Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • Bowers & Wilkins PX7 incelemesi: Gürültü Engelleyen Kulaklık Arazisinde ses, yapı ve tarzın en iyi karışımı

Bowers & Wilkins PX7 incelemesi: Gürültü Engelleyen Kulaklık Arazisinde ses, yapı ve tarzın en iyi karışımı

Bowers & Wilkins PX7 incelemesi bir cümleyle: birinci sınıf malzemeleri, uzman yapısını ve bitirmeyi ve tamamen ikna edici sesi birleştirerek, Bowers & Wilkins en iyilerden birini sunduen iyi gürültü önleyici kulaklıklarsatın alabilirsin.


Pound-for-pound, Bowers & Wilkins PX7 kablosuz kulak üstü aktif gürültü önleyici (ANC) kulaklıklar,Sony WH-1000XM4veShure Aonic 50ve beğenilerinin önünde bir burunBose NC 700.

Orijinal PX kablosuz gürültü engelleyicilerde çok az yanlış olduğu için başarıları çok sağlam temellere dayanıyor. Bowers'ın ANC kulaklık pazarına ne kadar geç geldiği düşünüldüğünde oldukça başarılı oldular. İki yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, PX7 yedekleri, olağanüstü bir gürültü önleyici kulaklık çifti yapmak için selefleri hakkında iyi olan her şeyi güçlendiriyor.

Bowers & Wilkins PX7: Fiyat ve kullanılabilirlik

Bowers & Wilkins PX7 incelemesi

(Resim kredisi: Bowers & Wilkins)

Bowers & Wilkins PX7, İngiltere'de 349 £ ve Avrupa'da 369 € olarak satışa çıktı. Amerika Birleşik Devletleri'nde daha çok 399 dolara bakıyorsunuz.


İngiltere, Avrupa ve ABD'deki büyük perakendecilerde yaygın olarak bulunurlar. Avustralya'da yaklaşık 700 AU $ 'dır ve bulunabilirlik görünüyor… şaşırtıcı değil.

Günümüzün en iyi gürültü önleyici kulaklıklarının geri kalanı, Shure AONIC 50 Kulak üstü ... Shure Aonic 50 Crutchfield 299TL İnceleTüm fiyatları görünSony Sony WH-1000XM3 Kablosuz ...Sony WH-1000XM3Adorama189 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony Sony WF-1000XM3 Gerçek ...Sony WF-1000XM3Adorama129 $ Görünüm Tüm fiyatları görünBose Noise Canceling ...Bose 700Crutchfield.com305,10 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünBose QuietComfort 35 kablosuz ... Bose QuietComfort 35 II Crutchfield 199 $ İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Bowers & Wilkins PX Active ... Bowers and Wilkins PX Wireless Amazon $ 399.99 $ 295.79 GörüntüleTüm fiyatları görünBowers & Wilkins PX7 Kablosuz ... Bowers & Wilkins PX7 Crutchfield $ 349.99 İnceleTüm fiyatları görünBowers & Wilkins PX5 Kablosuz ... Bowers & Wilkins PX5 Crutchfield $ 199.99 İnceleTüm fiyatları görünBeats Studio3 Wireless ... Beats Studio3 Wireless Amazon $ 173,99 GörüntüleTüm fiyatları görünDr Dre Tarafından İndirilmiş Fiyat Atımları - Solo Pro ... Beats Solo Pro Best Buy $ 299.99 $ 179.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bowers & Wilkins PX7: Kalite, tasarım ve pil ömrü oluşturun

Bowers & Wilkins PX7 incelemesi

(Resim kredisi: Bowers & Wilkins)

İlk olarak, pil ömrü, PX7'nin değiştirdiği PX üzerinde geliştirdiği en önemli alanlardan biridir. PX7, etkin gürültü engelleme etkinken kablosuz olarak çalışırken neredeyse 30 saat kesintisiz çalma için iyidir. Bu, Bose, Sennheiser ve Sony gibi pazar liderleriyle karşılaştırılabilir. Ayrıca, PX7'ler USB-C ile bir saatlik şarjın sadece dörtte biri kadar 5 saatlik oynatma süresini uzatabilir.


Tasarım açısından, aklı başında hiç kimse, köklü birinci sınıf kulak üstü kulaklık şablonundan vazgeçmeyecektir - ve Bowers & Wilkins, aklı başında. Yani PX7'ler tam olarak oldukları gibi görünüyor: birinci sınıf kablosuz gürültü önleyici kulak üstü kulaklıklar. Aslında orijinal PX'ten biraz daha mülayim ama yine de fazlasıyla yakışıklı.

Kulaklıkların dışını ve kafa bandının dışını kaplayan kumaş a) 'uzay grisi' olarak mevcuttur; (koyu gri) veya & lsquo; gümüş & rsquo; (açık gri), b) dokunsal ve c) çok dayanıklı. Pleather kaplı hafızalı köpük kulak pedlerini ve kafa bandının içini oluşturur ve sonuç olarak bu alanlar rahattır ve vücut ısınızı emmek için tatmin edici bir şekilde yavaştır. Kulaklıklar, dokuma karbon fiber kompozitten yapılmış kollarla kafa bandına birleştirilir, bu tür malzemeler kullanılarak PX7'lerin korunmasına yardımcı olur. Ağırlığı oldukça ince bir 310g.

Bu, her kulaklığın dış tarafındaki oldukça iddialı Bowers & Wilkins markasının yanı sıra, tasarımın devam ettiği kadarıyla.

Yapım kalitesi de benzer şekilde fiyatın talep ettiği standartlara uygundur. Kulaklıklarda çok fazla artikülasyon yok, ancak makul derecede kompakt bir taşıma çantasına sığacak kadar düz katlanıyorlar. Her şey iyi tasarlanmış gibi geliyor ve çerçevenin hiçbir yerinde haydut gıcırtılar veya inlemeler yok.


Gürültü engelleyen rakiplerinin çoğunun aksine, PX7'lerin herhangi bir dokunmatik kontrolü yoktur ve sesli asistanlarla etkileşime girmezler. Tüm kontroller fizikseldir ve neredeyse tamamı sağ kulaklığın kenarına yerleştirilmiştir.

Bir & lsquo; açma / kapama / Bluetooth eşleştirme & rsquo; bulacaksınız. kaydırıcı, 'oynat / duraklat / ileri atla / geri atla' yla ilgilenen üç düğmeli bir şerit, bir USB-C soketi ve pil gücünüzün bittiği nadir durumlar için 3,5 mm analog giriş. Telefonla ilgili mikrofonlar için de birkaç kesit var. Sol kulaklık, bunun aksine, aktif gürültü iptali seviyesini kontrol etmek için tek bir düğmeyle iş yapar (& lsquo; kapalı / otomatik / düşük / yüksek & rsquo;).

Bu, Shure'un AONIC50'sine benzer bir yaklaşımdır, ancak S&B, düğmeleri bulunabilir ve dokunsal hale getirme konusunda daha iyi bir iş çıkardı.

Bowers & Wilkins PX7: Ses kalitesi

Bowers & Wilkins PX7 incelemesi

(Resim kredisi: Bowers & Wilkins)

Nereden çaldığınıza bakılmaksızın müziğinizden en iyi şekilde yararlanma açısından, PX7 muhtemelen sizi kapsar. Bu kulaklıklar spor AAC'nin yanı sıra aptX Uyarlanabilir Bluetooth bağlantısıdır ve bu kesinlikle iyi bir şeydir.

aptX Adaptive, aptX HD codec bileşeninin yüksek çözünürlüklü dijital ses dosyalarıyla başa çıkma yeteneğini aptX Düşük Gecikme, erm… düşük gecikme süresiyle birleştirir. Dolayısıyla, bir akıllı telefonda video içeriği izliyorsanız (örneğin), görüntüler ve ses arasında gerçekten mükemmel bir eşzamanlılık vardır - bu, önceki nesil gürültü engelleme kutuları için geçerli olan bir şey değildir.

Ne dinlerseniz dinleyin, her kulaklığın içinde kumaşın arkasında bir tane olmak üzere 46,3 mm tam kapsamlı sürücülerle teslim edilir. Bunlar, Bowers & Wilkins & rsquo; den herhangi birine takılan en büyük sürücülerdir. kulaklıklar - bu yeterince mantıklı, çünkü bunlar Bowers & Wilkins & rsquo; en büyük kulaklıklar.

Olağanüstü hoparlörlerin böylesine uzun ve prestijli geçmişine sahip bir şirket için doğru ve uygun olduğu gibi, aynı zamanda nispeten kısa ve prestijli olağanüstü kulaklık geçmişi olan PX7'ler, başarılı, son derece keyifli bir dinlemedir.

Tek bir anlamlı uyarı var, o da en yüksek frekanslarda, daha düşük kaliteli akışlarda - Spotify en bariz suçlu - keskinliğe ve sertliğe dönüşebilir. Daha yüksek ses seviyesinde, bu tiz sesler oldukça acımasız hale gelebilir.

Ancak, büyük, bilgi açısından zengin, yüksek çözünürlüklü bir dosya dinliyorsanız, tiz sesler frekans aralığının geri kalanı kadar hızlı ve ayrıntılıdır.

Bunu bir kenara bırakalım, PX7'nin birçok açıdan keyif almasına izin verin.

Yeni başlayanlar için, genel tavırları enerji ve coşkudur. Sert tiz bir yana, ne tür müzik çaldığınız ya da türetildiği türden bir dijital dosya standardı önemli değildir. Bowers & Wilkins PX7, bunu zevkle yerine getiriyor. Ve etkileyici şekilde geniş ve iyi tanımlanmış bir ses sahnesini tanımlarlar. Sunumun aşırı soldan aşırı sağına olan uzaklık gerçekten oldukça önemli.

Spotify'ın ücretsiz katmanından bir bataklık standardı akışı dinlerken bile, bas frekanslarının gerçek ağırlığı ve özünün yanı sıra, bunların doğru şekilde canlı ses çıkarmasını sağlayacak ayrıntı ve doku vardır. Yukarıda, orta aralıktaki sesler, karakterli ve inandırıcı görünmek için yeterli ayrıntıdan fazlasını taşıyor - ve PX7 bir vokalist teslim ettiğinde şüpheli bir şey yok. Kayıt birden fazla enstrümantal diziden oluşsa bile, şarkıcılar anlamlı bir şekilde iletişim kurmalarına izin veren bir boşluk cebinde ön ve ortada otururlar.

Söylemeye gerek yok, Spotify'dan bir sabit diskten veya CD kalitesinde ve Tidal veya Qobuz akışından yüksek çözünürlüklü akışa geçerseniz, Bowers & Wilkins PX7 daha fazla ayrıntı verir. Daha da muhteşem görünüyor.

Bunlar da dinamik kulaklıklardır, her ikisi de 'çok sessiz' arasına koyabildikleri mesafenin önemi açısından; ve & lsquo; çok yüksek & rsquo; ve bir müzisyenden gelen, enstrümanlarını çalma yoğunluğunu değiştiren daha ince armonik dinamiklerde. Bunun gibi küçük ayrıntılar, bir kayda gerçek bir tat katan şeylerdir ve eğer ortaya çıkacak ayrıntılar varsa, o zaman PX7'nin bunları açığa çıkardığından emin olabilirsiniz.

Her durumda, Bowers & Wilkins & rsquo; gürültü engelleme etkili olduğunu kanıtladı. Hatta & lsquo; yüksek & rsquo; olarak ayarlanmış oldukça hafif bir dokunuş sergiliyor. Yine de, kulaklıkların oturduğu şekilde sağlanan fiziksel gürültü bastırmayla birleştirildiğinde, toplu taşıma araçlarının veya bir kişinin yolcularından birinin drone'unu etkisiz hale getirmek için fazlasıyla yeterlidir.

Shure Aonic 50: Karar

Bowers & Wilkins PX7 incelemesi

(Resim kredisi: Bowers & Wilkins)

Gürültü önleyici kulaklıklarda her zaman olduğu gibi, Sony'nin WH-1000XM4'ü buradaki şölenin hayaletidir. En iyi gürültü önleyici kulaklık listemizdeki 1 numaralı giriş, muhtemelen PX7'den daha az iyi yapılmış ve şıktır, ancak pek kötü yapılmış veya çirkin değildir. Sürükleyici, saldırgan ama yine de oldukça nüanslı sesi, Bowers & Wilkins'in daha analitik yaklaşımından muhtemelen birçok kulak için daha lezzetli ve bu özellikle büyük dipli bası seviyorsanız doğrudur.

Bazı insanlar, PX7'nin dokunmatik kontrollerin ve / veya ayarlanabilir EQ'ların eksikliğinden de etkilenebilir.

Bununla birlikte, kulakları için en iyi gürültü önleyici kulaklıkları bulma konusunda ciddi olan herkes, Bowers & Wilkins'in en üst düzey ANC kutularını dinlemelidir. Bu muazzam, becerikli ve anlayışlı ses, PX7'yi hemen yanına veya-dekablosuz gürültü önleyici kulaklıklar listesinin en üstünde.

Ayrıca şunu da göz önünde bulundurun…

Günümüzün en iyi gürültü önleyici kulaklıklarının geri kalanı, Sony Sony WH-1000XM3 Kablosuz ile ilgileniyor ...Sony WH-1000XM3Adorama189 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony Sony WF-1000XM3 Gerçek ...Sony WF-1000XM3Adorama129 $ Görünüm Tüm fiyatları görünBose Noise Canceling ...Bose 700Crutchfield.com305,10 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünBose QuietComfort 35 kablosuz ... Bose QuietComfort 35 II Crutchfield 199 $ İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Bowers & Wilkins PX Active ... Bowers and Wilkins PX Wireless Amazon $ 399.99 $ 295.79 GörüntüleTüm fiyatları görünBowers & Wilkins PX7 Kablosuz ... Bowers & Wilkins PX7 Crutchfield $ 349.99 İnceleTüm fiyatları görünBowers & Wilkins PX5 Kablosuz ... Bowers & Wilkins PX5 Crutchfield $ 199.99 İnceleTüm fiyatları görünBeats Studio3 Wireless ... Beats Studio3 Wireless Amazon $ 173,99 GörüntüleTüm fiyatları görünDr Dre Tarafından İndirilmiş Fiyat Atımları - Solo Pro ... Beats Solo Pro Best Buy $ 299.99 $ 179.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Microsoft Surface Kulaklıklar Microsoft Surface Kulaklıklar Amazon $ 249.95 $ 209.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz