve her zaman filtre gerektirirler; bunların tümü, mükemmel bir kaynatma kaynağının veya bir musluktan kaynayan suyun keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. O zaman evinizde biraz hoşlar, ancak tezgahınızdaki bir görünüm, kolaylık ile birleştiğinde bunu telafi etme eğiliminde olabilir.

Anında su ısıtıcısı çok daha basittir. Tek yapmanız gereken bir tane satın almak, kutusundan çıkarmak, fişini prize takmak, doldurmak ve ihtiyacınız olduğunda sıcak su vermelidir. Dezavantajı ise, bakmaları her zaman o kadar iyi olmamaları ve daha çekici modellerin bile tezgahınızda yer kaplamasıdır.

Kablo için de bir elektrik prizine ihtiyacınız olacak, ancak kaynar su muslukları hala buna ve yakın çevrede elektrik tesisatına ihtiyaç duyabilir. Bu yüzden orada. Öte yandan, bir su ısıtıcısı sadece bir fiş, kablo ve içinde bir eleman ile gelir, bu yüzden çoğu durumda bununla yapmanız gereken tek şey doldurmak, fişe takmak ve, ee, kaynamasını beklemek. …

grohe kırmızı

(İmaj kredisi: Grohe)

Kaynar su musluğu vs hazır su ısıtıcısı vs su ısıtıcısı: hangisi en iyisi?

Kaynar su musluğuna kadar uzanacak bütçeniz varsa, o heyecan verici krom iş parçasına gidin (bu arada, diğer kaplamalar da mevcuttur). Kolaylık sunarlar ve çoğu zaman gerçektençoksıcak su da – her model bunu 100°C'ye kadar yapmasa da, bu yüzden satın almadan önce bunu kontrol edin, eğer istediğiniz kaynama noktası ise.

Her zaman olduğu gibi, araştırmanızı önceden yapmak iyi bir fikirdir. Dikkate alınması gereken bir kurulum var, alana ihtiyacınız olacak ve buna ek olarak, modele bağlı olarak servis ve filtrelerin değiştirilmesi gibi dikkate alınması gereken bakım işlemleri de var. Bununla birlikte, kaynar su musluğunun tezgahınızda saf bir sınıf göründüğünü ve fiyatına rağmen, tarzınızla ilgili kalmaya istekli iseniz değerli bir ek olduğunu düşünüyoruz.

Bu cihazlar, kaynayan su musluğu ile aynı sınıfa sahip olmasa da, hazır su ısıtıcısı harika bir alternatif olabilir. Ayrıca yer kaplarlar, çoğu durumda doldurulmaları gerekir ve kaynar su musluğu kadar sıcak su dağıtmak kadar hızlı değildirler. Bununla birlikte, oldukça kullanışlıdırlar ve seçtiğiniz marka ve modele bağlı olarak nispeten uygun fiyatlıdırlar. onlar kesinlikleyolkaynar su musluğundan daha ucuz.

Yine de eski tarz bir su ısıtıcısı için alışveriş yapın ve muhtemelen en az bir tanesini hala zevkinize göre bulacaksınız. Kettle'lar eskisinden çok daha iyi, hatta bu 15 sterlinlik pazarlıklı bodrum modellerinde bile. Kaynar suyunuzu nasıl elde edeceğiniz konusunda telaşlanmıyorsanız ve zaten sadece ucuz bir su ısıtıcısına sığabilecek küçük bir alanda yaşıyorsanız, o zaman bu yol budur. Ama paranız yetiyorsa, alışveriş yapın.en iyi kaynar su musluğuve şaşırmaya hazırlanın!