Close
  • Ana
  • /
  • Gözden Geçirmek
  • /
  • Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: hala çok yönlü bir çoklu spor salonu

Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: hala çok yönlü bir çoklu spor salonu

Boflex Extreme 2 SE fırsatları

Bu Bowflex Xtreme 2 SE incelemesinde, bu hepsi bir arada egzersiz makinesinin artılarını ve eksilerini derinlemesine inceleyeceğim. Bowflex Xtreme 2 SE, kompakt ve nispeten uygun fiyatlı bir cihazdır.en iyi çoklu spor salonuuzun yıllar cihazlar. Alanınız kısıtlıysa ve kaslarınızı büyütmek istiyorsanız, işi halledebilir, ancak yüksek teknoloji çözümleri ve serbest ağırlıklardaki gelişmelerle artan rekabetle karşı karşıyadır.

Teorik olarak, bu makine hemen hemen her büyük egzersizi (70'in üzerinde) gerçekleştirmek ve her kas grubunu çalıştırmak için kullanılabilir. Göğüs presleri ve squat gibi bileşik hareketlerle (birden fazla kas grubunu çalıştıranlar) ağır kaldırmanın ardından gidebilirsiniz. Veya biseps curl ve tricep pushdown gibi egzersizlerle kasları izole edebilirsiniz.

Ne yazık ki, bazı egzersizler bu Bowflex'te garip geliyor ve uygun formu elde etmek zor görünüyor. Sorunun bir kısmı, özellikle serbest ağırlıklarla çalışmaya alışkınsanız, makinenin bir öğrenme eğrisi olmasıdır. Ancak, direncin başladığı yere bağlı olarak, bazen tam bir hareket aralığı elde etmek de zor olabilir. Ve tüm farklı ataşmanlar ve yeniden konumlandırma, iyi bir egzersiz akışının önüne geçebilir.

Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: Fiyat ve çıkış tarihi

Bowflex Xtreme 2 SE, 2008'den beri piyasada ve dünya çapında PR1000 veya ABD'de Devrim'in yanı sıra şu anda menzilde olan iki çoklu spor salonundan biri. Bowflex makineyi satıyorkendi web sitesinde1.499 $ / 1349 £ / 1499 AU $ karşılığında bu modelde üçüncü taraf siteler aracılığıyla bazı fırsatlar mevcut olsa da.


Bowflex Xtreme 2 SE

(İmaj kredisi: Bowflex)

Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: Özellikler

Temel model, 210 lbs'de maksimuma çıkmanıza izin veren direnç çubuklarıyla birlikte gelir, ancak 310 veya 410 lbs'ye kadar çıkmak için ek çubuklar satın alabilirsiniz.


Daha pahalı Bowflex Devrimi'nden farklı olarak, Xtreme 2 SE hala, direnç için kasnak kablolarını bağladığınız esnek kutuplar olan imzalı güç çubuğu sistemi etrafında toplanmıştır.

Oradan, egzersize bağlı olarak yüksek, orta veya düşük kasnakları kullanabilirsiniz. Makinenin sabit bir pozisyonda sırt yastığı vardır, ancak koltuğun altını istediğiniz yüksekliğe ayarlayabilir veya daha fazla egzersiz için yer açmak için tamamen kaldırabilirsiniz.


Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi

(İmaj kredisi: Bowflex)

Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: Kurulum ve uyum

Bowflex Xtreme 2 SE, Ikea mobilyaları gibi birkaç büyük kutuda geldi. Ve ikincisinden adil payımı bir araya getirirken, Bowflex montajını kendi başıma halledebilir miydim bilmiyorum. Neyse ki, ABD'de ek 299 $ için kurulum yapılabilir.

Kurulum, iki yükleyiciyi yaklaşık bir saat sürdü. Parke zemini korumak için makinenin altına bir paspas ihtiyacım olduğunun farkında olmamam dışında, süreç sorunsuz geçti. Muhtemelen bunu geçmişe baktığımda tahmin etmeliydim. Bir yoga matı tüm sistemin altına sığmayacak kadar küçük olduğundan, montajcılar makinenin geldiği kartonun sadece bir kısmını kullandılar. Bu yüzden, akıllıca kelime, önceden yeterince büyük bir mat alın.

Bir kez kurulduğunda, Bowflex spin bisikletimin yanında büyük görünüyordu ama yine de özellikle bu tür makineler için yönetilebilir bir boyuttaydı. Makinenin kendisi 53 x 49 x 83.25 inç (135 x 124 x 211 cm) ölçülerindedir, ancak bazı egzersizleri yapmak için biraz daha alana ihtiyacınız vardır. Bowflex, antrenman alanı boyutlarını 8 fit x 6 fit 5 inç (244 x 196 cm) olarak tanımlar. Ancak, aradan çekilmelerini gerektiren egzersizler yaparken, bacak uzantısı veya çıkarılabilir koltuk gibi ataşmanları koyabileceğiniz bir yere de ihtiyacınız var.


Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi

(İmaj kredisi: Jake Safane)

Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: Egzersiz performansı

Bowflex Xtreme 2 SE'de çok çeşitli egzersizler yapabilirsiniz, ancak vücut geliştirme türü bir egzersiz için en iyisidir.

Teorik olarak, hafif gidebilir ve daha çok devre tarzı, terletici bir antrenmana girmeye çalışabilirsiniz. Ancak pratikte, makinenin farklı parçalarının direncini, ataşmanlarını ve konumlarını değiştirmek, hız kazanmayı zorlaştırıyor.

Ayrıca, ciddi halterciler için maksimum direnç yeterli olmasa da, makineyi kullanarak bir miktar işlevsel güç oluşturabilirsiniz. Ve çeşitli egzersizler, özellikle squat ve deadlift gibi bileşik egzersizler, serbest ağırlıklarla karşılaştırıldığında makinede çok doğal gelmiyor, bu nedenle bu konuda sınırlamalar var.

Bu, Bowflex Xtreme 2 SE'yi ortada bir yerde bırakır; bu, kaslarınızı 8-12 tekrarlık hipertrofi aralığında geliştirirken biraz daha güçlü olmaya çalışıyorsanız iyi olabilir.

Chest press, lat pulldown ve tricep pushdown gibi çeşitli egzersizlerle iyi bir pompa elde edebilirsiniz, ancak tüm vücut antrenmanı açısından ezilmiş gibi hissetmek zordur. Teknik olarak her kas grubunu çalıştırabilirsiniz, ancak her şey ona hak ettiği ilgiyi vermiş gibi hissetmez.

Ayrıca, direncin biraz tutarsız olabileceğini unutmayın. Birincisi, serbest ağırlıklarla kaldırabileceğiniz şey, mutlaka makinede yapabileceğiniz anlamına gelmez. Bowflex ayrıca kademeli olarak direnç sağlar, bu nedenle, kuruluma bağlı olarak, bazen ağırlığı hareketin en başında hissedersiniz, oysa diğerlerinde, örneğin deadlifts gibi, bunu yalnızca kısmi bir hareket aralığında hissedersiniz.

Bowflex Xtreme 2 SE

(İmaj kredisi: Jake Safane)

Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: Tasarım ve yapım kalitesi

Bowflex Xtreme 2 SE estetik açıdan hoş ve sağlam hissettiriyor. Sistem ayrıca, aradığınız doğru hissi elde etmek için değiştirebileceğiniz çok sayıda kayış ve çubukla birlikte gelir. Ve makine, belirli egzersizlerin kurulumuna bağlı olarak, ara sıra kasnakların şıngırtısı dışında çok sessizdir.

Ancak, bu ses kontrolünün bir bedeli var. Bowflex'in imzası olan güç çubuğu sisteminin kullanımı yeterince kolaydır, ancak ağırlığı değiştirmek, ağırlık yığınları kullanan diğer kablo makara sistemlerine göre daha fazla zaman alır. Çubuklar zamanla direncini de kaybedebilir, bu nedenle her antrenmanın sonunda bunları sağlanan kayışla sarmak önemlidir.

Başka bir sorun: koltuk bazen rahatsız olabilir. Keşke açıyı ayarlamanın bir yolu olsaydı.

Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: Karar

Çoklu spor salonları giderken, büyük bir alana ihtiyaç duymadan tek bir makinede birkaç egzersiz yapmak istiyorsanız Bowflex Xtreme 2 SE işi ​​halleder. Antrenman hedeflerinizin sunduklarıyla uyumlu olduğundan emin olmanız yeterlidir.

Bu Bowflex Xtreme 2 SE, halter konusunda biraz deneyimi olan ve kaslarını geliştirmek isteyen ancak serbest ağırlıkları atlamak isteyenler için idealdir. Öncelikli olarak direnç antrenmanı yaparak kalori yakmak veya biraz daha sıkılaşmak istiyorsanız, bunu dambıl veya normal egzersizle yapabilirsiniz.direnç bantları. Bununla birlikte, iyi bir pompa almak istiyorsanız, Bowflex Xtreme 2 SE size yardımcı oldu ve daha güçlü olmak ve kaslarınızı büyütmek için bazı fırsatlar olabilir.

Bowflex Xtreme 2 SE incelemesi: Ayrıca düşünün

İyi bir antrenman arıyorsanız ancak Bowflex Xtreme 2 SE'nin sizin için uygun olduğunu düşünmüyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç alternatif var.

Hâlâ çoklu spor salonu arayanlar, ancak daha modern, dijital odaklı bir makine isteyenler için, karşılaştırdığımız Nordick Fusion CST gibi seçenekleri göz önünde bulundurun.Bowflex Xtreme 2 SE ile kafa kafaya.

Alternatif olarak, Bowflex Devrimi, biraz daha pahalı olsa da, güç çubuğu sistemi olmadan egzersizler arasında geçiş yapmanın daha kolay bir yolunu sunar. Veya küçük bir alanda tam vücut egzersizi yapmak istiyorsanız, ayarlanabilir dambıl kullanmayı düşünün. Serbest ağırlıklar görünüşte sonsuz egzersiz olanaklarına sahiptir ve Pingtwitter'lerin en üstünde yer alan Bowflex Selecttech gibi olanlarEn iyi dambılların 2021 sıralaması, ağırlığı hızlı bir şekilde ayarlamanızı sağlar.

Ancak dezavantajı, squat, deadlift ve bench press gibi egzersizler için istediğiniz kadar ağırlık kaldırmanıza izin veren ayarlanabilir dambıl bulamayabilmenizdir. Bu durumda, yatırım yapmaya karar verebilirsiniz.güç rafıve serbest ağırlık halter seti.

Yine de yorulduğunuzda ağırlıkları yeniden yükleme konusunda endişelenmeniz gerekirken Bowflex Xtreme 2 SE gibi kasnak sistemleriyle bir tekrarı tamamlayamazsanız başlangıç ​​pozisyonunuza dönmek biraz daha kolay olabilir. Bu nedenle, tartmanız gereken her tür sistemin artıları ve eksileri vardır, amaçlanan bir şey yoktur.

Fiyatlar - Boflex Extreme 2 SE:▼