Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Bowflex Xtreme 2 SE vs NordicTrack Fusion CST: En iyi çoklu spor salonu hangisi?

Bowflex Xtreme 2 SE vs NordicTrack Fusion CST: En iyi çoklu spor salonu hangisi?

Yeni bir çoklu spor salonu satın alırken, kararı iki modele indirgediğiniz, ancak hangisini alacağınıza karar veremediğiniz zamanlar vardır. Teknik özellikler iyi, makinelerin görünüşünü beğeniyorsunuz, aynı zamanda orijinal olarak belirlediğiniz fiyat aralığındalar... her iki ev jimnastik salonu da ideal görünüyor ve bir türlü karar veremiyorsunuz. Karar Bowflex Xtreme 2 SE ve NordicTrack Fusion CST arasındaysa, bu makale doğru aramayı yapmanıza yardımcı olabilir. İkisinden hangisinin olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.en iyi çoklu spor salonusenin için.

Her ikisini de satın almadan önce lütfenEv için yeni bir çoklu spor salonu satın almadan önce bu yedi şeyi göz önünde bulundurunilk etapta ve burada çoklu spor salonları ve güç rafları arasındaki fark hakkında daha fazla bilgi edinin:çoklu spor salonu vs güç rafı. Ayrıca almayı düşünmek isteyebilirsiniz.Vaha İnteraktif Fitness Aynasıçoklu spor salonu yerine.

Bowflex Xtreme 2 SE vs NordicTrack Fusion CST: fiyat ve bulunabilirlik

Bowflex Xtreme 2 SE'nin tavsiye edilen perakende fiyatı 1.499 $/1.349 £'dir ve şu anda şu adresten temin edilebilir:Bowflexve seçilen üçüncü taraf perakendeciler.

NordicTrack Fusion CST'nin tavsiye edilen perakende fiyatı 1,999,99$/1.799£'dur ve şu anda NordicTrack ve seçilmiş üçüncü taraf perakendecilerden temin edilebilir.


Bugünün en iyi Bowflex Xtreme 2 SE Home Gym ve NordicTrack Fusion CST fırsatları NordicTrack Fusion CST NordicTrack Fusion CST Nordictrack £1,999 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bowflex Xtreme 2 SE vs NordicTrack Fusion CST: tasarım ve özellikler

Her iki çoklu spor salonu da sesi azaltmak adına tasarlandı, böylece etrafınızdaki herkesi rahatsız etmeden ticari bir spor salonunun kapalı duvarları dışında kullanılabilirler.

Bowflex Xtreme 2 SE, daha geleneksel bir çoklu spor salonu yapısına sahiptir, ancak gürültülü ağırlık raflarının yerini Bowflex Power Rod sistemi ile alır. Güç Çubukları bükülerek direnç sağlar ve işlem sırasında çok az ses çıkarır veya hiç ses çıkarmaz. Bowflex Xtreme 2 SE, standart olarak 210 lbs / 95 kg'a kadar maksimum dirence sahiptir ve 310 lbs / 140 kg veya 410 lbs / 186 kg'a yükseltilebilir. 210 lbs / 96 kg bile çoğu standart çoklu spor salonlarında bulunan ağırlık yığınından daha ağırdır ve genellikle 160 lbs / 73 kg civarındadır.


Bowflex'in makinesinin düşük ve orta kasnakları vardır, bu nedenle aynı anda birden fazla kas grubunu hedef alan bir dizi farklı egzersiz yapmak mümkündür. Bowflex, Xtreme 2 SE ile '70+' egzersizleri yapabileceğinizi iddia ediyor. Monte edilmiş makine ağırlığı 185 lbs / 84 kg'dır.

NordicTrack Fusion CST, Bowflex'ten farklı bir yaklaşıma sahiptir: mümkünse Xtreme 2 SE'nin Güç Çubuklarından bile daha sessiz olan manyetik direnç kullanır. Fusion CST kulesinde yüksek, orta, düşük ve uzatılmış düşük kasnaklar bulunur ve bunları iFit, NordicTracks egzersiz kitaplığı aracılığıyla yayınladığınız antrenmana göre ayrı ayrı ayarlayabilir.


20 direnç seviyesi vardır ve ayrıca ekrandaki kaydırıcılarla kasnakları ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz. Direnç seviyeleri, yayınladığınız antrenmana göre otomatik olarak ayarlanacaktır. Ekranlar hakkında konuşmak: Fusion CST kurulumu, yukarıda bahsedilen antrenmanların izlenebileceği bir Portal 10i HD dokunmatik ekranlı tablet içerir. Birlikte verilen iFit Bluetooth Göğüs Kemeri ile kalp atış hızı seviyelerini takip edebilirsiniz.

NordicTrack Fusion CST'nin çok büyük olduğunu lütfen unutmayın: kutulu ağırlık şaşırtıcı 460 lbs / 210 kg'dır ve ürünün kendisi 350 lbs / 160 kg ağırlığındadır. Bunu kesinlikle kendin kaldırmayacaksın.

Bowflex Xtreme 2 SE Evde Spor Salonu

(İmaj kredisi: Bowflex)

Bowflex Xtreme 2 SE vs NordicTrack Fusion CST: egzersiz performansı

Bowflex Xtreme 2 SE'nin basit şekli sayesinde çoklu spor salonu ile çalışmak tanıdık bir deneyimdir. Direnci ayarlamak için, ihtiyacınız olduğu kadar çok çubuk takmanız ve kolları herhangi bir eski çoklu spor salonunda çalışıyormuş gibi kullanmanız gerekir. Ağırlıkları çok erken bıraktığınızda ağırlık yığınının çıkardığı sesi kaçırabilirsiniz, ancak burada gerçekten kaçırdığınız tek şey bu.


Bununla birlikte, metal klanlar, egzersiz yaparken sularınızın akmasını sağlayan şey olabilir. Elektrikli otomobil üreticilerinin normalde neredeyse sessiz olan motorlarına benzinli motor sesi eklemesiyle aynı şey: içten yanmalı motorun tanıdık sesi olmadan, hızlanma hissi tam olarak aynı değildir.

Bu aynı zamanda Bowflex'in en ünlü olduğu ayarlanabilir ağırlıklara benzer. İkisi deBowflex Selecttech 1090i halterveBowflex SelectTech 840 su ısıtıcısıNSmükemmel ev jimnastik ekipmanlarıama onlarla çalışmak hex kullanmakla aynı olmayacakhalterveya dökme demirsu ısıtıcısı. Onları sağlam spor ekipmanlarından daha dikkatli kullanacaksınız.

Bunun yanı sıra, Power Rods, spor salonu hayranlarının nefret edebileceği başka bir karakteristik sertliğe sahiptir. Benzer şekildedirenç bantları, yavaş yavaş direnci ifade ederler, bu nedenle tüm hareket aralığında çektiğiniz dirençle aynı miktarda değildir. Verilmiş, fark çok büyük değil ama göze çarpıyor ve her neyse, nasıl hesaplamanız gerekiyor?egzersiz hacmiağırlık her sette aynı olmadığında, değil mi?

NordicTrack Fusion CST, diğer çoklu spor salonlarıyla karşılaştırılamayacağı için daha şanslı bir durumda. Yine de spor salonlarında bulunan kablo makineleriyle karşılaştırılabilir ve çıkardığı ses eksikliğine rağmen, yarı ticari makinelerle çalışma hissini oldukça iyi bir şekilde yeniden yaratıyor.

Mevcut Fusion CST stüdyo seansı antrenmanları, kablo makinelerini kullanan gruplar halinde çalışan insanları asla görmeyeceğiniz gerçeğine rağmen, makineyi kullanmaya başlamayı kolaylaştırır. Ama anlıyoruz ki, ev stüdyosu antrenmanları çok moda ve neden vücuttaki tüm kasları çalıştırabilen bir makinenin etrafında böyle antrenmanlar yaratmayasınız?

240 cm'lik bağımsız kablo hareketi, çok sayıda sınırsız harekete izin verir, böylece daha uzun kullanıcılar bile Lilliput'taki Gulliver gibi hissetmeden çok çeşitli egzersizler yapabilir. Ve 20 direnç seviyesi sayesinde, Fusion CST ile çalışırken ilerleme pek mümkün değil.

NordicTrack Füzyon CST

(İmaj kredisi: NordicTrack)

Bowflex Xtreme 2 SE vs NordicTrack Fusion CST: karar

Bowflex Xtreme 2 SE vs NordicTrack Fusion CST: hangi çoklu spor salonunu seçmelisiniz?

Lat ve triceps pull down için daha geleneksel çoklu spor salonunun peşindeyseniz ancak daha az ses çıkaran bir şey istiyorsanız Bowflex Xtreme 2 SE ile gitmelisiniz. Bir Bowflex makinesi olduğunu düşünürsek, Xtreme 2 SE'nin iyi bir yapı kalitesine sahip olmasını bekleyebilirsiniz ve Power Rod uzatma seçenekleri sayesinde,kas yapmakvetoplamakTemel vücut geliştirme ilkelerine bağlı kaldığınız sürece Bowflex Xtreme 2 SE'yi kullanarak epik oranlara ulaşın.

Stüdyo ve genellikle daha aktif antrenmanları tercih ediyorsanız NordicTrack Fusion CST'yi seçmelisiniz. Fusion CST'nin şık tasarımı ve etkileşimli doğası, onu ortak odaların bile merkezi bir parçası haline getirebilir: bir garajda veya boş bir odada saklamanıza gerek yok, herkesin birinci sınıf egzersiz makinenize hayran kalmasına izin verin. Yine de güzel bir kuruşa mal olacak, bu yüzden satın almadan önce iki kez düşünün.

Bugünün en iyi Bowflex Xtreme 2 SE Home Gym ve NordicTrack Fusion CST fırsatları NordicTrack Fusion CST NordicTrack Fusion CST Nordictrack £1,999 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Home Gyms fırsatları İndirimli Fiyat Hardcastle Home Pulldown... Amazon £ 199,99 £159.99 GörüntüleOpti 50kg Ev Çoklu Spor Salonu argos.com.tr 249,99 £ GörünümMirafit M2 360kg Güç Rafı Mirafit £ 299,95 Görüntüle Bowflex Home Gym PR1000 Amazon Prime 597,46 £ Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz