Close
  • Ana
  • /
  • Ev
  • /
  • Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik inceleme: Daha az yoğun ev hobisi için akülü matkap

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik inceleme: Daha az yoğun ev hobisi için akülü matkap

Bosch PSB 18 LI-2 Bir cümleyle ergonomik inceleme: Hem hafif hem de kullanımı rahat, kontrolü kolay bir matkap. Yine de gücü yok ve birçoğu daha az paraya daha keskin matkaplar bulabilecek.

Bosch, uzun süredir elektrikli el aleti oyununun en büyük isimlerinden biri olmuştur ve ev ve bahçe ürünleri kataloğu, sağlam, güvenilir aletlerle doludur. Elektrikli matkapları, darbeli matkapları ve darbeli matkapları da harikadır, ancak pahalı tarafta hata yapabilir.

Bu PSB 18 LI-2 Ergonomik numarası pahalıdır ve tam güç ve profesyonel bir şantiyenin zorluklarına dayanma yeteneği üzerinde konfor ve kullanım kolaylığı sağladığından, yeni başlayan hobicilere veya gelişmekte olan DIY meraklılarına yöneliktir. O zaman güç açısından en iyi akülü matkaplardan biri değil, ancak yalnızca hafif işler yapmayı düşünüyorsanız ve duvarların alçıpandan yapıldığı modern bir dairede yaşıyorsanız iyi ve düşük maliyetli bir seçimdir. 18 inç betonarme yerine.

Başlangıç ​​için küçüktür ve nispeten hafif 32 Nm tork sunar; bu, çoğu evde delme ve vidalama işi için yeterince iyidir, ancak DeWalt veya Milwaukee'nin kablosuz modelleri tarafından sunulan 70+Nm'ye kadar dayanamaz.


Bununla birlikte, sert beton, tuğla veya duvarda daha büyük delikler oluşturmak için hem delme/sürüş işlevi hem de çekiç modu vardır. Büyük delikler dediğimizde, yalnızca duvar işleriyle uğraşırken 11 mm'ye kadar matkap uçlarını işlemek için tasarlanmıştır, bu nedenle muhtemelen kabloları geçirecek veya kafanızı geçirecek kadar büyük delikler oluşturmak için pek uygun değildir. Ahşapla çalışırken bu rakam 38 mm'ye yükselse de .

Her şeyden önce, süper hafif ve kullanımı eksiksiz bir karalamadır, matkabın içine baskı yapmayı gerçekten basitleştiren ve hassasiyete büyük ölçüde yardımcı olan hoş bir çift kavrama düzeni ile. Tutma yeri yumuşaktır ve adından da anlaşılacağı gibi ergonomik olarak tasarlanmıştır, yerleşik bir LED ise çalışma yüzeyini düzgün bir şekilde aydınlatır.


Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik İnceleme

(İmaj kredisi: Bosch)

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik inceleme: yapı kalitesi

Fiyat noktasındaki diğer pek çok matkap gibi, tercih edilen kapsayıcı malzeme plastik veya iyi bir ölçüm için içine biraz kauçuk atılmış plastiktir. Dişli tertibatı ve motor bile plastikle kaplanmıştır ve bu tipik olarak bunun profesyonel kullanıma dayanacak şekilde tasarlanmamış bir matkap olduğunu gösterir.


Endişelenecek bir şey yok, sadece çok fazla savrulmaya, büyük yüksekliklerden düşmeye veya erken saatlere kadar devam eden DIY seanslarına dayanmasını beklemeyin (bunu yapın, komşular!). İçerideki teknoloji, son teknoloji fırçasız motor ve adı verilen bir şeyle oldukça iyi.Syneon Çiptork dağıtımına bakmak ve pil ömründen en iyi şekilde yararlanmak.

Bu aynı zamanda Bosch'un “Geri Tepme Kontrolü” Ani sıkışmaları algılayabildiğini iddia ettiği teknoloji, korkutucu anları önlemek için aracı kapatıyor. Aynı zamanda işe yarıyor, ancak bu genellikle motorun daha zorlu delme işleri için yeterli gücü tam olarak sağlayamadığını kanıtlamaya hizmet ediyor, çünkü uç sıkışıyor ve orta delik açmayı durduruyor.

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik İnceleme

(İmaj kredisi: Bosch)

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik inceleme: özellikler

Bu bir tatbikat kardeşim. Bulaşık yıkamayacak ya da köpeğinizi gezdirmeyecek. Yani yukarıda bahsedilen çip teknolojisi, fırçasız motor ve 18 Volt pil dışında, burada en belirgin özellik çift kulplu kurulum. Bu genellikle Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomic'i boğmayı çok daha kolay hale getirir, yani uzun süreli sert delme seanslarından sonra bile rahat kalır.


Bunun nedeni, ön tutamağın delme işlemine biraz su koymanıza izin vermesidir, bu da matkap ucunun atlamasını önler ve deliklerin çok daha hassas konumlandırılmasına olanak tanır. Bir şeyi ölçmekten daha kötü bir şey yoktur, sadece matkap ucunun birkaç milimetre sola veya sağa kayması, DIY projenizi tamamen mahvetmesi ve görünüşte rastgele kitapların döküldüğü raflara yol açması.

Bosch'a göre, çift kapalı tutamak yaklaşımı aynı zamanda Almanca'dan Daha Sağlıklı Sırtlar için Kampanya anlamına gelen Aktion gesunder Rücken'in (AGR) desteğine sahiptir ve bu büyük ölçüde biraz daha az arka delt egzersizi gerektirmesi sayesindedir.

Oh, aynı zamanda diğer Bosch aletleriyle aynı pilleri kullanır ve bir ton pahalı güç paketine yatırım yapmak yerine işler arasında hızla geçiş yapmanızı sağlar. Yeni bir şey değil çünküryobi, DeWalt ve hatta Worx benzer hilelere sahiptir.

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik İnceleme

(İmaj kredisi: Bosch)

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik inceleme: performans

Yukarıdaki resimdeki bayan, 'dostum, ne yaptığınızı bilmiyorsunuz' diye düşünüyor olabilir, ancak Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomic'in bir dizi kuyu ile kullanımının son derece kolay olduğunu çok az biliyor. yüksek fiyat etiketini açıklamanın bir yolunu bulan düşünülmüş özellikler. Evet, artık her yerde bulunan LED çalışma lambası ve tutunmak için hoş bir şık tutamak var, ancak matkap uçlarını değiştirme ve tork ayarlarını yapma deneyimi de tatmin edici derecede basit.

Alçıpan veya yumuşak duvarda 6 mm'lik delikler açmak gibi küçük işler için, bu tamamen göreve bağlıdır, ancak 11 mm işaretinin üzerinde herhangi bir şeyi alacak kadar güçlü değildir. Benzer şekilde, Harley-Davidson'ınız için bazı metal işleri yapmak isterseniz, çelikte yalnızca 13 mm'ye kadar delebilir, ancak ahşap projeleri için yeterince güçlüdür ve çapı 38 mm'ye kadar olan delikleri işleyebilir. Tahta Harley, kimse var mı?

Anahtarsız mandreni ile, uçları değiştirmek gerçekten çok kolay ve paketin bir parçası olarak gelen iki uçlu vidalama aleti, bu fiyat noktasında matkaplarla birlikte verilen daha iyi ücretsiz ürünlerden biridir. Ne olursa olsun, özellikle metal işleri veya duvarcılık için uzman bitler olmak üzere iyi bir dizi brill bitine yatırım yapmak temettü ödeyecek.

Pil ömrü de mükemmel ve bu matkap tek bir şarjla sonsuza kadar devam edecek gibi görünüyor. Bu kısmen, rakipleri kadar güçlü olmamasına bağlıdır, ancak aynı zamanda Syneon Chip'in ve pil teknolojisinin ne yapmaması gerektiğinin ve mümkün olduğunca fazla yaşam sürmesinin kanıtıdır.

Her şeyden önce, gerçekten hafif ve kullanımı rahattır, baş üstünde çalışmayı veya zor alanlarda delmeyi sırt ve omuzlarda biraz daha keyifli ve kolay hale getirir.

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik İnceleme

(İmaj kredisi: Bosch)

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik inceleme: müşteriler ne diyor

Amazon İngiltere'den

“Bunu evde Bosch Power4All pilleri ve şarj cihazı olduğu için satın aldık. Kuru bir duvarda 6 mm'lik bir delik delme ve ardından vidaları yerleştirme işi kısa sürdü. Bunun taşla nasıl başa çıkacağı konusunda yorum yapamam, ancak ahşap için mükemmel görünüyor”

'Bu, akülü matkapların BMW'sidir. Ergonomik verimliliği bir araya getiren mükemmel tasarım, bir dizi iyi düşünülmüş işlevle birlikte kullanımı kolay ve çok güçlü kılar. İki kat daha pahalı olan matkaplar kadar iyi.”

“Cihazın kendisi, hafifliği nedeniyle basit hobi aktiviteleri için kullanıma uygundur, ancak bunun dışında daha çok bir oyuncaktır. Aynı fiyat aralığında 50 Nm'ye kadar torka sahip, daha sağlam vidalanabilen daha iyi cihazlar var”

'Hafif ve kullanışlı alet, çok güçlü ama aynı zamanda daha fazla kontrol gerektiğinde nazik. Bu matkabı birçok farklı görev için kullandım ve her seferinde çok memnun kaldım. Şarjı çok dayanıklıdır. Fiyatına kesinlikle değer.”

Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomik inceleme: karar

Biraz hoşnutsuz bir Amazon müşterisinin düşüncelerini yansıtan Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomic, belki de devasa miktarda torka ihtiyaç duymayan veya delme arzusu olmayan hobi veya ev DIY-er için yapılmış gibi hissediyor. tuğla duvarlarda büyük delikler.

Rahatlığı ve kullanım kolaylığı, onu alet kutusunda - veya evin etrafında yatarken - güzel bir şey haline getirir ve mükemmel pil ömrü, çoğu kişinin nadiren şarj etmesi gerektiği anlamına gelir.

Düz paket mobilyaların hızlı bir şekilde işlenmesi için harika ve rafları veya resim çerçevelerini asmak için küçük delikler oluşturma konusunda mükemmel bir ustalıkla, daha az şantiye alanı ve daha çok bir kuş banyosu inşa etmek olan kullanım amacına göre iyi değerlendirilir.