Close
  • Ana
  • /
  • Ev
  • /
  • Bosch IXO 6 incelemesi: Bu elektrikli tornavida, şimdiye kadar yaptığınız en kullanışlı DIY satın alma olabilir

Bosch IXO 6 incelemesi: Bu elektrikli tornavida, şimdiye kadar yaptığınız en kullanışlı DIY satın alma olabilir

Bosch IXO 6 fırsatları

Bir cümlede Bosch IXO 6 incelemesi: her evde bir tane olmalı.


Bosch, bazılarını yapmak için daha iyi biliniyor olabilir.en iyi akülü matkaplar- ve akla gelebilecek diğer tüm araçlar - hem profesyonel hem de evde kendin yap kullanımı için. Pazarın kompakt ve uygun fiyatlı ucu söz konusu olduğunda, IXO 6 muhtemelen satın alabileceğiniz en iyi elektrikli tornavidadır. Kesinlikle en popüler olanıdır.

Evet, daha güçlü tornavidalar temin edebilir veya daha fazla torka ihtiyacınız varsa bir matkap kullanabilirsiniz ve çok fazla olmasa da daha ucuz olanları da satın alabilirsiniz. Ancak günlük işler için IXO 6'yı yenmek zordur.

Yıllardır IXO tornavida kullanıyorum ve her yeni sürüm tasarımı bir dokunuş geliştirip inceltse de, küçük onarımlar, dar alanlardaki şeyleri vidalamak ve sökmek ve inatçı, eski vidaları zorlamak söz konusu olduğunda hepsi hayat kurtarıcı oldu. hareket etmeye başlamak için. Ama tabii ki asıl kullanımları IKEA'dan ve başka yerlerden gelen demonte mobilyaları bir araya getirmektir - ve evet,elbette, çoğu insanın çoğu zaman ihtiyaç duyacağı diğer kafaların çoğuyla birlikte IXO 6 ile birlikte 'IKEA boyutunda' bir Allen anahtar eki vardır.

Yeni bir mobilya parçasının bağlantı parçalarını içeren plastik torbayı açtığınızda ve 1.000 vida ve cıvata gibi görünen şey döküldüğünde, kalbiniz batabilir. Ancak elinizde bir IXO 6 ile düz paket blues'u yenebilirsiniz. Ya da en azından biraz kısaltın.


Bosch IXO 6 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Bosch IXO 6'nın fiyatı İngiltere'de 44 sterlin, ancak daha fazla ödeyip açılı kafa gibi gerçekten kullanışlı aksesuarlarla satın alabilirsiniz. Ayrıca daha az ödeyebilir ve IXO elektrikli tornavidanın daha eski bir sürümünü alabilirsiniz. Bazı çok faydalı yeniliklere sahip olduğu için IXO 6'dan daha fazla ödemeye değer olduğunu düşünüyorum, ancak IXO 3, 4 veya 5'te gerçekten çok fazla yanlış yok.

Avustralya'da 79 Avustralya doları. Orada genellikle Bosch IXO VI olarak anılır, çünkü pek çok Avustralyalı Latince konuşur. Amerikan markalarından birçok alternatif seçenek olmasına rağmen, ABD'de mevcut DEĞİLDİR.


Bosch IXO 6 incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)

Burada çok fazla dışarıdan fark edilebilir bir 'tasarım' olmuyor. Bosch IXO 6, bir çocuğun silah çizimine benziyor ve yeşil olduğu sürece istediğiniz renkte geliyor.


Ancak, her şey çok hoş bir şekilde çalışıyor. Vidalamak ve vidalamak arasında seçim yapmak için bir anahtar var ve önceki modellerin aksine onu ileri ve geri hareket ettiriyorsunuz - bu mantıklı - yan yana olmak yerine - ki bu çılgıncaydı.

Önceki modellere göre IXO 6'daki büyük gelişme, artık tornavidanın hızını ayarlayan tetiktir. Bu, potansiyel olarak feci sonuçlarla, aranızda daha fazla becerikli olanın vidaları aşırı sıkmasını önlemelidir. Şahsen itiraf etmeliyim ki, tek bir hız kullanmakla ilgili bir sorunum yoktu, ama o zaman çok deneyimli bir işbirlikçiyim.

IXO 6 hakkında size başka ne söyleyebilirim? Uçlar sonunda gider - sürücü 5 çapraz kafa, 2 Allen, 2 Torx - yıldız şeklinde olanlar - ve artık kimse kullanmadığı için sadece bir düz kafa ile birlikte gelir. Daha eski bir evde yaşıyorsanız veya aklınızda daha zorlu kullanımlar varsa, kesinlikle ek parçalar satın almanız gerekecektir, ancak çoğu modern amaç için sağlanan 10 bit, ihtiyacınız olan her şey olabilir.

Tetik çekildiğinde yanan bir ışık var. Bu biraz can sıkıcı, sanki karanlık bir alanda çalışıyormuşsunuz gibi, bir ışığa sahip olmak gerçekten yararlı olduğunda, ideal olarak ışığın açık olmasını istersiniz.öncetetiği çekersiniz, böylece vidayı veya deliği bulabilirsiniz. Ne kadar küçük olduğu düşünüldüğünde ışığın kalitesi oldukça iyi.


Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)

Bir dizi isteğe bağlı ataşman eklemek için ucu da çekebilirsiniz. Bunlardan ikisi, ofset ve açı adaptörleri, aksi takdirde ulaşılması imkansız olan vidalara ulaşmanıza izin verdiği için çok kullanışlıdır. Aksesuarların geri kalanı belki o kadar kullanışlı olmayabilir.

Bosch IXO 6 incelemesi: özellikler

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)

Şey, bir şeyleri vidalıyor ve bir şeyleri çözüyor. Ve 'şeyler' dediğimde, 'vidalar' demek istiyorum. Çok büyük bir miktar olmayan ancak çoğu amaç için yeterli olan maksimum 4,5 nM tork vardır.

Resim 1 / 5

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)

Aslında sadece vida işi yapıyor demek pek doğru değil…

Resim 1 / 5

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)

Aslında sadece vida işi yapıyor demek pek doğru değil…

Resim 2/5

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)
Resim 3/5

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)
Resim 4/5

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)
Resim 5/5

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)

IXO 6 için bir dizi eklenti var. Bunlar arasında, daha yumuşak ahşaplarda pilot delikler açmak için uygun olması gereken bir matkap ve kontrplak tahtasından geçeceğini tahmin ettiğim bir testere yer alıyor. Daha kullanışlı olarak, ulaşılması zor yerlerde vidalara ulaşmanıza yardımcı olacak iki açılı başlık vardır. Ve çok daha az kullanışlı bir şekilde, bir tirbuşon ve bir üfleyici var.Barbekü.

Bosch IXO 6 incelemesi: performans

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)

Şu anda bir alet kemeri, dizlik, koruyucu gözlük ve maske takarken bunu okuyorsanız, muhtemelen 'Bu, gereksinimlerim için tamamen yetersiz görünüyor' diye düşünüyorsunuz ve muhtemelen haklısınız.

Bununla birlikte, en sert DIY-er'in bile bazen karmaşık olmayan bir şeyi hızlı bir şekilde vidalaması gerekecek ve IXO 6 bunu gerçekten çok iyi yapıyor. Çoğu insan için IXO 6, ihtiyaç duyacakları tek şey olacaktır.

Kalan pil ömrü 3 LED ile gösterilir. Pilin bitmesine hiç yaklaşmadığım için bu hiçbir zaman çok yararlı olmadı. Eski IXO 4'ümün pili 5 yıldan sonra hala iyi çalışıyor. Sadece kullandıktan sonra takın. Modern bilimin mucizeleri sayesinde IXO 6, daha geleneksel bir şarj istasyonunun yanı sıra bir USB kablosuyla bile şarj edilebilir – ancak bu, isteğe bağlı bir ekstra olarak kabul edilir. Ayrıca, daha önce kablosuz bir alette görmediğim bir şey olan, kullanırken tornavidayı USB üzerinden takabilirsiniz.

Bosch IXO 6 incelemesi: karar

Bosch IXO6 incelemesi

(İmaj kredisi: Bosch)

Bosch IXO 6, hiçbir evde olmaması gereken bir cihazdır. Vidalar, vidalar; çoğu iş için yeterli torka sahiptir ve kompakt, kullanışlı ve kullanımı rahattır. Ayrıca çok pahalı değil.

IXO 6 hakkında pek olumsuz bir şey diyemem. Temel kendin yap işlerinin %99'u için mükemmele yakındır.

Bosch IXO 6 incelemesi: ayrıca düşünün…

Black & Decker, Ryobi, Worx ve Hitoki'nin eşdeğer, benzer fiyatlı elektrikli tornavidalarının hepsi aynı temel işi yapmakta benzer şekilde iyidir. Daha 'profesyonel' bir şeyin peşindeyseniz, muhtemelen bir matkap veya özel bir alçıpan veya otomatik beslemeli tornavida ile daha iyi durumdasınızdır. Yine de bir sehpa monte etmek için biraz fazla abartı.

Fiyatlar - Bosch IXO 6: ▼